Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Tegnap nem voltam,mert a szilveszterezésből 5.15-kor jöttünk el.Hát nagyon jó volt.Szerintem ilyen jól még nemigen éreztem magam szilveszterkor. Bár az elmúlt 3 évben is jók voltak,mert akkor meg mindig táncoltunk.De akkor is hamarabb eljöttünk.
Kérdeznék valamit?Nektek volt olyan, hogy a babát így 23 hetesen napokig nem éreztétek?Még szinte akkor sem érzem,ha a hasamra fekszem. Viszont a derekam majd leszakad.Lehet,hogy hátul van a baba?
Meg kérdezhetek egy nem babás dolgot is? volt valaki köztetek,aki eladott egy olyan lakást,amin még volt jelzálog? Úgy értem, hogy hitelből vettetek egy lakást,aztán még a hitel lejárata előtt jóval,nagyobbra cseréltétek??Ilyenkor hogy van?Leírják a jelzálogot a lakásról,és átírják az újra?Vagy egy terhelt lakást nem is lehet nagyobbra cserélni?Van valakinek tapasztalata ebben?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!

Lakásban nem vagyok otthon,pontosabban ami a hitelt illeti!Én ha jól emlékszem olyanról hallottam h el kell adni a régi lakást,vagyis az új tulaj kifizeti a hitelt rá.Olyan mintha te elöbb törlesztettél volna.De ezt jópár évvel ezelött hallottam vkitől,azóta szerintem ebben is van változás....

Nekemis vannak napok amikor nem érzem annyira.Pl ma se igen éreztem még....csak 1-2szer,azt is sokkal enyhébben.Elötte 3 napig meg szinte egész nap rugdosott,és akkorákat,hogy azt hittem besz*rok :lol: Karácsonykor is keveset éreztem,azt írtam is akkor.

annus11
 
 


Nekem már második baba, mégsem érzem sokszor. Nálunk most mellső fali a lepény, ettől is lehet, meg az is lehet, hogy listibb a baba. Szóval aggódni nincs ok, majd a vége felé lesz jelentős, ha 24 óránál tovább nem érzed mocorogni. :)
Vendég
 

 
 

Nekünk nem volt járókánk, és nem is lesz :wink:
Amíg kicsi volt, a nappaliban volt egy utazóágy, és ott aludt napközben, de ez nem sokáig tartott. Játszani sosem maradt meg benne, Zsófi igazi örökmozgó, tévét nézni sem tud, mert állandóan játszik, szerel, matat, ugrál, mozog, és nem is akartam járókába tenni emiatt. Az utazóágy a végén már játéktároló volt :)
Vendég
 


Hú,köszi a válaszotokat! És alig-alig érzem mostanában.Akkor is főleg,ha olyan pózba ülök be,hogy nyomódik a hasam.Mondjuk nekem is mellső fali a lepény.És hátrahajló is a méhem kicsit,szóval lehet,hogy a derekamat nyomja inkább és azért fáj.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Lányok itt reggel óta esik a hó!!!!
A kövesút már olyan szép!Itt még az idén,vagyis tavaly nem esett. :)
Ezt még szokni kell,hogy új év van. :)
Grétinek korszakai voltak.Volt hogy állandóan a járókába lett volna,de olyan is akadt,hogy még a látványától is ordított.
Annus ügyes vagy,hogy szopipárnát csinálsz.Nekem nem menne.
Szép napot!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Ó Anita!Én irigykedem!!!!Itt még nem is esett úgy igazán a hó.
Még tavaly se! :cry:
Hát lányok,én egész nap tudnék mákostésztát enni. Amúgy is szeretem,most meg egyenesen megveszek érte. Anya mondta,hogy óvatosan a mákkal, de nem találtam a szakirodalomban,hogy tiltólistán lenne

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Előszöris BUÉK minden Pocaklakónak és mamáiknak ( + kistesóknak)!!! :)

Én még mindig elég gyatrán, nagyon fáj a derekam-csípőm-medencém. :( Kb. már 2.hete...a pocakom óriási ütemben nő, szerintem hatalmas lesz...főleg oldalról nézve látszik, hogy mekkora már, valahogy előre nő... :shock:

Vanni!
Neked is beindult? ( nekem a 18. héttől gyorsult fel) Nem fájdogál?

Annus!
Nálam is nehezebb néha a légzés, főleg ha fekszem...nem értem. Ilyen korán előfordulhat?
Kérdezted a kismami felsőket (amiken terhességre utaló kis jelek vannak), én a C&A-ban láttam édiket, tök jó árban ( kis tappancsok stb. vannak rajta).

Kutyafüle!
Te tudsz még hason aludni? Hú de irigyellek! Én csak oldalt, már háton sem kényelmes, nagyon nyom a méhem.

Eve!
De jó, hogy jöttél. Vizesedik is már a lábad? Én azt vettem észre, hogy megjelent pár hajszálér tágulat a lábaimon. A doki szerint szoptatás alatt fel fog szívódni...baromira remélem, ha nem akkor valami elektromos tűvel ki tudják sütni...ííííí....de jó lenne, ha magától megoldódna...

Pingi!
Én nem is merek hasizomból felülni, inkább oldalról próbálkozom. Vadul tornázom Rubint Rékára- aki szintén mindig azt szajkózza, hogy nem szabad hasizomból emelni stb., mert meghúzhatod...

Járóka témához:
Én kicsit tanácstalan vagyok még. Mivel 2 szintes a házunk, ezért jó lenne a földszintre is valami megoldás, ha szeretném pl. főzés közben a közelemben tudni majd a picurkát. Én a hintázós bébi hordozókat nézegettem, ill. a járókákat. De kell egyáltatlán ennyi cucc egy picurnak? Kiságy, járóka, hordozó, hintaágy, babakocsi stb. stb. Én nem fogok szerintem előre csak alapdolgokat venni, aztán kitapasztalom, hogy mit szeret, lehet, hogy pl. a babakocsiban simán ellesz ( lehet már kapni speckó dokkolókat, ami ringatja a kocsit).

Btw, olyan jó érzés, hogy már 2009-et írunk! Mindjárt betöltöm a 24 hetet!:) Már nincs sok hátra és megnézhetem, hogy ki az a Kisnyusszancs, aki napi 20 órában teljes erőből veri belülről a pocimat. :))))))

Kép
mozza
 
 


Fabri!

Te is írtad, hogy RR-ra tornázol. Te a második trimeszteri edzést duplázod, vagy a másodikat és a harmadikat is megcsinálod? (én az utóbbi verzét). Mekkora súlyzókkal nyomod a karizmot? Szerinted a combnál lehet gumikötéllel nehezíteni?????? Vagy az már ártana?
( minden hülyeségről beszél Réka, keresztszülők, vidd be a kazit szülésre stb., csak pont a fontos részletekről nem... :x )

Kép
mozza
 
 


Mozza,nálunk meg kicsi a hely.Még 1 manóval volt is ,de kettővel??
Ha minden igaz tavasszal még szülés előtt jó lenne egy második szobát toldani a házhoz.De lehet nem jön össze.
Nekünk hálós járókánk volt,és ha nem kell összecsukom majd.Főzni úgy tervezem,hogy míg alszik,vagy pedig kapunk pihenőszéket és Hanna addig abban lesz,a konyhapulton míg picike.Nálunk ugye Grétivel nemm hagyhatom kettesben,mert túl segítőkész a kis drága.
Mindegy az idő majd kiforja.
Nem ismeri valamelyikőtök a graco spree kocsikat??Gondoltam olyat kéne hrdozóval,bár még nem tom.
Majd rakok fel havas képet !!!Csak még lusta voltam kimenni,fázom!!!!
Szép napot.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


mozza: nálunk is két szintes a lakás, ezért volt az utazóágy, míg pici volt, aztán utána pihenőszék, amiben lehetett feküdni is, meg félig ülni, aztán ami nekünk bevált, az a habszivacs szőnyeg, három hónaposan kapta, azon játszott, ott szabadon tudott mozogni, mellé tudtunk ülni, most is így lesz szerintem :)
Vendég
 


Sziasztok, mindenkinek BUÉK!!!

Remélem mindenki jól van, velünk minden oké, készülődök már most ezerrel mert vasárnap elutazunk a Mátrába, hihetetlen mennyi cuccot kell vinni csak egy gyereknek, mi lesz kettőnél.. :shock:
2 napja korcsolyázni járunk, befagyott a kis tó, Márknak nagyon tetszik, Papa még hokibotot is csinált neki, óriási ahogy próbál a jégen megállni koriba bottal, és próbálja a korongot eltalálni! :)
Én is voltam a jégen, nem bírtam ki, viszont nem estem! :)

A név is megszületett nálunk ZOÉ! Apának is nagyon tetszett, a Fannit is leszavazta meg a Lénát is. :?

Csak ezt az oldalt olvastam még..

járóka
Nekünk eddig egy szintes volt a házunk, ezért én Márknak nem vettem, viszont 8 hónapos volt kb amikor már mindenhol kapaszkodva próbált felállni, na akkor úgy döntöttem veszek egyet, de kizárólag fa rácsosat hogy tudjon kapaszkodni benne. Belepakoltam pár játékot, és nagyon jól elvolt benne, ráadásul görgőset vettem, mindig oda húztam amerre én voltam, mert csak az számított hogy lásson és akkor nem volt baj. Nekem is nagyon kényelmes volt.
Most meg 2 szintes lesz a ház úgyhogy áldom az eszem hogy megvettem, de Zoénál már előbb használatba fogom venni mint 8 hó az biztos, mert ha a gyerek megszokja nagyon jól el van benne szerintem.

Mozza
Hát tényleg elég sok minden kell a gyereknek, de azért az utazóágyat stb ráérsz megvenni amikor először elmentek több napra. De szinte már minden hotelben szállodában, tudsz kérni is, úgyhogy lehet hogy nem is kell.
Viszont ezek a magától hintázó csodahiták szerintem tök feleslegesek, meg a babykomp, meg ilyesmik. A járóka az tényleg jó!

K.
krém
 
 


Sziasztok!

Először is Boldog új évet mindenkinek!

Heni! Nem láthattalak Téged dec. 15-én, hétfőn a klinikán Uh-ra várakozni édesanyáddal és egy tündéri kisfiúval? A fénykép alapján nagyon ismerős vagy.

Tinu! Örülök, hogy a férjed talált munkát! Sokat lesz külföldön? Biztos nehéz egyedül pocakosan egy kicsivel.

Mozza! Nekem is hatalmas a pocakom, de akinek előre nő, annak mindig nagyobbnak tűnik. A haskörfogatom most akkora, mint Alízzal a 7. hónapban volt.

Kutyafüle! Én sem érzem mindig egyformán. Most pár napja például szinte alig, de néhány napja meg egyfolytában bukfencezett.

Járóka: Alízzal nekünk egy hétig volt felállítva, de nem volt hajlandó bentmaradni, így visszaadtuk. A földön viszont jól érezte magát, csak hát így állandóan őt kellet figyelni.

Kép

Kép
hean
 
 


Kutyafüle,
a hitelnél asszem a lenti variációk lehetnek: vagy átviszitek a hitelt az új kecóra; vagy aki megveszi, az átvállalja a hitelt; vagy az új vevő kifizeti a lakás árát, abból Ti a fentmaradó hitelt és az újra új hitelfelvétel.. Mindegyik verziónál lesznek plusz ktg-ek (új hitelszerződés, közjegyzői okirat stb.), sztm bankonént eltérő még, hogy milyen plusz ktg lehet. Sajnos nekünk elég pici a lakásubnk (nappali + pici háló), így 2-3 éven belül nekünk is cserélni kell nagyobbra, már most fázom tőle...

Krém,
gratula a névhez, nagyon jó kis név, nekem is megfordult korábban a fejemben :)

Hát, babakocsi stb. még jó messze van nálunk :) mindenestre anyum kitalálta, a kocsit majd ő veszi... múltkor kint voltam a babaotutletbe, hát fél órát álltam a cumik előtt... gőzöm nem volt, egyáltaéán kell-e, és milyen? :roll:

emese1979
 
 


Hátha most sikerül feltöltenem a pocakképet...
szkitty
 
 


Kép
szkitty
 
 


Emese,akkor mi nagyon egy cipőben járunk!Csak nekünk a pici háló helyett van pici gyerekszoba.Minden más a nagyszobában van.
Kitty!Nagyon csinos vagy!!Szép a pocakkép!!!
Lányok!Ti szoktatok puffadni??Én vagy egy hete megállás nélkül szinte.Tök mindegy mit eszek,vagy mit csinálok.Van valakinek még ilyen gondja,és esetleg ötlete a megoldásra???

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Végre sikerült!... :)

28-a óta nincsenek itthon a gyerekek. Anyumék elvitték őket ""teleltetni". Ma este jönnek haza. Már nagyon hiányoznak! Olyan furcsa, hogy ilyen csönd van... ;)

Egy pár gondolat az előző 4-5 oldalhoz:

- babakocsi: Én mindegyik gyerkőcnél - ha már nem kellett, eladtam, és a tapasztalatok alapján a következő alkalommal mindig egy kicsit jobbat vettem.
Tapasztalatok 3 gyerek után: Szerintem nagyon fontos, hogy hol -és milyen célra használod. Nekem mindig olyan kellett, ami könnyű, tömegközlekedéshez is jó (a Városmajor m,ellett laktunk anno...), de nagy kereke van, mert Anyumék erdő mellett laknak. Tehát kicsit "terepjárós" is. Mivel az 5. emeleten laktunk, és lift csak felfelé volt, már eleve az 1.szűrő nálam a babakocsi sajáttömege volt. Persze az is fontos, hogy újszülött kortól használni tudd, mert amelyik nem vízszintesig dönthető, kapásból kiesik... Az első 3 (vagy4?) funkciós volt, de egyáltalán nem használtuk ki. A mózeskosaras résszel olyan nehéz volt, hogy hamar kiszereltem belőle... Ez egy lengyelkocsi volt, amúgy nagyon strapabíró -csak hát ugye a tömege... A 2. egy Pierre Cardin. Ezzel nehezen barátkoztam meg. Könnyű is volt, meg stabil is, de mindig zörgött mindene... A 3. egy GRACO VOYAGER. Hu, ez nagyon tuti volt! Masszív, terepesm de városban is jó. Balázs (a 3.) is nagyon szerette, mert kilátott belőle, és mégis védve volt. Szóval szerintem maj most is valami hasonlót keresünk. De mivel babonás vagyok (legalábbis gyerek-szempontból...), mi csak akkor veszünk, ha már megszületett Babó.

- járóka: Mint már írtam, mi 32 nm-en laktunk Bazsi 6 hónapos koráig -ott nem fért volna el, meg felesleges is lett volna egy szobában a kiságy mellé...-, utána meg egy ideig Anyósoméknál -ott meg két kiságy volt, egyik a nappaliban, a másik meg ahol aludtunk -ide sem kellett. Most nem tudom, lehet, hogy beszerzek majd egyet. majd meglátom.. Még ráérünk..

- kiságy: Nálunk is megvan még Férjem kiságya(sőt! +2 nővére is abban volt anno...) Ez Anyósoméknál van. Babó a családi kiságyban lesz, amiben 3 testvére is volt, szerencsére jó állapotban van még mindig az ágyikó...
Ha újat vesztek, olyat vegyetek, aminek a magassága min.3 fokozatban állítható + a rácsok közül 2-3 később kivehető. Nálunk nem ilyen volt, de kedves férjem megoldotta mindkét problémát :)
Vékony szivacs elég, mert a baba gerincének kemény, vízszintes felület kell. Nálunk 5 cm vastag szivacs volt csak a kiságyban. Emlékszem, Anyum teljesen kiakadt az első gyereknél, hogy micsoda spártai módszer, a gyerekorvosunk meg megdicsért, hogy milyen okos vagyok :)
A vízhatlan /gumi lepedő mindenképp kell -bármilyen szivacsot veszel, barmi nehéz a pisit+egyebeket kimosni belőle, nem beszélve arró, hogy a matracnak meg is kell száradnia, és az is idő...-. Én efölé gumislepedőt húztam. Ez bevált nagyon, mert mikor nagyobb lett a baba, akkor nem tudta "kicsomagolni" az ágyát... Tudom, nagyon sok helyen kerestem anno,mert olyan méretű kiságyun van, hogy a szabvány méretű gumis gyereklepedő természetesen nem volt jó rá, végül KORONCÓn találtam egy gyártót, onnan vettem 3-4-et (váltásnak is.)
szkitty
 
 


Sziasztok!
Matrac-kérdés: a kókusz azért jó, mert kemény. Van olyan baba aki nagyon szeret hason aludni, és ebben akárhogy fordul, nem tudja belefúrni a fejét, mert olyan kemény, hogy nem tud belesüppedni. Nem mellesleg kényelmes is, tudom, mert én aludtam már Amina matracán. Ami még nagyon jó benne, hogy bármi szennyeződés éri nyugodtan berakhatod a kádba, lesikálod, lezuhanyzod, és 2 óra alatt megszárad. Főleg ha van erkély vagy terasz. Valamint mindenféle élősködőtől mentes. Én biztos, hogy a kicsinek is kókuszt veszek.

Babakocsi: én a Baby Point V3-at néztem ki. Lehet hozzá csatolni mózest, hordozót, sportülést is. Ebben a kategóriában szerintem nagyon jó áron van. A mózes meg a sportrész alapból jár a kocsihoz, a hordozót kell külön megvenni, de az is olcsó, ha jól emlékszem 16000 ft. A kocsi olyan 60000 ft körül van. Az ilyen tipusú kocsikat 100 alatt még nem láttam.

Kép
Kép
g_reny
 
 


Sziasztok!

Járóka: nekünk helyhiány miatt nem volt, nagyon jól megvoltam nélküle, de lehet, hogy most jól jönne. Én egy pihenőszéket szeretnék venni, amit teljesen fektetni lehet, az még a konyhaasztalon is elfér.... :-)

Én megvettem a kókuszmatracot, de Gyöngy eleinte annyira utálta, hogy bárhol hajlandó volt aludni, csak a kiságyban nem. Aztán tettük bele egy puha plédet, onnantól jól aludt. A nagyinál sima 2000 Ft-os szivacsmatrac van, azzal nem volt semmi baja.

Vanni, szerintem csal a fotó, illetve a felső, majd készítek kismama felsős képet, abban azért már látszik a hasam! :-)
Nekem is hosszú lenne az egy órás altatás, Gyöngyöt 4 hónapos koráig altatni kellett, sokszor másfél-két órát is, aztán különböző módszereket kipróbálva egy hónap alatt átszoktattam, most már teljesen egyedül alszik el. A kicsinál igyekszem már az elején így szoktatni.

Krém, éljen a Zoé, ha még esetleg emlékszel rá, én arra szavaztam! :lol:

Anita, én is ragaszkodnék a kiságyhoz!!!!!!!!! A szüleim családi házát én örököltem, jövőre lesz 100 éves, kezdetektől Farkas tulajdon. Ott áll üresen, de képtelen vagyok megválni tőle.Talán, majd ha már évi kétszer-háromszor sem jutok le, akkor eladom. Ja, az értéke minimális, ezért az anyagi része nem motivál (csak ha valaki furcsállaná).

Mozza, ilyen spéci babakocsi tologatót én is próbáltam, de nem vált be, csak a tologatás.
Viszont a kék hajszálerekkel el kell, hogy keserítselek, nekem mind megmaradt. Bár lehet, hogy ez is alkat kérdése. nekem főleg a bokán van. Én majd az uccsó gyerek után szeretnék elmenni lézerrel kiszedetni.

Evemama, irigyellek a foteledért! Szerintem a fotelben a legjobb a szoptatás. Fontos, hogy a hát támasztva legyen és kényelmes, ha a kar is alá van támasztva (mondom ezt én a nagy 3 hónapos tapasztalatommal......)

Kutyafüle, nagyon szivesen segítek hitel ügyben, ebben dolgoztam 5 évig, a párom most is. Írd meg a részleteket priviben és részletesen leírom, hogy milyen lehetőségeitek vannak. (támogatott-e a hitel, szocpol van-e rajta, az ingatlan értékének hány %-a hitel, stb).
Igaz, HR az eredeti végzettségem, de ebben jobban otthon vagyok!
Vendég
 


Mozza, rosszul írtam, szóval a spéci babakocsi tologató, az nem tologató, hanem ringató. Na, az nem vált be.
Ha lett volna babakocsi tologató, az biztos bevált volna, de olyat nem találtam.
Vendég
 


Annus! vaterán láttam többféle jópofa, vicces kismamipólót is. Nekem meg pont az a gondom, hogy olyat keresek, amibe belefér a poci, de nem olyan lógós. Tehát kicsit csinosabb, és tárgyalni is lehet benne. Na, ilyet viszont sehol nem találok. Egy hiperszuper kismamaruhaboltban láttam egyet, de 15000 Ft-ot csaknem adok érte!...
Viszont sikerült egy szoknyát, egy fekete nacit, egy felsőt + egy övterelőt (autóvezetéshez) vennem a vaterán. Mindezt 9000-ért. Rém büszke vagyok magamra! Sosem mertem kép alapján vásárolni, de szerencsére, bejött. :)
(A korábbi cuccaimat már mind továbbadtam, mivel nem terveztünk több babát...)

Én is totál ki vagyok akadva, mennyi marhaságot el tudnak adni a gyereket váró szülőknek! Szerencsére elég nehezen vagyok befolyásolható, és nem dőltem be soha a reklámoknak (meg nem is nézünk TV-t, mivel nincs...)

Nálunk EGYÁLTALÁN NEM VOLT CUMISÜVEG az első 3 gyereknél. Rengeteg felesleges munka spórolható meg így! 6 hónapos korukig szopiztak. Fejni is csak akkor fejtem, ha vizsgázni mentem, vagy v.mi miatt más etette a Törpöt. Ha a gyerek szomjas, pohárból is tud inni. Jobb kórházakban az újszülötteket is pohárból itatják, nem cumiból...
Játszóscumi (egyáltalán így hívják?...) sem volt egyiknek sem. Mindig mosolyogtam a barátnőimen, mikor panaszkodtak, hogy nem tudott a gyerek aludni -ezért ők sem-, végigordította az egész éjszakát, mert az épp aktuális kedvenc cumija elveszett...
Attól meg egyenesen rosszul vagyok, mikor este úgy altatják el a gyereket, hogy a teás/kakaós/stb. cumisüveg lóg a szájában. Aztán egy nap alatt 3x húznak ágyat. Az egyik barátnőm is így csinálta az 1. gyereknél -akkor lehülyézett minket, hogy milyen spártai nevelést folytatunk-. MOst a 2. gyereknél se cumi, se cumisüveg nincs...
Na mindegy. Mindenki úgy csinálja persze, ahogy akarja, Ezek csak az én tapasztalataim.
szkitty
 
 


emese:
nekünk is a nappali + ini hálószoba verzió van. A háló olyan széles amekkora egy francia ágy, szóval a babaszoba nem lesz óriási, de azért ami kell a babának az el fog férni benne. Remélem legalábbis.

szkitty:
nagyon csini a pocakod, a felsőd pedig kifejezetten tetszik.
Ha jól láttam a táblázatotokban, akkor egy helyen fogunk szülni (ÁEK). :lol: Csak én kb egy héttel korábbra vagyok kiírva.

kutyafüle:
nekem a puffadás az első három hónapban jelentkezett, de akkor nagyon!! Sokszor azt éreztem hogy szétdurranok, és a szél csak otthon távozhatott diszkréten, a munkahelyemen nyilván sokkal ritkábban, így ezt az időszakot eléggé megszenvedtem. Mára már csak akkor puffadok, ha kifejezetten olyat eszek, amiről tudni lehet hogy puffaszt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Pontosítom az előzőket: 6 hónapos korukig CSAK szopiztak. Amúgy 1 éves koráig szopizott mindegyik. Persze, a 9-10.hónap után már mennyiséget nem szopiztak, de nagyon kellett nekik. Viszont ha nem voltam otthon, már semmi probléma nem volt. (Csak nálam, mert majd' szétdurrantam...)
Ja, és totál nem érdekelte Lánykánkat, hogymár a pocimban volt a Kistesó. Ennyt arról,hogy a terhességgelmegváltozik az anyatej összetétele, és ellöki a baba a cicit... :)
szkitty
 
 


szkitty:
én is cumi ellenes vagyok. Viszont az a gond, hogy a párom állítja, hogy márpedig cumi az kell, és félek ha veszünk akár csak egyet is, az elég hogy rászokjon a gyerek, és ha én nem is adom a szájába, ő bátran belenyomja majd. Talán ez az egyetlen dolog, amiben egyáltalán nem értünk egyet a párommal, és nem is nagyon tudom meggyőzni, mert körülöttünk az összes babás párnak van cumija, köztük a nővérééknél is. :cry:
Ezügyben elég elkeserítő a helyzet. Mindenki azzal jön nekem, hogy minek tiltakozok a cumi ellen, ha majd üvölt a gyerek órák óta meglátom, hogy megváltozik a véleményem a cumiról, amit csak a szájába kell adni...de én ezzel egyáltalán nem értek egyet. Hjajj, bocsánat hogy így kifakadtam, csak a családban olyan tehetetlen vagyok így, hogy én ellenzem egyedüla cumit. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Szilveszter -aztán eldugulok, mert lassan csak velem lesz tele a babanet...

Még napokkal ezelőtt elterveztük, hogy egy hiperszuper country buliba megyünk. majd este 6 h-kor egymásra néztünk, és egyszerre úgy döntöttünk, hogy inkább ne menjünk sehová. Erre 8h körül felhívott a Hugicám, hogy átjöhetnek-e az ikrekkel, mert nem volt kedvük elmenni abba abuliba, ahová készültek.
Szóval jól elvoltunk :)

Olyan öregesen: társasjáték, zene, nagy nevetések... Egész jól bírtuk, vagy 3h-ig. Az Ikrek (5 hónaposak) meg este 9h óta
édesdeden aludtak az emeleten...

A Fiúk eliszogattak, a Hugom még annyit sem ivott, mint én. Én egy pohár pezsgőt + 1dl rosét -de a rosé után akkora tánci volt a pocimban vagy egy félórán át, hogy utána inkább maradtam az almalénél... :)
szkitty
 
 


Pingi! De jó, hogy Te is ÁEK-s vagy! (Ugyan én a mai napig MÁV Kórháznak hívom, megszokásból... ) Nekem mind3 ott született, igaz, akkor még teljsen más volt minden. Pont 30-án voltam bent a szülőszobán -dokinénimmel ott randiztunk, épp ügyeletes volt- és totál idegennek tűnt az egész! Számomra túl modern és túl nagy minden. Olyan "nagyüzemi". Korábbi barátságos kinézete megszűnt. De még mindig a legjobban felszerelt szülészet (álllami)
az országban, és ez megnyugtat :)
Épp egy császáros babát toltak ki. Olyan furcsa volt! Teljesen sima volt a baba bőre + egyetlen egy pici foltocska sem volt rajta! Nekem mindegyik simán született, és hát eléggé meglátszott rajuk a szülés. Persze egy nap után már ők is babarózsaszínek voltak... :)

Cumi: Nálunk pár nap alatt rájött mindegyik, hogy a kis ökle is pontosan jó cumi helyett. SŐt! Emlékszem nagylányunk azzal szórakozott -mert Anyum nála még bepróbálkozott ezzel a cumi-dologgal..-hogy jó messze kiköpte. Amikor Anyum kb.10x-re is lemosta, visszanyomta a szájába, addigra úgy begurult már, hogy 10x erősebben ordított, mint előtte.
SZóval nálunk -szerencsére- nem sikerült a rokonságnak befolyásolni a gyerkekünket. ;)
szkitty
 
 


Sziasztok!

BÚÉK mindenkinek

Mi házibuliban voltunk,amolyan csendes,beszélgetősben. Picit társasoztunk, meg karaokeztunk és ettünk. Jobb volt mint itthon ülni.

Nekem is ég a gyomrom, és gyakran rá sem tudok nézni a kajára. Nem vagyok kívános ,ahogy a könyvek írják.
Sokat mozog a picúr. Tegnap este meg mintha a fejét éreztem volna,ahogy kidudorodik. Érdekes volt. De még nem látni kivülről. :( Apa sem érzi még.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

A pólós kérdésre szeretnék csak válaszolni!
A tesóm férjének ez a munkája, és szivesen csinálnak, megrendelésre!
A mintákat mindenki kiválaszthatja magának, mert ha rendeltek, akkor megadják annak az intenetes oldalnak a nevét, ahol több ezer minta közül lehet választani!
Ha valakit érdekel küldjön privit!

A cumis kérdéshez csak annyit, hogy ma voltam bent az 1 napos keresztfiamnál, és cumizott!!!
A barátnőm azt mondja, hogy máshogy nem volt képes levenni a ciciről, mert egész nap orditott! (ő már a 2. babája)

Sok puszi

KépKép
ancsika80
 
 


ancsika:
Ár függvényében engem érdekelne a póló. Nagyon jópofa.
A cuminál úgy látszik, hogy tényleg az élet hozza, hogy végül az ember használja-e, de arra gondolta, hogy ha nem is lesz cumink, akkor másképp kell majd az efféle helyzeteket megoldani... :)
Na jó, hát csak reménykedem, hogy menni fog.

szkitty:
Én is állandóan Máv kórháznak hívom, ez úgy rajta marad szerintem.
Nekem minimális tapasztalatom van ezzel a kórházzal kapcsolatban, ezt talán a bemutatkozásomnál írtam is. A választás úgy esett erre a, hogy közel van hozzánk, és szimpatikus volt (honlap alapján). Bár azóta megtudtam, hogy nem teljesen úgy mennek a dolgok, de én bízom benne hogy a bababrát jelzőt nem hiába viseli a kórház még mindig. De még nem voltam ott szülőszoba látogatáson vagy egyéb ilyen foglalkozáson, azt gondolom az tán még ráér. Meg egy kicsit halogatom is megmondom őszintén, olyan fura bemenni egy kórházba, és megnézni..
Még a végén lehet, hogy ha eljön az idő találkozni is fogunk, bár szerintem lehet, hogy hamarabb is. Mondjuk én a dokimhoz magán rendelésre jároka Nyugati-hoz..de néha a kórázban van vizsgálat. (Állítólag, mert én ott még csak genetikai UH-n voltam).

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickersLilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
pingi
Veresegyház
 
 


Megkérdem tesómat, hogy hová irhat, akit érdekel a dolog és elküldöm a cimet priviben, ha irtok nekem!

KépKép
ancsika80
 
 


Ancsika80! Engem érdekelne a poló...
Ár / fazon / minta is -ha lenne fotó róla. Priviben, légyszí, az elérhetősége(ke)t! köszi! :)
szkitty
 
 


Huuu de beindult a topic!!!Örülök h mindenkinek jól telt a szilveszter!!!

Ancsa!
Írtam privit :wink:

Kitty!
Irigyellek h már ennyi tapasztalatod van!Na majd ha nálunk is a 4.baba jön :roll: akkor én is okosabb leszek :wink: :lol: :lol: Egyenlőre fogalmam nincs h lesz e cumija a gyereknek,kell e majd a cumisüveg,egyáltalán lesz a tejem és meddig stb.Ez majd mind kiderül akkor!Szerencsére ha vmi nagyon kell azonnal lehet pótolni,a mai világban ez már nem gond! :lol:
Bár megmondom őszintén én nem tudom milye eltérés lehet azok között akik cumiznak és akik nem... :oops:
A cumisüveg hátrányáról már hallottam,főleg mikor még szopizhatna a baba!
Ja amúgy neked is sokat nőtt a pocak!!!!

Puffadás:espumisant tudom javasolni!Nekem ha már nagyon rossz akkor az használ!

Ami a lakást illeti szerencsések vagyunk.Van külön hálónk,meg lesz a babának is külön szoba,és még van egy nappalink is!Igaz az egész lakás 56 nm,de nekünk pont elég! :wink:

annus11
 
 


Küzdök ezzel a vonalzóval.. Most talán?..

Kép
szkitty
 
 


Hát nem jött össze :(

De nem adom fel!
szkitty
 
 


Újabb próbálkozás...

Kép
szkitty
 
 


... és mégsem vagyok reménytelen eset!... :)

Kép
szkitty
 
 


No, csak magunkhoz tértünk, egy órát olvastam vissza! :D
Nekem a barátnőm csináltatott egy jó pólót, 100% pamut, feszülős, és egy "Baby on board" matrica van a pocakra vasalva, amilyen az autókon szokott lenni.
Ancsika, tök csinik vagytok hugival.
Nálam még fészekrakó ösztön nem indult be, de most totál összeomlottam, hogy mennyi minden van, amire nem is gondoltam, és gondolni kell. Szent ég, meg fogok zavarodni. KisCsanád már egyre többet mocorog!
Na puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Farkas.Köszönöm a segítséget előre is.Majd leírom miben gondolkodunk.Igaz nem idén,de talán majd jövőre...

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok!!
Nagyon sokat írtatok.Megpróbálok mindenre reagálni.
Cumi:Nekünk van kettő is.Anno,mikor hazajöttünk még aznap éjjel megkapta.De mi akkor már 21 naposak voltunk.Ugyanis Grétinek az lett a szokása,hogy a cicin alszik.A kórházban még volt is rá idő,de itthon,mikor végig azon lógott volna.A csecsemőosztályon hagyták üvölteni,nekünk nem volt szívünk.Ezért kapta a cumit.De már sokszor jó volt hogy van.Meg van egy pelusa,amit ő "pufunak"hív.Ezzel tud csak elaludni.
Cumisüveg:Nálunk 3 hónaposan került elő,mivel elment a tejem.Onnantól volt egy tápszeres és egy teás.A kakót este,reggel még most is abból eszi.Megnyugtatja.Most is veszek majd cumit és cumisüveget i,mivel soha nem tudhatom.Éjjel nem tudnék hova rohangálni ha hirtelen kéne.A tejem is Grétivel hétvégén ment el,és férjem bejárta szinte az egész környéket hogy kapjon tápszert és teát.Itt vidéken,nincs drogéria meg ilyenek.
Matracból nekünk sem az a vad kemény van,de Gréti amúgy is kis bújós volt,így jobb neki a puha.
Nézelődtem kocsi téren.Van egy szupi,59.990-ért,amihez minden van.Asszem valamelyikőtök már egyszer írta,hogy a barátnője vett ilyet.Bevállt neki,attól független,hogy nem nagy márka??
Ez lenne az:http://neobaby.hu/index.php?PHPSESSID=8375fd6983eb585b82a639be0755eea2&lap=xarukmut&xxazon=268&PHPSESSID=8375fd6983eb585b82a639be0755eea2
De csak Pesten lehet kapni,így lehet megrendelem a netről.Szerintem nem megyünk el addig érte.Bár félek így látatlanba.Itt feléénk ennyiért csak a kocsit és hordozót árulják ugyan ebbe a márkába.Vélemény???Majd szerintem április elején,vagy kicsit hamarabb megrendelem.
Holnap hozza a tesóm a karácsonyi képeket.Majd rakok fel.
Ancsika a póló engem is érdekelne,attól függően milyen fazonban van ,és milyen árban.
Megyek alszom,ideje.
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Anita!
Szerintem érdemes megnézni a babakocsit!Mert egy képről szerintem nem lehet megítélni hogy jó e!

Na végre sikerült találnom képet a babakocsiról meg a kiságy+pelenkázó(a szekrény nincs hozzá)!Eszembe jutott h anno elküldte nekem tesóm :lol:
Kép
Kép

annus11
 
 


Sziasztok!
Cumi: nekünk van. És nagyon-nagyon jó, hogy van (Avent, még sokkal azelőtt találtuk, hogy Samu lett volna, elraktam, aztán, mikor már itt volt az ideje, alaposan kifőztem). Az a helyzet, hogy nekem nagyon nem volt könnyű a szoptatás. Mert Samu nem tudott a cicimen vákuumot csinálni (ő nem volt még elég erős, az én cicim meg nem volt könnyen szopizható...), így a kórházban azt hittem, nincs tejem, mert csak harapdálta-játszott a cicimmel, amikor már tök sebes volt, kértem segítséget, kiderült, hogy van mit szopizni, csak nem ment... De egyedül voltunk itthon is, mert éppen nagyobb szünetben értünk haza, dokinéni, védőnéni nem jöttek ki csak napok múlva, Akkorra már 120 g-okat evett a még nem 1 hetes baba, de már nagyon nagyon sebes voltam. Olyannyira, hogy a dokinéni megnyugodva elment, hogy minden rendben, én pedig estére 40 fokos lázzal (sebláz) ágynak estem. Próbálkoztunk a szopival továbbra is, de a láz elvitte a tejet. Kis pótlást kapott, éppen csak azért, mert sárga volt, és hogy ne hatalmasodjon el rajta, hanme szűnjön, gyógyult közben a seb, mert fejtem csak, úgy kapott tejet, aztán megint szopizott, volt megint elég tej, aztán megint sebláz, megint tej el, megint kis pótlás, és ezt megismételtük 4x. 4. alkalommal már nem tudtam őt behozni, picit mindig pótolni kellett, de mindig volt szopi is. Innentől nem volt már gond. Szóval minden evést picit ki kellett egészíteni. De szopizott 1 éves koráig. Azt mondták dokinéni és védőnéni, hogy ne csodálkozzak, ha ezzel a lázas üggyel már a 2 hónapos manót sem fogom tudni szoptatni egyáltalán, de nagyon küzdöttünk, és nagy örömöm, hogy tudott 1 éves koráig tejet kapni. DE, hogy ez miért kapcsolódik a cumihoz. Az Aventes cumi pontosan olyan formájú, mint amilyenné a cicim lesz a szájában. Ezen tanult meg szopizni. Tudom, mert abban az időszakban lett igazán ügyes, amikor nem is szopizott (csak fejtem neki), viszont cumit kapott. Az Avent cumisüvegek is ugyanezért jók, bár cumiztatni én szinte sosem cumiztattam, egész picinek is, ha itattam, pohárból tette. Hogy tudja, a tej, amit szopizunk, a tápszert csak nyeljük. :) Úgyhogy nekem életbevágóan (hú, de tragikus...) fontos volt a cumi. Nem függ tőle, napközben is elvan nélküle teljesen, el tud nélküle aludni, nem ébred fel rá, ha nem találja, de pl akkor is jó volt praktikusan, amikor el kellett választani azoktól a dolgoktól, amiket nem lehet szájba venni. Meg, mikor dőlt a nyál belőle. A cumi miatt visszanyelte, és nem lett minden 1 literrel vizesebb...

Ennyi voltam mára, bocs a hosszúért, nem akartam senkit megijeszteni, de sztem a cumi nem ellneség. Nekünk jó barát volt. És nem tett kárt semmiben... :)

Ajánlom az Avent termékeket.
Vendég
 


Sziasztok! Én is ide értem végre.

Elöször is B.U.É.K. Mindenkinek! Próbálok mindenkinek írni bár nagyon sokat írtatok!

Vanni: Nincs olyan érzésem hogy kiabáljak :) ez csak egy féle gesztus fQleg akkor szoktam több ! jelet írni ha gyorsan írok meg ha valamit ki szeretnék nektek hangsúlyozni de ha zavar akkor igérem odafigyelek rá mert még véletlenült sem szeretném ha azt hinnétek kiabálni akarok! :)

Panndi: Örülök hogy már jobban vagy!

Hean: Igen én voltam anyukámmal meg növérem kisfiával de az 12.-e volt 15-én is ott voltam de akkor csak anyukámmal akkor volt az amnióm.

Szilveszter: Hát én és Apája édes kettesben (utoljár) :) az ágyban ünnepeltünk ugyan is 11 órakkor vettem le a kezemet a konyháról addig tevékenykedtem. És fél 1-kor már aludtunk is :D Tegnap reggel elmentem anyumékhoz köszönteni Qket is este meg hivatalos voltam egy házibuliba egy ikerlányos barátnQmhöz de csak 11-ig maradtam mert babócának nem jött be :)

Kiságy-Babakocsi: Én Bergon és ahoz hasonló tipusú párti vagyok Dominak megvettük a bergont és végül unokaöcsémnek adtam hogy nem menjen "kárba" de nagyon áldjuk igaz utazni nem könnyü vele mert eléggé nagy és eléggé nehéz felemelni és az összecsukása sem egyszerü de a baba szempontjából nézve tökéletes mert tágas és kényelmes! Unokaöcsém szeptemberben vol 2 évées és még most sem akar kijönni a "brumakájából" :D Nagyon Imádja és még mindig elfér benne! Én is ilyen nagy babakocsit szeretnék Babócának mert 3 éves koráig ki tudom használni! Kiságyat is kinéztem már fém vázas, át lehet késQbb alakítani heverövé amit megint 4-5 éves koráig kitudok használni söt van hozzá rendes mózeskosár amit a közepébe fel lehet csatolni és ringatni lehet benne! Anyumékhoz én is utazóágyat akarok venni azok is vannak szépek! Én szerintem 12-én megtudom hogy kislány vagy kisfiú a Drágám és meg is veszem a kiságyat meg a babakocsit meg néhyány ruhát! Mondjuk a kisfiú akkor ruhára nincs gond 1 szál se :) Én is gondoltam a pihenö székre ha épp fözök vagy teregetek vagy ilyesmi és hogy ha nem alszik szem elött legyen!!!

Remélem sikerült nekem is mindenhez hozzászólnom!!!!!!!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Jóreggelt Kismamik!

Még ilyen sem volt hogy én legyek itt az elsö! :)

Azt nem is vettem észre hogy említettétek a cumit és a cumisüveget is! Bár tegnap csak átszaladtam az oldalon de azért én is kifejteném a véleményemet! Sokan azt mondják hogy ne használjunk cumisüveget ha szopik a baba mert utánna nem fogadja el a cicit én ezt nem így gondolom ugyanis növérem kisfia az elsö naptól kezdve hogy haza értek cumisüvegböl itta a teát és alig volt 6 hetes amikor már a lefejt anyatejet is abból itta ha valahová el kelett mennie anyucinak és etetésig nem ért volna vissza! Ez sokszor elöfordult pláne ha vásárolni mentünk a bevásárló központban ahol nem tudta megeteni a kicsit és még is intenzíven szopott 1 éves koráig! Hát nem tudom mondjuk ahány baba annyiféle szokás! :) Cumit én fogok használni a kicsinek persze ha elfogadja mert nyugtató hatással van rájuk és akkor miért tagadjam meg töle ami neki jót tesz hiába hogy utána meg majd azon kell küzdenem hogy leszokjon róla pár nap alatt úgy is le lehet szoktani öket amíg meg pici hagy szopja! :) Csak ennyit szerettem volna hozzáfqzni még :) Most megyek nagyimhoz mert lejött Anyukám és nem tudom mikor érek haza és hogy ma tudok e még jönni de megpróbálok! Addig is Csodás napot Mindenkinek!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Annus,szép a kocsi és a kiságy is.
Látni már láttam végülis a kocsit de csak a sport és a hordozó részét.Mózessel ezen a környéken nem leltem.Ezért merném megrendelni.Meg ugye van 8 napos csere gari.Mivela kocsi és a hordozó tetszik élőben,nem hiszem hogy a mózes olyan vacak lenne.
Dóri,nekünk is Avent van mindenből.Én bimbóvédővel szoptattam,az is Avent.De most szerintem mamot veszek mindenből.Már ennek is olyan a cumija,de sokkal szebbek.Meg nincs a cuminak fogója,így nem zörög.
Picihencso,nekünk is Bergon volt Grétivel.Szép volt meg jó tágas,majd rakok képeket.Viszont nekünk pár út után nyikorgott a kereke.Meg egyszer az egyik kitört.Mire cserét küldött a bergon,potom 1500-ért,adig kölcsön kellett kérni egy kocsit,mert valami 5 hétbe telt mire eljött a kerék.A másik,hogy én besem bírtam emelni a kocsi csomagtartójába.Ha meg beraktuk,mást már oda nem kellett tenni.
Tegnap este nagyon aktív volt Hanna.Ti tudtok aludni mikor mozognak a babák???Én már nem,olyanokat rúg.Meg 2 napja kidugja magát az egyik oldalon,a kis hátát.A másik oldalon meg lapos a pocim.Most is rugdos,de lent a hasam aljánál.Neki ott a lába,és tökre érzik,hogy lentről elrugaszkodik.Ilyenkor kell állandóan pisilnem. :)
Megyek mert még most keltünk ,így reggelizünk.
Szép napot.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Kitty: én is ÁEK-es vagyok ám ;) Ott született Zsófi is, bár akkor épp a Szabocls utcában volt a szülészete...

Képzeljétek, tegnap Apa elvitt színházba szülinapom alkalmából, és annyira jó volt :lol: :lol:
Vendég
 


Panndi!

Akkor jól telt a szülinap remélem!Te jobban vagy már?Megmarad benned vmi?

Én meg nem tudtam aludni éjjel....kb hajnali 4körül sikerült elaludnom....nem tom mi volt a baj....Pedig mos enm is ugdosott annyira babó,de lehet h olyan hülye helyen volt,hogy sehogy se volt kényelmes....aztán még álmodtam is.Most épp ikreim születtek,2 kislány :lol: Az egyiknek meg elfelejtettünk nevet adni...így pár nap múlva jutott eszünkbe h 2 gyerek akkor 2 név 8) Így lett Mónika és Izabel :wink: Eddig 2szer álmodtam konkrétan a baba neméről,először fiút aztán lányt...télleg megviccel engem ez a gyerek!


Ma takartani is kell...pedig fáradt vagyok,de muszáj!Nem bírom már nézni a koszt!!!!!


Anita!
Ja ha láttad akor oké!Bizti a mózes is jó!Rendeld meg bátran!Azt hittem h egyáltalán nem is láttad még! :wink:

annus11
 
 


Ja dobok majd táblit is!5én úgyis tök sokan mennek dokihoz!!!

annus11
 
 


Panndi,utólag is boldog szülinapot!!!!!
Köszi Annus.Remélem lesz még olyan másfél hónap múlva belőle ilyen áron.Mert csak ezen az egy helyen leltem ennyiért,a minimanóba is 79000.Élőben babarózsaszínben láttam,60000ért a hordozót és a kocsit.Toltam is,masszívnak tünt.
Tényleg jól megviccel téged a kis manód.De látod én is mindig fiút álmodtam és Hannánk lesz. :D
Tegnap nekem is olyan helyen volt Hanna,hogy fekve nem kaptam levegőt.
Kedves férjem meg megjegyzte,hogy eltünt a derekam,és szélesebb,mint a vállam. :) :( Hát kedves,de mondta,hogy neki tetszik,nem akar bántani vele.
Azt is mondta,hogy szerinte sokkal nagyobb a pocim mint Grétivel volt ennyi idősen.Mondjuk ez tényleg így van. :D
Na dugulok.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus,amúgy nem tom miért,de neked valahogy csak fiút tudok elképzelni.Egy édes kis eleven kissrácot!!!!
A tábli jó ötlet.Én 8-án megyek,de már alig várom.Remélem minden rendben.Én annyira félek hogy megint lesz valami gubanc,vagy hogy be kell hamarabb feküdnöm. :(
Szép napot!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: