Új privát üzeneted érkezett!

http://picibaba.hu/pocakkal/utonevek/
Itt is kereshettek neveket.

Kép
Kép
incike
 
 


Valamit elfelejtettem megkérdezni tőletek.Pedig egész nap bosszant / aggaszt.

Itthon póló alatt néha nem veszek fel melltartót, de ma pl eláztattam az egész pólómat emiatt. Úgyértem csupa folt.
Nekem csurog "valami" mind a két cicimből. Máskor is volt már ilyen, pár hete tapasztalom ezt először és azóta többször volt, de eddig csak egy pár naponta néhány csepp jött.
Átlátszó-sárgás színű cucc. Ma, viszont szinte egész nap csurog, főleg ha testhelyzetet váltok.

Ilyen nektek is van?
Ez normális?

Én azt hittem ez a "tünet" csak a terhesség vége felé fog jelentkezni. :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


incike kedves vagy, de most kezdek megállapodni a Lara Kiarával :) lányommal már gyakoroltatom, logopédushoz kellene járnia mert nyomja az r betűt :)

pingi ez tutira előtej, nekem ilyen nem volt és most sincs :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 

 
 

Nekem ilyen nem volt, mármint előtej.
Nem is gondoltam, h ilyen korán is lehet, de tuti az.
pumuklii
 
 


Pingi
Ne izgulj csak előtej. Teljesen normális. Fog még jobban is folyni, mikor majd nem csak 1 pólót fogsz naponta eláztatni. :lol:

Edua
Répa, retek, mogyoró... Nálunk tökéletesen bevállt ez a mondóka. Szépen lassan mondogasdd neki és kérdd meg, hogy mondja utánnad.+ szótagolva tanítottuk neki a szavakat elsőnek és utánna kimondta őket egyben hiba nélkül. :lol:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára incike 2009.01.14 17:54-kor.

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Annus: Köv. vizsgálat: január 30. Terheléses cukor. Az én dokimnál megint csokit meg üdítőt adnak :D

Zdori: Tényleg bejelentkeztem, köszi hogy észlelted, tényleg nem könnyű követni ki merre jár, pörög ez a topic rendesen. Mire visszaolvasok, nem mindig jut időm reagálni, de inkább olvasok, mert minden érdekel.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Pingi
..., hogy meg nyugtassalak nekem is van előtejem(Marcinál is volt) elég kellemetlen tud lenni mikor foltozza a felsőt. A tej az meg nálam folyton ömlött szó szerint. Napi 5 pólót használtam el, mert még a melltartó betét sem állította meg. :lol:

Kép
Kép
incike
 
 


Húha már a 2. tányér csirkepörimet eszem tésztával, de olyan jól esik. Imádom.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike, egészségedre...én úgyanigy jártam a gombás nokedlivel :D

Böbi, igy tényleg jobb hogy fel raktad végúl is ez mindenkit érint, a sterilizátorról szeretnélek kérdezni bevált a mikrós chicco?vagy jobb az elektromos szerintetek?

Pumukli, ez a lista is tök jó.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Nálam is pöri van, csak sertés, én is kétszer ettem belőle! :-)

Ági, fogalmam sincs, hogy milyen az az elektromos sterilizáló.... nekem a chicco bevált, jobban fekszik, mint a kifőzés. A barátnőm viszont a chicco folyadékra esküszik. Mondjuk én nem vittem túlzásba, fél éves kora után már nem fertőtlenítettem, addig is csak az új cuccokat meg a többit hetente egyszer.
Vendég
 


Ági
Köszönöm , jól esett.
Neked is egészségedre.

Böbi
Neked is egészségedre.

Nem tudom mi van, de néha rámjön a zabálhatnék és akkor még a vasat is megenném. :oops: Na, ha ez így megy akkor a +3kg-ból lesz több is rajtam. :shock:

Kép
Kép
incike
 
 


Sissy!

Sorry h nem emlékeztem rád :oops: Amúgy a vonalzód rémlik,csak a név nem maradt meg a fejemben :oops: Beírtam a tábliba az infót!!!

Jók ezek a listák,én is összeszedtem már,ki is nyomtattam.

Egy kérdés ezzel a sterilizálással kapcsolatban.Milyen gyakran kell?Illetve miket?Cumisüveg,cumik ilyesmi?És ha nem is használ vki?Nekem pl ez nem tűnik túl kihasznált dolognak...de gondolom ez is sok mindentől függ.Ha nem kapunk akkor valószínű nem veszek,marad a kifőzés...aztán ha nagyon szükségét érzem még beszerezhetek egyet :wink:

Én 2 szer szedtem a tejszínes ananászos csirkéből! :wink:

annus11
 
 


Annus, ha nincs se cumi, se üveg, akkor egyelőre nem kell. Pici korban szokták még kifőzni az először használt csörgőket.pl. Viszont megteszi egy kis forróvíz is, 5 percig kell forrásban lévő vízben tartani és kész is. Én tápszereztem 3 hónaptól, nekem gyakrabban kellett fertőtleníteni, ezért szereztem be egyet. Én heti egyszer csináltam kb 6 hónapos korig.
Vendég
 


ANnus: igen, ha szoptatsz és nincs cumi, akkor nem nagyon kell sterilizálni. Nekünk azért kellett, mert bimbóvédővel szoptattam és elvileg azt kellett volna sterilizálni gyakran. Megmondom őszintén, sokszor lusta voltam hozzá, de még így is kihasználtuk a mikrós sterilizálót. HA fejsz, akkor pl. a mellszívót kell sterilizálni, meg a poharakat, amibe fejsz. És a kifőzéstől nagyon hamar vízköves lesz minden. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


aha,értem.Na erre a fejésre nem is gondoltam...Na de ki tudja mi lesz.Azt hiszem nem veszek akkor előre,ha kell akkor kiszaladunk és veszünk.De mondom,az is lehet h kapunk addig.Majd kiderül :wink:
Köszi az infókat!

annus11
 
 


Nekünk Aventes sterilizáló van. Roppant praktikus, ha kell fertőtleníteni dolgokat. Irtó gyorsan készen van. Mi egy darabig mindent kifőztünk használat után (a cumisüvegeket+tartozékaikat, mellszívót, időnként a cumit), de amikor vettem Avent mellszívót (addig más márkájú volt), akkor olyan csomagot vettünk, amiben sterilező is volt. Aztán azt használtuk. :) De valóban leginkább azt kell fertőtleníteni, ami bekerül a háztartásba. A többi dolog általában a baba számára megszokott "élőflórát" tartalmazza csak. :)

Igen, ami összemaszatolja a felsőt, az tej! És normális, és örvendetes! Mert vlsz. nem lesz hiány. :)

Mivel a szüléstörténet fent van a babaneten, ezért nyilvános... :) Egyébként az újaknak, ha érdekel benneteket, a többedszerre babát várók leírták a sztorijaikat itt a májusi topikban is vhol. Ha kitartóak vagytok, megtaláljátok! :)

Sissy! Hát, valóban nem könnyű eligazodni... :) De azért a gyakorlat... :)

Egészségetekre a kajákat! :)
Vendég
 


Dóri!
Köszi neked is!Amúgy az Aventes csomagokat én is néztem....szóval most gondban is vagyok.Mert láttam olyat amiben van sterilizáló meg cumisüveg...de ha közben meg megveszem külön....jaj,na ezen most agyalhatok :lol: :lol:

annus11
 
 


Kifőzés
Írtam, hogy egy ideig anyatej-adó voltam. A tejgyűjtő a kifőzést javasolta, meg talán a mikrós sterilizálót, a sterilizáló folyadékot nem- bár nagyon jó az illata, és használtam én is, ha gyorsan kellett egy-két dolgot sterillé tenni- pl játszócumi, vagy amikor 5 hónapossal nyaraltunk.
A kifőzésnél textilpelus-batyuba kötöttem a cuccokat- hogy ne jöjjön fel minden a víz tetejére-, a vízkő ellen pedig 1 teáskanál citromsavat vagy fél deci sima citromlevet kellett a vízbe tenni, és úgy forralni.( kb 5-6 liter vízhez)

Kép
Kép
zili
 
 


Zili!

Én a tea meg kávéfőzőt is citrommal meg ecettel tisztítom!De eszembe se jutott ebben a helyzetben.....Jó ötlet ez a batyuzás is :wink: Na mára már elég volt....totál lefáradtam :?

annus11
 
 


Ez az Aventes csomag,amit mondtok ez olyan 20000 körül van?Vagy ez nem az?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Megint gyorsan. mert még ben vagyok az irodában... Hulla vagyok, az biztos, hogy holnap 10 előtt nem jövök be!!!

Böbi, még márc.31-ig dolgozok!

Zsüci, én megkértem Váradi Sándorné Ica szülésznőt az orvosom ajánlására, nagyon kedves volt!

Szerintetek van arra esély, hogy 3 hó-s gyerekkel lemenjünk a Balatonra? :oops:

Puszi!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi: van, mi is megyünk nyaraélni augusztusban :)

Zsófi nem volt még három hónapos, mikor Bécsben voltunk adventezni télen :) Három napra mentünk, tök jó volt!
Vendég
 


Szofi, hát persze, nagyon jó lesz- többgyerekesek igazolhatják, amíg nem jár a gyerek, addig anyáék is tudnak pihenni. Mi 5 hónapos korában voltunk a Balatonnál, nagyon jó volt, utána meg másfél éves korában, hááát, pihenni nem tudtunk, ( együtt enni, este beszélgetni az erkélyen, kicsit borozgatni a férjemel, sétálni rosszabb időben a parton hármasban( mindig a vízbe akart menni)de a kisfiam nagyon jól érezte magát :lol: :lol:

Kép
Kép
zili
 
 


Hali! Az Aventes csomagot mi leárazva vettük, de sztem a 20.000 Ft körüli lehet, hogy az... :)

Mi si elmegyünk majd a 2 törpével legkésőbb augusztusban, de lehet, hogy a szokásos táboroztatást is megpróbáljuk megoldani. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Már egy órája csak olvasok,annyit írtatok ma! :D Megpróbálok mindenre reagálni,de bocs ha valamit kihagyok.

Én is voltam védőnőnél.A vérnyomásom az alacsony.Vizelet tiszta.Súly:46.70kg.
Nem volt szívhanghallgatás,meg szinte nem is figyelt rám.Grétit is vittem,nőtt megint.Már 91 cm.Cukros vérvételre majd jövőhét után kell mennem.De nem adott még beutalót sem,mert elfelejtette.
Böbi,Gödöllőre jövőhét szerdán megyünk.Most lefújtuk az útviszonyok miatt.Ha változás van szólok.Bocsi.

Anika nagyon örülök,hogy minden rendben van a babákkal.Meg persze veled is.A nemük meg még kiderülhet.


Panndi sajnálom a rossz éjszakád.Hová tetted Fruzsit,alig látszik a pocid??De nagyon csini vagy!Tetszett a pelenkázós sztori.

Adraci,szerintem ez legyen a ti döntésetek,hogy akarjátok e tudni a pici nemét.

Annus,örülök,hogy veletek is minden ok.Drukkolok pénteken is.Nagyon bújócskázik veled Maszatka!!!

Zsüci de jó hogy újra jelentkeztél.Mára milyen sok a jó hír,jó hogy ti is jól vagytok.Mi még konkrétan nem vettünk Hannának semmit.Grétiről vannak ruhák,de azok a padláson .Majd hó végén hozzuk le.

Dóri Samu édes lehetett a rózsaszín ruciban.

Édua neked is szép nagy már a pocid,és a baba is.Nevek közül nagyon szép a Míra és a Kiara.,meg a Hanna.

Pingi,örülök hogy túl vagy az anyós témán.Férjednek jobbulást a műtét után.Az előtej csuroghat,nekem is szokott.

Novygirl üdv itt.Gratula a babához.


Ági megvagyok,csak én is rohantam egész nap.

Pumukli jó kis lista.Mentem is.

Böbi mentem a te listád is.A fertőtlenítő folyadék tényleg jó a rokonoknak.Mi is vettünk anno,hogy mossanak kezet mielőtt bemennek a gyerekhez.Mindenki mosta is,kivéve anyósékat,akik munkából jöttek.Pedig rá is szóltunk.De lepergett.Meg mindig a kis kezét puszilta.Utáltam.

Incike,jó kis pocit növesztettél már te is.Marci tündéri.

Sterilizálni én csak folyadékot veszek.Grétivel főztem a dolgokat,meg neomagnol tabit használtam.
Abban volt a bimbóvédő egész nap egy via pohárban,és használat előtt leöblítettem.
Bár ha a kassza engedi veszek mikrós sterilizálót.

Azt hiszem mára elköszönök,mert már jojózik a szemem.
Hanna meg egyfolytában rugizik.Ilyenkor éjfélig simán nem alszom tőle.De olyan jó.

Mindenkinek szép álmokat.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!


Edua!Szép a pocid,olyan formás! :D

Böbi!Én is írtam pü-t.Köszi,előre is!

Csadra!Jó,hogy írtál magatokról.Medddig akarsz dolgozni?
Én is dolgozom még,és ha kérdezik,meddig szeretnék,azt mondom általában,majd ha a babus,vagy a dokibácsi leállít.Egyébként márc. végéig gondoltam.DE mindenek előtt a babus egészsége,már holnap abba hagynám,ha ő úgy kívánná.Ha nem érzed túl terhelésnek,akkor nem szólhatnak,hogy ne dolgozz.

Egészségetekre a finom hamikat!Én ma rakott husis-zöldséges rizst sütöttem sajtos tejföllel 'nyakon'öntve.Hát...már elfogyott. :D

Mi,ha minden összejön,aug.ban Erdélybe megyünk a Családdal,persze ha addigra kialakult napirendünk lesz.

Köszi a listákat!

Szép álmokat!

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Sziasztok lányok!

Végre én is idejutottam! :)

Először is köszönöm a 4D-s Genetikai infót! Minden képp felfogom őket hívni ;-)

Na sikerült megvenni az ágyat úgy örülök neki! Meg a babakocsit is lefoglalóztam azért majd jövőhéten megyek! Vettem 4500-ért szoptatós párnát szerintem ez nem drága de fogok még 1-et venni Anyukámékhoz is hogy ha náluk alszok vagy Napsi születése után náluk is legyen a szoptatáshoz ne keljen még azt is mindig cipelnem!!

Krém: Én nem hiszem hogy fogom használni a kiságynak a pelenkázórészét mert venni akarok kimondottan pelenkázó szekrényt is! Bár én elég alacsony vagyok és utálom hogy mindenért gebeszkednem vagy lábújj hegyen kell állnom :) Majd meglátom!

Ági: Jó hogy van valakinek tapasztalata a kisággyal kapcsiban amit választottam akkor most már nyugodt vagyok hogy jól választottam :)

Sterilizálófolyadék: Én Dominál használtam a mellszívóhoz de nővérem kisfia 1 éves koráig szinte mindenhez használta! Nekünk bevállt és nem kellett még a forralással, kifőzéssel is pepecselni csak beledobtuk a sterilizálófolyadékba a cumót hagytuk 3-4 óráig állni és kész már Babóka meg is kaphatta

Én ezt a pihenőszéket néztem ki a Kis Hercegnőmnek:

http://babaszafari.hu/shop_artdet.php?s ... nas_347535

szintén a Babaszafari üzletből

Mellszívót még nem találtam ami nekem reális áron lenne és szeretnék venni szívhang hallgatót (Doplert) is de azt is eddig 8000 alatt még nem találtam! Mivel én eléggé kiszáradok alvásnál télen-nyáron ezért féltem Babucit is és venni akarok párásító kütyüt is! Már nem sok mindent kell hál Istennek venni! Ma vettem a Kis Prüntyőnek még egy rugit sapival és 3 pici zoknit meg egy pamut cipőcskét és egy Gumis lepedőt egy Rózsaszín és a közepén egy hatalmas Malacka van :)

Még annyit szeretnék mondani hogy szerintem aki még eddig nem vett semmit vagy csak kevés dolgot a babájának nincs elkésve szerintem még semmivel! Én is csak azért vettem meg most ennyi mindent mert most tudtam egyszerre ennyit szánni rá de ha nem így lett volna akkor én is csak apródonként vásároltam volna a Leányzónak!!!! Egyébként nekem nem csak magunkhoz de Anyukámékhoz is megkell vennünk mindent a ruhákon kívül mert azért elég sokat leszek náluk is a Picivel! De persze a család (ami elég nagy szerencsére) besegít mindenben anyagilag is! Nagyon nagy szerencsém van hogy ilyen családom van jobbat nem is kívánhatnék!

Na megyek én is lefekszem hosszú volt ez a nap és Sugi is egész nap mocorgott ilyen 1-2 órás szünetekkel!

Jó éjt Mindenkinek! Aludjatok jól! Puszi!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Ja még annyit hogy én is a 8. héttől már nem dolgozom sajnos én is olyan helyen dolgoztam hogy féltettem a baba egészségét és nem mertem vállalni aminek Párom még most sem örül és nincs kibékülve a helyzettel de majd megszokja :D Ő ezt nem tudja felfogni úgy sem!

Jó éjt Sziasztok!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Én megint korán keltem...3 napja fél 4kor kidob az ágy...aztán igyekszem visszaaludni,de végül itt kötök ki.....

Anita!
Szupi h minden ok nálad is,én is bejelentkeztem a védőnőhöz!Kíváncsi vagyok most mit fog majd csinálni,lehet h már nálam is hallgat szívhangot?

Nyaralás:idén nem nagyon lesz...még van a felújításból egy "kicsi".Szóval apcim a szabadságát megint ott tölti,csak most én nem fogok tudni lemenni...nem tudom hogy oldjuk meg...azért jó lenne ha hamar lezavarná!Valószínű h több alkalom lesz belőle,és vmi hosszú hétvégék.Mert h nem fog 3 hétre egyedül hagyni a babával az tuti! :wink: Na nem mintha ez lenne a szándéka 8)
Bár 1 hete beszéltünk erről és megkérdezte mért nem megyek :shock: Mondtam neki h egy 2-3 hós babával nem fogok sátorozni,egy házfelújítás közepette :shock: Azt hiszem még szokni kell h változik pár dolog :lol: :lol: :lol:

Na nem locsogok tovább,hátha még sikerül visszaaludnom :roll:

annus11
 
 


Szofi, mi 4 hónaposan voltunk hosszabb Balatoni nyaraláson Majával. EZ hagyomány az én családommal. Nagyon jó volt kis kikapcsolódás, míg Maja alut anyum vigyázott rá, mi mehetünk a Balatonba :-)
Persze mi előtte is voltunk sokat, de azok 7végék voltak, mert van nyaraló férjeméknek.

Képzeljétek, Maja 1-kor felébredt, tiszta láz volt. Mire előszedtük a szájba adós lázcsillapítót elkezdett hányni (ilyen még velünk nem volt). Aztán ruhacsere (kúp a popsiba), hálózsákcsere nekem pizsicsere. Aztán hányt még vagy 2x, őt már nem kellett átöltöztetni, csak nekem kellett :-) Benn aludtam vele, nehogy álmában hányjon, így teljesen álomkóros vagyok most.
Ma meg virágos jókedve van, mintha mi se történt volna. Mondta reggel, hogy volt büfi éjszaka :-)
Nincs sok teendőm, ugye? Igyon eleget, meg ne legyen láza.
pumuklii
 
 


Pumukli ha Maja tünetmentes ma,akkor nem igen tudsz csinálni semmit.Ne egyen nehéz dolgokat és igyon sokat.

Annus remélem neked lesz szívhanghallgatás,én is úgy szerettem volna.Bár lehet jobb is hogy nem nézett mert amilyen béna még nem lelte volna.Én meg azóta csak paráznak.

Heni biztos édi holmikat vettél.A pihiszék nekem is tetszik.Majd kérünk képeket.

Szép napot.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Lányok!

Arra gondoltam,hogy csinálni kéne egy topicot,amibe a hasznos dolgokat gyüjthetnénk.Pl:listák,babboltok címei esetleg receptek.
Szerintetek???

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok csajok!

Még itthon vagyok :)

Jaj, úgy örülök, hogy szerintetek esélyes a Balcsi! Attól féltem, hogy azt hiszitek nem vagyok normális!

Anita, a hasznos topic tök jó ötlet, csak kéne hozzá vezetni valami taretalomjegyzéket... Vagy hogy oldjuk meg, hogy megtaláljuk, amit keresünk?

Sok puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Remélem, Tünde jobban van már, Tinu. ?? És reméljük, hogy Majával sem lesz semmi komolyabb! Gyógyuljatok, lánykák! Huh, nálunk hála Istennek semmi ilyesmi nincs most műsoron. Legalábbis éjjel-ma még nem volt...

Heni! Én is grat. a vásárolgatásokhoz! :)

Legyen szép napotok!
Vendég
 


Nahát, Szofi! Tök jó, hogy nem húztál még el! :)
Vendég
 


Hát, ha tartalomjegyzék nincs is, mégis biztosan egyszerűbb lenne visszakeresni, mint a sok beszélgetés között... :)
Vendég
 


Sziasztok,

Hát mi tervezünk nyaralást augusztus végére mert mi akkor leszünk kb 3 hósak, egy ilyen pici babával gond nem sok van, amig Jázmin pici volt nem volt baj de tavaly már igen igen mi sem tudtunk sokáig egy helyben úlni egyszerre apával. :)

Anita, örülök hogy, ok volt minden.Szerintem is jó őtlet lenne egy ilyen topik akkor nem kéne mindig visza keresgélni.

Majának jobbulást!Meg Tüncinek is.

Mi most akartunk ki menni kicsit nézelődni, sétálni Jázminnal erre meg elkezdett esni az eső...szegénykém most úl az ablakban és várja hogy, el áljon az eső.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági,Gréti is nehezen tűri a bezártságot.Még jó hogy tegnap elmentünk anyuék,mert ma itt is esik.Így nemigen tudunk kimenni.

Ha mindenkinek tetszik a topikos ötlet,akkor lehet Annust kéne megbízni a megnyitással.Ő olyan kis ügyes az ilyenekben.Nem??
Nem tudom hogy kéne tartalomjegyzéket csinálni hozzá,de ahogy Dóri is írta könnyebb lenne a dolgokat meglelni,mint a beszélgetések között.

Tünci?Maja?Remélem mind a két kis hercegnő jól van!

Megyek főzni,de olyan nyúzott vagyok ma.Meg reggel óta hányingerem van. :shock: Ezer éve nem volt.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ági nagyon édik az új vonalzóid.

Én lehet főzés után apát felzavarom a padlásra Gréti kinőtt ruháiért.Ki kéne válogatni mi kell Hannának.Még jó hogy Gréti is májusi volt.Biztos fogok sírni míg válogatok. :oops:
De mivel nincs helyem,így csak Hanna 7 hós koráig hagyok lenn rucikat,majd akkor apa újra mászik.

A nyaralók mehetnek nyugodtan.Nem lesz gond a babákkal.Remélem mi is megyünk majd valamerre,még ha nem is több napra,de egy kicsit csavarogni.Tiszakécskére elakarok menni a nyáron.Mert még augusztusban úgy volt,hogy férjem ott dolgozik majd és oda akartunk költözni.Így megakarom nézni.

Szép napot,

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ági, jók lettek a vonalzóid! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Hu, mennyit írtatok ismét! Most, hogy szobafogságra vagyok ítélve -kedvesem közölte, hogy ha ma elindulok Pécsre, elfenekel rendesen ha hazaért este :wink: -legalább végigolvastam ezt a rengeteget, amit termeltetek... Egy-két dologra reagálok. Kicsit ugyan csapongok...

Mozza: nálunk sincs -pontosabban nem lesz - "macis-nyuszis" szoba, több szempontból. Az egyik a praktikusság: pár év múlva ne kelljen lecserélni a dolgokat, másik, hogy nincs rá keretünk mindenfélét vásárolni. Ami kell, az kell. De szerintem rengeteg felesleges dolgot reklámoznak, ami csak pénzkidobás. Pl.: nem értem ezt a "pihenőszék" -dolgot? Bocs, nem akarok senkit megsérteni, de minek? A babának az a jó, ha minél keményebb vízszintes felületen van. Ergo kiságyban, vagy bárhol máshol. Amíg pici, addig nem tud leesni sehonnan, amint mozogni kezd (megfordul), akkortól kell figyelni arra, hogy olyan helyre tegyed, ne tudjon leesni. Ha nagyon nyűgös, meg nem tudod megnyugtatni, csak ha melletted van -és ugye Te meg csinálni akarod a napi dolgaidat-, én egyszerűen beletettem az autóshordozóba. De max, egy órát, mert a gerincének baromira nem jó!

Vajúdás alatt feküdni? Brrr! Szerintem ösztönösen nem akar a nő. (Persze, mint olvastam én is, vannak kivételek...) Kimondottan gyorsítja a szülést, nem is kicsit, ha állsz, sétálsz, mozogsz, bármi, csak ne feküdj! A labdára ülés szerintem nagyon jó, gyorsítja a tágulást, meg a melegvíz is. Mondjuk, könnyen beszélek, mert a 2.-3. gyerek szülése össz. 45 perc ill. 1,5 óra volt. Tehát nagyon nem üldögéltem és sétálgattam... :)

Én kimondottan a természetes szülés híve vagyok Bár, gondolom, ha bármi probléma lett volna, én is igénybe veszem az egyéb módszereket. Szerencsére a MÁV-ban (most ÁEK) nem kötnek be alapból semilyen infúziót, nem adnak oxitocint előre, stb. Bár, most elég ideges lettem attól, amiket hallottam. Állítólag az új főorvos kőkorszaki és nagyon résen kell lenni, nehogy befolyásolni tudjanak. Az első szülőknek tanácsolom, bárhol is szülnek majd, hogy a "Csak segíteni akarunk kismama -ez gyorsítja a szülést", "higgye el ez kell", stb. szövegeket nem szabad bevenni, normális szülésnél hagyni kell, hogy természetesen történjenek a dolgok, mert a babának és a mamának is az a legjobb. Mindenféle mesterséges beavatkozás csak azoknak jók, akik kényelmi szempontból irányítani akarják helyetted a szülésedet. Én ezért sajnálom nagyon, hogy a nagyon profi, és így gondolkozó szülésznőket szinte mind elbocsátották / vagy elmentek magunktól, mikor megtudták az új rendszert a volt MÁV-ból (bocs, ÁEK). Persze első szülőnek sokkal nehezebb határozottnak lenni mert mindenkit sodornak magával az események, és mire feleszmél, már azt sem tudja, mi történik, de szerintem igenis határozottnak kell lenni!!!
Bocs, ha kissé túlragoztam...

Babaruha: zöld és sárga -ezzel megoldódik a szín (fiú/lány)probléma :) Egyébként is: sokkal praktikusabb, ha köv. gyereket is szeretnétek...
Mondjuk, nekünk elég sok van innen-onnan + a saját gyerekeinktől, de hiába mondják, hogy az új 4D-s UH készülékek tutik, most is 2 ismerősünknél tévedtek, és másik nemű baba született...

Adraci! Szerintem is tök mindegy, hogy fiú vagy lány, csak egészséges legyen! (Ezt akkor is úgy gondoltam, mikor még csak az elsőt vártuk.)

Genetikusok: Én is a 12. hetes UH-nál Bártfai dr.nál voltam, a kórházban, aztán saját magam megnyugtatására a 18. hetes Uh-ot csináltattam a PRAXIS-ban, a Bartók Bélán, Hajdú Kr. dr.nőnél.
Ewgyébként régen Barakonyi Emese dr.nő volt a legprofibb. Ha jól tudom, most a SOTE II.-n van. Csak rém furcsa a stílusa. (Emlékszem, az első babaánál nem mondta senki, hogy ne ijedjek meg a beszólásaitól -pl.: "van egyáltalán keze ennek a gyereknek?" -és hasonlók...), aztán a többi terhességem során már én szóltam előre az UH előtt várakozóknak, hogy milyen a dr.néni...

Én mind3nál végig dolgoztam/vagy tanultam. Lányunknál aznap szigorlatoztam. Hát, jó fáradt voltam, az biztos... szerintem ha nincs probláémád, nem kell abbahyagni. Szüleink, nagyszüleink is végig dolgoztak. Persze, ez attól is függ, hogy milyen munkád van. Nehéz fizikai, vagy egsézségre veszélyes munkát logikusan nem szabad végezni. Esetemben egyok sem áll fenn...

Vásárlások: Szerintem nem dől össze avilág, ha v.mit akkor veszel meg / vetetsz meg, ha kijöttél a babával a kórházból, és kiderül, hogy nincs, és nagyon kéne. Nekünk pl.: a Lánykánknál hetekig törölköző volt a komódon (= nevezzük most pelenkázónak :) ) -aztán vettün lemosható alátétet (fogalmam sincs, mi a tisztességes neve....)

Védőnő:mikor aktuális volt, anno, még máshol laktunk, és engem baromira idegesített, hogy csak úgy, felcsöngetett. A 2.alkalom után elintéztem, hogy ne így legyen -de erről már korábban írtam. Most direkt utánaérdeklődtem, hogy a 3 közül melyik az a hölgy, aki a legkevésbé "nyomulós". (Mivel most már szabad védőnőválasztás van -Ti tudtáttok?...) Egyszer voltam nála, dec.elején. Akkor megbeszéltük, hogy ha bármi kérdésem, nyűgöm van, hívom, de nem kell mennem hozzá csak jan. vége felé. Nekem ez így tökéletes. Totál meglepődtem az új módin! Hivatalosan 5x kéne kijönnie hozzád. Minek? Én meg is őrülnék, ha havonta itt csücsülne. De szerencsére,nincs is rá ideje...

Pénz: Mi csak kis ajándékot adtunk anno a szülésznőknek. (kávé, bonbon), és a dokinéninek is sokkal kevesebbet, mint amiket írtatok. De nekünk az előző gyerek majd' 8 éve született! Akkor is elég durva, hogy milyen árak mennek! Anno dokinénim volt -bár nagyon rendes voltam, mert mindig akkor szültem, amikor ügyelt, pedig "nem segített rá", soha (értsd: nem piszkált aznap, stb. -sajnos, vannak orvosok, aakik "titokban" így indítják be a szülést, amikor nekik jó... )

Panndi! Tuti, hogy nem lehet az ÁEK-ban szülésznőt választani?!? Vissza az őskorba? Ez tényleg gáz! 8 éve lehetett (volna), most meg nem? ..és még nem csinált ebből senki balhét?... Én most sem akartam szülésznőt választani, de állítólag van egy-kettő borzasztó régimódi! Én pedig gátvédelemmel szeretnék szülni!!! Ilyenkor mi van? Keressek másik kórházat? Vagy reménykedjem, hogy hátha kifogok egy normálisat?!?

Na, már megint regényt írtam!...

Kép
szkitty
 
 


Kitty
A természetes szülésben egyetértek veled. Nálam sem volt rásegítés stb. és így is meglett 4 1/2 óra alatt Marci.

Pénz
A SOTE I.-en sem divat pénzt adni. Álltalában ajándékkosarat vagy drágább italt adnak a dokinak, a szülésznőnek meg bombont szoktak.
Azért érdemes előre feltérképezni, hogy hol és mi a divat. Én ezt tettem annó és most is. :lol:

Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Még a pénzes dologhoz a véleményem:
Ne az határozza már meg a doki hozzámállását, hogy mennyi pénzt adok neki, mert akkor a nők 1-1 szülésnél nem győznék egymás túllicitálni, a határ meg a csillagos ég lenne. Azért ésszerűségnek is kell lennie, mert nem mindenki engedheti meg magának, hogy csak úgy 50-60 vagy még több ezret is adjon a dokiának.

Kép
Kép
incike
 
 


Kitty
teljesen igazad van amit a szülésről írtál. Én is így gondolom, ha lehet elkerülni minden beavatkozást, gyorsítást...

Viszont a pihenőszék nagyon jó dolog ám. Nem pár hetesen kell belerakni természetesen (bár akkor is lehet). Maja remekül elnézelődött, játszott benne. Kivittem a konyhába, nézte ahogy főzök, ki a teraszra stb. Amíg nem tud ülni, addig nagyon jó. 6 hónap után, amikor már kaját is evett, mindig a pihenőszékben kapta. Mi kihasználtuk, megérte azt a 10e ft-ot.
Én feleslegesnek tartottam pl a sterilizálót (Maja se cumit, se cumisüveget nem látott mondjuk), nem volt légzésfigyelőnk. Mindenki mást tart fontosnak.
pumuklii
 
 


Na itt!

Jó ötlet h összeszedjük vhol ezeket....ha új topicot nyitnánk,akkor azt kéne megoldani h ne fecsegjünk ott!Mert akkor tuti nem lehet nyomonkövetni...

Viszont!Egy ötlet!Ha gondoljátok csináljunk egy weboldalt.Ott lehetne kategóriákba szedni amiket Anita is mondott h bababoltok stb.Bár én nem értek hozzá,de öcsém segítene megcsinálni :wink:
És akkor ott nincs fecsegés,csak a hasznos dolgok.Oda esetleg a táblit is fel lehetne tenni,és akkor azt se kéne visszapörgetni folyton!

B változat:olyan blog szerű oldal létrehozása,amihez mindenki tudja a jelszót.és ha van vmi hasznos infó,akkor fel tudná tenni.Persze a topic tagok megkapnák a jelszót,így más nem írhatna bele!Itt esetleg lehetne fotóalbum is,a babákról lehetne feltenni képet,vagy akármi másról.

Ha gondoljátok megcsinálhatjuk!Nem tudom melyik lenne a jobb.Ha mondjuk mindenki be tudna lépni és tudná szerkeszteni,vagy ha 1-2 ember szerkesztgetné,és amit hasznosnak ítélünk oda fel lehetne tenni! :wink: Esetleg a topictalikat is könnyebben lehetne megszervezni stb(bár gyűjtöm az email címeket,de eddig csak 10-15 jött össze)

Amennyiben vmelyikre rábólintotok,akkor szívesen ügyködöm a dolgon :wink:

Most kaptam smst h várnak az uh-n holnap!Milyen kedvesek ezek is :wink:

annus11
 
 


Kitty: nem lehet, nemrég hozták ezt a rendeletet. Mondjuk engem nem zavar, mert nem akartam választani, de hát ki tudja még addig mi lesz.

Én Zsófival a 13. hétig dolgoztam, mert 9-10 hetesen ugye totálkárosra törtem az autónkat, utána BKV-znom kellett a munkahelyemre (egy nap 70 km oda-vissza), és ez több mint négy óra volt egy nap. A dokim is azt javasolta, maradjak otthon, és én is éreztem, hogy ennyit nem ér az egész...
Vendég
 


..bocsi, az egyik mondat vége v.hogy lemaradt..
Szóval: azt akartam írni, hogy az akkori dokinénim sem mondott konkrét árat. Bár hivatalosan a MÁV rendelőbe jártam hozzá.

Harhaj: én már egy csomó kismamaruhát vettem a teszveszen az elmúlt egy hónapban, és csak tegnap kaptam meg a kódot. Szerintem csak az eladáshoz kell az a kód. Vagy mázlim volt....

Csadra! Ez a haskeményedés a fáradtságtól van. Estére nekem is szokott lenni. Erre mondják a dokik, hogy pihenjél. Na jó, de akkor mikor csinálom meg a munkámat?. Most kicsit én is megijedtem, mert az első3 gyerkőcnél ilyen keményedés leghamarabb a 7. hónapban volt. Most meg ugye még csak a 21.hétben járok...

Edua! Totál egyetértek. Nekem még az első szülésnél mondta a dokinénim ezt a gézes-vattás kombinációt, és bejött mind3 gyereknél! Vattánál figyelni kell arra, nehogy véletlenül a kevert szálast vegyed. Sokkal gyorsrabban gyógyulsz, mert szellőzik az "aljzatod". Én azt csináltam,hogy otthon előre gyártottam 8-10 db-ot, é súgy vittem be magammal a kórházba.
Nálam az ANITA márkanevű hálós bugyi vált be. 2 db van(volt) egy csomagban, olyan géz-szerű. Amíg az egyik rajtam volt, a másik az ágy végében száradt. Az a jó, ha minél kisebb felületen vagy "becsomagolva"...

A BABALISTÁVAL kapcsolatban egy-két tapasztalat/kérdés (aztán persze mindenki azt veszi meg, amit gondol):
- minek pamutkesztyű a babának?
- a fertőtlenítő folyadék mihez kell? A szappan is jó szerntem. Meg szerencsére nálunk mindenkinek van annyi esze a családban, hogy nem kezd el tapizni egy újszülöttet...A közvetlen rokonokon kívül (szülők, testvérek) meg más ne is jöjjön az első pár hétben. Úgy képtelenség pihenni. Egyébként a lényeg, hogy az arcát és a kezeit ne fogdossák.
- sterilizálás: a gyógyszerész sógornőm mondta még 12 éve, hogy mekkora marhaság. Ha belegondolsz, tényleg az. Ahogy kiveszed a forró vízből / kütyüből/ bárhonnan a coccost, a levegőben lévő 1000 baci rákerül 1 sec. alatt. Szóval már tudományosan is kimondott tény, hogy tök felesleges. Persze, ahol Coli sp. vel fertőzött (= magyarán nem tiszta) a víz, ott kell v.milyen fertőtlenítés. Én eddig mind3 újszülött gyerekemnél sima, csapból folyó forróvízzel mostam el a dolgokat, és semmi gond nem volt. Arra viszont tényleg figyelni kell, hogy ne azzal a mosogatószivaccsal mosd a baba cuccait, amivel a pörköltös tányért... Ennyi.

Na vasalok egy kicsit. Muszáj...

Kép
szkitty
 
 


Én nem streliziáltam, és kesztyűje sem volt Zsófinak :wink:
Vendég
 


Szerintem annyi oldalt lehet találni, ahol ezek fennvannak. Persze egy saját anyagos jó dolog lenne.
pumuklii
 
 


Kesztyűnk nekünk sem volt .
Gondoljátok csak végig. A baba mikor megszületik ökölben tartja a kezét még jó darabig, utánna meg már le tudod vágni a körmét így tök fölösleges a kesztyű. Meg a szájába veszi stb. én hülyeségnek tartom.
Mi sem használtunk sterilizálót, ha nem a régi időkből (ősanyáink idejéből) bevállt ,,kiforralom " módszer tökéletesen bevállt.

Kép
Kép
incike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: