Új privát üzeneted érkezett!

Emese:Az én férjem meg főzött!Kezdenek átállni arra,hogy hamarosan baba lesz.Sanyi is tegnap fürdette Grétit,mivel én már nem emelem! :D
Olyan aranyosak ilyenkor a férfiak!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok

Na a vendégek lemondták a látogatást, mert a kislányuk belázasodott. Azért örültem volna ha eljönnek, így viszont nyugisabb a napunk.
Teszveszen már tettem is fel eladó cuccokat, mindjárt nekiállok nézelődni is. Csak apa meg ne tudja. :oops:

Így viszont nem is főztem (mert van még csirkepörkölt tésztával és pácolt husi si), de rakottkrumplit akartam főzni és most meg belehalok hogy nem lesz :cry: anyira kívánom hogy falnak mennék érte :lol: ez a kívánosság néha elég érdekes méreteket ölt. Nem is gondoltam volna.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Anita,
és mi jót főzött?
Azért az hozzá tartozik a történethez, hogy néhány edényt újra kellett mosnom utána :) :)

Pingi,
nálam ritkán ugyan, de néha rámjön, hogy muszáj vmit ennem... volt, hogy a 3. boltban kaptam csak juhtúrót pl :)

emese1979
 
 

 
 

Én nem kaptam semmit erről a Felicitas csomagról.Mégcsak meg sem említették.Na majd ha megyek februárban a védőnőhöz rákérdezek.
Licitáltam erre a Suttogó könyvre.Remélem ha én nyerem rendben fogja küldeni,nem lesz baj vele. :? Még sose mertem ilyen helyen semmit venni.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Helló!

Mindenkinek pihenős vasárnapot! A mienk nem az... De nem baj, csak az a gond, hogy lefáradunk estére. Különben jó, ha pörögnek az események... :)

Remélem, mindőtöknél jó volat a vasárnapi ebéd, mi már nagyon éhesek volunk, mert reggel nem ettünk. :)

További minden jót!
Vendég
 


Mi is kaptunk csomagokat, voltak hasznos holmik. Sztem érdemes kiváltani.
Vendég
 


Sziasztok, én is előkerültem.

Péntek estétől mostanáig itt volt anyós, komolyan lányok, tök jó volt. Hozott kaját, vasalt, vigyázott Gyöngyre így ki tudtam takarítani a gardróbot.
Szombat este meg elmentünk a férjemmel biliárdozni meg subway-be kajálni, egy hónapja erre vágyok, szuper este volt, csak hazafelé elrohant mellettünk egy koraszülött mentő, attól majdnem sírtam.

Tinu, Tücinek nagyon boldog szülinapot!!! Nem tettél fel sok képet, én még ötször ennyit elnézegettem volna!
Csernustól a NŐT olvastam, nekem nem jött be, számomra túlságosan a végletek embere. Ha nem tökéletes a házasságod, akkor azonnal válj el, hát szerintem ez nem így van, én egy tökéletes férj mellett biztos, hogy unatkoznék! :-)

Kutyafüle, semmi gond nem lesz a vásárlással, főleg ha az eladónak már van egy pár pozitív visszajelzése. Én is a teszveszen adtam el a Suttogót, mert nem tetszett. Viszont a Suttogó mindent megoldot lehet, hogy megveszem. ez a harmadik rész.

Mozza, gyönyörű a baby!! Nekem is sok volt a víz, de nem lett semmi baj!

Annus, gratula a kislányhoz, én is fiúra tipeltem! :oops: Az Izabel szép név!

Pingi, Nórika is csudaszép!

remélem nem hagytam ki senkit, ha igen, elnézést kérek, de 4 oldalt olvastam vissza.

A Felicitast szerintem is érdemes kiváltani, majd a 28. hét után lehet.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak pár szóra jöttem, elég felületesen tudtam visszaolvasni, Apa kedd óta beteg, Zsófi nyűgös és bepöttyösödött az oltástól, szóval remekül vagyunk :? Közben megint rengeteget fáj a hasam, Fruzsi iszonyatosan feszít, Zsófi éjjel két órán át virrasztott, evett, ivott, fájt valamije, remélem pár nap, és helyrejön mindenki körülöttem...

tinu: gratula a kisfiadhoz! :)
Annus: gratula a kislányodhoz! :)
pumukli: tényleg csinos vagy! :)
Vendég
 


Na mi is hazaértünk....jól eltelt ez a vasárnap,szülinapost felköszöntöttük :wink:
Megmutattuk Izabelt is a videón.Meg megnéztük a ruhákat is amiket kapunk :wink:
És tök aranyos volt a 2 unokahugom is.a szülinapos után nekem járt a 2.szelet torta,én voltam a kiválasztott :lol:

Ezeket a csomagokat én is kiváltom,ha már jár.Aztán remélem van benne pár használható dolog!!

Ja reggel mi kocsonyát csináltunk,igaz én nem szeretem.Meg sütöttem kenyeret is,azt vittem az ebédre :wink:

annus11
 
 


Jól van, Lányok, Annus, örülök, hogy jól telt a vasárnap, Böbi, jó hogy anyós jófej volt.

Panndi! Mindenkinek jobbulást! meg neked is több pihenést!
Vendég
 


Panndi
Kitartás!
Annyi a beteg baba, és még csak most megyünk bele az influenzás időszakba. Remélem megússzuk mindannyian.

Most van egy kis időm, Apa squashol. Maja Kisvakondot néz, de mindjárt én jövök a kézimeccsel.

Nem nagyon fogok ráérni mostanában, szerintem minden szabadidőmben tervezni fogom a házunkat. Kaptam programot, amiben 3d-ben lehet a házat kívül-belül tervezgetni, berendezni, színeket kipróbálni stb. Szeretek ilyesmivel szórakozni :-)

Felicitasra rákérdezek legközelebb, nem is hallottam róla.
pumuklii
 
 



pumukli:
Ez tök jól hangzik.
Mi a neve a programnak?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Pannid: Jobbulást a kis családodnak! Remélem Zsófinak nem lesz nagyobb baja és mihamarabb jobban lesz!

Örülök hogy mindenkinek jól telik ez a nap! Képzeljétek én fél 2-ig aludtam nem szoktam de most párom hagyott még aludtam volna de így is már sokáig aludtam pedig nem szoktam! :D


én már megkaptam ezt a csomagot amikor legelőször voltam a védőnőnél kaptam egy olyan kis könyvet aminek az volt a címe hogy Várandós Anyák vagy valami ilyesmi és annak a legutolsó lapján volt a kupon! Én még 1-ről tudok amit a kórházban adnak szülés után vagy is ott kettőt adnak!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


program neve: artlantis studio
pumuklii
 
 


Várandós Mamák Tanácsadójának hátsó borítójánál található kupont honnan szereztek?
pumuklii
 
 


Pumukli,
mikor én először voltam a védőnőnél, ott kaptam csomagot a védőnőtől, egy újság meg ez a Várandós anyák kézikönyve volt összecsomagolva, a Feleicitasnak valami programja. A kupon ennek a kézikönyvnek az utolsó oldaláról vágható ki.

Panndi,
jobbulást a férjednek és persze Zsófinak!

emese1979
 
 


Pumukli azt a védőnőtől tudod kérni! De az is lehet hogy nem volt neki készleten és azért nem adott! Szerintem kérdezzé rá!


Amúgy nekem a csomag tartalmában volt egy AVENT-es táróló edény egy cumika (amit én nem fogok használni mert szilikon és én a Latexben jobban megbízok) 1 fél L-es JANA baba víz meg kis tájékoztató lapok volt amelyik kimondottan a szoptatásról írt de pl. az AVENT nak is olt egy termék bemutató lapja meg ehez hasonlók!

Csak azért írtam le ha valakit érdekelne :)

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Sziasztok!!

Örülök hogy mindenkinek jól telt a vasárnap!Végül nekünk is jól alakult,mert elöször eljött hugom és öcsém Monopolyzni.Aztán utánuk jött anyu,apu és a dédik.Még most mentek el.

Apa nem nagy kaját csinált,mert én sült krumplit kértem,fasírttal.De megcsinálta. :D

Panndi jobbulást Zsófinak!Te pedig pihenj amennyit csak tudsz.Bár tudom milyen nehéz egy örökmozgó mellett. :)

Pumukli ez a progi jó lehet!Majd apával letöltetem.Ezt a könyvet fél évente adják ki.Nekem van egy 2008.ősz/téli is belőle,megvan benne a kupon is.Ha gondolod szívesen neked adom hogy be tudd váltani.

Picihencso jó az avatar képed!

Megyek vacsizni,fürödni,majd még benézek.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


jut eszembe!

Holnap hozok táblit,ha van még vkinek új infója az szóljon!!!

annus11
 
 


Csajok szerintetek nem lesz bajom a Tengergyümölcse pizzától?

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Anita köszi az Avatár dicsit! Végre sikerült letöltenem egy olyan progit amivel tudom szerkezteni a kép méretét

Jajj lányok most annyira parázok ettől a frontváltozástól! A múlthéteni is csak itt hatvanban legalább 8-10 baba született korán! A 24. hét után Ráadásul két napja keményedik a Pocim! Remélem nincs semmi baj csak én parázom túl a dolgokat de nagyon félek mert tavaly volt már ilyen a családban sajnos :( !!!

Remélem nem ilyesztettem meg senkit mert nem akartam! Csak én Parázok nagyon!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Picihencso,ne is gondolj ilyenekre!Bár én is mindig parázok mindenen,meg beképzelek mindent!Remélem itt nem lesz senki akinek korábban jönne a baba!!!!!
Nekem csak a fejem fáj,de nem keményedek meg semmi.
A pizzától nem hinném hogy lenne bajod!
Megyek pihizünk.2 napja Hanna nagyon édin mozog este,mindig kidugja a lábát,fenekét.Meg őszintén már jól esik a fekvés,nem bírok annyit mint eddig.
Jók legyetek!Szép álmokat!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita hát nekem úgy néz ki hogy tervezett császár lesz úgy hogy nem hiszem hogy kihúzom a kiírt dátumig sőttt biztos hogy nem! :( Kicsi vagyok a Babákhoz és nem férnek Domika is azért indult meg a 34. héten! De leginkább attól félek hogy túl hamar jön de ne jöjjön még maradjon beent ameddig csak lehet!!! De én is remélem hogy (max rajtam kívül) nem lesz senkinek koraszülött babája! És ügyesek lesznek ezek a Manók kivárják az idejüket :) ;-)

Én is elköszönök mára!

Mindenkinek további szép estét és szép álmokat ;-) ! Puszi Mindenkinek!!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Nem hiszem, hogy gond lehetne egy pizzából. Meg azért a mostani front még nagyon korai, hogy bármi is történjék. Szóval NYUGI! :)

Jó éjszakát!
Vendég
 


Sziasztok!

Anika!
A Magzati Diagnosztikai Központban sem kérnek dupla árat ikreknél, 10.000 Ft-ba kerül gyerekek számától függetlenül :)


Trimeszter:

12. hétig I., 24. hétig II. utána III. trimeszter. Régen a 28. hét volt a határ, de mivel javult a koraszülöttek ellátása, ezért levitték a határt.

Jó éjt :)
Vendég
 


És mikorra lesz a tervezett császár, Heni?
Vendég
 


Heni,
ne viccelj, semmi gond nem lesz!!
A tenger gyümölcsei meg sztm megsülnek a pizzán!

ezt még lefekvés előtt találtam, számomra érdekes volt :)
http://www.indavideo.hu/video/EGY_UJ_EL ... 29228e9de2

emese1979
 
 


Sziasztok!

Tinu,Pumuklii,Dóri,Krém,Kitty,Anika!
Először is nagyon szépen köszönöm a 'szopi-víz' hozzászólásokat,jó tanácsokat.Le vontam a konzekvenciát(nem kell mindig a védőnőre hallgatni,a mi kerületünkben nem szabad választás van...)

Ma rokon látogatás volt nálunk.Délután Unokahugomék,atz egy éve kis Jázminnal,imádnivaló Tündér!
Utána barátnőmék,most mentek el.

Én még mindig a gyomorsavval küzdök,de már a napi 5-6 Rennie-nél tartok,+ háztatrási keksz.Bármit eszem,csak szenvedek a nap bármely szakaszában. :(

Adri,Tinu,gratulálok a kisfiúhoz! :D

Annus,Mozza,Pingi,Nektek is gratula a kislányhoz,szépek a képeken!! :D

Tüncinek BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok! :)

Evemama,Panndi!Jobbulást Nektek!!!

Csak futólag olvastam vissza,talán holnap lesz időm.
Remélem nem hagytam ki senkit!

Szép álmokat!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Pumukli, Anita (esetleg mások), nektek májusi gyermekeitek vannak, miben kell hazahozni őket a kórházból? Elég a rugira egy kocsikabát? Vagy kell pléd is? Gyöngy őszi volt, őt már overálban hoztuk haza, az egyszerűbb volt.
Vendég
 


Sziasztok!
Nem jutok el hozzátok hosszabb időre.. már nagyon szenvedek miatta... de sajna nem vagyok túl jól, sokszor keményedik a pocim, és örülök, ha megtartom az óráim, egyébként vízszintben vagyok egyenlőre...
Tegnap is a kádban zuhanyzás-hajmosás közben kőkemény lett a pocim, nagyon hamar kiugrottam a zuhany alól :(
De legalább koponyfekvésű már, befordult a picur, nézték az ügyeleten...
Elküldtek vérvételre, és vizeletvizsire, hogy kizárják, hogy nincs gyulladás.

Annus, gratulálok a kicsi lányhoz! Csütörtökön, 22-én megyek a dokimhoz, légyszi tedd be a táblába. Köszi szépen!

Tinu, neked pedig a most már végleges kisfiús infóhoz!:) Utólag pedig boldog szülinapot a Tündérkédnek! A képeken is az!!!

Próbálok melltartót venni, mert kinyúlt a kis sportfelsőm, már így nincs ami tartsa a cicim, de december óra ígérik, hogy jön a Carriwell szállítmány, de még mindíg nem jött.. Tiszta pamut, fehér, nem csipkép dropcup-ot nem láttatok véletlen valahol megfizethető áron? Max 5-6ezer ft-ért?

Farkas, de jó nektek, anyós jófej lehettett tényleg...

Influenza: A híradóban mondták, hogy kb 2 hét és megérkezik az influenza hozzánk is... a férjem nem akarja megát beoltatni, én sem vagyok ugye .. Hogy lehet elkerülni, hogy én ne kapjam el, ha ő esetleg megbetegszik? Hány napig fertőz az influenza? Egyáltalán veszélyes lehet a babára?
vanni
 
 


Jó reggelt!

Heni mikor lesz a császár?Ez már biztos?

Mesi ari a videó.

Vanni sajnálom hogy keményedik a pocid,vigyázz magatokra!

Böbi:Én Grétit egy hosszú ujjú bodyba,egy vékony hosszú ujjú rugiba,vékony kocsikabátba,kissapiba hoztam haza.De pólyába és azt meg betekertük egy plédbe.
Most pólya helyett hordozó lesz,így a kocsikabát lesz egy picivel vastagabb,puhább anyag.Meg betakarom.Igaz hogy jó idő lesz,de ilyenkor még a hőháztartásuk nem igazán jó.De ennyi elég lesz rá.Meg míg a kocsiig jövünk ki addig a sapira ráhúzom a kocsikabát kapuszniját,ha kapok olyat.Meg a hordozóra csiptetek egy pelust.Ezeket meg leveszem a kocsiba.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Harhaj: ez tök furcsa nekem. Az önkoris lakásokat - számomra logikusan - azok pályázhatják meg, akik szociálisan rászorulnak. Nálatok meg azt nézik, hogy ki tud érte többet fizetni?…

Vanni! Nekem mindig nagy bulit csap a Babóka a zuhany alatt! :)
Egyszer befeszít- ez nem túl kellemes...-, aztán fél perc múlva pingponglabdát játszik (jobbra-balra, aztán fel-le -jó gyorsan...). Mikor először csinálta, totál megijedtem. (Hát igen, régen volt az előző terhességem. meg valahogy nem is emlékeztem ilyesmire a másik3nál..) AZt gondoltam, biztos túl meleg a víz, de ha lejjebb vettem a hőfokot, akkor is "bulizott". Egyszerűen tetszik Neki :)

Zili! Akkor én ebben sem vagyok normális. Lehet,hogy hivatalosan nem megy át a tejbe semmi, de nálunk a bab-borsó és társai, valamint a káposztafélék olyan hasfájást okoztak mind3 babánál, hogy tyúha... Nálam meg soha semmit. Mindegyik gyereknél 3x kipróbáltam, különböző időpontokban, és mint írtam, kb.3.hónapos korukig totál kivoltak tőle! Aztán már bármit ehettem, semmi gond nem volt. Na mindegy...

Meglepődtem, hogy mennyire nem egységes a tájékoztatási rendszer kicsiny országunkban! MÁr 1996-ban volt FELICITAS-program. A védőnőknek kell odaadni a Várandós Mamák Könyvét ,(most az enyémre nem "Könyve", hanem "Tanácsadója" van ráírva, de belül nem sokat változott 12 év alatt...) abban van a kupon+a boltlista, ahol beváltják. Mondjuk, azon én is meglepődtem,hogy itt, falun, most 2008. decemberben a 2008. tavaszi/nyári könyvecskét adták, de mivel szerintem semmi különbség nincs az őszi/téli és a tavaszi/nyári tartalma között, nem is foglalkoztam vele. Amúgy nem tudom, mostanában mi a divat, mivel nekem Bazsi is 2001-es, azóta meg nem szültem gyereket, de anno sokkal több termékminta+egyebek volt, amit adtak. Akkor még a XII. kerületben laktunk. Most csak ezt a Vátandós Mama -könyvecskét, meg egy kb. féléves Anyák Lapját kaptam. Biztosan ez is védőnő-függő...

Na dolgozom egy kicsit, mert 10h-re megyek tornázni :)

Szép napot mindenkinek!

Kép
szkitty
 
 


Jó reggelt!

Ma jön 11re a védőnő, majd utána jelentkezem.
Kicsit aggódok, ez a lakásmustra olyan rosz érzés...olyan intim.
Nah mindegy,biztos csak én vagyok érzékeny erre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Annus,
Szerintem is mindenképp a cicik súlynövekedése miatt valami olyan tartó kell, ami tényleg tart. És éjszakára is. Pláne, ha még fog nőni. a csíkok attól vannak, hogy elszakadnak a kollagénrostok. Nekem a combomon lettek, kenem, hogy ne legyen több. :(

Kitty, kicsit megnyugtattál akkor a zuhanyzás közbeni bulival kapcsolatban.. de keményedett is, vagy csak ficánkolt?

Heni, hinni kell, hogy a baba ott marad, amíg csak tud.. mi egyet tudunk tenni, ha jelez a szervezet, pihenni kell... nekem is keményedik a pocakom..
Cigi:próbáltál már rágógumizni inkább a cigi, vagy legalább egy pár szál helyett? Vagy amikor otthon vagy, és cigiznél, inkább vegyél egy tollat a kezedbe, és irogass valamit. Babatémában tuti van mit:) Estelge babanapló? Tényleg, Annus, te vezeted?

Szofi, Mozza, már várom, hogy letegyétek a lantot, olyan keveset jöttök mostanában..

Petrus, most hogy vagy? Javult a keményedés? Azóta is csak a magneB6-ot szeded?

Hazajövet a kórházból:
Böbi, nekünk május 28-án volt az esküvőnk, és 35 fok volt szó szerint, a napon 40. Állítólag megint forró nyarunk lesz.. kérdés, hogy mikor kezdődik...
vanni
 
 


Anita
nem hiszem, hogy ez a program letölthető. Mi az építésztől kaptuk.
Már emlékszem erre a felicitas könyvre, de én kidobtam az egyik nagytakarításnál, gondoltam, hogy nekem már nem sok újat mond. :-( De mind1, mert annyira nem indultam be a fél liter babavíz meg avent-es tárolótól (amiből van 6 db-om).

Böbi
igen, mi rugi, plusz kocsikabátban hoztuk haza. Lehet plédet is dobtam rá, de elég túlzás volt. Hiába volt április vége, dögmeleg volt. Pléd úgyis lesz nálam, majd meglátom kell-e.

Vanni
remélem megyússzuk az influenzát. Férjemnek, mióta ismerem nem kapta el, én se emlékszem rá, hogy mikor voltam influenzás. Mi se szoktuk beoltatni magunkat.
Megelőzni nemtom hogy lehetne. Gondolom az immunrendszert kéne kicsit erősíteni vitaminokkal (azt amúgy is szedünk), meg zöldség, gyümölcs vagy homeos bogyók.
pumuklii
 
 


Na negyed 10kor siekrült kikelnem az ágyból :lol: Úgy látszik most babó igényli a több pihenést :lol: :lol:

Influenza:én az oscilocoinumot (valószínű nem így kell írni :oops: )szedem be hetente kb.z állítólag jó az influenza megelőzésre,homeós ,szóval szedhető terhesség alatt.Remélem h nem kapom el,bár eddig sose volt ilyen gondunk...na de most kicsit más a helyzet!Amúgy sok C vitamin az mindig jól jön :wink:

Vanni!
Igyekszem vezetni a babanaplót,de persze nem minden nap :wink:
Haskeményedés nekem is volt tegnap este,de inkább fel voltam fújódva.Wc után már sokkal jobb volt,így nem is vettem be semmit.

Pingi!
Nálam még nem járt a védőnő.Azt hiszem a vége felé szoktak jönni,nem?Minek megy ilyen korán?Állítólag azt nézi h megfelelő helyre érkezik e a baba...Az is lehet ide nem is jön,mert a házban már volt pár lakásban,ez is ugyan olyan.No meg újépítésű,szóval nem hiszem h attól tartana h vmi putriba hozom a gyereket :wink: De persze felőlem jöhet,csak szóljon időben :wink:

na ma rengeteg dolgom van...megyek is egy picit....

annus11
 
 


Vanni,
próbálj pihizni, amennyit tudsz! Valamilyen magnézium-készítményt szedsz? (én anno amikor fájt dokat a hasam, port kaptam a dokitól, amit vízben kellett feloldani.)
Az utolsó uh-n már nálam i be volt fordulva a baba, örültem mint majom a farkának, de mondta a doki, hogy ilyenkor még sok helyük van, és mocorgálnak még rendesen! :)
Influenzás én még nem voltam soha - ilyenkor mindig beveszek egy 500-as C vitamint, próbálok több teát inni, meg az elevitet még szedem.
Vdőoltásunk nekem sincs, szerintem előre ki tudja, milyen mutáns alakul ki a vírusnak, és hat-e rá, meg igazából a szervezet le tudja győzni, nem egy halálos vírus :)
A babára úgy tudom, a sokáig tartó láz nem hat túl jól - veszélyes asszem csak az első trimeszterben. A dokim algopirint mondott ill. aszpirint, hogy ha szükséges, azt vehetek be.

Kitty,
az önkorményzati lakásról én írtam - nálunk Csepelen így működik, de gondolom ez is kerületspecifikus. Mellettünk van egy ilyen épület, azért meg lehet nézni, kik laknak ott - 2 autó/2 fő, 200 ezres kutya, évente 2-3 külföldi nyaralás stb. - szóval nem a valóban rászoruló réteg sajnos :(

Pingi,
kitartást a védőnőhöz! Az enyém még nem jelentkezett be, nem tudom, mindegyik kimegy-e? Majd jól ráuszítom a vérebünket :D

Lányok,
én azt hallottam, hogy asszem amíg pirosak a csíkok, addig jó, mert visszafordítható a folyamat. De hogy igaz-e?

Szerintetek meddig lehet háton aludni? Persze elfelejtettem megkérdezni a dokit erről :(

emese1979
 
 


Annus
nálunk se volt a védőnő, csak szülés után. Ismeri a házat, ez is újépítésű, elhitte, hogy megfelelőek a körülmények. :-)
pumuklii
 
 


Pumukli,már utánanéztem a proginak simán lelehet tölteni több helyről is.Majd ha lesz rá idő akkor leszedjük.

Bbi,az utazással megint csúszunk egy hetet.Nagyon nehéz összehozni hogy 2 családnak egyezzen az időpont. :(

Nálunk csak szülés után volt a védőnő.Azóta sem.Szerintem most sem lesz ez másképp.

Annus,mostanában én is többet alszom,többet kell pihennem.Igénylik a picik. :)

Na megyek mert szalad a ház,csak van egy furi érzésem hogy amilyen fáradt vok soha nem érem utól. :lol:

Szép napot!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

A hátonalvást sztem lassan fel kell cserélni az oldalt alvással. Jobb az embernek szokni, mert a legvégén tényleg nem szerencsés.

Fogalmam sincs, hogy fogom hazahozni a babót. Mármint, hogy milyen ruciban. Majd nemsokára nézegetem, mik vannak. :)

Ma voltunk Dokinéninél, kapott Samu 2 szurit is. Volt pityergés... Szegény kapott a karjába, lábába is. :( Az egyik a kötelező 15 hós oltás volt, a másik a második Prevenar. És szomorú lett. De hamar megnyugodott. :)

Megkérdeztem a védőnénitől, hogy jól tudom-e, hogy van rá lehetőség, hogy amennyiben Dokinéni vállalja, hogy kijön hozzánk akár többször is, és rögtön, ahogy hazaértünk, ad erről igazolást, akkor hamarabb (akár rögtön) haza lehet jönni a kórházból. Mondta, hogy jól tudom, Dokinéni ki is szokott ilyet adni, mikor a családból vki megy hozzá kérni, mikor anya és baba a kórházban vannak már. Kérdeztem, hogy előre is lehet-e kérni. Kiderült, hogy igen. Nagyon bízom benne, hogy erre nem lesz szükség, mert Samu jól fogja bírni a távollétem, elég sokszor van nélkülem, szóval nagyon nem félek, de előfordulhat, hogy mégis jobb lenne, ha itthon lennék. Erre az esetre a következő oltásnál meg fogom szerezni az igazolást, mert előre nem tudhatom, hogy nem lesz-e pl. beteg vagy mittomén. De alapvetően úgy készülünk, hogy Pindurral bent töltjük a szükséges időt, már csak azért is, hogy tudjunk pihenni, meg ne itthon derüljön ki, hogy vmi baj van. Csak azért írtam le, hogy aki esetleg tudni szeretné, hogy ilyen van, az tudja... :)

A védőnőnek dolga, hogy csináljon környezet nemtommit, talán felmérést. De sokan nem is mennek ki. Nálunk már többször is volt, de azért, mert Samut is látogatnia kell. :)

Mindenki, akinek keményedik sokat a pocija, tessék pihenni! Szigorú nézés... :)

Most Nem jut más az eszembe. Szép napot!
Vendég
 


Anita! De legalább neked van lábad! Nekem úgy tűnik, jobbak az esélyeid, mint a háznak... :)
Vendég
 


Dóri, erről én is hallottam, de én Fruzsi miatt nem merem megtenni. Neki is jár az a pár nap a kórházban csak anyával, és ott azért felügyelet alatt vagyunk mindketten, szerintem nem árthat. Biztos nagyon fog hiányozni Zsófi, de hát ez ilyen :?
Olyan szépen süt a nap, már sétáltunk 3/4 órát, most kidőlt Zsozsi, szóal pihenhetek :lol:
Vendég
 


Ja, és holnapután megyek dokihoz :)
Vendég
 


Rezeg a léc a családi pótlék alatt:

http://www.origo.hu/itthon/20090118-sor ... eknek.html
pumuklii
 
 


Igen, Panndi, mi is úgy készülünk tényleg, hogy bent leszünk. Csak el tudok képzelni olyan szitut, hogy tényleg az lesz a jobb döntés, ha jövünk. Nem feltétlenül csak Samu miatt. És jobb, ha nem akkor kell az engedélyért rohangálni, hanem az már zsebben van, csak be kell mutatni... :lol:

De tényleg furi lesz Samu nélkül... :roll:

Jó pihizést!
Vendég
 


pumukli:
Nekem apa még tegnap letöltötte ezt a programot amit az építésztől kaptál. Párom azt mondja hogy mindent le lehet tölteni, ha ven elég fajta letöltő programod, és időd hogy megtalálj valamit. :lol:

Na jmindjárt idő van,és itt a mumus (védőnő :) ). Nincs vele amúgy bajom, csak ez a felesleges jópofizás....
És igazából még én is korainak tartom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Dóri én nem hallottam még erről.De jó hogy van ilyen,csak én inkább bent maradok.Igaz Gréti nélkül biztos furi lesz,hiányzik majd,de remélem most nem kell sokáig bent lennem.Meg ahogy Panndi is írta ha valami baj van derüljön ki ott.Hozzánk amúgy is messze van a kórház.Elvileg ha minden rendben,akkor szülés után csak 3 napot kell bent lennem majd.Grétit hozza apa minden nap hozzánk.Furi,mert Grétivel 21 napot voltunk bent.

Panndi de jó hogy ott süt a nap.Itt még mindig borús az idő,lehangoló.Meg sötét van,én nem szeretem. :(

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Nővérem egyik barátnője oldotta ezt meg, a 3. gyerekkel. Szülés után, talán másnap hazamentek. AZtán pár nap múlva éjszaka elkezdett hányi a baba, rohantak be vele. Bélcsavarodása volt (vmi rendellenesség), meg kellett műteni. Már minden rendben, de én azért biztos ami biztos maradok benn, gondolom tesóbaba se lesz valami nagy súlyú, Majával is 4 éjszakát voltunk, amíg el nem kezdett hízni.
Amúgy jó dolog lenne, szülni és hazamenni :-)
pumuklii
 
 


Jön hozzám mindjárt egy anyuka innen a házból, aki ingatlanos volt. Megmondja, hogy szerinte mennyiért tudjuk eladni a lakást. Remélem jó nagy összeget mond.
pumuklii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: