Új privát üzeneted érkezett!

Sziazstok!

Egyszálpasi,
köszönjük a hírhozást!
Üdvözlet a kis párosnak a kinti világban :) , gyors további fejlődést, Vandának jobbulást!

Kiscsillag,
ezer éve nem hallottam rólad... ez aztán a hír!
Gratulálok Kincsőhöz! :)

Lois,
üdv újra itthon! :wink:
angel37
 
 


Vovandának és családjának nagy gratula!!!!Nagyon szép méretekkel rendelkeznek, egyáltalán nem kicsik!Gyors felépülést anyának és babáknak!!!!
Vendég
 


Nagyon szépen köszönjük a gratulációkat és a kedves szavakat! :)
Mindenkinek további jó babavárást kívánunk!
Vandáéknak gratulálok a dupla babához!!! :)

puszi mindenkinek!
kiscsillag
 
 

 
 

Húúúú, micsoda hírek! Nagyon-nagyon örülök a Kicsi Csillagbabának!

Vandaapa! Hatalmas gratulációm! Add át anyának is! Puszi a bébiknek!

Kép
zölddisznó
 
 


Vanda, 1szálpasi gratulálok a kicsikhez, és sok boldogságot kívánok! Remélem mihamarabb jól lesz anyu és a babák is. :lol:

skrisz72
 
 


Köszönöm Lányok a "welkámokat" :D

Húúúú, micsoda hírek, szívből gratulálok Vanda és Pasi a kis vegyes pároshoz!!! :lol: Gyors felépülést kívánok!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Vanda és 1Szálpasi! Gratula a babákhoz!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Krisz! Boldog születésnapot kívánok!

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda!
Gratulálok! :P

Kiscsillag! :D
Én is emlékszem rád, nagyon örülök a boldogságotoknak, gyönyörű hercegnő Kincső!

Kép

Kép
donika
 
 


Hanna, köszi. :P

skrisz72
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen mindenkinek mindent:-)

bocs, hogy nem személyeskedek, és külön nem válaszolok senkinek, nem sok időm van, így csak általánosságokat fogok írni....

A babák egyelőre inkubátorban vannak, amellett az állapotuk tegnap kicsit javult, kettős hatású antibiotikummal kezelik mindkettőt. Ehhez én nem értek, de ti biztos tudjátok, szerintem némi ellentmondás van benne: inkubátorban vannak és kapják az oxigént, de nem kellett gépre kötni őket (?)
Dani nagyon legyengült a fertőzés miatt, Réka egyelőre úgy tűnik, a fertőzést megúszta, neki a tüdeje fejletlenebb és sokszor, vigasztalhatatlanul sír. Egyelőre mindketten gyengék és fejletlenek, olyan elesettek és aprócskák, gyakorlatilag csak a pelus látszik belőlük.
Vanda kezd jobban lenni, ma reggel azt mondta, most van abban az állapotban, mint spontán szülésnél fél nappal a szülés után, és egyre virgoncabb. ma már pl. a kávéautomatánál is járt és mosakodott:-)
1szálpasi
 
 


Skrisz!
Bocsika, utólag is nagyon boldog születésnapot kívánok!!!

Pasi!
Örülök, hogy Vanda erősödik :lol: , remélem babácskák is hamar erőre kapnak :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lányok, maradt valakinek felesleges Utrogestan golyója? Megvenném.

skrisz72
 
 


Nekem van egy rakattal....... :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Kicsit megkésve, de gratulálunk mi is Vanduséknak. Jó egészséget, sok tejcsit kívánunk a mamának és a babáknak. Nálunk hasonló volt a helyzet, a kicsifiunk 2200 gr, a kicsilányunk 2000 gr volt. Inkubátorban 2 napig voltak.
szöcske
 
 


1szálpasi
az oxigén kapás és a lélegeztetés az két teljesen különálló dolog.
Önállóan lélegeznek, ezért lélegeztetni nem kell őket viszont az oxigén feldolgozás nem olyan hatékony még a tüdőben, ezért oxigénnel dúsított levegőt szívnak be. Tehát az inkubátorba belülre van plusz oxigén juttatva.

http://www.koraszulott.com/ itt sok hasznos információt találsz, és konkrét kérdés esetén nagyon szívesen segítek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


sziasztok!

ma délelőtt Rékát, délután pedig Danit is levették az oxigénről, saját erejükből éldegélnek az inkubátorban, és úgy látszik, hogy bírják és tetszik nekik:-)
Vanda délután látta a kis manókat, sőt, ha minden igaz, akkor már az ő lefejt tejcsijét kapták enni, ugyanis a helyben, steril módon lefejt tejcsit odaadják nekik (még nem veszik ki őket az inkubátorból, hogy szopcsizhassanak). egyelőre előtej van bőven, 40 ml-t otthagytunk (1 evéssel 5-10 ml-t esznek még csak, ez elvileg két evés nekik), és Vanda szerint holnapra, de legkésőbb holnaputánra megindul a teje is, tegnap óta hősiesen feji, úgyhogy remélem, nem lesz gond.....

pasi meg hulla, mindjárt mászik az ágyba, csak jött beszámolni nektek:-)
1szálpasi
 
 


1Szálpasi! Köszi a jó hírt! Ügyesek vagytok! :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Pasi!
Nagyon ügyesek a srácok, drukk a tejcsihez!!! :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Küldtem választ!! :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Na én vagyok az első, én vagyok az utolsó.... hol vagytok kismamik??? :shock:

Rólam:
Pár napja szurkálódik a méhem, fura érzés, de azért jó.... :roll:
Ma lettem 12 hetes, szúrt valaki közületek progit?? Mikor hagyta abba??

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, én szúrom a progit. A 11 hét után már csak napi egy ampulla kell, és a 12. hétig kell szúrnom. Én is érzek néha szurkálásokat. Növöget a méhünk. :lol:

1szálpasi, gratulálok az erős kis csemetéknek. Réka és Dani nagyon ügyes kis gyerkőcök. Sok-sok tejcsit kívánok nekik! :lol:

skrisz72
 
 


Skrisz!
Küldtem választ!
És a 12.-ik héten még igen, vagy ahogy betöltöd a 12-öt vége?? Nekem progi-elégtelenségem van, szóval parázok a leállástól :oops: Meg én alapból is csa egy ampullát szúrtam, tehát ezt nem tudom csökkenteni. És az utro meddig megy még neked utána?

Kéretlen belekotty következik:
Olvastam az anyatopikodon, hogy a péterffybe mész kombináltra, meg az egész diskurzust róla. Én is megcsináltathattam volt itt olcsóbban, azért döntöttem az Istenhegyi mellett, mert profi genetikai UH-t akartam. Ha itt valami gázos eredményt kaptam volna, úgyis elmentem volna oda is, akkor meg mi értelme? (Na meg a védőnőm is nem kicsit beszélt le róla, hogy ebben az új programban csináltassam akárhol........ :shock: )

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, én úgy értettem, hogy a 12. hétig kell, utána már nem. Remélem jól értettem. :roll:
Ja, és utro is csak a 12. hétig megy. A 11. héttől már csak napi 3x1.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok írni mert totál para lettem a holnapi uh- miatt. Lányok drukkoljatok légyszi legyen ott valaki vagy valakik. Nem akarok megint koppani mert a májusit is nehéz volt megemészteni, ezzel nem hiszem, hogy megtudnék birkózni. Tanulgatnom kéne de az sem megy nem tudok odafigyelni semmire.
Bocsánat, hogy nem írok névre szolóan ígérem bepotolom.
Mennek a ragacsok és a drukkok mindenkinek!

Vandáéknak gratula a picurokhoz.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Először is gratula Vandáéknak, nagy meglepi volt most olvasni a híreket, nagyon szépek a babák, további erősödést nekik és az Anyukájuknak is!!

Másodszor: mindenkinek BUÉK :)

Bocsánat az eltűnésért, ezúttal nem én vagyok a hunyó. Nem volt internetünk és a magenta színű szolgáltatónak mostanra sikerült elhárítania a hibát :evil:

Lois, Krisz! Progira nekem anno azt mondta KP, hogy igazából a 7-8. hét után ha vmi miatt kivennék a petefészkemet, akkor se lehetne gond a progitermelésben :shock: Nekem valahol a 9-10 hét magasságában kellett abbahagyni (addig fokozatos csökkentés volt)
Kombinált teszt szerintem az AFP-nél jobb, de egy jó UH mindennél többet ér. Én is az ingyenesen voltam, az UH során 3 mp alatt ránéztek a tarkóredőre, aztán mehettem utamra. A saját dokim pedig egy oldalas leletet adott (per gyerek :)), amin aztán minden rajta volt.

Ma megvolt a cukroslötyi, nem volt vészes (citrommal) :). Ja, és elértük a 100 cm-t :D, mától pedig nem dolgozom :D :D



Kép

 
 


Nikó, ne parázz, hidd el, most minden rendben lesz!!!! Csuriban még az összes lábujjam is!+++++++++++++++++++++++++

Mó, neked is BUÉK! A 100cm egy kicsit soknak tűnik.... :lol: Jó neked, hogy már nem dolgozol. Pihengess, foglald el magad, szépítsd a babaszobát. Puszillak

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Lois,
Gratu a 12-höz! :)
Kb a 10. hét közepén hagytam abba a progiszurit, alapból 2 ment, az utolsó 4 v. 5 napban már csak egyet szúrattam. Kicsit tartottam a leállástól én is, de ha két doki is azt mondta, hogy abbahagyhatom... Az utro ment 12. hétig, arról is fokozatosan kellett leállni.

Krisz, Lois,
Épp a kórházban tört rám a kerek 12. hét, felajánlották, hogy megcsinálják a kombináltat, de két hét lett volna az eredmény, nem akartam plusz izgulást, a Géndiganosztikán ez csak egy-másfél óra.

Egyszálpasi, Vanda,
drukk a kicsiknek!

Mó,
üdv az otthonlevésben! :wink: 100cm! :shock:

Nikó,
megadrukk! +++++++++++++++
angel37
 
 


Sziasztok!

Vanda!Pasi! Gratula a gyerkőcökhöz! Csodaszépek!:)

K.P. nekem is ugyanezt mondta, le is építettük a 8. hét végéig (azt persze nem mondom, hogy nem paráztam) Persze a progi elégtelenség az más tészta.
Nikó!Drukkolunk az UH.-hoz!

Hűű, Angel, én megcsináltattam az ingyenest, és tök sokáig vártam az eredményre, 100*megbántam, de szerencsére jó lett, (és igaz ami igaz, csináltunk plusz uhut is:) )

Mó!Én is ma lettem 100 cm :D Bár nekem tök hegyes a pocakom, mindenesetre néztem egy nagyot :)

Pusz Lányok!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Mó, totál félreértettem. Nem a pocidra írtam, hanem a babára. Azt hittem elírtad a méretet a babával kapcsolatban... :oops: :lol: :lol:

skrisz72
 
 


Lányok, minden kórházban 2 hetet kell várni az eredményre?? :shock: Nekem kell érte fizetnem 9000 ft-ot.

skrisz72
 
 


Krisz :) 2 x 1méteres baba kicsit húzós lenne :D Amúgy hallásra nekem is soknak tűnik a 100 cm, de szerintem nincs nagy hasam, pláne, hogy ketten lakják :)
A kérdésed a kombinált tesztre vonatkozik? Nekem ingyenes volt, a Sejtbank kötött szerződést pár intézménnyel (pl. Margit kh), ott nem kell fizetni. Eredmény nekem is kb 2 hét volt.

Viktu! Neked is már 100? :) Gratula :)



Kép

 
 


sziasztok!
a jó hír: úgy tűnik, Dani baba teljesen rendbe jött, ma már annyira virgonckodott, hogy muszáj volt cumiból etetni (eddig csak szondán és infúzión keresztül kapott).
a rossz hír: most Rékán jött ki valószínűleg ugyanaz a nyavalya. ráadásul délben jól megijesztettek, hogy nem reagál a kezelésre, amitől Dani rendbe jött, délelőtt pedig egyszer volt, hogy nem volt vérnyomása (remélem, Vanda idáig nem olvas vissza, neki lájt verziós beszámoló ment a hírről, hogy leesett a vérnyomás), infúzióra kellett kötni, a főorvosnő szerint közepesen kritikus állapotban volt. délutánra kicsit javult.
Vanda lelkileg teljesen készen van, magát okolja a koraszülésért, a fertőzésért, azért, hogy nincs velük, és Baluval sem tud lenni, egész délután sírt. próbálom nyugtatni, az eredmény kérdéses, remélem, ha kialussza magát, jobban lesz (tegnap éjjel nem sokat aludt, egész éjjel tornáztatta az agyát). holnap kiszedik a varratait, és elengedik az újszülött osztályról a koraszülöttre, hogy közelebb lehessen az ikrekhez (most még autóval is kész kalandtúra egy-egy látogatás, olyan messze van egymástól a két osztály), pedig elvileg mehetne bármikor, csak ez a gyakorlatban nehezen kivitelezhető. legnagyobb bánatomra én max. napi 5 percet lehetek a babákkal :-(
1szálpasi
 
 


Pasi!
Basszus, nagyon sajnálom, próbáld azért tartani benne a lelket, de persze gondolom, azért éli meg ezt így mert Anyuka. Hiába tudja a racionális agya, hogy semmit sem tehetett volna ellene.
A legjobbakat kívánom!!!! :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Pasi :D
drukkolok nagyon, amin a párod most átmegy, azon meg minden koraszülő nő végigmegy. Állj mellette, és ne próbálj a rációval rá hatni, majd feldolgozza ezt is!
Pici lánynak drukkolok nagyon nagyon!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


1szálpasi, nagyon szorítok a kislányotoknak. Szerintem erős kis baba, nem lesz semmi baj. A főnöknőm is elkezdte mérgezni a babáját, gyorsan kikapták belőle 7 hónaposan a kicsit. Sokáig lábadozott, de mindketten felépültek és boldog család lettek. Minden jóra fordul majd, próbáld nyugtatni anyát. Ilyenkor természetes, hogy bűntudatot éreznek, de meg kell győzni róla, hogy szó sincs erről. Nem tehet róla, ez előfordul. Sajnos. Kitartás!! Puszillak benneteket.

skrisz72
 
 


Sziasztok!

Megvolt az uh. 2 kis manó lakik a pocakban, egyenlőre minden rendben és remélem ez így is marad most már. Egyikőjük egy picit kisebb de azt mondta Kovács dr. nem baj. Láttuk pulzálni a kis erecskét, nagyon jó volt.

Köszönöm a drukkokat.

1 szálpasi!

Nagyon szorítok nektek, de biztos nem lesz baj. vanda is jobban lesz szerintem ha a kicsik közelében lehet.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, hurrá!!!!! :lol: :lol: Boldog babavárást kívánok!

skrisz72
 
 


Sziasztok!
Majd kicsit visszaolvasok, most csak Lois invitálására bekukkantok. De örömmel látok sok ismerőst. :lol:

Lois, Skrisz!
Nekem egyáltalán nem kellett utrot szedni semmilyen formában, úh. ehhez nem tok szólni.

Viszont lenne egy gyors kérdésem, az adimetet meddig kell szedni, azt tudom hogy ez első trimeszterben, de ez azt jelenti, hogy az utolsó mensitől leszámolom a 12 hetet aztán kész egyik napról a másikra abbahagyom? Mondjuk én csak 500mg-ot szedek erre azt mondta KP. doki bácsi még amikor elbocsátott a Kaaliból, hogy ez szinte majdnem olyan mintha nem is szednék semmit. Aggódom, hogy aztán nehogy gond legyen. Most a iétát sem tartom, mert nagyon soványan indultunk neki a babával, kicsit erősödnöm kellett . :) De most már rettentő jól érezzük magunkat. :lol:

Puszi
Kat

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Katerina, én meg sosem szedtem adimetet. Úgyhogy én meg ehhez nem tudok szólni. :wink: :lol: :lol: Üdv itt!!!

skrisz72
 
 


sziasztok!
friss hírek: Dani egyre vagányabb kispasi, bár reggel egy kicsit elkezdett szürkülni, de egy kis nővéri paskolás (na ja, biztos valami csini nővérke csapkodta a popsiját, erre én is jobban lennék:P) helyretette, egyéb kezelés nem kellett. néha nem árt egy kis figyelmeztetés, hogy pasi fia nem szürkülhet el:-)
Réka állapota a tegnap este óta változatlan (a doki szerint ennek örülni kell, mert nem romlott), minden tápszert kiköp, nem volt hajlandó enni, délután anyatejet kapott, azt meg mind megette, és úgy tűnik, az megmarad benne....okos kiscsaj, nem dől be minden műkajának:-)
mindketten szoliztak nap közben, mert elkezdtek besárgulni....
pasinak meg semmi se jó, az se, ha szürke a fia, meg az se, ha sárga.....:D
anyakönyvi mizéria is van: mivel ennyire korán jöttek a babák, hiába minden kaális igazolás meg akármilyen egyéb papír, nem telt el elég idő Vanda jogerős válása óta, ezért a volt férje nevére fogják anyakönyvezni a babókat aztán majd mehetünk pereskedni, hogy neki végképp semmi köze hozzájuk, kb másfél éve nem éltek együtt, amikor megfogantak a manók, csak nem volt jogerős válóperes ítélet....persze azért nem lett jogerős, mert a volt férj el se jött a tárgyalásra, át se vette az ítéletet, de ez persze senkit nem érdekel....2 NAP HIÁNYZIK.....hülye jogászok és barom jogszabályok
Vandának ma kiszedték a varratait, és végre átköltözhetett a koraszülött osztályra, bár az ikrek még mindig inkubátorban vannak, de most már legalább egy épületben van velük, nem kb. fél órás séta, amíg átér a fagyos hóban.....és délután már engedték azt is, hogy cumisüvegből etesse őket (persze még inkubátoron belül és naponta 1-2 alkalommal cumiztatják őket, a többi még szonda+infúzió, de jót tett a lelkének):-)
Vanda fizikailag szépen javul, lelkileg nagyon mélyen van....haszontalannak, tehetetlennek érzi magát, magát okolja a koraszülésért, és hogy 3 gyerekének lenne rá szüksége, de ő egyik mellett sem tud ott lenni...próbálom tartani benne a lelket, de nem nagyon hagyja magát:-(
1szálpasi
 
 


sziasztok,

jó pocakosodást mindenkinek!

lois, csak hogy tudd, mire számíts egy vizslával ha gyerek közelébe ér:

Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lois! Gratula a 12. héthez!

Nikó! Nagy gratula!

1Szálpasi!! Nem semmi a story. Örülök, hogy a babák és Vanda jól van a körülményekhez képest.
Vanda erős csaj. (bár tuti én is magamat okolnám)

Katerina! Beszélj a dokiddal!

Örülök, hogy a többiek jól vannak.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hunci! :lol: :lol: :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


1szálpasi, hát nem lehet könnyű neked. Néha azért pihensz is, ugye? Mondd meg Vandának, hogy mi mind vele vagyunk lelkileg és támogatjuk.

Hunci, nagyon édes... :lol:

skrisz72
 
 


1szálpasi kitartás Vandának! Gratulálok Nektek a csöppségekhez!
Kívánom, hogy mindannyian minél előbb otthon legyetek!

Kiscsillag! tiszta szívből gratulálok a kis tüneményedhez! :lol:

LÁnyok remélem mindenki jól van! Hanna te vagy a következő? :lol:

HUnci :lol:
Vendég
 


1szálpasi, Vandus!

Sokat gondolok rátok, telefonon még nem akartam zavarni a kismamit. Bennem is a férjem tartotta a lelket, mert amikor megszülettek a picurkák, itt Miskolcon is átvitték őket a koraszülöttre, én pedig nem tudtam átmenni hozzájuk, mert nem egy épületben voltunk, hanem kb. fél óra gyaloglásra (járni meg ugye nem bírtam). Egy hét elteltével láthattam csak őket és etethettem cumisüvegből, akkor meg már a férjemet nem engedték be többet hozzájuk, csak ablakon keresztül nézhette az alvó gyerekeit. Én naponta kétszer tudtam velük lenni, a 11-es és az 5-ös etetésnél, mert csak kocsival tudtak átvinni a családtagok.
A párom irtó jó fej, sugározta a pozitív gondolatokat, hiába, akaratlanul is figyeltem rá. Mély volt a gödör, de kimásztam belőle. Kívánom Vandusnak is, hogy tartson ki, nemsokára otthon lesztek. Addig pihenjen sokat, főleg éjszaka, mert nem könnyű az ikrekkel, mondjuk, szerintem egy gyerekkel sem... Fanninak igaza volt anno, pihenni minél többet és erőt gyűjteni a továbbiakhoz!

puszi a családnak
szöcske
 
 


Nikó :P
Gratulálok! Nekem is az egyik sokkal kisebb volt, most meg itt szuszog épp mellettem 8)
Sok-sok erőt a továbbiakhoz!

Hanna :P
Lassan bizony itt az idő!

Szöcske :roll:
Nem panaszkodsz. De azért írom, hogy könnyebb lesz... Nekem kb. 3 hós koruk után lett kicsit könnyebb és végülis most már sokkal könnyebb. Kitartás :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

1szálpasi, kitartást Nektek! Anyakönyv: pereskedni kell? Ez csak akkor van, ha az ex nekiáll akadékoskodni, nem? Amúgy apasági nyilatkozattal nem lehet átíratni a babák vezetéknevét simán az akvi hivatalban?

Hunci! Jók a képek! :lol:

Hanna! Kitartás! :wink:

Velünk: sajnos nem lett jó a terheléses cukrom, hétfőn kell mennem diétás tanácsadásra. (kb a cukor volt az egyetlen, amiről azt gondoltam, hogy tuti nem lesz vele baj). Addig is gyűjtöm az infókat a ch tartalmakról és glikémiás indexekről :shock: Remélem, a babáknak nem lesz bajuk.



Kép

 
 


Mó, ir-es voltál?szedtél metet?mennyi lett az éhomi és a terheléses cukor?

Aki ir-es, sokan lesznek cukrosak a terhesség alatt.a met terhesség alatti szedése nagyban hozzájárul a cukor kialalakulásásnak kivédésében.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: