Új privát üzeneted érkezett!

Lilla!
Pont 1-én lettem beteg 23.a az péntek én ugy gondoltam 26.án kéne menni az hétfő az még ugy nem késő nem?És ha időpontot kérek akkor csak azt mondjam, hogy nőgyógyászatra kell mennem clostyt iratni?
Nem mondtak semmithogy hányat javasolnak!!!:(
De én azt hittem majd mi is kapunk lombikra időpontot és majd közbe lehet inszemet csinálni! :oops:
De így ha nem sikerül az inszem(ek) akkor majd tök későre fogunk lombikra kapni időpontot! :cry:
NEM?
Neked mi volt ma?Hamar végeztél?Remélem mindent rendben találtak most is! :lol:
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Fú, de eltűnt mindenki. :o

Én azért írok :) Én elkezdtem barnázni, úgyhogy biztos meg fog jönni. Tudom, hogy terheseknél is lehet, de én érzem hogy biztos jön Piri, úgyhogy bedühödtem és felhívtam a Forgácsot (na, reálisan nézve azért lehetett számítani erre).

26-án megyünk a meddőségibe. Örülök, mert azért ott alaposabban ki leszünk vizsgálva. Meg azért nyugodtabb leszek, ha megnézi még egy andrológus a férjemet.

Remélem, veletek minden rendben. Írjatok csajszik!! :wink:
vayacon
 
 


Szia Vayacon!
Örülök, hogy ilyen hamar kaptatok időpontot!És mondták is a bejentkezésnél már hogy mit fognak csinálni?( gondolom elöször vérvétel)
Api mit szólt hogy ujabb vizsgálatok jönnek?Birja?
Drukk majd nektek! :wink:
horváth beáta
 
 

 
 

Bea,
nem mondták, de most szerintem csak egy megbeszélés lesz, legalábbis a honlapon az van. Mondjuk az ogyeiben is rögtön volt vérvétel, úgyhogy, lehet, hogy itt is lesz. Csak annyit mondtak, hogy vigyük a leleteinket, gondolom, az alapján határozzák majd meg a további vizsgálatokat.

Api összeszorított foggal tűri a vizsgálatokat. Elmagyaráztam neki, hogy milyen hosszú várólista van a lombikra, és hát ugye mire oda kerülünk, ha szükség lesz rá, már túl leszünk a két éves próbálkozáson.

Neked hol csinálják az inszemet? Amúgy tényleg furi, hogy nem kaptatok lombikra időpontot, én is úgy tudtam, hogy adnak inszemtől függetlenül.
vayacon
 
 


Sziasztok!
Nemrég értünk haza. Hamar sorra kerültem.
Édes kicsi babánkkal minden rendben, 0,48 cm, és VER A SZIVECSKÉJE, és hallottam, és nagyon-nagyon boldog vagyok. Legközelebb 2 hét múlva kell mennünk, akkor apa is bejön velem. Íme a sztárfotó: Kép

Kép
p__lilla
 
 


Vayacon
Örülök, hogy bejelentkeztél a Forgáchba. Vagyis azért annyira nem örülök, mert azért jobb lenne, ha babás lennél.
Az árakról tudsz már valamit?

Bea
Szerintem jó az az időpont. De előbb ugye nem szokott megjönni? Hívd majd a recepciót, és mond meg, hogy inszemetek lesz, és a doktor mondta, hogy most kell mennetek előtte a gyógyszerért. Aztán ők már tudni fogják. Akkor nálatok is kezd izgalmas lenni a helyzet. Szeretném, ha sikerülne nektek. Azért kérdezz rá, hogy hány inszemet kell végigcsinálnotok és mikor lehet lombikra időpontot kérni. Akinek nem sikerült decemberben, már csak júniusra kaptak. Gondolom most meg már csak júliusi van. Sok idő, lehet jobb lenne, ha lenne helyetek már most, addig még simán lemegy 4-5 inszem is. Aztán lehet sikerül az egyik és átadhatod a lombikhelyed másnak.

Kép
p__lilla
 
 


Szia Lilla!
És kinél voltál?Nagyon örülök, hogy rendben minden!!!GYÖNYÖRŰ SZTÁRFOTÓ!
Gondolom ilyenkor milyen boldog vagy mikor láthatod!!! :wink:
Most api nem volt veled vagy nem mehetett be?

Holnap akkor felhívom aztán kérek időpontot.Meg majd ha megyek rákérdezek a többire.Aggódom én is miatta.

Vayacon!Sok türelem kell hozzá majd de megéri!Majd kérjük ám a fejleményeket!Nekünk Tapolcán lesz az inszem.
horváth beáta
 
 


Húúú Lilla neked nagyon szép napod volt ma. Gyönyörű a csöpi :wink: csodás érzés lehetett látni és hallani a szívverését.

Az árakról annyit tudok, hogy 10e az első konzultáció, a vizsgálatokról is olvastam már, csak nem emlékszem a pontos árakra, de nem tűnt olyan vészesnek, hasonló más jellegű intézetekéhez. Ha jól emlékszem pl 6ezer a spermavizsg.

Szerintem jót fog tenni nekem, hogy elmegyünk erre a helyre (bár mmzsó most biztos csóválja a fejét :oops: ), legalább elmozdulunk valamilyen irányban. Ma egy kicsit meg is zuhantam, néha belegondolok h mennyien vannak akiknek csak úgy pikk pakk jön a gyerek, nekünk meg még mennyit kell szenvedni érte és milyen sokáig kell várni rá.

De nem akarom átragasztani rátok a rosszkedvemet, szerencsére nálam is hamar el szokott múlni. :roll:
vayacon
 
 


Vayacon,
nem csóválom,sőt kíváncsian várom a fejleményeket!Vajon mit fog mondani az ottani andrológus?
Különben a herevisszérsérvet ultrahanggal lehet a legjobban kimutatni,de az nekünk nem volt,a Lantos kapásból megmondta tapintás alapján.Különben olvasgattam a Török dr.írásait(tapolcai int.igazgatója),én személyesen ismerem öt és nagyon-nagyon nagyra tartom,de pl.nemigen bízik a herevisszérműtétek sikerében,és nem tudom,ez miért van így,hiszen több pozitív példát tudok(pl.a mienket),szóval érdekes ez a kérdéskör :roll:

Lilla,
gratula a kis csöppség sztárfotójához :wink:

Bea,
könyörgöm,ne gondolkodj még azon,mi lesz,ha nem sikerül az inszem!Inkább bízz benne!Azért javasolták ezt,mert olyan jó a spermakép,ez a lényeg!++++++++++++
Vendég
 


mmzsó, érdekes, én pont erre gondoltam, hogy eddig miért nem nézték meg ultrahanggal sehol a férjemet, hiszen az pontosan kimutathatná a visszeret. Egyébként valóban eltérnek a vélemények a műtét sikerességéről, még nem bizonyított, hogy tényleg ez okozhatja a meddőséget, bár a többségnél segít a statisztikák alapján.

Mindenesetre én biztosan nem fogok belevágni a lombikba anélkül, hogy még egy andrológus megnézi a férjemet. Tegnap olvasgattam az eljárásról, és kicsit megijedtem tőle, félek, hogy nehezen bírná a szervezetem a gyógyszereket, ez egyébként is jellemző (a fogamzásgátlótól pl 3 napig migrénes fejfájásom volt).

Tegnap egyébként nagyon rossz napom volt, férjecském este megkérdezte, hogy nem korai-e még, hogy bejelentkeztünk a meddőségibe, miután már megbeszéltük, hogy a féléves várólista miatt kérünk már most időpontot. Hát ez elég volt ahhoz, hogy kiboruljon a bili, 2 órán keresztül bőgtem. A ti férjetek hogy áll ehhez az egészhez? Mert az enyémről tudom, hogy nagyon szeretne közös bébit, de néha olyan nemtörődömnek tűnik. Bár tudom, hogy sok férfi ilyen, csak tőle néha olyan furcsa, mert tényleg nagyon gyerekszerető.

Bea, tudom, hogy nehéz, de tényleg próbálj pozitívan állni az inszemhez, az is hozzásegíthet a sikerességhez. Gondolj arra, hogy voltak mások is, akiknek sikerült elsőre, akkor neked miért ne sikerülhetne?! Hajrá :!:
vayacon
 
 


Sziasztok!

Vayacon!
A herevisszérrel az a baj, hogy fizikailag ronthatja a spermaképet, azon okból, hogy panf a vénában a vér, ami melegen tartja a heréket. márpedig a hő spermaölő. Tehát ez mindenképp hat a spermaképre, de nem jelenti azt, hogy ez okozza a fő problémát. Nekünk az orvos annak idején azt mondta, hogy amíg az a fizikális tényező fennáll, addig nem érdemes semilyen egyéb kezelésnek, mert azok hiába hatnak, ha a visszér úgyis lerontja.
Nálunk nem segített a műtét, mert valszeg nem csak ez volt a baj.

Az meg nagyon jó, ha elmentek egy meddőségi centrumba, ugyanis ott is eltelhet jó sok idő, mire valami történik. Lásd az én példámat, inszemekkor kiderült, hogy csak 2 havonta vagyok stimulálható. Aztán bele akartunk vágni a lombikba. Augusztusban volt a konzultációnk, akkorra minden leletünk is megvolt. Utána derült ki(direkt kértem egy hysterot), hogy polip van a méhembe. Ezt ki kellett szedni. Aztán megint neki akartunk futni, akkor meg a peteérésből marad vissza ciszta. Tehát már fél éve járkálok a Kaáliba, és még nem tudtuk elkezdeni a lombikot. Ma megyek megint. Kivi leszek mit mondanak.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Lilla!
Gyönyörű gyerek. :D

Bea!
Nem kell menned 3.cnes vérvételre?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, a cisztával mit csináltak? Gyógyszeres kezelés volt? Ma mért kell menned a Kaáliba, most derül ki, hogy mehettek-e inszemre? Majd írd meg, mi volt. Megkérdezhetem, hogy a te férjednél mennyi volt az ondósejtek száma? Bocs a sok kérdésért

Én igazából azért állok értetlenül a történtek előtt, mert a férjemnek már van gyereke, és az életmódja sem olyan rossz, hogy indokolná a sejtszámának ezt a nagyarányú csökkenését. Sportol, nem dohányzik, egyedül az étkezésének a minőségén kellene javítania. Én azért gyanakszom, hogy mégis lehet ott valamilyen pici visszér, csak lehet hogy olyan alattomos, hogy azért nem vették észre. Persze kérdés, hogy van-e értelme megműteni, egyáltalán nem biztos.

De most türelmesen megvárom, hogy elvégezzék majd a Forgácsba a vizsgálatokat, ott még bármi kiderülhet.
vayacon
 
 


Bumi,
nagyon drukkolok,hogy végre elkezdhessétek,most már tényleg nem jöhet közbe semmi!+++++

Vayacon,
tényleg nagyon kíváncsi vagyok,mit mondanak a Forgácsék.Buminak igaza van szerintem,amiket írt,nekünk is így magyarázták.Véletlenül nem magas ember a párod?Náluk gyakoribb az ilyen keringési probléma,a dokink azt mondta,10 kosarasból 2-nek herevisszere van.Mondjuk az én férjem pont kivétel,178 cm :lol:
Vendég
 


Na, most meg a bal oldalamon van ciszta, és még a jobb oldalon van valami, lehet, hogy még a múltkori.Mindenesetre megint mennem kell 1-2.cnen vv-re, meg uh-ra. Ha a hormonjaim okésak, és a ciszták mérete 12 mmnél nem nagyobb, akkor esetleg elkezdhetjük a lombikstimut. Ha nem, akkor fogigátlós ciklus jön.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Vayacon!

A cisztával semmit. El kéne múlnia magától menzikor. Eddig soha nem volt semmi bajom. Most meg valami megbolondult a szervezetemben, és amikor a tüsző megreped, bevérzik. Ezt hívják cisztának.
Ezért bánom már, hogy nem rögtön lombikkal kezdtünk, mert 1 éve még semmi bajom nem volt, most meg nem jutunk egyről a kettőre.

Egyébként a férjem eredménye nagy fokú varicikele mellet is 20M/ml volt, és ebből változóan 10-20% mozgott jól, 50% egyáltalán nem, 50% volt a jó morfológiájú.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi, és ez mitől alakulhatott ki nálad? A gyógyszerektől? Ezt lehet tudni? Akkor már nem is mentek inszemre, csak lombikra? Drukkolok neked, hogy most már rendben legyen minden, és elkezdhessétek.

mmzsó, magas a férjem, 188 centi. Nekünk is mondták, hogy magas embereknél gyakrabban fordul ez elő. Csak az is hihetetlen, hogy két urológus nem viszi észre, ha van. Már nem tudom, mit gondoljak.
vayacon
 
 


Vayacon!
Az enyhe viszér tapintással szerintem meg sem állapítható. Ha uh-t nem néztek, akkor azért nem vették észre. Az én páromnak teljesen tapintható volt. Egyébként a férjem 192 cm.

A cisztát meg nem tudja senki, mitől alakul ki. Inszemeket még júniusban abbahagytuk, mert a dokim nem tanácsolta a folytatást, hanem lombikra küldött.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!Téged miért csak 2 havonta lehet stimulálni?
Nekem nem mondták hogy vérvételre kéne mennem?! :oops: Miért kellene?

Bumi hisz nektek nem is rosszak az eredményeitek!20M az jó!
Ti nem inszemre mentek???
Jaj olyan bosszantó,hogy mindig van valami!!!Hát remélem azért elkezdhetitek ti is!!!Most akkor mikor kell menned mégegyszer dokihoz?Még ebbe a hónapban?

Vayacon!Ne izgul elöbb utóbb nálatok is minden rendben lesz!De ahogy irtad te nem voltál még HSG-n szerintem arra is menned kell majd.(Soktól hallottam már hogy azért nem esett teherbe mert el volt záródva a petevezeték. De remélem azért nálad okés lesz.)

Hát sajnálom hogy kiborultál nehéz ez mindenkinek.Beszélgessetek apival sokat nálunk az mindig segít!Lehet hogy csak fél belevágni az egészbe nem? Nálunk is megijedt api elöször hogy mi lesz főleg mikor kiderült hogy nála van baj.De hálisten ahogy egyre többet jártunk az orvoshoz és megértettük mi hogyan belerázódott most már "rutinos" lett.Meg a kedve is jobb lett mikor javult az eredménye!:)Mindig alig várjuk már a következő időpontunkat!Nekem pedig sokat segít(ett) ez a fórum is hogy tudok kérdezni ha valamit nem tudok és olyan sok aranyos ember van mindent meg lehet beszélni!Sok erőt ad!
És api is már sokszor jön ide mellém és olvasgatja kérdezgeti kivel mi van olyan aranyos ám!Tegnap is hazajött a munkából evett és kérdezte hogy na a Lillá irt mi volt?!Ugy izgul mindenkiért!
horváth beáta
 
 


Bumi!Hány inszemetek volt?
horváth beáta
 
 


Bea!
Azért kell a 3.cnes vv, hogy kiderüljön milyenek az adott ciklusban a hprmonjauid. Nekem minden inszem utáni ciklusban magas maradt az ösztrogénem, így egy ciklust ki kellett hagyni, nehogy túlstimuláljanak.


Az andrológus ezzel az eredménnyel is lombikra küldött volna rögtön, de én felülbíráltam és inszemezni kezdtünk. Astenozoospermia volt, tehát a mozgékonysággal volt baj. Viszont a 3 inszemre nagyon sokat romlott az eredménye.A szám isa felére csökkent, és a mozgékonyság is. Az okát nem tudjuk. Most már oligozoospermiája is van.
A 3. inszem után a dokim nem javasolta a folytatást, és lombikra küldött.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea, köszi a biztató szavakat. Ma már sokkal jobban vagyok. Tipikus skorpió vagyok, nagyot tudok zuhanni aztán hamar talpra állok :wink:

Hát igen, gondolom senkinek nem könnyű, valójában a párjainknak sem, biztos őket is megviseli, csak hát máshogy reagálnak a dolgokra, mint mi. Gondolom az én férjem is fog majd változni, csak hát nekem annyival nehezebb helyzetem van, hogy neki már van egy lánya, így nála nem áll fenn az a veszély hogy sosem lesz gyereke. Szerintem jobban aggódna, ha neki sem lenne.

Meg hát el kell fogadni, hogy a férfiak mások, és is próbálom vele megbeszélni az aggályaimat, csak sokszor úgy érzem, hogy már kicsit sok, és néha vissza kell fogni magam.

De hát mi még nagyon az elején vagyunk. Biztos lesznek még hullámvölgyek, de ha meg lesz az eredménye, akkor megéri.

Aranyos férjed lehet, hogy így érdeklődik, becsüld meg :wink:
vayacon
 
 


Bumi! Lehet ha megyek gyógyszert iratni akkor mondják, hogy menjek majd vérvétere nem?

Különben mi az a astenozoospermia és a oligozoospermia?
Apinak az irták: Férj OAT syndromás de azt se tudom hogy mit is jelent!:(
Semmit nem is tudtak mondani hogy mitől lett a fele??fúúú!
Szedett a párod vitaminokat?Vagy valamit?

Vayacon!Igazad van és megértelek!Ha beszélgetni akarsz vagy ki akarod adi magadból csak irj nyugodtan mi meghallgatunk!:)
horváth beáta
 
 


Bea,
www.nemesekteherbe.hu-ról:

A spermakép értékelése:

Oligozoospermia: alacsony spermiumszám, 20 millió/ml-nél kevesebb
Asthenozoospermia: 50%-nál kevesebb mozgó spermium
Teratozoospermia: 70%-nál több kóros szerkezetű spermium

OAT szindróma: mindhárom paraméter eltér a normálistól
vayacon
 
 


Vayacon!
Kösz az infót!"Megnyugtattál"! :cry:
horváth beáta
 
 


Bea
bocsánat hogy rossz hírt közöltem :oops:
az kiderült, hogy a párodnak miért ilyen rossz a spermaképe?

Bumi,
írtad korábban, hogy te kérted az inszemet hiába rögtön a lombikot javasolták. Ezt meg lehet tenni minden további nélkül? Csak mert én is jobban szeretném azt, csak nem tudom, a Forgácsba megcsinálják e ilyen kevés spermaszámnál. Amikor inszemezni kezdtetek rögtön kaptatok időpontot lombikra is vagy csak akkor amikor befejeztétek az inszemet?
vayacon
 
 


Bea,
tudom,könnyen mondom,de próbálj arra gondolni,hogy az OATellenére nem lehet olyan rossz az a spermakép,hiszen inszemet javasoltak és nem lombikot!Ez nagy különbség!

Vayacon,
ritkán tudják megmondani,miért rossz egy spermakép.A herevisszér elég kézzel fogható,de lehet hormonális probléma meg egész "rejtélyes" ok is,amelyen nem sokat tudnak változtatni,ezért jó,hogy van inszem meg lombik...
Vendég
 


Vayacon,
különben nem tudom miért azt irták rá hogy OATsyndróma mert bár igaz hogy kevés a szám és kevés a jól mozgó de a papirjára az van irva genetikailag jók a kattincsok.Tehát nem hinném hogy 70%-ban kóros szerkezetüek!Vagy én már nem tudom!!! :oops:

Azt nem mondták (szerintem nem is igen tudják pontosan ) mitől ilyen rossz a spermakép.hormonok+egyéb jó minden csak az a baj 15M és 30% jó.


Zsó! Tudom!Mi egyáltalán nem is vagyunk elkeseredve!:) Tisztában vagyunk vele hogy nem lehet olyan rossz az eredmény ha inszemre mehetünk és teljesen optimálisan állunk a dolgokhoz.Csináljuk amit kell amit mondanak aztán ha összejön össze ha nem megyünk lombikra!Mi mindenben reménykedünk. :wink:

Vayacon,
mennyi is volt nálatok az eredmény?Itt 7M-nak kell lenni min. azt hiszem hogy inszemre mehess.Máshol nem tudom.Sz.helyen nekünk simán csináltak volna inszemet 3-5 M-val is!
Majd kiderül!Remélem majd ti is inszemmel kezdhettek!!!
horváth beáta
 
 


Lilla!Hol vagy mostanába hiányollak! :D Mi ujság hogy vagy???Nincsenek rosszulléteid?
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Bea
Köszi a kérdésed, megvagyok. Semmi rosszullétem nincs, egyáltalán nem érzem tehernek a terhességet. Talán kicsit álmosabb vagyok, mint szoktam, de ennyi.
Török doktornál voltunk, szerintem mindig úgy hív vissza, hogy hozzá kerüljek. Apa is velem volt, de nem mert bejönni, félt, hogy nem küldik-e ki, mert ugye hüvelyi uh van. De legközelebb bejön, mert mással is bement a férje.
Az én férjemnek is anno OAT szindrómát írtak a papírjára.

Vayacon
Tapolcán is csinálnak uh-t a herevizsgálatnál, meg tapintást is. Szerintem ott tényleg kevés embernek javasolják a visszérműtétet. Gondolom lombikból előbb lehet baba, mint várni a műtét után. Aztán esetleg ha mégsem javul a spermakép, úgyis a lombik jön, csak az idő meg megy, és aki már meddőségi központhoz fordul, eleget várt már a babára.
A lombikos injekcióktól meg ne félj. Én is rettegtem tőle, hogy fog a szervezetem reagálni. De szinte észre sem vettem. Soha nem fájt a fejem, sőt azóta sem. A stimuláció végére kicsit már feszültek a petefészkeim, de simán kibírható, pedig lett 22 petesejtem. Rettegtem a leszívástól is, de így visszagondolva az egészre, simán bevállalnék mégegyet, majd ha megyünk a kistesóért. :lol:
Az én férjem kicsit elkenődött, amikor megtudta, hogy miatta nem lehet spontán gyerekünk, de mi a jövőbe tekintettünk, és bíztunk a lombik sikerében. Soha nem hoztam a tudtára, hogy ő az oka. Bíztunk benne, hogy ugye nálam nem találtak semmit, talán több az esélyünk, mintha nálam is lenne probléma. Mert a gyereket ugye a nő hordja ki.
Szeressétek, támogassátok egymást. Szerintem a gyerekért való küzdelem mégjobban összehozza a párokat. Legalábbis nálunk így volt.

Bumi
Sajnálom, hogy megint van cisztád. Jó lenne, ha már tudnátok kezdeni végre a lombikot. A fogigátló miért kell ilyenkor?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
szerintem pedig biztosan Tapolcán is javasolják a műtétet annak,akinek visszeérsérve van,hisz legalább a romlást jó megakadályozni.És ha valakinek nem éri el tőle a normális számot,csak javul pár milliót,már az is nagy előrelépés,hiszen akkor inszemből is lehet baba.
Tök jó,hogy neked elsőre sikerült a lombik és nem voltál rosszul a kezeléstől,de hidd el,nagyon megterhelő a szervezet számára és biztos vagyok benne,hogy minden előbb jön és a lombik a végső megoldás.És még egy csúnya dolog:az anyagiak.Szerintem a lombik a létező legdrágább megoldás az OEP-nek is,nemcsak a pácienseknek,ezért is mérlegelendő mindenki számára.Erről szívesen megkérdezném pl.Török doktor urat,csak úgy kíváncsiságból,mi lehet a véleménye :roll: lehet,hogy hülyeségeket beszélek...
Vendég
 


Zsó
Igazad van, hogy a lombik a legvégső állomás. De ha mondjuk katonagond miatt nincs más megoldás, akkor kénytelen az ember beletörődni. Szerintem Tapolcán is úgy van, ha látják értelmét, akkor biztos javasolják a műtétet, de ha nagyon rossz spermakép esetén esetleg egy kicsi változást hozhat csak, nem biztos hogy van értelme, mert csak az idő megy vele.
Mi is bíztunk az inszemekben, hiszen azért volt annyi apának, hogy elég legyen rá, de sajna nem sikerült. Nyáron, mikor elkezdtünk Tapolcára járni, mondtam a férjemnek, hogy nem vállalom be a HSG-t és a lombikot sem. Hát, már túl vagyok mindenen. És kibírtam. Nekem a HSG fájdalmasabb volt, mint az egész lombik cécó együtt. Pedig vannak, akiknek még fájdalmasabb a HSG, mint nekem volt.
Nem tudom, Török doktor úrnak mi a véleménye, de én úgy gondolom, hogy elég tb fizetek ahhoz, hogy ennyi megjárjon nekem is. Azt hiszem, hogy az ország vezetői sokkal több lóvét elb..nak a semmire. Meg azért az intézetnek is fent kell tartania magát, és ebből tuti több pénze van, mint az inszemekből.

Kép
p__lilla
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


lányok, szerintem ebben a visszérműtét kérdésben úgysem fogunk tudni dűlőre jutni. ahogy olvasgatok róla cikkeket, valószínűleg az orvostudomány sem egyöntetű ebben a kérdésben :(

egyébként nekünk is azt mondta az egyik doki, hogy ilyen alacsony sejtszámnál sajnos kevés az esélye, hogy normalizálódjon a helyzet. bár valóban érdemes lenne azért megcsináltatni, hogy legalább inszemre elég legyen. ugyanakkor az tényleg nagyon gáz, hogy fél év, mire kiderül, javult-e egyáltalán a helyzet. míg utána eljutunk a lombikig az nagyon sok idő.

hát nem egyszerű probléma, az biztos. én most elhatároztam, hogy bízni fogok a forgácsos dokikban, ha ők műtétet javasolnak megcsináltatjuk, ha nem, nem. és közben szedjük ezerrel a vitaminokat.

közben eszembe jutott egy kérdés. mit ajánlanak a dokik, ha összejön a lombikos baba: lehet utána még dolgozni, vagy táppénz? Jó lenne tudni, hogy készüljek majd, ha arra kerül a sor.
vayacon
 
 


Vayacon
Én dolgozom. Már a leszívás után is mentem. Beülti után maradtam otthon 5 napot, s azóta folyamatosan dolgozom. De ugye ez attól is fog függni, hogy rosszul leszel-e, hánysz-e. Mert akkor azért nem ajánlatos.
És bízz a Forgách-os dokiban. Biztos azt fogja ajánlani nektek, ami a legcélszerűbb és legjobb.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok csajok!
Szerintem ebbe a TE TÖRTÉNETED rovatban a KAT története simán megérne 1 oldalt!!! :wink:

Vayacon egyetértek Lillával majd a meddőségibe vizsgálatok után a dokik eldöntik mi a legjobb nektek!Ők tudják a dolgukat!!!
Remélem mihamarabb oda kerültök és kiderül végre már mi legyen tovább nálatok!Rossz ez a bizonytalanság neketk is gondolom!

Lilla!Képzeld ma hivtam a recepciót hogy akkor kérek 26.ára időpontot erre a nő megkérdezte miért egy héttel előtte akarok menni?!Hát mondom mert azt mondta a doki.Hát ő szerinte ez nem igy van majd hivjam föl holnap megint aztán majd kapcsolja a nődoki asszisztens konzultáljak azzal. :twisted:
Hát ha egyszer azt mondták....... na mindegy.kiváncsi leszek holnap mit mondanak.
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

vayacon!
Nekünk az andrológus mondta a lombikot, de én ennek ellenére elmentem a meddőségi szakrendelésre, ahol szó nélkül megcsinálták az inszemeket. Viszont van egy minimum spermakép, ami alatt nem csinálnak inszemet semmiképp. Ráadásul sok értelme nincs is, mert az inszemek sikeressége 15% körül mozog, azaz nem több, mint egy spontán ciklusban, viszont a gyógyszerek ára így is húzós, kb 40000 ft egy inszem. Ha még olyan helyen csinálják, ahol a beavatkozásért is fizetni kell, az még 40000 ft. Ilyen pl. a Kaáli is.
A lombik meg kb 85-100000 ft körül van. És itt 30% a teherbeesés valószínűsége.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


bumi, az inszem árát biztos jól tudod? én mindenhol azt olvastam, hogy 50 ezer forint körül van a beavatkozás gyógyszerekkel együtt. A problémától is függ, hogy milyen gyógyszereket kell szedni? Lehet, hogy ez is alakítja az árat, nem?
vayacon
 
 


Bea, tényleg nagyon rossz ez a bizonytalanság. Ha már biztos tudod a biztos rosszat, az is jobb, mert azt fel tudod dolgozni, és tovább tudsz lépni. Ráadásul én most érkeztem el az első nagy mélypontra, mióta belekezdtünk a babaprojektbe (még biztos lesz egy pár :oops: ), talán azért mert most merült fel először a lombik lehetősége, miután közölte két orvos is, hogy nem lát a férjemnél visszeret (addig legalább a műtétben bíztunk).

Mondjuk most nálam a problémák csőstül jönnek, egy-két éve menstruáció alatt olyan petefészek fájdalmat érzek, hogy sokszor aludni sem tudok (ma egész nap ezzel szenvedtem). Nőgyógyász petefészek gyulladásra írt fel antibiotikumot, amitől kis ideig elmúlt, de aztán megint elkezdődött. Most egy akupunktúrás kezelést szeretnék elkezdeni, állítólag az segíthet. Van valakinek tapasztalata róla? Egy másik problémám, hogy menstruáció előtt pecsételő vérzésem van sokszor négy-öt napig is. Szerintetek okozhatja azt a petefészekgyulladás?
vayacon
 
 


Vayacon!Szerintem az árak mindenhol másak ám.Szerintem azt ott pontosan érdeklődjétek meg!
(Pl. nekünk Tapolcán ingyenes Lilla azt mondta 5 ezer ft-ba van 1 inszem )

Bumi!Ti hova jártok?Hány inszemetek volt?Ott miért olyan drága a gyógyszer az inszemhez?Nekünk Sz.helyen se lett volna 40 ezer! :oops:
horváth beáta
 
 


Bea
igen, Tapolcán ingyen csinálják az inszemet. Clostit kell szedni, itt nem adnak drága szurikat (az csak lombiknál van), ami kb. 800 Ft, aztán 1 db decapeptylt írnak fel tüszőrepesztőnek, ami kb. 2200 Ft, utána pedig 2x1 utro, asszem 1 dobozzal írnak fel az eredményig, ami kb. 1500 Ft. Meg persze az útiköltség.

Vayacon
A mensi előtti pecsételés hormonproblémára utal. De ezt a Forgáchban úgyis megnézik. Szerintem gyógyszerrel lehet rajta könnyen segíteni.

Kép
p__lilla
 
 


Vayacon.
Nekem is szokott lenni előtte pecsételő vérzés ( 1-2 napig ).De nekem még sose volt petefészekgyulladásom.
Hát nem tudom mi a gyógymód rá ... valaki szokta itt mondani hogy az akupunktúra sok mindenre jó és szokott segíteni.Próbát megér szerintem.Hátha enyhül a fájdalom.Szegényem el tudom képzelni mit élhetsz át!:(
Nincs esetleg valaki aki "erre specializálodott"?Nem néztél utána valahol?

Hál isten nekünk még nem volt komolyabb mélypontunk a másfél év alatt.( de hát a java még nekünk is most jön majd)Szerintem minél kevesebbet kell rágódni az egészen mert annál rosszabb.Ez van sajnos bele kell törődni.Csak előre nézni, erőt gyűjteni belevágni ezerrel és BÍZNI,REMÉNYKEDNI!!!Ha másnak sikerült elöbb utóbb csak sikerül nekünk is!
horváth beáta
 
 


Szia Lilla!

Ja tudom egyszer már irtad hogy ez van inszemnél.
És a lombik mennyibe volt nektek mindennel együtt?
horváth beáta
 
 


Lilla, én is hallottam, hogy lehet hormonprobléma, de nekem azt már nézték az ogyei-ben és azzal minden rendben. Viszont pont most olvastam valahol, hogy a petefészekgyulladást okozhat ilyet, ezért is kérdeztem rá, hátha más hallott róla valamit. Egyébként érdekes, hogy mindkét probléma nagyjából azóta van, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót. Nem tudom, van-e köze hozzá, de gyanakszom.

Bea, sajnos nem hallottam olyan dokiról, aki kimondottan erre specializálódott, de egy ismerősöm épp ajánlott egy jó belgyógyászt, aki akupunktúrával gyógyít. Állítólag teherbeesés végett is szurkál, és jó eredményei vannak. Szóval lehet, hogy két legyet ütök majd egy csapásra. :) Azt mondják férfi meddőségre is jó, majd pedzegetem a páromnak. :roll:

És igazad van, bízni kell, és nem szabad elveszteni a hitünket! Én épp kezdtem volna összeszedni magam mikor jött megint ez a hülye petefészek fájdalom :evil: De mostanra már szerencsére enyhült, és kezdek optimistább lenni. És igen, nemsokára már az lesz a problémánk, hogy milyen babakocsit válasszunk. 8)
vayacon
 
 


Lilla,kérlek ne érts félre,jár neked és mindenkinek!!!
Én csak arra utaltam,hogy a lehetséges megoldások közül először nyilván az olcsóbbal próbálkoznak,de ha valakinek csak a legdrágább jöhet szóba azonnal,mert olyan fokú a problémája,annak természetesen jár!Juj,nem akartalak megbántani! :oops:
Vendég
 


Zsó
Dehogy bántottál meg. Ez tényleg így van, amíg van esély a lombikon kívül a teherbeeséssel, azt kell megpróbálni, de ha nincs, vagy nagyon kevés, akkor nincs más választás.
Amúgy veled mizu? Most akkor már próbálkozhattok? Hogy állsz ciklusilag? Nagyon drukkolok ám neked és mindenkinek itt a fórumon.

Vayacon
Az akupunktúrát próbáljátok meg mindenképp. Én is hallottam, hogy férfi meddőségre is jó. Lehet rá kéne beszélni a párodat, hátha tudna vele valamit kezdeni. Nálunk is a következő lépés ilyesmi lett volna, vagy reflexológus, ha nem sikerül a lombik.

Bea
A lombikot elkezdtem összeírni, mennyibe került. A szurik kb. 100ezer, de azóta már a nemtomhányadik utrót váltom ki, úgyhogy már több, mint 100.
Amúgy lehet kérni olcsóbb szurikkal is, úgy kb. a fele. Az egyik csaj, akivel voltam leszíváson, az olcsóbbat kérte, mert nem engedhették meg maguknak a másikat. Ikrekkel lett terhes, de végighányta a stimulációt. Ez valami rosszabb minőségű, kevésbé tiszta gonal.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!Az még nem is olyan "vészes".Én elöször ugy hallottam kb.200-250 ezerbe van. :oops: hát akkor max. 150 ezerből megvan talán.
Az az utro az mire kell?meddig kell azt szedned?
Az tök szupi hogy annak a másik csajnak ikrei lettek!:) .És tudod náluk mi volt a gond?
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Jól írtam, az inszem gyógyszer ennyibe van kb. Feltéve, ha fsh szurit is kap az ember, márpedig a legtöbb helyen kap. Csak ez kerül 25000 Ftba. Én Puregont kaptam, de úgy tudom a Gonal F is hasonló árban van. Ezeket pennel kell beadni, valszeg ez is drágít rajta. A Closti az nincs 1000 ft. A tüszőrepesztő kerül 7000 ftba, és még ehhez jön az utro, ami megint vagy 5000 Ft. Ha ezek mellé még szedsz valamilyen vitamint ia, akkor még pár ezer forint. Akárhogy is min. 40000 Ft egy inszem.
A Kaáliba meg tuti 40000 volt a beavatkozás még tavaly. Én nem ott csináltattam, pontoan azért, mert nem akartam még ezért is fizetni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Vayacon!

A petefészek gyuszival vigyázni kell, mert simán okozhat petevezeték összenövést.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Egyébként tökre rossz lelkiállapotban vagyok. Tegnap hívott a hugom, hogy 5 hetes terhes. Örülök is neki, meg rosszul is esik.
Mindenesetre az élet nem igazságos.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: