Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

"Régen" jártam erre.

Már én is gondokoztam ezen a "melyik szoba jobb" kérdésen, de úgy döntöttem, nem foglalkozom vele. Nem hinném, hogy rajtunk múlik, hova kerülünk. Csak reménykedem, hogy kifogok egy elfogadható szobát.

Lona80: én Dr. Csapóhoz járok, de úgy tudom, csak magánrendelése van. Egyébként én is XV. kerületi vagyok, mi egyébként az Uzsokiba tartozunk, nem is értem, miért az SZTK-ba miért nincs Uzsokis orvos.
Egyébként sajnos én csak rosszat hallottam az SZTK-s orvosainkról. A terhességem előtt én is oda jártam, de azért egy szülés az szülés. Nem mindegy, milyen doki csinálja.

Kép
jandrea
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN
„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE: Zuglói Várandós Központban péntekenként 16-17 óráig
FIGYELEM: A helyszín: (Új tömb )C épület Konferenciatermében

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ: -előzetes bejelentkezés NEM szükséges
-ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI:

Január 23: Mit tehet az orvos? – kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Február 06: A szülésről, az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

Február 20: A baba egészségéről – vendég a neonatológus

Március 06: Anyatejről és szoptatásról – vendég a csecsemős nővér

Március 20: Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő

Április 03: A szülés eseményei – vendég a szülésznő


(A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban).

Egyéb programok!

- A Kismamatorna az átépítés miatt ebben a félévben elmarad
- Folyamatosan indul Intim torna (jelentkezés Bajnoki Ildikó gyógytornásznál, 251 7333/1302)
- Autogén Tréning oktatása egyénileg: 10 alkalom után megtanulható relaxációs módszer, amelyet az elsajátítás után mindenki saját magán képes alkalmazni. Várandósság és szülés alatt egyaránt használható, mert hatékonyan oldja a feszültséget és a szorongást, megkönnyíti a stresszkezelést. A szülés során fontos izmok ellazulását is lehetővé teszi, így megkönnyíti a szülést. (Időpont egyeztetés Marosi Mónika pszichológusnál a 251 7333/1069-es melléken, vagy a marosimonika@hotmail.com e-mail címen).

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály
uzsokiszuleszet
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT UZSOKI UTCAI KÓRHÁZÁBAN
„Szülésre felkészítő várandós találkozások”

ELŐADÁSOK HELYSZÍNE: Zuglói Várandós Központban péntekenként 16-17 óráig
FIGYELEM: A helyszín: (Új tömb )C épület Konferenciatermében

TANFOLYAMRÓL INFORMÁCIÓ: -előzetes bejelentkezés NEM szükséges
-ingyenes (pároknak is)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI:

Január 23: Mit tehet az orvos? – kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Február 06: A szülésről, az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból

Február 20: A baba egészségéről – vendég a neonatológus

Március 06: Anyatejről és szoptatásról – vendég a csecsemős nővér

Március 20: Amikor már hazavitted a babát… - vendég a védőnő

Április 03: A szülés eseményei – vendég a szülésznő


(A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban).

Egyéb programok!

- A Kismamatorna az átépítés miatt ebben a félévben elmarad
- Folyamatosan indul Intim torna (jelentkezés Bajnoki Ildikó gyógytornásznál, 251 7333/1302)
- Autogén Tréning oktatása egyénileg: 10 alkalom után megtanulható relaxációs módszer, amelyet az elsajátítás után mindenki saját magán képes alkalmazni. Várandósság és szülés alatt egyaránt használható, mert hatékonyan oldja a feszültséget és a szorongást, megkönnyíti a stresszkezelést. A szülés során fontos izmok ellazulását is lehetővé teszi, így megkönnyíti a szülést. (Időpont egyeztetés Marosi Mónika pszichológusnál a 251 7333/1069-es melléken, vagy a marosimonika@hotmail.com e-mail címen).

Uzsoki utcai Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály
uzsokiszuleszet
 
 

 
 

Sziasztok!Mindenkinek köszönöm a segitséget,bementunk személyesen a kórházba,és a szülésznők is Fábián Dr-t ajánlották,bár engem egy picit feszélyez,h állitolag nagyon fiatal.Mindenesetre nagyon megnyugtato volt látni,h hogyan vannak ellátva a kismamák,és a babák,olyan jo nyugalom volt bent,és béke,amit korházban még sosem éreztem.Láttam 2 ujszülöttet is,nagyon szépek voltak,és mindenki mosolygott körülöttem,nézték a pocakomat.Rájöttem,h nem hallgatok azokra,akik rémtörténeteket mesélnek,mert Tis is tudjátok,hogy vannak ilyenek,inkább meglátogatom a holnap ügyeletes Fábián Dr-t,és kifaggatom,mi ujság!Mindenkinek jo babázást!
lona80
 
 


Lona!

semmiképp ne figyelj a rémtörténetekre! csak megmérgezik az ember terhességét! be positive! :)
és mindenképpen számolj be róla, h mi volt a dokinál...
bevallom, nekem kicsit hiányoznak ezek a percek. no nem a vizsgálatok, de maga a készülődés... :) figyelni a terhesgondozási tervet, hogy mi van még hátra, számolni a napokat, heteket.

Andi!

örülök, hogy megint látlak! te is már nagyon a finisben vagy, olyan izgi! drukkolok nektek nagyon! nekem a te "korodban" már volt egy 6 napos fiam... annyira fura, asszem máig sem szoktam még meg :D

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sztocsi: én sem bánnám, ha már kijönne pici lányom. De már csak két nap. Holnap fekszem be a kórházba, kedden császár. Szeretnék már 1 héttel idősebb lenni.

Lona: én az elején állandóan rémtörténeteket olvastam a neten és tiszta paramami lettem. Azóta nem olvasgatok, nem érdekelnek a negatív élmények (elég, hogy tudom, hogy léteznek ilyenek), csak a pozitívak.

Kép
jandrea
 
 


Sziasztok!

Már egyszer jelentkeztem ezen a topikon, csak azóta itt nagyon felgyorsultak az események és mindenkinek kevesebb ideje van ide járogatni:)
Gratulálok a frissen szülőknek és kitartás az első pár nehéz hétre.
Ha mégis lenne valakinek ideje és megírná azoknak a hasznos dolgoknak a listáját, amiket érdemes becsomagolni a szülőszobára illetve a babaágyas időszakra megköszönném.
Ha a Lukács doktor úrral kapcsolatosan valakinek van valami infója (hallottak a korteremben) az is érdekelne.

Köszönöm

Marcsi
Kép
[/img]
lakyl
 
 


Sziasztok!

Elöször is gratulálok a babákhoz!!! Sok-sok boldogságot kivánok hozzá (juk)! A szoptatással meg ne aggodjatok,nekem is nehezen indult be és még mindig (most volt 16 hos) szopizik...LAKTOHERB-LAKTOHERB-LAKTOKHERB!!!

Olvastam h, a fizetős szobárol szeretnétek vmi infot....
Nekem sikerült kifognom (asszem a 6osba voltam)
Ha sikerül én csak ajánlani tudom! Az 1 ágyas volt, a mellette lévő 2ágyassal volt közös a fürdő-wc, de még midig kulturáltabb volt mint a folyosoi! Sajnos az első napot a 12-ben, a másodikat pont a folyosoi wc-vel szemben töltöttem,ezek után az egyágyas szoba kész "nyaralás" volt...
Ne féljetek hogy az egyedüllét ,meg a magány kikészit...Van bent tv, nálam az ment szinte egész nap ! Azonkivül mikor jöttek a látogatok ,nem kint kellett a folyoson gubbasztani babástul,ha épp szoptattam,akkor nem mindenki szeme elött (itt most a látogatokra gondolok) És nem utolso szempont hogy apa is bent volt szinte egész nap...egyszer bent is aludt... :wink: (persze a reggeli vizit elött hazament )
Ha meg társaságra vágytam,kimentem a folyosora! Ha lesz legközelebb, én tuti megint igényelni fogom...(bár tény ,hogy szerencse is kellett hozzá ,hogy pont üres legyen)

Ha kérdés van szivesen segitek,ha tudok!!

Bjuti! A doki nénivel mi ujsi? Sikerült vele beszélned?

szép napot mindenkinek!
zsamin
 
 


szia Marcsi!

nekem van egy elég hosszú listám arról, hogy miket érdemes bevinni. saját tapasztalataim alapján nem is rossz lista, nekem nem nagyon hiányzott semmi. ami meg igen, azt később is be tudták nekem hozni otthonról.

A szülésre:
- ÍRATOK: személyi, terhes kiskönyv, összes lelet, házassági anyakönyvi kivonat, taj kártya
- hálóing: lehet, hogy adnak a szüléshez, de azért ajánlott hozni, olyat, amit nem sajnálunk
- meleg, puha zokni
- tusfürdő
- törülköző
- papucs a zuhanyzóba
- fényképezőgép
- apukának enni-, innivaló

A kórházi táskába:
- szokásos kórházi cucc: pohár, evőeszköz, szalvéta, stb.
- tisztálkodási szerek
- puha wc papír
- wc ülőkére papír
- köntös
- papucs: 1 db a folyosóra, 1 db a zuhanyzóba
- olvasnivaló, rejtvényfüzet, stb.
- kispárna: aranyér esetére :)
- 3-4 pizsama vagy hálóing: kórházi ottlétre, legyen gombos a teteje a szopihoz
- törülköző
- normál méretű betét: pl. Tena extra (nekem asszem elfogyott 2 csomaggal)
- hatalmas betét: pl. Tena super (az első 1-2 napban nekem a normál méret nem volt elég)
- eldobható neccbugyi: Tena; hogy ne kelljen mosni, és tartsa a betétet, és jól szellőzik
- hasleszorító bugyi: nekem nem volt, nem is hiányzott, de többen esküsznek rá
- szopis melltartó
- melltartóbetét
- mell lemosó kendő: én nem használtam
- bimbóvédő: ez csak akkor, ha tényleg kell! én nem vettem előre, és nagyon hiányzott. de ez csak az én hülye anatómiám miatt van :)
- mellszívó: nekem létfontosságú volt, de kívánom, h másnak ne kelljen!
- kirepedezett mellbimbóra valami krém: Garmastan, vagy Avent, stb
- krém, kúp aranyérre
- sok folyadék: fontos! szoptatásnál nekem napi 4 litert ajánlott a védőnő
- tejszaporító tea: pl. Laktoherb, Naturland Fitolac, Humana; érdemes kísérletezni velük

A babának:
- popsitörlő
- esetleg saját kis takaró
- sapka (a folyosón elég nagy huzat van)
- hazamenős ruha

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Andi!

ne aggódj, az a pár nap már pikk-pakk eltelik, és hamarosan már te is a kezedben tarthatod a picúrkádat!
gondolom, hogy mindenkitől ezt hallod, de próbálj meg PIHENNI! a szülés után sokáig nem lesz rá lehetőséged! :)
drukkolok, hogy minden simán menjen!

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig nagyon ritkán tudok jönni, mert még mindig nem kötötték be otthon az internetet. Azt el is felejtettem mondani, hogy karácsony előtt új lakásba költöztünk :D ! Szóval kicsit sűrű volt a progrma az ünnepek alatt.
Levike nagyon jó baba :lol: ! Igaz néha fájt a hasikája, de szerencsére rájöttünk, hogy mit nem szabad ennem (pl.tojást) és akkor nincs semmi probléma.
A tejem még mindig nem indult be rendesen, mi is úgy vagyunk vele mint Eszter, néha elég néha nem :( ! Én a Fitolac nevű teát iszom, mert a védőnőm azt mondta, hogy a lactoherbtől fájhat a baba hasa.
Hamarosan teszek fel képeket, de még addig se jutottam el, hogy a gépre feltegyem a képeket.
Szobákkal kapcsolatban csak annyi, hogy próbáljátok az új szárnyba kérni magatokat, a másik oldal (szülőszobánál) kicsit lerobbant.

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok!

Eszter, nagyon köszönöm a részletes listát, nagy hasznát veszem.

Marcsi
lakyl
 
 


Sziasztok!
Ritkán jövök, de azért olvasgatlank titeket.
Andi! Sok drukk holnapra!
Eszter! én is köszönöm a listát nagyon jó hogy leirtad. Már én is irogattam magamnak, hogy mit is kéne vinni.
Lányok! A babócák, hogy éjszaka veletek voltak a szobában, de a tejcsi még nem indult be mit adtatok nekik enni akár éjjel vagy nappal?
Mert nekem első szülésemnél kb. 3.-4. napon lett tejcsi amit lefejtem. Ugyan cicire raktam napközben, de sok nem jöhetett neki.
CTG-re csak délelőtt lehet menni vagy esetleg délután is?
Köszike
Gyöngyi

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Gyöngyi:

nekem is csak a 4. napon lett normális mennyiségű tejem. addig jobb híjján annyiszor tettem mellre a babát, ahányszor nem szégyelltem. valamicskét szopizhatott is, én meg hülye voltam, és azt hittem, az elég neki. utána kiderült, hogy nem :(
amikor mondták, hogy besárgult, és adjak neki cukros vizet, mert az jót tesz neki, akkor végre rászántam magam, és tényleg adtam neki. hát szegénykém úgy nyelte, mint aki napok óta éhezett. mert hogy így is volt...
szóval én a következőnél már gondolkodás nélkül fogom neki adni.

de természetesen rád van bízva a dolog. de minden baba kocsijában ott van a cumisüveg a vízzel, külön kérni se kell. ha meg valami gebasz van, akkor lehet nekik tápi pótlást is kérni.

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Remélem minden babóca szépen fejlődik és minden kismama jól van.

Velünk minden rendben, közeleg az időpont :D

Viszont Papillonnak el kell a sok pozitív energia. A múlt hét vége óta toxémia miatt kórházban van. Hétfőn átkerült a SOTE-ra, ahol sokkal jobb körülmények vannak, de azért elég nehezen viseli fekvést és, hogy nem lehet otthon.

Papillon részemről megy a sok-sok energia! Tarts ki, mert a babó érdeke ezt kívánja.

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Andi: lehet, hogy mostanra már a kezedben tartod a kisbabádat?? Nagyon-nagyon szorítunk neked!!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Szegény Papillon :cry: ! Én is toxémiával kerültem kórházba dec.31-én, ezért kellet megcsászározni. Szerencsére most már jól vagyunk. Remélem Papillonnal sem lesz semmi gond :) !

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Szia Szilvi!

Hogy vagytok? Boldogulsz mindennel?
Nekünk is közeledik a nagy pillanat és egyre jobban aggódok, hogyan fogunk itthon apával, meg a picivel boldogulni :shock:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Orsi
Most kezdünk belerázódni, három hét után már vannak dolgok amik rutinból mennek :D ! Az elején kicsit nehéz volt, nehezen viseltem a kialvatlanságot :( ! Most már csak egyszer kel fel enni éjjel, így mi is többet tudunk aludni :lol: ! Sajnos néha fáj a pocija, akkor nagyon nehéz vele, nagyon keservesen tud olyankor sirni :cry: ! Szerencsére nagyjából kitapasztaltam, hogy mit ehetek és mit nem.
Ne aggodj, biztos boldogulni fogtaok :D ! Bár nem árt, ha az elején van egy kis segítség!

Szilvi

Kép
sziszó79
 
 


Sziasztok!

Elkapott a nátha, no meg amúgy is elég fáradékony vagyok, úgyhogy nem ültem mostanában net elé.

A listával én is kész vagyok, szerintem kicsit túlzottan hosszú lett, de hát jobb, ha minden kéznél van.

Kisfiammal nekem a szopizás nehezen ment a kórházban, és bár nem kértem, hogy etessék meg, mikor reggel hozták fürdetés után, mindig bukott, szóval megetették a tudtom nélkül. No ez NEM az Uzsokiban volt!! Rémhíreket meg mást se nagyon érdemes olvasni szerintem ilyenkor. Én az előző terhességem alatt végig az újságokat bújtam a gyengéd születésről és egyéb okosságokról, aztán bementem a kaposvári kórházba, ahol ugyanolyan körülmények és hozzáállások uralkodnak, mint mikor én születtem. Jól beparáztam tőle. Aztán végül csodálatos élmény volt a szülés, semmivel nem volt problémám. Én ott egyágyas szobába kerültem és bár tv nem volt, nem unatkoztam, hisz ott van végre a kezedben a pici! Amikor nem őt nézed, vagy szopiztatod, vagy vendégeket fogadsz, akkor úgyis alszol. Remélem, sikerül most is egyágyasba kerülni, de nem fogok kiakadni, ha nem. Azt a 3 napot ki lehet bírni közös zuhanyzóval, meg bármivel.
Engem inkább az édekel, hogy mikor én szülök (elvileg március közepe), akkor még itt szülök- e egyáltalán, vagy átraknak- e minket máshova a felújítás miatt. Jó lenne már tudni erről valami infót.

Én még nem jártam a szülősszobát felderíteni, Ti hány hetesen néztétek meg?

Lona!
Én a ksifiammal választottam szülésznőt is és orvost it. A szülésznőnek több hasznát vettem, mert sokat segített a szülés utáni napokban, a dokinak azonban nem volt sok dolga velem, mert elég könnyű szülésünk volt. Mégcsak be se kellett rendelni.
Az itteni szülésznőkről mindről azt hallottam, nagyon kedvesek, meg már nem vagyok 23 éves, gyakorlatlan anyuka, úgyhogy most nem fogok szülésznőt választani.
Viszont választott orvos nélkül be nem vállalnám a szülést, mert az a lényeg, hogy ha baj van, akkor olyan orvos legyen ott, aki egyből jól tud dönteni és cselekedni. Mindegy, hogy fiatal, öreg, kedves vagy bunkó, csak mentse meg a babát és engem. Aztán persze ne legyen rá inkább szükség:)
Én is Fábiánnál fogok szülni, akihez Csapótól mentem át, mert ő pont akkor megy szabira, mikor szülni fogok. Mindkettőt csak ajánlani tudom az eddig tapasztaltak alapján.

Kellemes estét mindenkinek!

Kép

Kép
orsi0509
 
 


sziasztok!

csak gyorsan beugrok, mielőtt ledőlnék kicsit aludni...

Papillonnak drukkolok, hogy minden rendben legyen! de biztosan jó kezekben van, és nem lesz semmi baj!

Orsi:
az első hetek valóban embert próbálóak. de ez is olyan, mint a szülés... bármi rossz történik, másnapra már nem is emlékszünk rá! elég egy vigyor vagy grimasz a lurkótól, és az ember máris elfelejt minden rosszat! :)

Szilvi:
örülök, hogy nálatok is rendeződik a helyzet! mi is egyre jobban összeszokunk, egyre magabiztosabbak vagyunk, szépen beáll a napi menetrend :)
ja, és megnéztem iwiwen a képeidet, Levi ennivaló kissrác! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Bocsika hogy bepofátlankodok!
Minden kismamának gratulálok, az első hetekhez sok türelmet, a következőkhöz még többet! :lol: Lényeg az egészség!
A dokikhoz szeretnék hozzászolni!
Lukács dokit valaki kérdezte: nagy uh diagnoszta, kicsit keményen bánik a kismamákkal és nagyon nincs oda azért, ha el vagy hízva!!! De csak jót hallottam róla, szülésnél nagyon jó.
Akinél én szültem az Mecsér doki, és ő az sztk-ban, az Örsvezér tériben dolgozik, úgyhogy vannak ott is orvosok, akik az Uzsokiban szülnek. Nagyon jó orvos, a legkiválóbb, értem mindent megtett, amit kértem, nálam császár lett, mert muszály volt, tönkrement a lábam és idő elött meg kellett születnie. Gigi viszont nem akart kijönni, de a doki figyelembe vette, hogy császárt csak a legvégső esetben, így két napig ott figyelt, segédkezett. Szülés után minden áldott reggel bejött hozzám, szerzett nekem mindent, szobát, botot, gyerek kutacsát nézegette...A legjobb volt. azóta barinőm is szült nála, náluk sikerült természetesen, ő is áradozik azóta is.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jó babázást és babavárást nektek.
Nyafi, köszönöm az infót a Lukács dokiról, bár már rég az orvosom nem nála szültem a lányokat. Nagyon alapos és eddig bármilyen kérdésem volt még mindig teljes körű választ kaptam.

Én is csak ajánlani tudom.

Orsi, látom nagyjából együtt szülünk.
Hogy vagy? Nálam baba már befordulva, méhszáj zárt és az elmúlt napokban pocak leereszkedet. Viszont igen keményen dolgozunk még mindig a pocakban.

Papillonnak kitartást, a bizonytalanság és a korházi lét eléggé megviseli az embert, de úgy tudom a toxémiával a legjobb helyre került.
Türelmet és kitartást kívánok neki.
A szülészet felújításról azt hallottam csak február elejére tervezik, akkor is „csak” a gyerekágyas részt érinti a szülőszobákat nem.

Marcsi
Kép[/url]
lakyl
 
 


Sziasztok!

Eszter, Szilvi: köszi a biztatást!

Marcsi: Tényleg most nézem én is! Hátha összefutunk majd :wink: Bár én már nagyon szülnék, ha őszinte akarok lenni, szerintem semmi jele nincs, hogy a kisasszony is jönne!
Tegnap voltunk uh-n, a becsült súly 3088 gramm (bár a doki szerint a gép itt már nagyokat tévedhet). Már befordult PEtra is, a méhszáj zárt, csak a méhnyak rövidült meg. A pocak hát én nem tudok megítélni, hogy áll. Egy biztos az elmúlt napokhoz képest viszonylag sokat görcsölget.

Te gondolkodtál, hogy fizetős vagy nem fizetős szoba? (nekem szerdán a kórházban azt mondták, hogy a költözés a febr. közepén szülőket érinti majd)
Szülésznőt fogadtatok?

Ma hívom majd Papillont! remélem csupa jó híreket írhatok majd róla!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Hello Mindenkinek!

Bjuti: ne aggódj ezt én írom aki múltkor két gombóc fagyival és tejszínhabbal a tetején az ÁRkádban ülve mondtam Norbinak, hogy azért félek a szüléstől. Aznap csináltam éppen szilvásgombócot és jól sikerült, mire Norbi mondta , nyugi a gombóc készítés nehezebb...

Bjuti ha esetleg gondold megadom a telszámom priviben aztán ha megvan a baba megdumáljuk, vagy együtt sopánkodunk mi megy mi nem megy... Vagy közös séták majd. Mi az örsnél lakunk...

Szóval már nem izgulok. Nekünk sem lesz semi segítség. A kórházból hazajövetel után egyedül leszünk.

Orsi: én amikor tavaly voltam az első alkalommal a szülésfelkészítő órán rögtön elmentem mert ettől is függött hogy hol szüljek. A SZt. Imrét meg a MÁV-ot nagyon mondták hogy bababbarát, de innen Zuglóból csak helikopterrel volna esélyem átjutni a városi dugóban sürgős esetben pl Kelenföldre a SZt. Imrébe. Ezért akor úgy döntötem végül is normáslis tiszta hely az Uzsoki mármint a szülőszoba maradok. De mint látod Murphy alapján lehet még ebből költözés, de Mecsér azt mondta, hogy szerinte még az átköltözés előtt beleférek... Hát majd meglátjuk.


A fizetős szobán nem gondolkodok, de azért szeretnék egy jobb szobába kerülni de azt mondják még fontosabbhogy milyenek a szobatársak .

Mindenki vizsázzon magára, szép napot és óvakodjon az influenzától :D Mintha látni lehetne mere száguldanak a bacik.

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Szia Emese!

Még ti is "egyben" :wink:
Lehet, hogy akkor ki is bérelheténk egy nem fizetős szobát :D
Én nem fizetősbe akartam menni eredetileg, de szerdán NST-n a kórházban voltam és akik előttem voltak kismamák és már szültek az Uzsokiban, mindketten azt mondták, hogy 2 ágyas fizetősbe mennek. Mert tisztább és jobban lehet pihenni. Hát nem tudom, szerintem mi ebben is ott fogunk helyben dönteni.

Akkor neked Mecsér a dokid?? (nekem Fábián) Én a kórházzal úgy voltam, hogy ezt az 5 napot kibírom itt (végülis nem lehet feltétlen rosszabb, mint más kórház), mert tök jó közel van és a dokim (aki előbb volt, mint a babavárás is itt dolgozik).

Én úgy érzem már magam, mint egy futó, aki rajtvonalon áll és csak nem akarják a rajtjelet megadni :lol:
A szüléstől nem félek (mert nem tudom mi vár rám), inkább csak utána az egyedül itthon léttől :oops: (OK: küldöm priviben)

Egyetértek influenzával nagyon vigyázni ám!!

Jó hír... most jelentkezett PApillon, hogy jöhet haza!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Orsi, szülnék én is nagyon is, de korábban is a megadott időben (-+1 nap) érkezett a baba.
Azért többek szerint a harmadik gyorsan és hamarabb jön. Nekem is olyan 3 kg körül lehet két hete becsültek 2,77 kg-ot.
A fizetős szoba nagy dilemma.
A folyosói közös zuhanyzó egy kicsit ijesztő. Az hogy a babót a folyosóra kell kitolni ahhoz hogy megmutassam az sem túl baráti.
Akkor tartanám magam szerencsésnek, ha az 5-ös szobába lehetnék ahol társaság is lenne és "saját zuhanyzó. Bár a babanézés így is a folyóson történne.
Ha lesz fizetős szoba éppen amikor szülök akkor és ott majd eldöntjük.
Szülésznőt nem fogadtam, tapasztalatom szerint (előző szülések) az a fontos, hogy a dokidban teljes mértékben megbízz. A szülésznőkről az Uzsokiban csak csupa jót hallottam.

Szombaton megyek NST-re, Te milyen gyakran mész?
Dokihoz mikor kell visszamenned?
Neked van szülésznőd?

Marcsi
Kép
lakyl
 
 


Szia Emese!

Még ti is "egyben" :wink:
Lehet, hogy akkor ki is bérelheténk egy nem fizetős szobát :D
Én nem fizetősbe akartam menni eredetileg, de szerdán NST-n a kórházban voltam és akik előttem voltak kismamák és már szültek az Uzsokiban, mindketten azt mondták, hogy 2 ágyas fizetősbe mennek. Mert tisztább és jobban lehet pihenni. Hát nem tudom, szerintem mi ebben is ott fogunk helyben dönteni.

Akkor neked Mecsér a dokid?? (nekem Fábián) Én a kórházzal úgy voltam, hogy ezt az 5 napot kibírom itt (végülis nem lehet feltétlen rosszabb, mint más kórház), mert tök jó közel van és a dokim (aki előbb volt, mint a babavárás is itt dolgozik).

Én úgy érzem már magam, mint egy futó, aki rajtvonalon áll és csak nem akarják a rajtjelet megadni :lol:
A szüléstől nem félek (mert nem tudom mi vár rám), inkább csak utána az egyedül itthon léttől :oops: (OK: küldöm priviben)

Egyetértek influenzával nagyon vigyázni ám!!

Jó hír... most jelentkezett PApillon, hogy jöhet haza!!!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Bocsi a 2x írásért, sz....-ik a gép

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Szia Marcsi!

Szülésznőm nincs..... Gondolkodtunk rajta, de szerintem most már sok értelme nincs fogadni és mi is úgy hallottuk, hogy nagyon kedvesek, felkészültek.
A dokimban maximálisan bízom, szóval már csak szülni kellene :wink:

3. baba? Akkor te már tudod mire számíthatsz. :D

Úgy látom, te nagyon felkészült vagy a szobákat illetően. Én tanácstalan vagyok. Minket a folyosói látogatás nem igazán érint, mert a rokonok Miskolciak, szóval ők biztos csak 1x tudnak jönni látogatni. A párom meg egész nap dolgozik, este 7 előtt be sem fog érni a kórházba.
Viszont nem tudom a fizetős szobák hány ágyasak? Mert az viszont frusztrálna, ha én azért nem tudok pihenni, szoptatni, mert a szobatárs(akhoz) egész nap jönnek a látogatók :shock:
Nem tudom!!! Ja és akkor még jön a higéniai kérdés...

Nst: szerdán a kórházban 9.00-kor. Dokinál tegnap voltunk utsó uh-n. 3088 grammra becsült a gép (bár ezt mondták, hogy tévedhet), de azért meglepődtem. Eddig kicsi baba volt és karácsonykor kapcsoltam rá az evéssel :D

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Szia Orsi!

Úgy tudom, egy és kétágyasak a fizetős szobák.
Valahol olvastam már ezt a rossz szobatárs problémát is.
(olvasgatok más topikat is) Azt gondolom elég fusztrált leszek ha fizetek és ráadásul még rosszul is érzem magam, sajnos én inkább tűrök mint vitatkozzam.
Harmadik igen, az első 96-ban rendes szülés 9 óra vajúdás 2700g kislány, szép élményként maradt meg.
A második 99.-ben farral született 3200 g kislány, hát ez fájt, közel másfél óráig volt tolófájásom, hematómám lett amit közvetlen utána felvágtak, ott is volt varratom ahol másnak nincs.
Akkor azt mondtam többet nem, de kihevertem, ma már nem gondolok rá rossz szájízzel, de nagyon reménykedtem benne hogy ez a kis fickó tudja hogy hogy kell kijönni.
Hát tudja.
Este 7-kor már remélhetőleg nyugis lesz a folyóson akkor kellemesebb lehet a látogatás:)
Szerintem 7-ig a lányokat a férjem nem tudná féken tartani:)
Mivel közel lakunk csoda lesz ha nem reggel-este jönnek látogatni, panaszkodni, árulkodni:):):)


Emese
Te még teljesen rendben vagy? (jóslófájás, fáradékonyság)

Marcsi
Kép
lakyl
 
 


Árulkodás, panaszkodás... mintha a hugomat és magamat látnám kis korunkban :D

Apropó nekem fogalmam sincs milyen a joslófájás :oops:
Minden nap görcsölget többször is a hasam, meg keményedik is...

Mit szólnátok, ha előre lefoglalnánk magunknak az 5-ös szobát :wink:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Hello megint!

Hát az az igazság, hogy nem is tudom pontosan mit kellene éreznem. Szóval a hasam keményedik időnként vagy a Hanna feszíti az "izmait" :lol:
Múltkor az NST-n megkérdeztem a nővéretől hogy miket kellene éreznem vagy hol meg hogyan, meg próbáltam figyelni a gépet is, de még elég kicsiket mutatott méh összehúzódásokat.

A fáradékonyság nálam nincs. Minden nap szinte friss kaját csinálok, szerdán szilvásgombóc, tegnap pizza, ma rántott sajt és ezek mind firss kaják nem fagyasztottak. Bár amikor összetörtem a krumplit és összekevertem a lisztel kicsit éreztem. A héten letudtam az ágyneműket meg a mosást is. Még akarok hétvégén egy kiseb takarítás félét, mert szülés után szerintem kb 2 hónapig semmi ilyet nem fogok.

Ja van egy nagyon szép sárga színű kanapénk, új szerzemény az új lakásba és már csak úgy ülök rá általában vagy fekszek tvzés közben, hogy le van takarva, nehogy valami színpompával elintézzem.

Fáradékonyságom csak az első 3-4 hónapban volt amikor még a hányás is tartott, de szimpla gyomorrontásnál is akor kikészültem.

Szóval jól vagyok szerintem. Inkáb csak már attól leszek ideges, hogy szinte napinta telefonálnk jól vagy vigyázz nehog lkapd az influenzát.

Bjuti akor holnap betelefonálok a hotelba (Uzsoki kórház) hogy lefoglalnám az 5 szobát. Apropó ez a személyek száma vagy a szoba szám? :?


Én a szülést hétfőre tervezném vagy mostanra vagy egy hétel később:), mert akor pénteken hazaengednek, Norbival együt ohton leszünk, kiveszi az 5 napot ami jár a papának, plusz még egy hétvége és már 9 napon együtt túl is vagyunk.

Szóval Bjuti így kívánom neked is, hogy a jan 28. bejöjön neked ahogy tervezted :) mintha ez rajtunk múlna.

Jó hétvégét mindenkinek!

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


sziasztok!

húú, lányok, micsoda szervezkedések mennek itt! :) drukkolok nektek, hogy sikerüljön találkoznotok! ;)

Papillonról van hír? ha már hazamehet, akkor minden rendben van, ugye? sokat gondoltam rá.

a jóslók miatt ne aggódjatok, nekem nem volt egy darab se, rögtön az "igazi" 5-6 percesekkel nyitottam! :)
nekem egyébként olyan volt, mint a menstruáció első napján (én világ életemben nagyon görcsöltem az elején, biztos ilyen a méhizomzatom), csak még jött hozzá egy durva derékfájás is.

hihetetlen hogy már három hete volt... :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is tiszta energiabomba vagyok most...a férjem meg is jegyezte, hogy ne idegesítsem, mert ő bizony most nagyon kómás.. (hát igen, aki még bulizhat :wink: )

Emese fogalmam sincs, hogy mi az az 5-ös szoba :shock: Marcsi írta én meg koppintottam :D

Hát igen nem rajtunk múlik...., de azért próbálkozunk! Úgy látom akkor te a hétfőre hajtasz.. ha jobban belegondolok, ez egész logikus.... Drukk a hétfőhöz és igyekezlek szerdán követni :wink:

Eszter: igen, tegnap hazaengedték... az túlzás, hogy rendben van, de megígérte, hogy vigyázni fog magára és figyeli a vérnyomását!
Húú már 3 hetesek vagytok!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Az ötös szobáról egy másik fófumon olvastam:
"Az 5-ös szobába tényleg bent van a wc-tus, az ötágyas és sztem nagyon zsúfolt, akkor már a 2-es v. 3-as szoba jobb. De ez az én véleményem, egy a sok közül"
A többi mind közös zuhanyzót használ, kivéve a fizetős.
Én pénteken szeretnék szülni a csajszik miatt, minél kevesebb legyen a nélkülem töltött idő (hétvége nagyszülőknél megoldott), nem tudom hogy boldogul a férjem a hétköznapokkal egyedül. De még így is találkozhatok veletek, legfeljebb Emesét megkérem tartsa nekem fent a helyet ha élésváltás lenne.
Most voltam NST (rendben), UH-on, hát 3,60 és 3,80kg között van a kisfickó.
Hát kissé megrémiszt, hogy ha még két hétig bent marad mekkora lesz.
Jóslófájások:
hát nekem voltak vannak, olyan mint a menstruációs görcs, csak még egy kicsit intenzívebb, az igazi fájástól az különbözteti meg, hogy akkor a méhed tetejéről indul a fájás nem pedig az aljáról.
Biztos van akinek nem ilyen de azt én csak ezt éreztem:):):)

Hát én fáradt vagyok, ha tehetném, folyton pihennék, időnként fellángolok és van 4-5 óra aktív idő amikor mosok, főzők, takarítok, készülődöm...., de aztán csak lustizok.

Marcsi
Kép
lakyl
 
 


Revidiálom magam... lehet, hogy reggel nagyon aktív voltam, de ez mostmár a múlt!! Hulla vagyok és csak fekszek és pihizek, néha elalszok :D
Marcsi, szerintem én akkor bevárlak (én csütörtök környékére időzíteném ha tehetném)

Jó hétvégét mindenkinek!

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Köszi az aggódást és a sok drukkot :D

Igen, végre itthon :P de nem csinálhatok semmit, mert akkor megy fel a vérnyomás, ha fexek, alszok, akkor nincs gond :)

Szobák: én a 8-aban voltam 1 napot, az a szülőszoba mellett van közvetlen. Aztán leraktak a nőgyógyászatra, mert tömegnyomor volt. Lakott nálunk 1-1 éjszakát szült nő is, aztán elhelyezték gyermekágyasba, de mondom, dömping volt, ezért kényszermegoldások születtek. A folyósón éjjel-nappal szinte tömeg van :? olyan sok a látogató, főleg, ha kisebbség születik! Sztem, ha lehet, menjetek fizetősbe, megéri!

Én sajna vagy nem, de tuti nem az Uzsokiban fogok szülni, a dokim sajnálom egyedül :? bár a klinikán sikerült véletlen az igazgatóhelyettest kifognom, aki nagy koponya, de ugyanolyan elfoglalt is :? na mindegy.

Szóval, VÉGRE ITTHON!!!!! ANNYIRA JÓ!!!

Babázóknak hatalmas gratula! Mindenórásoknak sok sok kitartás, türelem :D

Kati&Lizi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
papillon
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Régen jártam erre,mostanában felpörögtek az események körülöttünk,de jol alakul minden.Voltunk az Uzsokiban,szülés-elökészito tanfolyamon,és mindenki a Fábián Dr.-t ajánlotta,h ö szivesen átvesz,ha eddig nem hozzá jártam,és állitolag nagyon lelkes,és profi,a fiatal kora ellenére.Kiváncsi vagyok a véleményetekre,ill valaki ha tudja a mobilszámot,azt megköszönöm,egyébként nagyon sok a kiirt szülés febr-márc-ra,ugyhogy kiváncsi vagyok hogy lesz hely az egy-két ágyasokban,meg ugy az emeleten egyáltalán.Mindenkinek kitartás,és sok erot kivánok!
Lona
lona80
 
 


Szia Lona!

Én a kezdetektől hozzá járok és maximálisan elégedett vagyok vele. A mobilszámát majd ő fogja megadni neked, de az Örsön a terhesgondozóban bármikor beszélhetsz vele (ma délutános és tudod mindig váltásban vannak), vagy a magánrendelőben. Annak a számát szívesen elküldöm neked priviben, ha gondolod.

Én is ott voltam pénteken, de mikor kiderült, hogy 1 órával később kezdődik, akkor eljöttem. (én már amúgyis hallottam ezt az előadást). Ki tartotta Jex Anna?

De mikorra vagy kiírva?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Hello!

Szurkoljatok!!! Lehet, hogy ma beinditják a szülést, este kiderül :shock:

Emese

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
kemse
 
 


Emese: ??????? De mindenképp megy a drukk!

Nekem meg jönnek a soron kívüli NST, mert nem nagyon akar mocorogni Petra baba... azt hiszem, szeretnék én is szülni :shock:

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!

Fúú, annyira beindult itt a finisesek izgalma, hogy már nem is tudom, mit írhatnék?!
Persze jó olvasni ezt, bár nekünk még van egy kis időnk, nem tudom, van- e itt valaki, aki egyáltalán márciusban szül?

Érdekes olvasni a terveiteket, és kicsit mókás is, remélhetőleg a kisbabók is hallják ezt odabennt és ehhez tartják magukat :lol:

Igazság szerint én nem parázok attól, hogy nincs a szobában fürdő, meg hasonlók, viszont ami meglepő, az egyik, hogy hogy rakhatnak át Titeket naponta más szobába? Ilyet még nem is hallottam. A tömeg, mármint a látogatókat beleértve engem baromira fusztrálna. Egyet értek, a szobában lévők száma egyedül a kismamák viselkedésével mérhető. Én ugye egyágyasban szültem a nagyfiam és nagyon- nagyon éveztem a magányt, a csendet, nyugalmat. El sem tudom képzelni, hogy 5- en legyünk, köztük esetleg 3 dumás kismama, 2 sírós gyerekkel, plussz napi 10 látogatóval :shock:
Igazából felesleges ráparáznom, úgy se én irányítom, ha lesz szabad fizetős, azt kérem, ha nem, akkor valahogy kibírom azt a pár napot.
Asszem, megkérem az összes ismerősünk, hogy majd csak odahaza látogassanak minket, ami elég nehéz lesz, lévén, hogy a férjem a TV2- nél dolgozik, úgyhogy a barátai-kollégái gondolom át akarnak majd jönni.

A fáradsághoz csak annyit, hogy az első babámmal még dolgoztam 8 hónaposan, csak az utolsó két hétben voltam fáradékonyabb. Na most ezzel ellentétben szinte egész nap csak feküdnék. Kisebb sétákat bírok tenni, de nagytakarítás, vasalás egyéb közben negyed óránként le kell kicsit feküdnöm, mert egyből bekeményedik a hasam. Biztos köszönhető ez a télnek meg a szar időjárásnak is.

Lona! A kiírt szülések számát a kórházban kérdezted meg?

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Sziasztok!

Pénteken,amikor elment nagyon sok kismama a konzultáciorol,rá pár percre megjelent az oszt.vez. drnő,és belevágott az előadásba,nem a Jex Anna volt,azt tudom,de a nevét nem irtam fel,egy nagyon profi 40-45-ös rövid barna haju drnő,nem szülnék vele,de normális volt.Március 1-re vagyok kiirva,de egy picit nagyobbnak látták az utobbi uh-kon a kis Levit,ugyhogy lehet,h előrébb van a terhességem,mint a 35.hét.Igen,a kórházban mondták,h sokan lesznek abban az időben is a szülészeten,és még az átépités miatt lehet még bonyolultabb az egy-két ágyas szoba,ugyhogy nem érdemes szerintuk előre aggodni,majd alakul vhogy,de azt mondták,4 napig biztos bent tartanak mindenkit.Képzeljétek,most is nagyon sokan voltak,és kegyetlen,mi volt a folyoson du 5-6 között,minden kismama egymás hegyén-hátán,meg kitolva a bébik mindenhova,orvosok,ápolók,persze ez belülröl biztos nem olyan vészes,mint külső szemlélőként,de mindegy,nagyon kedves volt mindenki az osztályon.Kiváncsi vagyok,mire megyek Fábián dr-ral,drukkoljatok,hogy elvállaljon 35 hetesen is.
JA!Képzeljétek,a kórházban azt mondták,ne vigyunk mellszivot,meg kell tanulni magunktol"fejni".Nektek errol mi a tapasztalat?Na pusszancs csajok!
lona80
 
 


Szia Lona!

Csak gyorsan a mellszívóról:
Én a kórházba fiamnál bevittem magammal a kézi mellszívót, de akkor még nem tudtam használni (béna voltam). Bennt volt elektromos mellszívó, ami ugyan hatásos volt, de baromira kikészítette a mellemet, olyan volt, mintha egy porszívóra csatlakoztattak volna, kegyetlenül feldagadt a mellbímbóm tőle. Sajnos a kaposvári csecsemősökhöz mikor bementem, hogy mutassák meg, hogy kell fejni (merthogy maguktól egyikük se nézett rám, végülis miért tették volna, 23 évesen, első szülőként, egyedül egy kórteremben biztos rájövök, mit- hogy kell csinálni). Na részükről a segítség abban kimerült, hogy ott állva az ajtóban k*** erősen megnyomta a mellem, majdnem bepisiltem. erre azt mondta, hogy ne sírjak, ez fáj. Szóval velük nem mentem sokra. Végül a fogadott szülésznőm másnap a már csontkemény melleimet kb ké órán keresztül masszírozta, amitől végül meg is indult a tejem és megmutatta, hogy kell fejni. Otthon én szoptatás után előszőr mindig a kézi mellszívóval fejtem, majd a maradékot kézzel. Elég strapa munka, de kézzel lehet igazán kiüríteni minden csatornát (merthogy több kicsi csatornából jön a tejecske), szóval ha használtok is mellszívót, mindenképp javaslom, hogy tanuljatok meg kézzel fejni és alkalmazzátok is, mert több tejecske jön ki, ezáltal ugyebár több is termelődik:)

Na, megyek aludni. Jó éjt.
orsi0509
 
 


Lona nekünk a szeptemberi előadáson még azt mondták, hogy vigyünk. Szóval én viszek, de őszintén jobban örülnék, ha megmutatnák NORMÁLISAN ( nem úgy, ahogy Orsi is írja) a kézi fejést.
Szóval abból baj nem lehet, ha viszel... legfeljebb megkocsikáztatod a mellszívót :D

Orsi

Kép
bjuti
 
 


sziasztok!

Papillon: örülök, hogy végre otthon vagy! remélem most már minden rendben lesz veletek!

Emese: lemaradtam valamiről? miért kéne nálad megindítani a szülést? csak nincs valami baj? és végülis megindították, vagy még mindig 2in1? :)

Bjuti: lustálkodik a pici lány? de ugye semmi komoly? rossz lett az nst eredménye, vagy "csak" aggódsz miatta?

a mellszívóról: én azt mondom, hogy mindenképpen érdemes megtanulni kézzel fejni - mint azt Orsi is leírta - és az uzsokiban szerencsére megmutatták, hogy hogyan kell. persze, csak ha kéred. de kérd! mert tényleg lehetnek olyan szituációk, amikor csak ez az egy lehetőséged van.
ennek ellenére szerintem megéri bevinni a mellszívót, mert a kézzel fejés iszonyú hosszadalmas, fárasztó, fáj. és én ráadásul még béna is vagyok hozzá! :) szal ha a cicid bírja a mellszívót, az jóval hatékonyabb. de az első percben, hogy érzed, hogy valami nem kóser, válts kézi fejésre, mert a mellszívó képes két perc alatt szétkapni a cicidet. tapasztalatból mondom sajnos, hetek óta nem tudok az egyik cicimből szoptatni, mert kisebesedett a géptől... :(

a szobákról: tényleg az számít, hogy milyenek a szobatársak. nekem a 3ágyasban volt mindenféle tapasztalatom... első két éjjel 3an, 3 babával, ebből az egyik iszonyú hasfájós-sírós volt, nagyszájú anyukával... hát maga volt a pokol. mikor ők hazamentek, és maradt a két nyugisabb baba és mama, akkor végre tudtunk aludni is. utána őket is hazaengedték, és én egyedül maradtam... szó szerint, mert a babámat pont aznap rakták be az inkubátorba. ezért én inkább depis voltam egyedül, de az már nem a szoba vagy a lakótársak miatt volt...

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Szia Eszter!

Inkább az volt a gond, hogy a hétvégén keveset mozgott és nem úgy, ahogy eddig. Ezért hétfőn átkértem a keddi nst-t hétfőre. Annak az eredménye biztos jó volt, mert nem aggódott senki. De az asszisztensek inkább úgy voltak vele, hogy menjek el ma is.
A doki szerint a mai tök jól sikerült. De én már nem is aggódok, mert tegnap este óta Petra visszatért a megszokott "mozgáskultúrájához" :D

Veletek mi újság? Már egyedül kell boldogulnod?

Orsi

Kép
bjuti
 
 


Sziasztok!
Orsi! a lánykádnak már nincs annyi helye a mozgásra és inkább alszik.
nekem kb. 24. hetesen volt az hogy alig mocorgott és hivtuk a dokit, hogy most mi van. De mondta, hogy nyugi biztos csak alszik van náluk ilyen időszak néha. Aztán másnap mocorgot és azóta is folyton.
Orsi0509! Én ugyan április 1-re vagyok kiirva, de szerintem és bizom is benne, hogy márciusban meglesz.
Én nagyon nehezen birom ezt a terhességet. Nagyon fáj szinte folyton baloldalon a hasam alja. Valószinű babóca folyton nyom ott valamit. A lábaim is fájnak.
Emese! Valami baj van, hogy inditják?
Andrea! Gratulálok a lánykádhoz! Majd gyere mesélj!
Papillon! Örülök, hogy már otthon vagy. Most már bizti nem lesz semmi gond.
Azt viszont sajnálom, hogy nem az Uzsokiban fogsz szülni, mert lehet, hogy találkoztunk volna.
Eszter! Ti hogy vagytok?
Gyöngyi

Kép
Kép
bgyöngyi
 
 


Sziasztok!

mi is voltunk pénteken a szülésfelkészítőn, és mikor kiderült, hogy nem négykor, hanem ötkor kezdődik, mi - mivel közel lakunk - gondoltuk hazaugrunk arra a fél órára. Mire háromnegyed után visszaértünk már elkezdték :evil: :evil: és még mi érezhettük úgy magunkat, hogy elkéstünk...
Az előadást Járányi doktornő tartotta (azt hiszem), kedves volt, szimpatikus. Mivel mi már "csak" a kérdésekre értünk oda, nem tudom, korábban mi hangzott el. A doktornő saját véleménye az volt, hogy ne vigyünk mellszívót, mert az tulajdonképpen csak arra jó, hogy begyulladjon, beödémásodjon a kismama melle; tanuljunk meg kézzel fejni.
Ami nagyon jó volt, hogy fel lehetett menni megnézni a szülőszobát - persze később is lesz rá alkalom, de én nem bírtam megállni, hogy ne nézzük meg :-). Igen, a folyosón nem voltak kevesen, sok kismama tolta ki a babáját, és sok volt a látogató, de hát szerintem még mindig jobb, mintha a szobában kellene kerülgetni őket... (mármint a többi kismama látogatóit). Én március végére vagyok kiírva, úgyhogy én majdnem biztos vagyok benne, hogy mi ideiglenes szülőszobára kerülünk. A doktornő azt mondta, hogy már január végén költözni kellett volna, de a felújítás még sehol sem tart, viszont az építtetőt iszonyatos kötbér terheli, úgyhogy biztos igyekezni fognak - vagyis mi pont így fogunk járni :?
De sebaj, igyekszem arra gondolni, hogy nem ez a lényeg, én bárhol megszülöm pici Lilikémet, lényeg, hogy minden rendben legyen.
Ha lesz hely a fizetős szobában, és szerintem oda fogok menni, mert ha jól tudom el lehet számolni egészségpénztárra.

Én ha tudok, biztos megyek a következő előadásra is, sok hasznos infó elhangzik! :)

további szép estét mindenkinek!

Edina

KépKép
r.edi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?