Új privát üzeneted érkezett!

Tea
Nagyon eltűntél. Mizu veled? Hogy teltek az ünnepek?

Katerina
Te sem jártál nagyon erre mostanában. Hogy vagy, kismami? Vannak tüneteid?

Kép
p__lilla
 
 


Kösz csajok!
Én is bizom bent hogy jó híreket kapunk!Csak én attól félek hogy valami nem lesz jó a vérvételemmel.Annak idején Sz.helyen se volt teljesen jó valami pajzsmirigy eredményem magas vagy alacsony (nem is tudom már) volt.Bár semmit nem csináltak vele! :oops:

Lilla!Szerinted ha nem minden oké a vérvételeredménnyel az kizáró ok?Remélem nem!Inszem időpontra is sokat kell várni?Nektek mire adtak?
Jaj pedig olyan jó lenne legalább 1-szer összefutni!!! :D
Én is meglepődtem,hogy du-ra kaptál.Bár du-án 4-ig vannak nem???

Zsó!Remélem nektek is jó híreket mondanak majd!Drukkolok!!!
És ha minden okés lesz hogyan tovább??
horváth beáta
 
 


Bea, mindenképp beszámolok majd. Én is kíváncsi vagyok, mit mondanak. Bár valószínűsítem, hogy tényleg van ott visszér, mert baktériumot nem találtak, és a férjemnek már van egy gyereke, tehát genetikai ok kizárva.

Lilla, köszi az ötleteket, a Forgácsról én is jókat hallottam, lehet, hogy az lesz, ha arra kerül a sor, mivel az ráadásul közel is van hozzánk, szomszéd kerület.
vayacon
 
 

 
 

Vayacon!
Téged kivizsgáltak már?Nálad minden rendben?
horváth beáta
 
 


Bea, igen, alapvetően nálam minden rendben. Csupán annyi derült ki, hogy kevés a vasam, illetve határeset a peteérés és a menstruáció közti idő - emiatt e vitamint kell szednem, és eszem a vasat is. De hát ezek apróságok, azt hiszem, nem ezen múlik.
vayacon
 
 


Bea
Hát, ha a vérből vizsgált hormonokkal van probléma, szerintem simán megoldható gyógyszerekkel. Ehhez nagyon nem értek, mert nálam minden rendben volt. Ha meg nem csináltak vele semmit Sz.helyen, lehet azért, mert épp határeset, és nem kell rá gyógyszer. De bízzunk benne, hogy most rendben lesz már.
Inszemre nem kell várni, a következő ciklusban kezdhetitek. Ne félj ám tőle, nem fáj. Clostilbegytet fognak felírni a ciklus 3-5 napjáig 2x1-et, aztán a 10. napon uh, utána pár nap múlva inszem. Pár perc az egész.
Én azt hittem a rendelések már 1 körül befejeződnek. Nem gondoltam, hogy 4-ig vannak. Mindegy, akkor megyünk, amikorra mondják.

Vayacon
Ezek szerintem is apróságok.
Lehet, hogy a Forgách fizetős ám, nem tudom, nézz utána. De az tök jó, hogy közel van hozzátok.
Mennyi idős a férjed gyereke? Ő spontán jött?

Kép
p__lilla
 
 


Vayacon!Az tök jó, hogy nálad minden rendben! :wink: Átjárhatóságin voltál már?

Kösz Lilla az infót meg a biztatást!Én már alig bírom kívárni, hogy szerda legyen!!!Ja tudom, hogy clostyt irnak fel Sz.helyen már végcsináltuk ezt csak az inszem maradt el. :cry:
De itt sem kell bentmaradni inszem után nem?Pár órát kell várni aztán mehetünk haza nem?Vagy itt hogy van?

Zsó!Na mizujs?Jó híreket kaptál te is remélem!!! :)

Kissedi,Bumi,Andi,Kat???
Pusz
horváth beáta
 
 


Sziasztok!
B.Ú.É.K!

vayacon!
Nálunk nagy fokú herevisszér-tágulat volt, és mindenképp műteni kellett. Merthogy a visszértágulat foloyamataosan romlik, tehát előbb-utóbb úgyis kell a műtét. Nálunk sajnos semmi nem javított a spermaképen. Az utána következő gyógyszeres kezelés sem. Viszont ahogy telt múlt az idő, egyre romlott a spermakép, nem tudjuk mitől.

NNem bántuk meg a műtétet, mert mindenképp túl kellett esni rajta. Viszont mot már azt mondom, hogy előbb el kellett volna kezdeni a lombikot, és amikor sikerült volna a baba, akkor megcsinálni a műtétet. Mert így 2 év telt el a nagy semmivel. És így is a lombikhoz jutottunk el.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea,köszi a drukkot,de előbb te jössz :wink: .
Ma csak kenetet vesznek tőlem,eredmény kb.1 hét múlva.A férjemnek szerdán lesz vizsgálat,akkor már kicsit okosabbak leszünk.
Hát,ha itt most rendben találnak mindent,akkor elfelejthetjük az egész témát és spontán fogunk próbálkozni,mert a spermakép megjavult már októberre,csak a bacikat kellett likvidálni.
Vendég
 


Sziasztok!

Lilla, a férjemnek 15 éves a "kislánya", és igen, spontán jött össze. Tehát ez a visszér dolog (ha tényleg erről van szó) azóta jött ki- szerencsétlenségemre. De hát ez van, megoldjuk valahogy.

Látom vannak ellenpéldák is arra, hogy jó-e a műtét. Így legyen okos az ember... Mondjuk talán több a pozitív példa, így érdemes lenne megpróbálni. Ugyanakkor én sem akarom túl hosszú ideig húzni, mire eljutunk a lombikig, ha szükség lesz rá, mivel mi is már másfél éve próbálkozunk.

Bumi, egyébként szerintem ne bánjatok meg semmit. Én úgy gondolom, érdemes esélyt adni a spontán teherbeesésnek, és türelmesnek lenni. Aztán próbálkozni más módszerekkel.

Bea, átjárhatóságin nem voltam. Az ogyei-ben sima nőgyógyászati vizsgálat volt. Ez lehet, hogy hülye kérdés, de ott ezt nem tudják megállapítani? Vagy ez egy speciális vizsgálat? Hol lehet ilyet csináltatni?
vayacon
 
 


vayacon!
Csak így utólag már okos az ember. És sajnos így elvesztegettünk 2 évet. És már amikor a műtétet csináltuk, akkor is majd 2 éve próbálkoztunk. Ezért gondolom azt, hogy már hamarabb belevághattunk volna a lombikba. Csak hát mi bíztunk, még a spontánban is, hisz a páromnak nem volt annyira rossz a spermaképe. A szám 20M/ml, a mozgékonyság sem volt olyan vészes, mert kb 10- 20% jól mozgott.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


bumi,

és nálatok nem volt más probléma? mert olyan fura, hogy ilyen adatok mellett nem jött össze, ezek tényleg nem olyan rosszak. bár ugye van olyan eset, amikor semmi problémát nem találnak, mégis évekig nem sikerül...

én még azt hiszem adok fél évet magunknak, elvileg ha megcsináltatjuk a műtétet, akkor lesz a kontroll. aztán valószínűleg mi is felkeresünk egy meddőségi centrumot

a spontánban egyébként szerintem mindig kell bízni, még rossz eredmények mellett is, hiszen tudjuk, hogy vannak csodák :) persze vannak olyan esetek, amikor ez kizárt. de mi próbálkozunk rendületlenül :wink: fő az optimizmus
vayacon
 
 


Vayacon!

Én is elöször "sima" nődokikhoz jártam sztk-ba.(épp aki rendelt)Utána választottam maszek nődokit magamnak ő meddőségis volt.Az enyém már az első alkalommal elmagyarázta az egész menetet hogy nekem is+apinak is milyen vizsgálatokat kell +csinálni miből is áll a meddőségi kivizsgálás.vérvételek mindkettőnknek,hüvelyultrahang,nőgyógyászati vizsgálat,apinak párhuzamosan járni kellett urulogushoz kattincsvizsgálatok 2-3 havonta (neki gyógyszeres kezelések),ÁTJÁRHATÓSÁGI VIZSGÁLAT,és utána jöhetett, hogy havonta 2-3-szor nézték van-e peteérésem (menses 10-14.napjánál) és ha az is rendben van akkor mehettünk (volna) inszemre.EZ AMIT LEIRTAM 1 ÉVBE TELETT!!!

a HSG: egy olyan vizsgálat amivel meg tudják nézni,hogy nincsenek-e elzáródva a petevezetékek átjárhatóak-e.Elég kellemetlen de ki lehet bírni.Nekem hálisten 10perc volt az egész és nem viselt meg különösebben,de volt itt olyan akinek 1órát is tartott és nagyon rosszul volt tőle.Embere,kórháza,dokija válogatja.De ugytudom aki meddőségi kivizsgálásra jár mindenképp elküldik ilyen vizsgálatra!Nekem a dokim adott irőpontot a kórházba és ő meg is csinálta.Máshol nem tudom hogy működik.
horváth beáta
 
 


Én úgy vagok vele, hogy sokkal több türelmem lenne a csodára várni, ha már egy babám lenne. De mivel még nincs , semmi kedvem még éveket elvesztegetni és spontán próbálkozni. Elvileg két lombik között is összejkjöhet spontán. Ilyen példát nem egyet tudok.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Vayacon!

Amúgy "általában" 1 év sikertelen probálkozás után szokták a párokat meddőségi kivizsgálásra küldeni.Én mikor elkezdtem mégcsak fél éve probálkoztunk de már akkor azt mondta a dokim nyugodtan kezdjük el vágjunk bele mert sokáig tart akár évekig.
2007 augusztusában kezdtük Sz.helyen a maszek dokimnál
2008 szeptemberig.Utána mentünk el Tapolcára azóta járok oda.
Ezt csak azért irtam le mert olyan gyorsan mennek a hónapok hogy az ember észre se veszi aztán 2 évnél jár!
horváth beáta
 
 


Bea
Az inszem nem tart tovább egy átlagos nőgyógyászati vizsgálatnál. Lefekszel a székre, benyomják a kattincsokat és már mehetsz is. Nem kell feküdni, sem pihenni utána napokig, teljesen megszokott életmód folytatható. Mikor berakták a kattincsokat utána a méh azonnal összezáródik, nem fog kifolyni. Ők meg csak csinálják odabent a dolgukat.

Bumi
Mindenben egyetértek veled.

Mi azért nem akartunk bízni a csodában, mert hónapról hónapra csak sírtam, elegem volt, hogy nekem mindig megjön, meg nega a tesztem, a barátnőim meg ismerőseim mindenki terhes, vagy már meg is szült. Ez engem nagyon ki tud készíteni. Meg úgy éreztem, most már tényleg itt az ideje a babának, nincsen időm éveket várni, míg elérem a 35-öt, aztán még kistesót is szeretnénk. A gyereket fel is kell nevelni.
No, de ez az én véleményem.

Kép
p__lilla
 
 


Bea, néztem a Forgács Intézet honlapján, hogy náluk egy hónapig tartanak a vizsgálatok. Hogyhogy nálatok olyan sokáig tartott? Lehet, hogy nálunk nem lenne olyan sok, mivel az ogyei-ben sok mindent megcsináltak már. Gondolom, azokat a leleteket elfogadják.

Lilla, igazad van, hogy ez sok mindentől függ. Például életkortól is. Én is kezdek már türelmetlen lenni másfél év után. De ugyanakkor ott van a remény, hogy a műtét után jobb lehet, és összejöhet spontán. Ráadásul nekem a férjem sem fiatal, 40 éves, ezért is jobb lett volna, ha hamarabb megszületik a baba. De hát ezt a lapot húztuk, ahogy mondani szokás. Ha máshogy nem megy, mi is belevágunk a lombikba..
vayacon
 
 


vayacon!
Hát igen ha meddőségibe mész az valamivel gyorsabb de ott se adnak márol-holnapra időpontokat!
ha sima nődokihoz jársz ott bizony elhúzódhat!Meghát 1 ciklusba tudják csak megcsinálni a vérvételt( ha szerencséd van és pont ugy esik hogy 2 vérvétel meg tudnak csinálni 1 ciklusba), a következőbe tudják csak az átjárhatóságit, a következőbe a peteérést nézni és bizony ha nincs peteérés vagy nem a legjobb akkor gyogyszert irnak és megint meg kell várni a köv- hónapot hogy ujra peteérést nézzenek......
legalább 3 hónap de annál csak több!!nem megy ám ez olyan hipp-hopp.én is azt hittem az elején!Főleg ha utazgatni kell más városba mindenegyes alkalommal.Nekem nagyon-nagyon nehéz volt megoldani a munkahelyemen is az állandó elkéreszkedést 1 éven át!!! :(
Meg az eredményekre is várni kell...
Már novemberbe voltam vérvételen Tapolcán a meddőségibe és még csak most jan.7-én lesz az összegzésem!Apinak dec.22-én lett volna de még mindig nincsenek meg az eredményei! :cry:
Remélem most már meglesz mindkettőnknek!
Persze Pest az biztos másabb sokkal!Ott lombikra is egyszerre adnak időpontot itt fél éves várólista van!

Kívánom, hogy nektek kevesebb "holtidő" legyen majd ha elindultok!!!
horváth beáta
 
 


Lilla! Én is egyetértek veled+Bumival!Pedig én még csak 25 vagyok!Nálunk api 31 de máshogy éli meg a dolgokat mint én!
Ő is mindig azt mondja hogy talán meg se fogja érni mire felnő majd a gyerkőc, és még az unokáját is látni szeretné ha a jóisten megadja neki!

Mi 4 en vagyunk tesók sajnos nálunk is hamar elment apukám fiatalon már 3 éve.Sajnos ő sem érhette meg a leendő unokáit és a hugomat épphogy fel tudta nevelni. :cry:
horváth beáta
 
 


Sziasztok!

Hát igen, sok előnye van, ha korábban jön a baba, és fiatalabbak a szülők. Ha tudom, hogy nálunk is ilyen sokáig tart, mire összehozzuk, biztos korábban nekikezdünk. De hát késő bánat.. :(

Ma délután megyünk az urológushoz, már várom (a párom biztos nem annyira :wink: ), mert kíváncsi vagyok, mit fog mondani. Mondjuk szerintem ahány orvos, annyiféleképpen áll ehhez a témához, mivel még nem teljesen bizonyított, hogy a visszér okozhatja a meddőséget (bár a tapasztalatok ezt mutatják). Mint ahogy Lilláéknál sem ajánlották.

mmzsó, tudsz nekem abban segíteni, hogy a műtét után mikor lehet újra házaséletet élni? Meddig kell pihentetni api szerszámát :oops: ?
vayacon
 
 


Sziasztok!

Vayacon!
A műtát után 6 hét teljes pihi. Utána már ugyan lehet óvatosan, de értelme nem sok van, a műtét miatt. Azért is kell a műtét után legalább 3 hónapot várni a kontrollal is, de még inkább többet.
Egyébként a párod kora miatt én nem kísérleteznék, hanem rögtön lombik.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Vayacon,
nekünk azt mondták,pár napig ne,de utána ahogy a férjem érzi.Hát neki kb.2 hét után jött meg a kedve hozzá.
Buminak igaza van abban,hogy "értelme nem sok van",tehát kb.3 hónapig terméketlen egy ilyen műtét után az embör,de hát az ember nem csak azért él házaséletet,mert értelme van,nemigaz? :wink:
A kontrollt azért javasolják 6 hónap múlva először,mert 3 hónap a spermiumok érési ideje,és 2 ilyen ciklust megvárnak.
Vendég
 


Vayacon,
nekünk azt mondták,pár napig ne,de utána ahogy a férjem érzi.Hát neki kb.2 hét után jött meg a kedve hozzá.
Buminak igaza van abban,hogy "értelme nem sok van",tehát kb.3 hónapig terméketlen egy ilyen műtét után az embör,de hát az ember nem csak azért él házaséletet,mert értelme van,nemigaz? :wink:
A kontrollt azért javasolják 6 hónap múlva először,mert 3 hónap a spermiumok érési ideje,és 2 ilyen ciklust megvárnak.
Vendég
 


Mondjuk attól is függ, hogy hogyan műtenek. Az én férjemnek nyílt műtéte volt, vagy jó 10 centis vágással.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi,
laparoszkóppal vagy hagyományosan műtötték a férjedet?
Az enyémet hagyományosan,nem altatták,kb.7-8 cm volt a vágás egész lent,és elég gyorsan gyógyult.Nem is látszik már,a szőrzet takarja. :lol:
Vendég
 


Bumi, én azért még reménykedem a spontánban, és tudom, hogy nem mindenkinek lesz pozitívabb az eredménye a műtét után, de nekünk hátha. Ez a fél év már nem számít. Aztán persze lehet, hogy neked lesz igazad, és utólag azt fogom gondolni, hogy jobb lett volna korábban belevágni.

Hát azért jó nagy vágást ejtenek, nem is gondoltam volna. Ráadásul az enyémnek kétoldali van. Szegényke... :(

Laparral csinálták valakinek? Mi a tapasztalata róla? Mondjuk az meg azért kockázatosabb, mert altatás van. Egyik rosszabb a másiknál... :(
vayacon
 
 


Sziasztok lányok!
Köszi a hiányolást! Jól vagyunk. Babácskám szépen növöget, mostanra elmúltak az émelygések. Egész nap ehetnékem van, és eszem is amit kívánok, csak nem tudom az IR-em mit szól ehhez. Végül is amíg a cukrom normális (méregetem) addig remélem nincs gond.
Látom, hogy nagy értekezésben vagytok a várakozással kapcsolatban. Háát, mi is azt hittük a tavalyi együt töltött életünk legrosszabb éve, egészen a pozitív tesztig. :) Boldogabbak már csak akkor leszünk, amikor itt lesz velünk a kicsi. Már csak két hét, és letelik a kritikus 12 hét. Addig már nem lesz semmi baj. Így érzem. :)

Vayacon!
Üdvözlet. Csak szeretnélek erősíteni az optimizmusodban. A többiek már jól ismerik a történetem. Volt két lombikunk és aegy fagyibabás beültetésünk, alapvetően alacsony spermaszám miatt. Tavaly tavasszal megcsináltattam egy HSG-t, hátha mégis összejön a spontán baba a 3. lombik előtt (kellett is, mert bár nagyon fájt így lett átjárható mindkét petevezetékem), de aztán kiderült, hogy a páromnak teljes aspermia lett, s élő se holt spermiumok. Ez pár hónapig eltartott. Aztán derült égből villámcsapás, csak vitaminokkal nyár vágáre lett 16mill/ml spermaszáma. Elkezdtük a viszgálatokat az őszi lombikra, volt egy hiszterom rendben, aaztán kiderült hogy nagyfokú IR-em van ( terheléses vércukorvizsgálat), amivel nem lehet lombikozni. Hát elképzelheted hogy le voltunk törve, mígnem október-novemberben furcsa hasi és deréktáji fájdalmaimat egy spontán babácska okozta. Most 11. hetes vagyok, és nagyon boldog. Csak azt tudom mondani mi sem adtuk fel. Persze voltak sírós időszakok, de elfogadtuk a helyzetet, szerintem ez sokat segít.

Szurkolok Mindnyájatoknak!

Bumi!
Még mindig hiszek helyetted is a csodákban.

Puszi

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina,
örülök,hogy jól vagy(tok) :wink: .
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma az urológusnál, hát úgy tűnik, mégsem visszérprobléma. Ez a doki sem látott elváltozást. Érdekes, nem is értjük, mit láthatott az ogyei-ben az orvos. Ráadásul azt mondta, hogy kétoldali, pedig állítólag az nagyon ritka.

Viszont így legalább nem kell dilemmázni, menjünk-e meddőségibe. A doki egyébként a fer14-et ajánlotta, azt mondta néhány milliót javulhat tőle az eredmény. Szed valakinek a párja ilyet?

Szóval így állunk, készülhetünk lelkileg a lombikra. De hát itt is vannak pozitív példák, és mi is mindent megteszünk egy kis csöppségért.

Na mindenkinek drukk, akinek szükséges, a mielőbbi babásodáshoz. :lol:
vayacon
 
 


Vayacon,az én férjemnek is javasolta a Lantos a fer14-t,szedte is(3 hónapig kell).Hogy belejátszott-e a jó eredményünkbe,nem tudom.

Ne haragudj,de az urológus,akinél voltatok,andrológus is egyben?
Nem értem,miért nem hisztek a Lantos dokinak.Amúgy nekünk is elmondta,hogy a bal oldali a leggyakoribb,a férjemnek is az volt.

Na,de nem kotyogok bele többet a dolgotokba,így is túl sok voltam,úgy érzem :oops:
Vendég
 


mmzsó!

Nem, ez a doki csak urológus, de foglalkozik termékenységi problémákkal, és azt hiszem, műtéteket is csinál.

Hát őszintén szólva nem tudom, kinek higgyünk, de két orvos is azt mondta, hogy nem lát semmit, és azt sem szeretnénk, hogy feleslegesen műtsék meg a férjem. Meg attól, hogy valaki urológus, szerintem ugyanúgy meg tudja állapítani, hogy van-e visszér vagy nincs.

Én most azt látom a legjobb megoldásnak, hogy bejelentkezünk egy meddőségi klinikára, ahol úgyis meg fogja andrológus vizsgálni apit, aztán meglátjuk, hogy mit mond.

Hidd el, én szeretném legjobban a spontán fogantatást, de már nem vagyunk túl fiatalok ahhoz, hogy nagyon húzzuk halasszuk ezt a dolgot.

Lantos doki biztos nagyon jó szakember, de hát tudod: tévedni emberi dolog. Persze nem biztos, hogy ő tévedett, lehet hogy a végén kiderül, hogy mégsem.

Nem voltál sok egyáltalán, örültem a hozzászólásodnak :)
vayacon
 
 


Sziasztok csajok!Voltunk Tapolcán megvoltak az eredmények jövő hónapba inszem lesz! :wink:

Vayacon!Sz.helyen apinak is ferulantot mondott az orvos hogy szedjen.Aztán mikor meg akartam venni,1gyógyszertárba se hallottak róla erre fele(jó mi?) azt se tudták mi az még gyógynövényboltba sem!Aztán utána olvastam neten ott meg lehetett volna rendelni de azt olvastam clostival együtt nem szabad szedni api meg ugye azt szedte ugyhogy annyiba hagytuk.
Szerintem érdemes lenne megpróbálni hátha!Mi is kipróbáltuk volna!De nálunk hálisten a closti is javított az eredményen (volt akiknél az se).5-7 millióról lett 12-15 millió!Kitudja!Ha nem próbálja meg az ember sose derül ki használnak-e.NEM?

És hova fogtok bejentkezni akkor meddőségibe?Persze ott is megnézi majd urulógus a párod majd kiderül ő mit mond!
SOK SIKERT ELÖRE IS!!!
horváth beáta
 
 


Vayacon,
értem.Ártani nem árt,ha elmentek meddőségi központba,majd az ottani vélemény dönt és remélem,minél előbb babátok lesz :wink:

Bea,
ez remek!Hajrá inszem!

Én nagyon boldog vagyok,képzeljétek,a férjem teljesen rendbejött!Spermiumszám 25mill./ml,gyulladás nuku,és ettől még fel is gyorsultak,70%jól mozog!(20%közepes,10%béna).
Szóval mi ezennel lezártuk a spermagondokat!
Vendég
 


Zsó!
Ez tök jó!70% az nagyon jó!!!!Ez már simán spontánra tökéletes nem?Gratulálok!!! :wink:
Azt hiszem te is hamar be fogsz babásodni!!!!!HAJRÁÁÁÁ!!!
horváth beáta
 
 


Bea, nagy-nagy drukk az inszemhez, tök jó, hogy tudtok menni :)

A felurantot már meg is rendeltük, remélem segít, nagyon bízunk benne. Úgy tervezzük, hogy a Forgács Intézetbe megyünk. Ez a szomszéd kerületben van, közel hozzánk. Fizetős, de most van egy kis félrerakott pénzünk, és jobban számít, hogy nyugodt, emberi környezetben kezeljenek minket. Nem kis mulatság lesz, de hát a baba mindent megér. :wink:

mmzsó, gratula a férjednek, nagyon ügyik vagytok! Hajrá, és mielőbbi babásodást nektek is! :)
vayacon
 
 


nem olcsó mulatság - ezt akartam írni :)
vayacon
 
 


Kösz vayacon!És már be is jelentkeztetek?Tudtok azért valamit kb. hogy mennyibe kerülnek ott a dolgok?
Honnan rendeltétek meg a ferulant?1 vagy 3 havi adag van?

Lilla!Ne tudd meg mentünk aztán doki sehol!Fél 10-re volt időpontunk 11-kor jött a doki de nem a T.Attila volt hanem a másik.Nekem az Attila szimpibb volt igy elsőre. :oops:
Csak annyit mondott hormonok, kenet rendbe meghogy inszem lesz.Ennyi.Még 5 percet se voltaunk bent!Semmi papírt se kaptam a kenet+vérvételeredményekről!:( Ti se???Pedig meg akartam nézni mik lettek.
Ja meg azt mondta köv. menzes elött 1 héttel menjek majd.De minek?Neked is ugy kellett???
( Bocsi, ha sokat kérdezek!Ugy izgulok!!!!:) )
horváth beáta
 
 


Bea!
hajrá inszemhez! :)

Mmzsó!
Ez nagyon jó hír, hajrá spontán baba. Nekünk is összejött. :wink: Bár nem tudom épp akkor mennyi volt a spermaszámunk.

Vayacon!
Szerintem nagyon jó, ha lmentek meddőségibe. Egyébként csak azt felejtettem el leírni párom miket szedett: 2x1 folsavat, 1 Maca vibe kapszulát, 400mg E-vitamint és napi egy komplex B-vitamint. És rendszeres mozgással meg némi odafigyeléssel sokat fogyott pár hónap alatt. Akárhogyan is a vitaminok nem ártanak, a gyógyszerekkel kapcsolatban más a véleményem. ( Talán nekünk egy gyógyszer okozta a teljes aspermiát páromnál, de ezt nem lehet persze biztosan tudni)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Szia Kat!!!!Hogy vagy(tok)?!:):)Minden rendben nálatok?

Kat!Api most nem szed semmit 2 closty kúrát csinált eddig dec. lejárt de azóta semmit nem szed.Szerinted nem kellene valami vitamin neki is?Mit gondolsz?
horváth beáta
 
 


Bea, még nem, úgy vagyok vele, hogy még megvárom a mostani mensit, jövő héten lesz. Mert ilyenkor mindig reménykedem a csodában :wink:

Ha megjön, utána rögtön bejelentkezünk. Az árakról már próbáltam tájékozódni, van egy forgácsos topic. Nem olcsó, de gondolom, a többi magánintézetben hasonló árak vannak. Persze azért majd utánanézek, hogy ne a legdrágábba menjünk.

A ferulantból egyet rendeltünk. Mondtam a férjemnek, hogy rá bízom, mert úgyis ő fizeti :wink: tudjuk, hogy lehetne spórolni, de azt mondta, jobb neki, ha egyszerre kevesebb pénzt ad ki.
vayacon
 
 


Bea!
Ártani nem lehet vele. Legfeljebb nem használ. ( Szerintem a folsav és az E-vitamin a legfontosabb. A folsav az az embrió szempontjából is jó, mert kevesebb az esélye a genetikai rendellenességnek. Én is szedem már több hónapja. De ezt nekünk genetikai tanácsadáson a Ceizel E. javasolta, mert volt egy kis gond, ami öröklődhet midkét részről. A folsav az ellenszere. )

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina, az én férjem eddig e-vitamint, zink+c-t és szelént szedett, a maca vibét nemrég kezdte el. viszont most hogy fogja szedni a fer-t is, nem tudom kell-e neki más. Ha jól láttam, az elég komplex. folsav és b miért kell?

Az egészséges étkezést ő is elkezdte januártól, sportolni szokott szerencsére. Neki is le kéne dobnia pár kilót. Szerencsére szokott neki menni, nagy az akaratereje ilyen téren (nekem már kevésbé :().
vayacon
 
 


Vayacon!akkor 1 hónapig szedi api és utána kontroll?vagy?Neten rendeltétek?
Hát vannak csodák az tuti!!!Lehet csak 9 hónap mulva lesz mensid!:)Sose lehet tudni!
Majd irj ám közbe milyen a forgács hogy mennek ott a dolgok! :wink:
horváth beáta
 
 


Bea, nem 3 hónapig szedi majd, csak nem akartuk egyszerre megrendelni, mert sokba kerül. Neten rendeltük, igen. Tudtommal csak Debrecenben lehet üzletben kapni, az messze van.

Igazából külön kontroll most nem lesz, ha majd megyünk a Forgácsba, gondolom úgyis csinálnak spermavizsgálatot.

A forgácsról mindenképp beszámolok majd :wink:
vayacon
 
 


Akkor most melyikünk mit is szedjen? :oops:
Bár inszemig már nem érdemes nekiállni szedni vagy?Mit gondoltok?
horváth beáta
 
 


Bea
Mikor mi kezdtük az inszemet, előtte kellett vinni a HSG-s eredményt, mert engem az intézet utalt HSG-re. Ez kb. az inszem előtti ciklusom 18. napján volt. Akkor írta fel a clostyt. Biztos neked is azért kell menni. Aztán ha netán nem sikerülne, akkor a következőnél már nem kell így. Lesz egy vérvétel, hogy sikerült-e a baba, meg uh, és ha nem, akkor a doki egyből felírja a következő adagot. Ha meg sikerült, akkor a következő utró adagot.
Amúgy szerdán sosincs a T. doki, csak a Cs., biztosan ő is jó szakember. Eddig én 2x kerültem hozzá. Mindjárt az első vizsgálatnál, és a stimu kezdésekor.

Ezeket a vitaminokat 3 hónapig érdemes szedni. Ugyanis a spermiumoknak ennyi idő kell, hogy kialakuljanak. Utána jöhet csak egy újabb vizsgálat.

Vayacon
Azért érdekes, hogy egyik doki kétoldali visszeret lát, másik kettő pedig semmit. Szerintem is jól teszitek, ha bejelentkeztek meddőségibe, ott úgyis újra megvizsgálják apát, és csináljátok azt, amit ott javasolnak.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla
hát nekünk is furcsa ez az egész történet. Mondjuk a kétoldali tényleg nagyon ritka, állítólag a férfiak 3%-ának van ilyen. Azt olvastam, hogy komolyabb szervi problémára utalhat, de a férjemnél a jelek szerint nincs semmi ilyen (volt hasi uh-n, vérvizsgálaton stb).

Azért az hozzátartozik az igazsághoz, az az orvos, akinél másodszorra voltunk, látott valami minimális elváltozást, de azt mondta, hogy szerinte nem az okozza a kevés sejtszámot. Szerinte azt nem is nagyon lehet megműteni, mert olyan pici, hogy nehéz lenne rátalálni.

Így tényleg nincs más hátra, mint majd a meddőségire hagyatkozni.
vayacon
 
 


Lilla!Biztos akkor nekem is azért kell menni hogy felirja a clostyt.De most nem is kértem ám időpontot kifelé jövet!Vagy kellett volna?
itthon számoltam ki kb. mikor lesz 1 héttel elötte.Nem is igen tudom mikor menjek mert most 30.napra lettem beteg.mult hónapba meg 34.napra.Szerinted?
horváth beáta
 
 


Lilla!És ha nem sikerül az inszem egyszerre köv. hónapba lehet mennia következőre?
Ja és inszemre ugy vittétek az anyagot vagy ott kell csinálni?remélem lehet vinni!!!
horváth beáta
 
 


Bea
Ha 1,5 óra alatt odaértek, lehet vinni is az anyagot, de akkor az előtte levő uh-kor kérjetek egy edénykét. Amúgy mi ott csináltuk az anyagot.
Nem baj, hogy most nem kértél időpontot. Hányadik napon vagy most? Szerintem nyugodtan kérhetsz a 23. napodra. Tök mindegy, csak a lényeg, hogy még vérzés előtt legyél, mert ugye a 3. naptól el kell kezdeni szedni.
Ha nem sikerül, a következő hónapba lehet menni újra. Itt nem kell előre időpontot foglalni, mint a lombiknál.
És hány inszemet javasoltak nektek?

Vayacon
Azért szerintem egy urológusnak simán észre kéne venni, ha mindkét oldalon visszér van. Szerintem sem lehet apának olyan nagyfokú, amit műteni kellene, mert azért biztos észre vették volna a másik helyen is.

Kép
p__lilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: