Új privát üzeneted érkezett!

Gabi3: Bátornak soksok boldog névnapot Kép Nagyon jó névválasztás volt! KépKépKép

Én az István a királyból fogok nevet választani a jövaedőbeli gyermekemnek Kép legalábbis, most rá vagyok kattanva, de mindenképp magyar neve(i) lesz(nek) KépKép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ja, ide tartozik, hogy Koppány vezérünknek 3 felesége volt! Noémi, Boglárka és EnikőKép!
Úgyhogy ha lányom lesz, akkor Noémi lesz mindenképp (egyik). Ezt nem lehet kihagyni KépKép Nem bírom kihagyni!Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Tündi írok neked mailt, rég találkoztunk, úgyhogy nem is tudtam, hogy babád lesz!

Melinda, én is rá fogok kényszerülni, nekünk sincs nagyon miből itthon maradni, majd oszd meg a tapasztalataidat!.
Látom a neved mellett a dr-t. Orvos vagy?

Enikő, valamitől neked most nagyon mozgalmas az életed:-)))
Babamama
babamama
 
 

 
 

Sziasztok!

Lányok, aki teheti, adassa be a bárányhimlő elleni oltást. Ez valami szörnyű. Kép Kép Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


SziasztokKép

Ildianyu? A kicsi is elkapta? 2 gyerekkel elhiszem, h gázosKép
De ez a védőoltás is olyan, h kimegy pár év után a hatása, nem? MErt akkor inkább essen át rajta gyerekként, mint felnőttkorban...
NEkem semmi rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban, bár már iskolás voltam...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


A kisgyermekkorban beadott baranyhimlo elleni vedooltas eletreszolo, mivel meg a pici gyermek talakozni fog meg baranyhimlos gyermekekkel. Amikor talakozik a szervezet a virussal, ilyenkor emlekezik ra, tehat ez olyan , mintha ujraoltanank. Ez mar eletreszolo vedettseget okoz. Persze ez sem 100 %, mint az sem, ha 1x elkapod meg1x elkaphatod. A fenottkorban beadott vdooltast valoban 5 evenkent erdemes felujitani ill. ujraoltani.

Angela en a helyedben beadatnam Viragnak.

gabomamo
gabomamo
 
 


Köszi GAbomamoKép Ezt nem tudtam...
MAjd utánaolvasok, most jön még az agyhártyagyulladás elleni, majd mekérdezem a gyerekorvost is.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Hú Én is most szeretném beadatni, de várnunk kell egy hónapot, mert szerdán kapja a 15 hósat.
Azt mondta ma a védőnő, hogy a doktornő gépében 3000 körüli ár van.
Eddig mindenkitől 6200 körülit hallottam.
Lement volna az áraKép
Nagyon örülnék nekiKép

Ildianyu:Most nem irigyellek ok?Kép Mind a két babóca? vakaróznak? Én emlékszem mikor én himlős voltam, nekem nagyon rossz volt.
Van egy pár hegem isKép

gabomamo: Jártok a bölcsibe?
Nina
nina74
 
 


Angi:
Ugy tudom 9-hós kortól lehet beadatni.
Akkor Virágnak már mehet? Vagy ilyenkor melyik kort nézik?
Nina
nina74
 
 


Ildianyu: Hol kapták el a lányok a himlőt? Lili jár bölcsibe?
Én is úgy tudom (tesómtól), hogy nem nyújt végleges védelmet az oltás. De sztem ez is emberfüggő. Nővérem 2x volt bárányhimlős és egyszer rózsahimlős. Én nem voltam egyáltalán. Pedig jobb lett volna ha átesek rajta ( a rózsán)! JObbulást++++++++++++++

Babamama: Hja, mozgalmas! De még mennyire!Kép

Nina: És be fogod adatni? Ha megkérdezed a dokitokat, légyszi írd majd be, hogy mit mondott! Mi mostanában nem megyünk dokihoz (remélem). Majd csak a 2 éves nagy tanácsadásra!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, igen be szeretném adatni.
Az árát írjam meg?
nina74
 
 


Nina: Majd igen, meg amit tudni kell róla, mellékhatások...stb És hogy valóban egész életen át tartó védettséget nyújt avagy sem?!
Köszi
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mi beadattuk a meningitec-et, 1 év alatti gyereknek 3-szor kell beadni 1 hónap különbséggel. (7 hónapos volt, amikor megkapta, de ismerősnek 4-5 hónapos babája is megkaphatta)2000 párszáz ft darabja, így lesz 6000 a végső ára. 1 éven túli gyereknek már csak egy szuri kell a teljes védettséghez, de azt is később újra kell oltani.

Bárányhimlő témában: én úgy gondolom, vannak gyors lefolyású gyerekbetegségek, amik felnőttkorban komoly kárt tudnak okozni. Szerintem essen át rajta minél hamarabb.

Leginkább az influenzás időszakban ajánlják és állítólag nem is nagyon van mellékhatása.
Babamama
babamama
 
 


No, szépen megírtam. A szurit ajánlják influenzás időszakban:-))
B
babamama
 
 


Az agyhartyagyulladas elleni 5 evre szol, de asszem 15 eve kezdtek el adni Angliaban es azota evente nezik, de meg mindig vedettek a 15 evvel ezelotti beoltottak.
En Jazminnak mind2-ot beadattam, Simcie is mar itt van a hutoben. Jazminnak a szive miatt adattam be, Simonnak az atopias dermatitisze miatt adatom be. Marmint a baranyhimlo ellenit.

gabomamo
gabomamo
 
 


Tudtátok, hogy az agyhártyagyulladást akár az anyáktól is elkaphatja a baba?
A torkunkban mindannyiunknak ott van a meningococcus baktériuma. Ha jól össze-vissza csókolgatjuk a gyereket, akinek egyébként ilyen-olyan oknál fogva gyengébb az immunrendszere, tőlünk is megkaphatja. Hát én főleg ezért adattam be.
B
babamama
 
 


Eddig még csak Lili bárányhimlős. Nem tudom, hol kaphatta el, mert csak az utcán járunk mostanában. De ott is elkaphatja. 2-3 hét a lappangási idő, pont 2 hete voltunk dokinál, mert betegek voltak, ott is elkaphatta. valószínű, Janka is elkapja 2 héten belül, már rajta is megjelent pár pötty 2 napja, de azóta szerencsére semmi.
én is úgy voltam vele, hogy más is volt bárányhimlős, én sem emlékszem, milyen volt, meg jó húzós is az ára. most már nagyon bánom, hogy nem adattam be, mert együtt sírok szegény Lilivel. nagyon szenved, lázas is. Kép

www.baranyhimlo.hu
itt írnak az oltásról is

Ildianyu
ildianyu
 
 


"A hazánkban még kevésbé ismert vakcina a nem kötelező védőoltások közé tartozik. Hatékony, tartós immunitás kialakítására alkalmas és kevés mellékhatással jár. Védőoltással a bárányhimlő szövődményeivel együtt megelőzhető: így az életkor előrehaladtával kialakuló betegség súlyosabb lefolyása kivédhető, valamint a veszélyeztetett csoportokkal gyakrabban érintkezők egészsége is megtartható.
A világ több országában már (pl. USA, Kanada, Uruguay, Japán, Korea, Finnország) ez a védőoltás már az életkor szerint, minden gyermeknek ajánlott védőoltások között is szerepel. Oltással meggátolható a járvány kialakulása gyermekintézményekben és egyéb zárt közösségekben. Alkalmazásával az oltottakban ritkább a felnőttkori övsömör előfordulása, valamint súlyossága csökkenthető.

A védőoltás kilenc hónapos kortól adható. 12 éves korig 1 oltás, míg 13 éves kor felett 2 oltás szükséges a 100%-os védettség eléréséhez. Bármilyen más védőoltással együtt beadható, de csak ellentétes oldalra vagy karba. Nem szívható össze egy fecskendőbe egyik oltással sem. A kötelező védőoltások közül beadható a kanyaró-rubeola-mumpsz elleni oltással, és a járványos gyermekbénulás elleni Sabin-cseppekkel. Oltással 15-20 nap alatt alakul ki a védettség, míg a bárányhimlő lappangási ideje 14-21 nap. 72 órával a fertőzés megkapása után a védőoltás elvileg még hatásosan megelőzheti a betegség kialakulását."
ildianyu
 
 


Sziastok!!!

Ildianyu, jobbulást a kicsiknek!!!

Találkoztam ma Larával az IKEÁban!!!!
Szép nagy pocija van márKépKép

Puszka!

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Babamama! Szívesen megosztom.. Egyenlőre még a gondolatától is írtózom, hogy mennyire más lesz a mi kis életünk ősztől, bölcsi, meló, stb. Nekem is kéne vmi beszoktatás.
Jogász vagyok.

Lottit elcsórták a szüleim. Holnap egyébként is ott aludt volna, buliba megyünk. Tudtam egy kicsit tanulni, de hiányzik. Vasárnap megyünk érte. Beszéltem vele telefonon, mondta, hogy anya.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Felismeritek Kristof uj baratnojet? Kép Ki o? Kép

Ildianyu, jobbulast a baboknak!

Tunde, nagyon szoritunk!

Agi

Kép
agi77
 
 


Sziasztok!
Melinda, valahol ez az élet rendje, nem? Persze furcsa, hogy már nem lesz a mi kis mazsolánk, akivel egész nap otthon vagyunk.

Itt a babaneten olvastam a rendelőben, hogy a középsős csoportba érdemes beiratni a gyerekeket, addig maradjanak otthon. De kérdem én, miből? És mi lesz, ha addigra nem lesz állásom. Igaz, ha ki akarnának rúgni, most is megtehetnék.

jaj, eszembe jutott még valami. Nálatok mikor volt először, hogy a babus a nagyszülőknél aludt? És hogyan szokattátok? Én is szeretnék már kicsit kimozdulni itthonról Apával.
Babamama
babamama
 
 


Sziasztok

Angi

Nagyon sok boldog szülinapot Virágnak.

Kép

Szilvi
szedem
 
 


PTünde férje vagyok. Tegnap, február 27.-én, 18 óra 45 perckor megszületett Tamás, 3330 gr-os és 50 cm "magas". Egészségesek mind a ketten! Üdv. mindenkinek! szg.
ptünde
 
 


Sok puszi Tündinek és Tamásnak!!!! Apának gratulálok és mindhármójuknak sok boldogságot kívánok!!
Babamama
babamama
 
 


Jaj de jo!KépKépKép Tunde es Tomi Apukaja gratulalunk! Nagyon sok boldogsagot, egeszseget es gyors felelpulest kivanunk! KépKépKép
Varjuk a tovabbi reszelteket! KépKépKép

Angi, Viragnak is nagyon boldog szulinapot kivanunk! KépKépKép Millio puszi Nektek!KépKépKép

Agi es Kristof
agi77
 
 


Gratula Tündinek, Tamásnak, és apukának!!!!

Ági, a barátnő a fiam kereszttesójaKépKépKép
Bogi

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsofi, nyertel, tenyleg o az! Kép

Gabi3, Batornak boldog nevnapot kivanunk! Kép

Agi es Kristof
agi77
 
 


Tündiéknek gratulálunk , sok boldogságot és egészséget kivánunk.

Szilvi


Ui: Én is Bogira tippeltem.Nagyon aranyosak.
szedem
 
 


Ági, mivel elég sűrűn látom, így nem volt nehézKépKépKép

Enikőről nem tudsz vmit?
Se itt nem jelentkezik, se mailben, se telefonon nem tudom elérniKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsofi, Enikoek hazamentek, holnap jonnek vissza.

Sziasztok: Agi
agi77
 
 


Sziasztok Csajok!

Először is Tündének nagy-nagy grratula a kis Tomihoz! Sok tejecskét és egészséget kívánok az egész családnak! Várjuk a fejleményeket!!!! Kép

Mindennnap olvasak benneteket, nyomtatott formában. Most engedélyeztek egy kis kiruccanást. Még mindig egész nap alszom. A CTG eredményeim jók. Csak kihúzzuk még egy-két hétig. Jövő héten anysom vigyáz ránk.

Köszönjük Bátor nevében is a köszöntést. Kép

Ildi: Gyógypuszi a gyerkőcöknek, nyáron én is hezitáltam az oltáson. Ha Flóra oviba megy akkor talán megkapja.

Kistesó egyáltalán nem érzékeli a gyógyszerek hatását...olyan rúgásokat kapok a bordáim alá......

Köszi a sok drukkot!

Mindenkinek minden jót!

Pusz: Gabi3
inecsg
 
 


Boldog szülinapot kedves "kis" Virág!

Gabi3
inecsg
 
 


Boldog születés- és névnapot mindenkinek!

Egy rövid kérdés: kaptunk egy babapaplant ajándékba, de a lányom régóta olyan babatakaróval alszik, ami nem ilyen vastag, könnyebben tud alatta mozogni. Szerintetek van értelme megpróbálni átszoktatni a paplanra? Azért aggodalmaskodom, mert rengeteget mocorog, fordul jobbra, balra, lehet, hogy útban lenne neki a paplan, de tavasszal már nincs fűtés és félek, hogy esetleg megfázhat.
Köszi előre is!
B
babamama
 
 


Tündi nagy-nagy gratula! Jó egészséget, sok tejcsit és soksok türelmet kívánunk! Kép Kispapinak is gratula!

Angi: Virágot Isten éltesse szülinapja alkalmából KépKép

Gabi3: Hol is tartsz most? Hanyadik héten?

Babamama: a paplan ügyben nem tudok tanácsot adni. Boginak van egy kis takarója, azzal takrózik, azzal kel-fekszik-vigasztalódik...stbKépKép Mindenhova vinni kell. Anyukám már szétnézett Szabadká lehet-e kapni nagyobb méretbe, mert mondjuk még jó, de nemsokára kinövi Kép és akkor mi lesz??? Kép
Ha nincs fűtés, akkor meg jobban be kell öltöztetni éjszakára. Vagy hálózsák...

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Jujjdejó! TÜndiéknek nagy gratulaKép, Sok boldogságot, tejet kívánunk!

Köszönjük a szülinapi kívánságokat, holnap teszek fel képeket.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok

Naaa, kifújom magam egy kicsit a gép előtt.
Vége az első szülinapi bulinak.
Végeztem a buli utáni takaritással is.
Minden nagyon jól sikerült Kép
23-an voltunk,hidegtálak voltak meg nagy nagy torta. Ádi élvezte a bulit.Persze mindenki vele foglalkozott.Csak jól kifáradt szegénykém.
Nem is vacsizott csak ivott egy kis tejet meg szopizott.

Angi
Nállatok hogy sikerült a buli?

Rakok fel képeket.

Kép
Kép

Azt hiszem mára elteszem magam, jól kifáradtam én is.

Szilvi
szedem
 
 


Szilvi: Isten éltesse ÁdámotKép! Egy napon születtek kis Virággal?? Nagyon jók a képek látom Ádámnak nagyon ízlett a tejszínhab KépKépKép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilvi! NAgyon szépek vagytokKép
Mégegyszer gratula!

És itt a mi bulink:

http://www.kissvirag.hu/album/20040228/dsc00049.jpg

http://www.kissvirag.hu/album/20040228/dsc00072.jpg

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

PTünde, szívből gratulálok nektek!!! Kívánom, hogy továbbra is minden a legjobb úton haladjon!!!

Angi, Szilvi, gratulálok a gyerkőcöknek szülinapra, nagyon aranyosak a képeken!!!

Voltam dokinál ellenőrzésen. A babám nem fordult be, nem is valószínű már, hogy megteszi így a 36. héten. Doki szerint kicsit kevesebb a magzatvíz az átlagnál, lehet, hogy ez akadályozza. Fordítgatást nem igazán ajánlotta, úgyhogy kb. 3 hét múlva tervezett császár, ha addig nem indul be magától a szülés. A bogyókat, amiket a keményedésekre kaptam, ma kezdtem el csökkenteni. A hét végére el is hagyom őket. Remélem nem térnek vissza a keményedések. Holnap megyek ctg-re, most először a kórházi bentfekvés alattit nem számítva.

Mindenkinek szép napot!!!

Gabici
gabici
 
 


Sziasztok!
hajnal 3-ig ébren voltam, mert a fölöttem lakók veszekedtek, és azt "élveztem". Kép Szerintem verekedtek is, mert nagy puffogások, csattanások, sikolyok, ordítások, sírás...stb hallatszott. Azt hittem beszakad a menyezetKép! Ez a "jó" a panelben, hallom minden rezdülését a szomszédoknak! Csak olyan borzasztó volt, már azon gondolkoztam kihívom a rendőrséget, de igazából semmi közöm a szomszédokhoz, nem akarnék belefolyni a magánéletükbe! Csak olyan szörnyű volt hallani (már nem először) ahogy a barátnő jajveszékelKép, sír....
Egyáltalán, hogy jön ez az ürge ahhoz, hogy megüsse? Pedig még anyukám mondta is, milyen rendes gyerek a szomszédom (tavaly vált el 27 éves) miért nem jövök össze vele. Hát ezért......mert amúgy tök rendes tényleg, ha nem alatta laknék, akkor nem tudnám milyen valójában. Nekem nincs szükségem arra, hogy rendszeresen verjenek!!!! Szóval alamuszi macska nagyon ugrik ám!!!!!!!

Most megyek főzni!
Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szilvi, nagyon boldog szulinapot kivanunk Adamnak! Kép Ugye holnap lesz a nagy nap? Gyonyoru a gyerek! Kép

Angi, Viragek is tunderiek! Kép Ugye Nektek is jol sikerult a buli? Ma megyunk mereckedni, de holnaptol barmikor johettek.

Eniko, nem ennek a szomszedodnak van a kutyaja? Az a krapek se semmi. Bogi hogy birta? Tudott aludni?

Gabici, sajnalom, hogy nem fordult be a babo. Nem is irtad mi lesz! Kisfiu? Kislany? A neve mi lesz?

Sziasztok: Agi
agi77
 
 


Agi: Nem az másik, de az se normális....Kép

Figyusz csajok van a babaponton egy kínai gyermeknem kalkulátor. A saját életkorodból meg a gyerek fogantatásának időpontjából ki lehet számolni, hogy fiú lesz vagy lány. Ti megnéztétek? És bejött? Én visszamenőleg néztem meg magamnak és pár ismerősnek, és egy kivételével mindenkinek bejött. Mondjuk ilyesiben azért annyira nem hiszek, de nagyon érdekelne, hogy nektek bejött-e?Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Halihó!
Nekem bejött annak idején amikor megnéztem, de csak úgy viccből, nem hiszek benne.

Nagyon édesek a babusok, látszik, hogy jól érezték magukat.

Paplan ugrott, majd elajándékozom a hugomnak.

Enikő, sajnos az ilyen szomszédot el kell viselni, a rendőröket sem érdekli, amíg vér nem folyik.

Valakinél előfordult, hogy sokminden kicsapja a babócát? Adtam neki egy pici heyho almalét, de kicsapta. Kezdek kiakadni.

B
babamama
 
 


Sziasztok

Irtam egy csomot és nem elszállt. Kép

A gratulációkat köszönjük Kép
Enikő
Nem, nem egy napon született Ádi Virággal.
Igazából Ádám csak holnap lesz 1 éves.
Csak vasárnap tartottuk a családnak mert igy itt tudott lenni mindenki.
Azért nem annyira tetszett Ádinak a torta, szerintem egy kicsit megijedt tőle.

Szomszéd Kép
Izgalmas éjszakád lehetett Kép

Angi
Köszönjük.
Úgy látom nállatok is jól zajlott a buli. Kép
Nagyon aranyosak a babók.
Mind egyidős? Olyan nagy köztük Virág.

Szilvi
szedem
 
 


MAjdnem mind közel 1évesek. Korrigáltan egyidősek, mind 9hónap körüliek, és náluk ez számít... NEm nagyobb Virág, csak Ő már peckesen ül, a többiek meg nem, ezért tűnik úgy csakKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziaszitok!
Total kivagyok, most jottunk a dokitol, mericskelesen voltunk. Kristof vegig orditott, perdig az eloterben meg kacaraszott. Dobalta magat a merlegen, es kapaszkodott a ruhamba. Kép Szornyu volt. Kép Pedig regen meg az oltasok miatt sem sirt. Legalabbis nem mindig. Na mindegy. Most jol kipanaszkodtam magam.
Azert a babaitok gyonyoruek! Kép

Agi
agi77
 
 


ÁgiKép((. És mit mértek? Nőtt a nagylegény? GYakran mentek tanácsadásra?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, havonta kell jarni mereckedni. A sulya kb 7570 gramm, de volt az 8 kilo felett is amikor eppen ugrott egyet. KépKép A hossza 71 centi. Ti otthon meritek Viragot? A hoszat hogy meritek?

Lenne egy kerdesem. Mikortol lehet adni tejpepet a gyerekek? Kaptunk egyet, de en eszem... Most megkostoltattam Kristoffal, es nagyon izlett neki, de nem merem adni.

Agi
agi77
 
 


Én nem mérem sehogyKép. NEm igen érdekel. NEM vagyok hajlandó ezen idegesíteni magamat, ui biztos nem nőtt sokat, nem is eszik túl sokat. De akkor mi van, ha fejcsóválja mindják, h ez biz kevés? Akkor sem fogom/tudom megtömniKép. Virág ilyen kis aranyos, karcsú, ilyen alkat... Amúgy holnap megyünk korautógondozóba, ott majd meg lesz mérve.
Én azt a bolti tejpépet nem adnám... Tele van mindenfélékkel, olvasd el az összetételt. Ilyet otthon olcsóbban el tudsz készíteni anyatejjel vagy tápszerrel. Veszel rizslisztet, megfőzöd, mint a rizst kevés vízben, hígítod anyatejjel, tápszerrel, és ízesíted. A legjobb, ha anyatejjel öntöd fel.
ÉS ez abszolút hipoallergénKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?