Új privát üzeneted érkezett!

LIli :D
örülök hogy ennyire megtetszett az ülés :D :D
én ált. középen "mászok" félig hátra, és az 5 ajtósban is most télen sokszor így kötöm be a 3 gyereket :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lili

szerintem neked a legjobb megoldás a Pompi - féle babakocsik, ikerkapoccsal. az tuti beférne a Yarisba. A gyerekek alszanak még a babakocsiban? Ha ez most még így van, biztosan megváltozik hamarosan és akkor nem baj, ha nem dönthető. Sőt, szerintem lassan arra se tudod majd rávenni őket, hogy beleüljenek a babakocsiba. Olivér gyakorlatilag 3 hónapja nem ült szinte benne, néha tolom azért, hogy a cuccot belepakoljam (meg hátha meg akar pihenni Olivér), vagyis nem is én tolom, hanem Olivér.

Donika

Olivér az első szülinapján rá sem hederített a tortára, teljesen mindegy lett volna, milyen. Csak a tüzijáték és a gyertya érdekelte, meg a focista kisfiú marcipánból, ami a torta tetején volt. De megkóstolni esze ágában sem volt.

Orsi

azt hiszem Te írtad régebben, hogy az, hogy milyen kezes, majd jóval később dől el. Ezek szerint az semmit nem jelent, hogy mindig minden után bal kézzel nyúl? Ha a jobb kezébe adom a labdát, átveszi a balba és úgy dobja el.

Hajni

nemrég neked panaszkodtam, hogy Olivért semmi nem érdekli, elszalad minden mellett. Na, most talált egy jó játékot, kb. egy hete, a labdát. Dobja, rúgja, szaladgál vele/utána, akár 1 órát is eljátszik vele. Úgy örülök neki :D :D
Nem tudnál pocakos képet feltenni? Engem is érdekel nagyon!!!

Anikó

remélem ezentúl olvashatjuk nap mint nap a hosszú hozzászólásaidat :D :D Marcika nayon helyes fiú a vonalzón.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
ettől még lehet majd később is balkezes - Levi is első perctől az -, de nem feltétlenül lesz az. A lényeg, hogy ne erőltesd egyik kezet sem.

Lili :D
szerintem a yarisba hátra több ikres esernyőkocsinak is be kellene férnie. Nem olyan kicsi annak a hátulja. (A tiednek is mozgathatóak a hátsó ülései?)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi,
igen, mozgatható (vagy összekeverem a Twingóval? az volt a Yaris előtt). Látod, azt még nem is néztem, hogy ha előrébb tolom a hátsóüléseket, mennyivel bővül a tér.

Zsuzsi,
nem jellemző az alvás, de azért előfordul, h a délelőtti séta végére bealszanak ülve. De annak ált. nem annyira örülök, mert akkor ebéd után nem alszanak el rögtön, és borul a jó kis napirendünk :roll:

KépKép
lili73
 
 


Lili :)
szerintem elvileg mindkettőé mozgatható, csak nem tudtam hány éves az autód :D
én anno teljesen előre toltam az üléseket, még úgyis jó volt a ygereküléseknek hátul - Lili meg elöl mellettem -, és a csomagtartó már használható méretűvé vált. (pl. a fix mózese befért :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
nem olyan öreg, 4 és fél éves. A végén még kiderül, h nem is olyan rossz a helyzet :lol:

KépKép
lili73
 
 


Donika!
Egyszer Katyerina tett fel egy nagyon jo kis receptet ami még jol is nézett ki és guszta volt nagyon!
Szerintem(ha jol emlékszem) akkor keksz volt összegyurmázva talán vizzel!
Ha milupa kekszel csinálnád akkor minden mentes lenne legalább a tésztája!
És joghurtos töltelék már mehetne szerintem!

Lili!
Szerintem az egy szuper jo babakocsi és ha pelust teszel mögé akkor nem izzad bele.
De talán még az ernyöt is lehet szabályozni,hogy szellösebb legyen….nem tudom!

Orsi!
Te egyedül?
Bátor kislány vagy!!!
Gondolom a kiscicifüggödet vitted magaddal?!
Hol voltál most?

Pompikám!
Ügyes vagy,jol oldottad meg az evés kérdést!
Az almaegyüttest mi is imádjuk!A szülinapos dalát halgassátok meg….szuper!

Hunci!
Jobban vagytok már?
Szegény,nagyon elkapott benneteket ez a sz@r!

Zsuzsi!
Ezen a jobb és bal kezességen már én is gondolkodtam mivel Ágo a bal kezét szopja és igen erösen azt használja!
Marcinál forditva volt és jobb kezes is lett!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :D
nem vittem, akkor nem tudtam volna síelni :wink: :D
itthon maradt apával és a 2 nagytesóval. Reggel szopik még, de ha nem vagyok itthon is jól elvan nélkülem. (Decemberben kaptam 2 nap kimenőt, apa levitte őket anyósomékhoz, akkor is nagyon jól elvolt).
Kippitzthörlbe járunk síelni már évek óta, most is ott voltam, 3 óra az út, nem olyan sok.

ujjszopás: mindkét fiú a bal ujját szopja, Máté túlzottan dominánsan jobb kezes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó!
Jó hogy újra itt vagy. Tegyél fel pár képet a gyerekekről már rég láttuk őket.

Csatolom a szülinapi képeket:
A torta alapját együtt sütöttük:

Kép

Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kép
Kép
Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
Nagyon aranyosak :) Milyen szuper kiskonyhátok van!

Donika :)
Szerintem azt dönts el,hogy olyan tortát akarasz adni, amiben csak olyasmi van, amit megehet, vagy nem bánod, ha eszik pl egy kis csokit is. Az elöbbi esetben készíts valami olyan házit, amit a lányok javasolnak, második esetben meg szinte bármi lehet, bár azért a ne mogyoró vagy eper legyen ;)
Mi sima csokitortát adtunk neki, nem lett tőle semmi baja.

Zsuzsi :)
Vicces, hogy Donukának írod, hogy Olivért a marcipán focista érdekelte az első szülinapi toráján, aztán meg, hogy most milyen jókat labdázik :)
És örülök neki, hogy talált magának valami "hobbit".

Kata :)
Már csak egy picit több, mint egy hét a vérvétel :)

wish
 
 


Zsebi,
csodaszépek a gyerekek!

KépKép
lili73
 
 


Zsebi
nagyon helyesek a gyerekeid! a kedvenc képem, ahol ölelgetik egymást!

Lili
nekem is yarisom van, nálunk meg a testvérkocsi lesz ilyen necces kérdés.
Bár a legvalószínűbb, hogy azt csak itthoni sétákhoz fogom használni, és kenguru + egyessel megyek, ha kocsiba kell ülni. Vhogy mi olyan határeset leszünk ezzel a 21-22 hónap korkülönbséggel, mert Z már tök szívesen sétál, csak ha haladni akarunk, akkor mégis muszáj lesz testvérkocsizni... Bár gondolom csak pár hónapra kell... Szóval én újat nem is akarok, csak használtban gondolkodom....

Anikó
jó, hogy újra olvassuk hosszú hozzászólásaidat :D nagyon jók a vonalzók, nagyon tetszenek a srácok! Hát igen, a nagyobb tesó általában a csúcs a kicsinek, abban bízom, hogy ez nálunk is így lesz!

Donika
én sem óvatoskodtam első szülinapon, cukrászdai tortát evett, de nem sokat, és nem lett semmi baja

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
akkor sorstárs vagy! :) alaposan szét akarok nézni. Rájöttem, h az influenzás időszakban most úgysem akarok közösségi programokat csinálni, inkább tavasztól lesz esedékes.

KépKép
lili73
 
 


Emma :D
tesófellépő nektek nem lehet jó? vagy olyan fellépő, amire ráülni is rá lehet?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszönöm a dícséretet.

Emma!
Ez a marco kocsi amit belinketlem egyéként hivatalosan testvérkocsi az első gyerek fixen ül míg a második ülés dönthető. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zsebi
Gyönyörnyűek a gyerkőcök!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És hogy szeretik egymást!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon Édesek!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Wish

az biztosan nem véletlen, hogy a labda az első játék, ami felkeltette a figyelmét, ui. Olika apukája focista :D
1-2 hete esti program, hogy fociznak itthon, én meg azt figyelem, mikor törik össze valami.
Ja, meg azt se írtam, hogy van egy másik "hobbija": Apa szerszámos ládája. Amikor előveszi, egy órát is képes eljátszani a szerszámokkal :D

Zsebi

nagyon aranyosak a gyerekek.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsebi!
nagyon édesek a Kicsikéid! Hogy ölelik egymást, milyen jó nekik, hogy van testvérük!
Pompi!
Valami azt sugja mégis, hogy azok a ruhák nem véletlenül kerültek vissza az ágynemütartóba! :wink: (bocs, én mindig kicsit szentimentális vagyok)
Hunci!
Az ember elesetten rémeseket tud gondolni! Örülök hogy már jobban vagy, a fosás sajnos lassabban mulik el.
Átérzem az egyedüllétedet, sajnos mi is egymásra vagyunk utalva a férjemmel.
Donika!
Itt az ideje, hogy a nagy egyéves egyen egy kis igazi tortát! Én feltétlenül csokisat szoktam! :)
Anikó!
Örülök hogy visszatértél,légyszives irjál már, hogy merre jártatok, és mit csináltatok addig a gyerekekkel!
Tesó ügyben, voltam dokinál, októberben azt mondta, várjunk még fél évet, és ha nem sikerül, akkor menjünk tovább. Dehát eddig nem sikerült! Akkor aztán kezdhetjük előlről a vizsgálódást, hogyha egyszer már kijöttem a meddőségből akkor most mitől vagyok megint az! Biztos öregszem.
Emma!
Nekünk végül nem lett testvérfellépőnk, mert valahogy sose tudtaák a férfiak felrakni, pedig árulunk a boltban :evil: de sokáig Emese odaült Luku lábához, később egy pöpec deszkát találtam, ami rápasszolt a karfára, akkor azon ült, aztán megint később lefektettem az ülést és ketten ültek benne nagy röhögések közepette. Most van még egy kis surranó kocsink, bár már nagyon keveset használjuk, néha Emese beleül, Luku tolja, vagy Lukut felültetem a napellenzőre :oops: és ugy balanszirozunk. De legjobb megoldás a kis kordé lett, ebben kényelmesen elférnek mindketten, plusz cucc is, csak télen hideg, igy most várja a tavaszt.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Donika!

Ahogy Anikó írta, nekünk keksz tortánk volt. Kekszet már ettek, viszont semmi tojás, tej. Végül is semmi extra, mintha keksz golyót csinálnál, csak gyümölcs pürével gyúrd össze a kekszdarát. A jó benne, hogy olyan formába nyomkodod bele, amilyet akarsz. Végül én lekentem csokimázzal.

Zsebi!

Nagyon édesek! Hihetetlen, hogy így megnőttek!

Zsuzsi!

Nekem Gaja, aki hajaz a balkézre. Nagyon sok mindent bal kézzel csinál, de amióta rajzolunk, két kezes, a jobbot is használja. (szerintem, így tudja szopni a bal kezét :) )

Ma olyan édesek voltak a csajok ébredés után. Mentem be, egy ágyban ültek, Maja simogatta Gaja fejét és éppen megölelték egymást, amikor belerúgtam egy játékba és észrevettek. :D Így már nem foglalkoztak tovább egymással. :D

katyerina
 
 


Sziasztok!

Zsebi,
gyönyörűek a gyerekek!

Erika,
boldog születésnapot kívánok Ákosnak!

Donika,
enyémek sem ettek az 1.tortájukból!Amúgy cukrászdából volt,addigra már ettek túrót és piskótatésztát is.

Hunci,
megint majdnem elbőgtem magamat a soraidon!Jobbulást kívánok!
Én is bepánikoltam volna,az tuti!

Anikó,
örülök,hogy olvashatok ismét rólatok!

Márk szerencsére már nem lázas,és az Arni nem kapta el!Kop-kop!

Andi
Kép
aanda
 
 


Köszi mindenkinek a vers- és dal ötleteket!

Katyerina,
Köszi a linket! Én is meglepődtem, de van, amit már ismerek!:-) Maja egy hős volt! Honnan veszik nekik a vért? Fejből?

Zsuzsi,
Tök örülök, hogy Olivér talált magának játékot! Apa biztos örül! :-) Én most vettem egy pici szerszámos-készletet Olivérnek, mert voltunk vhol, ahol csak ezzel játszott. Eszembe se jutott, hogy ilyen játék is van. Na, azóta odavan érte, felváltva dolgozik vele meg az íróasztalánál a filceivel! És tökjó, mert van benne egy fúró, ami ki- és becsavarja a hozzávaló csavarokat!
http://toystore.hu/shop/product_info.ph ... 0f46f8d&m=

Melcsi,
Kiskönyv csak lustaság miatt lett most, vérvétel se volt még, az is csak a jövő héten… Hogy megy a pizzéria? Házhozszállításotok van már? Hú, de ennék most is egy jó kis pizzát! A plüssöket én is utálom, igazi porfogók! Bár Olivér alvós kutyája is plüss. Mondjuk nem is én vettem, a gyerek meg előtúrta vhonnan és kinevezte kedvencnek.

Pompi,
Ti honnan rendelitek a kaját? Én a Teletál mellett döntöttem végül. Olivérnek mégsem rendelhetek csak salátákat. Meg leves-mániás, így engem is rászoktatott, pedig én mindig is utáltam... Ti is előző nap főttet kaptok?

Anikó,
Jó, hogy újra vagy! Engem is érdekel, miket csináltatok, merre jártatok és hogy mik történtek veletek, amíg nem voltál! Tehetnél képeket is, ezek olyan picik!

Zsebi,
Nagyon helyesek a gyerekek, tökre jó, hogy végre tettél fel képeket! Olyan sokat nőttek!

Anda,
Gratula a vizsgáidhoz, meg hogy ennyi mindent tudsz egyszerre csinálni! Én még követni is alig bírom!:-)

Wish,
Te érzed már Pöttömöt?

Kata,
Tessék írni! :-)

Orsi,
Emlékszem, Te az Istenhegyin voltál afp-n. Én is odamegyek a jövő héten. Nem emlékszel, szabad beta-hcg-t néztek az afp-vel együtt vagy azt külön kérni kell? Csak mert amikor sok hűhó és 1 hónap várakozás után Olivérrel kiderült a rossz afp, akkor ez volt az első, amit kértek. Most elébe akarok menni a dolgoknak, még egyszer nem akarok úgy járni, mint akkor! Toxoplazmát elég egyszer nézetni vagy nem?

Képzeljétek, én tegnapelőtt határozottan éreztem Picúrt, ahogy mocorog! Olyan jó volt! Még mindig tökre hihetetlen…

Akkor csatolok egy pocakképet (most is ölég nagy…:oops: ):
Kép

Lorcsi, Kristóf, Olivér a rájasimogató alagútjában:
Kép
20140901102739
 
 


Hajni :D
Te aztán jó sovány vagy :) :)
istenhegyi igen, de a betaHCG-re nem emlékszem :(
csinos az a pocak

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni, tök szép poci.
A gyerekek meg irtó helyesek...(Melcsivel mi újság van, nagyon eltünt...átadod neki, hogy puszi és írhatna néha , hogy mi van velük...ő lafiként ismer, vagy lafead)
Négyes tesztet csináltass az istenhegyin ne csak afpt!

Zsebi, ezek a gyerekek tünemények!

Aanda, örülök hogy Márk meggyógyult!hát igen...kemény volt az a nap,nagyon de már nem vagyok borúlátó, mert már lassan minden oké, ma már evett is! :lol:

Melcsi, ez a legrosszabb, h egyedül vagyok mint a kisujjam :cry: tudom, mi akartünk felköltözni de akkor is nagyon nehéz,
a két nagymama meg havonta 1x látja mert annyiszor megyünk csak haza és nagypapák már csak a mennyböl figyelnek minket :cry:

Erika, Ákosnak boldog szülinapot!

Zsuzsi, itt is a labda a fö attrakció, meg a zenélő kütyük meg a labda meg a labda :lol:

Anikó képeket :lol:

Mint írtam, jól vagyunk, tán pénteken viszem is úszni :lol: :oops:
ja és őőőőőőőőő hisztizik :shock: :shock: iszonyat üvölt mintha verném komyolan, még nem dobja magát a földre de ami késik....ilyen hanar hisztizik ha nem úgy van valami amit akar?már van akaratuk ennyi idősen???

Hogy kell kiszámítani a babáknál hogy mennyit kell ennie?emlékszem, van egy képlet de már nem tudom...csak egy baba anyukájának akarom elküldeni, hogy lássa, mennyit "kell" ennie a babáknak.

A yarisba tényleg előlre lehet hozni a hátsó ülést a nagyobb tér érdekében :shock: ?Ez kíváncsivá tett...nem is tudtam, majd kipróbálom-
Vendég
 


Hunci :D
amit én vezettem abban előre lehetett :D

lehet már hiszti ennyi idősen, de fetrengés nem biztos, hogy lesz :)

"kell" testsúlykg x 150gr... de ennek a 70-150%a is tök normális :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci!
Hát képzeld, nálunk meg az a helyzet, hogy az én szüleim tőlünk 3 buszemgállóra laknak (1,5 km), de kb hetekig ránk se néznek. Mondjuk az anyukám Luku születése előtt körbefogalmazva megmondta, hogy magamnak szülöm a gyerekeket, én ugy vettem ki, hogy az ő hátukra pupok vagyunk. Ezért nem is lepődök meg, csak hát adva van két gyönyörü, aranyos gyerek, a legnagyobb is rendes, helyes, a gyerekeknek nagyon jó lenne az öregekkel tötyögni, aztán mégse kellünk, csak nagy ritkán, a lelkiismeretük ha megszólal... :? Na de az anyukám "háborus " gyerek :wink: talán azért ilyen.
Hajni!
Köszi, Máténak szépen alakul, házhoz is szállitanak persze, néha már tök sok rendelés is összejön.
G yö nyö rü a pocid
Be kell fejeznem mindenki 1xre akar irni :lol: :lol: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi, köszi.

Mit kell csinálni egy hisztivel?Én vagy hagyom hisztizni vagy elterelem a figyelmét, esetleg van jobb módszer vagy ez így jó?

Melcsi, no comment.
(háborús gyerek, szegény apu :cry: mondta ezt mindig, hogy ő háborús gyerek :lol: )
Vendég
 


nagyjából ez a két lehetőséged van :D és gyerek válogatja, kinél mi jön be. Lili még nem hisztizik :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hunci!
Néha (főleg Emesénél) be szoktuk vetni a "mindjárt lelocsollak 1 pohár vizzel" fenyegetést, mikor már szerintünk irtózatos, sőt volt már hogy meg is tettük. Apa a legnagyobb nyugalomban hozott egy pohár vizet és szép lassan a fejére öntötte. Ezért mostmár elég a lehetőség felvillantása, és témát vált. Mostanában már Lukunak is igértük párszor, de azzal meg az volt a baj, hogy Emese kapott az alkalmon, előfordult, hogy majdnem lelocsolta, máskor meg drukkolni szokott, hogy csak öntsük le! Ezért mostmár próbálom eleve kerülni a hisztire alkalmas helyzeteket. Ha pl. pelenkázás következik (ez nálunk a sarkalatos pont), bevezettem azt, hogy "előre, utánam" felkiáltással (Süsüből idézve) masirozunk a szobába, immár Luku megy elöl és kiabál valami hasonlót. Már kilőve az eleve elutasitás. Fent meg majd boldogulunk valahogy, ha már lent megusztuk a hisztit. Engem kimondottan zavar az ordibálás meg a vörös fej ami ezzel jár, ezért igyekszem mindent megtenni hogy elkerüljük, különben az én fejem is vörös lesz.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi,
biztos, hogy ugyanazt a képet látjuk? :shock: :lol: Köszi a pocakdicséretet! :D

Hunci,
köszi neked is! :D Örülök, hogy jobb a helyzet! Nálunk is 1 órára laknak a szüleim meg a tesómék, hát én sem örülök neki, de nekünk meg itt jobb lakni. Olivér is mindig anyuékról - főleg apuról beszél, mindenről ők jutnak az eszébe, de szerintem már megértette, hogy ők ott laknak, mi itt, ez van. :roll:
Amikor beszéltem a biológussal, azt mondta, hogy elég a 18. héten egy genetikai UH, nem kell a négyes teszt. Jó lett a kombináltam eredménye.
Meliék jól vannak, benne vannak ők is a babagyártásban. Olvas bennünket, úgyhogy látja majd, hogy kerested! :D

Melcsi,
köszi! :D Én rájöttem a pelenkázás titkára nálunk. Most már sosem sír, pedig amíg ezt nem tudtam, ő is végigüvöltötte. Csak akkor tehetem tisztába, ha kikakilta magát. Ha még nem végzett, és akkor akarom tisztába tenni, akkor kézzel-lábbal tiltakozik. Úgyhogy nálunk ez a titok! :D Sokszor már Ő kéri, hogy: "tisz-tisz!" :lol:
20140901102739
 
 


Melcsi :)
Nálunk meg az hozta meg a békét a pelenkézásban, hogy ő mondja meg, hogy hol tegyem tisztába. Sokáig a földön kérte, most meg általában jó már neki a pelenkázó is.
De lehet, hogy azért lett így mert már nem csinálok belőle ügyet, fogom az eldobható alátétet egy pelust meg a popsitörlőt és tisztába teszem, ahol akarja. Ha neki jobb a kemény padlón, mint a szivacsos pelenkázón, hát legyen neki igaza :)

wish
 
 


Sziasztok

Megszeretném kérdezni, lehet hogy számotokra bután hangzik, de én nem tudom, hogy hogy van, ha most jogviszonyban vagyok munkahelyügyileg gyed alatt, akkor gyes alatt is????? Vagy Gyes alatt felmondhatnak?

Aanda - Hunci köszönjük a köszöntéseket!
és ha nem bánjátok megmutatom a nagyfiamat!
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1233083041.7719.jpg[/img]
[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Hajni,
szép a pocakod!És tényleg vékony vagy!
Szuper a szerszámoskészlet!

Melcsi,
:lol: (Süsü.)Aranyosak lehetnek!

Pár hete a lakótelepen szóltam mindenkinek,aki szóba jöhet,hogy gyes mellett keresek melót,erre ma reggel üzentek,hogy menjek be a postára,mert lenne számomra munka!Elvállaltam egy helyettes kézbesítői állást!!!Ha vki lebetegszik,vagy szabira megy,akkor kéne beugranom,reggel fél 8-tól délig és kifizetnek 7 órát!És 1 éven belül elmegy nyugdíjba egy kézbesítő,és ha minden simán megy,felvesznek állandóra is!Tudom,hogy ez nem egy karrier,de fél percre lennék a bölcsitől,és mellette simán tudnám kötni a biztosításokat is!És amíg tanulok,meg amíg nem lesz bölcsiben meló,totál megfelelne!Jó,mi? :lol:
Lassan már én sem tudom követni magamat! :lol:

Andi
Kép
aanda
 
 


Erika,
nagyon helyes a nagyfiad!
Gyes alatt védett vagy,nem mondhatnak fel neked és munkaviszonynak számít!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni

jó nagy pocakod van, Olivérrel is volt ekkora ennyi idősen?
szerintem is vékonynak nézel ki a fotón.

Hunci

nálunk már van az igazi hanyatt vágós hiszti. Párszor bevágta volna már a kőbe a fejét, ha nem kapom el. Én nem zsarolnám soha semmivel, hanem azonnal elterelem a figyelmét. Ez sikerül is mindig. Ma pl. az volt, hogy reggel folyamatosan rosszalkodott. Kiborította a szemetest, wc-kefével járkált, meg ehhez hasonlók, én meg már siettem volna a Ringatóba, de így nem haladtam. Amikor megelégeltem, beraktam a kiságyába. Üvöltött, pontosan 1 percig. Aztán szépen megnyugodott, és játszott a kis állatkáival.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

és mert az előbb nem engedte
a 2 kis gézengúz
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1233084251.654.jpg[/img]

Aanda
köszi szépen a gyors választ
látom te nem fogsz unatkozni!!!!
nekem sajna nincs hova visszamennem, vagyis tuti nem fognak vissza venni (meg nem is tudnék műszakozni), mert a munkahelyem tavaly 80-90%-ban átköltözött Ukrajnába, és még azt sem tudom, hogy mi lesz majd ha Áronka betölti a 3-at, mert apjuk folyamatosba jár (remélem, hogy az ő munkahelye megmarad) mert akkor ha a helyi oviba fognak még akkor járni akkor ha apjuk nappalos akkor már 5-kor ébresztő és fél6-kor indulás, hogy én elérjem a 3/47-es buszt :x :twisted:
ez az átka a vidéki életnek, pedig már apjukot lassan megdumálom, hogy költözzünk vissza Egomba, de hát most ki akar házat venni majd :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ?????????????
de megbántam már hogy idejöttünk lakni

Sziasztok

Erika[/img]

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika :D
a gyes alatt is felmondási tilalom van, sőt, még annak lejárta után is (90 napig azt hiszem)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen a gyors választ,
és mi van olyankor, ha lejár a gyes, és a szabadságaim száma nem éri el a 90 napot, de ők már nem tudnak vissza venni (igaz mint írtam nem is tudnék menni műszakozni)
tudom ez még azért odébb van, több mint másfél év van még addig, de engem már most idegesít, hogy hogy lesz, mivel segítségem nem lesz, anyós már elmúlt 70 éves, és közölte, hogy ő max 1 gyerek, anyukámék meg (ebben a válságban) nem bizti hogy eltudják adni a házat és ide tudnak költözni, ilyenkor apjuk mindig azt mondja hogy majd lesz valahogy, de mikor a családi kassza beosztásáról gondoskodik + itt a váság = munkahellyével milesz - ilyenkor tiszta zizi!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Orsi
köszi szépen a gyors választ,
és mi van olyankor, ha lejár a gyes, és a szabadságaim száma nem éri el a 90 napot, de ők már nem tudnak vissza venni (igaz mint írtam nem is tudnék menni műszakozni)
tudom ez még azért odébb van, több mint másfél év van még addig, de engem már most idegesít, hogy hogy lesz, mivel segítségem nem lesz, anyós már elmúlt 70 éves, és közölte, hogy ő max 1 gyerek, anyukámék meg (ebben a válságban) nem bizti hogy eltudják adni a házat és ide tudnak költözni, ilyenkor apjuk mindig azt mondja hogy majd lesz valahogy, de mikor a családi kassza beosztásáról gondoskodik + itt a váság = munkahellyével milesz - ilyenkor tiszta zizi!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika

aranyosak a fiúk :D
milyen messze laktok Esztergomtól? Hát az 5 órás ébresztő elég korán lesz a fiúknak

Lányok

ezt el kell mesélnem nektek. A bal mellem egy ideje nagyon fáj, éjszaka is felébredek a fájdalomtól. És nem csak a mellem, hanem sugárzik ki a könyökömbe, vállamba. Nem azt mondom, hogy már a legrosszabbra gondoltam, de azért foglalkoztatott elég rendesen a dolog. Elmentem a nőgyógyászhoz, kézzel megvizsgálta, azt mondta semmi, de ha engem megnyugtat, menjek el emlő UH-ra. Ma voltam is, negatív, minden rendben van. Ez a doki azt mondta, ő azt tudja valószínűsíteni, hogy a cipekedés miatt lehet, hogy Olivér sokat van a kezemben. Hát, nagyon megnyugodtam ma, hogy csak ettől fáj.

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok

Zsuzsi
távolság: igazából nem mondanám távolságnak (10-15km) fél óra busszal, itt a busz menetrenddel van nagy baj, mert ha 8-ra akarok bárhová menni akkor a 3/4 7-es buszt el kell érjem, + ami még rettentően gáz, hogy visszafele Egomból délután 15óra 20 után már csak 17.40-kor indul busz :x , úgyhogy nem családbarát itt lakni és gyerekek mellett dolgozni menni, és apjuknak meg kell a kocsi a munkába járáshoz, mert ő hozzá sem igazodik a busz :x se reggel, se este, úgyogy ez itt számomra a világvége (főleg hogy még jogsim sincs)
remélem, most Petyaanya nem haragszik meg rám ezekért a sorokért!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Zsuzsi
lemaradt :oops: akkor jobbúlást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szia

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok, öröm Nektek pocakképet feltenni! :lol: Emma, Wish, most már aztán tessék Nektek is, látjátok milyen jófejek a csajok! 8) :lol:

Erika,
na, én ezért nem költözöm vidékre. A sok pozitívum mellett ez lenne nekem is a legnagyobb érvágás (mint jogsival ugyan rendelkező, de tizenkét éve nem vezető, ráadásul ügyetlen, autóktól félő sofőrnek... :oops: :( ) Na, rendes vagyok, mi? 8) :lol:
A fiúk nagyon jóképűek, végre, hogy tettél fel képet róluk! :D Milyen göndör Áron haja! :D Ja, Ákosnak pedig nagyon boldog szülinapot!

Anda,
na, ez már tényleg sok! :lol:

Zsuzsi,
hát igen, Olivérrel is ilyesmi volt a hasam... :roll: Biztos ilyen fajta vagyok! 8) :lol:
Megnyugtatlak, ha a rákra gondoltál (mint én is a múltkor... ), a rák nem fáj, épp azért is veszik legtöbbször későn észre. Ill. akkor fáj, ha vmi ideget nyom a növésével, de ez ritka. Úgyhogy ne izgulj! :D Durva, hogy sima cipekedéstől is fájhat. :roll: Az enyémek is fájnak egyfolytában, ráadásul Olivérnek olyan érzéke van mindig belekönyökölni, ráhasalni vagy hasonló... :? Fú, nem tudom, mi lesz majd szopi alatt, de akkor még ugye a póló se érhet hozzá...(legalábbis nálam :? )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20140901102739 2009.01.28 10:59-kor.
20140901102739
 
 


Bocs a belekottyért:

Erika!
GYES lejárta után a felmondási tilalom csak 30 nap.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Erika :)
Nem, nem haragszom! :) Helyesek a fiúk!
Én nagyon szeretek itt lakni, apa tősgyökeres Bp.-i, a világért nem költözne vissza a városba! Igaz, nekem itt lakik az anyukám, a húgomék. Sokáig Bp.-en dolgoztam, eleinte busszal mentem, aztán kb. 12(!) év után elkezdtem- újrakezdtem vezetni, és autóval mentem. Tényleg elég vacak a közlekedés. Apa mai napig Bp.-en dolgozik, naponta megy, igaz autóval.
Még én sem tudom, hová megyek vissza dolgozni. Nem szeretnék már éjszakázni, ünnepnapokon dolgozni.

Kép
petyaanya
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Betekintettem ebbe a fórumba, és látom a nagyon szuper hírt! Lehet ilyenkor már gratulálni? Nagyon örülök, jó egészséget Nektek! Lombik, vagy spontán?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
köszi! :D Lombik volt, csak most hamarabb összejött! :wink:
20140901102739
 
 


Erika, Petyaa,
mi is kiköltöztünk a fővárosból, a tömegközlekedés itt is szar. Egy a mák: 2 autó van, és én szeretek vezetni. Most már nem tudom elképzelni, hogy újra visszamegyünk valaha....

Melóhely: most már 90%, hogy az enyém júli 31.gyel megszűnik :( 5 ember mehet a 20ból az új véghez Bp-re, meg Frankfurtban és Amsterdamban van a réginél 2-2 hely, de nekem most nagyon utána kell járnom, hogy velem mi lesz. Mivel a Tgyás májusban elindul, gondolom azt nem érinti, na de utána hogy lesz???

Pocakképet majd csináltatok apával, jó nagy :) (és nem fenyeget az a veszély, hogy bárki vékonynak titulál :D )

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Köszönjük a köszöntéseket Ákos nevében is!

Loislane
köszi szépen, akkor a gyes lejárta után (ha még van munkahely) kiadja a bent maradt szabikat és utána akkor majd lesz valami.
vagy mi van akkor ha megszünik és nem tudja kiadni???? akkor kifizetik??????

Hajni
nagyon nagyon csini pocakod van!!!!!!!!

Petyaanya
a sógoromék miatt költöztünk ide - férjem általi nagy testvéri szeretet - (ők a falu másik végén laknak) de segítség ügyileg és más téren sem számíthatok rájuk (mikor Áronnal voltam terhes azt mondták, hogy majd néha elviszik Ákost sétálni, mert ők szeretnek itt a falúban sétálni - szerinted hányszor vitték el? 1xsem, én meg nem mondtam, hogy jó lenne ha segítenének, mert így is kapok mindig a dokitól, hogy ügye nem cipelem a nagyobbik gyerkőcöt), úgyhogy ilyen szempontból mindegy hogy hol laknánk, így is annyit látjuk őket mintha Egomban maradtunk volan, csak ott meg panelma tudtunk volna menni, ahova akkor nem akartunk. Csak akkor jönnek ha kell nekik valami, vagy ha valami ünnepnap van. Az én apjukom simán visszamenne Egomba - ott születet, és szerencsére meg van veszve a Dunapartért, mint én is, úgyhogy nálunk ez már csak pénzkérdés :cry: kincs ami nincs!
Ja és van a szeretett sógornőm (sógorom felesége) felajánlotta, hogy majd a nővére ha szükséges elhozza a gyerekeket az óvodából (2 házra lakik onnan), de akkor is mi közöm nekem hozzá!!!!!!!!!!!!!!!!! Ákost születése óta jön meglátogatni (babalátogatóba), azóta is jön, és várjuk :shock:
Jó hogy neked van segítséged!!!!!!!
Na mindegy majd csak lesz valahogy!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Emma, most csak miattad gyorsan: sztem mivel kismama vagy, felmondási tilalom alatt állsz. Mindaddig, amíg a második babával a gyed le nem telik. Utána érdemes közös megegyezéssel, jó végkielégítéssel távozni. Nálunk ez annak idején pár éve így volt, aki akkor terhes volt, mikor kiderült a zárás, annak mind ezt ajánlották - állományban marad és utána dupla végkielégítést kaptak. A gyes pedig alanyi jogon jár, azt kapni fogod. Persze ezt a gyes végéig is ki lehet húzni, érdemes megkérdezni egy munkajogászt. A multik félnek a munkaügyi perektől, általában a munkaválllalónak ítélnek, és pl. a per ideje alatt is állományban kell tartani a dolgozót. Mindez persze 3 éves infó, ezért még járj utána.

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: