Új privát üzeneted érkezett!

Kata,

akkora hely nincs a telken, hogy úszó tó legyen, esetleg néhány aranyhalacska tudna benne úszkálni :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!

Megadrukkok mennek Évinek! :)

Viki! Jó, hogy benéztél! Laczkóval minden ok?

Czinkééket puszilom, tényleg jó nagyon a történet.:) Nagyon szép baba Nándi! :wink:

Zsuzska! Köszönöm a segítséget előre is, egyenlőre az a felállás, hogy figyelni fogják kéthetente EKG-val. :?

Kerti tavakkal vigyázat!

Nekünk van és én azt mondom, hogy akinek nincs rá ideje karban tartani, az inkább hagyja a fenébe. A beletelepített aranyhalakat kihalászták a cicáink (legalább a kívánságaik teljesültek), a tavirózsát minden évben megtámadja nyár vége felé a levéltetű és amikor már jó idő van, és odaülnénk mellé olvasgatni, akkor meg se lehet közelíteni a sok darázstól, méhtől és egyéb szúrós, csípős rovartól akik itatónak használják. Kánikulában jó pár centit süllyed a vízszintje, olyankor nem győzzük utántölteni és persze remek szúnyoglárva tenyészhely. Tavasszal jön a sok béka kuruttyolni, majd telerakják ebihallal. (mondjuk én ez utóbbit szeretem, meg a békákat is, de aki nem bírja, annak elég sokkoló amikor férfitenyérnyi barna és zöld varangyok ugrálnak a tó körül meg úszkálnak a vízben. A baráti társaságunk hölgy tagjai ilyenkor kapnak sikítófrászt a kerti sütögetés közben:) Szóval tiszta romantika! :) Röviden ennyi, boccs az offért.

nellike
 
 


Twist, Nellike!
Köszönöm kérdéseteket. Lackó jól van, most éppen a délutáni sziesztáját tölti. Pörög, forog, kúszik, huncut.
20150601134430
 
 

 
 

Viki és mit csinál ha nem sziesztázik? :lol:

Évi Happy Boldogat! :lol:

HAzajött apa meglepett minket! :lol:
Vendég
 


Boni!
Írtam: pörög, forog, kúszik, huncut. Ja! Röhög.
20150601134430
 
 


Nellike,
nagyon szemléletes leírás volt :lol: Nem vagyok (még) szakértő, de szerintem ezek közül néhány probléma biztos kiküszöbölhető. Amúgy anyuméknál is van egy nagyon kicsi tó, amit egy kertész csinált nekik, de annyira sekély, hogy mindig túlmelegszik, a halak sem rajonganak a melegért, a növények sem és azt imádja a szúnyog is. Na a békát én gyűlölöm, és anyuméknál tele volt ebihallal a tó :roll: Gondolhatod, hogy utána volt pár békás találkozásom :roll:

i.kata
 
 


desviki írta:Twist, Nellike!
Köszönöm kérdéseteket. Lackó jól van, most éppen a délutáni sziesztáját tölti. Pörög, forog, kúszik, huncut.


én úgy értelmeztem,hogy sziezsta alatt csinálja ezeket :wink: azért kérdeztem hogy ha NEM sziesztázik mivel übereli? :lol:
Vendég
 


Ki lopta el a 12.00 örai hozzászólásomat????????? :cry:
Pedig olyan hosszú volt! :?

Na újra:

Monic
Remélem hatni fog a gyogyó és a csodaszer együttese és a jövőben már minden rendben lesz veled.

Viki
Örülök, hogy itt is vagyol! :wink: és hogy jól indult a napod Nándus képeivel. Én még nem hallottam a hangját, de majd biztos fogom párszor. Nálatok is jégpálya? Hogy viszed igy Bubut sétálni? És te Boni?

Twist
Drukk a dokkerhez, vigyi magadra az úton!

Boni
"Köfi" a megmentőt, yoo pali. Apa is látta .... féltékeny! :wink: :lol:

Zsiginek köszönjük a rejtélyes hozzászólást. :D

Ancsi
Bizony visszaadom sőt átadom Bikfynek, mert mostanában a varázserőm elszállt. Szívből gratulálok Lórihoz és szuper, hogy a nemek aránya javult a fiúk szemszögéből nézve. Gondolom a párod dagad a büszkeségtől! Sajnálom, hogy még mindig ugyanazzal a problémával küzdesz terhesség idején is. :(

KATA
Ügyes vagy, és grat a 4-eshez. Pont írtam volna, hogy megtervezhetnéd a kerti tavunkat, de Nellike szemléletes hsz-én elgondolkoztam, és köszi inkább nem kérek belőle! :roll:
Annyira azért nem szeretem az állatokat. :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.01.15 13:38-kor.

dita75
 
 


Dita,
pedig pont most akartalak megkérni, hogy álmodd már meg nekem légyszi, hogy ki is lakik a pocakomban. Ugye Lili váltig lányt állít, de ez a hatalmas kukis álmom elbizonytalanított :lol:

Évi,
mennek a drukkok holnapra. De jó!!! De akkor már csinálhatták volna ma, szülinapi ajándéknak :lol:

Ancsi,
sok boldog névnapot kívánok a picifiúnak.

Képzeljétek, az előbb, mikor elkezdtem ebédelni, úgy elkezdett szakadni az eső, hogy csak na. Mikor felálltam inni, addigra már vagy 3-4 centis pelyhekben esett a hó. Vagyis még esik mindig. A kocsit meg kint hagytam, mondván ezért a 2,5 óra kedvéért nem állok be a garázsba, úgyis kell menni Liliért.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Boni!
Szieszta alatt alszik keményen.

Dita!
Ilyen esőben nincs séta, pedgi van esővédő is. De ha nem esik, akkor lent korizunk :lol:
20150601134430
 
 


Linácska
Nagyon egyszerű, mert én már mondtam többször is hogy lány.... tehát amit én mondok annak a szöges ellentéte lesz az igaz! :lol:

Itt is szakadt a hó!

Nellike
Mindegy milyen képet küldesz a babókról, majd folyamatosan frissitem ahogy növekednek a pocakban.

Timejka
Te is tegyél fel képet Benito-ról.

Nemsokára Éviéktől dupla babafotókat kapunk, de jó lesz! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dita75 2009.01.15 13:57-kor.

dita75
 
 


VIKI
Gondolom alig várjátok a tavaszt, ilyenkor biztos a babáknak is nehezebb hisz se egy kis napfény, kevesebb friss levegő!
Mi felnőttek is sápkórosak vagyunk télvíz idején.
Mire kiderül, hogy ikreket várok (március végefelé) addigra szép napsütéses tavaszi időket kérek és kívánok mindenkinek! :D

dita75
 
 


Sziasztok Csajok!
Megjöttem a várva-várt dokilátogatásról. Alig voltak a SOTE-n, isteni jó volt. Azonnal behívtak, még egy keresztrejtvényt sem tudtam megfejteni, azt sem tudtam, hogy kapjam össze a cuccaimat, mert máris szólítottak. Tök jó volt:))) Bezuhantam nyitott táskával, kardigánomat húzva a földön, mint egy széllel bélelt bige:)
Azt mondta a doki, hogy nincs ciszta, mehet a 4. inszemi, hurrá!!!!
Most kicsit több szurit fogok kapni, hogy erőteljesebb peteérésem legyen. A Clostyt már be is kaptam, itt repkedek tőle....:)
Hétfőtől meg jönnek a szurik.
És azt mondta még a dokikám, hogy ez az utsó inszemim és a koromra való tekintettel, ha ez nem jönne össze, akkor lombikozni fogunk.
Tehát utolsó inszemire fel! Most "be kell kapnom a legyet!!!!!!" :wink:
Azt is mondta még a doki, hogy nagyon figyeljek a CH diétára és a sportra, nagyon fontos és majd kismamaság alatt is folytatnom kell.

Annyira jó volt újra elmenni
Vendég
 


Szóval, azt kezdtem el írni - csak megzavartak - hogy annyira jó volt újra elmenni a SOTE-ra:)) Nagyon kedvesek ott a nővérkék és a dokim is. Megismertek már, mosolyogtak messziről, ez kellemes volt:) Fülig szaladt a szám:-)

Jó, hogy végre történik velem valami, ez a két hónap várakozás nehezen telt.

A belvárosban szakadt a hó, amikor a SOTE-ra mentem, most meg már semmi.
Vendég
 


Sziasztok!

Némi avivás rásegítéssel, ma vagyok 1.cnen.
Holnap reggel megyek vv-re 13-ra meg uh-ra.
Bár sok reményt nem fűzök hozzá.
Megyek visszaolvasok.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Ditus!
Köszi Czinki szüléstörténetét! nagyon megható!

Twist!
Drukk az inszemhez!

Viki!
sajnálom, hogy ebben a pocsék időben be vagytok zárva. De már nemsokára itt a tavasz.

Évinek meg giga-mega-drukkok!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Szia Bumi!:) Neked is megy a drukk, legyen minden rendben a holnapi vv-en, uh-on!!!!!!!!!!!!!++++++++++++++++
Az avivás rásegítés, ugye tornát jelent?

Kata, ügyi vagy a 4-essel, kened-vágod azt a sulit!:))))

Dituli, nálad mizu? Piri nem jön még?

Évinek szorítok, hiszen babák kijöhetnek! És ugye ma van 15-e, tehát Évi szülinapja! Akkor Isten éltesse sokáig!!!!

Én is visszaolvasok még.
Vendég
 


Twist,

örülök, hogy indul az utolsó inszem. Aztán kapd be a legyet mint ahogy Viki és Linácska is tették a 4. inszemen. :wink:

Bumi,

drukkolok nagyon holnapra, remélem nem találnak cisztát :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Na, visszaolvastam:

Zsuzska, de jó, hogy Ori lefelé fordult!!!!:) Ha esetleg érintett lennél, akkor a közös dokink jövő héten csütörtökön nem lesz bent, nekem is emiatt kell szerdán mennem hozzá. Be kell menned kórházba mostanában?

Monic, ugye ma már jó idő van nálatok, nincs jég? Itt Pesten szerintem már normálisan lehet járni, sehol sem csúsztam meg. Durva lehetett, amikor Denika nem fordult be még és a gyomrodat rugdosta. Tényleg, jó hogy mondod, hogy a 4. inszem ilyen sikeres volt Vikinél és Linácskánál is! Akkor nálam is be kell jönnie!

Boniko, Zsigi képe szuper, már olyan igazi fiús a drágám!:) Ez abszolút nőcsábítós nézés tőle!

Denika, köszi a köszöntést!:) Az Uh jó volt, néztem a méhemet és tényleg nincs benne baba. Pedig mindig azt a meglepit szeretném látni, hogy álljunk csak meg, nem kell inszemi, hiszen itt egy szép petezsák!:))) Ez kárpótolna mindenért!:) Nikolett lesz a kislányod neve? Nagyon szép név! Én csupa gyönyörű szép Nikolettet ismertem!

Bikfy, nálad mi újság, mikor lesz pé? Nem teszel fel a kedvemért egy vonalzót, hogy lássam? Naaaaaa lééééééccci!

Dituli, a pörköltből nekem is küldjél légyzi, nokedlivel imádom! Nagyon pörköltes vagyok, gyakran szoktam azt választani, ha ebédelni megyünk valahova. Milyen volt, csirke, marha, borjú, sertés?

Linácska, Lajosmizse jó hely lehet, védett helyen van, mi? Jég sem volt? Tökre irigyellek!:) Hú, tényleg jól látszik a szép pici pocid!:)

Nellikém, sajnálom az EKG eredményt((( Két baba ellátása biztos nagyon másállapot a szervezetnek, reméljük csak átmeneti a dolog és utána helyrejön. Zsuzskának is jobb lett a ketyegője. Ugye, jól tudom?
Vendég
 


TWIST
Örülök, hogy jó élményekkel és jó hírekkel jöttél el a SOTE-ról.
Sikerülni fog!

BUMI
Lelked már jobban van? Ferié? De ügyi vagy nekem semmilyen praktikával nem akaródzik megjönnie! :roll:
A harmadik sorodat nem vettem figyelembe! :twisted:

Na én megyek kiélem a második gyerekkoromat és megnézem a Madagaskar 2-t! :wink: :lol:

dita75
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors hsz, nem olvastam vissza..
Megvan a cukoreredményem, és valóban többet mérnek ezek az accucheck féle szerkentyűk, mint a labor. A 0 perces 4,5 lett a labor szerint, pedig a cseppentős kütyü 5,2-t mutatott. A 120 perces meg 5,7 lett. Ugye örülhetek, ez jó eredmény?

Nem tudom most éppen kivel mi van, de drukkolok mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika, ez szuper eredmény!!! A cukrod abszolút ideális.

