Új privát üzeneted érkezett!

Johi,
nekem ilyenek ugranak be, mint
caulophzllum c30 - méhszáj lazitónak.
arnica c30 vagy c200, szülés után, de már a vajudás alatt el lehet kezdeni.
aconitum c30 a babának, h durva volt a szülés.
utána nekem nagyon jó volt a bellis perennis c30, NAPOK alatt rendbehozott, Iginél volt nekem látványos, mert Borisszal hetekig lábadoztam, de Igi után egy héttel már BOrisszal motoroztam és hintáztam és szaladgáltam vele, én magam is alig hittem. Merse után pedig 4 nappal már igy voltam. Én ezt a bp-nek tudom be... :lol:

más most nem jut eszembe, de többiek majd biztos segitenek.


Zuzi,
közel kell kerülnöm B szivéhez, mert nagyon szeretném megkapni a thomasos pizsit.

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


nekem SOHA senki nem rakott homokzsákot a hasamra. Mire jó az??????????

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Ríd,
Milyen édes lehet, ahogy vigasztalja magát a pöttyök miatt!!!

Fibi,
Kb. mennyit költenél rá/éj? Gyerekkel v. nélküle?

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 

 
 

Rylie,
aha, ismerös. B kapott a Mikulástól egy mesés DVD-t, apjuk megengedte hogy megnézze, hát mint akit odaragasztottak a kanapéhoz :lol:

(közben utisugon találtam 50%-os kedvezményes hotelt Sopronban, az pont febr. végéig akcijos)
fibi
 
 


Johi,
én ezeket mentettem el magamnak anno:
Homeo szülésre:
Caulophillum 5 CH és Cimicifuga 9 CH
A Caulophillum (homeopátiás oxitocin) fájásgyengeségnél hatékony és a tágulási vérzést csökkenti, ill. túlhordásnál lehet szedni.
A Cimicifuga görcsös fájások, nyugtalanság esetén jó. Ez utóbbit vajúdáskor fél óránként, burokrepedéstől 1 óránként. Lehet Őket felváltva szedni fél-egy óránként, 5 golyot.

de ami még ennél is fontosabb lehet, szülés után hogy gyorsan regenerálódj:
Arnica: sebgyógyító, érfal erösítö, vérzéscsökkentö, de a H-ban az egyik doktornéni a kisbabáknak is ad a szülés alatt keletkezett felszíni sérülések, kis horzsolások/véraláfutások gyorsabb gyógyulásáért.
Staphysagria (szarkaláb) - a gátsebre/császármetszésnél, bámulatosan gyorsítja a sebszélek összeforrását!
és Bellis perennis (százszorszép) ezt a kismedence árnikájának is hívják, megkönnyíti a gyermekágy lefolyását

mindegyiket lehet magas potenciálban, mondjuk 30-asban, napi 2-3x5
az Arnicát alacsony potenciában (9CH) lehet szedni már a szülésre készülve is, napi 1x5-öt

esetleg talonba tejtermelés fokozására Urtica urens (csalán), 5CH ebbol napi max 3x5 golyó, de nem javasolt hosszú idon át szedni, mert egy ido után nem fejt ki hatást vagy épp ellentéteset.

Moni,
kb. 20-30e/éj kettönknek. Visszük Ábelt is, de neki még ingyenes a legtöbb helyen.
fibi
 
 


én sem kaptam ilyen zsákot a hasamra, bár én simán szültem lehet azért, de mákom volt mert baromi hamar visszais húzódott a hasam, ahogy Ádi szopizott még a kórházba úgy éreztem hogy húzódik össze!

Johi: nekem most adta ki Zsuzsa milyen homeos dolgokat vegyek!
35. héttől napi málnalevél tea, és gátolaj
plusz
- Pulsatilla C30
-Arnica C30
-Cauloplyne C30
ezekből 35 héttől heti 2 szer 5
majd ezekből kapok szülés alatt is plusz amit csak szülés alatt kell az a
-Cimicifuga C30

lehet neked a szülésznőd másokat ad, nekem ezeket irta, azért remélem segit! :D
tundiii
 
 


Fibi!
Köszi :D
Ténylegesen május 7-én kezdek. Nem nagyon várom :? de muszály visszamennem. A jó az egészben, hogy dec 3 óta fizut kapok+ gyest :D és sikerült elintéznem, hogy 6 órába vegyenek vissza, ami pénzben nagyon szar lesz, de fél 3-kor már mehetek a kölkökért :D
ILyíen árban szerintem Alsópáhokon is van szállás, és az tényleg bababarát, állati klassz játszóházakkal. ÉS asszem az egyik medence nem gyóügyvizes.

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Monisa!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zsanci!
Szólok egy két szót az érdekedben :wink: Memének kölcsön adjuk, ha kinőttük, oks? :lol:

homokzsák nekem sem volt...
zuzmo1
 
 


Fibi,
Hotel Carbona-ban is van 4 éjszakás kedvezmény. Most hirtelen nem tudom mennyire olcsó, majd megnézem.

Zuzmó,
6 óra nagyon jó!!!!

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Ma voltunk dokinál aki minden jóval ellátott az elkövetkezendő 3 hétre..vérvétel ,uh,nst...
Aztán hívtam Verát megkérdeztem a homokzsákról azt mondta mostanában már nem divat mert a baba cicizik egyből szülés
után és az jobb mint a zsák ..de aki ragaszkodik annak természetesen felteszik....Aztán sem homeot sem málnalevél teát nem javasol mivel 4ik baba.... elég lazák ott a dolgok.....ha majd szükség lesz vmire akkor majd Ő ott ad...
Megvan végre a papának is a ruci...Mellé beszóllás:Látod nekem milyen egyszerű volt bepakolni nem tudom Ti nők mit sz@..kodtok vele annyit.Édes nem a drágám....

Kép
veronak
 
 


Green,
Én sajna nem tudok segíteni, nem ismerem Kovács dokit.

Lindi,
Számomra hihetetlenek a szolnoki doki árak! Ekkora különbségeket!!! :shock: :shock:
És wow, színház! :D

Veronak,
Ugyan Adél csak délelőtt lett meg, de olyan este 11 körül mentünk be a kórházba és párom tudott a kórház előtt parkolni, sőt még akkor is, amikor vittük haza Adélt.
Mondjuk párom tuttira szerencsés parkolókeresés szempontjából, mert én mindig megszívom és jó messze találok parkolót bárhova megyek, ő meg majdnem a bejáratnál 8)
És én sem kaptam homokzsákot.

Tünde,
Ádid nagyon cuki :) privire holnap válaszolok, mert este túlleszek az első nst is :wink:

Ríd,
Kitartást a barihimlőhöz!!! és utólag is ISTEN ÉLTESSE BORIDAT!!! :D
Milyen ajikat kapott?? Tőled mindig olyan jó ötleteket lővök :wink:

Zuzi,
Jobbulást Nektek!!! 6 órás meló rulez :D remélem majd nekem is sikerül így visszamenni!
Bazsid nem semmi egy pasi :lol: :wink:

Deni,
Szülői tanácsadó könyv, ez jó! :D Én meg a minap néztem meg a születési anyakönyvi kivonatomat és annak a hátuljára olyanok vannak írva, mint pl. tejjegy kiadva :shock:

Móni,
Olyan jól írod a dolgokat, csípem nagyon! :wink:

Beusmimi,
Esetleg írjál konkrétumokat a dokival szemben, h mik az elképzeléseid. Talán úgy könnyebben tudnánk segíteni Neked!

Rylie,
Gátülés :D

Johi,
Ancsi féle listában minden benne van, ami a kórházi ottlét alatt szükséges lehet. A homeot meg látom a többiek meg is válaszolták.

Kátya,
Szia :D Rég írtál! Mindenesetre bulást !!!

Fibi,
Ennyi pénzért rengeteg helyre el lehet menni, ami nem gyógyvizes. Sopronba melyik helyet néztétek ki? Mi decemberben a Hotel Fagusban voltunk, azt nagyon tudom ajánlani! :)

Kép Kép
curse
 
 


Fibi :) Harcművész Bálint :D :lol: Én jövőre tervezek vmi ilyet B-nek, nekem az ovidzsúdó tetszik nagyon, de nem bizti hogy ez lesz. Itt az ovinkban is van torna, valszeg ezt próbáljuk ki először :P
És mivel fenyegetted meg B-t, hogy köszönjön?
Visegrádon nem gyógyvíz van, lehet benne pancsolni a gyerekeknek nyugodtan :wink:

Zuzi :) Bulást ++++++++++++++
Köszönésen én nem aggódnék, B. sem köszön mindig, bár ha megkérem rá, ált. hajlandó :lol: Csajozós szöveg meg :mrgreen: :lol: :lol:
Odarohanásért irigy-mirigy, ma bebizonyosodott nekem, hogy tesóféltékenységről van szó a javából :roll: Tegnap előbb tudott hazajönni párom és így Bencus nélkül mentem Bálintért, nem is volt gond (repült a karomba, ölelgetett, csacsogott, stb.), ma viszont ismét a régi módi szerint Bencussal mentem: Bálint jött is vidáman hozzám, de amint meglátta mögöttem Bencét, megtorpant, elfordította a fejét és nem volt hajlandó kijönni csak hosszas unszolásra, aztán megszeretgettem és felengedett. Igazából nem tudom, miért most jött ez elő nála (tavaly nem volt ilyen gond), és hogy mit tegyek (az óvónénit kérdeztem, ő azt mondta, hogy egy család vagyunk és Bálintnak el kell fogadnia a helyzetet), igyekszem sokat foglalkozni vele és éreztetni, hogy milyen fontos nekem, de Bencust nem tudom ilyenkor másra bízni :roll:

Rylie :) És hol a kép?? :wink: Jaj és akartam már írni, hogy a kekszes almás sütid a család egyik kedvence lett!! :D

Ríd :) További +++ok a pöttyökhöz!!!

Kátya :) Szia! :D Emmának bulást +++++ Írhatnál, hogy vagytok?!

Johi :) Fibi már leírt mindent, amit tudok, én árnikáztam utána ezerrel és rengeteget használt (mondjuk az is, hogy nem volt gátnyisza), azt semmiképp ne hagyd ki sztem!
Már nem dolgozol, ugye?

Kép
Kép
denizsa
 
 


Veronak,
Férjed :lol: :lol:

Deni,
Ez tényleg tök érdekes, h Bálintodon most jött ki :?

Kép Kép
curse
 
 


sziasztok!
Ancsipancsi-féle kórházas listát hol lehet olvasni lányok? vagy itt van csak nem vettem észre?
hűtőszekrény van a gyerekágyon?
homokzsákot én sem kaptam a mávban 2 éve, pedig csak órákkal szülés után kaptam meg a lányom próbaszopira, és akkor nem jött össze.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

A nagyobbik fiam judora, és gyógytornára jár, amit a családi napközijében tartanak. Nagyon szereti mindkettőt, sok dicséretet kap. Sokat ügyesedett, amitől több a sikerélménye, mint korábban, ez pedig az önbizalmára is hatást gyakorol. Most, hogy a szabadban tölthető időnk a mínuszok miatt eléggé korlátozott, ez a két mozgásforma nagyon jó segítséget nyújt a fölös energiák levezetésében is. Korábban az úszással kezdtünk, de az nem volt megfelelő Hunor számára. Ő azt igényelte volna, hogy a foglalkozás ideje alatt egy ember csak vele legyen, ez pedig nem volt kivitelezhető. Egyedül nem volt biztonságérzete a vízben, így nagyon gyorsan, két alkalom után, abba is hagytuk az úszást.

Fibi!
Januárban, februárban öt éjszakás foglalás esetén csak négyet kell fizetni Alsópáhokon. Épp néhány napja kértünk árajánlatot: az öt éjszaka négyünknek 150400 Ft Áfa-val, idegenforgalmi adó nélkül.

Zuzi!
A 6 órás munkaidővel is megmaradt a határozatlan idejű munkaviszonyod, vagy szerződéses lettél?

Üdv!
zsini

Kép Kép
zsini
 
 


Mamacsiba, Ancsi aláírásában ott van a link!

Curse, szülinapi ajándék: mesekönyv (Iciri-piciri, Böngésző), játék bőrönd (az a régi fajta, kartonból, szép mintával), benne egy Kockásfülű Nyúl-figura (ez az összeállítás P ötlete volt), mert most nagy favorit. Kap még diafilmet (Karácsonyra kaptak vetítőt), kabátot (ennek is nagyon örült, alig lehetett róla levenni, nagyon szeret öltözködni). A Nagyi meg vmi Thomasos cuccot vett neki (nem láttam még, de olyan, mint egy tv, forgatni kell vmit, és akkor cseérlődik a kép....kíváncsi leszek...ez lesz a balhéforrás most hetekig, már látom, P is odavan mindnért, ami Thomasos.)
De még tulképp nem kapott semmit, mert csüt.lett baris, péntek volt a szülije, szombaton jött volna a család, de a betegség miatt elnapoltuk jövő 7végére.
Nem olyan könnyű neki ajándékot venni, mert P már minden normáis játékot megkapott, ami ennek a korosztálynak jó. Így is több játékuk van, mint amennyire szükségük lenne, köztük egy csomó hülyeség... Karácsonyra én már szinte csak könyvet vettem nekik, és próbálom befolyásolnia családot is, de nem sok sikerrel....érkezett pl. egy zölden! világító szemű, ugatós-ugrálós, vacak kínai kutya is...persze elszedni már nincs szívem tőle. Meg a Nagyi is megsértődne. Ezekért olyan mérges vagyok!

Deni, nálunk is hasonló féltékenységi "jelenetek" vannak. Pedig P már "nagy", és 2 éve van tesója. Nekem úgy tűnik, hogy időnként föllángol benne, és akkor egy ideig erősebben féltékeny, aztán szelídül a dolog. Vjon ez mindig így lesz???

+okat köszi, pöttyök szépen száradnak le, kezd tisztulni a bőre. Jelszó "P-nak is elmúlt!" :)
Ma ritka jó napunk volt, olyan nyugis délelőttöm volt, mint már régen, mert azért B még nem 100%os, le van lassulva. Így nem csinált 5 percenként vmi olyasmit, amit nem kéne. Persze, azért inkább legyen teljesen egészséges!!!! Még sápadt és nagyon keveset eszik, panaszkodik, hogy fáj a torka. Vszn van a torkában/manduláján is kiütés szegénynek. Éjjel ébred, iszik meg néha viszletnek a kiütései, főleg a pelus alatt. Szerintem pár nap, és túl leszünk rajta.
rídonli#
 
 


Deni,
Óvónő: van egy szülő, aki tenne vmit a gyerekrél, erre azt mondja, hogy majd megszokja és minden jó úgy, ahogy... Sztem igenis sokat tehetsz. Én sajnos nem tudom, mit... De ez a majd megszokja szöveg nekem nem jön be. Persze, tényleg egy család vagytok és az a helyzet, hogy van testvére, de pár aprósággal lehet, hogy tudnál javítani a helyzeten. Az is igaz, hogy ha nem teszel semmit, akkor se lesz semmi gond!
Nekünk pl. az jött be, hogy ovi után elsétáltunk egy boltba, ahol mindig kapott egy kiflit vagy vmi egyszerű sütit és az egész rituálé lett. Még mindig emlegeti. Az egész ovi megszépült tőle. (Nem szerette meg az ovit, idegesítette, hogy M. ott marad velem - szóval ezzel tényleg nem tudtam mit csinálni, bár nem is akartam, de legalább neki is jutott vmi klassz a helyzetből. Vagy lehetne, hogy mindennap kap vmi ajándékot az ovi után vagy otthon (nem nagydobozos legora gondoltam, nem is kell, hogy pénzbe kerüljön), vagy vmi izgalmas játékot választhat a hazaúton (P. imád bújócskázni - én persze nem, de ha muszáj...) És ha ő választhatja ki a játékot (másik kedvenc a fabot szedése és gyűjtése. Ez mondjuk nekem is tetszik, mert nem kell hozzá kirobbanó formában lenni, csak néha ámuldozni és cipelni a több kg-nyi botot...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Deni: nálunk ugye még nincs tesó, de Tüci mégse rohan hozzám, mikor megyek érte a csanába. :P Szeret ott lenni, főleg bírja az ottani játékokat, meg hogy gyerekekkel van és szinte sose szeretne még hazajönni. Nekem örül, de csak tisztes távolból. Mindig a gondozónőnek kell kihoznia, mert különben várhatnék rá, hogy magától jöjjön... Ha épp valami miatt extrán nem akar jönni (a múltkor az egyik gyerek bevitt egy kis gitárt és azt kapkodták ki egymás kezéből a gyerekek), akkor még ordít is, mikor a gondozónő hozza felém. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Magpróbálom megint, hátha most tudtok nekem válaszolni. Orvost keresek a Szent Imrében az előző babám is ott szültem Dr Szőnyinél de ő már nem vállal idén szülést ezért most keresek. Gondoltam ti tudnátok segíteni nekem. Dr Barna Pétert ismeri valamelyikőtők esetleg? Milyen doki? VAgy ha tudnátok ajánlani valakit azt nagyon megköszönném.

Köszönöm szépen előre is ha válaszoltok!
beusmimi
 
 


Köszi szépen a tippeket Mindenkinek szálloda ügyben :) még kutakodok, de mi csak 2 éjszakára megyünk. Vagy Alsópáhok lesz, vagy Bükfürdő, asszem (ott is nagyon bababarát a hely, játszóház is van, meg gyerekfelügyelet is, meg jóga, meg vízitorna, stb.)

Zuzi,
6 órás munkaidö nagyon szuper :) én is vmi ilyesmit szeretnék. bár most olyan tanácsot kaptam, hogy ha akarom délutánonként látni a gyerekeimet, akkor óraadóként érdemes kezdenem majd... :? pedig jó lenne nyáron is pénzt keresni....

Deni,
hát azt mondtam neki, hogy ha nem köszön, másnap nem megyünk oviba. mert ez fontos, és ö már okos fiú ehhez, stb. Ez gáz? :roll: (4 évesen már simán tud köszönni, ha akar. vagy nem kéne eröltetni???)

KépKép
fibi
 
 


Deni,
sztem is a tesoféltékenység idönként fellángol, aztán alábbhagy. legalábbis nálunk is ez a helyzet. ilyenkor tényleg a legtöbb amit tehetsz, amit irsz (hogy kimutatod h mennyire fontos Ö Neked) Nálunk ilyenkor az válik be, hogy többször mesélek neki, mert ö azt imádja a legjobban, hogy összebújunk, átkarolom és olvasok neki. meg külön neki fözök finom teát, sütit, ilyesmi :)
fibi
 
 


Deni,
Olvasás és sütisütés nekünk is bejött nagytesó kényeztetésnél!!

Beusmimi,
Milyen dokit? (Nem tudom Dr. Szőnyi milyen volt.) Szóval mi fontos neked a dokiban? És számít a pénz nagyon? Az, hogy hol legyen a rendelése?

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Beus,

én is a Szőnyinél szültem :D

Te Icával szültél anno? Ha igen és szeretted, ill. megint szülnél vele, akkor kérdezd őt, kit ajánlana.

Amikor bent voltam a H.-ban( utoljára most novemberben), akkor Tasi Róbert nagyon szimpi volt. Mások is dicsérték és nincs is annyira teli - még
macskanyu
 
 


Sziasztok :)

Fibi :)
Mi dec.26-29 között voltunk Alsópáhokon. A játszóházak szuperek, viszont a folyosón max. 15 fok volt :? (ami vizesen, köntösben baromi hideg). A gyerekmedence vize csípte a szemünket és még egy kis lábgombát is sikerült összeszedni. Szerintem hívd fel őket és kérdezd meg, hogy a fűtés rendeződött e, mert most még hidegebb is van mint akkor.

üdv, Gigi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!

Szülésznő választáshoz szeretnék Tőletek segítséget kérni! Májusra várom második babámat. Dr Urbán Mártánál fogok szülni. Ő négy nevet ajánlott: Váradiné Ica, Mészáros Erzsébet (Picur), Czakker Judit, Ujvári Bori. Ha valaki szült velük és megosztaná a tapasztalatait, nagyon megköszönném!Jöhet priviben is.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Kép

Kép
hean
 
 


Mamacsibe :) Közös hűtő van a folyósón, meg van mikro is.

Beusmimi :) Én Faludi dokival szültem 2x is, de ő már csak magánban rendel. Ha gondolod, meg tudom adni az elérhetőségét, ill. Curse jár hozzá, legfrissebb infókkal ő tud ellátni. :wink:

Ríd :) De örülök, hogy javul a pötty-helyzet, szörnyű lehet ez a viszketés. De egy hős a Lányod! 8) Féltékenységben valszeg igazad van, hullámzik ez is, van amikor erősebb és gondolom soha nem lesz vége... :?

Móni, Fibi :) Lehet, hogy most megköveztek, de nálunk a csokigolyó jött be ovi utáni rituálénak, mondom ezt én, aki nem szoktam csokival tömni a gyerkőket... :oops: a másik ilyen esemény a kődobálás a patakba, amit szintén imád. 8)
Olvasás meg sütögetés is van, az előbbi minden nap, az utóbbi kicsit ritkábban, de ezek Bencust is nagyon érdeklik, jön ő is, nem lehet őt sem elküldeni. Tudom, hogy vmi olyat kéne kitalálnom, amikor csak vele lehetek (többször veszem ölbe beszélgetni, kakaózunk, stb.), de lehet hogy ez nem elég. Illetve aztán mindig helyrebillen a dolog, csak minden nap kezdődik elölről és nem segít a hazajövetelen az oviból :? :roll: De nagyon köszi az ötleteket!

Fibi :) ez sztem még nem erőltetés, ami a köszönést illeti, inkább még a rászólás kategória. Meg ugye tud köszönni a gyerkőc, ha akar, vagyis egy kis figyelmeztetés kell, de hát ez a nevelés, nemigaz? persze az ember örökké mérlegel, hogy mi sok és mi szükséges és mi jó... Anyám aszondja ez életem végéig már így lesz :mrgreen: :lol:

Tinu :) Ez szupi, sztem örülj neki, hogy ilyen jól érzi magát :D Bálint is jól érzi magát az oviban, de a "nekem való örülése" attól függ, hogy velem van-e Bencus vagy sem, a probléma itt van sajna. És már jártam én is úgy, hogy a játék tetszett neki nagyon, de csak 1x, amikor kaptak egy új klassz óriási repülőt és azt nem lehetett ott hagyni :lol:

Kép
Kép
denizsa
 
 


Deni,

tesóféltékenység itt is van. Legalább annyira, mint amennyire Tesóimádat :lol: :lol: A féltékenység része alkalmankénti giga-hisztiben szokott kisülni, aztán nyugi van megint. Füles az oviban először mindig Álmoshoz rohan köszönni.... Nekem elég nehéz csak Fülivel foglalkozni, mert Álmos bár elég buddha-baba, de rajtam kívül senkinél nincs el huzamosabban. Apájánál se. Akkor már inkább egyedül. És ha Füles is otthon van, akkor nem alszik, mert a nővérkéjét lesi non-stop :lol: :lol:

A Fiatalember már 7,8kg és 65 cm, jön 2 foga (alsó szemfogak) és csak 2 hónapos :shock: :shock: :lol: :lol:
macskanyu
 
 


Sziasztok!

Mivel jó sok pocakosunk van újra,/akit esetleg érdekelhet/,a teszveszen igen sok ruhánk fent van :wink: :lol: A java valóban a gyerekeimé volt 8)
Természetesen ha valakit valami érdekel protekciót élveztek!
Ugye Macs? :lol:

petergabi
 
 


Deni,
Biztos egy tökéletes világban a frissen manikürözött anyának - még akkor is, ha vezérigazgató és 4 gyereke van és minden reggel edzőteremben tornázik - van ideje külön a gyerekekre (és persze magára, a párjára és a világ helyzetén való elmélkedésre). Sztem ezt vmi pasi pszichológus találta ki. Nekem amíg kicsik voltak nem volt rájuk külön időm. Most is azért egyszerűbb, mert egy helyre járnak oviba és M. nappal alszik, P. meg este korábban alszik el. Amíg ez nem volt mindent együtt csináltunk. De ha Peti mondhatta meg melyik könyvet olvassuk az neki nagy jutalom volt (és mindig ő mondhata meg...)
Csokiadást én is rossz ötletnek tartom és napi rsz-séggel űzöm.
Hiába mondom magamnak, hogy csak bio étcsoki és csak házisüti (más úgyse eszi meg az én sütimet, mert már annyira reform :twisted: )...

Macska,
A fiatalember valóban óriási!!!! M. se volt meg egy évig senkivel. (Se nagyszülővel, se senkivel. De ő sokszor pár percre sem.)

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


A tesóféltékenységről jutott eszembe. M. felébredt a du-i alvásban, Peti berohant érte és kézenfogva kivezette. Közben puszilgatta és elmondta, hogy mennyire szereti. Aztán azt fűzte hozzá, hogy biztos azért ébredt fel ilyen hamar, mert hiányzott neki a Petike. Marci helyeslőleg bólogatott, majd egymást átölelve dülöngéltek. Most játszanak. (Ilyenkor mindig elfelejtem az eltorzult arcú üvöltéseket, hogy Petike rossz, Petike fejbe vágott, Petike gazember...)
- biztos frontérzékeny vagyok és az ónos esőtől szentimentális leszek...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Monisa,
ittál egy bögre szenti-menta teát, mi? :mrgreen:
az idillt megérdemled, mert ölég sok gázos pillanatot kellet megérned előtte! Félek, nálunk még hátra van a neheze..
A gond abból ered itthon, hogy Füli nagyon szeretne játszani az Öcsikével - a saját elképzelései szerint. Az meg egyenlőre nem megy..


Gabi,
debizony :mrgreen: most lőttem nálad egy újabbat és méltem is!


itt az apróságom..:

Kép
no én L


csók

macsek
macskanyu
 
 


Én Barna Péterrel szültem, szivesen adok telószámot, de a régi "idill", hogy kevesen vannak nála, és nem kell semmit várni, már a múlté, sztem pont olyan lehet most a magánrendelése, mint bárki másnál.
Sztem jó doki, alapos, lelkiismeretes, jófej.

Szülésznő kérdésben meg sajna nem tudok segiteni, nekem még a Váradi Ica tűnik a legszimpibbnek, de tényleg nem ismerem őket.

Johi, Ancsi, Zuzi,
ITTHON! 8)

köszönés:
RJ és VT aszongya asszem, hogy nem kell erőltetni a köszönést, csak folyamatosan példát mutatni. Nos, én 6,5 éve példát mutatok, és B csak legritkább esetben ksözön magától, egyébként kényszeriteni kell. Ja, és azt vettem észre, akiket jobban kedvel, azoknak szivesebben köszön. Mondjuk a józan ész is ezt diktálja.

sziasztok :lol:

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


MAcs: Apám Álmos kiköpött Füles!! :o És Boriska 7 hósan épphogy 6 kg :)

Fibi: http://www.silverresort.hu/index.php?op=prices&item=17
Én ide vágyom....és most hogy korizni is lehet pláne, bár korizni egyáltalán nem tudok, de az olyan romantikus, főleg két gyerekkel a Balcsi jegén hmmm és nem elhanyagolható módon itt a szálloda mellett van a Karolina kávézó ahol frissen pörkölik a kávét és ISSSSTENNNI az igazi házi készítésű sütijük!

Gabi: nekem linked alatt nem jön bé semmi :(

Zuz: én is 6 órásra pályázom majd...feltéve ha addig meg lesz még a cégünk és nem térdel be :roll:

Móni: bot és termések és mindenféle bizbasz gyüjtőgetése ismerős :) sokszor olyan a babakocsi mintha valami terepkommandóra készülnénk és a sok ággal, bottal próbálnám álcázni 8)

Szülésznő: barinőm szült Picurral nagyon meg volt vele elégedve.
Én C. Jutkával szültem az elsőt, az látszott, hogy ő és UM összeszokott páros, sok bajom nem volt Jutkával se igazándiból jó volt.

Beus: adj némi támpontot mik az elvárásaid, mert sokfajta doki van.

Ríd: szerencsére valahogy ránk = Kamillára nincs hatással Thomas... gyógyulás pedig már jóóóó :)

Deni: hm.. érdekes ez a tesóügy nálatok, pedig te aztán tényleg mindent megteszel, hogy ez ne legyen...szerintem az se jó ha ilyenkor túlabajgatjuk a nagyobbat, nem?

Tesóféltékenység nálunk úgy jön le, hogy amig hármasban vagyunk itthon és nyomjuk a megszokott napirendet minden okés. Mini hisztik vannak, de kezelhető. Ellenben ha Apa hazér!!! :o Kamillát mintha kicserélték volna??! Egy normális szót nem enged váltani az apjával, olyan hisztiket vág le, hogy kb fél óránként üvölteni támad kedvem :? sokat gondolkodtam rajta, hogy miért van ez igy...először arra gondoltam, hogy azért cisnálja, mert Apánál célt ér a hisztivel, sajnos. Hiába mondom embernek, hogyha egyszer azt mondja valamire, hogy nem, akkor az akkoris legyen nem ha a gyerek kiüvölti a gatyájából. De ebben a párharcban mindig Kamilla nyer :?
Aztán rájöttem, hogy simán belejátszik az, hogy Apán nemkell osztozkodni Borival!!! Bori még nem mászik Apára, oda se kéredzkedik, szal Apa CSAK Kamilláé és másra se nézhet!
Remélem ez is múlik idővel, mert néha jó lenne ha rám is nézhetne apjuk :(

és Macs Bori is ilyen! abszolút anyuka kismajma...még apánál sincs el sokáig csak ha engem is lát :?
úgyhogy előre tojok, hogy mi lesz majd ma este...

Rylie
rylie
 
 


ja és ez szerintetek tesóféltékenység avagy mi?
Klotyózás eddig nagyon profin ment Kamillának. Egyedül éjszakára volt rajta pelu azon túl mindnet maga intézett kérdezni se kellett, szólt és ment.
Most azonban kb 2-3 hete letagadja, hogy kell neki. Visszatartja és az utsó pillanatban indul el és persze sokszor épp ezért becsurrant :( De ami miatt ki vagyok akadva, hogy olyannyira letagadja, hogy sír-hisztizik-kapálódzik, hogy neki nem kell, majd amikor mégis erőnek erejével rányomom a klotyóra ahogy odaér a popója abban a pillanatban már csurog is :? ha meg elhiszem a sírást, hogy tényleg nem kell neki, akkor meg becsurogás a vége :roll:
Egyszerűen nem értem most miért tartja ennyire vissza és miért tagadja le?? Már szépen elmagyaráztam neki, felnőttes komoly dumával is, gyerekes dumával is, hogy ez igy nem jó, de semmi hatása...és mostnemtom miért van ez? :roll:
Szerintetek?

R
rylie
 
 


Rylie,
Pnél lehet hogy más miatt volt ez az egész. Egyszerűen sajnálta rá az időt. Már nem volt buli a pisilés és abba kellett hagyni miatta a játékot. Mondjuk ritkán pisilt be (nem emlékszem rá, de bármit elfelejtek, ami negatív - elfelejtettem, hogy M. 1.5 évig nem aludta át az éjszakát). Én természetesen lefizettem (ritkán állok le vele vitatkozni, mert nagyon profi 8) ) Ja, nem pénzzel és még csak nem is sütivel, hanem pl. akkor olvasom az új könyvet...

Móni
Kép
Kép
monisa
 
 


Macs: micsoda méretek és milyen tündér pofa a fiad.

Lányok: köszi a válaszokat....

Na ennyi, mert hozzák Fannit fürcsiztetek...

Kép
Kép
johanna1975
 
 


lányok, köszi, megtaláltam Ancsipancsi listáját!
ez negyedannyi, mint amit magamtól pakolok :lol:
a férj személyi száma tényleg kell?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint az ár nem befolyásoló tényező, de ha lehet akkor ne a legdágább tarifával rendelkezzen. A lényeg az lenne, hogy tudjak tőle kérdezni ha valami bajom van és odafigyeljen rám, mert hallottam olyan dokiról akitől hiába kérdezel nem igazán válaszol. Meg tudja mikor milyen vizsgálatokra kell menni, és ne nekem kelljen megkérdeznem, hogy Pl: toxoplazma vizsgálatra menjek-e el. Az én volt dokim figyelt rám kedves volt velem és emberséges. És nem az utolsó percekben esett be a szülés végén. Ez túl sok elvárás? Szóval ennyi lenne.

Barna Péterről jókat olvastam, megköszönném az elérhetőségét, de várom a többi orvosról is a véleményeteket és az elérhetőségeket, hátha lesz még ki elvállal.

Én sejnos nem Váradiné Icánál szültem mert az utolsó percig császáros voltam és a végén mégis simán született a lányom. De most őt szeretném felfogadi, mert róla hallottam a legtöbb jót.

Nagyon köszönöm a kedvességeteket.

Beus
beusmimi
 
 


Macs :) Hű, micsoda méretek! Gratula Álmosnak! Nagyon szép a Fiad!!! :D :D

Móni :) :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: Átölelős-dülöngélős idill ééédes! Én is imádom, amikor ölelgetik egymást, ilyenkor tényleg törlődik egymás püfölése (a köv. pofonig :lol: )

Rylie :) Jól néz ki ez a hely! Terveztek ide pár napot?
Thomas Bálintnál se tarol, bezzeg Bob Mester... :lol:
Pisi: passz.. nálunk ilyen variáció nem volt. De a hisztit sztem jól érzed... Apa meg nehéz helyzetben van, mert nem könnyű nekik nem-et mondani, pláne ha vki nem edződik egész nap :wink:
Lehet hogy igazad van a túlabajgatással kapcs., de tudod hogy van ez, az ember mindent megpróbál... (pláne mert remélem, hogy átmeneti a dolog és akkor talán nem "szenved kóros túladagolást" a kényeztetésből, talán kiheveri :roll: :lol: )

Mamacsibe :) Számot nem tudom mire használják, én beírtam a kiskönyvembe, bizti ami bizti, ezen ne múljék...

Kép
Kép
denizsa
 
 


Deni,
köszi, hát remélem igy van :) nevelés, jah, ahogy mondod. bár némely pszichomókusok szerint ez sem "szükséges". (bár az utóbbi idöben a pasi pszichomókusok véleményét, tanácsát kissé szűröm... :? )

Macs,
Álmos, ejha :D

Rylie,
köszi a tippet, ide lehet h majd nyáron megyünk :) (aztán bilibe lóg a kezem...)
pisilés téma: nálunk uez volt (Ábel féléves korában kezdte), csak a kakival. csak az idö és a türelem segitett...
apa helyzet: ez is ismerős, és nálunk akkor múlt el, amikor Zs elkezdett bekeményiteni, mert baromira belefáradtunk h 2 szót nem tudtunk váltani egymással. sok hónap alatt rendeződött ez, azóta B tudja, hol a határ.

KépKép
fibi
 
 


Macs:
atya ég mekkora a fiad :shock: :lol: /Botond éppen 9kg és 75cm/
és tényleg tiszta Füli :D
Láttam a licited,köszi!Le is zártam :D

Rylie:
tesóféltékenység náluk is pont ilyen :roll:
Amint megjön az Apjuk,ott a vége mindennek.Ráadásul Botond is nagyon oda van érte,szóval küzdenek ezerrel.Pedig Dorka imádja a kicsit,nem is rajta éli ki magát,hanem rajtunk.És a pisi visszatartása is ismerős.Én azt látom,hogy egyszerűen nem akar lemaradni semmiről,amíg pisilne.Na meg a játékok sem várhatnak :wink: Szóval kitartás,nem vagy egyedül :lol:
Kijavítottam a linket,azért ide is írom:
http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=3752106


Pesten mennyire gáz az ónos eső?Itt már gyalog sem nagyon lehet közlekedni :(

petergabi
 
 


Gabi!

annyira gáz, hogy a 8 hónapos terhes Johi és a 3 gyerekes anyuka Zsanci tegnap ahogy kilépett a házunkból, tanyázott egy nagyot. :(((
még jó, hogy csak a hátukra és nem a hasukra...

mára felolvadt jó része, itt már nem fagy vissza túlzottan a csapadék, mert +3 fok van.

MOST SZÜLŐ CSAJOK:
a listán nincs rajta, de vigyetek szopókás vizeket. császár után csak ilyenből tudtam inni órákig, viszont 4-5 litert le kellett nyomnom. (ment is simán)

ancsipancsi
 
 


Ancsipancsi!
Köszi a tippet!
Nagyon parázom... jajj mintha az első lenne...de erre mondják minden szülés más....

Vera azt mondta ne szedjek semmi homeot és teát sem igyak...mivel 4ik bab lesz így a szövetek vannak olyan lazák,hogy nem kell :shock:

Kép
zümis
 
 


Sziasztok!

Lenne még pár kérdésem esetleg tudnátok nekem Dr Bencsik Andrásról, Dr Kocsis Éváról, és Nyulasi Gáborról írni valamit, hogy milyen orvosok? És, hogy Dr Kocsis tényleg katonás?


Köszi ha válaszoltok.
Beus
beusmimi
 
 


Denizsa, köszi, akkor én is beírom, ez legyen a legkevesebb :)

Ancsipancsi, milyen szopókás vízre gondolsz? félliteresre? én pakoltam szívószálat...

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


[quote="mamacsibe"]D írta:mamacsibeenizsa, köszi, akkor én is beírom, ez legyen a legkevesebb :)

Ancsipancsi, milyen szopókás vízre gondolsz? félliteresre? én pakoltam szívószálat...


igen, én olyan kisüvegeseket vettem, lehet, hogy csak 3 decisek voltak. szívószálat hozott a szülésznő, de abból - csak úgy, mint 12 éves koromban a vakbél műtét után- a nyakamba folyt a víz ivás után. (felhajtó erő ugye)
meg a fejet nem lehet emelgetni, ezt meg könnyebb szívni. :) később ezekbe az üvegekbe öntöttem át a nagyból a piámat és azt lögyböltem. (de én császáros voltam, ezért kellett nekem ez a szopóka téma!!! akit nem epidurálnak, annak nem szüks.)

ancsipancsi
 
 


[quote="ancsipancsi"]
írta:
ancsipancsiannyira gáz, hogy a 8 hónapos terhes Johi és a 3 gyerekes anyuka Zsanci tegnap ahogy kilépett a házunkból, tanyázott egy nagyot. :(((
még jó, hogy csak a hátukra és nem a hasukra...

Jesszus, ez tényleg gáz... remélem nem esett semmi bajuk! Ha jól emlékszem, nálatok elég lejtős a járda, lehet hogy ez is bejátszott, bár a tükörjégnél még ez sem kell :roll:
Tegnap és t.előtt nem mertem gyalog menni Bálintért az oviba, olyan csúszós volt itt minden. Még jó, hogy Apa korábban haza tudott jönni és így elgurultunk érte...

Fibi :) "Szűrés" :mrgreen: :mrgreen: :lol: Anyámtól karira kaptam dvd-ket (ő vette fel az adást), amiken Pooper, Vekerdy, Ranschburg is dumálnak nevelésről meg egyebekről, érdekes és tanulságos, többek között az is, hogy még ezek a "nagyok" sem gondolkodnak egyformán a dolgokról, akkor ugye kinek van "igaza"? úgyhogy elkél a szűrés...
denizsa
 
 


[quote="fibi"]D írta:fibieni,
köszi, hát remélem igy van :) nevelés, jah, ahogy mondod. bár némely pszichomókusok szerint ez sem "szükséges". (bár az utóbbi idöben a pasi pszichomókusok véleményét, tanácsát kissé szűröm... :? )



köszikösziköszi!!!!!
kb. fél éve írtam le ide hasonló véleményemet, csak akkor még ezt senki nem osztotta :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsini!
Remélem, megmarad a határozatlan idejű jogviszonyom. Nem hinném, hogy változtattak a szolgálati jogviszonyomon. Azért nem tudom ezt most ezer százalékra írni, mert nagyon sok kavarás volt a visszamenetelemmel kapcsolatban, kezdve azzal, hogy rosszul számolták ki a szabimat, 50 nappal kevesebbet akartak adni, mint ami jár. Mindent nekem kellett kiharcolnom, még a kajautalványt és bkv bérletet is. :? És a kinevezés módosításomat is elcseszték, ezért visszaküldtem, és az újat még nem kaptam meg....

Deni!
Ahogy leírod, ez tényleg féltékenység. :cry: De fogd fel úgy, hogy végül is az a normális, ha ez kijön egy gyereken valahogy, és akkor még ez nem is olyan borzasztó, mintha a tesót verné, vagy bekakilna, vagy mittudomén, annyi mindent tudnak produkálni tesóféltékenység címen 8)
Az elmúlt 2 év alatt annyiszor volt nálunk olyan szitu, hogy a sírás is rám jött tehetetlenségemben, mert éreztem, hogy Na ez most AZ a PONT, amikor csak B-vel kellene foglalkoznom, ha csak 5 percet is, de KELLENE a lelkének, és mégsem tudtam :cry: Volt, hogy a sikítófrász kerülgetett, és könyörögtem PAnnusnak, hogy bírjon ki nélkülem 5 percet mert MUSZÁJ Bazsival foglalkoznom, ÉRTSE MEG! Csórikám, persze hogy nem értette meg fél-1 évesen :roll:
De ezt is túlélik, és mi edződünk, keményedünk, és szerintem az óvó nőnek igaza van, persze nem mindegy, hogy hogyan mondja (ez meg nem derült ki számomra, lehet, hogy tök jó indulattal tette). Igenis el kell fogadni a gyerekeknek, hogy egy család vagyunk, és azt is, hogy a tesó is itt van. És szerencsére el is fogják fogadni :D Bazsi reklamálja, ha Pannus nincs ott, amikor megyünk érte. Ő, aki annyira nehezen fogadta el ezt a helyzetet. Persze nem szalaszt el egy alkalmat se, hogy kifejezésre juttassa, hogy Ő az első :lol:

Macs!
Nem ééééééér! Füli képét betenni!!!!!! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mekkora méretek! :shock: Tiszta izompacsirta leszel, mire felnő ez a gyermek :wink:

Szülős cucc:
úgy hallottam, van valami új betét, ami jobb mint a tenna. Bele van építve egy eldobhatós bugyiba, valami HArtmann a neve? Nem tudom fixre, de érdemes rákérdezni a patikában.

Kép
Kép
zuzmo1
 
 


Beus!
Az általad említett dokikról csak pletyka szintű dolgokat hallottam (Nyulas dokiról meg semmit), nem lenne fair velük szemben, ha ezt most itt megosztanám. 1 ismerősöm szült Bencsik dokinál, és ez alapján nem tudnék róla véleményt írni, Kocsis doktornőről pedig nagyon eltérő véleményeket hallottam. Van, aki nagyon szereti, van, aki csalódott benne. De szerintem nincs olyan doki, akiről csak jókat mondanának. SZóval: személyes tapasztalatom egyikükkel sincs, és az én dokim (Bálint Sándor ) nem vállal szüléseket.

Rylie!
Ancsiéknál is volt visszaesés szobatisztaság ügyben, aztán szépen megoldódott. Nálunk ez úgy nyilvánult meg, hogy 3 éves koráig pelenkás volt, és kb 2 hónapja hajlandó a kakit is a wc-be elintézni. Ez van, türelmes voltam, kivártam, és szerencsére magától megoldódott.
terepkommandó :lol: :lol: :lol: :lol: na és a gyerek kiüvölti agatyájából szöveg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: teccik! 8)
zuzmo1
 
 


[quote="fibi"]
írta:
fibiapa helyzet: ez is ismerős, és nálunk akkor múlt el, amikor Zs elkezdett bekeményiteni, mert baromira belefáradtunk h 2 szót nem tudtunk váltani egymással. sok hónap alatt rendeződött ez, azóta B tudja, hol a határ.


Na, ez a halálom. Én általában azt veszem észre, hogy már MINDENKI üvölt! Próbáljuk egymást túlkiabálni :twisted: :lol: Hazajön Tomi, és annyira sok megbeszélni valónk lenne! De hát B-nek sokkkkkkal fontosabb mondandója van mindig :lol: Emlékszem, az egész lakáseladás-vétel-hitelügyintézést úgy sikerült megvalósítanunk, hogy napközben telefonon értekeztünk. Mostanában is, ahogy Tomi beér a melóhelyre, felhív, és akkor beszélünk meg mindent.
zuzmo1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?