Új privát üzeneted érkezett!

És egyébként kb ugyanennyit kapnék még Bogi két éves koráig. Pluss még fizetnem kéne a bölcsit is. Itt nem lehet jól keresni.
70 ezer forintot vittem haza havonta és most kapok kicsit többet családi pótlékkal.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Megint én! :D

Asszem,. az is kérdés, vajon mennyit tudna Mary keresni, ha visszamenne dolgozni, és mennyi a gyed, amit kap. Nyilván ezek fényében döntenek, meg hát, nemtom, mennyire sürgős, hogy pénzhez jussanak.
Mindenesetre is van abban ráció, amit mondasz, Emi.
De Ollem, kérlek, meg ne bántódj! :)

Lekri, szorítok az éjszaka miatt!

Kép

Kép
ágic
 
 


Mary,
Bocs, távol álljon tőlem, hogy megbántsalak. Elég bajod lehet most az én okoskodásom nélkül is. Csak tudod, szerintem nem egy életbiztosítás abban bízni, hogy valaki megszán benneteket,és kisegít, meg hát lehet, hogy most kaptok ezt-azt, de hosszútávon ez nem fogja megoldani a problémáitokat.
Sajnálom, hogy ilyen rossz helyzetbe kerültetek, Bogi érdekében is remélem, hogy minél hamarabb túl fogtok jutni ezen a krízisen.

Kép
emi29
 
 

 
 

köszönöm a szoritást.most ugy horkol,mint akit fejbe vertek :lol: :lol:

ha mi is nagyon rossz helyzetbe kerülnénk engem vissza vennének a munkahelyemre.de nemtudnék vissza menni mert bölcsi nincs
Vendég
 


még 1x hátha :wink: :wink: :wink: :wink:

lehet fogtól,nagyon büdős kaki?nem kaki szagú hanem ilyen szúros szagú.egésznap van valami hig valami a pelusba.de nem annyira hig mint a hasmenés.meg jó kedvű.
szerintetek????????????????
Vendég
 


Bocs Lekri :)
én passzolom.... Lilinek mindig büdi a kakija :roll: , de nem híg :roll: :roll: A fogzás sok érdekességet produkál, a baba kakit is képes megváltoztatni, de ha nem vagy biztos benne, akkor szerintem mutasd meg dokinak.
Nem evett esetleg valami újat Kiki?

Kép
emi29
 
 


Emi köszi :lol: :lol:

megyek alszok még tudok.
ha van kedvetek,időtők akkor olvassátok el:

Elgondolkodtató,hogy egy gyereknek sokszor mennyivel több esze van,mint nekünk felnőtteknek!
Rákbeteg kislány kérése!

LASSU TÁNC.
Nézted valaha a gyerekeket játszani a körhintán?
Hallgattad, mint az esőcseppek földet érnek tompán?
Követted szemeddel egy pillangó szeszélyes röptét ?
Nézted a tovatűnő éjben a felkelő nap fényét?
Lassítanod kéne. Ne táncolj oly gyorsan.
Az idő rövid .... A zene elillan...

Átrepülsz szinte minden napodon?
S amikor kérded: "Hogy s mint?" Meghallod a választ?
Mikor a nap véget ér, te ágyadban fekszel.
Tennivalók százai cikáznak fejedben?
Lassítanod kéne. Ne táncolj oly gyorsan.
Az idő rövid.. A zene elillan...

Szoktad mondani gyermekednek, "majd inkább holnap"?
És láttad a rohanásban, amint arcára kiült a bánat?
Vesztettél el egy jó barátot, hagytad kihűlni a barátságot,szerelmet.
Mert nem volt időd felhívni, hogy annyit mondj: "Szervusz"? Lassítanod kéne. Ne táncolj oly gyorsan.
Az idő rövid... A zene elillan...

Mikor oly gyorsan szaladsz, hogy valahová elérj.
Észre sem veszed az út örömét.
Mikor egész nap csak rohansz s aggódsz,
Olyan ez, mint egy kibontatlan.
Melyet eldobsz szinte egy perc alatt.
Az Élet nem versenyfutás. Lassíts, ne szaladj oly gyorsan.
Halld meg a zenét. Mielőtt a dal elillan.

Kérlek benneteket, továbbítsátok ezt az üzenetet mindenkinek akit ismertek!
Ez a kívánsága annak a kislánynak,
aki hamarosan itt fogja hagyni ezt a világot,mivel rákbeteg.
Köszönet erőfeszítésetekért.!!
Ez nem egy levéllánc, hanem valamennyiünk választása azért,
hogy megmentsünk egy kislányt,
aki haldoklik a rák egy különösen komoly és végzetes formájától.

Kérlek benneteket, küldjétek tovább mindenkinek, akit csak ismertek... vagy nem ismertek.
Ennek a kislánynak mintegy 6 hónapja van hátra az életből,
és utolsó kívánsága, hogy eljuttassa ezt a levelet és elmondja mindenkinek, hogy úgy éljék a teljes életet,
ahogy ö sohasem fogja!
Vendég
 


Lekri,

Igen!!! A hasmenésszerű, szúrós szagú, az a sok lenyelt nyáltól van (én úgy tudom), nem pirosodott ki a popsija??? Almának 2 napig égő vörös volt legutóbb, amikor a 2 alsó foga jött. Most jön a felső, de eddig kaki ügyben semmi változás.

KépKép
kisfruzsi
 
 


jó reggelt



éjjelünk elég jó volt.reggel fél8kor evett előszőr pedig 7óta fent van.

fél1kor kelt előszőr.ivottkb 30ml-t leraktam és aludt egy hang nélkül.fél3kor is fel kelt.ujabb 30ml és megint hang nélkül alvás.fél5kor megint fel kelt.ivot 50ml-t és 7kor kelt.sirás nélkül telt az éjszaka. :) :) :)

Fruzsi
köszi.akkor szerintem is az lesz.már mondta más is. :) :)
Vendég
 


Köszi a pozitív visszajelzéseket!a reagálást Réka

Emi ügyes Lili! és Mary Bogika is! :D

Megint sokan eltüntek pl. az ikresek Kamilláék, Sotzke, Mangó,Geni,Celesztina,Nicci.Benettke,Zorroné,Atizka,Kerekes,Zsuzsó sőt még Kiscica(meg akit kifelejtettem) is pedig most szerintem nyugodtan írhatna mindenki,ha tud nincs feszültség.
Magit is nagyon sajnálom!

Remélem a kismamik Klarka,Anetto is jól vannak!

Medina jó,h vissza tértél!

Lekri megható a vers :oops: ajánlom neked a könyvet amiről írtam!

Fruzsi most már kb. 7-től alszik 6-ig ,6 30-ig egyfolytában nem tom miért! :) Most fordult éppen hasról-hátra ami nálunk nagy szó! :lol:

Lituka az,h mennyit költesz a te dolgod :)Telj. igazad van! Én pl. lusta picsa vagyok,de nálunk még heti kb. 2 üveg kaja fogy a többit hozzá főzicskélem,de a textil pellus az nkem macerás lenne!

Kép
kritta
 
 


Jó reggelt Mamik!

Lekri,
eszembe jutottatok éjjel. Lili éjszaka felébredt, adtam neki teát, cumit, de kiköpte. Na gondoltam, biztos már elmúlt hat óra, és éhes, ezért elindultam tápit készíteni. Ránézek az órára... 1/2 3 volt. Na akkor egyből bevillantatok és húztam vissza Lili mellé simizni.. mondtam neki, hogy velem nem játszod el azt, amit Kristóf Lekrivel :lol: :lol:
Szerencsére aztán visszaaludt.... és 8-kor kelt.

Kritta,
gratulálok az átforduláshoz és a nagy alvásokhoz :)

Kép
emi29
 
 


Kritta
mi a cime? :oops:

Emi
na most jót nevettem :lol: :lol: :lol:

néha sikerül,már de kb.negyed órás előkészülés mire sikerül és hamar el is dől :lol: :lol:
Kép Kép apa nyúzás,ez megy mindig ha itthon van :lol: :lol:
Vendég
 


.én ma azt hiszem nem leszek ,megyünk valami házat nézni,nekem semmi kedvem de apa oda van érte.nagyon öreg ház

holnap se biztos.hogy leszek mert megyünk tapétát venni.jőv.hét szombat,vasárnap tapétázunk

:lol:

ha tudok belesek
Vendég
 


lekri: grat a sírásmentes éjszakához!!

kritta:
nektek meg a sok alváshoz,és az átforduláshoz!!

ollem:
:( nagyon nehéz helyzetben vagytok! :( :( De mit rakattál fel az iwiw-re?nlc-re?Ha szabad kérdezni csak akkor...mert lemaradtam. :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Egyébként tegnap este/éjjel már megint azon volt Blanka hogy kikészítsen engem...Hajnal negyed 2-ig nem bírt elaludni!!Adtam neki 2-szer is Nurofent hátha fáj valamije,mert nyekergőzött is,de nem segített...Nem vettem ki az ágyából magam mellé,bár láttam rajta hogy örülne neki,úgyhogy így szenvedtünk negyed 2-ig.

Képzeljétek:Párom elkezdte a netet böngészni,és valószínűleg meg van mi a gondja,baja Blankának.Olyan fórumokat olvasgatott ahol doki válaszol az anyukáknak,így valószínűleg hiteles.És hát volt egy két szinte ugyan olyan eset mint Blankáé.És azt írták hogy emésztési gondok,hasfájás a fő probléma,és tápszer valószínűleg nem jó amit eszik.Azért majd megbeszélem ezeket a dolgokat majd a gyerekorvosunkkal is,vagy bemegyek jövő héten a védőnőnkhöz.Még nem tudom.../Amúgy a gondunk bajunk,aki le van maradva esetleg,hogy Blanka elég régóta kb.2hónapja folyton nyög nappal is,és éjszaka elalvás előtt is.Meg pelusozáskor megfeszíti magát,és rugja előre hátra az egész testét és kidülleszti a pocakját.Először rossz szokásnak hittük de mikor már csak nem múlt feltűnt hogy baj lehet.És a fent írt dolgokat írta a net ezekre a tünetekre...Ja és ezek a gondok összefüggésben vannak azzal,hogy este nem bír elaludni./

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Mezsó,
tök jó, hogy a párod megtalálta azt az oldalt, hátha tényleg a tápszer ennyire rossz hatással van Blanka szervezetére, szerintem is említsd meg a dokinőnek mindenképp!

A netet én is böngésztem a napokban (azért sem írtam) ugyanis felülmúljuk szerintem az összes rossz alvó babát, mivel Bálint 2 óránként kel éjszaka. Egyszer volt, hogy max.3 órát aludt egyhuzamban. Már egyre nehezebben bírom/bírjuk. Megnéztem itt a babaneten a "gabi" oldalán védőnők adnak tanácsokat a rossz alvással kapcsolatban. A "matrac alá folpackot tegyünk"-től az "apa éjszakázzon a gyerekkel"-ig mindenféle jó tanács van.
Most arra gyanakszom, hogy nem eszik eleget Bálint nappal, így most próbálom "megtömni" amennyire lehet. Aztán ha nem ez a gond, akkor bekeményítek:wink:

Kérés:
Kisfruzsihoz hasonlóan leírnátok, hogy a nap folyamán miket és hányszor esznek a babáitok? Előre is köszönöm!

Képzeljétek, Bálint nem hajlandó megenni a főztömet, csak a bébikaját...Nem akartam elhinni, mindig azt hittem, hogy most fáradt, nem éhes, stb. de lecsekkoltam és sajna bebizonyosodott. Pedig ezen is sürgősen változtatni kell, mert anyagilag ezt tényleg nem lehet bírni...

Bölcsi: a kényszer nagy úr, az biztos!! ráadásul gyes mellett még dolgozni is lehet. Ezzel együtt szeretnénk, ha nem lenne bölcsis Bálint, szeretném kihasználni ezt az együtt töltött időt, majd úgyis elkezdődik az óvodával a közösségbe járás, ami akkor persze kell is neki, de addig jó lenne kihúzni vhogy. Bár - tartok tőle -a piszkos anyagiak közbe szólnak..

Kritta, örülök az átfordulásnak, meglátod napról-napra egyre ügyesebb lesz a leánykád

Lekri,
jó az "apa-nyúzós" kép. Hát, szó mi szó, Bálint kakija is annyira büdi tud lenni, hogy nem tudom, mi számít "nagyon büdinek"
Emi, örülök,hogy jól vagytok a pároddal, én is már épp akartam kérdezni.

Kép
tim27
 
 


Na akkor :)

Emi: nagyon ügyes Lili :)

Ágic: nem haragszom irtam is hogy le a kalappal hogy te megoldod ügyesebben és olcsobban sajna ez nekem nem megy :)

ja és a hideg...hát én sem megyek ki ma se holnap vele...ma voltunk a intersparban annyi levegő amig bementünk meg kijöttünk bőven elég volt ..grrrrrrrr..vmelyik nap is csontig fagytam :( Máté persze nem mert annyira be volt bugyerkálva. :)

teszek is egy képet az alvó elfáradt picikémről :)

éjszaka: nekünk pdig pont most vannak júk és pár hete állandóan kelt..de egyébként anno nekem is sokat kelt éjjel..mindig megettetem majd megelégeltem és volt ugyan hogy 2 úrán keresztül álltam a kiságy melett és simogattam hogy visszaaludjon de kb 2 hét erőfesítés után mára ha nincs fogjövetel vagy front vagy épp nem éhezik meg 4 körül végig alussza az éjszakát...mindig fél6 és fél7 között reggelizik..aztán még megnézünk pár mesét és felkelünk..utána alszik 11 körül fél órát majd 2 körül egy hosszabbat és néha még 5 után egy picit majd este förcsi után fél8 8 körül alvás van

prevenar: ismét kevés oltás jött és nem akarták beadni Máténak..aztán elmagyaráztam a dokinak hogy 3 hónapja kapta a gyerekem a 2.kat és teszek rá hogy ki nem kapott még..nekünk sztem S.O.S. fontos...ugyh vszínű jövőhéten végre megkapja...huuu de nagyon feldühített..komolyan nem is értem hogy hogy nem vesznek komolyan semmit a mai világban..se a dokik se senki

Lekri: nem tudom mitől lehet olyan a kaki..de sztem bármitől..ha jókedvű bizti nincs nagy baj..de ha soknak látod a hasmenést..potold neki a folyadékot bizti ami bizti.

Tim: reggel (5-7 között attól függ mikor kel) 2es tápi
aztán 9-10 között megint tápi
fél2 körül 1 üveg bébiétel főleg főzelék vagy 1 nagy adag tejpép
5kor egy 100 ml-s bébijoghurt hozzá egy babakeksz vagy egy darab banán de van hogy nem kér mellé semmit
fél8 vacsi tápi

Mary: azt szerettem volna még kérdezni hogy a férjed dolgozik?? mit csinál? mert ha nem ..nem tudom mert azt talán nem is irtad akkor a férjem mondta hogy biztosan tudna neki vmi munkát találni..tudod mi itt lakunk nem messze. ha nem akarsz itt akkor irj privit.

nehéz ez a munka dolog...nekem 38 000 ft jön be havonta igy nekem muszáj dolgoznom Máté melett ..de én itthon a kertben fogok..azt hiszem már irtam hogy fűszerpaprikát fogok a telkünkön termeszteni...őszre van belőle pénz..és ugyan sosem csináltam kerti munkát..de muszáj...és nekem fontos hogy olyan munkám legyen amit itthonról tudok csinálni.nekem kivan zárva hogy bölcsibe adjam a fiam...anyós lenne a gondozónője..

na megyek de ma még benézek..

akkor a kép amit a spar után csináltam:
Kép
Vendég
 


tim: doktor úr egyébként! :wink: Sajnálom,hogy Bálint nem eszi meg a főztödet!! :( "matrac alá folpackot tegyünk"-->ezt mire javasolják ezek a kedves védőnők?? :shock: :)
Nálunk reggelire kap Blanka meg vacsira tápszert.Tízórai ,és uzsi általában tejpép,vagy valami gyümis babakajcsi.Ebédre meg mindig valami táplálóbbat kap.Főzelék,vagy valamilyen husi zöldségpürével.Ennyi a kajcsija.Nekünk "mázlink"van,megeszi az én főztömet is meg az üveges babakajcsit!!


lituka:
Máté még ilyen sokat eszik tápszert egy nap?? :shock: Ha jól olvastam 3x??Mennyi nála 1adag?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó: egy ideig 2szer kapta már csak és 3szor kapott főzit és gyümit.
de aztán váltottam tápszert és ebből mivel 2es még 3 a normál napi javasolt adag.3szor 220 ml amit megeszik.de mondom egyiket hajnalban aztán reggelire és végül mi is vacsira.
ha nem ébredne 5-6 kor akkor csak 2szer kapná.
de amugy sztem 8 hóig simán elmegy a napi 3szori tápi
a 3asra majd fogunk váltani na az már csak reggel és este.
kb 1.5 hónapig evett 2szer de aztán kezdődött a hajnali kelés igy 3szor kapja..
napközben pedig csak pépet főzit vagy vmi szilárdat.

ja és tudod mi csak 7 hónaposak és 3 hetesek vagyunk :) ti meg már elmultatok 10 :) több mint 2 hónap van köztük :)

de amugy tényleg mindenki rajtam kivül már csak 2szer adja a tápit???
Vendég
 


Kritta: Köszi pü-ben a hiányolást. Sajna nincs sok időm írni, csak privizni néha. Most is apa itt szenved Bogival, magában sosincs el. Na, már sír is. Apa mindjárt megvígasztalja...

Etetés: Bogi igény szerint szopik, fogalmam nincs hányszor és éjjel is még párszor, akkor sem tudom mikor, stb, mert én is alig kelek fel, rá szoktam nézni ugyan az órára, de el is felejtem. Velünk alszik, így kómás fejjel nehéz mindent megjegyezni. :lol: :oops: :lol:
Hozzátáplálás: Hát igen, ez az, ami nagyon nehezen megy nekünk. Teljesen változó, mert volt már olyan, hogy fél üveg babakajcsit befalt(!), de mostanában egyre inkább elutasító, most is ott "bűzlik" a hűtőben egy fél üveggel, de nem volt hajlandó megenni. Neki az kell, amit meg tud fogni, így nyámmog almát, banánt, kenyeret is már. Neki ez az igény szerinti ht (BLW) jön be, de az unokatestvére is ilyen, úgy látszik családi örökség.

Rólunk még annyit, hogy Bogi forgáson, némi kúszáson kívül nem csinál semmit, de már tanulja a Tapsi-tapsit (majdnem tudja), mondja, hogy baba, nana, papa, és sok-sok hasonló szótagok ismétlését, persze jelentés nélkül. Ja, és csippent a mutató és hüvelykujjával, a tanulótelefonján nyomkodja a gombokat egy ujjal. :) Szóval fejlődik, csak azt nem tudom, mikor fog elkezdeni mászni, mert mindig csak ölben lenne. Ha viszont ölben van, akkor sikingat, röhög, kiabál... :roll: Boldog baba! Csak legyen ölben. Kivagyok!!!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


bolygó: detto én Blankám sincs el magában...Úgy tudok ide benézni mindig gyorsban,hogy közben bevállalom,hogy bármikor elkezd sírni...mit sírni üvölteni!!!! :? Az nem baj,szerintem ha Bogi azt eszik amit meg bír fogni!!Ha alma,banán,kenyér megy már,akkor gondolom egész jól bír már rágni is.Nem??Szerintem még simán elkezdheti a kúszás-mászást!!Itt a topikban többeknél,köztünk nálunk is,szinte pillanatok műve alatt egyszerre kezdett el Blanka mászni,kúszni,kapaszkodva felállni.Egyik pillanatban semmi,a másikban meg alig bírtam már utána rohanni.Azóta is meg se áll... :lol: :lol: :roll: Olykor olykor igazán kimerít a drága!!

lituka: így hogy Máté korán kel,már érthetőbb a 3x-i tápszer.Blanka azért később kel,és így másképp is alakul az evészete.Meg Blanka már elég rég csak 2x eszik tápit,és már lassan át is akarunk állni arra hogy 1x egye.Úgyis mindig úgy utáltam neki a tápszert adni... :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Éjszaka nálunk is tűrhető volt. 4 kor kelt először és evett tápot (ekkor már letelt a 6 óra így adtam neki). Majd 8.20-ig aludt, de persze 6-kor meg 7-.kor felsírt, így fel kellett kelnem hozzá!
Én is folytatom, hogy éjjel nem adok neki ha felébred. csak leszokik már erről az éjjeli kelésről!

Emi! jót vigyorogtam az éjjeli sztoridon! csak keményen! :D nehogy te is "elrontsd" Lili alvókáját!

Tim! Nálunk így alakul a kajcsi:
hajnalban 150 ml táp
reggel 9 tápszer kb. 100 ml-120
dél főzi kb. 1,5-2 dl
du. 4-kor táp kb 100ml+gyümi szintén 100 ml
este 7 táp kb. 120ml (esetleg tejpép Sinlac)
este 9 főzi kb. 1,5-2 dl + amennyi tápot megiszik rá.

bolygó! örülök, hogy újra vagy! Még Zsófi sem mászik. csak ül. nem is kúszik, de forogni nagyon tud. úgy halad egyenlőre. majd csak beindulnak.

mezsó!Mi is még többször eszünk tápot! Az baj?? Vagy mi....

lekri! ügyi vagy! Legalább már nem eszik éjjel Kristóf! Ez is nagy haladás a jövőt nézve!!

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok,

most csak gyorsan, mert úszni voltunk és ilyenkor semmire sincs időm :lol:

Nálunk az evések így néznek ki

6-7 óra 230 ml (tápi)
10-11 óra 150-200 gramm (gyümölcs)
13-14 óra 200-250 gramm (főzelék)
16-17 óra 150-200 gramm (gyümi, és/vagy tejpép)
19-20 óra 230 ml tápi

Kíváncsiságból összeszámoltuk párommal, hogy kb. mennyit költünk Lilire egy hónapban és hát mi is 35 ezerig jutottunk, igaz ebben már a külön foglalkozások is benne vannak (úszás, ringató), de a ruha nem. Pedig én még főzök is neki....

A tapsiról jut eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=DBPw6e1mmhw

Alvó Máté nagyon cuki :)

Kép
emi29
 
 


Jesszus mindjárt lesül a bőr a képemről hogy mennyi helyesírási hibám volt az elöző hszben is :D

bocsi nézzétek el nekem ez a német billentyű kikészít...

sztem nem azért irta Mezsó hogy baj ha tápit eszik a baba...és hát Gabo ti is annyi idősek vagytok majdnem mint mi...mi 3szor esszük még..megmondom őszintén jobb igy délelött tápit adni amig délelött főzit kapott az egy rémálom volt..:) délelött mindig nagyon csúnyán evett..száj becsuk és nem nyit ki :)

Bolygó: sajnálom hogy nincs el a leányzód egyedül.
hál istennek én megfőzök összepakolok megcsinálok mindent melette..ha pedig elkezd nyűgizni hát kicsit félbehagyom a dolgom vagy megkérem hogy még picit várjon :) néha meg is érti :)
hál istennek el vagy egyedül ez sztem nagyon nagy mázli..nagyon örülök neki.
alvás pedig külön van..el se bírnám képzelni hogy köztünk aludjon mert mi még egymás melett is alig férünk el a apával mindketten ugy alszunk :)
ugyh jobb neki a kiságyban..és ha felkel is ott altatom vissza..remélem ez késöbb is igy marad ha nagyobb lesz..sztem majd most jön a neheze...:)

ja és az hogy Bogi nem csinál még ezt azt sztem nem gond..semmiről sincs lemaradva...nekem pl Máté sszzzzzzzz,fffffffffffff,vvvvvvv,,,és a többi atom nehéz betűt és szótagot kimondja de a baba papa mama áááááááhhhhh azokat a világért sem :)
és pl ő nem ül fel magától de állni már feláll a kiságyban..mászni is mászik de még igazán ráértünk volna..
nem is tudom mi lesz ha megindul....még nem vagyok rá felkészülve :)

a bátyám szupergyerek volt 9 hósan ment és 12 hósan szobatiszta volt...nem is értem ugyan hogy...de én ezt nem várom..fejlődnek ők a maguk tempójában és jól van ez igy :)

Gaboo: sok sikert az éjjeli kaja leszoktatásról...nekem frankón sikerült...hál istennek már 4 hósan leszoktattam róla..4 óra után már kaphat de elöbb semmiképp...hisz tudom hogy nem lehet éhes..
sztem menni fog..kis kitartás és már meg is szokja az új rendszert.
nekem mondjuk könnyű Máté sosem sír...csak akkor jönnek a könnyek mikor nagyon nagyon éhes ami havonta egyszer fordul elő...pl elfelejtem időben megetetni vagy mert elalszik és nem eszik időben..vagy akkor amikor már nagyon nagyon fáradt és a sírással könyörög hogy altassam el..de erre sincs sok példa mert 3 óránként megpróbálom elaltatni ha látszik rajta ha nem hogy fáradt..és általában 3 óránként el is alszik :)

jaaaaa és akkor sír még mikor átvisszük anyósékhoz..sehol máshol sosem sír........de náluk olyan keservesen és bújik hozzám hogy magam sem értem hogy lehet ennyi esze hogy tudja hogy milyen rossz emberek...
mert nem az ismeretlen hely miatt sír.máshol sosem teszi...

őő ha akar vmit inkább kiabál...meg nyüsszög vagy épp fújtat :)
rohadt dühös bír lenni :)

na megyek a meccset nézni...habár csalúdás igy ez a boxmeccs...:(

jó éjt :)
Vendég
 


sziasztok



elmentünk ma mégis bevásárolni.baszus nem látszik,hogy hitel válság van meg,hogy szegények a magyarok.1db tűt nem birtunk leejteni annyian voltak az Auchanba.az összes kassza nyitva volt és mindegyik mögöt kb.10en álltak.
nézzétek a különbséget.

ez a kép szeptember 21én készült:
Kép

ez a 2 pedig mai :lol: :lol:
Kép Kép
Vendég
 


holnap vissz olvasok.de az alvos Máté haláli :lol: :lol: :lol:

jóéjt mindenkinek
Vendég
 


Lituka, Gabo, Mezsó: Köszi az együttérzést. Már igazából kezdem megszokni a nemalvást, vagyis az éjszaka így türhető, nekünk így megfelel, mert legalább nem kell kikelni az ágyból hozzá, hanem ott van "kéznél".
Tudomásul kell vennünk a férjemmel, hogy többemberes babánk van és kész. Reménykedem csak, hogy a köv. babánk nyugisabb lesz.

Lituka: Nagyon aranyos az alvó Máté! Bogi is szokott dühi lenni, kiabál és szabályosan harap! És sajnos már van is mivel! :shock:

Lekri: Tényleg sokat változott a fiad! Csúcs az a frizura. :lol:

Mezsó: A lányod mikor kezdte el a mászást, stb? Rágni már tud, apját utánozva ette ma is az almát, nem sokat evett, de lassan csak belejön. Lehet, hogy csak az én türelmemmel van gond.

Emi: Édes a tapsoló Lili baba! És milyen szép! Bogi is hasonlóan tapsol, igaz, kicsit bénábban, nem nyitja még teljesen szét a tenyerét, de egyre ügyibb.

Én még nem számoltam, mennyit költünk Bogira, de kezdünk rátérni a textilpelusra, meg kapunk még most is rucikat, de popsikenőcs, törlőkendő, kaja terén ugye nem spórolhatunk. Egyszer már kiszámolom. :oops:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Sziasztok
egy gyors bejelentkezés.
Visszaolvastam, de főleg a képeket nézegettem meg,
csodálatosak mind a hajas, álló, vigyorgó játszó babácskák. :D

És én is munkán gondolkozom, anyagilag mondjuk elvagyunk, de úgy érzem, megőrülök itthon. Pedig nyelvet tanulok, szakdogát írok, de valami értelmesre, kreatívra vágyom.
A gondolatra viszont, hogy bölcsibe adjam Bogit, és egész nap külön legyünk, elszorul a szívem. :(
(Nem is hiszem, hogy bevennék most egyik napról a másikra..)

Szóval maradok itthon valszeg, és egyre szaporodnak a depressziós hisztirohamaim.. :x

Írtátok a DM-es pelust, az tényleg okés? Lehet váltok. Amúgy nincs nagyobb pluszkiadás a kölökre, leginkább csak a tápszer. A gyed-et meg a gyerekre költöm, én azt vallom, azért kapom. (Magamra teresség óta amúgy sem költök semmit, nem járok nagyon el :lol: :( ) Így pl most az autósülésre elment majdnem egy havi gyed, de adja az ég, hogy ne kelljen tesztelni, hogy mennyire véd. :roll:
Vendég
 


lekri: haláli Kristófod!!! :lol: :lol: :lol: Az a haj,és azok a szemek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: Tündér!! :wink: Igazi nőcsábász lesz szerintem! :wink:

gabo: dehogy baj,hogy többször esztek tápszert!!Nálatok is másképp alakul a nap mint nálunk.Ti is azért korán esztek először,nem úgy mint Blanka,és ahogy nézem kevesebbet is esztek 1adag tápival mint Blanka.Szóval dehogy baj!!!De kár hogy írtam litukának... :roll: Nem kell ám félreérteni engem sem! :lol:

bolygó: kb.8 hósan talán 8és fél is volt már mikor elkezdett mászni,de akkor mindent ám,akkor gyorsan egymásutánban hirtelen 4kézlábra is állt,kúszott mászott egyebek...szóval addig semmi,akkor szerintem megijedt hogy lemarad valamiről,azóta meg meg sem áll!!! :lol: :lol: :lol: Nyugi,szerintem ne aggódj!! :)

borsika: nem tudom hogy Bogi mennyit pisil,nekünk egy ideig bejött a DM-s pelus,csak amikor már többet ivott Blanka,és egyszerre nagyobb mennyiségeket is pisilt,akkor nem egyszer jártunk úgy ezzel a pelussal,hogy nem bírta a pisit magában tartani,és mindene csupa pisis lett Blankának.Nekem ennyi a tapasztalatom vele.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lányok!!Lekri,és gabo elsősorban nektek szólok!!Csatlakoztam hozzátok,akik a suttogó felvesz/letesz módszerével próbálkoztok.Mi ma kezdtük el ezt Blankával,mert már nem állapot amit csinál a csajszi:
Tegnap éjjel 1.15-ig tartott míg álomba üvöltötte magát,állandóan torka szakadtából sírt.Tegnap még volt kedvezmény,mert volt hogy kivettem magam mellé,de végül az ágyában aludt el.De ma 8-kor megvolt a fürcsi,8.30-ra már túl volt a vacsin,és ma nem volt ágyból kijövetel.És megpróbáltam megemberelni magamat,és Suttogó módszerét elkezdeni,felvesz/letesz.Biztos sokaknak ismerős,pl.lekrinek! Laughing Cool Szegénynek volt hogy habzott a szája az üvöltéstől,meg rángatózott,de akkor sem vettem ki,csak végszükségben.Máris pár hajszállal kevesebb van a fejemen,de talán 8.30óta most elaludt végre...Legalább is csend van az ágya felöl,oda se merek menni... Laughing Confused Remélem alszik,és aludni is fog!!!!!Drukkoljatok!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Köszi Mezsó,Tim

Tim Sajnálom h üveges kaját e :? szik csak

Lituka aranyos Máté,és Lekri a fiúk az apjukkal is

Alvásról 1 könyvvel megtaníthatod elaludni magától a babát ac íme Aludj jól gyermekem!és Eduard Estevill írta

Nekünk jó a Dm-s pellus :lol: csüt-től lesz univer akció náluk.Van dm-s kuponunk abba van mindenfle pellusra kedvezméyn + most már a 15%-al kedvezmyént+a kuponkedvezméynt is össze lehet vonni.

Nekem most itt van fénymásolatban sokaknak segített.


A mai éjszakém nekem is tré volt. Fruzsi éjféltől volt fenn kb. fél órát aztán nem is volt hajlandó vissza aludni 5 után.Adtam a fogára Dentinoxot ,mer sírdogált,de front is volt.=-kor az apja átvitte a másik szobába és még szunnyadtam azt álmodtam egyszerre kijött 3 foga!Csak Fruzsi irtó hangos nem lehet igazán aludni,ha ő fenn van!

Rakjatok még képeket,mert én is akarok még! :D :D

Ti körtét adtatok már?Mi volt?

Kép
kritta
 
 


kritta: Blanka üveges babakajcsis körtét kapott már,az nem okozott neki gondot,de igazi gyümölcsben nem mertem még adni neki,mert én is hallottam róla,hogy óvatosan kell,mert hasfájást csinálhat.Sajnálom a rossz éjszakát Fruzsival! :cry: Blanka végül este 22.30-reggel 7.30ig aludt egyhuzamban. :D Mondjuk sok üvöltés,hisztiroham árán,de ennyit aludt. :D A DM-ben a kuponkedvezményt összelehet a 15%-al vonni??Én úgy tudtam hogy nem...nekem nem is engedték eddig...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kritta,
a körte Bogit picit megfogta (de csak amit nyersen turmixoltam neki, az üveges nem), és csak először. Ez is inkább egyénfüggő szerintem.

paradicsomos kajától nálatok is lett narancsszínű kaksi?
Vendég
 


Egy mostani kép rólunk
[img]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.03 21:40-kor.
Vendég
 


Nekünk ma jó éjszakánk volt nagyon! Zsófi fél 3-kor megébredt, de vissza tudtam altatni 5 perc alatt, és végül negyed 7-kor evett először! Majd aludt 8.45-ig! :D
Lehet, hogy véletlen, vagy a Suttogó? Majd kiderül.....

mezsó! én annyi jó ötletet olvastam a Suttogóban! Nekem nagyon bejön a könyv. fel ne add! állítólag pár nap alatt le lehet szoktatni a babákat a rossz szokásról! inkább most legyen pár napig fárasztó, minthogy 2 éves korában is még ne aludjunk!!
Igen, Zsófi nem egy nagy evő, így mi még 6-szor eszünk egy nap, hogy elég kalóriához jusson!

kritta! körtét mi is eszünk már, de csak az üvegest! az jó sima állagú! Amit én csinálnék azt nem merném adni az apró magvak miatt!
Így meg már az üvegre is rá van írva, hogy 4 hós kortól!

Elkezdem ma vele a túrót! Minden főzijét dúsítom ezentúl, mert laktatóbb úgy. Eddig csak husi volt, de mindennap mégsem kéne azt adnom. Így ma spenót lesz túróval!

lituka! köszi a bíztatást, eddig működik a leszoktatás! és mivel csak hajnalban eszik (sőt ma negyed7), tényleg nem éhes éjjel!!

Kép
gabo001
 
 


sziasztok
ma negyed 6kor kelt csak Kristóf először.remélem nem fog ujra elromlani a gyerek,kicsit köhög :wink:

Bolygó
nálam a 2gyerek ég és föld ugyhogy reménykedhetsz :wink: :wink: :wink: oldalakat tudnék irni róla

Borsika
néztem egyet a vonalzódon de aztán rájottem :lol: :lol: :lol:
nagyon helyesek vagytok :) :)

Gaboo
akkor ti is ügyesek vagytok :) :)

Kritta
te is tegyél képet,imádom a lányod haját :lol: :lol:
meg mindenki tegye a képeket annyira jó nézni a manókat :) :)

Emi
Lili nagyon ügyi :lol: :lol: nálunk ugye 6hós korától tapsol nyitot tenyérrel,viszont még nem pápázik.ma viszont kaptam egy akkora puszit.de szerintem csak véletlen volt :) :)

tápszer
most,hogy éjjel nem adok neki enni igy csak napi 1x esetleg 2x kap.hajnalban és reggel.de csak 150ml-t.

Tim
nálunk a megtömöm nem jött be.ha többet adok neki kihányja.tegnap is hányt,pedig nem tömtem.ő még nyitogatta a száját,hogy kér én meg örültem,hogy eszik.de tudtam,hogy sok amit eszik de ráhagytam.kár volt :( :(
Vendég
 


Tápszer: Hát én még napi 3x v. 4x adok neki. :oops: Kövezzetek meg, de Atinak olyan étvágya van, hogy inkább ruháznánk. :lol:

7-kor 200 ml tápszer
10:00 gyümi (1 üveg v. 1 alma-fél banán) körtét is szoktam adni, almával (ha citromot csepegtettek bele, nem fogja meg a pociját)
12 körül 150 ml tápszer
15 körül 1 üveg bébiétel, vagy amit főzök neki
18 körül egy kis tápszer kb 150 ml van hogy ilyenkor inkább gyümit adok (attól függ, mennyire éhes)
20:30-kor tápszer 230 ml

Közbe állandóan kuncsorog. Hol kenyérhéjat majszol, hol babapiskótát, vagy sütit. Vagy amit mi eszünk. Pöri, húsleves, stb...
Ha nem adok neki ennyiszer tápszert, akkor hisztizik. Nem tudom már mit csináljak, lehet, hogy veszek babakekszet és azzal fogom sűriteni az ételeket. A tejpépet nem szereti.

Edina


Kép
medina83
 
 


Sziasztok!

gabo, örülök a jó éjszakának!
Én is a napokban szeretném bevezetni a natúr joghurtot, és a túrót. Kíváncsi leszek hogy válik be.

Én eddig nagyon óvatos, már-már túl óvatos voltam kaja ügyileg, de most már ott tartok, hogy egy kicsit lazábban kéne vennem, és adni neki nyugodtan ezt/azt. Persze nem csülökpörköltre gondoltam..

Emi, elfelejtettem írni, hogy mennyire ügyes Lili, ahogy egyedül áll!! Jól elkaptátok a pillanatot!

Medina, Bolygó, Borsika örülök, hogy jelentkeztetek!! Bolygó, nagy türelmetek van nektek is a babához, Bálint is 2 emberes :wink:
Borsika, mi próbáltuk nemrég a dm-es pelust, nem volt rossz szerintem, de mivel alig volt árkülönbség, így maradtunk a libero-nál. Ja, és megértem a bezártság-érzésedet, nálam is van, bár én nem feltétlen munkaügyileg érzem magam kirekesztve.

Lituka, nem semmi a kép Mátéról! Nagyon édi!! Jól tetted, hogy ilyen határozottan léptél fel az oltás beadásával kapcsolatosan. Úgy látszik sokszor csak így ér célt az ember..
Ja, és haláli, hogy az anyósodnál ennyire nincs el Máté! Jók a megérzései :wink:

Lekri, tényleg jó sokat nőtt a fiad haja ilyen rövid idő alatt! Bálint is belehúzhatna haj-ügyileg.

Kritta, én adtam körtét Bálintnak, nem lett semmi baja tőle, bár igaz, ami igaz nem sokat evett belőle, szerintem nem ízlett neki

Ja, a matrac alatti ezüst papír állítólag a rossz rezgéseket, hullámokat védi ki, ami az egyik oka is lehet a rossz alvásnak. Még nem próbáltam...

Na megyek, mert még nem reggeliztem, és már ebédelni lehetne..

Kép
tim27
 
 


Gabo: Tök jó, hogy Zsófi már szépen alszik. Remélem, ez marad is így.

Körte ügyileg nem tudok mit mondani, én még nem adtam körtét Boginak.

Medina: Tényleg nagy étvágyú gyerek Ati, jó sokat eszik. Most hány kg-nál tart?

Borsika: Jó hallani rólad is! Nagyon hasonlít rád Bogi. Tiszta te!

Kritta: Sajnálom az éjszakát! Én már megszoktam Bogi keléseit, meg ő csak pár percre kel fel, és kevés szopi után már alszik is tovább.

Mezsó: Köszi a bíztatást, elkel... Reménykedem csak, hogy Bogi is nemsokára beindul. :roll: Nagyon sokat viteti magát, mert nagggyon-nagyon kíváncsi természet. Csak ugye 9,5 kg-al kicsit nehéz neki... :(

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Szerintetek jó ötlet, ha a plüssmaciját a pocakja alá rakom, mikor hason van?

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Tim: Én is félek még attól, mit lehet és mit nem adni Boginak. A múltkor már elegem volt és adtam neki margarinos kenyeret. Imádta! De azért a tejes cuccokkal még várok. Tudom: paramami vagyok... :oops: :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Tim: Ati már szinte mindent eszik, kivéve a tejtermékeket és semmi baja sincs. Turórudit is evett már, csirkepörit is, tésztát, stb.. Persze nem nagy mennyiségekben, de azért evett.
A vajas kenyeret Ati is nagyon szereti.

Pelenka: Az Aldis is nagyon jó és olcsó! 43 Ft/db-ra jön ki.

Bolygó: Ati olyan 9 kg körül van, tehát nem hízik ettől a sok kajától. Lemozogja rendesen. Állandóan teper valahová, evés közbe is folyton jár keze-lába, próbálkozik már az állással, stb… Már nézni is fárasztó! A fogyókúrámnak is jót tesz sokszor. :D

Edina


Kép
medina83
 
 


Lemaradt, amivel előbb kezdeni akartam! Szóval köszönöm mindenkinek, aki leírta mit eszik a babája!

Az a helyzet, hogy én hatalmas szemekkel olvastam, hogy néhányan már milyen bátrak vagytok a szilárd kajcsikkal. Anyummal is volt némi nézeteltérésem (szerinte is már majdnem mindent kéne adnom Bálintnak) és mivel ilyen rossz alvó is, elgondolkodtam a dolgokon, hogy tényleg legyek e ennyire óvatos a táplálással. Mivel én szoptatok (lassan már múlt időben kell írjam, mert már nagyon kevés van) így a tejalapú dolgokkal még jobban kell vigyázni. Tejpépet sem ajánlják, csak a tápszeres babáknak, de múltkor tudtam szerezni egy olyat (milupás) amiben sem tejpor, sem glutén nincs.
A kekszről azt hallottam,hogy magában csak arra jó, hogy eltelítse a gyomrát a babáknak, tápanyag nem sok, és cukor is sok van benne.
Gluténes dolgok, tejtermékek kizárva, és én nem mertem még adni a mi főztünkből sem. /bár nálunk nem volt ilyen, hogy Bálint kinézte volna a szánkból./
Szóval a lényeg, hogy megelégeltem,hogy a sok tiltás miatt szinte csak főzeléket eszik Bálint, mert a gyümikkel hadilábon áll. (Bár a banánt azért kezdi újra elfogadni, főleg ha haraphatja.) Így kezdek én is lazulni. Első lépésként tejpépet (ami nem is tejalapú) adok, és szépen bővítem az étrendjét. (Pl. majd én is kekszet aprítok a kajcsijába, natúr joghurt, túró, stb. bevezetése
)

Kép
tim27
 
 


Én ha nem adnék plussz dolgokat Atinak, nem is tudnám mit csinálnék. Ekkora étvágy mellett nem akarom folyton tápszerrel tömni, így már próbálgatok sokmindent. Mindig figyelem, hogy nem-e kiütéses egy-egy ételtől, így szűröm le,hogy mi a jó és mi nem.
Megyek is, mert Ati megint éhes. :shock: Eszik velünk egy kis vajas kenyeret. :)

Edina


Kép
medina83
 
 


Tim: a hippes babakeksz amit Máté eszik abban nincsen cukor és teljes kiörlésű biogabonából készül.tele van vitaminnal és laktat..

sima kekszet nem adtam és nem is adnék neki..én a cukorral vagyok nagyon hadilábon...anyum szekál is miatta de szeretném ha minél kevesebb cukrot enne...

én mindent adok neki ami a korának megfelelő bébiétel bébijoghurt bébikeksz stb...gondolom nem véletlenül áruják..én igy gondolkodom..annyi h ebből is kerülöm a cukrosat..

de amugy megértem hogy félve adsz neki dolgokat..ha igy érzed tedd igy..mindenki maga dönti el mit ad és mit nem..

anyum nálunk pl ezt nehezen érti meg..amin kiakadtam tegnap hogy anyós megetetné már a gyerekem befőttel..megállt az eszem...csecsemőgondozó létére öcsém... :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


köszi a dícséreteket és a megértő szavakat is.

Bolygó,
köszi, hogy azt mondod rám hasonlít. Nagyon jól esik! Mindenki szerint tiszta apja..

tápszer: én több helyről azt hallottam, hogy egy éves korig napi 600 ml tejes folyadékra van szükségük, így - mivel én pár napja nem szoptatok - napi 3x kap kB 200 ml-t. (persze hipoallergént. az allergiától én is tartok. jobb az óvatosság.) Mellette szintén 3x rendes kaját. Többnyire én főzök, vagy feljavítom az üvegest.

Na mennem kell, hiszti van..
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a dícséreteket a videóra és a képre.

Körte: én már elég régóta adok Lilinek. Kap üvegeset is, és redeset is. Szereti és szerencsére még sose volt semmi problémánk miatta

Én a tejes dolgok közül a sajtot kóstoltattam meg Lilivel. Minimális adagot tettem a fözelékébe, és ma is kapott egy babafalatot mert kinézte a számból. Nem szándékozom minden nap adni neki, csak heti egyszer. A védőnőm szerint a túrót is be lehet már vezetni. Úgy tervezem, hogy a gyümölcsöket fogom majd azzal "dúsítani", de még várok egy-két hetet.

Borsika, hatalmas a lányod!

Lekri, milyen komoly hajszerkezete van már Kikinek :lol: :lol:

Kép
emi29
 
 


táplálás: mi dokinőnk is azt mondta, hogy ebben a korban még 500 ml tápszer/anyatej kell neki egy nap. a többi 500 ml a gyümi és a főzelék!

tim! nagyon megértelek! anyum is mondogatja, hogy mi ebben a korban már mennyi mindent ettünk, pedig ő is szigorúan csak a gyerekorvosra hallgatott akkor. szerintem a mi dokinőnk túl óvatos. Zsófi főzijét már 2 (!) hónapja csak csirke/pulyka husival komplettálom! Így most ÉN döntöttem a kiskönyv útmutatása alapján a túró mellett. Aztán meg egy éves kor után szinte minden lehet, és akkor meg egyszerre zúditsunk mindent vagy mi? Hiszen már 8 hónaposak a babáink! Szóval kezdek én is bátorkodni normál kereteken belül! pl. ma zsömit majszolt Zsófi
szerintem ma valahogy túlzott ez az óvatosság. meg aztán azon is érdemes elgondolkodni, mitől van mégis ennyi allergiás gyerek, ha mindent ilyen későn vezetünk be, és mégis! régen miért nem volt? pl. a mi időnkben olyan, hogy allergiás az osztály/ovistárs tök ritka volt. én nem is emlékszem rá. most meg.... szóval szerintem az sem jó, ha egy éves kor után hirtelen mindent...
Ja, és szerintem nyugodtan adhatsz Bálintnak tejpépet!!! Miért ne??? Anyatej ha már kevés inkább azt is ajánlják, na meg a tápszert persze.

lekri! gartula nektek is! csak így tovább!

Kép
gabo001
 
 


Ja! a túró után én máj (csak hetente 1X max), hal, tojássárgája keményre főzve adom majd. Ezt a gyermek eü. kiskönyvből néztem, szóval csak jó!

Kép
gabo001
 
 


Máté 7 hónapos kora óta kapja a hipp túróduett nevű babakaját..és nagyon szereti.heti egyszer bizti azt eszi.
májat még nem evett bébikajában sem.
a spenótot cukkinit tésztát nem eszi meg...
a borsót sem..igy főleg répás és sütőtökös és paradicsomos főziket eszik vagy gyümis húsokat.
de pl most vettem neki 8 hós kortól való csokis tejbegrízt ez is üveges hipp.
a hippeket szereti a legjobban..
viszont ugyanugy eszzük a kecskemétit és az univert a nestlét is.annyi hogy jól átolvasom mivan benne...

hanyaganyaLilla vagyok mert nem főzök neki...amint a saját kertemben terem permetszer nélküli kaja énis főzni fogok ám :D
csalánlével kell locsolni és öntözni és akkor szép lesz a zöldség gyümölcs...semmi permetszer nem kell mellé.
egy hordó vízbe egy jó marok csalánt kell áztatni pár napig...majd ezzel permetezni és öntözni...mindent visz :)

na megyek mert csak jártatom a szám...

Téjé vagy Nono ha jártok erre...időm még a privire nem volt de igyekszem :)

ja és kedves Nono még mindig nagyon várom hogy egyszer csak irsz ide....komolyan...annyira jó lenne....
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?