Új privát üzeneted érkezett!

Gyorsan bezsebelem akkor a gratulációkat meg a dicséreteket, köszi mindenkinek! :lol:

Donika,
Látom, Ti se vagytok nagy fodrászhoz-járók!:lol: Nagyon jóképű Zsombi!
Olivérnél is volt hányingerem, csak akkor kevésbé. Igazából lányt is meg fiút is szeretnénk, úgyhogy mindegy, mi lesz! :D
20140901102739
 
 


Donika,
jaj de helyes Zsombi!

Én már vágtam Alizka frufrujából, annyira a szemébe lógott. egész jó lett :D

KépKép
lili73
 
 


Donika,
látom a mosógép nálatok is nagy sláger, nekem szétrágja és imádja a vizes ruhákat is, szopizik velük.. :D
utazás, hááát igen, lesz sírás biztos, de évek óta nem voltunk és nagyon ránk fér... (nyaralni megyünk picit)
tudom, hogy jó helyen lesz, anyukáméknál, akikkel minden nap találkozik, ismeri a lakást, ágyát, szóval ő biztos jól fogja érezni magát, miközben mindenki hulla fáradt lesz körülötte, dehát bevállalták.. :D én meg majd telefonálok sűrűn.. :?

Kép
fendike
 
 

 
 

Olivér és Zsombi is tündéri! :lol:

Köszi Orsi :P , megnézem majd!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfóka :P
Gréta nagyon ügyi volt! Gyere majd az eredménnyel.

Boni :P
Nagyon ügyes Zsigi! Jópár hónappal a kora előtt halad, úgy veszem észre.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Köszönjük a dicséreteket! :D

Hajni!
Erre a hétre volt betervezve a fodrász :lol: :lol: , de a betegség közbeszólt. :? de biztos csak akkor fogunk menni, ha nagyon muszáj. :lol: illetve ő, én szeretek járni, kis dumcsi stb., már ha van időm. :D

Fendike!
Nálunk elsőszámú kedvenc a nagy falióra, a minap apával együtt húzták fel az órát, és tátva maradt a szája, olyan édi volt. :wink: na, de :lol: mosógép is nagy szám, főleg, ha éppen mos.
bökd már ki hová mentek, kilyukad az oldalam a kíváncsiságtól!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mátéról kérünk szépen képet.

Kép

Kép
donika
 
 


Fendi hová hová? :lol:

ZSombort még mindig imádom! annyira édes pofi :lol:

FAnni haha de amik most jönnének azokat meg nem csinálja.. illetve igen de csak ritkán :lol: hiába ő az úr!
Vendég
 


itt van egy kép arról, hogy hogyan fér el a gyerek lába:
ez egy ugyanolyan ülés, mint Lilié
http://www.car-seat.org/image.php?u=830 ... 1227050721

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


a képen a fiú 102 cm, és 3 éves lesz éppen, és 15 kg

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya, az ultimexnek nem ilyen a dőlése ugye?mert Hunor nem "így néz ki" benne...vagy én csinálom rosszul?
Vendég
 


Sziasztok!

Boldog és Sikerekben Gazdag Új Évet Kívánok mindenkinek!

Szeretnék az alábbi kérdésekben segítséget kérni. (Mielött cselekszek).

A hozzátáplálással kapcsolatban lenne az egyik kérdésem, hogy saját kezüleg készítitek-e a bébi ételt, vagy valamelyik cég által készített üveges ételeket használjátok? Ha igen akkor melyiket ajánljátok.
Én azt gondoltam, hogy a rendelkezésemre álló zöldségekből gyümölcsökből amelyeket én termesztettem, magam készítek pépet pl. sütőtök, alma, banán, krumpli, sárgarépa, cékla, de nincs a fagyomban körte, őszibarack stb, azt gondolom, hogy télen ezeket nem érdemes venni.
Azt már tudom, hogy a babának nem kell olyan változatos étrend, de mégis mit javasoltok.

A másik a báráyhimlő. Utána olvastam, hogy bizonyos %-ban szövödményei lehetnek és nem is olyan veszélytelen betegség bizonyos esetekben (persze ez minden betegséggel így van).
Ti beadatjátok a védőoltást?
Az ismeretségi körömben több baba bárányhimlös most, és mi is voltunk látogatóban egy olyan ismerősnél akinél a látogatásunkat követő 7. napon megjelentek a pöttyök. Remélem mi nem fertőződtünk meg.

Köszönettel Petra!
petra76
 
 


[quote="hunci"]I írta:huncicsilya, az ultimaxnek nem ilyen a dőlése ugye?mert Hunor nem "így néz ki" benne...vagy én csinálom rosszul?

nem, az ultimax ennél sokkal jobban döntött, de az 0-18as! újszülöttet ennyire nem is lehetne még ültetni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petra,
bárányhimlőhöz nem nagyon tudok hozzászólni.
Hozzátápi: teljesen jó, amiket írsz. csinálhatod magad, amit tudsz, amit meg nem, nyugodtan veheted üvegesben. én 3 félét vettem anno, HIPP, Kecskeméti, Univer. Amúgy, ha volt időm, magam kotyvasztottam, most meg már egyáltalán nem veszek bébiételt, mert azt eszik, amit mi.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!

Meg van Gréti eredménye! Hál Istennek minden rendbenvan. Van egy pár darab eltérés,ami kics vashiányra utal,de egy ismerős orvos azt mondta,hogy nagyon kisfokú az eltérés,nincs semmi gond. Hétfőn a gyerek dokink meg majd eldönti,hogy ad e neki vasat.
Úgy örülök,annyira nagyon féltem,de nincs semmi gond! :D

Petra,
a hozzátápival kapcsolatban ki kell tapasztalni,mit szeret a kicsi. Készi'tsd el,amit tudsz,de lehet,hogy a bolti fog i'zleni.Nálunk pl. a répából csak az üvegeset szereti,amit én főztem neki,az nem kellett! :?

Bárányhimlő: Nekem a védőnőnk tanácsolta,hogy adassam be,mert elég csúnya szövödményei lehetnek a himlőnek. De még nem tudom én sem,hogy be adatom e neki,vagy sem.

Fendike,
merre mentek nyaralni? Biztos valami jó meleg helyre! :D

Petit,
akkor Neked nagyon izgalmas munkád lehet! :wink:

Donika,
Zsombi egy nagyon helyes fiúcska! Jaj,nagyon rossz lehetett,hogy a fejéből vették a vért. :cry: Jobban van már? Csúnyán köhög?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Donika, Boni, Kisfóka
na jó, Maldív szigetekre megyünk, már régóta szeretnénk! :D
bizti nagyon fog hiányozni, inkább nem gondolok bele és próbálom azt erősíteni, hogy ott milyen jó lesz
barátok közül többen elutaztak így 8-12hó körül, mamák sírtak picit, apák kevésbé :D , gyerekek észre sem vették, háát meglátjuk, majd beszámolok.. :oops:

Kisfóka,
örülök az eredménynek!!

Orsi,
ami ülés 9hótól van, azok közül csak a concord döntehető??
vagy csak az köthető hátrafelé is, már nem emlékszem!?!?
römert vagy concordot szeretnénk venni

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
majdnem mind1ik 9-18as ülés dönthető, az, hogy mennyire az típuskonként változik, a römer kicsit, a BBC ülések nagyon. (de nem 9 hó, hanem 9 kg, és inkább később)
a concordot lehet háttal bekötni 13 kgig.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi :P . S Lilinek milyen típusú van?

Kisfóka :P
Ez nagyon jó hír! Akkor minden OK :D
Husikát még nem esztek? Mert ha hamarosan igen, akkor a vassal sem lesz gond :wink

Fendike :P
Sárgulok az irigységtől :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Lili, Kisfóka,
köszönöm a válaszokat, akkor majd meglátjuk, melyik válik be Nálunk.

Fendike,
jó pihenést kívánok. (Egyik ismerősöm, mint késöbb kiderült, a nyaralás alatt esett teherbe.)
petra76
 
 


Orsi,
köszi!én örülnék ha jól dönthető lenne, de a BBCről írtad, hogy azt ne
végülis még ráér pár hónapot, eldöntjük
tényleg Lilinek melyik van?? meg vagy vele elégedve??

Petra,
köszi, a pihenés meglesz!
ez végre egy olyan utazás ahol nem abban reménykedem, 'hátha végre itt esem teherbe'... :D sok ilyen volt! :oops:
nálunk kaja téren az vált be, hogy eleinte mindig hozzáreszeltem a zöldséghez almát, jó kásásat amitől édesebb, fincsibb lett
és a sütőtököt imádja, mostmár husival, almával, az a kedvenc...

Kép
fendike
 
 


Fendike,
köszi a tippet, egyébként az én fiam sem a hízás bajnoka. Az elején egész jól beindult 4hósan volt 6380, talán most lépte át a 7kg-ot. Egy hét múlva lesz 6 hónapos. Lehet, hogy nálunk is az alma lesz a favorit!
petra76
 
 


Petra,
az sztem teljesen átlagos, Máté is 7.04kg volt 6hósan, most már sokkal könnyebben eszik és szép adagokat, de vhogy nem sok marad rajta
végülis nem baj, iszonyú jó erőben van, gyorsan fejlődik és jókedvű, ez a lényeg
nekem az anyatejtől sokkal jobban hízott
te szoptatsz még??

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
azt írtam, hogy _háttal_ ne bbct válaszd, mert úgy nem jó :) ha háttal akarod bekötni még váltás után is, akkor kb. csak a concord ultimax marad, ha menetirány szerint teszed, akkor van bőven választék, és menetirány szerint a bbc jobban dönthető, mint a römer.

Lilinek britax multitech ülése van, az az ülés, ami a képen is van, csak az övé zöld.
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


a háttérben a képen Levi van egy concord ultimaxban, 1 m-es volt akkor kb, és majdnem 4 éves, mikor ez a kép készült.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendi de jó lesz Nektek! Remélem Máté jól fogja magát nagyiknál érezni! de miért ne?

:lol:

jelentem piri nénje ma eljött hozzám sajnos legalábbis délután volt egy kevéske barna.. kicsit tartok tőle nehogy ZSigi emiatt elforduljon cicitől..de nem finnyás.. eddig koppkoppkopp

lányok nálatok történt változás szopiban miután megjött először?
Vendég
 


és örülök, hogy Grétinek nincs komoly baja!

Petra ezeket a kérdéseket jó hogy feltetted én is épp most szrettem volna

Az Univerben néztem, hogy nincs cukor.. lehet arra teszem le egyenlőre a voksot ha ott tartok

:lol:
Vendég
 


[quote="boniko"]
írta:
boniko
lányok nálatok történt változás szopiban miután megjött először?

semmi, Lili 4.5 hónapos volt, már bő egy éve rendesen beállt a ciklusom, Lilit ez nem zavarja. A tej lehet kevesebb, de az teljesen normális, az első 1-2 nap után visszaáll, csak ne ijedj meg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi köszönöm a gyors választ! megpróbálok nyugodt maradni :wink:
Vendég
 


Fendike,
igen szopizik még, nem nagyon kellet tejserkentő szerekhez nyúlnom, de most iszok laktoherba teát is, hátha az a baj, hogy kevés a tejem. Nagyon sokat mozog, kacag, tehát valószínű nincs semmi baj, de mégis....
Én is azt gondolom, hogy jó súlyban van és formás, de azért a hurkákat irigylem egy kicsit.

Boniko,
nekem úgy rémlik, hogy nincs egyik márkában sem hozáadott cukor, de majd jobban utána nézek.
petra76
 
 


Sziasztok!

Fanni,
még nem szünk húst,mert a kisasszony a főzeléket nem nagyon komálja! Bár én adnék már Neki,mert szerintem ő nem lesz egy zöldséges fajta. Csak nem tudom,ha nem eszik meg még pl. répa-burgonyát,attól adhatok e húst. Nem terhelem meg a gyomrát? :roll:

Fendike,
húúúúúúúúúúúúúúúúúú, de jó Nektek. Szerintem nem lesz gond Mátéval,inkább Nektek fog hiányozni! De próbáljátok meg magatokat tényleg jól érezni,megérdemlitek! :D Mikor mentek?

Petra,
Gréti se egy hízó bajnok,de ha jól érzi magát a te kisfiad is,nem kell agódni. Ha van elég pisis pelus,akkor nincs gond a tejcsivel.

Boniko,
nekem már 2 hete jött meg rendesen,előtte 1 hónappal csak 2 napig volt valami. Nekem nem változott se a mennyiség,se Gréti hozzáállása a szopihoz.

Köszönjük,hogy velünk örültök,hogy nincs semmi gond Grétivel! :D :D

Kép
Kép
kisfóka
 
 


http://www.univer.hu/news.php?nid=4&ncid=1&archiv=1 ezt most találtam
kecskemétiben van az tudom, HIppben nem tudom..
https://www.groby.hu/termekek/baba/5812 ... yaval.html


Kisfóka köszike :lol:
Vendég
 


Boniko,
Nekem még mindig nem jött meg, és van egy olyan érzésem, hogy nem is fog :? Régen se mensistem, csak hormonokkal :( Van olyan, hogy a babát nem zavarja, de másoknál meg lehet ilyenkor szopisztrájk is. Persze ez a ritkább.

Hajni,
Gyönyörű kisfiad van!!

Donika,
Végre kép :lol: Nagyon helyes Zsombi, igazi nagyfiú már Ő is!

Petra,
Én a Kecskemétit nem ajánlom, mert a legtöbb termékében van cukor. Az Univer jó, mert nincs benne cukor, meg a Hipp is, de az a legdrágább. Van egy olyan üzlet, hogy Müller, ott jobb áron vannak a Hipp termékek. Én a saját készítésű ételek mellett teszem le a voksom, de persze szoktunk üvegeset is enni, most gyümiben, amit amúgy nem lehet kapni.

Fendike,
Óóó, meg ááá, az az álmom, hogy oda egyszer eljussak :shock: :lol: Minimum ezer képet kérünk!!!! Érezzétek nagyon jól magatokat, és azért gondolj ránk, hogy itt csücsülünk a hidegben :lol: Mikor mentek?

Kisfóka,
Mi 7 hónapos kórtól eszünk pipi husit, nincs igazán rá szükségük, mert minimális fehérje van benne, de szerintem nem árt, Dóri nagyon szerette/szereti. Üvegesegben is 6 hónapostól van, gyümölccsel nagyon fincsi.

Elért minket is az első igazi betegség. Eddig még nem volt Dóri igazán beteg, maximum egy kis takony. Most köhög, volt egy kicsi hőemelkedése is reggel, meg folyik az orra. Holnap doki, de amúgy nagyon jó kedvű, és az étvágya is jó szerencsére. Örülök , hogy 11 hónapig megúsztuk ezeket a dolgokat.
Vendég
 


Kisfóka,
igen van neki elég pisis pelusa, és kakisból is akad. Hál isten éjjel szinte soha nem kellett pelust cserélnem. Most, hogy bérelünk mérleget a reggeli pelust kiváncsiságból meg mérem néha 250g alatt soha nincsen :lol:

Pandácska,
pedig azt gondoltam, hogy a magyar termék mellett döntök, bár korábban, amikor még tervben sem volt a gyerköc, valami negatívat hallottam a kecskemétiről, csak nem emlékszem, hogy mi volt az.
Most már itt Győrben is van Müller, akkor megnézem ott.
Köszönöm!

Pirinek már én is örülnék
petra76
 
 


Boniko,
nekem 6hetesen jött meg, nem változott semmi!
érdekes cikk!
kecskemétiben sem mindig van cukor, máté pl. nagyon szereti az alma-banánpürét csirkehússal, abban nincs cuki
hippes jobban zöldséges, kecskemétiben több olyan van ami gyümis és nekünk az ízlik jobban...

Kisfóka,
szombaton megyünk!
máté is lassan kapott rá a főzire, türelem.. :D
és most van pár hete, hogy végre jó nagyra nyitja a száját és nem egy rémálom az etetése.. :D

Pandus,
jobbulást Dórinak!
lehet, hogy semmi komoly, nálunk ugyanez volt, orrfolyás és köhögés, én ambroxolt adtam és szívtam az orrát, ő is teljesen jókedvű volt, evett rendesen, picit melegebb volt, de ugyanolyan aktív
köszi, szombaton indulunk, mi is régóta készülünk, de a babaproject évekig közbeszólt, úgyhogy itt az idő!!! :D

Orsi,
köszi a kimerítő választ! :D és a képet!

Kép
fendike
 
 


nem akarok a kecskeméti mellett kampányolni, DE az összetevők mellett nem árt megtudni, utánajárni, hogyan készítik a bébiételt, meg mi alapján és leginkább kik...
állategészségügyi - és élelmiszerellenőrző ismerősök és családtagok egyöntetűen állítják, hogy a kecskeméti termékek nagyon megbízhatóak.
Vendég
 


Fendike,
Köszönjük! Akkor az már mindjárt itt van, nagyon jó lesz nektek! Megérdemlitek, itt az ideje a pihenésnek. Mi, ha akarnánk se tudnánk elmenni sehova, Dóri még éjszaka szopizik, cicit meg nem lehet itthon hagyni :lol:

Valakinek van tapasztalata a nem tépőzáras, hanem bugyis lehúzható pelussal? Melyik a jó fajta?
Vendég
 


Sziasztok!

Pandus!

kÖSZÖNÖM, hogy hiányolsz, nagyon jól esik! Dóri nagyon ügyes, szép, hihetetlen, hogy így jár már.

Orsi!

Köszi az ülés infót!

Fanni!

Nagyon édes kis jól tápláltak a fiúk. Erősek, szépek!

A többi baba is tündéri.

Ha valaki szeretné, küldök Petiről képet priviben.

Amúgy kutyafuttában tudok benézni, mert alig alszik a fiam. Most kicsit náthás, már dec. 31. óta. Ti viszitek ilyen cudar időben sétálni a babákat? Nátha esetén vigyem?

Ő is rendkívül fárasztó, aktív baba, de a korom miatt szeptemberre tervezzük a következő baba-projektet. Ha fiatalabb lennék, nagyobb korkülönbséget terveznénk. Addig persze reménykedünk, hátha spontán összejön.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Hunci,
ennek örülök, mert nekünk vhogy azok jobban ízlenek, eleinte hippeket próbáltam, de azokban ilyen korban már nagyon különleges összeállítások vannak, nemigen találok sok olyat amit szívesen adnék
úgyhogy vagy én csinálom vagy leginkább kecskemétit kap

Pandácska,
köszi! hááát igen a cici kizáró ok, de jó, hogy még kéri
bugyis pelust még nem próbálam

Gömböcske,
ismerős a kevés nappali alvás, nálunk is sokszor felébred 25-30perc után, nem tudom miért van, de simán van hogy másfél órát is alszik
én viszem ilyenkor is sétálni, mert babakocsiban 2perc alatt alszik el és ha fel is ébred hamar, ott egyedül visszaalszik
úgyhogy bundabugyi és séta.. :D hálisten anyukámék besegítenek, sokszor leváltjük egymást, így nincs fagyhalál

Kép
fendike
 
 


Pandácska,
én próbáltam már véletlenül a Babylove-osat, de nem nagyon szeretem. Macerás felhúzni, és a fenekénél talán kissé túl fel van vágva. Levételkor meg két oldalt eltépem, de aztán nem nagyon tudom olyan zárt csomagocskává összecsukni, mint a rendes pelust, lehet, h nem jöttem még rá a technikájára. Ettől függetlenül azért szépen bent tartja a pisit, kakait, azzal nincs gond.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok! :lol:
Kicsit eltűntem mert kidőntött valami lázat és hasmenést okozó vírus, Léna szerencsére védett maradt az anyatejtől. Megkapta a második oltását és be sem lázasodott.Viszont nagyon fájt a szúrás helye neki, egész este kitartotta a lábacskáját és sírt...majd kapott Apis mellifioca c15-öt és 10 perc múlva csend lett. (Csak gondoltam leírom ,én is villanthatok végre valami hasznossal 8) )
Ja és megjártuk a gasztroente..-t de mivel hízik tényleg nem foglalkoztak komolyan velünk. Ha már szó volt fentebb a hízásról Léna most 5 kg és úgy 60cm körül van, sztetek normális hogy a heti 300gr-ok után mostanság már csak 100-150gr-okat hízik? Gondolom kezdi utolérni magát.

Hajni
szuper hír! Nagyon gratulálok!

Hunci
Jaj de édesen ficánkol Hunor! Tök ügyes!Tesóm kisfia is ennyi idős.Jártak ők is úszni,már ment a merülés is mikor egy betegség miatt 2-3 hetet ki kellett hagyniuk, azután már csak sírás lett a vége,így most nem is járnak már...Léna lánca is pont ilyen színű! :wink:
Boni
huh gondolom nem örültél pirinek.. na de most lesz csak nagy az esély a hugira vagy öcskösre :) ahogy olvastam Zsigid is elég cicibolond' biztos nem fogja zavarni őt. A kutatásaitok eredményét Petrával írjátok csak le, h.én már marha magabiztos lehessek mikor az üvegek között kell választanom. :wink: Ja és védd le a szlogent :)
Kisfóka
örülök hogy minden rendben Grétiddel! Megnyugodhatsz stramm kiscsaj! Igen az a ruha is volt rajta :) meg szereztünk még be, igaz a nyakában vannak mindíg de nem érdekel :)
Orsi
szuper a gyerkőcök üllése, Lilé különösen tetszik, mutattam apának mindjárt rá is keresgélünk.Olyan kényelmesnek látszik!
Fendike
Jó pihenést!!! :D
Petitpois
Laura nagyon szépséges :D Sajnálom a betörést sajna tudom milyen szörnyű érzés így hazatérni, velünk májusban esett ez meg. Én is a pótolhatatlan örökölt ékszereket sajnálom, nem extra drága dolgok csak maga az emlék. :cry:
Panda
Dóra ablakos képei csúcsok!! nagyon vigyorogtam! :D
Gömböcske
mi is sétálunk, ha még csak 15 percre is, de muszáj mert látom h. várja h. úgy aludhasson el.

Kép
katica_75
 
 


Lányok! :D
Köszönjük a dicséreteket, olyan aranyosak vagytok!!!!

Fendike!
Maldív szigetek????????? Besárgultam az irígységtől! :D
Kép
Biztos Máté nagyon jó kezekben lesz, és a nyaralás is szuper lesz.

Boni!
Nekem 6,5 hónapos korára jött meg, azóta rendszeresen, és nem befolyásolta a szoptatást egyáltalán. :wink:

Petra!
Én főzök is, meg üvegeset is vásárolok. Azok a zöldségek, amiket te termesztettél biztos a lehető legjobb. Üvegesből a főzelékfélékből én szinte csak HIPP-et veszek, gyümiből HIPP vagy Kecskeméti. Azt sokszor még vegyítem reszelt almával, vagy körtével. A Müllerben én is szeretek HIPP-et vásárolni, pl. a cukkini+krumpli, és a brokkoli+krumpli csak ott van.
Egyre nagyobb gondban leszek/vagyok, ugyanis Zsombinak abból kell, amit mi eszünk, és ugyebár még egy csomó mindent nem adhatok neki, elég nehéz így. :? Valakinek van hasonló tapasztalata?

Pandus! :D
Én éjszakára a bugyis liberót adom, mert ha éjszaka felébred 4-5 körül, akkor megetetem, és egyszerűbb pelust cserélnem. Ha nem cserélek, hiába 1 számmal nagyobb éjszakára, akkor is kifolyik a pisi. Én teljesen meg vagyok vele elégedve.

Kisfóka!
Köszi, már sokkal jobban van Zsombi, mondhatnám, hogy teljesen, de azért még néha köhög. A kedve nagyon nagyon jó, és az étvágy, hááát az hihetetlen, felzabálná a hűtőt! :lol: :lol: :lol:
Örülök, hogy Grétinél minden ok!!! :wink:

Gömböcske!
A Kaáliba már bejelentkeztetek? Én is nagyon szeretném, ha spontán összejönne, de úgy gondoltam, hogy márciusban kérek egy időpontot konzultációra, és akkor írjon be mondjuk, ha lehet októberre lombikra, jaj, de negyon bízom benne!!!! :wink:

Katica!
Léna baba nagyon hősies, ügyes! :D
Tegyél majd fel képet.

Orsi! :D
Miért csak 9 kg-tól lehet használni azokat az üléseket, amikben előre néz? Mi römert szeretnénk, vagy a recaro is felmerült. Melyik römer állítható háttámlájú?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
mire vonatkozik a kérdés?
sok helyen nem is a 9 kg-t, hanem a 12-t írják - javasolják - megfordításnál. Anaptómiai okai vannak leginkább.
meg szerintem talán azért is, mert egy átlag gyerek, átlag megfordítós időben, átlagban innentől indul kb :)
állítható háttámla alatt dönthetőséget értesz? igen, a römer dönthető, bár eléggé kismértékben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Máté nem egy zabagép, nincs hozzá türelme, épphogy addig a székben tudom tartani amíg megeszi a kajcit
viszont ha mi eszünk vagy csak én állva bekapok pár falatot, rögtön ott van és rángatja a gatyám amíg nem kap vmt
kis kenyeret szoktam, de anyámék már elég sokféle dolgot (túró rudi, sós süti...) adtak neki, persze csak 1-2 mini falatot, ezeket persze imádja, mosolyogva kapja be, ellentétben minden bébiétellel.. :lol:
jó, hogy Zsombi így szereti a zöldségeket, nálunk ami krumplis, háát az nehezen csúszik, múltkor vmi üveges krumpli pulykával olyan rossz volt, hgy repült a szemétbe.. :?
te tejpépet nem is adsz neki??

Kép
fendike
 
 


Donika,
Köszönöm, akkor lehet a Liberot kipróbáljuk. Igazi harc lett a pelusozás, gondoltam evvel gyorsabb lenne, meg Dóri már napi háromszor a wc-be pisil, és ezt is megkönnyítené.

Lili,
Köszönöm a segítséget, azt is kifogjuk próbálni.

Fendike,
Mintha Dóriról írnál. Neki sincs semmi türelme az evéshez. Szeret enni, de mozogni jobban. Persze kunyizni mindig jön :D

Gömböcske,
Mi ilyenkor is kimegyünk, kell nekik a levegő, meg a mozgás. Dórinak muszáj az udvaron sétálnia a saját lábain, különben nap végére kezelhetetlen lesz. Levisszük a motort, vagy babakocsit, azokkal elvan, meg falevelet szokott még gyűjteni. Jól felöltöztetem, nem fázik.
Vendég
 


Köszi az üveges infókat, tehát tulajdonképpen babafüggő.

Márka szempontjából is megoszlanak a vélemények, de a Hipp és a Kecskeméti a favorit. Nyilván ami az üvegre van írva, az úgy is van, tehát azt kell elsősorban figyelni, hogy ne legyen benne hozzáadott cukor, valamint ízesítők. Az sem mindegy, hogy miből és hogyan készűl, de ez nehezen ellenőrizhető.
petra76
 
 


Orsi :!:
Melyik Concord köthető be háttal? Én nem találtam ilyet!
Köszi!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
az ultimax, az 0-18as, ne a 9-18as ülések között keresd.

Fendike :D
nem lehet, hogy darabosat szívesebben enne?
Tejpépet nem kell ennie a gyereknek, egyáltalán nem létszükséglet. (Lili sosem evett, a fiúk ették sokáig reggelinek, de ők ettek pépeset, ellentétben Lilivel :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Pandácska,
nem mondod, h Dóri már wc-be pisil! ezt hogy csináltad?
Nálunk is harc a peluspozás, a férjemnek szórakoztatnia kell valamivel Alizt, ha arra kerül sor, mert ordít, fordul el ezerrel. Mondjuk álló gyerekre könnyebb felhúzni a bugyipelust, én fekvőre nehezen tudom.

KépKép
lili73
 
 


Lili,
Először csak játékból ültettem a wc-re, de mikor mondtam neki, hogy pis-pis, belepisilt. Azóta reggel ébredés után, este fürdés előtt, és még napközben is egyszer ráültetem a wc-re, mondom neki a varázsszavakat, és mosolyogva belepisil. Nagyon tetszik neki, mert közben vigyorog, így csinálom, legalább megbarátkozik a wc-vel. Utána használunk papírt, meg együtt lehúzzuk, kezet mosunk. Nagyon ellentétes dolgokat hallottam, meg olvastam a szobatisztaságról. Biztos van olyan, aki most fogja a fejét, hogy miért csinálom, de amíg Dóri élvezi, addig nem hiszem, hogy evvel ártanék neki. Anyukám mindig elmeséli, hogy a tesóim meg én is 1 évesen már szobatiszták voltunk, és biztos vagyok benne, hogy nem erőszakkal, vagy kényszerítéssel csinálta Ő se. Most nem is az a cél, hogy szobatiszta legyen Dóri, lehet, hogy az nekünk is még akár 2 év, hanem, hogy megbarátkozzon evvel, természetes legyen neki. A pelusozás meg tényleg egy harc, olyan, mintha verekednénk közben, és nekem mindig győznőm kell, mert nem szaladgálhat csupasz fenékkel a szobában :lol:
Vendég
 


Pandácska,
hát akkor tényleg nagyon fejlett Dóri!!! Mondjuk ez nem csoda azok után, h már jár is ennyi idősen :P
Érdekes egyébként, h az én anyukám is említette a múltkor, h lassan elő lehet venni a bilit, én meg csak néztem rá furán. Ranschburg bácsinál valami olyat olvastam, h másfél-két évesen érdemes elkezdeni, mert addig, ha pisil is a bilin, nem azért van, mert ő úgy akarja, hanem mert épp akkor jön, mert még nem tudják akarattal visszatartani a pisit.

KépKép
lili73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?