Új privát üzeneted érkezett!

Nemone,

nekem pénteken mondta a dokim, hogy ma megbeszéljük a ctg-t, de annyira gondterhelt volt, hogy utamra engedett anélkül, hogy szóba hozta volna :roll: :? Úgyhogy ha holnap el tudok menni a belgyógyászhoz utána a nőgyógyinál megkérdezem azt is, mert ma azt mondta, hogy 4 hét múlva akar újra látni, és az már 36.hét és akkor már bőven kellene ctg-re járnom. :roll:

Kata,

megyünk még Pestre februárban. Januárban már rendesen kiköltekeztünk, már csak a textilpelenkákat veszem meg meg az asztalost és a függönyt fizetjük ki, a többi kiadás feruárra marad.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic,
akkor biztos találtok majd szőnyeget itt. Tényleg érdemes benézni a Kikába, de talán még az Ikeába is, mert mostanában ott is bővült a szőnyegválaszték.
i.kata
 
 


Monic,
na, menjetek egyenesn az Ikeába:-)
Van 3 sima kék szőnyeg. Nézd meg őket a neten a textileknél.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/categories/departments/Textiles/10692/
i.kata
 
 

 
 

Kata,

köszi a tippet, szerintem egyenesen Ikeába megyünk majd :wink:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Kata,

nekem a HEMMET szőnyeg tetszik a legjobban, már csak az ülőgarnitúra párnájával kell majd összehasonlítani, hogy ahhoz megy-e.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


El is búcsúzom, nagyon álmos vagyok. Megmértem a vérnyomásomat, teljesen normális. Lehet, hogy csak védőnő-allergiám van? Majd holnap kiderül, ha nem jön a jég...

Jó éjt mindenkinek!!!!!!!!!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic,
szerintem így képen mindegyik szép, de biztos más lesz élőben. Úgy könnyebb lesz döntenetek :lol: Nem is tudom miért nem jutott ez a múltkor az eszembe. :roll:
i.kata
 
 


Monic,
jajj, van egy nagyon édes gyerekszőnyeg, csak mintás, de amúgy tüneményes szerintem:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00143725
i.kata
 
 


Monic, nekem is úgy néz ki befordult Oroszlán. Megnézte a uh a doktorbácsim azt mondta alakulunk. Érzem is hogy mostanság volt némi változás a pocakomban.


Linácska, hol tudnám beszerni ezt a csicsóka granulátumot?? Még nem hallottam róla soha, de ilyet hogy az accu check többet mér??? És csak az accu check vagy az összes ilyen kézi kütyü???


Nemone, én is ma voltam nőgyógyásznál és nekem is be kell feküdnöm a kórházba február 16-tól ha addig valami oknál fogva nem szülnék meg. Megértem az orvosom mivel a cukor csúnya dolgokra képes. Azért kell befeküdnünk a kórházban mert folyamatosan a figyelniük kell a méhlepény állapotát, ugyanis a cukor a végén azt támadja meg és ha rosszabodna a lepény állapota vagy elhalna akkor azonnal tudjanak császározni. Ez sajnos minden egyes cukros kismamával igy van, bármennyire is cukros. Inzulinos-e vagy nem, akinél a terhessége alatt fennállt ez a probléma annak ez a végszó!

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska,
megkérdezem a kolleganőmet, hogy rajta kívül valahogy hogy lehetne még hozzájutni. De legfeljebb hoz ő. Egyik nap kéred, másik nap, vagy max. 3. nap hozza. Kb. 8-10e Ft egy hónapra, ha jól emlékszem. Mivel sokat vagy Pesten, el tudnád tőle hozni. A Délinél dolgozunk.
Azt nem tudom, hogy minden kézi kütyü többet mér-e, de mivel engem a dokinéni kifejezetten kért, hogy ha lehet ilyet vegyek, valószínű ez a legjobb még mindig.
Nekem volt cukros kismama ismerősöm, őt hagyták egy héttel tovább hordani a babát, és még csak kórházban sem feküdt. Pedig az anyósa a főnővér helyettes :lol:

Nemone, Monic,
újabban ilyen hamar kell ctg-re menni, én ha jól emlékszem 37 hetesen voltam először, akkor is csak azért, mert a Bérczi I. az utolsó UH-n mondta, hogy ugyan menjünk már be UH után a kórházba, mert szerinte tachicard a gyerek. Na onnantól járhattam naponta-kétnaponta, és halálra stresszeltem magam rajta, amitől persze Lili szive is gyorsabban vert. 2 napra befektettek a kórházba, ott meg persze nem volt semmi, és haza is küldtek.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Napot!

NEMONE
Ez a dokker extra aggódós .... én igazat adok neked én sem feküdnék be semmi pénzért ennyi időre! De ha Suskának igazat mondtak márpedig miért ne mondanának igazat akkor viszont nem kockáztatnék.

Apci már egy félórája itthon is van. Pont elkerülte a lefagyást. Olyan kis ügyifogyi. :)

MONIC
Ennyit utazni egy hambiért? Akkor hozzám is jöhettetek volna, bár nem mekis, de van a fagyasztóban hambihús és épp tegnap vettem bucikat. Én sem engedném a kamerázás premier pláne hogy utána az egész család majd azt nézze??? Lehet, hogy az unokahugaimnak elmenne a kedve a szüléstől. :shock: sőt biztos.

KATA
Én is mindig azon gondolkozom, hogy kb. egy éve regiztem ide és azóta már hányan lettek babásak, és milyen sokan meg is szülték már a babókat. :shock: Lassan rajtunk a sor! :wink:

TWIST
Milyen volt a buli???

dita75
 
 


Jó reggelt,

hát nálunk le van fagyva minden, apa most elment kocsival, felderíti az állapotokat és ennek függvényében indulunk el. Ha elindulunk. Persze most az ébredési vérnyomim is magas lett... A végén még emiatt kerülök kórházba.,,,. :?

Kata,

beleszerettem a szőnyegbe, a mérete nem tudom, hogy jó-e, azt majd a párom megmondja. :wink:

Dita,

legközelebb akkor a Balatonig megyünk :wink:

Nemone,

éjszaka gondolkodtam azon, hogy 2 héttel előbb akarnak kórházba utalni. SZerintem ha nincs probláma akkor felesleges.
Mondom én, aztán lehet, hogy én is ott kötök ki hamarabb... :oops:

Linácska,

nem tudom, hogy miért ilyen korán kezdik a ctg-t. Mondjuk ha Danika méreteit nézem akkor 3 héttel idősebb terhes vagyok. Egy cseppet sem lepődnék meg, ha előbb jönne...
Annyiban már megnyugodtam, hogy befodult, így akárki kiszedheti belőlem. A császárt azt nem engedtem volna másnak a dokimon kívül. :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt!

Zsuzska,
Örülök, hogy Oroszlánod befordult!
Nekem nem említette a doki külön a cukrot, hiszen eddig bármikor mértem mindig tökéletes volt, ezért az nem akkora probléma nálam. Én még mindig úgy gondolom, hogy az a terheléses eredmény nekem valami kiugró, vagy hibás mérés lehetett, mert azóta még olyankor is jókat mérek, ha nem tartom be a diétát.

Dita,
Örülök, hogy a párod éppségben haza is ért! De azért nagyon bátor ilyen kamionnal elindulni.... :?

Linácska,
Állítólag a 35. héten kezdik el a ctg-t, na most a lombik miatt ezt is megnyertem 1 héttel korábban. :roll:

Lányok, szerintem Réka a gyomromoat birizgálja, mert már 2. napja hányingerem van. :? Csak az a gond, hogy így nincs semmi kedvem enni, de azt meg kellene.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone,

én ezen már túl vagyok, Danika nekem is csinálta. De mostmár szépen ki vannak oldalra nyújtva a lába és a bordáimat rugdossa. Ez is kellemetlen, de nem annyira mint amikor a gyomrom fáj.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt drágaságok! :lol:

annyit termeltetek tegnap hogy csak na!

ez a csicsóka grtnulátum tényleg jó lehet

csicsóka kivonat tabletta rosttartalma segíti a székrekedés leküzdését, a táplálék koleszterin-tartalmának, méreg és rákkeltő anyagainak megkötését, illetve gyorsabb eltávolítását. Ballasztanyag tartalma sietteti a jóllakottság érzésének elérését, így akadályozza a túltáplálkozást, az elhízást. A csicsóka inulin tartalma immunstimuláló és rákellenes hatással bír. A csicsóka tabletta fogyasztóinál a testsúlycsökkenés mellett a vér inzulin-, cukor-, koleszterin-, és húgysavszintjének csökkenését, az érvédő HDL-koleszterin szintjének emelkedését is tapasztalták. Elhízott cukorbetegek fogyókúrájában is eredményesen alkalmazható.

megpróbálok én is utánaérdeklődni ismerősömnél aki ilyenfajta termékekkel foglalkozik

Nemone megértem hogy nem akarsz bennt feküdni.ki szeret, de ha a babád egészségéről van szó

. nehéz lenne és többet ártana mint használna... de így nem kell minden nap menned kontrollra? nem körülményes?

Suska teneked akkor be kell feküdnöd?

Moncsi remélem nem indultok el nagyon csúszik az út apácska most mondta

Dituli Felétek meg még xarabb lehet ahogy visszaemlékszek megboldogult lánykoromra :lol:

Évim mégis csak megvárta a szülcsinapot legalábbis már csak egyet kell aludnia



ja el vagyok maradva egy szobaképpel és akkor már csatolok mellé ZSigmond képet, hogy beinduljanak az anyai ösztönök
:wink: Kép Kép Kép Kép Kép

Peteérésekhez extratalálkozást! mindenkit puszilok

Budapesten Kárpitost nem tud valaki?
Vendég
 


ja és volt egy olyan érzésem, hogy Neked még áll a fád :lol:

Antal Imrének is egész évben állt a fája! de az nem műfenyő volt asszem :roll: csak még az anyukájával díszítették fel.....
Vendég
 


Jó reggelt!

Twist: Nagyon boldog névnapot! És drukk a holnapi UH-hoz! ++++++++

Dita: Köszike az érdeklődést! :) Nálunk jól teltek az ünnepek, nagyrészt kettecskén (hármacskán), a szülőlátogatást még karácsony előtt elintéztük. Persze kaja volt bőven, utána próbáltam kicsit diétázni, hogy a védőnő mérlege nehogy kiakadjon a január eleji mérlegelésnél. :) Nagyjából sikerült is, eddig összesen 4,5 kg-nál tartok.
Nikiről vannak ugyan új képek, még decemberben voltunk 4d uh-n, de nem lettek túl jók. Ami a vonalzóm mellett van, az a legjobb kép. Legközelebb majd a 30-32. hét környékén tervezzük, hogy megnézzük az arcocskáját. :)

Zsuzska: Örülök, hogy Oroszlán befordult a kijárat felé! :)
Amilyen extra aggódós a dokim, biztos vagyok benne, hogy oda fog figyelni a hátra lévő időben is a cukromra. Ma elmegyek az eredményemért, mert már nagyon kiváncsi vagyok, hogy jó lett-e.

Ilba: Köszi a híreket Éviékről! Mennek a drukkok nekik! +++++++++

Monic: Sajnálom, hogy tegnap rossz napja volt a dokidnak, de biztos nincs gond Danikával, különben mondta volna. Drukkolok, hogy kissé magas vérnyomásod csak a védőnő kiváltsága legyen! :wink: Örülök, hogy Nálad is befordult Danika a születéshez legmegfelelőbb pozícióba. :)

Bikfy: Apára fel! :wink: És 2 hét múlva várjuk ide a zebrás teszted! ++++++

Timejka: Neked is küldöm a drukkokat! +++++++++++

Linácska: Örülök, hogy a diéta mellett normalizálódni látszik a cukrod. Drukkolok, hogy a terheléses vizsgálat eredményével is elégedett legyen a dokinénid! ++++++++

Nemone: Igazából engem nem küldött a doki szívUH-ra, csak még az amnio előtt megemlítette, hogy van ilyen is, én meg kaptam az alkalmon, hogy akkor nézzük meg ezt is. Tényleg extra óvatos a dokink. Nekem nem volt valami jó élmény az az egy éjszaka a pavilonban, ezért azt hiszem a helyedben én is nemet mondanék neki a befekvésre. Valahogy csak meg lehet oldani, hogy a célegyenesben ottalvás nélkül kontrollálják, hogy minden rendben van-e Réka babával. Ha meg nagyon fárasztónak érzed majd a naponta-kétnaponta való bejárkálást, akkor még mindig ott van a befekvés lehetősége.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Jó reggelt!

Lányok, én tegnap óta fenem a fogam erre a f...sza kis jegesedésre. Dituskám, ma nem indulsz útnak? Na ne mondj zöldeket, én még plusz kört is teszek majd a városban. Mert ugye tudjuk, hogy a seggre esés segíti a babásodást. Hát mi segítsen, ha ez nem? Na jó, persze a kismamik maradjanak, de aki gyerek után ácsingózik, annak a mai menetrendnek a következőket ajánlanám:

1. Jó alaposan nézze meg Boni Zsigijét, attól beindulnak az anyai ösztönök.

2. Azután húzzon extra síkos talpú cipőt, és ki a jégre!

3. Igyekezzen plusz köröket beiktatni, ha netán nehezen sikerülne elesni. Sicher, ami sicher!

4. Ha még ez sem hozza meg a kívánt hatást, az instabil állapot eléréséhez ajánlanék egy jó kis kupica pálinkát!

Mindenkinek kívánok mára szép napot, vidám perceket és extra gyors babásodást!!! :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


Nálunk a sok hülye már sózza az utakat. Hát mindenki engem akar akadályozni? Pedig érzem, egy jó kis perecelés sokat segítene!!! :shock:

KépKépKép
bikfy
 
 


DENIKA
Mivel ritkán jössz nekem akkora sokk amikor meglátom a vonalzódat, hogy már te is a 25. hétnél tartasz! :shock: :shock: :lol: Hihetetlen! :roll:
4,5 kiló? Sztem az tök jó! Ideális. Sajnálom, hogy nem sikerültek jól az uhu-s képek de várjuk a köv. szériát. :wink:

BONI
Zsigi és szobája szenzációs! :D
Tök jó kékben a bútor, még nem is nagyon láttam színesben kiságyat. :? A párom fiának a szobája is ilyen bútorlapből van. Majd szétszedetem bútorasztalossal és csináltatok belőle kiságyat (ha továbbra is rossz lesz a gyerek, no meg feltéve ha fiú lesz Bogyó, mert ha lány akkor rózsaszín kell) :lol: Nagyon jók lettek a nikecellek (a Zsigmond felirat is abból van?)

Reggel amikor jöttem 6 után nem sokkal akkor már esett az eső, de még csak picit csúszott, most meg egy jégpáncél van, úgyhogy a délutáni bankos ügyintézésem ugrott.

Nekem irtad a karácsonyfás hsz-t?

dita75
 
 


BIKFY
Amilyen szerencsések vagyunk Moniccal nekünk még a lakásban is kíséret kell lassan, hgoy ne történjen baleset. :roll:
Tegnap is azt mondtam amikor a nokedlit készítettem a pörihez, hogy ma már nem nyúlok semmihez, mert kiesett a kezemből a szaggató és minden nokedlis lett. Persze hiába mondtam, hogy nem nyúlok semmihez, mert még volt dolgom, apa nacija kiszakadt azt varrtam és vagy 25x beleszúrtam az ujjamba a tűt! :oops: :lol:

dita75
 
 


Jó reggelt!

Itt is elkezdett esni valami, már hallottam 2-3 fékcsikorgást, de szerintem még nem az "igazi". Pont akkor értem haza a kocsival, ahogy elkezdett szitálni.


Monic,
abból azt hiszem van 2 féle méret, de már nem emlékszem pontosan. A legördülő ablakban meg tudod nézni.

Boni,
ez a csicsóka tabletta csak egyes helyeken kapható, vagy van minden bio boltban?
Nagyon csini Zsigi szobája, Zsigi meg nagyon édes. :lol:

i.kata
 
 


Boni,
a csicsóka tablettában engem is érdekelne. Apu feleségének bioboltja van, de még ő sem hallott arról, hogy van tablettában. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne, mint ez a granulátum, mert ennek ritka car íze van így vízben oldva. Azért a diétás Piroska málnaszörp segít rajta, az meg olyan édes, hogy szerintem arzént is lehet vele inni :lol:

Én nagyon jó helyen lakhatom, itt soha nincs semmi. A környékben ha dúl a vihar, itt akkor sem. Most még az eső sem esik, vagyis valami szemerkél, de plusz 1 fok van, és nem fagyott oda semmire.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csináltam tegnap (vagyis apa) 10 hetes pocifotót. Lehet, hogy van abban valami, hogy a 2. gyerek hamarabb látszik??? Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Zsuzska,
beszéltem a kolleganőmmel, azt mondta, hogy ha adnál egy elérhetőséget, akkor odaadja a szomszédjának (ő az illetékes igazából), és egyeztetne veled, hogy hogyan tudod akár önállóan is beszerezni. Boltban sajnos nem kapható.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


LINACSKA
Nagyon csini vagy! Picit látszik már igen! :D

És nálatok sincs lebontva a fa! :lol:

Észre sem vettem a telefonomra jött este 11 körül egy üzi. Most hogy csörgött látom, hogy villog a boríték :shock:

Közben már beszéltem is Czinkivel, és most leírom az sms-ben hogy mi áll:

Szia! köszi jól vagyunk, már 4130 gr Nándi, 1080 nőtt a hazajövetele óta. Szopi, puki megy, az utóbbi egy csepp segítégével. Büfi nem igazán van mert valszeg tól jól zár a rekeszizma, de így nem is hány. Néha nem akar aludni.Szeret kézben lenni, nézelődni a vállunkon. Remélem ti is jól vagytok. Párom holnap küld levelet neked és írhatnál majd vissza oda ha van időd .... pusz mindenkinek!
Szóval megkapom a szüléstörténetet meg a fényképeket Nándusról és jövök vele. Aztán mindenki írja meg hogy mit üzen Czinkinek és én meg elküldöm a levélben!

dita75
 
 


Linácska, nagyon aranyos vagy, tegnap sikerült megrendelem a gyógyót a neten, úgy jövöhéten megkapom, köszi a segitséget.

Nemone, elvileg a Te döntésed hogy bejössz-e a kórházba a vége előtt-e vagy sem, de megmondom őszintén nekem eszembe sem jutott hogy nemet mondjak, mivel az már tényleg a vége, vagy talán azért mert Oroszlánnal megbeszéltem hogy addigra kibújik azért vagyok annyira hős :lol: :lol: :lol: :wink: Nem tudom miért de úgy érzem hogy 38 héten már Oroszlán a karjaimban lesz. Nem tudom megmondani hogy miért de folyamatosan ezt érzem, talán azért nem is agyalok a befekvésen. De akit ismerek meg láttam a Sotén problémás terhességgel mindenkit hamarabb befektettek sztem ott minden doki ilyen alapos.

Kép
pgsuska
 
 


Mamik, kismamik!
Csináltam nektek a blogomon egy meglepit, még nem teljes a kép, mert várok még néhány képre! :wink: :D

dita75
 
 


Linácska,
nagyon csini vagy!

Én azt hiszem ma koriban viszem le a kutyikat sétálni. Csak szegényekre nehogy ráfagyjon az ónos eső :roll:

i.kata
 
 


Nálunk még mindig semmi időjárásügyileg. De végre nincs az a nagyon hideg.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


http://herbalnet.hu/kereses/6/?x=0&y=0&s=csics%F3ka

http://www.homoktovis.com/csicsoka_tabletta.html

http://www.pixelmania.at/user/drfitokup/

http://nogradi.gportal.hu/gindex.php?pg ... lk4elutel1

ezeket találtam csicsóka ügyben ismivel nem beszéltem még

Dituli igen neked de ahogy látom írhattam volna Linának is

Suska hol rendelted meg ? vagy nem a csicsókára gondoltál?

Án azt üzenem Czinkének, hoyg Zsigi sem büfizett, valószínű nem eszik mohón azért, vagy mert helyesen tartja szopikor

:lol: nagyon ügyesek, puszi nekik

Dita ZSigmond felíratot unokatesótól kaptuk teszveszen rendelte
Vendég
 


Dituli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: meghatódtam :wink:
Vendég
 


Boni,
a fát mi mindig február környékén szoktuk leszedni. Most azt mondta a férjem, hogy addig mindenképpen tartsuk meg, míg meg nem jön a kanapénk. Azt karácsonyra szántuk magunknak, csak a Retz jól kibabrált velünk. Szóval addig tutira lesz fa, amíg végre megkapjuk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nálunk 100 ágra kisütött a nap :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


BONI
Örülök, hogy tetszik! :wink:

LINA
Nem hullik le a tűlevél?

dita75
 
 


Dita,
én csak annyit üzenek Csibinek, hogy puszilom Őket és hogy szerezzenek már egy internet előfizetést. :lol:

Itt elég szép jég van, de sóznak ezerrel. A kutyák csak kapkodták a lábukat a járdán, mert annyi a só, hogy marja szegények mancsát. Most meg itt horkol a kis kancsi, de olyan hangosan....

i.kata
 
 


KATA
Átadom! Arik lehettek szegény kutyik!
Látom már téged is meglátogatott piri, miért nem küldted hozzám, neked nem kell, nekem igen! Tecc a vonalzód!

dita75
 
 


Sziasztok,

gyorsan magamról, mert mennem kell a polgármesterhez:

voltunk a belgyógyásznál, a helyzetem kétségbeejtő. :cry: AZt mondta, hogy 140/70 vérnyomi egy kismamának nagyon magas, kaptam azonnal vérnyomáscsökkentőt amit szednem kell, és mondta, hogy úgy látja toxémia lesz a vége :cry: Dagadni még nem dagadok szerencsére.
Nem hízhatok egy dekát (nem híztam sokat eddig sem, de a zervezetem nem bírja ezt sem) sem a szülésig szedni kell a vérnyomi csökkentőt szigor vérnyomás mérés mellett. És a hátralévő 8 hét még rengeteg, nem biztos, hogy kihúzom addig.
2 órája bevettem a csökkenttőt, eddig aludtam, most keltem, megmértem a vérnyomit és 141/83 :shock: Ilyen magas még sosem volt :shock: :shock: Attól félek, hogy ha így folytatom kórház lesz a vége...
Ennyit, most mennem kell, este jövök, mindenkinek puszi

Bikfy,

a visszaolvasásban a jeges tanácsodig jutottam, halálra nevettem magam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


MONIC
Ó te szegény! Ki gondolta volna! Én is szentül megvoltam győződve arról hogy az idegeskedés és az azonnali mérés miatt ilyen magas a vérnyomásod. Remélem a gyógyszer rendbehozza és nem kell kórházban gubbasztanod! Vigyázz nagyon magadra és este várunk a bővebb infokkal.

Én most eljátszom a Negros reklámot, mert párom otthon vár.
Üzentem neki, hogy csúszok haza bébi bogyó!

BIKFY
Én csak kizárólag abban az esetben szeretnék seggreesni hogy ha tényleg babás lehetek tőle! Félek az ilyen esésektől, mert tuti csontomat is törném, bár elég jól ki vagyok párnzáva! :oops:

dita75
 
 


Dita,
Küldtem képet!
Én is sokszor puszilom Czinkééket, és tényleg jó lenne ha lenne nekik otthon net, mert akkor sűrűbben tudna jelentkezni, illetve képeket küldeni.

Monic,
Reggel egyik pillanatról a másikra leszállt Réka a gyomromról, és el is múlt rögtön a hányingerem!

Boni,
Nagyon szuper Zsigi oroszlánbarlangja! :D

Lányok, félre ne értsetek, ha lenne valami igazi oka a dokimnak arra, hogy befektessen, akkor nem tiltakoznék, de csak azért, mert Réka lombik-baba azért nem érzem indokoltnak, hogy bemenjek. A BMC-s babás fórumon senkit nem fektettek be előtte, csak akkor mentek be amikor megindult a szülés.

Én ma megjártam az Ikeát, és kicsit valóban csúszott az út odafelé, de mindenki sózta ezerrel, erre amikor jövök ki abból a kicseszett Ikeából (továbbra is óvatosan) tükörjég volt kint, és rögtön elestem. :twisted: Basszus, hogy nem lehet erre egy ilyen nagy áruháznak figyelnie??? Bezzeg pár méterrel odébb a BKV-nak nem jelentett problémát a saját területét lesózni, és sehol máshol nem volt lefagyva csak az Ikea előtt. Még jó, hogy csak az oldalamra estem, és jó vastagon fel voltam öltözve. Amúgy Rékát nem zavarta az egész, mert alud tovább, itthon ébresztettem csak fel, hogy mozog-e még, de csak belém rúgott párat, hogy hagyjam tovább aludni. Mindegy most pihizek, hogy nem is legyen semmi baj!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Monic,
Sajnálom a vérnyomásodat! :cry: Nem igaz, hogy egyikünknek sem megy minden simán...

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekünk sem megy simán.:( Tegnap voltam a háziorvosnál és csináélt egy-két vizsgálatot, EKG-t, vizelet stb. Egyik fényesebb lett, mint a másik.

Az EKG-mal az a baj, hogy ritmuszavarom lett (sosem volt, pedig évente többször is csináltak EKG-t.) A lelettel ott rohangált a dokim a kardiológushoz, hogy mit kell ilyenkor csinálni. Végül is nincs komoly baj, de kéthetente járhatok EKG-ra is. :twisted: Mondjuk jó, hogy legalább észrevették és figyelni fogják.

A vizeletemben meg nyomokban ketont, fehérjét és fehérvérsejtet találtak. :evil: Persze semmi felfázásra utaló tünetem nincs, úgyhogy két hét múlva vizelet kontroll az AFP-vel együtt.

nellike
 
 


Nemone!

A te dokid kicsit túlaggódós, nem? Mondjuk jobb, mintha hanyag lenne, úgyhogy szerintem próbáld ilyen szemmel nézni a dolgot. Azért azt nem csodálom, ha pusztán amiatt, hogy Réka lombik baba, nem akarsz befeküdni a kórházba. :?

Én ki sem mozdulok itthonról amíg le van fagyva a járda meg az út. :roll:

Monic! Sajnálom a magas vérnyomást. A toxémiától én is félek rendesen, mert ikerterhességnél gyakoribb. Mindig a béka s.gge alatt volt a vérnyomásom, most se sok, de állítólag ez mit sem számít. Azért remélem, hogy a gyógyszer segít és féken tartja, amíg meg nem születik Danika.

nellike
 
 


Monic,nekem is a nagyobb lányomnál voltak toxémiára utaló tünetek,de nyugi,ez a vérnyomás még semmi bajt nem jelent. Én három hónapot feküdtem bent a semmiért,míg kaptam egy tippet,minden este pici darabokra vágott fokhagyma gerezdet ettem egy kevés mézbe keverve. Tudom,fura párosítás,de a kitolási szakasz előtt is totál normális vérnyomásom volt,biztos vagyok benne,hogy ez használt. Mindenkinek ajánlom,jobb,mint a Dopegyt vagy nem is tudom mit adnak ma már. Ne izgulj ezen,nem lesz semmi baj!
f.ancsi
 
 


NÉMÓKA
Még a vér is meghült bennem amikor olvastam a soraidat! Jajj te lyány, vigyázz magatokra! Amig a 8 perces utat megtettem bő 20 perc alatt végig azon gondolkoztam csak veletek nehogy valami baj legyen de ha mégis elestek akkor a pocakot ne érje. Pocakosok és nem pocakosok is nagyon vigyázzatok, ha nem muszáj menni akkor popón ülni otthon. Holnap is durva lesz, mert egész éjjel esni fog az eső! :roll:
Beteszem Rékát is a fotókhoz! :D Próbáltam kinagyítani az avatarodat meg vagy végignéztem két hónapot de nem találtam róla jó képet! Bezzeg a pocakodról van bőven! :wink: :lol:

NELLIKE
Jól teszed hogy otthonmaradsz. Sajnálom a rossz eredményeket, és remélem tényleg nem lesz belőlük nagyobb probléma!

Na megnézem Czinke apu átküldte-e már a képeket.

dita75
 
 


Monic,
egy magas vérnyomás azért még nem toxémia..., és nem is biztos, hogy az lesz. Ha meg igen, akkor meg tudják kezelni. Az egyik ismerősömtől hétfőn kaptam egy sms-t, hogy 34. hétre sürgős császárral megszületett a lánya, 1700 g-mal, mert neki is nagyon súlyosan kialakult, így volt a legjobb. A baba teljesen jól van, ő is most már.

Csajok, én ebből az egész ónoseső mizériából kimaradtam. Itt délután komolyan tiszta tavasziasan sütött a nap, plusz fok volt.

Dita,
normann fenyőnk van, egyátalán nem hullik. A levelek ugyan ilyenkor már rászáradnak a fára, de nem jön le. Majd csak ha kivonszoljuk a lakásból. Czinkit én is puszilom, és várjuk a képeket, meg a történetet.

Basszus, a gyerekem annyira belemerült a tévénézésbe, hogy egyszerűen leesett az ágyról. Még jó, hogy egy dupla szivacs van alatta :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Itt is vagyok,

Dita,

nagyon meghatódtam amikor megláttam Danikát a blogon. Nagyon kedves tőled :wink:
Attól, hogy még nem vagy pocakos vigyázz nagyon magadra, mert ezek a csúszós utak nagyon veszélyesek.
Czinkinek üzenem, hogy milliószor puszilom és nagyon hiányzik :wink:

Kata,

megnézem majd a szőnyeget. :wink:
Én épp a kutyák miatt nem sóztam le semmit az udvaron, nem akarom, hogy kimarja a lábukat a só.

Ancsi,

nagyon köszönöm a tanácsot, van itthon fokhagyma és méz is (Twist is hasonlót tanácsolt nekem korábban), ma este el is kezdem enni. És ha hiszed ha nem, én is Dopegytet kaptam, anyu mondta, hogy 30 évvel ezelőtt is ezt adták :shock:
Persze a vérnyomásom továbbra sem csökken.

Linácska,

ha a belgyógyász mondja, hogy toxémia gyanúja van velem kapcsolatban akkor azt sajnos komolyan kell vennem. Most ráálltam a mérlegre és az idén nem híztam, hanem fogytam is fél kg-ot. Remélem ez nem fog változni.
Azon vagyok kiakadva, hogy egy csomó ismerősöm meséli, hogy 34, 27, 24.. stb kg-okat híztak a terhesség alatt és semmi bajuk nem volt. Nekem meg már a 12,5-öt sem bírja el a szervezetem... :roll: Érdekes, mert a 176 cm magasságomhoz ez nem sok...

Nemone,

szegénykém :cry: , én amikor Danikával kb 14 hetes lehettem a sötétben beleestem egy árokba... Szerencsére egyikünknek sem lett semmi baja.
Réka baba is biztos rendben van, ha az oldaladra estél akkor ő biztos, hogy nem ütődött meg. Nem semmi ez az IKEA :evil:
Csak a lombik miatt én sem feküdnék be hamarabb. Ma elvittem a dokimhoz a belgyógyász írását, a dokim be sem hívott, hanem a nővérrel kiüzente, hogy a 10 napos kontrollos papírokat is látni akarja :shock: Most nagyon haragszom rá, mert a ctg-t is meg kellett volna beszélnünk, korábban amikor semmi gondom nem volt mindig behívott, most hogy gáz van, látni sem akar :roll: :? Ki érti ezt? AZt sem tudom, hogyha befektetnének akkor a begyógyra vagy a nőgyógyr fektetnének... Ezt is szerettem volna megkérdezni. Meg azt is, hogy így mik az esélyeink.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic,
mi az, hogy nem hív be a dokid??? Időpontod volt? Vagy csak úgy mentél hozzá?
Amúgy nem azt mondtam, hogy ne vedd komolyan a toxémia gyanút, csak azt, hogy egyátalán nem biztos, hogy az lesz. A férjem kolleganője kb. 120 kilósan kezdte a terhességet, február 5-re van kiírva, végig tartotta a cukros diétát, a végére magas lett a vérnyomása is, de nem toxémiás. Itt a Fogamzás fórumon van felül Toxémia, hellp szindróma fórum, azt egy olyan lány indította, aki mind a két lányánál megszenvedte (de időre rendesen születtek), lehet, hogy találsz hasznos infókat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska,

köszi az infót :wink:
A dokim tegnap uh-án kérte, hogy ma feltétlenül vigyem neki a mai belgyógyászati papírjaimat a vérnyomásom miatt. Ezért nem értem, hogy miért nem hívott be. Ha lelkileg nem lettem volna magam alatt biztos beerőszakolom magam hozzá, de addigra már annyira a sírás kerülgetett, hogy inkább hazajöttem.
Lili nem ijedt meg nagyon amikor leesett az ágyról? A kistesóval közös szobájuk lesz, vagy az újszülött veletek lesz majd kezdetben?

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic,
nem ijedt meg, nevetett. Meg ez kb. 30 cm esést jelentett egy dupla szivacsra, ami a kanapé előtt van, ezen dögledezem napközben.
Lilinek van szobája, de még velem alszik, apa meg a nappaliban. Szeretnénk neki venni egy magas ágyat, amit alá lehet szekrényezni, és akkor az összes játék bekerülhet a szobájába. A kicsi meg velem lesz egyenlőre a hálóban. Aztán lehet, hogy megcseréljük később, és a kisszoba lesz a háló, a nagyobb meg a két gyereké. Hosszútávon szeretnénk beépíteni a tetőteret, csak az is 4-5 millió Ft. Aztán meg ha elmennek suliba..., akkor meg hatalmas lesz a ház. Szóval nem tudom. A pelenkázónak kellene valami jó helyet találni, mert azt nem akarom Lili szobájában hagyni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: