Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:35-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


[quote="anettoo"]
írta:
anettooKombináltra bárki elmehet ingyenesen, oda amelyik kórház szerződött a Sejtbankkal, nem kell ahhoz ott szülni. Mimi jó fej volt az emberke akivel beszéltél, mert nem mondott ám igazat, csak szeretnék lecsökkenteni a kismamák számát, akik mennek oda kombináltra. Én is utána tudakozódtam, ha pedig még is valaki erősködik, hogy ott kell szülni, akkor azt mondod, hogy igen, itt fogok szülni. Esetleg ki is lehet nézni egy ottani dokinevet.



Anettoo!
Félre értetted az írásomat :lol:
A sejtbankot felhívtam és ott a tényeket mondták.Meg kérdezte a nő,hogy hol melózik a doki?És mondta,hogy csak uh eredmény kell,és talán mondta azt is,hogy beutaló a dokitól,de erre nem esküszöm.
Bocsi,de 3napja a fülemen a telefon :lol:
Szóval ott korrekt volt a felvilágosítás.
A doki akihez mentem,na ő jött nekem az amnióval,amit én kihagynék ha nincs rá indok.(vagyis rossz leletek)
És erre írtam,hogy majd az asztalra csapok a dokinál,és felvilágosítom a lehetőségeinkről :wink:

Linácska,én tudom miért csinálnak hüv uh-t
Viszont akit hüv uh után öntött el a vér,az parásabb.
Sajnos a Szabi előtt volt egy rossz helyen a méhszájon tapadt terhességem ami vetéléssel végződött.A kútvölgyiben voltam uh-n és annyira állat durva módon csinálta a doki,hogy mire haza értem már barnáztam,és 3-4 nap múlva kórházba kerültem.Én akkor meg fogadtam,belém ugyan ne dugdossanak semmit ha nem muszáj.
Amúgy pl az Istenhegyin is hasin néznek nyakiredőt,és nem hüv-uh-val.Ez gép kérdése,csak sajnos sok helyen elavult öskori darabok vannak,amik jó 20évesek és semmire nem jók. :cry:

És gyes gyed stb.
Ha a nagyobb gyerek még nem tölti be a 2évet,akkor tök felesleges bármit is csinálni.
Viszont ha több mint 2év lesz köztük,akkor még a gyed alatt kell elmenni vagy táppénzre vagy pl. kivenni a fennmaradó szabit.Így kicsit több lesz a következő Tgyás-gyed mert másképp számolják majd ki.De!Ezt még a gyed alatt kell elintézni,mert gyes alatt már nem lehet pl táppénzre menni ha jól tudom.
Ennek nézzetek majd utána,mert nagyon nem mindegy.
Hát én ebből sajni kicsúsztam,mert a Szabi jövő héten lesz 3éves.

mimi12
 
 


Anetto,
szerintem neked még érdemes megkérdezni a táppénz dolgot, Máté nagyon kicsi, a megelőző két évben még meglehet a 180 biztosított napod, és akkor a Mátét megelőző pénzed után kaphatsz táppénzt. A csaladinet.hu-n a szakértők között van Szakbarbár, neki érdemes írni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Mimmi
Véletlenül nem emlékszel kinél voltál a Kütvölgyiben uh-n? Én ott fogok most szülni...
Ezt a gyes dolgot nem fordítva akartad? Nálunk 3 év lesz ponty. Iván aug.8. Kispipit aug.11-re várjuk 8)

Csilla
Margit kh? Isten őrizzzzzz! Volt egy halom afférom ott a nőgyógyon, szal orvostól függetlenül állíthatom, hogy hentesműhely, bár Pálffy doki téleg figyelmes volt velem, de slussz. Férjem előtt ki sem ejthetem a kórház nevét! Volt egy-két húzásuk :twisted:

védőnő-doki
Én nem vagyok az az adogatós fajta. Nálam ez nem rutinszerű, ki kell érdemelni :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Linácska!
Azt hiszem nem működik már a szakbarbár,én is akartam kérdezni,mert elég hózós a szitum .

Reni!
Nem emlékszem ki csinált ott uh-t
Én a Gozárhoz mentem volna dokihoz.Csak mikor elöntött a vér,akkor nem értem utol.
Vissza hívott később de akkor már késő volt.
Amúgy ő jó doki meg rendes is.Én ismerem személyesen kb 10éve(ha nem régebb óta)
És azért nem mentem csak hozzá,mert vissza,mert tök ciki volt,hogy pucéran lát.
Tényleg régóta ismerem,és üzleti alapon.Azt hittem okés így de ciki volt na
:oops:
Gyes-gyed.
Nekem márciusban volt az elvesztett baba.Szintén augusztusban szültem voltna :cry:
Akkor mikor terhes lettem még gyeden voltam.Utána jártunk,és gyed alatt,vagyis a gyed lejártával lehet táppénzre menni,mikor a gyest még nemigényeltük meg.Mivel a tápénz és a gyes nem jár együtt.Viszont nagyszülő vagy apuka is igényelheti a gyest,és így én kaptam táppénzt.Csak ugyi a bökkenő.A babát elvesztettük,és én vállalkozó voltam,viszont vissza lett adva a vállalkozóim kb másfél éve.Így most jogviszony meg semmim nem volt.
Most bejelentett a kerianyám,és kb 3hét múlva mehetek táppénzre.
Ááá,jól kibabrált a könyvelő velem,mert az ő hüle ötlete volt,hogy adjam vissza a vállalkozóit.Ha nem adom vissza akkor most nem lenne semmi gondom.

mimi12
 
 


Sziasztok
Képzeljétek :D
Éppen a barátnőmmel beszélgettem amikor szólt,hogy elfolyt a magzatvíze :D
Annyira örültem,mert éppen az volt a témánk,hogy a gyereke annyira jól érzi magát a pocakjába,hogy ki sem akar jönni :D pedig már nagyon jó lenne,mert enni, aludni már nem is nagyon bírt :D
Most tiszta izgalomba vagyok......remélem ügyes lesz és hamar túl lesz az egészen :D
Elképzeltem ,hogy majd nyáron micsoda izgalmak lesznek itt a topikon amikor majd mi megyünk szülni és drukkolunk majd egymásnak :D:D:D

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál. A Kisbubinkkal minden rendben van 27mm-es, ja és 1 liter vizeletet is látott a doki amiért szólt is hogy nem kell pisilnem :oops: :oops: :oops:
Viszont ciszta még mindíg van és a 12. heti UH-on jobban meg kell majd vizsgálniuk :cry:
És felkértem a dokit amiért rögtön nem 6ezret hanem 7ezret kért :twisted:
Mondtam neki hogy voltam vérvételen és persze felesleges volt mert a 12. heti UH után újra meg kell ismételni SZÍVÁS!!!
Teljes mást mond a doki és a védőnő is na meg a terhestanácsadáson is mást mondanak.

Na végülis szerintetek normális nagyságú a bébink???

Kép
Vendég
 


Anettoo,
a legközelebbi UH-om (12. heti) időpontja Jan. 21. azután ha minden ok. akkor Febr. 4.

A dokim pedig azért nem vesz hüvelyi fejet mert ő az sztk-ban magánrendel az ő gépeiket használja tehát nem sajátja így talán érthető hogy miért nincs csak egy öreg kicsi hasi UH-ja.
De már nemtom ki kérdezte.

Kép
Vendég
 


Piroska,
én Pöttyöm 9 hetesen 21 mm. Vagyis 9 hét két naposan, de tudom, hogy 2 nappal később fogant. Szerintem a 27 mm tökéletes. Lili 10 hét 2 naposan volt 26. Aztán jó nagy 3950-es baba lett belőle :lol:
Amúgy a hüvelyi fejet én kérdeztem. Érdekes, az SZTK-ban, az ő gépeiken rendel, és ennyit kér??? Nekem tök magánban, saját gépeken volt 4000 az UH.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska,
igen szerintem emelt 1 ezrest mert tavaly még 6ezret kért.
Ja és közölte hogy örömmel elválallja a szülést ha éppen nem akkor lesz nyaralni :twisted:
Egy rokontól tudom hogy olyankorra átadja a betegeit egy másik dokinak és nála ezért kellett megindítani a szülést hogy ne annál szüljön.
Szerintetek???

Kép
Vendég
 


Piroska,
én elfogadtam, hogy ha így alakult, hogy augusztusi lesz a babánk, és ugye pont nyaralás időszakban születik, ha véletlen nyaralni fog az orvosom, akkor nyaral. Nem tudok mit csinálni, elfogadom. Ha meg nem, akkor örülök. Ő is át szokott adni ilyenkor másnak, de megkérdezi, hogy kinek adjon. Én akkor azt fogom választani, aki inszemmel összehozta a babát.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


De jó, hogy felvetettétek a gyed-gyes kérdést! Nálunk 2 év 2 hónap lesz a két gyerek között, akkor nekem érdemes lesz odafigyelnem.

Már korábban is volt kérdés, hogy ki mikor jelenti be a munkahelyén... Nos, engem szeptembertől várnak vissza dolgozni (mintha nem várnának tőlem még egy babót :wink: ), most erősen töröm a fejem hogyan közöljem a hírt, és kivel? Hívjam fel a volt főnökömet, vagy egyenesen a nagyfőnököt? Szia, már egy éve nem beszéltünk, de képzeld, jön a következő :) :) Tök vicces lesz...

Piroska, nekem bizony nem szimpatikus a dokid! Sztk magánrendelésen ugyanakkora tarifával dolgozik, mint a magánrendelőt fenntartó/felszerelő orvosok???? Nem semmi!
Ráadásul szülészek már egy évre előre betervezik a nyaralásukat, pont azért, hogy tudják mikorra ne vállaljanak kismamát. Gondolj bele, egész évben fizeted neki a terhesgondozást, aztán amikor eljön a nagy nap, szembetalálod magad egy idegennel :twisted: (Aki nyilván nagyon örül, hogy csak a munka van veled, a pénzt nem ő kapta.)

Renáta, én sokáig Óbudán laktam, és a Margitba jártam nőgyógyászatra. Azért kérdeztem hátha bedobsz valami ismerős nevet... de látom nem vagy túl jó véleménnyel róluk!
Vendég
 


Hű, így visszaolvasva kicsit durvára sikerült a véleményem :oops: Nem akartam leszólni a dokit, csak élesen fogalmaztam.
Vendég
 


[quote="cscsi"]H írta:cscsiű, így visszaolvasva kicsit durvára sikerült a véleményem :oops: Nem akartam leszólni a dokit, csak élesen fogalmaztam.

Egymás tapasztalataiból véleményeiből tanulunk :wink:

mimi12
 
 


Piroska:nagyon jó az eredményed. :D Bárcsak itt tartanák én is.

Én most is Óbudán lakom,de nem a Margitban fogok szülni.

Csilla:szerintem inkább személyesen menj be.Én is ezt terveztem,de a párom egyik drága haverja már elmondta bennt. :evil: Ezt is tegnap tudtam mge,igy gyorsan felhivtam a főnőköm.De nagyon aranyos volt és örült neki.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:45-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Kicsit furán tudtam beilleszteni, de azért a lényeg látszódik, majd még azért szépítgetem :)
Kép

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Jó reggelt!
Anettoo :lol: :lol:
Gyedet kérdezd meg,de lehet te nem tudsz mit csinálni,mert Máté még nem lesz 2éves mikor születik a kistesó.
De aki teheti ,érdeklődjön utána mert nagyon nem mindegy,ha 5ezerrel több az is pénz.

És szeretnék én is arra a táblázatra felkerülni. :lol:
Nevem; Mimi(Noémi),Korom; 37 :oops: (vagy inkább 18 :lol: ),lakh;Érd,
SZülés várható ideje;08.10,kórház;?(elvileg a Tétényi,de ez még függőben),Baba neve;???,Testvér;Fanni 13,Szabi 3,

mimi12
 
 


Sziasztok! Bocsi, hogy sokáig nem jöttem! De voltak fontos teendök!

Tegnap elött halottam elöször a kicsikém kis szívét, hogy dobog! Tegnap voltunk az első terhes gondozáson! Ma megyek a háziorvoshoz délután, mert a doki mondta, hogy a barnázás miatt jobb lenne ha nem állnék napi 8 órát a munkahelyemen! Szoval ma már nem dolgozom! Holnap labor!

Anetto elküldöm akkor a táblázatba az adataimat!
Nevem Nócika (Noémi) Korom 25 De februárban leszek 26, Település Monor, Korház Vagy St István vagy Bajcsi még függöben a cukrom miatt, mert nem bizti, hogy az Istvánban igy vállalnak! A doki szerint! Baba neve, Ha fiú Erhárd Richárd Ha lány akkor? Testvér nincs első baba Kontroll meg jövöhéten megyek vissza a leletekkel!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Anettoo!!! Nagyon köszönjük a táblázatot. Így legalább jobban tudjuk követni az eseményeket. Még annyi kiegészítést szeretnék kérni, hogy kórház: II. Női Klinika (Sote), bébi neve: Zsófia/Dávid - köszi!! :)

Piroska, biztos, hogy jó a baba márete, nekem 9+3-on volt 25 mm. Egyébként 1-2 mm eltérés ilyenkor nem jelent semmi gondot. A magzati méretekről szóló táblázatot ismeritek? Mindjárt beírom.

Nócika, Neked is gratu a szívdobogáshoz!!

Képzeljétek, én is kaptam fehér kiskönyvet...!! :D Azt a rengeteg adminisztrációt, amit ilyenkor el kell végezni a védőnőnek.... csak néztem.... :shock: nagyon szimpatikus volt a nőci, örülök, hogy hozzá tartozok!! Jövő héten vérvételre megyek, vizelet, aztán belgyógyászati vizsgálat a háziorvosnál, majd utána a 12. heti vizsgálatok. Ti már voltatok ezeken??

Kép
judi79
 
 


http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

Ezen az oldalon vannak a magzati méretek!

Kép
judi79
 
 


Sziasztok Lányok!


Nekem nem valami jól indul ez az év. Tegnap voltam a szülészemnél aki közölte, hogy sajna elmegy végleg nyugdíjba és már nem vállal idén szülés levezetést. Hát én hazáig bőgtem, hogy most mi van kereshetek új dokit és mivan ha nem olyan jó mint ő.Kiakadtam teljesen. Aki Szent Imrés kinél fog szülni? NEm tudom, hogy ki jó doki még ott? Olyan szerencsétlennek éreztem magam. Nn mindegy csak találok valami jó dokit, igaz ajánlott egyet de nem jókat olvastam róla és inkább kihagynám.

Én dolgozom de kapok gyedet, ilyenkor mi van ha el akarok menni táppénzre?

Bea


Kép

Kép
beusmimi
 
 


Beus!
Ne legyél magad alatt,még sokidőnk van orvost választani!
Érdeklődj utána a dolgoknak.Elvileg ha táppénzre akarosz menni,akkor pl egy nagyi vagy apuka igényelheti a gyest(mert szerintem már te is gyest kapsz),csak ezt nem verik nagydobra,és akkor te ki irathatod magad táppénzre.Viszont tényleg jól körül kell járni,mert nem tudom,ilyen esetben ha már x hónapja kapod a gyest,akkor mi van?Vagyis hogy ilyenkor is lehet e,hogy táppénzre mész,és családtag igényli a gyest.

Judi!Én a mamaneten szoktam írogatni,vagyis ott leledzem lassan 4éve :lol:
Ott van védőnő és gyerekorvos is,ha valakinek hozzájuk lenne kérdése.

mimi12
 
 


Sziasztok!
Megérkeztem a dokitól!
Minden a legnagyobb rendben van és BabyLove annyira gyönyörűűűűűű,hogy azt elmondani nem is lehet :D:D:D
A reggelim miután megettem úgy döntött ,hogy itthon akar maradni :cry:.........
Kicsit szarul voltam útközbe ,de a Párommal voltam és így könnyebb volt a dolog!
A dokival maximálisan nagyon megvagyok elégedve!
Millió kérdést tettem fel neki és emberi nyelven válaszolt mindenre!

Képzeljétek nem kell már feküdnöm és a legjobb az egészbe,hogy műteni sem kell a méhszájpolipomat ,mert csak egy kis darab maradt meg belőle ami meg nem okozhat problémát :D

Viszont ahogy kijöttünk a dokitól egyből elkapott a hányinger és a Szent István krt-at sikerült hajolgatva végigmásznom az autóig :roll:
Nem érzetem cikinek ,hogy hánytam annyi ember előtt akkor.....kellett és jött és nem tudtam mit tenni :oops:

Gratulálok azoknak akik most látták először a picijüket és a kis szívdobit is :D
Na meg azoknak is akik vizsgálaton voltak és jó eredményeket kaptak :D
A kiskönyvesekről nem is beszélve :D:D:D

Puszi Mindenkinek!
Noki alias Moncsi

Kép
noki&potyi
 
 


Moncsi, gratulálok, ezek igazán jó hírek!
Beus, szerintem sincs veszve semmi, időd,mint a tenger :) Én is gondolkodom orvosváltáson.... hm, majd meglátjuk 8)
Anett, én kivárnám a 12. hetet a táblázattal, de már alig várom, hogy mi is benne legyünk :wink:

Lányok, én most indulok népszámlálásra! Akárhányan is vannak, már alig várom, hogy bekukkanthassak közé(jük).
Remélem kapok képet is!
Vendég
 


Sziasztok, bocs h nem jöttem tegnap, ahogy ígértem, de ahogy meló után hazaértem beájultam :oops:
Én tegnap voltam háziorvásnál, nézték az ÉKG, vércukrot, vérnyomást. Hál isten jó lett mindd (mivel a múltkori vérvételen a cukrom kicsit magas volt, illetve a vérnyomásom is). Márt csak a fogorvoshoz kell ellátogatnom :wink:
Judy, tök jók ez a magzati méretadatos tábla, én 10 hetesen voltam uh, akkor 33,3 mm volt az üllőmagasság :lol: A tábla 34 mm -ert ír, azt hiszem azért beleférek.
Anetto, január 13. án én is a 12. heti vizsgálatikra megyek, és még a kórház nevét nem adtam meg: St Borbála, Tb.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Sziasztok!

Linácska: a 4000 Ft az tök jó. Én 6000 Ft fogok fizetni vizsgálatonként. Aztán a szülést majd meglátjuk.
Mikor Ádám született, nem mondott árat a doki, csak annyit, hogy ő nem lát bele a pénztárcámba, nem tudja milyen kocsink van úgyhogy ránk bízza. remélem most is így lesz!


Csilla: HA már tudod hányan vannak odabent feltétlenül írj!!!!

Olyan jó, hoyg már majdnem mindenki halotta a kis dobogó szivecskét. Sajna nekem múltkor még nem látszódott, legközelebb meg csak jan. 19-énmegyek.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Piroska
Nekem sem valami szimpi, hogy annyit kér a dokid az sztk-s "magánrendelésén,mintha kultúr körülmények és modern gépek között vizsgálna :shock: A nyaralás miatt meg.... Hát igen, a nyár az ilyen. Bár a dokik általában mindig ugyanakkor mennek szabira, mert így egyszerűbb egyeztetni, követni a kismamákat. Vagyis mindig tudják az elején, hogy kit vállaljanak el és kit ne! Nekem is megmondta a dokim, hogy az ő szabadságának pont a közepe az én kiírt időpontom :cry: Nagyon szomorú voltam, mert nem véletlenül váltottam orvost és nyilván az sem véletlen, hogy őt választottam! Ennek ellenére azt mondtam, hogy a terhesgondozást csináljuk együtt, lesz ami lesz. De helyettest is választok majd, aki mellettem lesz, ha ő nyaral. És szülésznőt, mert ő a kulcsa mindennek (szerintem, mert a doki úgyis csak az uccsó percekben jön be, ha te 10 órán át vajúdsz, akkor is)

Csilla
Te kihez jártál a Margitban?
Gyere és írj, hogy mi a népszámlálás eredménye :lol:

Szent Imrések
Ki a dokitok?

Sissi
III.kerületben merre? Én a Flórián tér- Fő tér irányába
Hol fogsz szülni?

Mimmi
Megértem, hogy nem ment a vetkőzés :lol: Nekem se menne :wink: Barátnőm együtt jár síelni a nőgyógyával :shock: aki mellesleg egyidős vele :shock: HA végre összejön, akkor a 2. babát nála fgoja szülni. Én nem tudnék...

Anettoo
Kicsit én is para, de MINDEN RENDBEN KELL, HOGY MENJEN alapon én is bekerülnék a táblázatba :wink: Írtad, hogy ha van ötlet....sztem a tesók születési dátuma jobb lenne, mint a kora, mert az ugye változik 9 hónap alatt :wink:
Renáta, 30, Budapest III., 08.11., Kútvölgyi kh., Linda/Simon, Iván 2 és fél (2008.08.08.)
Még nem tom mikor megyek legközelebb...

Moncsi
Gáz lehetett a körutas menet :oops: De igazad van, ne tördj ele4 Nem a pia miatt rókáztad végig a körutat :wink: :lol:

kiskönyv
Nekem csak a 12. héten lesz :cry: Nem létkérdés persze, csak a lelkemnek olyan jó lenne :oops: Szóval akkor megyek majd a dokihoz, az első uh-ról meg nem kaptam papírt, de képet sem. NA jó, ez az én hülyeségem volt :? Annyi kérdés volt akkor hirtelen, hogy kiment a fejemből :oops: Nameg az öröm, hogy láttam Kispipt és a szivecskéjét!
Röviden..Jelenleg a pozití tesztem az egyetlen, amit fel tudok mutatni. TAlán hülyeség, de Iváné is elraktam :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni!
Hát egy vizsgálaton voltam az ismi dokinál.Mikor le kellet vetkőznöm,rá jöttem ez többször nem menne :lol: :lol:
Pedig állítólag jó doki,fiatal(nálam fiatalabb)és jól össze fércelne.
Merthogy nekem tuti császárom lesz,de már nem érdekel milyen lesz a vágásom.Így is hosszába vágtak,de nem zavar,ez van..

Táblázat.Tényleg jobb lenne a születési dátumokat oda írni a tesók mellé.A Fanni 1995 08.10-én született :lol: :lol:
A Szabi 2006.01.16.

Moncsi!Hát a terhesség járhat ilyen cudar rosszul léttel sajni.Ha megnyugtat,ez javulni fog.
AMúgy meg,inkább te rókázd végig a kőrutat mint egy matarészeg. :wink:

Én holnap megyek védőnőhöz.Uh eredményem a karácsony előtti van csak,azon az áll,hogy szabályos petezsák és szívhang látható.A doki hétfőtől rendel csak,úgyhogy a kövi uh-ra várni kell.
De olyan kíváncsi lennék én is.
Viszont kiskönyvet gondolom kapok én is holnap.Már előre edzem magam.Viszem a fiacskámat is magammal.Új védőnő van(ez a harmadik 2év alatt),mondta,óóóó vigyem nyugodtan,majd rajzol addig.Aha mondom,a Szabi???Max szétszerel mindent :lol:
De állítólag van vagy 3gyereke,így remélem edzett a védőnő e téren :lol:

Csilla!Juj de nagyon várom a híreket én is!!

mimi12
 
 


Sziasztok!

Renata:Kerék utcában lakom.Szülni elvileg a Péterfyben fogok,aztán majd kiderül.Vszinű a dokim fiánál,de általában Ő si akkor megy sazbira nagy forma1 őrült. 20án megyek a dokihoz majd érdeklődők.

Tesztet én is eltettem nekem is még csak az van ill a kiskönyvem. Én ugye jövő héten megyek először uh-ra,sajna a dokim nem csinál,időpontot meg akkora kaptam. Be is vagyok parázva miatta.De minden rendben lesz,csak annyi rosszat olvas az ember én persze kombinálok.

Nekem nagyon aranyos a védőnőm hétfőn Márkkal voltunk nála és vszinű februárban is igy lesz.

Van vki közületek aki még nem volt uh-on és benn van a táblázatban?

Pénz:én a múltkor lepődtem meg,mert eddig tőlem ill a bnőimtől is 5ezret kértek a vizsgálatért, amikor mentem tőlem 8ezret.Nem tudom most 20án mennyit fogok fizetni,de úgy érzem,hogy megint ennyit jobban járok ha átmegyek a fiához.Ő megcsinálja a vérvételt az uh-ot vizsgálatot és kb annyit kér mint az apja.Az egyetlen bibi,hogy a szülés tarifája ha jól hallottam elég húzós.Viszont ha cak az utcsó időben vesz át akkor annyit fizetek amennyit akarok.
Vendég
 


Megprobálok mindenre reagálni, de olyan jól pörög a topik, hogy lehet valami ki fog maradni, előre is elnézést.

hrenata:
A dokim a Szent Imrében Bálint Balázs. Nála 8000 Ft egy vizsgálat (2 éve 6000 volt), de említette, hogy idén lehet árat emel. A szülés árát nem mondta meg, annyit adtunk, amit gondoltunk. Tudomásom szerint nem vállal már új betegeket. Ezt onnan tudom, mert a barátnőmet sem vállalta el, aki egy hónappal előttem szül, persze próbálkozni lehet. A nyáron lehet ő is nyaral, de én ezt már Timinél is bekockáztattam, akkor bejött, hogy pont két nyaralása között szültem véletlenül. Amúgy az apukájával szokták egymást helyettesíteni, esetleg a nagybátyjával. Mindkét doki elég jó hírű. Esetleg priviben tudok egy-két rossz dokiról írni, ajánlani nem nagyon tudok rajtuk kívül senkit, mert nem ismerem csak őket.
Általában ékezet nélül szoktam fórumozni, előre is bocsi, ha most is így lenne, de legalább az első normális hozzászólásom próbálom ékezetekkel. :oops:

Anettoo:
A táblázatba majd 12 hetes uh utan febr 2-án szeretnék én is bekerülni, csupán babona, meg hülyeség... Akkor majd írom az adatokat is.

Noki:
Nekem Timinél allandón hirtelen előtörő hanyingerem volt, most meg ennel a babucinál hirtelen hasmenésem. Egyik sem kellemes, de bízom benne, hogy a 12. hétig neked is és nekem is elmúlik.

Folyt köv, csak ebédet kell adni Timinek.

baratodildi
 
 


Sziasztok Mamik!

Remélem emlékeztek még rám!

Több okból is nem jöttem írni, sajnálom, mert kezd egyre jobb lenni ez a topik!

Mi már 9 hetesek vagyunk, eddig minden rendben! Hó végén megyek 4D-re, remélem ott is minden rendben lesz, és hátha látjuk, h ki lakik bennt!

Anetto
Én jan. 1től elmentem táppénzre. Jobban fizet, mint a gyed, és utánna tudok megint igényelni tgyást és gyed-et.

Ém is Szt. Imrés vagyok!
Nekem dokinénim van, és szerintem ő még vállal szülést, mert júl. végén jön haza nyaralásból. Első manót is nála szültem, imádom, mert nagyon figyelmes, és úgy vizsgál, h nem lehet érezni!
Priviben ha kéritek írok többet, mert itt fennt nem akarom reklámozni.

Sűrűn nem tudok jönni, örökmozgóm totál lemerít, és még én is elég ramaty vagyok!

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Gyes-Gyed:
Próbáltam én is érdeklődni a témában. Én vállalkozóként mentem el gyedre, most a gyed végén gyorsan a gyes mellett fizetek magam után járulékot, amíg a baba meg nem születik és így állítólag az alapján kerül majd kiszámításra a tgys. Egy internetes fórumon érdeklődtem meg, de majd még személyesen is utána fogok járni a dolgoknak, mert túl szépen hangzik. :roll:

védőmő-háziorvos:
A védőnőnek a végén semmit nem adtam, mert közvetlenül szülés után költöztünk és az új védőnő egy idióta volt és csak 2x jött ki. Azóta megint új védőnő van, de még ő sem járt nálunk, na majd a kiskönyvnél 16-án legalább megismerem. Csak szülés után adnék neki most is, ha tényleg önszántából párszor kijön... Ami ugye kötelező lenne...
A háziorvos karácsonyra szokott mindig kapni, külön nem adok neki, de nagyon rendes doki. Az asszisztensének is adok olyankor, mert egy csomó mindent ő intéz.
Nálam csak a 16 hét után lesz az EKG és a háziorvosi kivizsgálás.
Vérvételen már voltam, de úgy tudom minden trimeszterben minimum 1 van.

baratodildi
 
 


Ezt el is felejtettem lereagálni.
Én még soha az életben nem adtam pénzt sem ajándékot,védőnőnek orvosnak.
Védőnő itt 2év alatt a 3. van.A jó isten a megmondhatója,a mostani meddig lesz??Remélem ő tovább.
Az eddigi védőnőt sajnálom,hogy el kellett mennie.Neki a gyerekivel van gond,és nem bírta szusszal a munkát és a gyerekek hurcibálását.Nagyon sajnálom,mert ő tényleg rendes és aranyos kedves volt.De a gyermekei fontosabbak..
A gyerekorvosunk meg őskövület,még én is hozzá tartoztam gyerekként :lol:
Aztán később,mikor a lányommég sehol nem volt,üzletileg a lányával tök véletlen össze ismerkedtünk,így lett családbarát dokinénink.Szóval neki eszembe nem jutna pénzt vagy bármit adni,mert az olyan izén jönne ki.A saját körzetimet meg szökőévente 1x látom.Nincs túl sok dolga velem.
Szóval én nem szoktam semmit senkinek adni.
De meg mondom őszintén,nem is nagyon jutott még eszembe. :oops:

Viszont azt mondjátok meg.Ha körzetis nődokihoz járok,és szimpi,akkor illik néha pénzt adni neki??
Mert ezzel nem vagyok ám tisztában...

Ildi!Kérd meg a könyvelődet,hogy nézzen utána a dolgoknak.Az a biztos!!

Anett!Kérdezhetek valamit??
Láttam,hogy 2008-as topikba is írogattál,írogatsz.
Úgy látom,ott kicsit megszakadt a kapcsolat,vagyis van olyan aki hónapok óta nem is írt.
Ránk is ez vár?? :cry:
Vagy azért ilyen olyan úton módón tartjátok mindenkivel a kapcsolatot?

mimi12
 
 


Sziasztok Lányok!

Most hoztam el a vérvétel eredményeket, nem lett valami biztató sajna magas a baci benne meg a fehérvérsejt és a laphámsejt. És nincs orvosom akitől megkérdezhetném, hogy most mit tegyek. Meg görcsölök, gondolom meg utána néztrm ez valami gyulladás lehet. Jó lenne hamar valami orvost kerítenem mert itt a körzeti egy bunkó. És hozá nem akarok menni. Szerintetek mit csináljak doki nélkül?????

Szt Imrések, küldenétek a ti orvosotokról infót.


Köszi
Beus
beusmimi
 
 


Szisztok!

Megnéztem a magzati mérettáblázatot és elkeserített :cry:
Az én babámnak most 37mm-esnek kellene lennie de csak 27mm :cry:
1 cm-rel kisebb a kelleténél :cry:

Csilla,
jó nem is az a legrosszabb hogy pont nyaralási időszak hanem az hogy csak áprilisban ad választ hogy tudja e vállalni.
És ha nem akkor a szülés előtt pár hónappal menjek át másik dokihoz, szerintem nagyon örülni fog nekem. Nem szeretik az orvosok az ilyen dolgokat. Mondjuk az én dokim már arra pofákat vágott hogy a terhesség előtt nem szedtem vitamint.
Az tény hogy én sem vagyok megelégedve a dokival pedig tudnátok hogy istenítik.

Renáta,
szülésznőt az tuti fogunk fogadni mások is ajánlották mert ő tényleg ott van az elejétől a végéig!

Pénzt az tuti nem fogunk adni a védőnőnek viszont majd valami csomagot lehet mert ő elég segítőkész bármit kérdezek is tőle.

Kép
Vendég
 


Beus,
biztos vagy benne, hogy ez véreredmény? Nem vizelet?

Kép
bikmakk
 
 


mimi:
Az én könyvelőm sajnos nem naprakész ezekben a dolgokban, majd a MÁK-hoz kell bemennem, ha valami tutit akarok tudni ezügyben. :roll:

v.piroska:
Nem lehet, hogy nem annyi idős a babád, mint táblázat mutatja?

Beus:
Mindenképpen konzultáljál minél előbb dokival! Ha más nem a háziorvosoddal a vizelet ügyében ő is fog tudni tanácsot adni szerintem.
Én már írtam a dokimról. Körzetileg hova tartozol? A Szent Imrébe? Akkor elvileg az ambulancián a szakrendelőben kell, hogy fogadjanak téged.

baratodildi
 
 


Bikkmakk !
De vizelet csak elírtam. A véreredmény tök jó. De a vizelet katasztrófa.
Nem tudom mitől van. És meg sem tudom senkitől kérdezni.

Beus
beusmimi
 
 


baratodildi!

Elküldenéd az elérhetőségét a dokidnak? Megpróbizom hátha a volt orvosom révén elvállalna.

Köszi
Beus
beusmimi
 
 


Beus,
Ildinek igaza van, a háziorvosnak tudnia kell erre valamit mondani. Tudja már a terhességet? Kellene valami antibiotikum rá, de hogy melyiket szokták kismamáknak ajánlani, azt nem vágom.
Szerintem próbálj meg beszélni a háziorvosoddal, és ha nem megy, akkor pl. az orvosod kórházában az ügyeletes nőgyógyásszal vagy egy ügyeletes urológiával telefonon...

Kép
bikmakk
 
 


Baratodildi,
biztos hogy annyi idős mert napra pontosan tudjuk hogy mikor fogant.
Bár a doki szerint pont normális nagyságú, de akkor meg a táblázat nem jó??? Nem tudom mit aggódok.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Uhh, de sokat írtatok... már fél órája csak olvasok :) Persze most pörgessük ezt a topicot, szeptemberben úgy is üresjárat lesz :wink:

Először is a szülési tarifáról. Én nagyon ellenszenvesnek tartom, ha az orvos előre közli, hogy mennyiért vállalja a szülést. Pláne a szívemhez kapok, ha 100e Ft körüli összegeket hallok. Pofátlanság, hogy egy kismamától, aki minden hónapban becsületesen leperkálja a 8-10ezret, még arra a 10 perces megjelenésre is elkér egy zsák pénzt.
A fiamnál utánajártam mennyit "illik" adni, és akkor úgy volt, hogy ha annak a dokinak fizettem a havi terhesgondozást, akkor a szülés a kifizetett összeg fele.

Megkaptam a vérvétel eredményét én is. A papír szerint a cukormérést meg is ismételték, a 3-6 -os tartományban az én értékem 2! Akkor most cukorhiányos vagyok? :lol:
Magnéziumból viszont van bőven,pedig nem szedek semmit. Nem tudjátok milyen zöldségben van mg?

Hihi, Móni tényleg vicces lehetett, ahogy végigrókázod a körutat :lol: :lol: :wink: Elképzelem, ahogy az emberek fejcsóválva félrenéznek: már délelőtt így berúgni? Pedig milyen jól öltözött nő! :D

Sissi, Reni, én meg az Eurocenter fölött laktam, a hegyen. Margitban Pálffyhoz jártam én is, később Magenheimhez. A tesztemet egyébként én is elraktam, meg Milu kórházi karszalagját is :)

Kiscica, már most mész 4d-re? Nem korai? Nekem azt mondták, hogy a 17. hét előtt nem érdemes menni, mert még nincs hús a babón csak a csontváz meg a bőr :roll:

Na és a végére tartogattam a hírt (aki végigolvasott, megérdemli): EGY babácskám lesz :D :lol:
Minden rendben, dobogott a szívecskéje. 9 hetesnek számolt, és 30 mm-es! Ez a táblázat szerint 10 hetesnek felel meg... Mondjuk megfogadtam, hogy nem fogok ilyen adatokat nézegetni, mert ahány féle, annyi számot írnak bele.
Lényeg, hogy jól vagyunk :wink: :lol: :lol: :lol:

puszi mindenkinek
Vendég
 


[quote="v.piroska"]B írta:v.piroskaaratodildi,
biztos hogy annyi idős mert napra pontosan tudjuk hogy mikor fogant.
Bár a doki szerint pont normális nagyságú, de akkor meg a táblázat nem jó??? Nem tudom mit aggódok.

Kép

Ne is aggódj!!Tök felesleges.
Képzeljétek,mikor a Fannival voltam terhes,akkor nem is nézték a magzat méreteit ilyen kicsin.És egyébként is,ezek csak átlag adatok.
A Fanni 2950-el született 38hétre,a Szabi 3900-el 37 hétre :lol: ,valószínű ,hogy 10hetes korukban is jócskán volt eltérés a méretükben.
Mellesleg és 170cm vagyok a párom 185körüli.Egy 160cm es anyuka gyermeke nyílván nem feltétlen kell,hogy akkora legyen mint az enyém.
Úgyhogy nem parázni!!OK??? :wink:

mimi12
 
 


Csilla de jó!! :lol: :lol:
Jó nagy lurkó :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje csak olvasok és olvasok, annyit írtatok. Teszem hozzá szerencsére, mert így látom, hogy másokat is hasonló dolgok foglalkoztatnak, mint engem :wink:

Velünk egyébként nem sok minden történik, 15-én megyek UH-ra, addig egy kicsit még parázom, hogy minden rendben van-e. Ígérem, ha ott minden OK, akkor már az adatokat is küldöm.

Egyelőre viszont egy gyors kérdésem lenne. Olvastam valakinél (bocs, de kiesett a név), hogy meforalt szed. Én merckformint (ua. a hatóanyag) szedek inzulinrezisztanciára (no meg persze PCO-ra), és két doki kétfélét mond. Van, aki szerint az első harmad után le kell tenni, a másik viszont arra bíztat, hogy szedjem a terhesség végéig. Ha valaki bármit hozzá tudna tenni a témához, azt megköszönném.

Ígérem, igyekszem majd gyakrabban jönni.
:oops:

Flake

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


flake:
Nem en irtam, de en is szedek meforalt. Timinel is szedtem. Timinel 13. hetre alltam le 2 het alatt fokozatosan. Most azt tanacsolta az endokrinologusom, hogy a 10. heten felezzem az adagot es a 12. hetre alljak le vele. Igy teszek majd. Ismerek nem egy anyukat, aki vegig szedi. nekem a leallas utan kemenyen dietaznom kellett /kell majd. 160-180 g 5 etkezesre lebontva. ki lehet birni, de igy nem volt se komoly hizasom, se gond a cukrommal. Az IR-em meg javult is a terhesseg es szopi alatt. Remelem most is igy fog mukodni.

beus:
Mindjart irok pü-t az adatokkal.

baratodildi
 
 


Csilla
Látvány szempontjából igazad van, tényleg korai.
A nyakiredő szűrést is megcsinálják, szerintem pontosabb, mint egy átlag. géppel, ezért megyek.
NA meg nem utolsó sorban, dolgoztam náluk, így ingyenes a vizsgálat és inkább ez vezérel.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


Rabbe
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Olvasgatok, de írni igazán nem tudok mit.
Velem remélhetőleg, minden rendben. Teljesen jól vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:
Borsó biztosan növekszik szépen :lol: :wink:
Elhatároztam, hogy nem aggodalmaskodom végig a terhességem. Egészséges, gyönyörű kisbabám fog születni. Miért is ne? Fiatal (talán túlságosan is), egészséges vagyok... :wink:

Védőnő
Én biztosan nem fogok neki adni semmit :cry: :evil:

Doktor
Nem magánrendelésre járok, hanem a kórházi terhesambulanciára. Majd fogunk neki adni, ha megszületik a baba :wink:
Vendég
 


[quote="flake76"]
írta:
flake76Egyelőre viszont egy gyors kérdésem lenne. Olvastam valakinél (bocs, de kiesett a név), hogy meforalt szed. Én merckformint (ua. a hatóanyag) szedek inzulinrezisztanciára (no meg persze PCO-ra), és két doki kétfélét mond. Van, aki szerint az első harmad után le kell tenni, a másik viszont arra bíztat, hogy szedjem a terhesség végéig. Ha valaki bármit hozzá tudna tenni a témához, azt megköszönném.

Ígérem, igyekszem majd gyakrabban jönni.
:oops:

Flake


Szia Flake!
Van egy ismerősöm,neki is kellett szednie.Ő lombikos és 1hónapja születtek meg az ikrei :lol:
Nekem úgy rémlik a 12. hétig fokozatosan le kellett állnia a gyógyszerrel neki is.

mimi12
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?