Dituli, Madagaszkár2 szuper vicces:)) Mostanában én Az Igenemberre vagyok kíváncsi. Angolul láttam már, de így nem értek minden poént. Az nagyon vicces film még:))
Vendég
 


Sziasztok!

Csak beugrottam, hogy megosszam Veletek is a boldogságomat :lol: ma voltunk UH-n, Babuci ülőmagassága 6,5 mm és hallottuk a szívdobogását! :lol:
íme Ő:
Kép

Drukkolok Mindenkinek, hogy nagyon rövid időn belül hasonló élményben legyen része!!! :lol:

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Szezso,
gratulálok!!! És az a másik fekete folt? Ő is babó lett volna?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szezsó!

Köszönjük az uh képet, nagyon édi, tisztán látható! Gratulálok! :)
Igen tényleg, mi az másik fekete folt? Netán egy másik petezsák?
:roll:

Csajszik! nem akartam elvenni senki kedvét a kert tótól! :oops: Azért van szép oldala is! Pl. gyakran járnak a tóhoz gyönyörű kékesszöld szitakötők. Azokat imádom nézni:) + abban fürdenek a madárkák (mondjuk most tökig be van fagyva) és én a békákat is imádom!
Egyszer, amikor takarítottuk a felesleges iszapot az aljáról megcsípett egy rohadt csíbor, azt hittem besz@rok, úgy fájt. Na ez megint negatívum, úgyhogy befejeztem. :roll: :)

Denika! Szuper! Örülök, hogy a cukorral minden ok! :)

Ancsika! Gratulálok a pöcstöshöz! :)

Nekem valaki nem akar jósolni, hogy milyen neműek lesznek? :roll: Már tűkön ülök! Egyébként mindegy, hogy fiúk-e vagy lányok, mi ugyanúgy várjuk őket! Nagy-nagy szeretettel! :)

nellike
 
 


Linácska: köszi :-D nem, múltkor is 1 petezsákot láttunk, az fekete folt valami szervem lesz :-)

SzezsoKép
KépKép
szezso
 
 


Sziasztok Csajszikák!

Nincs időm visszaolvasni, majd talán hétvégén, de gondoltam megosztom veletek az örömhírt.... MŰKÖDÖM! :D Vagyis ma megjött délután, 32. napra és az 1.-ei peteérésemtől számított 14. napon. Úgy néz ki máris hatott a met :lol:

Kép

hofeherke
 
 


Twist! De jó, hogy kezdhettetek! hajrá, hajrá! :)

Igen, úgy látszik, hogy tényleg más ez az állapot! ;) Keton volt a vizeletemben, ami sokak szerint arra utal, hogy kevés kalóriát eszem és a szervezet a zsírt kénytelen bontani. Igaz, ami igaz, ilyen keveset még sosem ettem, mint mostanában, de mit csináljak, ha nincs étvágyam és elég, amit eszem:( Apám szerint egyenesen éheztetem a picikéket. Ez azért túlzás. Szerintem egészségesen táplálkozom és ha éhes vagyok eszem pár aszalt gyümit (szilvát, sárgabarackot, mazsolát, fügét ) főétkezésig.

Bumi! Azért csak tessék reménykedni! :wink:

nellike
 
 


Ditus!
sajnálom, hogy nálad nem hatnak a praktikát. gyógyteákat iszol?
Egyébként én hol így, hol úgy vagyok. de már sokkal jobban érzem magam. feri meg egyre rosszabbul. A férfiak úgy látszik lassabban működnek lelkileg mint mi.

Szezso!
szép a kis pöttyöd!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nellike,
ha jól tudom, a keton azért van, mert kevés szénhidrátot eszel. Van egy minimum mennyiség, amit babásan meg kell enni, különben nem fejlődik a gyerek. Mondjuk az aszalt gyümiben van sok.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szezso,
köszi a szárfotót! :lol: Kár hogy az a szerved, úgy megörültem amikor megláttam azt a másik pacát a petezsák mellett. Azt hittem kiderült, hogy ikrek :lol:

Twist,
hajrá uccsó inszem! :wink:

i.kata
 
 


Éviékért 8-9 között kell szorítani akkor lesz a császár!

Szezsokám
Gyönyörű a pacátok, én is azt hittem ketten vannak! :oops:
Annyira jó hogy végre sikerült!

Mara
Ez szuper! Az én évem is így kezdődött tavaly ugyanebben az időben és mindig megjött időre, ha nem is lettem babás de azért örültem, mert ez a lét ami most is van, hogy nincs piri pedig kéne totál kikészítő.

Bumi
Már nem csinálok semmit olyan intenzitással mint egy hete, mert meghülyülök ha állandóan ezen jár az eszem. Azzal nyugtatom magam, hogy jobb is lesz ha kicsit késünk, mert ilyen időkben feljárkálni pestre nem túl szerencsés, pláne gyalog mivel a párom nem tud minden alkalommal velem jönni!
(és az sem bánnám ha nem skorpió gyerekeim lennének, jó lesz nekem a nyilas, vagy a bak mint én) :wink:

Nellike
Nálad már bonyolultabb a jóslás mert 3 variáció is van! :lol: :lol:

Denika
Jó az eredményed. Gratula. Csak így tovább!

Twist
Csúcs volt a mese ezen röhögtem a legjobban:

" az jó ha naaaaaaagy, az jó ha dundiiiiiiiiiiiiiiiiii" :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Uy0SrWpfFmA

dita75
 
 


Hát ez nagyon szuper, megtaláltam a Ditulinak való tornát!

http://www.youtube.com/watch?v=-c5X5Qtk ... re=related

pedig még a törölközőt is előkészítettem, de szerencsére azt már csak a fürdéshez fogom használni! :lol: :lol: :lol: (mivel csütörrrrrrrrrrrrrrrrrrrtök van) :wink: :lol:

pápá! :P

dita75
 
 


Pedig eszem szénhidrátot :? lehet, hogy tényleg nem eleget? Olvastam valahol, hogy az ikres kismamáknak napi 2800 kalóriát kéne megenni egy nap, na ez nekem nem menne.

Csajok! Most lettem kész a vacsival: töltött padlizsán, krumplipüré. Kér valaki? :)

Dituli! Na tessék! Még válogatunk a horoszkópok közül is? :twisted:

nellike
 
 


Nellike,

Nálam amikor acetont nézek a vizeleteben az keton formájában van jelen. Szóval azért alakul ki mert nem elég szénhidrátot eszel és ez nem jó. Elmondom miért. Ilyenkor amikor megjelenik keton a vizeletben azt is jelenti hogy ha sokáig ott marad akkor a baba elkezdeni a szervezetedben bontani a fehérjét ami utána majd a vizeletedben és a vérképeden is valszeg látszani fog. Szóval ez is olyan mint a domino. Ha dől az egyik vonza a másikat. Nekem pont tegnap mondta el a kardiológusom, hogy a néhány magas cukor eredmény nem is akkora gáz mint az aceton. Úgyhogy vigyázz rá és ügyelj rá majd nagyon.


Denika, jók az eredményeid, kisértetiesen hasonlit az enyémre mármint az elsőre. Hajrá, most már esküszöm kezd izgatni az hogy tényleg nem jól mérne ez az accu check készülék.


Ditus, mutattam ma a férjemnek a bloggodat, nagyon teccet neki.


Moncsi, mi van a vérnyomásoddal?? Mennyi az a nagyon sok???Remélem hogy javulgatsz a gyógyszertől.

Nemone, kerestelek ma is a felkészitőn, nagyon jó volt a mai előadás, nagyon hasznos volt, az ügyintézésekről volt szó a baba születése után illetve a juttásokról.

Twist, örülök,hogy jól alakulnak a dolgaid a Sotén!!! Nagyon drukkolok hajrá.

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska, ez a juttatásos téma nagyon érdekel engem! Éppen nemrég beszéltük a párommal, hogy fogalmunk sincs arról, hogy mennyi ideig mennyi fizetés jár majd.
Hány évig kapok sok pénzt és mikortól jön az a havi 24 000 Ft vagy mennyi.....?

Szezso, gyönyörű a babád!:))))) Köszi, hogy megnézhettük!!:)
Neked is látszik már egy pici pocak?

Dituli, ugye milyen vicces a Madagascar 2? Mondtam én!:))
A You Tube beszippantott, megnéztem egy csomó régi magyar reklámot, ott van a tévétornánál, amit feltettél. Tök jók!:) A tévé torna is kemény ám:)))))))))))))

Mara, szuper, hogy jól működsz, hatott a Met!:)

Jó éjt mindenkinek, ma korán fekszem, totál álmos vagyok....
Vendég
 


Zsuzska köszi az információt!

Akkor engem most a terhességi cukorbetegség is fenyeget? Tudsz ajánlani valami egészséges szénhidrátot, hogy eltüntessem azt a fránya ketont?Köszike előre is:)

nellike
 
 


Évike!

Te leszel reggel az első gondolatom! (mire én felébredek, már túl is leszel rajta :oops: )Pussz:)

nellike
 
 


Évinek millió drukk holnapra! Jaj, de jó kezében foghatja az ikreket!++++++++++++++++++++++++++++++++

Twist,
Hajrá utolsó inszem!+++++++++++++++++++++++++++

Szezsó,
Gratula a Pindurkátokhoz! El sem hiszem, hogy nemrég még Réka baba is ilyen pici volt.... Élvezd ki minden percét a kismamaságnak, mert hamar elmegy ez a 9 hónap!

Denika,
Szuper az eredményed, remélem így is marad!

Nellike,
Sajnálom, hogy ketont találtak a vizeletedben! :(
Én már tippeltem egyszer, de még mindig azt mondom, hogy nálatok is vegyes páros lesz, mint Éviéknél!

Zsuzska,
Voltam felkészítőn! Szerintem pont alattatok ültem (kék pulcsi volt rajtam), mert ismerősnek tűntél. Oda is akartam menni hozzád, de eltűntél egy másik kismamival, utána meg megint volt szülőszobalátogatás, és azt nem akartam kihagyni. De jövő héten is megyek, majd akkor találkozunk!

Kata,
Gratulálok a szép eredményedhez, csak így tovább! (Idén nagyon mennek ezek a vizsgák Neked!!! :D :D :D )

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Mara,
Jaj, ez szuper, hogy már hat is a met! Akkor lehet, hogy akár spontán is lehet babátok! :D

Bumi,
És akkor most indulhat a lombik stimuláció?

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Twist, hát hogy sok pénzt kapsz-e az attól függ mennyit kerestél. Szóval én is azzal bajlódóm hogy még mindig nem kaptam meg a decemberi pénzem és ez kezd piszkosul fusztrálni. Néhány szót a juttatásokról:

Anyasági támogatás: a szüléstől számitott 180 napon belül kell igényelni. Egyszeri összegben 64.125 Ft (ikrek esetén 85.500) jár az anyának. Ez a juttatás a munkaviszonytól független.

Babakötvény- Start számla:

2006. január elsejétől az állam minden megszülető gyermek javára születésének évében az éves költségvetési törvényben meghatározott összegű támogatást biztosit, amit a gyermek 18 éves korának betöltését követően vehet fel. A babakötvény összege gyermekenként 42.500 Ft. A babakötvénnyel megnyitott számlára a szülők jelentős kedvezmények mellett évente 120.000 Ft-ot helyezhetnek el gyermekük javára. A babakötvényt nem szükséges kérelmezni, mivel az államkincstár automatikusan értesitő levelet küld a szülők számára ami tartalmazza az újszülött adóazonositó számát, továbbá részletes tájékoztatást nyújt a Start számláról is.

CSaládi pótlék


Alanyi jogon jár. Visszamenőleg csak a tárgyhóra illetve az azt megelőző két hónapra jár. Összegek:

1 gyermek: 12.200. Ft

2 gyermek: 13.311 Ft

3 gyermek: 16.000 Ft


Terhességi gyermekágyi segély - GYÁS: Ha az anyának van munkahelye (és 180 nap biztositási ideje az elmúlt két éven belül) akkor a szülés után 168 naptári napig jogosult a szülési szabira. A terhességi segély összege a szülési szabadság kezdő napját megelőző naptári évben keresett jövedelem napi átlagkerestének 70%-a.


Gyermeknevelési dij: GYED: A biztositott szülőnek a Gyás lejárta után jár a GYed a gyermek két éves koráig. A GYEd a naptári nap átlagkereset 70%-a de maximális összege nem haladhatja meg a havi bruttó 96.600 FT-ot.


Gyermeknevelési segély: GYES: Havi 28.500 Ft (-9,5%nyugdijjárulék). A GYED lejárta után vagy ha arra nem jogosult akkor a szülés napjától a gyermek 3 éves korától igényelhető.


Igénylés helye? A juttatásokat az igénylő lakó-vagy tartózkodási helye szerint illetékes Magyar Államkincstárnál és EGészségbiztositási Pénztáraknál kell igényelni.

Kép
pgsuska
 
 


Nemone, ezt nem mondod hogy felismertél és nem szóltál??? Én kerestelek Téged nem ismertelek fel, mondtam is a páromnak hogy nem jöttél el. A másik csaj a sorstársam volt akivel a kórházban feküdtem azért mentünk el mert szúrni kellett magunkat és utána kajálni addig a férjem jegyzetelt. Hát ezt nem hiszem el, hogy nem szóltál, :cry: :cry:

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,
Bocsi, de amikor megjöttetek akkor én is pont beszélgettem egy kismamival, akivel kedden találkoztunk a doki magánrendelésén, és mire újra előkerültél, akkor meg menni kellett a szülőszobába. Ígérem jövő héten szólok!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nellike, miért fenyegetne a cukorbetegség?? Ha jó a cukrod akkor nem gáz. Én is folyamatosan azon munkálkodom hogy eltüntessem a ketont a vizeletből. Egészséges szénhidrátot mondjak, nekem pl.az alapja a kajámnak a teljeskiörlésú dolgok, kenyeret ezen belül a Jókenyeret ajánlom.(www.jokenyer.hu) illetve a főzelékeket amiket ilyen teljeskiörlésű liszttel lehet berántani vagy habarni ezek jók rá. Valamint gyümölcsök, Narancs, alma, szilva, körte, joghurtok stb. Én most igazából ezeket eszem. Persze ezen kivül mást is de azoknak elenyésző a szénhidráttartalma.

Kép
pgsuska
 
 


Nemone, ok bár nagyon figyeltelek minden kismamit megnéztem és mielőtt mentünk megnéztem a képedet iwiwen de nem ismertelek fel. És még sejtésem sincs hogy melyikük lehettél. Én is sorry hogy nem ismertelek fel. :cry: De jövöhéten bepótoljuk.

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,
Valószínűleg azért nem ismertél fel, mert most jóval rövidebb a hajam, mint az iwiw-es képeken... Amúgy bevallom, hogy én is inkább csak az egyértelműen zenész kinézetű férjed miatt jöttem rá hogy Te vagy az. :wink:

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Szezso,

nagyon szép a kisbabátok! :wink: Gratulálok hozzá!

Dita,

Éviéknek nagyon nagy drukk holnapra++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Zsuzska,

A ma esti 133/79. Ez továbbra sem jó, mert 130 alatt kell lennie. A reggel ébredés utáni 142/80 volt :?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Nemone, most már értelek. A férjem az ismertetőjelem ezekszerint. :lol: Na majd jövöhéten vadul sasollak és intsél légyszi ha rádnézek nehogy ne ismerjelek fel!! :wink:


Moncsi sztem az esti nem rossz. Ezek az értékek sztem nem magasak. Dehát lehet hogy azért kell szabályozni nehogy felmenjen jobban. NÉha én is mérek magam 130-at de az teljesen jó sztem.

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska, Némóka,
na szépen elkerültétek egymást :lol:

Zsuzska,
amúgy olyan sokat csalnak a képek. Amikor találkoztunk nyár elején, akkor én le Csibiztem Némókát, mert annyira hasonlított a Csibi képéhez :oops:

Némóka,
be kell valljam, én is meg vagyok lepődve, hogy ilyen jól megy ez a vizsgaidőszak (magamhoz képest) :oops: Mondjuk azt tudom, hogy sokkal lelkiismeretesebben készülök, mint ezelőtt bármikor.

Na én mentem a reptérre :?

Jó éjt!

i.kata
 
 


Zsuzska,

én is azt hittem, hogy ezek jó értékek. Egy nem kismaminak jók is. Holnaptól már reggel-este szedem majd a bogyót és remélem, hogy az leviszi majd.
Én is rengeteg gyümölcsöt eszem mostanában, pedig előtte jó ha egy év alatt elfogyasztottam egy kg-ot :oops:
Most este is ettem 2 mandarint, 2 kivit, 1 körtét és egy banánt. Ez is nagyon laktató tud lenni, bár nem szalámis kenyér, de jól vagyok lakva :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: