Új privát üzeneted érkezett!

Micsoda laptetej :)
Vendég
 


Eszterek,
jó bulit, én ezt most kihagyom...
Vok,
köszi a tippeket, Sinupret van itthon, azt beveszem.
Nekem mindegy, hogy kisfiam vagy kislányom lesz e, csak tényleg minden ok legyen vele. Lidi szerint lány lesz. :D Együtt fognak aludni illetve bent lesz a bölcső nálunk éjszakára.
Pocakfotót meg majd ha nagyobb lesz teszek fel.
angi79
 
 


sziasztok

vok,boscó: sajnálom,hogy el lett szúrva a karácsonyotok :?

Eszti: nektek jó bulizást péntekre, biztos jó lesz :)

Angi:én kérdeztem a patikust, és azt mondta, hogy homeopátiát nyugodtan lehet szedni, illetve sósvizes gargalizálást ajánlotta még. Remélem hamarosan kijöttök ebből a megfázásból, szorítok

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 

 
 

végre eljutottam fogorvoshoz. Kicseréltek egy tömést, de a nyitott gyökérkezelt fogammal szájsebészetre kell mennem. Na röviden ennyi történt ma. sziasztok

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi!
Uhh, sajnálom azt a foggyökeret... az fáj. :shock: :?
HOgy vagy egyébknt? Rosszullétek?
Kézeld, a könyvet eltűntettem... :? Lövésem sincs, hogy hol van...

Angi!
Hogy vagytok?

Többiektől életjeleket kérek! :D:D

Megint bejött, írtam hosszút és mindenki eltűnt... :lol: :lol:
Most rövidet írtam :D:D
Lehet jönni. :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok,
köszi, Lidi jobban van. Bár enni még mindig nem eszik. Mi az apjával meg náthásan, köhögösen stb.
Gyöngyi,
köszi. Hú, ez a szájsebészeti dolog nem hangzik jól, de persze inkább most kell elintézni. Hogy telt a karácsony nálatok? Lili?
angi79
 
 


Sziasztok!

Jó rég tudtam jönni! :?
Nekem jó a péntek.

Angi!
Szerintem Lidi "tudja", azt is, hogy milyen nemű. Sógornőmnek az akkor 4 éves fia mondta a terhessége elején, hogy baba van a hasában, és megmutatta, hogy mekkora, pedig ő még akkor nem volt beavatva. :wink:
Gyógyulgassatok! Sinupret Dévának is használt.

Gyöngyi!
Jaj, ez a szájsebészes dolog nem hangzik túl biztatóan. :( Ha begyulladna, akkor a grapefruit mag kivonattal való ecsetelés meg a Corsodyl jó rá, engem is ez mentett meg terhesen, mikor az orvosok csak a vállukat vonogatták. Azért drukk, hogy ne legyen több baj vele. És mikor mész?

Eszter!
Mi beszéltünk, jó volt hallani Hannát! Annyira édes, még így telefonon keresztül is! :D
Anyukáddal mi a helyzet azóta? Tényleg durvákat mondott, főleg, hogy dolgozni jársz, nem plázázni, vagy sörözni a haverokkal! :cry:

Mamacka!
Képeket csináltattátok valahol? nagyon jól néznek ki a fiúk az egyforma naciban! És egyre jobban hasonlítanak! :)
Fát hol vette Apa 2ezer forintért? :?: :shock:
Mi gyakorlatilag csak Szenteste voltunk otthon, egy másfél méteres fát vettünk, majd felrobbantam, de azt se akartam, hogy a gyerekeknek ne legyen fájuk. Lejöhettünk volna Anyumékhoz, de négyesben akartunk lenni, ez volt az ára. :roll:

Boscó!
Fannika annyira aranyos! :D A Te jószívedet örökölte (bár nem tudom, az Urad milyen :wink: )! :) Szépek a munkái is!

Betti!
Gratula a fütyishez! :D

Meli!
Ti már 23-án ünnepeltetek? :shock: Szépek vagytok, kicsik meg tündériek! :D

Eszti!
Ide a vaddisznó recepttel! :lol: Finom lett?

Mi Anyuméknál, 1-én megyünk haza, már alig várom!
Déva a Szentestén megtette első két lépését, Attilától a Kevéig, majdnem sikerült felvenni is, csak utólag derült ki, hogy rosszul volt beállítva a kamera. :? Enni továbbra sem eszik, kizárólag a körtét és a levesben főtt sárgarépát krumplival és babavízzal, de ezekből is csak ritkán, és maximum egy evőkanállal egy nap alatt. Azért vacak volt látni a 6,5 hónapos unokatestvérét, aki szintén anyatejes baba, hogy fél bögre főzeléket fölfalt. :? Egyébként nagyon aranyos, kis hisztérika! Vagy a földön fetrengve hisztizik, vagy ha el akarunk tőle venni valamit, akkor belecsimpaszkodik, rázza a fejét, és magas hangon sikít! Annyira vicces ilyenkor! Valamelyik nap meg megkaparintotta a táskámat, és mikor látta, hogy Attila felé tart, eldobta, négykézláb rohant utána, aztán újra dobta és rohant. :lol: Attila utolérte, akkor jött a szokásos sikítós nagyjelenet. :lol: Már meg is örökítettük. Annyira kis nő! 8)
Keve nagyon boldog az új játékaival, könyveivel! Olyan aranyos volt, ahogy lelkesedett mindenért! :wink: Egyébként a viselkedésével mostanában problémák vannak, januárban visszük is a homeós dokinénihez, mert szerintem a barihimlő elleni oltás óta tart, hátha tud valami okosat!

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Nagyon boldog új évet csajok :D , nektek is, és az egész családotoknak!!!!

Kép
vas
 
 


Sziasztok!

Életjel :D

Lidke, gratula Dévának az első lépéseihez!

Angi, örülök,h Lidi jobban! Nektek is gyógyulást! Remélem, az új évvel elhagynak benneteket a betegségek.
Boti is "tudta",h lánybaba van a pocakban. :wink: (és ahogy már beszéltük, ő is még hamar mondta,h van pocaklakó, mint teszteltünk volna)

Gyöngyi, én is sajnálom! Együttérzésem! Húúú, már Nektek sincs sok hátra, most néztem a vonalzódat.

Boti teljesen ok, gyakorlatilag 4 nap nem evéssel, napi 1-2 f.sival megúsztuk. Sztem ez a vírus dönthette le tavaly nov-ben, ezért fel sem vette igazán.
Hétfőn vittük Emmát habilitációs gondozásra (amiért koraszülött), mérsékelt hypotoniát állapítottak meg, tornáztatni kell sokat. Mondjuk én sejtettem, mondogattam is első naptól kezdve,h nem tetszik, ahogy a nyakát tartja (fekve szopi nem is megy azon az oldalon), de nagyszülők okoskodtak,h csak mert kislány, meg amiért picike. Mindegy most már, nem nagy a baj, de azért most keresek dsgm szakgyógytornászt itt a közelben. Egyébként gyönyörűen fejlődik. Már 60 cm és 6 és fél kg. :wink: Most már sokat gagyarászik, állandóan mosolyog (ha nem kell tornáznia), sőt már hangot is hallat a mosolyhoz. Nagyon kedves, hálás kis baba. (Annyira furi az ördögfióka B-hez képest, aki meg épp ezért imádnivaló.) Botiért teljesen odavan, ha a közelében van, már vigyorog és "dumál" neki. (Még akkor is örül,ha nyúzgálja... :roll: )

Képek nagyon klasszak!

Amiért még jöttem:

Sok örömet, boldogságot és jó egészséget kívánunk Nektek és családjaitoknak az új évre!!!

Botond, Emma, Anita és Tibi


Kép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok

Angi
Jobbulást nektek! :(
Mi is mind a hárman karira lettünk betegek,de szerencsére csak enyhén. Most már jól vagyunk,így mehet a buli itthon. :)
Én is lányt mondok :lol: :lol:

Ildi
Otthon buliztok? Nagy csapat van? :lol:
Vagy nem is vagytok otthon? :?: :wink:

Anita
Jó olvasni az írásod. :) Tündi lehet a kiscsaj. :D Sokat nyúzza Boti?

Eszti
Én kihagyom,mert messze van és nincs kedvem a hidegbe gyalogolni éjjel. :? Bár felhívom Annát ,mert mondta ,hogy szóljak ,ha lesz valami és vállalja a fuvart is. :lol: :oops:
Na szóval még bármi lehet.

Boscó
Neked jó a péntek? :lol:
Mindjárt válaszolok :D

Lidke
Sikerült az ovi ajándék? :?: :?:
Mi baj van Kevével? :?
Gatu a lánynak ,ő is jó hamar fog járni. :D

Eszter
Itt az életjel :lol:
Jó lenne már tényleg talizni. :lol:
Hátha most sikerül. :wink:

Mamacka
Képek nagyon szépek, és gondolom, hogy ti csináltátok. :D


Nekünk jól telt a karácsony leszámítva, hogy én voltam a legrosszabbul. :cry:
23- án végeztem mindennel és 24-re beteg lettem. Király :evil:
A családdal szerencsére nekünk nem volt baj. :D
Levivel most itt bulizunk, már amennyire annak lehet mondani. :wink: Nézzük a kis vakondot, rágcsálunk és tűzijátékot nézünk az ablakból. :lol:









Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


A lényeg lemaradt :oops:

Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek :!: :!: :!: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


"Nem kívánok senkinek se különösebben nagy dolgot.
Mindenki, amennyire tud, legyen nagyon boldog. "


Kövecske!
Azért ünnepeltünk már 23.-án, hogy itthon is legyen karácsony, mert másnap 24.én hazautaztunk a szüleimhez.
Hogy érted azt hogy Kevének viselkedési problémái vannak, miben nyilvánul meg?
Vendég
 


Boldog Újévet innen is :)

Köszi csajok az együttérzést, de szerencsére nem olyan komoly a helyzet (remélem). Annyi van a fogammal, hogy ránőt az ínnyem és ezt kell lemetszeni, rosszabb esetben kihúzni a fogamat.

Vok: csak meg lesz valahol az a könyv, addig keresgélek a neten :wink:

Edit: nálunk is kb. így telt idáig a nap, csak mi Micimackót néztük (most már alszik)

Lidke: Hogy megy az idő, már elindult a kiscsaj :roll:

Nálunk a Lili fiút jósolt, szóval ezek szerint még ne éljem bele magam a lányba?

Ha valami kimaradt majd pótlom,puszi

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Nagyon boldog, sikeres új évet kívánunk mindenkinek!

Lidke, Keve, Déva, Attila

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


BUÉK tőlem is :D

Cory!
Boldog szülinapot! :D:D

Szelivi!
Boldog szülinapot! :D

Anita!
Megnéztem a képeket az iwiwen :) Édes a kiscsaj, Boti meg nagyon cuki :D És hogy te milyen vékony vagy!!!! :D
Sajnálom a hypotoniát! Remélem hamar rendbe fog jönni!

Edit!
Gyertek csak :D:D


Én ma is melózok... Legalább a család kialussza magát. Én majd megpróbálok a délutánból csórni egy pár órát magamnak, hogy aludjak.

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


B.U.É.K. Mindenkinek!

Anita,
jó, hogy csak kis mértékű a hypotonia. Biztosan találsz jó gyógytornászt és a kiscsaj gyorsan ok lesz. Mondjuk el tudom képzelni, hogy mennyire utálhatja a mozgatást. :( Ez a 3-4 nap kemény lehetett Botinak. Jók lehetnek a tesók együtt. :D
Cory,
boldog szülinapot!
Gyöngyi,
Lidi eleinte fiút mondott. Most viszont mindenkinek azt mondja, hogy neki lány tesója lesz. Szóval nem tudom. Ha megkérdezik, hogy mi lesz a neve, azt mondja, hogy BABA.
Edit,
akkor nektek se volt valami csúcsszuper karácsonyotok. Jó nektek, hogy Ti már meggyógyultatok!
Vok,
"jó" munkát!
Lidke,
tényleg mi van Kevével? Gratula Dévának a lépésekhez! Jaj de nőci, cuki lehet. Hozz róluk képeket!!!
angi79
 
 


BÚÉK mindenkinek!! :)


Edit, jó lenne, ha tudnátok jönni.
Egyébként én is kocsival megyek, szívesen hazafurikázlak. :wink: De tényleg. Ha ezen múlik. :lol:

Mi szerencsére egészségesen töltöttük a karácsonyt, de előtte azért volt egy kis horror, mert Bencének egy hét alatt kétszer is kifakadt a füle, a bal. :( Szokásos.
Orr-fül-gégész most már tutira mondta a tubust, valszeg januárban. Csak a balba. Ez végleges megoldás lesz, de ezt csak az ilyen szélsőséges esetekben csinálják, ha semmi más nem hat. Ez tul.képpen megnyitja a fület kifelé a dobhártyán keresztül. Azért csak legszükségesebb esetben csinálják, mert így minden víznél, fürdésnél is be kell dugni a fülét.
Egy idő után pedig kilökődik a tubus, vagy kiveszik, általában iskolakezdésre mindig (ha addig nem jön ki). Szóval úgy tűnik, ez lesz a megoldás.
Ehhez szerencsére nem kell altatni, de egy kis kábítást kap, olyan szintű beavatkozás, mint egy fülfelszúrás kb. Ambulánsan csinálják, megyünk-jövünk.
Nagyon szeretnék már pontot tenni ennek a sok fülfelszakadásnak. Mert amúgy ezen kívül meg sosem beteg.

Egyébként nagyon jól telt a karácsony és az ünnepek is. :)
Vendég
 


Az újév pedig így kezdődött ma reggel:

Kép
Vendég
 


És a paraméterei, csak összehasonlításképpen:

Augusztusban: 21-es szandál és 12 kg.
Januárban: 15, 5 kg és 24-es cipő

:shock: :lol:
Vendég
 


Adjon az új év,
amit a régi nem adott:
nevető örömet, édes bánatot;
adjon az is, aki még nem adott,
hidegben meleget, melegben árnyékot;
kálváriánkban könnyű keresztet,
szőlőtőkénkre nehéz gerezdet,
ha száraz a mezsgye adjon az ég,
bőséges esőt, de ne legyen jég;
fagyosszentek ne hozzanak veszélyt,
gazdaszívekben ébresszenek reményt;
minden haragos béküljön jóra,
kaszálókon viruljon pünkösdirózsa;
adjon az isten mindig jó napot,
templomainkban áldásos papot;
ültessenek a kertbe legalább egyet,
teremjenek fáink roskadva meggyet;
búzatáblákba kevesebb egeret,
adjon az isten puha kenyeret;
adjon nekünk, ha nem is kérünk,
boldog szerelmet, ameddig élünk.

Kedves Cory, és Szelivi!!!! Boldog születésnapot kívánok!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Livi: boldog szülinapot!

Én meg köszönöm mindenkinek :)

Boldog új évet! :)

Holnapra készülök én is :)

A karácsony nem sikerült túl jól :( 24-én sikerült egy nagyot veszekednünk :( Utána már okés volt.

Eszti: nem semmi, hogy belehúzott Bence :)



Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory, Livi!
Boldog szülinapot Nektek! :D

Anita!
Emma, mint picike baba? :roll: :wink: Hypotoniát sajnálom, de majd a Dévény tornától pikk-pakk rendbejön! Nem biztos ám, hogy utálni fogja, nekem mindkét gyerekem szerette, Keve csak az utolsó 5-10 percben akadt ki néha, Déva meg rendszeresen elaludt közben. :lol: Neked kell tornáztatni sokat? Én Kevével voltam neurológusnál is, aki megmutatta, hogyan tornáztassuk itthon naponta legalább háromszor. Ezen aztán Dévény Anna totál kiakadt, hogy ez nem a szülő dolga, mert ő nem szakember, és 5 perc alatt ezt nem lehet megtanulni. Azt mondta, hogy még árthatunk is vele. :?
Annyira jó, hogy Botival így odavannak egymásért! :D Én a mai napig nem tudok betelni az ilyen tesós pillanatokkal! :wink:

Edit!
Sajnálom, hogy pont karácsonyra lettetek betegek. :?
Ovi ajándék sikerült, bár végül szétosztottuk két óvoda között amiket összevásároltam. :wink:

Meli!
Már azt hittem, dolgozott a férjed 24-én, azért hoztátok előre!
Milyen volt a szüleidnél? Ők hol élnek?

Eszter!
Ma is dolgoztál? :shock: :cry: Nálatok sosincs szünet? :?

Angi!
Mikorra vagy kiírva? És programozott császár lesz, vagy megvárjátok, míg elindul BABA?
Képeket a napokban hozok, csak Anyuméknál nem tudtam áttölteni, ma meg már késő van.

Gyöngyi!
Tőled meg akartam kérdezni (lehet, hogy már meg is tettem :roll: ), hogy hol fogsz szülni? Régebben írtad, hogy mennél magánklinikára.

Eszti!
Jaj, szegény Benyófi! :cry: :cry: :cry: Remélem, ez a tubusos megoldás bejön. És van ennek hátránya, vagy veszélye a bedugaszoláson kívül?
Reggeli kép nagyon édes! Így tud már ollóval vágni? Én még a közelébe se engedtem Kevét.
Ez a növési ugrás: :shock: :shock: :shock: :wink:

Cory!
Sajnálom a veszekedést! :cry: Ilyenkor mindenki feszültebb a szokásosnál, szerintem azért gyakori a balhé is. Nekem Attila már délelőtt leordította a fejem, mikor mentünk a sógornőmékhez és eltévedt. :lol: :evil: Azért tudtatok ünnepelni?


Keve viselkedésével az van, hogy általában olyan, mint eddig, mosolygós, kedves, érdeklődő. Aztán egyszercsak minden átmenet vagy előzmény nélkül elkezd csapkodni, rugdossa az útjába kerülő játékokat, dühöng, semmi nem jó neki. Nem hisztizik, vagy sír, csak dühöng. Kifejezetten ellenséges ilyenkor, nem lehet vele beszélni sem. Változó, hogy meddig tart, van, amikor pár perc múlva "visszaváltozik", de két hete majdnem egész nap ilyen volt. Na, akkor kiakadtam, hogy mi lett az én édes kicsi fiamból?! :cry: Aznap éjszaka jutott eszembe ez az oltásos dolog.

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke, Bencének van gyerekollója (gyengén éles és lekerekítetett a vége), csak azzal nem tudta elvágni, így megengedtem, hogy csak most elvághatja a virsliket a rendes ollóval is. :) Amúgy nem engedem. De a sajátjával vághat, ha ott vagyok, csak felügyelettel, mert nagyon szeret. Mindig csinálunk papírból terítőt, mintásat. :) Nagyon ügyes már. És a bölcsiben is rendszeresen vágnak az asztalnál. :wink:
De Bencének van gyerekkése is (ennek egyáltalán nincs éle, és kerek a vége), ha eszünk, már mindig ő keni a saját kenyerét.

A tubusnak semmi más hátránya nincs, csakis előnye, mert simán fog ürülni minden neki. Mondjuk Bencének nincs még halláskárosodása, de vannak gyerekek, akiknél krónikusan gyulladt a fül, és már alig hallanak. Na náluk, ha beteszik, néha napok alatt visszaáll a hallás, kitisztul a belső fül, rendbejön az egész fülrendszer.
Az egy hátránya, hogy ami kifelé nyitott, azon befelé is megy, ugye pl. a víz, így erre mindig figyelni kell. De barátnőm 6 éves kisfia simán volt idén nyáron úszótáborban vele, csak mindig be van dugva a füle.
De már nagyon jópofa füldugók vannak, színesek, mintásak, mint a rágó, olyan, nem is lehet érezni. :)
Vendég
 


Eszti,
drukk, hogy Bence jól viselje a tubus berakását. Ahogy leírtad tényleg ez tűnik a megoldásnak. Jó sokat nőtt Benyó. :shock: :D Lidi szerintem nincs ennyi kilóban most, de majd megerősödik. :)
Lidke,
Lidi is van, hogy néha bekattan, aztán lenyugszik. A barátnői is ilyenek. Ez szerinted nem a korral jár? Mondjuk az nem ok, ha egész nap ilyen... És mi a terv mentek valami dokihoz?
Júni 19-re vagyok kb kiírva. A Péterfyben első császár után a 2.is az és sajna nem várják meg, hogy beinduljon... A dokihoz ragaszkodom, a kórház hozzáállása nem tetszik annyira. :(
angi79
 
 


Tegnapi szülinaposoknak sok boldogat!

Kövecske!
Ha még netalántán apának 24.én is dolgoznia kellett volna akkor cserélt volna egyik kollégájával aki 21 éves nőtlen, aki ki nem hagyná a szilveszteti bulit. Már előre meg voltak egyezve. De szerencsére nem kellett cserélni, viszont ma már "dolgozott", de végig itthon van velünk, csak hát ha szól a telefon kell menni. Szerencsére mostanáig nem szólt.
A szüleim nem messze csupán 135km laknak, mégse voltunk otthon 18 hónapja.


Bocsánatot kérek előre is Évitől, de szoktam olvasgatni és hát a minap tett fel egy képet a pocijáról és hát ez valami GYÖNYÖRŰ ÉS HATALMAS és már a 35 hétben jár es elkéne neki egy kis drukk, merthogy egyik babája van csak befordulva és ráadásul a méhszája is nyitott.
Kép

Évi drága vigyázz magatokra és mi szorítunk nagyon Nektek!
Vendég
 


Sziasztok!

Csajok!
Nagyon köszönöm a ma estét! :) Ilyet még sokat szeretnék :D:D Naaaaagyon jól éreztem magam!! :D

Edit!
Na, csak összehoztuk hihi :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


sziasztok

Utólag is boldog szülinapot kívánok Corynak és Livinek.

Vok: örülök,hogy jó volt a buli, ha lesz időd kicsit részletezd :)

Lidke: Ja,ja, már kérdezted, csak tök fejem van és nem válaszoltam rá :) Nem megyek Telkibe, mert tényleg iszonyat drága. Szívem szerint itthon szülnék és maradnék is itthon, de sajna ez nem lehetséges. A Lili minden este könyörög, hogy ne szüljek meg, fogalmam sincs, hogy fogjuk kibírni egymás nélkűl ezt a pár napot. A doki, ahova járok Tbányán szülész, valószínű odamegyek majd.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Vok Eszti,
boldog szülinapot Neked! Kép
angi79
 
 


Angi!
Köszönöm! :D

Puszi

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Eszter

Boldog szülinapot!!!!!! :lol:

Én is jól éreztem magam :lol: :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Cigánykerék, de az a klasszikus.
Egyszer sem mutattam, gondolom sejtitek. Hogy lehet ezt is ösztönből??? :shock:

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Pénteken én is szuperül éreztem magam, gyakrabban kéne így kiruccanni! :lol:

Eszti!
Eszméletlen, milyen ügyes Benyó! :D :shock: :shock: :shock: Ezt a gyerekollót lehet, hogy mi is kipróbáljuk, szerintem Kevének is tetszene, csak én paramami vagyok. :oops:
A tubuson át fertőzések nem szállhatnak föl? Mozogni ugyanúgy szabad vele?
Ez a szerepjátékos dolog, amiről pénteken meséltél szerinted menne arra is, ha Keve a Déva miatt dühöng? Hogy működik, és mennyi idő alatt hat? :lol: Ha elkezdjük, honnan tudom, hogy tényleg emiatt van-e, vagy más miatt? Egyébként, mióta írtam nektek, azóta Keve megint egy angyal. :wink: :roll:

Eszter!
Boldog szülinapot! Milyenre sikeredett az ünnep? Remélem, ez nem lett elszúrva!

Gyöngyi!
Neked majd írok privit!

Angi!
Dokihoz egyelőre nem megyünk, annyira azért általában nem durva a helyzet, eddig kb. két nap volt, amikor megfordult a fejemben, hogy el kéne vinni pszichológushoz. Akkor is csak addig gondoltam rá, amíg rá nem jöttem, hogy egyet sem ismerek, aki jó lenne. :roll:
Az nem szimpi, hogy nem várják meg, amíg magától beindul? A dokiddal nem lehet erről beszélni? Esetleg saját felelősségre megvárni (persze a doki beleegyezésével)?


Mindjárt kicsinyítek, aztán elárasztalak benneteket egy halom képpel! :lol: :oops:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Tényleg jó sok lett, de rég tettem föl képeket. :wink:

Október:

Kép
Kép Ringatón
Kép
Kép
Kép Állatkertben
Kép

November:
Kép
Kép
Kép
Kép

December:
Kép Bátor Déva a Mikulással
Kép
Adventi hangulat:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Zúzmarás pókháló
Kép Szilveszteri Déva
Kép

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Cory!
Még akartam mesélni, hogy elvittük ma a kölkeinket játszóházba. Nem mondtuk előre Kevének, csak, hogy meglepi helyre megyünk. Mikor kiszálltunk a liftből, leesett neki, hogy hol vagyunk, és az volt az első kérdése, hogy "A Lizi is itt lesz?" :D Egész elszontyolodott, hogy nem. :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Helló

Eszti: Benyó nem semmi. A tubust sajnálom, remélem Benyó jól viseli majd. Ez a szerepjáték dolog érdekelne, kifejtenétek bővebben? :)

Lidke: Mekkora már Déva is és a haja is jó hosszú. Keve meg látom imádja a telefonokat :) Nagyon szép család vagytok

Vok: utólag is boldog szülinapot. Hogy telt?

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Lidke: nagyon szépek vagytok! Fanni is elég szélsőséges tud lenni néha. Én is úgy gondolom mint Angi, hogy ez életkori sajátosság náluk. Faninál előfordult már hogy harapta dühében a kezét, az kanapé lábát, meg elég durván adja elő ő is! Olyankor semmit nem hall meg abból amit mondunk neki, csak dühöng. Furák tudnak lenni néha. Most legnagyobb félelmem, hogy szedjük le a karácsonyfát, hogy ne legyen baj belőle. Úgy értem hogy ne sirassa meg nagyon, annyira ragaszkodik hozzá. Már tegnap azt mondta hogy .- akkor miben fogok én gyönyörködni anya?
Vendég
 


Eszti. Nem semmi milyen ügyes fiad van!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Lidke
Nagyon szépek a gyerkőcök!

Mamik
Lenne egy kérdésem.
Vitte már valaki a gyerkőcöt gasztroenterológushoz közületek?
Vannak tapasztalatok?

Áronommal szerintem nincs minden teljesen rendben, persze remélem nincs igazam, de szeretném megmutatni.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Eszti
Szegény Benyófi!
Én is nagyon füles voltam, volt, hogy lukas dobhártyával úsztam sőt merültem, utána hetekig lötyögött a fejemben a víz. Ma is sokat fáj.
És ami a legrosszabb, úgy nézem Andor örökölte! :roll: :cry:
Túlvagyunk első fülfájós napjainkon.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


BÚÉK mindenkinek!

Mamacka,
mi a gond? Priviben is írhatod.

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Köszönjük a dicsiket! :D

Mamacka!
Mi van Áronnal?
És Andor füle mitől fájt? Csináltak vele valamit? Szegényke! :cry: Jól van már?

Boscó!
Nem hiszem, hogy életkori dolog lenne, mert nincs se célja, se oka, se iránya. Van, hogy elmélyült játék, vagy olvasás, vagy séta közben, minden előzmény nélkül tombol. Azóta is csönd van egyébként, remélem, így is marad. :wink: 8)
Édes Fannika, hogy így ragaszkodik a fához. :wink:

Lidke
[img]https://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Lidke, ez a szerepjáték inkább játék, mint bármi más. :)
Mi úgy szoktuk, hogy Bence néha beszélget, játszik Bodri kutyusával. Hát gondoltam, beszállok. :wink:
És játék közben elkezdtem azt, hogy hasonló szituációk történjenek Bodrival, mint Bencével (nálunk ugye a bepisilés volt, aztán kiderült, hogy Bodrinak is nagyon hiányoznak a bölcsiből a régi haverok...és nagyon rossz, amikor az új bölcsisek sírdogálnak napközben). Szóval ez a lényege, de szerintem alkati dolog, hogy a gyerek partner-e ebben, vagy sem. Bence egyedül is szokott ilyet játszani, hallom, hogy Bodri más hangon beszél, mint ő. :lol:
Szóval nekünk ez sikerült.
És persze a sok szerepjátéknál mindig Bodrit is megnyugtatjuk, és feloldjuk a feszkókat, ahogy tudjuk. :wink: Szóval így. :wink:

És persze nem rögtön ezzel kezdjük a játékot, nehogy feltűnő legyen. 8)

Marcsi....lukas dobhártyával úszni.....jááááj. Ez kemény.

A mi gyerekkorunkban még nem volt tubus, így valakinek 20x is akár felszúrták, vagy felszakadt, amíg bírta a füle. A tubussal elvileg nagyon jók a gyógyulási esélyek.
Ezzel mindent ugyanúgy csinálhat, nem is érzi, hogy bent van, barátnőm kisfia még úszótáborban is volt simán. Annyi az egy, hogy be kell dugni, hogy nem menjen a fülébe víz.

Mamac, mi a gond Áronnal? Az Istis fórumon valaki már volt talán gasztroenterológusnál, kukkants be oda.
Vendég
 


Lidke: írtál pü-t? Nem jöt át semmi

Nekem is szúrták a fülemet kicsiként és én pl.szeles, hideg időben vagyok iszonyat fülfájós a mai napig, ráadásul egy kicsit süket is vagyok (legalábbis a környezetem ezt állítja :) )

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Eszti
Nem tudtam, hogy lukas. Olyan sokszor szúrták már(egyiket tizensoktszor másikat nyolc-kilencszer... valami ilyesmi számokra emlékszem), hogy néha magától kiszakadt gyulladás nélkül is, víz alatt meg nagyon szerettem mindig is úszni. Akkor még nem volt divat a füldugó. Nekem is volt valami de az olyan volt mintha nem is lenne.

Áron nagyon étvágytalan aminek persze sok oka van, és tudom nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, de az már elgondolkodtató, hogy tulajdonképpen neki mindig meglehetősen laza a széklete. Ahhoz képest meg amennyit megeszik nem is értem miből futja még kakára is. Ezt gondoltam nem ártana kivizsgáltatni, hogy a szervi gondokat kizárjuk. Persze lehet az lenne a legegyszerűbb ha megmutatnám az Eszti ajánlotta dokinéninek, hogy mit gondol, csak ilyen influenzás időszakban meg nem szívesen vinném be betegrendelésre.

Sajnos ebben a nemevés témában sok mindenben hibásak vagyunk. Nincs kialakult étkezési kultúránk. Erre pedig próbáltam tudatosan készülni mert gyerekkoromban ritkán ültünk egy asztalhoz és ezt tudom hogy nem jó, de mivel nincs a véremben nehezebb is a dolog.
A másik meg, hogy anyukám addig rágta a fülemet, hogy nem eszik a gyerek, sovány... stb amíg elhittem neki és elkezdett engem is aggasztani. Ebből pedig rossz magatartás született, erőltetés, erőszakoskodás, zsarolás stb. Átment a dolog hatalmi harcba, pedig lehet, hogy csak arról van szó, hogy nem egy zabagép a gyerekem.
Anyu mindig sopánkodik miközben eteti, hogy jaj de sovány nem eszik... stb... szerintem Áron rájött, hogy ez jó eszköz a kezében. Mindeközben meg sok édességet is kapott, hogy legalább az legyen a gyomrában... ezt is tudom, hogy nem helyes de mégis idáig jutottunk... ó édes szép elhatározások... :)

Nos van mit tenni. Ráadásul mostanában az alvás is elég küzdelmes.

Eszti melyik istisen, a zárt csapatban?


Lidke
Taknyos volt és elkezdte a fülét kapkodni, belázasodott, az énnyugodt babámnak semmi nem volt jó. Akkor nem tudtam orvoshoz vinni. (szilveszter vidéken) melegítettem, nurofent kapott, sokat aludt és rendbejött. De várható volt mert alkatilag eléggé rám hajaz. Ez pedig leginkább a belső fül felépítésén múlik.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamac, aha, a zárt istis topikban, szerintem Jucus vitte valamelyik lányát, de nem biztos.
Egyébként a legtöbb nagymama kevesli azt, amennyit az unokája eszik (ez alól anyukám kivételt tesz, de mondjuk Bence inkább sokat eszik, mint keveset, biztosan ezért...)
Mamac, dokinéninek van egészséges rendelése is, menjetek oda. Az időpontra van, és nem kell várni. Hm?
Vendég
 


vok: ha előkerűl a könyved, segíts légyszi a homeopátiás szüléssel kapcsolatban. Mit mikortól kell szedni stb. Találtam neten leírást, de jó pár szert felsorolnak ott. Esetleg ha használtad annak idején és még emlékszel, az is jó :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek!!

Eszti:
sajnálom, hogy az ezüst sem használt Nektek, de talán akkor ez megoldja a problémát!! Bence tuti tornász lesz!! :D

Lidke:
nagyon szép kislány Déva, cuki arca van!!!
Ne idegesítsd magad Kevén, minden gyereknek vannak ilyen napjai, nekünk felnőtteknek is, csak nem így nyilvánul meg.
Persze az oltásoknak sajnos vannak mellékhatásai, de reméljük nem erről van szó!
Én nagyon félek mindenféle oltástól, úgyhogy a csajok semmit nem kapnak.

Gondolkoztam én is a pénteken, de nem akartam éjjel hazamenni.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Most se nagyon van időm, csak meg akartam köszönni a köszöntéseket! :) Nagyon jól esett!!

Kaptam virágot, puzzle-t, képtartót, meg gyertyát. Szóval jó volt. Sikerült túllépnem a saját hülyeségemen és végül örültem a napnak. :D

Pénteken megyünk Párizsba anyával, így Ádám majdnem 2 egész napig egyedül lesz Hannával. Kíváncsi leszek. Főzök nekik elég kaját, meg készenlétbe állítom a bátyámat, aki ugyebár szakács, hogy nehogy éhen haljanak idefent :D
Ha mást nem, Párizs után jövök!

Puszi nektek!

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Vok: örülök, hogy jól sikerűlt a szülinap. Hűűű,most mentek a franciákhoz? Néztem a hiradóban, hogy bazi hideg van ott, az Eiffel tornyot is lezárták, mert tiszta jég. Tundrabugyit, jégeralsót vigyetek :) És persze érezzétek nagyon jól magatokat

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Vok: érezzétek jól magatokat, és vigyázz magadra! Drukkolok hogy Ádi is jól elboldoguljon itthon :wink:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?