Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma picit korán keltünk!(5órakor) Nem baj. Már így is elkényeztetett a kisfiam, hogy 6-ig aludt. :wink:
Most ezerrel csörgőzik! Ja, és BAL KÉZZEL ÁM! :lol: :lol: :lol:
Mire megyünk az orvoshoz semmi baja nem lesz! :wink:
Tegnap is tornáztunk, ügyes. Ez a fordulás nem megy még.
Ahogy gurítom a csípőjét oldalra, a kis keze mindíg a teste mellett marad. Majd belejövünk.

Marek...nagyon örülök hogy nem kell több kemo anyukádnak! :D Ez igazán jó hír!

Szöszke...ne félj, egy -kettő kész leszel! Drukk! :wink:

Hozzátáplálás:
Látom nagyon megoszlanak a vélemények. Szerintem mindenki véleménye érthető.
Akinek van anyateje az ne is adjon mást fél éves korig, az anyatej kincset ér. :D
Ildi, borkaby....a szopi a legjobb és legkényelmesebb mint kettőtötöknek.
Norbika is imád szopizni (bár vannak sztrájkos időszakok) de nincs elég! És mostanában nincs minden
nap kaki sem, és ez a tápszeres babáknál nem jó! :( Ezért úgy gondolom hogy a tápszer mellett,
az egyik délelötti kaja alkalmával adok neki egy kis alma levet, majd pépet. :roll:
Abban nincs keményítő.
Aki kínlódik mint mi az nem csoda hogy már várja a hozzátáplálást. :?
Tercsimama....te is készítettél már neki kaját? Mert nekem van itthon bio alma (soha nem permeteztük) :wink: .
Szerinted?
Paradicsom nem korai még? Külömben sok kisgyerek utálja. Álítólag én is sugárban köptem ki.
De a banánt majdnem mindenki szereti. Nem fájt tőle a pocija Nórikának?
Én attól félek, hogy görcsei lesznek a HT-tól, mert Norbika amúgy is hasfájós! :roll:
Egy hete esztek ilyet? Tök jó! :D
Csak arra vigyázz, hogy egy héig csak egy féle kaját kóstoltass vele :!: Majd aztán a köv. héten egy új ízt.
S, ha tetszik neki, akkor lehet etz a kettőt felváltva, vagy vegyesen is! :D
Én ezt már többtől hallottam. Meg kell szoknia az ízeket és a kis gyomrának is a táplálékot.

NyugtonMalac....köszi a választ. :D Tegnap már kifért az 5 kaja. :D Próbálok nem elcsúszni az időpontokkal.
Csak most már nem éhes ő 3 óra után, vagy hogy 4 -5l óra is eltelik.
Vízet adok néha Norbinak, de inkább gyenge teát főzök neki(édesköménytermésből, minden nélkül)
:) az jó a pocijának is és édeskés ízű, szívesen kortyol egyet -egyet.
A tápszer hígitásról nem hallottam jót, nem javasolták. Azt úgy kell készíteni ahogy meg van adva.
Kicsit azért cicizik is, az is folyadék :D
Ja, és képzeld, picit már több a tejem. Használ a fejés és a homeo bogyó! :D

Na, ide hallom hogy kakil a fiam! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok, mostanában sajnos sok bajom volt, sem időm sem erőm nem volt se írni se olvasni.De ha lehet, most igyekszem újra bekapcsolódni.
Sajnos Emma is kap már tápszert, mert a stressz miatt ami mostanság elég nagy erre felé, drámaian csökkent a tejem.megteszek mindent, de nem elég, a kisasszony nagy zabás.6szor eszik egy nap és minden alkalommal 200-250 grammot eszik, ennek csak a fele anyatej:-(

huu balhé van, aludni akar, megyek visszateszem.
emmalena
 
 


lovaszkata: Én is csak tápszert kaptam és anyu 3. hónaptól már elkezdte a hozzátáplálást.Nekem sem volt semmi bajom soha. Húgomat már 4.hónapig tudta szoptatni, és csak utánna kapott tápszert, mégis mindig beteg volt,és porallergiája is.Sztem biztos függ a babától is, mennyire ellenálló a szervezete, nem csak attól amit megeszik.

emmalena: Nekem kb. 50-60at szopik, a többi mind tápszer.Még mindig iszom a tejserkentő teát, jó ideje már a Hipp-eset, az finom is.Esténkét szoktam fejni, de nem sokat tudok. Reggel mikor Laura felkel csak azért nem kell neki tápszer, mert 7-től 5-6-ig alszik, és annyi idő alatt összegyűlik. Eleinte én is el voltam keseredve, h kell a tápszer, de már nem idegeskedem miatta, sok baba kap pótlást, vki csak tápit kap, kárt még senkiben nem tett.

Nekünk nagyon bevállt az édesköménytea, minden nap issza, már 260ml-t megiszik belőle 1 nap. Eleinte neki is fájt hasa, vettem Mecsek teát azt nem itta meg, a gyógyszertárba ajánlottak az édesköménytermést, és mióta rendszeresen issza egyáltalán nem fájt a hasa.És nagyon szereti az ízét.Valamelyik nap kamillát csináltam neki, de nem itta azt sem. Egy hátránya van, hogy rengeteget pukizik tőle, és nagyon ciki mikor pl.tanácsadáson nagyokat ereget :D

Kép
babe.
 
 

 
 

Sziasztok!

Szöszke
Szorítok a műtét miatt, de meglátod nem is lesz olyan vészes!
Ügyesek vagytok, hogy egyre korábban alszotok el éjszaka!!! Csak így tovább, a végén még beálltok egy normális időpontra!!! Nem is tudom, hogy bírjátok., én már 9 után hulla vagyok, mert Áron fél 9 és 9 között szokott elaludni és a többi gyerek is.

Nymalac
Nem semmi vagy, hogy dolgozol majd!!! Én is csinálom majd a másodállásom számítógépen, csak most kevés a munka ezért nem dolgozom még.
Szuper a háti hordozótok!!!

Emmalena
Sajnálom, hogy kevés a tejed és hogy sokat stresszelsz.

Lkata
Szerintem jól gondolkodsz a hozzátáplálásról, és örülj, hogy azért, ha kevés is, de még van anyatejed, mert van akinek még ennyi sincs, azért ez is nagyon sokat jelent Norbikának!!!

Tegnap vettem egy babakocsit Áronnak, mert amit vettem újjonan Peg peregot, ahhoz csak mózeskosár volt, az új sportrész meg 35ezer lenne hozzá, amit sokallok. Egy chicco ct 0.1 típust vettem hozzá tartozó bébihordozóval és pelenkázó táskával kék-szürke színben, postán küldi el lány, remélem az életben is olyan szép lesz, mint a képen!!! Már nagyon várom, és az árát még nem is írtam, mindennel együtt 25ezer ft volt!!! Más ugyanezt 50ezerért hírdette, úgyhogy remélem jó vásárt csináltam.


Na megyek, mert a kutyák ugatására felkelt Áron is.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Hoztam két képet, tegnap készült.

Szopi közben bealudt Norbi, még a tej is csurgott ki a szájából! :lol: Nekem ez azért nagy szó
mert ő nem szokott szpoi közben elaludni, mivel a kevés tej miatt rövidek a szopik. Annyira ari volt! :lol:
Kép
és egy vigyorgós
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata

Nagyon édes Norbika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Nálunk tegnap ismét szülinap volt, Lora lett 9 éves, Áronnak nagyon tetszett a torta:


Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Ötleteket kérek, lányok!

Február 9-én van a műtétem, az hétfő. Előtte pénteken megyek az altatóorvossal való konzultációra.
Szöveges feladat következik. :D:D:D

A műtét napján 5:30-ra kell bemennem a kórházba és aznap nem szophat Gergő.
1. Szerintetek mennyi tejet kell addig kifejnem, hogy egy egész napi mennyiséget fedezzen?
2. Ha az autóút Pestről Nyíregyházára 2,5 óra, amit pénteken teszünk meg, miben szállítsam a fagyasztott tejet, hogy ne olvadjon fel? :shock:

Kép
szöszke
 
 


Lkata, a gyerekek egészségügyi könyvében van, hogy banánt elvileg csak 12 hónapos kor után lehetne adni. Különben elképzelhető, hogy jó érett banánt lehet már korábban. Az a jó banán, amelyik pöttyös, mert ez jelenti azt, hogy a banánban lévő keményítő már cukorrá alakult. :) (A táblázat szerint paradicsom pedig 24 hónapos kortól adható.)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke - pont most akartam egy olyat kérdezni, hogy hogyan szállítsam a fagyitejet, hogy ne legyen gond?

Merthogy a hűtőnk sz@r, cseréljük le és majd elviszik, de ugye le kell olvasztani, az újat beüzemelni, ez jó pár óra, így átvinném anyósékhoz a tejet. Kb. 15 perc kocsival az út, de vajon addig nem kezd el olvadni? :roll:
Én úgy gondoltam, hogy beteszem olyan zacsiba, amit a bevásárlóközpontokban kapni, amiben a fagyit, fagyasztott dolgokat lehet vinni és beleteszek a hűtőtáskából mellé 2 jégakút.
Szerintetek??? Mert kb. 6-700 ml tej van, nem akarom, hogy potyára fejjek és ki kelljen dobni... :?

Szóval Szöszke, jó kérdés, talán a hűtőtáska, de abban sincs túl hideg, vagy a kocsi csomagtartójába tenni bele, ott hideg marad akkor is, ha ti a kocsiban fűtötök. Bár fene se tudja, hogy 2,5 órát hogy bír ki a tej :shock:
Nem tudom, hogy a te babád mennyit eszik egy nap, de testsúly kilója szorozva 1,2-vel és azt elosztva az etetések számával kb. kijön a napi adagja. Nálunk ez kb. 130 ml-re jön ki, de hát minden baba másképp eszik, napszaktól is függ, úgyhogy szerintem legalább kell 5-600 ml egy napra, legalábbis nálunk kellene annyi, Gergő baba súlyban biztos több, mint Lottika, szóval nem tudom, mennyit ehet.

Na ennyire futotta, bocsi, mennem kell!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szöszke:

Segítek neked: nekem Borim napi 6-700 ml tejcsit iszik meg. Egy fejés kb 200ml. Indulás előtt, sőt ha van időd a kórházban a műtét előtt is fejjél, mert azt is megihatja még Gergő.

Fagyitej szállítása: hűtőládában, rengeteg jégakuval! Vagy szivargyújtós hűtőtáskával. De miért nem olvadhat fel??? Olvadás után 24 óráig lehet fogyasztani, csak hűtőben kell tárolni addig. Ha meg a fríssen fejt tejcsit viszed, akkor az 48 óráig fogyasztható, utána le kell fagyasztani. Tehát az is lehet megoldás, hogy egy napig otthon fagyi tejet adsz Gergőnek, és fejsz mint a kisangyal sokszor sokáig és azt győjtöd a hőtőben üvegben. Másnap is tuti jó. Sőt, ha különböző fejési időpontok tejcsijeit külön cimkézve tárolod, és fogyasztáskor a legrégebbit adod oda Gergőnek, akkor a készleted még tovább jó! Ebben profi vagyok, mert Borival így csináljuk defaultból. :) Csak nem iszik fagyi tejet még...

Szerintem kivitelezhető a feladat! Fejőt vigyél magaddal! Nemszoptathatsz, de leszakadnak a melleid, ha nem fejed le a megszokott időben a tejcsit (ami megy a csapba :( )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LKata: örülök, h több a tejcsid :) és a balkezes mutatványnak is :)
Ügyesek vagytok :D

Édes Norbika :) Puszi neki a nevünkben is ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: mit dolgozol majd a szg-en? Te is otthonról dolgozol majd?

Boldog szülinapot Lorának!!!! :D

Mutatsz majd képet az új babakocsitokról?
Biztos jó vásárt csináltál ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ja fagyi tej szállítás: ebben a hidegben nem is kell különösebb intézkedés :)

Ildi: sztem a 15 perces utra nem kell nagyon rákészülni, de azért tegyél mellé 1-2 hűtőakut :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Itt alszik Bori a hátamon :D Olyan fincsi, és melegít is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nymalac

Egy ismerősöm jelzálog hiteleket intéz és az értékbecslés adminisztrációját csinálom itthon szg-en, aztán e-mail-en elküldöm neki, eddig tök jól tudtam vele keresni, mert volt munka bőven, de mióta ez a válság van nem nagyon vesznek fel hitelt az emberek, de azt mondja az ismerősöm, hogy már kezd beindulni, hát remélem is, mert hiányzik az a pénz...
Tegnap adta fel a lány a babakocsit, remélem holnapra megérkezik, majd küldök róla képeket, sajnos a hírdetése már nincs fent, arról tudtam volna képeket leszedni.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Éva: ez remek munka lehet. Kell hozzá végzettség? Vagy betanulható?

Képet majd gyerekestűl kérünk majd, és akkor kiengesztelődünk...

Bori még mindig alszik a hátamon :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszi a tippeket, szerencsére még van időm kigondolni, csak addig is játszom a gondolattal.

Nymalac, azért nem jó, ha kiolvad, mert pénteken utazunk, és a fagyasztott tejre csak hétfőn lenne szükség.
Különben ha odaértünk pénteken, megpróbálom azt odaadni neki cumiból, ami leolvad és pótlom új tejjel, ahogy írtad. :)

Ildi, sajnos nem tudom, hogy Gergő mennyit eszik, mert ciciből kap mindig. Ma viszont cumiból kapott egyszer, és 110 ml körüli mennyiséget szívott ki villámsebességgel. Utána úgy ült, mint valami kis boroshordó. :D Persze, mert ciciből nem jön ilyen gyorsan. :wink:
A számítás alapján, amit írtál, napi 700 ml körüli mennyiséget kellene ennie 6-8 evésre, úgyhogy szépen kijön a kb. 100 ml/evés. :)
15 perc alatt biztosan nem fog olvadozni. A hűtőszatyor jó ötlet, meg ne ölben vidd a tejet!

Kép
szöszke
 
 


Csajok, valaki írta a Rossman-t filmelőhívás miatt, hát most a DM-ben is van akció, 100 db 10X15-ös kép 1900 forint+279 forint transzferköltség, én már rendeltem is tegnap. Bár 1,5 óra volt, mire feltöltötte azt a sok képet, de eléggé megéri 19 ft/ db-ért, ha valaki szeretne előhívni!!!

Mi megvagyunk, ma kivételesen 3:30-kor kelt Lotti, fura, mert már több hete végigalussza az éjszakát, talán este nem evett eleget? Evett vagy fél órán át, azóta alszik.

Tegnap megnéztük a Benjamin Button különös életét (két részletben, tegnapelőtt este kezdtük, mert elég hosszú film), hát csak ajánlani tudom, a végén sírtam is, iszonyat szomorú és nagyon szép és élvezhető film (ha valaki moziba készülne)!!! Nagyon a hatása alá kerültünk párommal egyetemben!

Szöszke - örülök, hogy kb. tudod, mennyi a mennyiség, ha a 110-től így televan, lehet, hogy este kevesebb is elég lesz.

Én most holnap és holnapután fogom megcsinálni azt, hogy viszek tejet és cumisüvegből adom oda Lottinak, mert megyünk anyósékhoz, anyuékhoz és megmondom őszintén, nem szeretek máshol szoptatni, csak itthon, mert itt kényelmes, megszokott, nyugis, ott meg valahogy nem tudunk úgy és annyit enni, mert itthon akár egy órán át is eszik, hagyom, de ott tudom, hogy látni akarják, babázni, nekem is kényelmetlen ott ülni... szóval viszek tejet.
Csak nem gond, ha két nap kihagyok egy-egy étkezést, nem? Mármint a tejnek, cicinek.

Éva - Lorának nagyon boldog Születésnapot!!! Áron egy tünemény,ahogy ott ül magabiztosan a kezében, mint egy kis budha, gyönyörű gyerekek!!!

LKata - Norbika olyan kispasis, igazi komoly kisfiúfeje van, tündéri!

Emmalena - sajnálom a tápszert, persze érthető, hogy megcsappant a tej ebben a stresszes helyzetben :? Talán még visszahozható, nem?

Nálunk egy nap 5-6 étkezés van, attól függ, hánykor kel reggel, ma pl. így, hogy hajnalban is evett, 6 kaja lesz, tegnap is annyi volt, tegnapelőtt viszont 5.

Na megyek, mert mindjárt ébredés van, egy kép búcsúzóul, nagyon mosolygunk, tulajdonképpen egész nap! :lol:

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Csajok, most olvastam a babazo.hu-n ezt :arrow:

Babád már három hónapos 1/2. oldal >>

Evés
Intenzív növekedési szakaszba lépett - éhesebb, követelőzőbb. Ha van elegendő tejed, kizárólag szoptasd.
A tea csersavtartalma akadályozza a táplálék optimális felszívódását a bélből, a gyümölcs vastartalma ebben
az életszakaszban nem hasznosul megfelelően, sőt akadályozza az anyatej laktoferrin nevű fehérjéjének felszívódását.
Babádnak valószínűleg kiegészítő vitaminokra sincs még szüksége.


:roll: Hát, ezek szerint még várnom kell azzal az almával!
Ugye? Mégis csak megvárom a 4.hónapot.
Csak akkor teát se adjak? Én már tök tanácstalan vagyok. :roll:
Megint 2. napja nem kakilt Norbika.
Ez tápszeres etetésnél baj szerintem! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lottika zabálnivaló! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Múlt hét végén volt húgom avatása Pécsett és a 2x4 órás út eléggé szétütötte a napirendünket, úgyhogy egész héten azon dolgoztunk, hogy visszaálljunk a régi kerékvágásba, többé-kevésbé sikerült is.
Marcika az utóbbi 2 hétben az alkalmankénti átlag 180g helyett már csak 120g-okat eszik. Félek, hogy ez a napi kb. 720g tej kevés az ő 8 kg-os súlya mellett... szerintetek aggódnom kéne?

Nem emlékszem, ki hozta szóba, de cukros dolgokat azért nem szabad adni a babáknak, mert úgyanúgy, ahogy a fogakat, a cukor a fogcsírákat is tönkreteszi. A tehéntej pedig azért nem tanácsos, mert a tehéntej fehérjéje egy allergén, ami arra érzékenyeknél nagyon fontos szerepet játszhat az 1. típusú cukorbetegség kialakulásában.

Mindjárt visszaolvasok, de rakok fel avatós képet:
Kép apával elegánsan

linhbaba
 
 


sziasztok! pár naja csak olvasó üzemmódban, lányom nagyon ragaszkodó lett...mintha megint fájogatna a pocak, nyálkás kaki is van :cry:
most végre elaludt - ha nem alszik vissza reggel min. fél órára, totál nyüglődés a délelőtt

LKata! Teán nem hiszem, hogy a babateákat értik, a fekete teában van csersav tudtommal....nyugodtan adj édeskömény teát, ha attól jobban ment az emésztés! Nálunk én iszom a Mecsek baby teát, így megy át Dorkának is. :lol:

HT: kb. egy hónapja volt a TV-ben, hogy manapság azért tolódik ki a kezdet, mert több az allergia, mint 50 éve. A gyümölcsök/zöldségek termesztésénél levegő, víz, stb. is szennyezettebb. Plusz az emberek is változnak, már nem vagyunk olyanok, mint 100 éve (genetika, emésztés).
De természetesen el lehet kezdeni 3 hónaposan is, ha óvatosan, fokozatosan csinálja valaki, betartva a javasolt sorrendet (oltási kiskönyvben is van táblázat).
Negatív storyként: sógornőmék 3 hónapsan kezdték a HT, de elég ész nélkül. 7 hónaposan már mindent adtak a gyereknek! 8 hónaposan grapefruitot is! Most mennek kivizsgálásra, szegény baba excémás 2 hónapja, és 3 hete hirtelen bedagadt az arca, végtagjai (ez azóta kétszer is ismétlődött). Szóval csak óvatosan! (őszintén szólva szerintem nem normális, aki ilyen korban grapefruitot ad a gyereknek, főleg ha az már sebesre vakarta magát így is....)
De: ahol ritka a kaki, ott javasolják is a gyümit szopi után egy-egy kiskanállal.

Na lépek, megnézem a Szívek szállodáját. :)

Rossmann: digitális kép 40 db 999,-Ft (10x13) transzfer díjjal együtt. És egy nap alatt megcsinálták!

Igyekszem majd jönni "hosszabb" időre.
Februári tali időpont visszajelzéseket várok! Eddig szerda/csüt. a preferált.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


A találkozóra lehet hogy el tudunk menni, attól függ, el tudom-e kérni az autót apától. Nekünk mindegyik nap megfelelőnek tűnik.

Hozzátáplálásról: én 6 hónapos koráig mindenképp csak szoptatni szeretnék, és azt mondják, hogy 1 éves korig még az a jó, ha a baba elsősorban anyatejet kap.
Ha tápszeres a baba, akkor szerintem is a 4 hónapos kortól ideális elkezdeni a gyümiket.

Lkata: lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha az írtad volna, hogy almával próbálkoztok Norbinál. Az alma nem fogja meg a hasát?

linhbaba
 
 


Marek, SZöszke: Drukkolunk nektek nagyon, hogy minden rendben menjen!!!!!

linhbaba
 
 


Nymalac: Marci imádja a FP lepkét, remélem lassan rájön, hogy ő is tudja magának rázni :)
Egyébként áttértem én is a te módszeredre, így tényleg egyszerűbb a hozzászólásokat kezelni :).

Emmalena: sajnálom a sok stresszt, de sajnos tudom mit érzel. Nekem sajnos a családom egyáltalán nincs tekintettel arra, hogy most már kisbabám van, nem kímélnek egyáltalán... próbálj meg valami pihentető zenét hallgatni, illetve esténként legyél önző és ha nagyon fáradt vagy, ülj be egy nagy kád meleg vízbe (levendula illóolajjal vagy valami relax habfürdővel), amíg apa a babával van. Én ha nagyon kimerülök, ezt szoktam csinálni. 20 perc a napból, ami csak az enyém. :D

Lkata: szerintem tápszeres babáknak valóban nem jó, ha naponta legalább 1x nincs kaki. Adsz neki a tápszer mellé folyadékot?

linhbaba
 
 


peva: én is épp azt nézem :)

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Megjött a babakocsi és a hordozó, nagyon szuper, úgy örülök neki és Áronnak is tetszett!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Édes minden baba!!!!
Áron ma is elég nyűgös, megyek, mert most is üvölt.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szi asztok!
Lkata: mi már kb.2 hete napi egy etetést tápiból oldunk meg (nem tudom, ti mennyit), de szerintem ez nem gáz. És nekünk eddig még csak egyszer volt 3 napos kaksikimaradás, az is valószínűleg a csípős kínai fogyasztásomtól. Szerintem nem kizárólag azért találták ki a tápszert, hogy minket, anyukákat megkopasszanak, hanem azért is, mert a tápi olyan anyagokat is tartalmaz (példul ennek az életszakasznak fontos vitaminokat, stb), amik ha nem is anyatej minőségűek, de általuk a folyadék tartalmasabb, mint ha hozáátáplálnál.
És ezek a tápszerek már talán jobb minőségűek, mint a 20-30évvel ezelőttiek, még ha valódi mellékhatásaikat mi is csak 20-30év múlva tudjuk meg. De szerintem ne izgulj. :wink:
Nusildi: azért ne felejts el mellszívóűt vinni a hétvégére, mert bár nem szoptatsz, a cickók előbb-utóbb telítődnek majd. :D
Csajcik: olyanokat írtok a hüvelyi szülés utóhatásairól, hogy kicsit megijedtem. Ha ennyi problémám lehet (vizeletvisszatartás, aranyér, fájdalmas szex, stb), akkor másodszorra már magam fogom kérni a császárt. Bár lehet, hogy egy rossz császár is okozhat problémákat. Vagy ez mind dokifüggő?! Erre tényleg kívácsi vagyok, mert a másodikat nem tudom, milyennek tervezzem (igaz, az elsőt normálnak terveztem, mégsem az lett :shock: ) .
Mindenkink jó hétvégét,
Marcsi
Kép Superman tartásban

macianyu
 
 


lovaszkata: Sztem édesköményteát add neki továbbra is. Én mikor elkezdtem neki adni a tápszert, iszonyatos székrekedése volt szegénynek, de a tea segít. Én megvárom azért a 4.hónapos kort a hozzátáplálással.

nusildi: Nagy édes Lotti, ahogy mosolyog.Én sose tudom lefotozni Laurát, mert amint elérakom a fényképezőt, elkezdi hosszasan nézni, és nem lehet belőle kicsikarni egy kis mosolyt sem...

Ma voltunk együtt a párommal, és már nem is fájt, csak az elején volt furcsa, m az a szűk érzés még megmaradt, de aztán később jobb lett az is.

Tegnap vettem észre, hogy nagyon hullik a hajam.Olvastam, hogy szülés után ez előfordul, de 3 hónappal utánna is elkezdhet hullani?
Kicsit aggódom miatta...

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok visszaolvasni, csak átfutottam az utolsó oldalt. Lányok, a gyerkőcök gyönyörűek, és külön örülök Linhbaba kisfiának, mert őt még nem is láttam eddig. :)

Legtöbbször úgy jártam, hogy megírtam a hozzászólást, aztán küldésnél elszállt...erre szokta a férjem mondani ctrl v ctrl v...:)

Ma voltunk csípőszűrésen és Dórinak terpeszpelust javasoltak, egy hónap múlva kontroll. Jól emlékszem, Marekéknek javasolták ezt a pelust, ugye? Tapasztalatok?

Macianyu, én természetesen szültem, első alkalom, nem volt egy villámszülés, gátmetszésem is volt és nincs problémám. Bocsánat, egy napra előjött az aranyerem, kb. 3 héttel szülés után. Szóval ne ijedj meg a hüvelyi szüléstől! :)

Megpróbálok visszaolvasni, addig is a 3 hós adatok:
5570 g, 63 cm

Kép
anhel
 
 


a második ctrl az persze cééé

Kép
anhel
 
 


_D ráadásul fordítva (és még csodálkozom, hogy elszáll a szövegem)

Kép
anhel
 
 


Linh.....adok neki inni a tápszer mellé. Ezzel nincs gond. De mégsem jön a kaki! :(
Almát még nem próbáltuk, csak tervezgetem.
Én már 3 embertől hallottam, hogy jótékony volt a pici emésztésére a frissen kipréselt alma leve. :)
Valóban nálunk felnőtteknél az alma szorulást okozhat, de babáknál lehet máshogy van.
Én sem értem! :roll:

Babe...te termésből főzöl teát vagy filtereset veszed? Én édesköménytermésből, 5-10 szem
(mikor-hogy sikerül) 1,5dl forróvízhez. Lehet adok neki kamilla teát, az tuti hajt! :? :idea:

Viszont azért jöttem, mert lenne egy tök égető problémám. :(
Pestonka mellszívóm van (ill. kölcsön kaptam)
és eltörtem az üvegjét! :oops: :( A cumisüvegjét amira a szívócsövet csavarni kell! Leesett.
Annyira ciki, meg se merem mondani a tulajdonosának. :oops: :(
Hol tudok én hozzá új üveget venni????
Létezik ehhez külön csak az üveg? Hol vegyek? Mit tegyek??? :(
Valaki szerzett már be ilyen pótalkatrészt?
S.o.s., köszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
Hazzajöttünk! Bori nagyon jól viselte, röhögött, gügyögött, elvolt. Nem találtak semmit, tehát továbbra is azt gondolják/gondoljuk, hogy allergia. Úgyhogy amíg szoptatok, addig diéta. Egyébként mindenki nagyon rendes volt, a körülményekkel se volt semmi gond. Borival ketten voltunk a szobában, igaz a másik szobától csak egy üvegfal és függöny választott el, de lehetett volna sokkal rosszabb is, hiszen van olyan kórház, ahol anyuka széken alszik.

Majd este visszaolvasok, addig is pussz mindenkinek!

marek
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de mivel én is októberben szültem, nálatok aktuális a csípőszűrés és egyebek.
Röviden: tegnap a csípőszűrésen, a doki azt mondta "kifejezetten szűk " a nagykutacsa a lánykámnak. Azt mondta ez azt jelenti,h idő elött elkezdett csontosodni. Koponya Uh-ra küldött, a Bethesdát még nem sikerült elérnem időpontért. Azt olvastam a neten, h ha ez a probléma áll fenn, 3-6hónap között megműtik a gyerek koponyáját, h ne csontosodjon össze, mert akkor az agyának nem lesz helye nőni.
Van köztetek olyan,akinek van/volt ilyen problémája vagy tapasztalata ezzel kapcsolatba?????

Minden babának és mamának jó egészséget!

Kép
pocimaci
 
 


Hali, csak egy gyors bekukk

Eladom két hordozómat, ha érdekel valakit, írjon rám :)

BabyBjörn kenguru:
http://riztejbeg.extra.hu/BB.html

Osann Nania kerekes hordozó:
http://riztejbeg.extra.hu/nania.html

Hátha érdekel valakit :D

Éjel jövök olvasni, és csacsogni :D

Most mennem kell Borizni, Lilizni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Visszaolvastam az előző oldalt, mert épp tejet serkentek. A kórházban nem volt hangulatom, meg persze energiám fejni, aminek érzem is a hatását. :roll:
A kórházról még annyit, hogy a férjem leköltözött velünk Szegedre, úh hordta be nekem a kaját, meg persze ott volt a fürdetéseknél is. Bori első éjszaka felébredt, mert nyikorgott az ágyam, úh. végül azt az éjszakát egy ágyban töltöttük. :lol: Ilyet még sose csináltunk, nekem nem volt túl pihentető a dolog. Második éjszaka már a ketrecben aludt és nem is ébredt reggelig... :lol: Összességében nem volt túl vészes a dolog, csak hozzászokott, h anya mindig ott van mellette és szórakoztatja, úgyhogy lesz néhány nehéz napunk. Kissé anyafüggő lett a drágám.

Hozzátápi:
Én is csak anyatejet akarok adni hat hónapig. Utána is csak nagyon óvatosan, mert ugye Bori allergiás. Addig majd jól kiokosítom magam ebben a témában. A januári kismama magazinban volt egy naptár és abban van egy szupi táblázat. Ha akarjáto bedobom a közösbe... :lol:
Tercsi
Azért figyelj a négy hós kajákkal, mert egy csomóba raknak olyan dolgokat ami négy hósan még nem ajánlott. Szerintem a paradicsom pont ilyen... :roll:

marek
 
 


Ildi
Nekem azt mondta a gasztroenterológus, hogy testsúlskilogrammonként 150 az adag Én ezt baromira sokallom, mert akkor Borinak már közel egy litert kéne ennie naponta és véletlen se eszik annyit. A kórházban mérnem kellett minden evést és 170 és 120 között eszik, de van amikor csak 90, szóval tök változó. Az esti 280-at meg nem árultam el senkinek... :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Ildi
Nagyon édes Lottika ezen a képen!!!!
Egyébként nem baj, ha kimarad egy evés, de készülj fel rá, hogy nagyon tele lesz a cicid és fájni fog, mint állat. Ja és ne felejtsd otthon a melltartóbetétet, mert elég kiábréndító amikor az ember felöltözik csinosan és ott virít a tízórai... :lol:

Anhel
Elméletileg mi használjuk a terpeszpelust. Ez azt jelenti, hogy volt már rajta, nem zavarta, de amikor nincs rajta, akkor is ugyanúgy áll a lába, szóval nem látom értelmét. MÉg a védőnő is azt mondta, hogy ne adjam rá, mert hülyeség. A háziorvos, aki mellesleg baromi konzervatív, megkérdezte, hogy létezik még olyan, hogy terpeszpelus? :lol: Szerintem vegyél egyet, néha legyen rajta, csak azért, hogy a kontrollon nyugodt lelkiismerettel mondhasd azt, hogy használtad. :lol: :lol: :lol:

marek
 
 


Pocimaci
Ne haragudj, de nem tudok segíteni. Sose hallottam ilyenről... :roll:

marek
 
 


Na, tele lett velem az oldal... :oops: Bocs...

marek
 
 


Láttátok a Brendon honlapján az új TT cumikat? Én gyors elugrasztottam a férjemet a Brendonba Szegeden, hogy kipróbálhassuk. Hát eddig nem túl nagy a siker, de remélem majd megszeretjük. Be akartam linkelni őket, de nem sikerült. Majd ha véletlen épp Bori szájában lesz, akkor gyors csinálok egy képet. Anya szerint ez is randa ... neki valahogy nem tetszenek a TT termékek... :roll:

Megyek aludni, mert a kórházi ágy nem volt az igazi... :roll: De legalább volt ágy. Ez is valami!!!

marek
 
 


Ma vagyunk 4 hónaposak!!!

Itt egy kép (mai) és este írom az adatokat (akkor mérünk).

Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


lovaszkata: Én termésből főzőm, kb.300ml vízbe( ami a cumisüvegbe belefér) és beleszórom a termést, de nem számolom mennyit.Többet mint 5-10 szem az tuti.:)

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!

Néha én is elő-elő kerülök! :oops: :lol:

Evés
Újszülött korban kell számolni 150-el, csecsemő korban már 120-al számolnak! Védőnő mondta!
Mi is 5-6-szor szopizunk 1 nap, attól függ hogy mikor ébred! :lol: És ehhez jön még egy kis almalé kóstolgatás!

Hozzátápi
Mi úgy kezdtük, hogy saját magam készítettem az almalevet! 1-2 kanálkával, csak hogy új ízt érezzen! És 2 hétig növeltem az adagot folyamatosan, illetve vezettem be a Kecskeméti alma-banán-sütőtök levet saját almalével vegyesen! Most jutottunk el oda, hogy 40-50 ml adok neki így, valamint 2 napja pépesített almát! Most tartunk 3 mokkáskanálnyi adagnál! Hát jobban imádja, mint a levet! Nagyon tetszik neki a kanalazás dolog! A szopi ennek ellenére is megmaradt, csak ha adom az almát, akkor 1 órával elcsúszunk! De semmi egyéb változás, kakilásban sem! Bár most már sokkal érdeklődőbb, hogy mi mi a fenét eszünk! :shock: :lol:
Én azért kezdtem el, hogy nyugodtabb legyek, hogy ha nem lesz elég a tejcsi, akkor már lesz mit adogatni neki! Nekem ez megnyugvás! :roll:

Túl vagyunk az összes kötelező oltáson! :lol: :lol: :lol: :lol: Még majd szerdán kezdjük a Rotát, amiből 2-t kell kapnia, így 6 hósig beleférünk! :lol:
Ez az oltás viselte meg egyébként a legkevésbé, nem sírt, sőt a doktor néninek beszélt (addig már 3 napja nem) és azóta is folyamatosan nekünk, valamint vigyorgott neki! Nagyon szimpinek találta! :lol: Estére már az volt az érzésem, hogy nem is jó szurit kapott!

Felfedezte, hogyan kell a nyálát fújni! :lol: Van is rá lehetőség, mert 4 dudor van! 2 fent, 2 lent! :roll: Így nyál is ezerrel!

A mászást feladta, rájött, hogy kicsi még ehhez, most az ülésért van oda! :lol: Mindennel próbálkozik, ami az ő korához képest még nagy falat, de ez van! :lol:

Súly!
Mi 2,5 kg születtünk, amit 6 hós korára kellene megduplázni! Már mint a követelmény! Na mi már túl léptük a 7 kg! :lol: Ami azt jelenti, hogy ha minimálisat is hízik innentől, akkor is fél éves korra megháromszorozzuk a súlyunkat! :shock:

Ezt gyorsan elküldöm mielőtt elszáll! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Cumisüveg!

Mi kipróbáltuk most az aventes csőrös poharat! :roll:
Hébe-hóba megy! Inkább rágja, de amikor rájön, akkor ebből is szív, aztán másnap megint szívott, akkor már kapásból! De 1-2 nap kimaradt és elfelejtette, így most megint csak rágta! Bár lehet, hogy hülye vagyok, hisz 6 hónapos kortól írják én meg már ezzel nyüstölöm! :oops:

Marek! Jó, hogy szerencsésen túl vagytok a kórházon! :wink:

Ildi! Lottika milyen hosszú? Nekem legalábbis az tűnik fel, hogy mennyire nyúlik! :lol:

Pocimaci! Sajnos ebben én sem tudok segíteni, én sem hallottam még ilyenről! :(

Jaj napirend!
Mi ismét elromlottunk! :lol: Az a vicc, hogy olvastam én, hogy időnként átalakítják alvási, napirendi szokásaikat! De mi miért 2 hetente alakítjuk át, mire megszokom? Most ismét kelünk 3-kor enni! Egész nap és hajnalban is elalszunk a kiságyban magunktól, kivéve az esti lefekvést! :roll:

Éva! Teccc a babakocsi+hordozó! Gondolom most már tényleg nem bánod! Milyen hiba miatt volt ilyen olcsó? :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Ildi

Gratulálok a 4. hónapfordulótokhoz!!!! Nagyon édes Lottika!!!

Én is csináltam ma új képeket:

Kép

Kép

Marek
Jó, hogy hazajöttetek!!! :D

Pocimaci
Sajnos ilyenről még én sem hallottam, remélem nálatok nem kerül sor mtétre!!!!

éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike

Semmi hibája sincs egyiknek sem, minden nagyon szuper rajta, ma már voltunk is egy próbasétán. Olyan könnyű volt tolni, a gyerekek is nagyon élvezték.

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettike

Ez még lemaradt: még ráadásul küldött a lány egy a babakocsihoz való chicco pelenkázótáskát és egy esővédőt is!!!

Kép

Kép
éva75
 
 


Most elárasztalak benneteket képpel... :lol: :lol:


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép


Kép

marek
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?