Új privát üzeneted érkezett!

Lili,
Biztos van benne valami, de azért az nekem fura, hogy mindig pont akkor ületem rá amikor jön? Lehet, hogy ekkora szerencsém van :lol: :lol:
Vendég
 


Persze, hogy a mi korosztályunk is szobatiszta volt már akár 1 évesen is, én is 13 hónaposan az lettem, nappalra és éjszakára, de ez teljesen más, ez nem a valós szobatisztaság. Pontosan az, amit Pandus is leírt, szertartás, körítés, varázsszó, és akkor pisil a gyerek. Az egész folyamat ilyenkor a szülőtől indul.
A "normál" szobatisztaságnál a folyamatot a gyerek indítja, vagyis felismeri az ingert, összeköti a cselekedettel, jelez, és pisil a wcbe, bilibe.

Ha a gyerek élvezi, szerintem akármikor el lehet kezdeni, Lili is ült már a WCn, mert a fiúk után persze, hogy neki is fel kellett ülnie, de sosem pisilt még bele, inkább csak jó móka neki.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="pandácska"]L írta:pandácskaili,
Biztos van benne valami, de azért az nekem fura, hogy mindig pont akkor ületem rá amikor jön? Lehet, hogy ekkora szerencsém van :lol: :lol:

pisilni - különösen a lányok - akármikor tudnak

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

[quote="icsilya"] írta:icsilya
[quote="pandácska"]L írta:pandácskaili,
Biztos van benne valami, de azért az nekem fura, hogy mindig pont akkor ületem rá amikor jön? Lehet, hogy ekkora szerencsém van :lol: :lol:

pisilni - különösen a lányok - akármikor tudnak


:lol: :lol: :lol:
Vendég
 


etetőszékben szeretnék tanácsot kérni.. melyiket érdemes megvenni?

a kis asztallá székké szétszedhető fa szerintetek,

vagy van a chicconak asztalra szerelhető ami 360c ban kifordítható

köszi :lol:
Vendég
 


Boniko,
nekünk asztal+szék van fából, de az csak akkor jó, ha stabilan magától ül a gyerek. Én nagyon szeretem, sokkal jobban, mint azokat a csodaszékeket, amikben úgy ülnek, mint egy gyerekülésben bekötve. De ha mindenképp már most akarsz venni, nektek csak az jöhet számításba.

KépKép
lili73
 
 


szerintem amikor már ülni tud, ikeás antilop 3eFt, legjobb

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boniko,
Nekünk Chicco van, ami dönthető, tálcás stb.

http://bababolt.echt.hu/etetoszek/chicco
Vendég
 


Boni :P
Én is korán be akartam őket rakni etetőszékbe, már 2 hónapja megvan, használtan vettem 2 dönthetőt, de kicsúsznak belőle...

Orsi :P
Köszi, megnéztem. Jó borsos új ára van :evil:
Az isofixesekről mi a véleményed?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
ha van rá keret, jobb az isofix.
Alapvetően azért, mert az üléseket sajnos nagy százalékban rosszul kötik be, ezzel ez kiküszöbölhető. Ráadásul az alvázhoz való rögzítés miatt máshogy viselkedik balesetnél.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya, PAndus, Fanni köszi :lol:

igazából egyenlőre a pihenőszékben etetem..tehát az etetőszéket majd csak akkor fogom használni, ha tud ülni, csak keresztanyu jön fel hétvégén majd és együtt szernénk megvenni :lol:

olyant szeretnék amit oda tudok tenni az asztalhoz, ha mi is eszünk, hogy ne érezze majd kirekesztve magát...a fából készült ezért indul hátránnyal (bmint a szétszedhető de később viszont hasznos lehet))

Orsi ami Lilinek van asszem e-bay en vettétek? arról fel tudod tenni a képet? mert nem találom!
Vendég
 


ami Lilinek van nem ebayes, egy finn ismerősöm vette meg ott és hozta haza repülővel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
Ezt találtam neked:
http://www.youtube.com/watch?v=YJgm_6iK ... re=related

Bár Te ezt hamarosan élőben fogod látni, mi meg addig csöpögünk a videóra :lol: Gyönyörű hely!
Vendég
 


Orsi akkor rosszul emlékeztem :oops:

Pandus már most irigy irigy Fendire te meg csak fokoztad :wink: :lol:
Vendég
 


Pandus,
gyönyörű tényleg, amikor összeér az égbolt a tengerrel... :D csöpögős, de azért tecccik.. :D
kaja nálunk úgy megy, hogy ha egyedül vagyok bekapcsolom a tv-t magam mögött, de a legjobb ha én etetem és közben anyukám mondókázik, bolondozik mögöttem, na az leköti és gyönyörűen eszik
a pelenkázás nálunk pár napja rémálom, ma kiabáltam és 'ütöttem' a pelussal, mert egyszerűen percekig nem tudtam ráadni és ráadásul kakis volt, totál leizzadtam... de akkor látom, hogy ez nem fog javulni
nagyon ügyes Dóri, sztem tök jó, hogy így pisilteted, ártani tuti nem árt! nekem még nem jutott eszembe, de akkor majd lassan...

Boniko,
én vettem nagy színes állíthatós etetőt tálcával és megbántam, le fogom cserélni egyszerű fára mert ebben mindent összeken kajával és sokkal nehezebben etetem
de gondolom ez is gyerekfüggő, nekem jó ha addig hajlandó benne ülni amíg eszik, van olyan gyerkőc is aki eljátszik benne és szereti

Orsi,
darabost tényleg jobban szereti, már nem pépesítek annyira
tejpépet tudom, hogy nem kell, de azt legalább szereti, úgyhogy 6 körül azt kap szinte mindig

Kép
fendike
 
 


Fendike,
hamár tejpép, azt mikortól lehet, vagy javasolt adni? Azt általában esténként szokták?
petra76
 
 


Boni,
Együtt sárgulunk :lol: :lol:

Petra,
Elvileg 6 hóstól, mi kb. 8 hósan kezdtük néha-néha, mostanában vagy reggelire, vagy vacsira kapja, de általában reggel. Itt is arra figyelek, hogy cukor ne legyen benne :lol: A rizses tejpép jó, mert édes a vaniliától, de nincs benne cukor. Tényleg finom, néha még én is eszem belőle egy tálkával.

Fendike,
Most vettem egy csomag bugyis pelust, így könnyebb lesz a pelusozás.
Vendég
 


Pandus :P
Rizses tejpép kicsit sűrűbb, mint mondjuk az anyatej?

Orsi :P
Még átgondolom. Mondjuk újra nincs keret... max használtra, de akkor is drága. Itt ugyebár az a ciki, ha az ember autót cserél, mert ebbe most beköthető az isofix... de nem tudom, mi lesz 2 év múlva... és autót mondjuk nem az alapján veszünk...

Boni :P
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy 5 pontos öveset vegyél, mert az enyém 3 és azért csúszik ki belőle a gyerek... különben már ehetnének benne döntve...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Pandácska,
közönöm, biztos én is meg fogom kóstolni, ha eljutunk odáig. :D
petra76
 
 


illen sárgák? Kép
Vendég
 


[quote="petra76"]F írta:petra76endike,
hamár tejpép, azt mikortól lehet, vagy javasolt adni? Azt általában esténként szokták?

6 hónap után
az én fiaim reggelinek ették olyan 10-12 hós korukban

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni :)
de az isofix ülést beköthető simán a 3 pontos övvel is, ugyanúgy, mint akármelyik nem isofixes ülés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
Attól függ, milyen sűrűre csinálod. Lehet cumisüvegből is inni, nővérem evvel szoktatta le a kislányát a szopiról, este megiszik egy üveggel, és elalszik. Én sűrűbbre szoktam, mert kanalazzuk. Persze azért más, mint az anyatej, de lehet híg is.

Petra,
Én mindent megkóstolok, kipróbálok, pl. az orrszívást is. Fogkrémet, ételeket, megint kisbaba vagyok :lol:

Boni,
Ilyen :)
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Elvittem ma Gréti eredményért a dokihoz,kapott Maltofer cseppeket és fél szem folsavat is adnom kell Neki naponta, kb. fél évig és utánna lesz kontroll vérvétel. Remélem helyre jön!

Fendike,
nagyon jó utat ki'vánok Nektek! Hozol majd nekünk képeket? Biztos nagyon szép lesz minden!

Fanni,
én is azon gondolkodom napok óta,hogy csak bele kell próbálni az autóba az ülést,mielőtt megvesszük,hogy mennyire lehet tőle hátra tolni a vezető ülést vagy anyós ülést. Skoda Octaviánk van,ami nagy autónak néz ki,de belülről nem az. :?
Vagy ezek az ülések minden autóba kényelmesen elférnek?

Pandácska,
én is illetve férjem is meg szoktuk enni a maradék tejpépet,ha hagy Gréti. Én a gyümit és főzeláket is megeszem. :oops:

Boni,
nekünk is Chicco etetőszékünk van,dönthető. Én szeretem nagyon, Gréti pár napja annyira nem érzi benne jól magát, kaja felénél mindig ki akar jönni.

Petra,
nem csinálsz vonalzót?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Pandácska,
én is eszem a maradékot, de még csak a reszelt almát ettem, bár mostanában nem maradt belőle. Kostolásnál még csak az üveges őszibarack-almánál tartok, de meg tudtam volna enni az egészet. :oops:

Kisfóka,
az az igazság, hogy nem tudom, hogy kell vonalzót csinálni. Ha valaki megírná, akkor a férjemmel meg csináltatnám. :oops: Nem vagyok nagy számítógép guru. :oops:

Orsi,
azt gondoltam, ha már többfélével megbarátkozik köbüki, akkor a tejpépet is megpróbáljuk. Igazából azt várom tőle, hogy jobban átalussza az éjszakát, bár nem panaszkodhatok, felkel szopi és már alszik is tovább. Mostanában egyszer vagy kétszer kel fel éjszakánként.
petra76
 
 


Petra,
Nem várjad :wink: Ettől nem fogja átaludni az éjszakát az tuti. Tapasztalat, Dóri is felébred még akkor is, ha zsíros pecsenyét adok neki vacsira :lol: Orsi szokta írni, hogy nem ettől függ, és igaza van!!! Írok privit!
Vendég
 


Petra :D
csak megerősíteni tudom, amit Pandus írt :roll: egészen biztos, hogy a tejpéptől nem fog elmúlni a felkelése.
Fiziológiás szükséglet a gyerekeknek ca. 5-6 kgs korukig, hogy keljenek éjjel, utána már nem azért kelnek mert éhesek.
Lilivel akármit csináltam 1.5 éves koráig kelt, pár hete már nem kel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Fendike,

Balira mentek? Mennyi időre? És a kicsi fiad itthon marad? (Bocs, lemaradtam.)
Nagyon jó utat Nektek!

Az én fiam 2 hete náthás, 2 napja meg egyfolytában folyik az orra. Mit csináljak? Cebiont adok, inni szinte semmit nem iszik (csak anyatejet). És persze porszívózom az orrát. Az egyik barátnőm megijesztett, h az ő lánya sem ivott, és 2-szer kórházba kellett vinni kiszáradással.

Képzeljétek, általában végigalussza az éjszakát, sőt reggel 8-9-ig alszik. Viszont napközben alig alszik, és este alig bírja.

A pelenkázás, öltöztetés nálunk is kínszenvedés.

Milyen építőkockát vegyek neki? Vagy milyen játékot?

Köszi!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
ha normálisan szopik, nem tud kiszáradni. Lili 1 éves koráig sosem ivott.
Építőkocka: régen volt a lego primo, az nagyon jó volt ebben a korban, használtan tudsz most is venni.
Duplohoz még kicsik szerintem ennyi idősen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Etetőszék: nekünk is olyan van, mint Pandusnak, és elég nagy darab. Ha a gyerkőc stabilan ül, akkor érdemes inkább ikea-sat, sokkal olcsóbb is, kisebb helyet foglal a konyhában, egyszerűbb tisztítani.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok Lanyok!

Csak kutyafuttaban neztem vissza az oldalakat es inkabb csak a fotokat. Nagyon szepek a babak egytöl egyig!

Pandacska ,

Az üvegen keresztül keszült kepek szenzaciosak!

Gömböcske,

Talan az IKEA-ban is vannak fa epitökockak ugy remlik ott lattam.
Etetöszekböl nekünk is chicco van en szeretem praktikus.

Mi nagyon el voltunk kenyeztetve az ünnepek alatt egesz vegig itthon volt a ferjem csak most hetfön kezdett dolgozni.

Kb. egy oraja irom ezt a hsz.t..Davide mellett nagyon nehez barmit is csinalni es ra'ada'sul hisztizik is mostanaban..

Kép
Kép
jucmuc
 
 


most olvasom, hogy Dorika a wc-be pisil.. :shock: :P Gratulalok! Szerintem rosszat nem teszel vele!

Davide is ebred ejszaka, ha minden jol megy csak egyszer de nagyon sokszor ketswzer is. Reggel mar koran kukorekol, huzza a hajam, dumal: ga ga ga mamma mamma stb...

Kisfoka,

Nagyon örülök, hogy Gretke jol van, minden rendben lesz a feleves kotrollon is!

egy friss kep:
Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
nálunk is most kezdődött vmi hiszti féle, kalimpál a kezével, kiabál, vörösödik a feje és hátrafeszíti magát, ha vmt nem engedek
én is alig tudok vmit csinálni, van hogy jobban eljátszik, de ha nyügi folyamatosan mászik rám, az nehéz.. :?
édes Davide, látom pakolás megy nálatok is, én pont most vagyok túl a konyhán, minden létező tárgy a fiókokból kiköltözött.. :D

Pandus,
majd írj, hogy válik be a bugyipelus

Gömböcske,
Máté most f.10-10ig alszik, vmi lehet a levegőben.. :D
délelőtt 28percet aludt, most sem fog sokkal többet, de legalább éjjel nyugi van, ne legyünk telhetetlenek.. :D

Kép
fendike
 
 


itt vagyok a gep elött el sem hiszem... :D ferjem vigyaz Davidere :lol:

Fendike,

mintha csak magamat olvasnam...detto. Nagyon ki tud kesziteni ordibalok utana meg nagyon xarul erzem magam amiert elvesztem a türelmem. Van amikor egyszerüen semmi sem jo akarmit is csinalhatok leorditja a hajamat es amikor egesz nap ilyen delutanra mar remegek az idegtöl..
ja, a pakolas... :lol: :lol: ha latja messziröl, hogy kinyitok egy fiokot a konyhaban kb. egy msp. alatt ott terem es ha az orra elött becsukodik hajjajjjj...ordit torkaszakadtabol Aztan amikor latja, hogy semmi ertelme akkor rammosolyog es el van intezve.. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Hiszti :evil: :evil: :evil:
Ez minden napos, vagyis perces nálunk. Milánom annyira anyás lett, pontosabban ember-függő, hogy nem lehet letenni. Illetve lehet, csak üvölt :( Nekem úgy tűnik, a sírni hagyás nem megy. Próbáltam, de nem megy. Viszont így is szörnyű. Ááááááá, kivagyok :cry:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

megertem sajnos tudom milyen nehez...azt szoktam vele csinalni, hogy leteszem a szönyegere en is leülök, varok amig megnyugszik jatszunk simizem stb. aztan beprobalkozok a felallassal... :lol: :lol: altalaban bejön de sokszor nem es akkor kezdem elölröl. :lol: 8) Kitartas.. :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok

Fanni
anyás gyerek: nálunk Áron nagyon anyás, volt (nem is egyszer), hogy úgy főztem már kínomban (mert annyira sírt-visított rángatta a ruhámat stb.) hogy beletettem a hátihordóba és felvettem.

sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Én is magasan lengetem a kezemet, csatlakozom a nagyon anyás babák táborához!

Jucmuc,
Gyönyörű Davide, még mindig szőke herceg :lol: Csak a fehér ló hiányzik :wink:

Fendike,
Ma próbáltuk a Pamperst, eddig jó. Most vettem Liberot is, azt is leteszteljük.

Gömböcske,
Ha szopizik rendesen nem fog kiszáradni. Dóri vizet iszik. Rengeteg féle játékot lehet nekik venni, nekünk sima fa építőkockánk van.
Vendég
 


[quote="fanni73"]H írta:fanni73iszti :evil: :evil: :evil:
Ez minden napos, vagyis perces nálunk. Milánom annyira anyás lett, pontosabban ember-függő, hogy nem lehet letenni. Illetve lehet, csak üvölt :( Nekem úgy tűnik, a sírni hagyás nem megy. Próbáltam, de nem megy. Viszont így is szörnyű. Ááááááá, kivagyok :cry:

vannak ilyen testkontaktus-függő ygerekek. Lili is ilyen :)
nem nagyon tudsz vele mit kezdeni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pandácska, Orsi,
igen korábban már olvastam, hogy a tejpéptől sem aludták át a babák az éjszakát, de a remény hal meg utoljára :lol:

Az én fiam sem tud túl sokáig egyedül eljátszani, nyújtja mindig a kezét, hogy vegyem fel. Olyankor én is megpróbálkozom a figyelem elterelést, de két gyerköccel bizos nehezebb.
petra76
 
 


Na, picit örülök, hogy nem csak nálunk van ez, mert persze bizonyos családtagoktól mindig megkapom, hogy el van nevelve, mindig ott kéne hagyni bömbölni és akkor már rég megtanulta volna... lehet!
ma azt találtam ki, hogy bárhol voltunk mindig én is lefeküdtem a földre, így nem annyira akart rám mászni, egész jó volt
van, hogy tök jól eljátszik, de akkor is mellette kell lenni, így ma 10órát játszottunk, 50percet sem aludt összesen
nekem nem sír legalább, csak vörös fejjel magyaráz

viszont egyre többet jár, azt nagyon élvezi és ma először csak úgy magától is felállt kapaszkodás nélkül

Jucmuc,
ugyanez, ha végre jól eljátszik valamivel és már talántalán úgy néz ki tudok vmt csinálni, abban a pillanatban felfigyel és hihetetlen sebességgel terem ott és kapaszkodik, hogy ő is lássa, csinálja... :D

Kép
fendike
 
 


Tudjátok az a "baj", hogy nekem 2 gyerekem van. Az egyik ilyen, a másik nem. Nade a másikkal is kellene foglalkozzak... Azt gondoltam, jobb lesz, ha már mászni-járni tudnak... de most olvasom, hogy nem, hiszen mindegyikőtök gyereke már nagyobb, mint az enyémek és mégis...
Erika :D Ez nálunk is többször megesett már, utoljára tegnap, mikor elmentem bevásárolni, addig Apa főzött, rajta a gyerek a kenguruban...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jajj és kérdés. Akinél szintén ilyen anyás a gyerek, altatásnál mi van? Mert nálunk tragédia... nem tudom beszoktatni az ágyába, ő nyer mindig... Igaz, nem bírom sokáig az üvöltést...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Nálunk ez hónapokig tökéletesen működött. Elaludt, bevittem a szobájába, betettem az ágyába, és ennyi. Most meg nem tudom az ágyunkból kitenni, igaz már nem is próbálom, mert olyan üvöltés lesz belőle, hogy inkább feladom :lol: :oops: Mindig arra gondolok, hogy egyszer ennek is vége lesz, és akkor meg hiányozni fog. Ez tuti, a pocakosság végét is vártam, most meg... hiányzik a pocak, az összes nyűggel, szenvedéssel együtt... Én a mai napig nem értem, hogy lehet ikrekkel bírni, mert egy gyerek is 100%-ot igényel az emberből.
Vendég
 


Pandus 8)
Nem is lehet :oops: Gyűjtöm az őszhajszálakat... de tényleg. Szülés előtt 2 szál volt, most meg az új picike hajszálaim fele az... Na sebaj, festék van és a gyerekek is felnőnek egyszer :roll: Egészségesek és gyönyörűek... Igyekszem erre koncentrálni :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
minden tiszteletem az ikresek.
Én is gyüjtögetem az őszhajszálakat, de gondolom ez nem vigasztal.
Nálunk, néha a napközbeni alvással vannak gondok, akkor be rakom a babakocsiba és a lakásban tologatva megadja magát, alszik egy órát másfelet. :oops:

KépKép
petra76
 
 


Sziasztok

Fanni
altatás: nálunk Áronkám nagy bánatomra már ki tud jönni a kiságyból
de altatásnál: tudom ez most sokak számára brutális lesz, sokszor le kell fogjam - igaz nálunk Áron és Ákos ágya közrefogja a mi ágyunkat.
Így én a kiságymellé fekszem és ölelgetem - simizem stb. és végszükség esetén kicsit nem nagyon csak tényleg annyira hogy csak picit de lefogom, vagyis ha fel akar kellni vissza nyomom, mert amúgy lehet hogy nem is aludna (csak végkimerülés esetén) és érdekes módon 5 perc és alszik is a kis drágám, ja és persze közben énekelek rendíthetetlenül, és ha ő elaludt és Ákos még nem akkor Ákoshoz is odabújok simizem - énekelek stb., de így az a rossz, hogy van hogy mire elaltatom Ákost is addigra Áronka felsír, és kezdhetem előlről. és nagy sajnálatomra így annyi idő marad hogy gyorsan nagyon gyorsan megebédeljek és már mehetek is vissza Áronkához, ez azt jelenti, hogy a karomnak rajta kell hogy legyen - éreznie kell hogy ott vagyok, nem elég neki hogy lát, és akkor így van hogy 2-3 részletben alszik 1,5 órát jó esetben 2 órát, mert amúgy van hogy csak fél órát, 3/4 órát aludna.
Ja és persze Áronkámnál azért is kell ilyen drasztikus módszereket alkalmazni, mert ha velem alszik akkor minden mozdulatomra felébred, vagyis késő este és éjszaka sem tudnék semmit sem csinálni, pl. takarítani stb., mert amint én még csak félúton lennék az ágyon hogy távozzam, ő már fenn is lenne. :cry: :cry: :cry: , úgyhogy őt múszály az ágyában tartanom!
gyerekkel való foglalkozás: hát ez nálunk nem sok, mert ha Ákos akar valamit velem csinálni akkor Áron biztos, hogy nem hagyja, és fordítva, ha Ákos bújik akkor Áron már űvölt is és löki le róllam Ákost és veri, és sajna mostanában pl. ha Ákos festeni - rajzolni próbál - akkor Áron székestől eltolja, vagy voltmár hogy nem figyeltem egy fél percet és felmászott az étkező asztalra, úgyhogy sajna még nem találtam rá megoldást hogy hogy legyen ez a dolog, csak küzdünk küzdünk és küzdünk egymással!
remélem lesz majd jobb is hamarosan!

Fanni kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,
Nekem ez nem brutális, mert ott vagy vele, nem hagyod magára. Az brutális lenne(nekem), ha egyedül hagynád, hogy sírjon amíg el nem ájul a fáradságtól. Így azért segítesz neki még akkor is, ha kicsit erősebben kell :wink:

Fanni,
Így igaz, egészségesek, gyönyörűek, és lehet úgy vannak vele, hehe Anya ennyit vártál ránk és akartál, hát megmutatjuk neked, hogy mi hiányzott eddig az életedből :lol:
Vendég
 


Pandácska,
Köszi, köszi köszi,köszi!!!!

KépKép
petra76
 
 


[quote="fanni73"]T írta:fanni73udjátok az a "baj", hogy nekem 2 gyerekem van. Az egyik ilyen, a másik nem. Nade a másikkal is kellene foglalkozzak... ..

hidd el - ha lelkiismeretfurdalásod lenne -, hogy ez változni fog. A legtöbb általam ismert ikerpárnál mindig változó, hogy éppen melyik gyerek igényli a több figyelmet. Kiegyenlítődik a helyzet.
Levi élete első 6 hónapjában evett aludt, szó szerint. Máté meg egy nap ca. 14 órát aludt, a többin fenn volt. Teljesen az ő irányába tolódott el a figyelem. Aztán később Levi nagyon gyorsmozgású lett, így ő igényelt több figyelmet, míg Máté max. forgott. és ez azóta folyamatosan és mindig változik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?