Új privát üzeneted érkezett!

dunakavics neked megjött piri? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
még nem!!! :shock:
Vendég
 


nem akarsz tesztelni????? :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

:lol: :lol: :lol:

hétvégén teszteltem utoljára, az negatív lett. (kiszámoltam találkozás, beágyazódás+3 nap, ki kellett volna mutatnia)

de lehet megfűzöm a férjem, vegyen tesztet hazafelé :)
ugyanakkor nem érzek semmit... és nem akarok mégegy nagatív tesztet látni :twisted:
legrosszabb esetben, és ha enm jön meg, azért szombat reggel tuti tesztelek mégegyet :lol: 8)
Vendég
 


Hm Duna, ez azért jó, a remény hal meg utoljára... :)

Kép
nyuszifül16
 
 


hajrá duna!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dunakavics: Most hanyadik napon jársz? Már meg kellett volna jönnie?
Milyen rendes férjed van, ha hoz neked tesztet! :)
Remélem az + lesz!
Vendég
 


nekem már egy idelye ott lapul a táskámba egy hcg teszt... :oops: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nyuszifül 16: Nekem olyan 32 naposak szoktak lenni.

Egyébként ezen a teszten, aminek a képét ide beraktam annyira szuperül bejött hogy a tesztcsík az erősebb. Meg csináltam másnap is, az még olyan egyforma volt, nemtudtam eldönteni hogy melyik látszik jobban. A 15. nap előtt viszont nem csináltam tesztet. Ma kíváncsiságból megnéztem, hogy nem e még mindig pozitívat mutat és ma egyetlen csíkom volt. A tesztcsík még csak halványan sem látszott.

Ja és úgy csináltam meg a tesztet, hogy figyeltem a hüvelyváladékot. :oops: Olyanakk tűnt, mint amit írni szoktak és kíváncsi voltam mi a helyzet.
Mert nekem 1 héttel előtte mondta a doki, azaz január 4-én hogy bármelyik pillanatban megtörténhet a tüszőrepedés, mert 38 mm-es volt UH-on. És ez meg rá 6 napra történt, hogy +-at teszteltem.

Remélem kitudjátok bogozni amit írtam, lehet hogy kicsit bonyolultan sikerült. Szóval akkor mikor volt az UH-o, volt egy 38 mm-es és a másik oldali petefészkemben egy 12 mm-es tüsző. Arra gondolok, hogy a 12 mm-es megnőtt a 6 nap alatt és megint volt peteérésem.

De én már nembírok magammal. Úgy tesztelnék már. :shock:
Vendég
 


niztácska: Nekem is van itthon 3 darab. :oops:
De valahová jól elkellene dugni, hogy idő előtt hozzájuk ne nyúljak. :D
Vendég
 


perpike én tudom hol van..de már megtanultam hogy nem nyulok hozzá amíg nem muszály.....eddig időbe jött pirike is. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita!
Köszi :)
Te nem szoktál tesztelni ugye, a ciklusod vége előtt?
Aztán nehogy lejárjon a szavatossága :lol:

Perpike!
Igen, Nita írta már egyszer azt nekem, hogy lehet potya pé is.
Az LH teszt ezek szerint a legvalószínűbb időben történt.
Most akkor negyedikén a tizedik napon voltál, és akkor kilencedikén voltál a 15napon, most pedig a 21 napon vagy? Jól számolom?
(én szoktam ilyat csinálni, amit az előbb is írtam, hogy számolgatok, beágyazódás+3nap. és tesztelek :oops: )

De a patikában lehet olyan tesztet is kapni, ami 1!!! nappal a beágyazódás után kimutatja a terhességet...
A hüvelyváladékban egyébként sokan bíznak.
Vendég
 


dunakavics nem szoktam.régen csináltam....megnéztem mikor jár le....asszem jövőre...nemrég vetem kb 2-3 honapja.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dunakavics majdnem jó, csak 1 nappal számoltál el, mert ma van a 20. napom és holnap lesz a 21. :D
Vendég
 


Dunakavics: Ja! És a beágyazódás az hány napig tart?
Vendég
 


Vendég
 


megtermékenyülés után egy hét.
szóval:együttvagytok, három napra rá megtermékenyülés(legrosszabb esetben)+7nap a beágyzódásig, rászámolok még három napot, és elvileg ki kellene mutatni a tesztnek.
Remélem, nem írok hülyeséget...?

Nekem hosszúak a ciklusaim, ezért nem várok, és tesztelek. :oops: :)
Vendég
 


Ezt találtam:

A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!

1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.

2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.

3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.

Én azért nem várom ki még az öt napot, mert a tesztre az van írva, hogy beágyazódástól...
Vendég
 


Dunakavics: Akkor elméletileg nekem már ma ki kellene mutatnia? Ha azzal számolok, hogy 5-én voltunk együtt??? (feltéve ha volt is akörül tényleg peteérés)

Hú már rendesen izgulok miatta. De vissza kell fognom magam, még egy pár napig. Vagy szerinted mikor csináljak tesztet? Te már ezek szerint tesztelnél ugye? :)
Vendég
 


Mondjuk azt írja hogy: "Innentől kezdve már lehet HCG a véredben" - azaz 10 napnál még csak a vérből mutatható ki és 14. naptól csak a vizeletből nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Perpike, dunakavics, érdekes amiket leírtatok, valamint tök jó a weboldal.

firstlady
firstlady
 
 


Perpike!

Nem tudom, hogy vizeletből kimutatható-e... Nekem a második babánál kimutatta. De lehet, hogy hamarabb volt a megtermékenyülés,stb...
Vendég
 


érdekes dolgok ezek az tuti

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Perpike, mi 4-én voltunk együtt a párommal és tegnap reggel még nem mutatott terhességet! Én is utánanéztem és ténylegesen a 12-14. naptól mutatja ki a vizeletből a teszt! Én holnap reggel tesztelek (a 12. napon)! Nagyon drukkolok neked és Dunakavicsnak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adiadi 2009.01.15 21:59-kor.
adiadi
 
 


na itt volt élet! Hát én is drukkolok nektek csajok ! Adiadi és dunakavics türelem rózsát terem nagyon hiszem, hogy nállatok már baba van!
Én ma már a 4.ik negativ LH teszttel tudok csak dicsekedni ugyhogy a HCg-st el is felejthetem. De nem adom fel elhatároztam, hogy a z itthon levö teszteket sorra probálom, van 9 :twisted: mi van ha késöbb lesz pé-m.
Augusztusban teszteltem elöször ez azóta se mostanáig. Akkor a 10. napon voltam Uh és semmi jele nem volt a pének, teszteltem szorgalmasan 12.,13.,14.,15. napokon és semmi, tehát nekem nincs rendes pé.-m. De az idén keztem a netten keresgélni és feltettem a ciklus.ro-ra a tavaji év naptárját, majd több utánaolvasás után azt olvastam, hogy a pé. a következö havi elsö napjatól számitva pont a 14. napon szokott lenni. Lányok én már semmit nem értek segitség! Nekem egészen normális a havim +/- 2 napos ciklusaim vannak, az átlag 28 nap és ez a gyakoribb. Mégis augusztus 10-étől csupán szeptember 10-én jött a küvetkezö azay 32 nap (augusztusban teszteltem 15,16,17 és 18.-án). Szerintetek lehet, hogy volt pé.-m de a ciklus hossza miatt késöbb és a teszt csupán késöbb mutatta volna ki de én már nem teszteltem? Ssött nem is voltunk igazán együtt mivel beleadtunk mindent 12.-14.ik napra számolva és aytán édes volt a pihenés :oops: Nekem semmi tapasztalatom talán ti jobban meg tudjátok mondani mi a helyzett. Elöre is köszi, hát hiába ez az első és nincs tapasztalat hozzá :oops: :roll:

Kép
Kép
melisch
 
 


melisc lehet később lesz pé-d....hajrá.... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


koszi nita! Sajna ma reggel is negativ az LH csik :cry: ez már több a soknál, de mi azért összebujtunk az este már hiányzott ...

Kép
Kép
melisch
 
 


azzal szoktuk egymást vigasztalni, hogy 1 babát össze lehet hozzni hamar de ikreket nehezebb és mi erre hajtunk! Férjem mióta megtudta, hogy nállam nagyon nagy az esély ikreket szülni nagyon megtetszett neki és hangoztatta is sokszor másoknak, hogy ő ikreket szeretne :shock: hát igen váltig kacagok rajta, dédmamámnak volt ikertestvére de ők kétpeteések voltak. Nem nagyon tudnám azért elképzelni magam 56 kg-val és 1,60 m magassággal két babó nevelése közben, sokan nem nézik ki belőlem, hogy férjem lenne. Amugy a falu szélén lakunk a legelön képzeljétek ha 2 csöpség lenne és kiszöknének a legelöre azt sem tudnám, hogy merre szaladjak utánuk :lol: ! Föleg ha még a csintalan kutyusom is követné öket! Hárman három irányba :lol:

Kép
Kép
melisch
 
 


Együttlét utáni 12. napon: negatív :cry: :cry: :x :x :evil: :evil:
adiadi
 
 


adiadi ma teszteltél? De piri még nincs? én még tartom benned a lelket mig piri nincs van remény fel a fejjel! :wink:

Kép
Kép
melisch
 
 


Köszi Melisch! Még bennem is él a remény, mert mindenhol azt olvasom a neten, hogy vizeletből az együttlét utáni 14. naptól mutatja ki a teszt a terhességet! Piri sehol és sok folyásom van.......
adiadi
 
 


Adi!
Nagyon drukkolok, hátha később lesz pozitív!!!!!

Melisch!
Ikrek :shock: :) ÉN már az ikerterhességtől is félnék!!!
És tényleg lehet, hogy később van péd.
De ha ez a hónap pé nélküli, még mindig kérhetsz az orvosodtól peteérést segítő tablettát.
Hőmérőzés alapján volt péd?
Vendég
 


Sziasztok!

Melish: Lh csíkot legjobb az esti órákban sasolni, főleg du 4-től, ha sok a szervezetedben a pé-t jelző hormon, akkor mindegy, de amíg ilyen a helyzet egy álldanó du-i időpontot nézz, úgy könnyebb. Ha meg semmi, jövő hónap doki, nem veszítesz vele semmit!

Kép
nyuszifül16
 
 


Sziasztok!


Mi újság lányok???

Ki mikor tesztel????

Dunakavics????

Sok- sok pozitív tesztet kívánok.
Én kedden megyek meginz ultrahangra.
Nagyon izgulok...

Puszi mindenkinek

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Szia Niki!

A keddi UH-ról feltétlenül számolj be! :D

Nekem még az LH tesztem is negatív....:)
De ma este megint megyünk Gynevacra!!!! :D

Kép
nyuszifül16
 
 


LH-sok! Ma csináltam tesztet, most látom, hogy már halványan látszika vonal, de még csak a 9. cnapon vok, most akkor mikorra várható a pé? Aki tapasztalt segítsen...! :shock:

Kép
nyuszifül16
 
 


Természetesen jövök a hírekkel!

Azok a fránya tesztek....
Nemsokára 2 csíkos lesz, csak nyugalom!!!

Kép
Kép
sz.niki
 
 


Sziasztok!

Nyuszifül,
szerintem 1-2 napon belül! Szóval apa kéznél legyen! :D

Niki,
nagyon várjuk a híreket és a képet, ha kapsz!

melisch,
én is félnék egy ikerterhességtől. Elég sok gond adódik ezzel, persze az öröm is dupla. Egyismerősünk elveszítette az egyik babáját, de utána rögtön ikrek lettek, két édi kislány, most első osztályosok...

Adiadi,
még bármi lehet...

Én meg alszeg ma "peteérlelek", mert leszakad a hasam (12. nap, de mostanában 25-26 naposak a ciklusaim). Apa meg nyakig melóval, és össze is ugrottunk, szóval nincs sok esélyem rá... :cry:

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


dunakavics a hömérő sem mutatott pé-t a 11.-ik nap 36,60-ot mutatott aztán lement 36,10-re másnap majd 13.,14.,15. nap végig 36,30 volt nem értek a hömérő értékeléséhez segitsetek :oops:
nyusziful én mindig reggel teszteltem 9-10 között első vizeletből azt hittem ugy kell :oops: megpóbálom ma este és aztán holnap este, de késő lesz mert a héten nem sokat voltam munkába és most bent maradok mig befejzek egy kisebb cég könyvelését van az utolsó 3 hónapom :cry: de ha lesz kedvem megcsinlálom mérlegre készen és szabadultam tőle egy darabig

Kép
Kép
melisch
 
 


Lyly! :wink:
Béküljetek ki :)

Melisch!
Ezt találtam neked

Az egyik legismertebb módszer a hőmérőzés, amelynek lényege, hogy a ciklus második felében, a petefészekben termelődő progeszteron hatására az alaphőmérséklet néhány tized fokkal megemelkedik és ez az emelkedés egészen a menstruációig (vagy az előtte lévő 1-2 napig) fennáll.

A hőmérőzést a ciklus első napján vagy a menstruáció utáni első napon kezdjük.

Az alaphőmérsékletet mindig közvetlenül ébredés után mérjük (minimum 5 óra alvás után), még mielőtt az ágyból kikelnénk, lehetőleg minden nap azonos időben. Kizárólag testüregben (szájban nyelv alatt, hüvelyben, végbélben) mért hőmérséklet értékelhető. A mérésre egyaránt alkalmas higanyos vagy digitális hőmérő, de a tapasztalatok szerint a digitális típus általában 1-2 tized fokkal alacsonyabb értéket jelez. Minden esetben ügyeljünk a hőmérő gondos fertőtlenítésére, nehogy pont attól kapjunk el valami fertőzést.

A hőmérsékleti adatokat soha ne önmagukban, hanem grafikonon vezetve értékeljük. Minimum két hónapon át vezetett görbe értékelése után lehet egyértelműen következtetni a peteérés meglétére, valamint az ovuláció idejére.

A szabályos görbén a ciklus első felében a hőmérséklet alacsonyabb, majd közvetlenül az ovuláció előtt hirtelen leesik (figyelem: ez nem mindenkinél történik meg). Az ovuláció után 24-48 órával a hőmérséklet hirtelen vagy fokozatosan megemelkedik és a ciklus második felében a hő pár tized fokkal magasabb a ciklus első felében mért eredményhez képest. (Nem baj, ha a hőmérséklet nem megy 37 fok fölé, mert ez egyénenként változhat, mindig a ciklus első felében mért hőmérsékletez viszonyítsuk.) Ha nem következik be a teherbeesés, akkor a menstruáció előtt egy-két nappal, vagy akár a menstruáció napján a hőmérséklet hirtelen leesik. Amennyiben a hőmérséklet fent marad, akkor jó esély van a terhességre. (Figyelem: vannak, akiknél csak a menstruáció 2. napján esik le a hő, így csak több hónap hőmérőzés után lehet következtetni terhességre.)

A hőmérőzés legnagyobb hátránya, hogy időigényes, macerás és a legkisebb betegség, gyógyszerszedés, kialvatlanság is befolyásolhatja.
Vendég
 


köszi dunakavics azt hiszem ezen cikk alapján fogom értékelni a már mért eredményeket, bár én az elején azonos időben de hónaljban mértem, két napja mérem szájban is de ugyanannyit mutat. Ja a ciklus.hu -n követem nyomon 8)

Kép
Kép
melisch
 
 


Nyuszifül: Én úgy tudom, hgy agy ugyanolyan erősnek, vagy erősebbnek kell lennie a tesztcsíknak a kontrollcsíknál.
Vendég
 


perpikének igaza van ha halvány csupán azt jelzi, hogy a teszt jó volt, nekem van ilyen már 4! :lol:

Kép
Kép
melisch
 
 


sziasztok.meg uj vagyok nemsokat irok be,mert nemtudom hova irhatnek hogy tanacsot kerjek.sokat olvasom a topikot de amejikröl gondolom hogy az en problémammal foglalkozik már régen kihalt.remélem nemharakszotok hogy irok és megköszönném ha valaki tudna segiteni,tanácsot adni.mi is nagyon szeretnénk babát,már van egy édes kétésfél éves lányom é testvérkét szeretnénk,de nagyon félek mert már volt két vetélésem,egy a lányom elött és egy utánna.nemtudom mi lehetet a vetélés oka és hogy a közbe esö terhesség sikeres volt.tud erre valaki bármijen magyarázattal szolgálni hallotattok már ijen esetröl?ezárt rettegek hogy a következövel netán baj lehet.tudna nekem valaki segiteni hogyan készülhetnék fel mit kellene szednem hogy megtartsam a babát?hallottam ojasmit haalacsony a progeszteron az is okoz vetélést.lehet rá gyogyszert szedni és mikor kell elkezdeni már elötte vagy ha mér teherbe estem.a válaszban nyujtott segitségeteket elöre köszönöm.
tina11
 
 


Szia Tina!

Én sajnos nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, de úgy gondolom ezt a nőgyógyászoddal lehetne leginkább megbeszélni egy alapos kivizsgálás után!
adiadi
 
 


Szia Tina!Nem irtad hány hetesen voltak a vetélések.Már nekem is van egy 5 éves fiam,2008tavasz óta próbálkozunk tesóval.Juniusban én is terhes voltam kb5hetes amikor iszonyatos görcsök között elment a baba.A doki talált a petefészekben egy cisztát szerinte ez ölte el a terhességet.Azóta hálistennek felszivódott.Tehát ha még pár hetes terhes voltál csak,és esetleg nem volt művi befejezés,akkor nem hiszem,hogy olyan nagy lenne a baj.De ezeket a kérdéseket szerintem is orvosnak kell feltenni,ő majd elindit egy alapos kivizsgálást,hogy mi lehet a baj.
Vendég
 


szia tina....nekem is két vetélésem volt tavaly...a kisfiam után...volt mindkettő-.... :cry:
szerintem vizsgáltasd ki magad egy ujabb terhesség előt....így elkerűlhető a baj...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok, sorry, ha nem jöttem, egyébként azt látom, hogy az Lh erősödik, csak nem érzem, hogy pé-m lenne várható, jaj csak nehogy pont ebben a hónapban ne legyen...
Duna:este írok pivit most nem otthon vok :wink:

Kép
nyuszifül16
 
 


Tina: üdv köztünk, gyre nyugodtan, ha meg dokihoz mész számolj be róla nekünk. Sztem, lehet, hogy nem ártana egy orvos váltás, ha nincs állandó orvosod!!!!
Egyébként már rég válaszolnia kellett volna ezekre a kérdéseidre, ha meg valamilyen hormon hiányod van, akkor arra biztos van vmilyen gyogyi. Jónás naptáros természetgyógyászt is felkereshetsz...mondjuk én nem hiszek benne, de sokan használják, hasonló cipőben járók, mint Te!

Kép
nyuszifül16
 
 


Nyuszifül, elmúlt már a fejfájásod?

Dunakavics, mi újság a pirivel?
adiadi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?