Új privát üzeneted érkezett!

Zsó
BOLDOG SZÜLINAPOT!!!

Bea
Ezek elég jó eredmények. Főleg ahhoz képest, amennyi volt. Ebből akár spontán baba is lehet.

Hát én semmi különöset nem érzek. Se émelygés, se szagérzékenység, se pisiinger, se méhszurkálás, se pocigörcsölgetés. Nem hiszem, hogy ebből bármi jó kisülhet. :cry: :cry: :cry:

Kép
p__lilla
 
 


Köszönöm szépen a köszöntéseket!Nagyon aranyosak vagytok!

Lilla,
majd holnap kiderül,amúgy a tünetek léte vagy nem léte semmit nem jelent!Izgulok!!!
Vendég
 


Zsó! Kép

Lilla nagyon-nagyon drukkolok nektek!!!!!!!!!!!!!!!
remélem mire holnap hazaérek, csak jóhírt olvasok!!!

Velem nincs semmi. Abszolút nem is nagyon gondolok a babára. najó néha igen, de egyébként nem annyira mint eddig.
Készvagyok. Reggel 4-kor keltem, és még egy hétig így lesz, aztán csak 8-ra megyek, de akkor később is jövök.
Na eszem valamit. Puszika mindenkinek.

Kép
kissedi
 
 

 
 

Lilla!
Nem hiszem,hogy spontán lehet baba.legalábbis a doki azt mondta kevés rá az esély.a mozgékonyság csak 10%.Gondolom az nem jó. :cry: Nekem mindegy csak valahogy egyszer összejöjjön.
Amúgy nálunk is a 3,5 napos volt a jobb.

Soha ne add fel majd csak holnap lesz tuti!Addig:REMÉNY!!!!!!!!!!!
Hányra mentek?
horváth beáta
 
 


Bea! Sose feledd minden javulás JAVULÁS!!! Örülni kell minden pici dolognak. 10% az nem rossz. Mit nem adnék én még ennyiért is!? Ha spontán nem is, de lombikkal simán befutók lehettek és nektek tb támogatás is van, ami nem elhanyagolható tényező. Tessék mosolyogni és úgy indulni a következő évnek, hogy, igen ez a mi évünk! :D Én nagyon szorítok nektek és tudom, hogy meg is lesz az eredménye.

Lilla! Ne legyél szomorú. Én mindvégig azt hittem sikerült, annyi tünetet produkáltam, hogy épp csak szülni nem indultam és mégsem sikerült. A másik topikban pedig velem egyidőben várakozott egy lány akinek az égvilágon semmi tünete nem volt és neki mégis sikerült. :D Ne add fel, hisz mért ne lenne babód?! Tudom, hogy ma éjjel nem sokat fogsz aludni...de lehet még szép a reggel.

Edi! Te aztán belehúztál rendesen. Hajnali 4-kor kelni...még belegondolni is szörnyű. Én ma kezdtem csak dolgozni a lombik óta és azt hittem belehalok a korai kelésbe, pedig hozzád képest nekem a "hasamra sütött a nap".

Zsó!
Hogy sikerült a ami nap?

remeny
bnandi
 
 


Andi!
Aranyos vagy nagyon!Én is szívből kívánom nektek hogy minél hamarabb örökbe tudjatok fogadni 1 aranyos pici babucit!!!

Gondolod hogy nem rossz a 10%?Hát nagyon kevésnek hangzik. :( Nálatok mennyi volt az eredmény??
Hogyne örülnék nekem már az nagy öröm ha api produkálni tud! :) Egyáltalán nem vagyok elkeseredve, akkor se voltam mikor a legelején megtudtuk hogy mi van.Én már alig várom mindig a köv. időpontot mire menni kell!Eddig még teljes erőbedobással mentünk neki a témának (de lehet majd 1 picit alább fagy a lendületünk ha csalódás ér majd bennünk).De nem baj akkor se fogjuk feladni!!!

Edi!Együttérzek veled én 5 éve 4kor kelek(keltem:most elhúztam táppénzre).De ki korán kel aranyat lel! :D
horváth beáta
 
 


Sziasztok!
Köszi csajok, hogy drukkoltatok, meg is lett az eredménye. Úgy néz ki, hogy SIKERÜLT. A hcg szintemből azt mondta a doki, hogy valószínű egy babánk van. Nagyon boldogok vagyunk.

Kép
p__lilla
 
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk mindenkinek!!!
Kép Kép Kép

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Hatalmas gratula!


Bea!
Az jó, ha javul a párod eredménye!



BOLDOG KARÁCSONYT!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea
Nálunk 10% volt a morfolóiga, 50% a jól mozgó, de a gyorsan mozgó 15%, és 5-6 millió/ml.

Andi
Hát igazad lett, a tünetekre tényleg nem lehet adni. Nekem semmi, de semmi tünetem nincs, talán egy kicsit feszülnek a cicijeim, de a leszívás napjától, akkor nagyon fájt 1 hétig, azóta sokkal jobb lett, úgyhogy ezt azért nem vettem tünetnek.
Kívánom, hogy a jövő év sikeresebb legyen, és sikerüljön örökbefogadnotok egy édes kis babát.
Amúgy miért nem lesz több lombikotok?

Edi
Húha, jó korán kelsz. De gondolom hamar haza is mehetsz. Amúgy tetszik a meló?

Kép
p__lilla
 
 


szia Lilla!!!!!
Annyira örülök!Gondoltunk rátok reggel!!!!
Tudtam én hogy sikerülni fog!!!!Képzelem mennyire boldogok lehettek a pároddal!!!!Szívből gratulálunk!!!! :wink:
Sok örömöt erőt és egésséget kívánunk a továbbiakban!!!!Nagyon vigyázz magatokra!!!
Mennetek kell majd még Tapolcára?
horváth beáta
 
 


Bea
Jövő héten kedden is megyünk uhra. Most izgulhatunk, hogy ott is minden rendben legyen. De ezt akartuk.

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!!!! :wink: :wink: :wink:

Ez aztán a karácsonyi ajándék!most mondjam azt,hog valahol én is éreztem...?pedig így van,nagyon bíztam benne!

Biztosan minden rendben lesz!

Andi,remélem,azért a bánatotok ellenére tudtok majd örülni az ünnpnek és egymásnak!
Köszi,szép szülinapom volt,karácsonyi Bach-kantátákat játszhattam,ennél szebbet nem is lehet!

lányok,nemigen jövök már ünnep előtt,kívánok mindannyiótoknak békés,áldott Karácsonyt!
Vendég
 


LILLA!!!!!!
GRATULÁLOK!!!! Látod te kis hitetlen.....szívből gratulálok. Az természetes, hogy most a jövő hét miatt idegeskedsz. De nyugodt lehetsz, így megy most legalább 20-25 évig :D és akkor is csak egy picit nyugodsz meg ha már megkapta a diplomáját :shock: :D
Gyönyörű karácsonyi ajándék. Köss egy masnit a pocakodra és ülj be a fa alá. Úgy fogsz csillogni, fényleni mint a legszebb csillag.

Bea!
Nálunk egyáltalán nem volt mozgó. Mire kiérnek a kacskaringós pályájukon mint elhalnak és ezért mi csak leszívással nyerhetünk élő katonákat, de azok meg nagyon éretlenek. Ez a baj. Úgy, hogy ilyen eredmény mint nektek, nekünk lottó főnyeremény lenne. Ezért mondom, hogy csak fel a fejjel, lesz itt baba nemsokára.

Én azért mondtam, hogy nekünk nem lesz több lombik, mert az embrióink is e miatt a katona éretlenség miatt nagyon gyengécskék és csak nagyon ritkán fejlődnek megfelelően. Mi meg nem vagyunk már mai gyerekek. Én már lassan 37 éves leszek a férjem már 40 (hű de öregecske) és ha tovább várunk már pici babát sem fogadhatunk örökbe a korkülömbség miatt. Egyszerűen úgy érezzük, hogy elég volt. Nem akarunk már több könnyet, csak örömkönnyeket és úgy érzem ezt egy öribaba fogja nekünk megadni.

Most rohanok sütni, főzni, rengeteg a meló még.
Puszi mindenkinek
Andi

remeny
bnandi
 
 


LILLA!!!! Kép
Nagyon örülök!!! Ennél szebb karácsonyi ajándékot nem is adhatott volna nektek az ég! Kívánok jó egészséget nektek!!
Hát igen hamar kelek. de most haza érek 3-4 körül, de jövőre csak 8-ra megyek, és akkor csak 6 előtt jövök haza. hát ezvan.
a meló nem rossz. sokrétű :? de kilehet bírni. ha más tudta csinálni, rajtam sem fog ki :wink:

Na megyek szeretgetem apit, mert tiszta t@kony.
Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánok, sok-sok szeretettel. Kívánok hogy jövőre mindenkinek egy ilyen kis csomag csücsüljön a fa alá, vagy minimum a pocakban lakjon!!!!!!!!!!
Kép

Kép
kissedi
 
 


Andi
Megértelek titeket, hogy nem csináljátok így tovább. Fogadjatok örökbe egy ici-pici édes kis babát, és még akár utána is mehettek lombikra. Hátha beugrik egy kistesó.
Spermadonorra nem gondoltatok amúgy? Bár ez nehéz döntés.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Kicsit letüntem, de gondolok rátok! Majd veszek egy nagy levegőt és visszaolvasok holnap, míg keverem a krémest :wink:

Addig is:

BOLDOG, BÉKÉS ÉS ÁLDOTT KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Kép
tea77
 
 


Lilla!
Nagyon szép ajándékot kaptatok ti is. Gratulálok!!! :lol:

Kedves lányok! Mostanság ritkán jövök, mert nehéz napjaim vannak, délutánra többnyire fekvés, mert annyira émelygek. De maszatkám szépen növöget, már 20.1mm. :lol:

Kedvenc versemmel szeretnék nektek nagyon boldog karácsonyt kívánni!!

Juhász Gyula:
Karácsony felé

Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben.

…Bizalmas szívvel járom a világot,
S amit az élet vágott,
Beheggesztem a sebet a szívemben,
És hiszek újra égi szeretetben,
Ilyenkor decemberben.

…És valahol csak kétkedő beszédet
Hallok, szomorún nézek,
A kis Jézuska itt van a közelben,
Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,
S ne csak így decemberben.

Ölelés és kitartás!!!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Este mikor kigyulnak a karácsonyi fények,
a gyermekkori álmok egy percre visszatérnek .
Ekkor a szemekben a szeretet fénye lángol
s a gyertya fénynél még a csillag is táncol.
A rohanó világban megkopnak a fények,
halványak a hitek és halványak a remények.
Nem szeretnék mást csak hinni a szóban,
őszintén szeretni és bizni a jóban.
Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!
horváth beáta
 
 


BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT!

Kép

remeny
bnandi
 
 


Sziasztok lányok! Mi újság hogy teltek az ünnepek?
Nálunk nagyon jól. Annyira szerelmesen, hogy ilyen kari még sztem nem is volt. Egész nap együtt voltunk apival, szeretgettük egymást :oops: és csak szépen néztünk egymásra (ha még haragudhattam volna sem tettem, de ne kérdezzétek miért) most ilyen hangulatunk volt. de nagyon jó volt. Bárcsak eltartana egész évben ez..... :roll:
Szeretném, ha most foganna meg életünk gyönyörűsége, és ezért mindent meg is tettünk sztem. majd kiderül, de most valahogy annyira bízom ebben. :wink: lehet hogy pofára esem :?: :?
Kismamijaink? hogy vagytok???? várunk minden beszámolót a babafejlődésről!!!!
Puszi mindenkinek. Na megyek töltött káposztázni :lol:

Kép
kissedi
 
 


Sziasztok!

Mostanában ritkán jövök, mert olyan jó egy kicsit lekattani a netről.
Otthon be se kapcsolom a gépet. :)
Ma épp dolgozom, ezért is néztem fel ide, de holnap megint szabi. :)
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Csatlakozom Bumihoz,mulassatok jól Szilveszterkor,én is lepattanok. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Megvolt a mai uhu. Babácskánk jó helyre vetette meg ágyikóját, 2 mm-es a petezsák. Nagyon boldogok vagyunk. Ennél szebben nem is lehetett volna zárni az évet.
Puszi mindenkinek!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!!! nagy-nagy gratula. Kívánom,hogy egészségben nagyra nőjjön, és gondmentes terhességed legyen. Ezer puszi!
sztem már én idén nem leszek. dolgozok ezerrel, nagyon nagy a forgalom! és hulla vagyok délutánra!
Mindenkinek kívánok pozi tesztes új évet!!!!

Kép
kissedi
 
 


Szia Lilla!
Nagyon örülök hogy sikeres ultrahang volt megint!!!Végre ismét 1 boldog kismama!!!Kívánunk sok boldogságot a babához és erőt egészséget!Nagyon vigyázz magatokra!Majd közbe azért várunk ám a fejleményekkel hogy hogy vagytok!
Most még kell mennetek Tapolcára vagy már a régi dokidhoz fogsz járni?

Én is csatlakozok az elöttem lévőkhöz és mindenkinek sikerekben,boldogságban, szerencsében, kitartásban gazdag boldog új évet kívánok!!!

puszi mindenkinek
horváth beáta
 
 


Bea
A 12. hétig Tapolcára járunk, utána lehet menni a régi dokihoz.

Mindenkinek NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK, és SOK-SOK BABÁCSKÁT itt a topicban.

Kép
p__lilla
 
 


Kép

Kép
kissedi
 
 


Lányok,
nagyon boldog új évet kívánok Nektek!
Mmzsó
Vendég
 


Sziasztok! Olvasgattalak benneteket, és úgy döntöttem, írok. Sajnos nálunk is gond van a férjem katonáival, kevés van belőlük. Mi az Országos Gyermekegészségügyi Intézetbe mentünk el egy év próbálkozás után. Ott állapították ezt meg. Az ok: kétoldali herevisszértágulat.

Kaptunk is időpontot műtétre januárra, amit később februárra halasztottak. Ekkor elmentünk egy másik orvoshoz (urológus, SZTK), hogy hátha korábban tudják műteni. Ő azt mondta, hogy csak kis elváltozást lát, és felesleges a műtét, nyugodtan próbálkozzunk még egy évig.

Később írtam a neten egy dokinak, mert mindenhol azt olvastam, hogy nagyon kevés az ondósejt, max 20 millának kell lennie. Ő azt írta, hogy 5 milliónál kevés esély van a normalizálódásra. Mindenesetre a párom hozzá is elmegy majd egy vizsgálatra.

Nektek mi a véleményetek, szükség van műtétre? Én úgy látom, hogy igen. Szerintetek ilyen adatokkal van remény spontán teherbeesésre?

Leírom a pontos adatokat:
spermium koncentráció: 5m/ml
motilitás: élénk 60%
közepes 20%
lassú 20%

Bocsánat, ha kicsit hosszúra nyúlt a bemutatkozás. Előre is köszi a választ.
vayacon
 
 


Szia Vayacon! Üdv a csapatban!
Hát nekünk sem rózsás a helyzet. Miért nem próbáljátok meg az inszemet? ahhoz nem kell műtét sem. de a többiek majd tudnak valami okosságot.
Nálunk is kevés a katona. első vizsgálaton 0, aztán 10 millió. ekkor volt 3 hónapos gyógyszer kúra, utánna eredmény 1 millió. :shock: az urulógus szerint nincs semmi gond, nincs visszér. Nem tudni mitől van. de most Multi macat szed. Várunk aztán megpróbálunk valamerre lépni (lombik, inszem)
Remélem valaki kiokosít, vagy talán addigra lesz már egy pozi teszted!!!!

Kép
kissedi
 
 


Üdv Vayacon!
Lehet, hogy a visszérműtét segíthet, de szerintem kicsi rá az esély. Nekünk is hasonló eredményünk volt, 6 M/ml, és a férjemnel is állapítottak meg enyhe fokú visszeret. Nem javasolták a műtétet, egyből a lombikot ajánlották fel. Amúgy műtét után kell még 3 hónap regenerálódás, meg mire újratermelődnek a kattincsok. De végülis nektek kell eldönteni. Én azt javaslom, hogy keressetek fel egy meddőségi központot, ne várjatok feleslegesen még egy évig. És irány a lombik. Oda bőven elegendő 5M/ml kattincs. Ne félj tőle, nekem egyáltalán nem volt megterhelő.

Kép
p__lilla
 
 


Vayacon
Nem akarlak ám én rábeszélni a lombikra. Amíg nekünk nem volt, én is nagyon bíztam, hogy bárhogy máshogy, de sikerül. Szedett a párom mindenféle vitamint, nem ült forró vízbe, nem kapcsolt ülésfűtést a kocsiba, stb. De hiába, most már reálisabban látom a dolgokat. Az igazi esélyt csak a lombik jelentette.

Kép
p__lilla
 
 


Vayacon!

Feltétlenül bízzatok meg az OGyEI-s andrológusban!Szerintem jó szakember és nagyon segítőkész,nekünk mindent részletesen elmagyarázott.
Mi is oda jártunk,ill.még mennünk is kell.Nálunk 10milla volt,és a Lantos megműtötte a férjemet,mert neki is herevisszere volt.A féléves kontrollon októberben már 26 mill/ml volt az eredmény.

Volt itt egy lány,Gröni,akinek a férjének 5 millió volt,műtét után lett 28 milla,és hamarosan teherbe is esett,már megszülte a kislányát.

Szóval hallgass a Lantosra és próbáljátok meg mindenképpen,ha véletlenül nem sikerül 20mill.fölé menni,akkor is sokat javulhat és az már elég inszemre.

Lilla,nem értek egyet veled abban,hogy lebeszéled Vayacont a műtétről.A herevisszérműtét azoknál a férfiaknál nem hoz javulást,akiknél egyéb okból is rossz a spermakép.Szerintem feltétlen meg kell próbálni,ha az andrológus javasolja.Arról nem is beszélve,hogy egy helyi érzéstelenítésben végzett kisebb műtét sokkal jobban "megéri"mind egészségileg,mind anyagilag,minden szempontból,mintha valaki meg sem próbálja és egyből lombikra megy.Nagyon-nagyon boldog vagyok,hogy neked sikerült a lombikbaba,de hátha Vayaconék egy műtét segítségével akár spontán is kaphatnának babát.Ugye érted,amit mondani szeretnék?
Vendég
 


Sziasztok Csajszik!

Először is Katerina és Lilla! :D Nagyon gratulálok Nektek! Boldogságos kismamiságot kívánok! :D Kissé már elveszítettem a fonalat, mert nagyon ritkán nézek csak be, ezért a többiektől elnézést amiért egyesével nem írok.

Remélem mindenkinek minden ünnep kellemesen telt! Nálunk minden nagyon jól sikerült :D

Vayacon, ebben a topicban én vagyok az "ellenvélemény" a lombikkal szemben....de ne aggódj, ritkán írok :lol: Nálunk 9 millióra mondták, hogy csak lombik jöhet szóba. Sajna nem sikerült. Engem megviselt, depressziós lettem a gyógyszerektől és a tortúrától. Egy egész évig szenvedtem mire kilábaltam belőle. Tudom, bíztatást vársz, de azért írom ezt le, mert én annyira bíztam a lombikban, hogy nem is számoltam ilyennel. Nekem segített volna a döntéseknél ha valaki figyelmeztet erre is. Ugyanakkor valóban igaz, hogy nagyon sokszor teljesen zökkenőmentesen megy az egész és itt a végén a CSODA :lol:
Remélem jó döntést hoztok, a nektek legmegfelelőbbet. Mindenesetre minden irányból vizsgáltassátok ki magatokat, ha kell többször is és talán érdemes a szelídebb megoldásokkal kezdeni...

Magunkról már rég írtam és esteleg van aki kíváncsi még ránk :D Természetgyógyásszal nyomulunk előre egy ideje. Előbb engem tett teljesen helyre (a ciklusom is) lelkileg. A férjem pedig most szedi harmadik hónapja a cseppeket amit a doki adott. Januárban megyünk katona számlálásra, nagyon kíváncsi vagyok már, milyen eredményt értünk el :wink: Valahogy azt érzem minden ok lesz :P
Ha elég sok és elég ügyes kisfickóink vannak, akkor inszemmel próbálkozunk majd.

Mindenkinek puszi! Remélem ez az év végre a mi évünk lesz lányok! :wink:

T
tapedli
 
 


Zsó
Én tényleg nem akarom lebeszélni a műtétről, nekem fogalmam sincs, milyen a herevisszér műtét, lehet, hogy tényleg nem nagy beavatkozás. Kívánom, hogy Vayaconéknak sikerüljön a műtéttel megoldani a problémát. Lehet, hogy én azért vagyok ennyire elfogult, mert pozitív tapasztalataim vannak a lombikkal kapcsolatban. Senkit nem akarok befolyásolni, csak leírtam a véleményem.
Mi is megbíztunk az orvosunkban, és természetesen mindenkinek meg kéne, hisz a céljuk, hogy meggyógyítsanak és babához segítsenek minket. Az OGyEI-s doki is biztosan jó szakember, és tudja, mi a legjobb, azt kell választani, amit javasol.

Tapedli
Örülök, hogy jól sikerültek az ünnepek, sajna gyorsan elteltek.
A természetgyógyászatban én is nagyon hiszek, nálunk is ő lett volna a következő lépés. Hiszem, hogy a párod kattincsait is helyre teszi, és spontánbabátok lesz. Írd ám majd meg, hogy milyen lett az eredmény januárban. Drukkolok nagyon!

Kép
p__lilla
 
 


Lilla,
én meg annak örülök,hogy pozitív tapasztalataid vannak a lombikkal kapcsolatban :wink:
remélem,most sincsenek még kellemetlen tüneteid :wink:

Tapedli,drukk,hogy te is hamarosan kismma légy...
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Hát nem lesz egyszerű a döntés, az biztos. Most úgy vagyunk vele, meglátjuk mit mond az urológus, akihez megyünk (a netes doki, a Broadway Centrumban rendel, illetve a Sote-n). Keddre van időpontunk, már várom, mert a bizonytalanság a legrosszabb.

Sajnos én is azt hallottam, hogy a visszérműtét után sok esetben nem javul az állapot, ált. azt mondják, hogy 50-60 százalék az esélye, hogy jobb lesz. Mindenesetre talán érdemes megpróbálni, mert nem olyan nagy műtét, és ha nem lesz változás (remélem, romlás sem), utána még mindig próbálkozhatunk az inszemmel vagy a lombikkal.

Remélem sikerül a legjobbat választani.

mmzsó, megírnád, hogy a férjednek milyen tapasztalatai voltak a műtéttel kapcs? Hogy zajlott, mennyire voltak fájdalmai? Jó lenne megnyugtatni kicsit apit :roll:

mindenkinek mihamarabbi babásodást ill. jó kismamaságot kívánok :)
vayacon
 
 


Vayacon,
nekünk azt mondta a Lantos,hogy 70%-ban szokott javulni az eredmény.Romlásról még nem hallottam,hisz a vérkeringés javulása sosem árt,inkább használ.
A Flór Ferenc kórházban volt a műtét,helyi érzéstelenítésban,tehát altatás nem volt.Reggel bementünk,9-10 körül volt a műtét,kb.20 percig tartott.A vágást,varrást nem érezte,de amikor a vénákat húzták ki,az kellemetlen volt,kb.1 percig fájt.
A műtét után alátámasztott zacsival feküdt,másnap reggel hazajöhetett.1-2 napig úgy járt,mint aki becsinált(bocsi :lol: ),utána sokkal jobban lett.1 hétig pihent itthon,utána már dolgozott is,ülőmunkát végez,tehát fizikailag nem megerőltető.

Szóval nem volt vészes.A Lantos mindent részletesen elmagyarázott,mit kell csinálni,stb.....

Én biztatlak titeket,hajrá! :wink:
Vendég
 


Mmzsó,
köszi a választ, hát tényleg nem hangzik annyira rosszul, amit leírtál. Biztató, hogy nektek jobb lett az eredmény. Meg ez a 70 százalék is jobban hangzik :)

most azon a véleményen vagyok, hogy jobb lenne megcsináltatni a műtétet, remélem Api sem riad meg tőle, majd elmesélem nekik az esetetek, a pozitív példa mindig jól jön.

Nektek miért kell visszamenni a féléves kontroll után? Volt más gondotok is?
vayacon
 
 


kissedi, én úgy tudom, inszemet csak 10-15 mil katonaszám felett csinálnak (orvostól, kórháztól függ), tehát nálunk ez kizárt. És ha jól látom a párod adataid, nálatok is. Bár lehet hogy ez függ a mozgékonyságtól is.

Lilla, nálatok a férjednél a visszéren kívül mondtak más problémát is?Nálatok milyen volt a katonák mozgékonysága? Mert nálunk az elég jó, azért is reménykedem a spontánban.. Te meddig próbálkoztatok, mielőtt belevágtatok a lombikba? Úgy emlékszem, nektek már össze is jött a baba, gratula :) Biztos a fellegekben jársz. Ugye? :lol:
vayacon
 
 


Vayacon,
gyulladást is találtak,kitenyésztettek egy baktériumot,amire antibiotikumot szedtünk(én is,mert nálam is megtalálták).
Jövő héten megyünk mindketten kontrollra.Ha ez az eredmény negatív,akkor nem kell többet foglalkozni vele.

Egyébként érdekes,hogy mikor a fél éves mintát vittem,mondtam az asszisztensnőnek,hogy megvárom az eredményt,mert nagyon izgulunk,azt válaszolta,hogy ne izguljak olyan nagyon és ne várjak még sokat,mert ez még CSAK egy féléves kontroll,javulás biztos lesz,de lehet,hogy még nem megy 20mill fölé.Erre 26 lett!De úgy látszik,van akinek csak az 1 évesre lesz jó az eredménye.Hiába,nagyon sok türelem kell ehhez,de így utólag nézve megéri!
Vendég
 


Vayacon
Mi júliusban kaptuk meg az időpontot decemberre lombikra. Utána mentem HSG-re, és nekem csináltak inszemet 2x. Ennyi fért bele a lombikig. 5 millió felett a mi intézetünknél megcsinálják. Vagyis asszem úgy van, hogy a tökéletes (gyorsan mozgó, jó szerkezetű) katonának összesen 1 milliónak kell lenni, de nem milliliterenként, hanem összesen. De ez biztos intézetfüggő. Nekünk inszemkor jóval több volt, mint 1 millió a tökéletes, amit beraktak és mégsem sikerült. Ennyi tuti nálatok is lenne.
Nálunk semmi gondot nem találtak, a férjem hormonszintjei, prosztatája, heréi, minden rendben van, még a visszérre is enyhe fokút mondtak a bal oldalon, semmi gyógyszert nem javasoltak neki. Azt mondták, ez veleszületett probléma lehet. Mondjuk az apja csecsemőkorától cigarettázott velük egy helyiségbe, meg gondolom a terhesség alatt is, lehet ez is befolyásolta, hogy így alakult.
A mozgékonyság nálunk is 50% feletti volt. Mondjuk a nagyon gyorsak csak 15%.
Egy éve próbálkoztunk, mikor elmentem a nőgyógyászomhoz. Ő egyből a férfi kivizsgálását szorgalmazta, de a mi városunkba nincs andrológia, így egy közeli meddőségi központba küldött, ahol az én kivizsgálásom is egyből elkezdték. Így hamar jött a mi kis csodánk. Júniusban voltunk először az intézetben, és már itt is van a pocimban. A leggyönyörűbb karácsonyi és újévi ajándékot kaptuk a doktoromtól.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok csajok!Szia Vayacon!

Sajnos itt többünk ebbe a cipőben jár ( kevés katonaszám ),de az én véleményem az, hogy akármi esély van arra hogy javuljon a szám meg kell probálni mindent.Szerintem érdemes lenne az a műtét hátha... .Többtől hallottam hogy javult utána az eredménye.Bár ezt nektek, főképp párodnak kell eldönteni hogy belementek-e.Abban egyetértek Lillával kár fölöslegesen várni ujabb 1 évet!!!Szerintem is keress fel 1 meddőségi klinikát és velük konzultálj!

Mi csak fél éve probálkoztunk mikor elöször dokihoz mentünk de már akkor azt mondta fölösleges várni mert ugyis nagyon sok időbe telik ha belevágunk a meddőségi kivizsgálásoknak!De igaza is lett!
Én most oda járok ahova a Lilla és nekem is eddig csak jó véleményem van a meddőségi klinikáról!
Mi is "elpazaroltunk" 1 évet sima dokinál (bár ott is kivizsgáltak minkettőnket annyi előnyöm volt csak hogy az átkárhatóságim megvolt.)De a meddőségi klinikán előről kezdenek mindent hiába mi is már inszemre mentünk volna!Én Szombathelyre jártam de ott simán mondták nekünk hogy inszem pedig 3-5 M volt a mi eredményünk!Ezt tényleg dokija+kórháza válogatja!
Beszéld meg a pároddal és bátran keressetek fel 1 meddőségi klinikát!Bántam én is hogy nem előbb mentünk oda!Ott jó kezekbe lesztek!
Sok sikert!!!

Lilla!!!Mi ujság hogy vagy?Nincsenek rosszulléteid?Pusz
horváth beáta
 
 


Bea
Köszönöm kérdésed, megvagyok. Nincsenek rosszulléteim, kicsit aggódom is ez miatt. Semmi tünetem. A ciciim érzékenyebbek talán és nőttek is kicsit, meg néha az alhasam feszülget, de semmi egyéb. Bár lehet, hogy még korai is lenne, nem tudom.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Igazából mi pont azért nem akartunk meddőségibe menni, mert féltünk hogy a durvább beavatkozásokat javasolják az enyhébb módszerek helyett. Bár lehet, hogy így csak tényleg időt pazarolunk.

Kedden meglátjuk, mit mond a doki, lát-e visszeret, illetve mit tanácsol, kell-e műtét. Ha nem, szerintem felkeresünk egy meddőségi klinikát, mert akkor jó lenne minél hamarabb belefogni az inszembe. Azt jó tudni, hogy ennyi katonánál is megpróbálják. Ha pedig a műtétet javasolják, talán érdemes megvárni a féléves kontrollt.

mmzsó, nálatok a baktériumot mikor találták meg az ogyeibe? A spermiumvizsgálatnál nézték ezt is? Mert nálunk nem volt bakterológiai vizsgálat, vagy legalábbis nem mondták, de lehet, hogy csak azért, mert nem volt ilyen gond.

Beáta, ti hol tartotok? Volt már inszemed?

Lilla én csak megnyugtatni akarlak. Az ikertesómnak van egy három hónapos kisfia, és az elején neki is csak ez a két tünet volt: kicsit feszült a melle és fájt néha az alhasa (főleg mozdulatoknál, felállásnál). A hányinger csak később jött, viszont jó pár hétig eltartott. De nem törvényszerű, hogy legyen, valaki semmit nem érez.

Van valaki, aki Budapesten jár meddőségi klinikára? Melyiket ajánljátok? Én a Kaáliról hallottam jókat, de kíváncsi vagyok más véleményére is.
vayacon
 
 


Vayacon,
a spermiumvizsgálatnál annyit látott az asszisztensnő,hogy gyulladás van az ondóban.Kérte,hogy a Flór Ferenc-beli rendelésükre(ott is rendelnek Lantos dr.ral) vigyünk egy steril üvegbe újabb mintát,amelyet elküldtek tenyésztésre.Utána Lantos írta fel a gyógyszert célirányosan arra a kórokozóra.Ne aggódj,ha lenne gond,látszana a mikroszkópos vizsgálatnál.
Én a helyetekben nem mennék sehova,hanem megműttetném magam Lantossal (vagy mással,tökmindegy),és csak akkor gondolkodnék tovább,ha nem javul kellő mértékben a spermakép.

Lilla,
számtalan ismerősöm megúszta egy fia tünet nélkül,pl.anyukám velem :wink: ne aggódj,biztos minden rendben!
Vendég
 


Vayacon!

Én egyetértek Mmzsóval!Nagyon kiváncsi leszek mit mondanak nektek kedden kell-e műtét?!Majd irj ám mit mondtak!

Nálunk még nem volt inszem ( Sz.helyen már mehettünk volna inszemre csak mindig azt mondták majd jövő hónapba.Hiába kaptunk időpontot soha nem tudták megcsinálni mert kevés ott az orvos soha nem értek rá!:( meg a dokimnak balesete volt megint csak várnunk kellett volna azért döntöttünk ugy hogy lépünk és eljárunk inkább meddőségi központba.Egyrészből sajnáltam mert nekem nagyon jó orvosom volt teljesen megvoltam vele elégedve rendes precíz emberséges!De ott csak inszemet csináltak volna lombikot nem ugyhogy elöbb-utóbb ugyis meddőségibe kötöttünk volna ki.)

Mi most ott tartunk hogy api volt vérvételen adott 2-szer kattincsokat és megvizsgálta az urulógus.
Nekem is 2-szer volt vérvétel, megvizsgált a nődoki (átjárhatóságim megvan) . Szerdán kell mennünk összesítésre talán meglesznek az eredmények és akkor majd megmondják már hogyan legyen tovább.
Nagyon várjuk már!

Vayacon! Azért azt még hozzá kell tenni az egészhez hogy ez az egész "procedúra" nem csak sok türelmet,utánajárást,időt vesz igénybe ( és sokakat eléggé megvisel ) de ahogy itt irták anyagilag is elég huzós! Nekünk Lillával szerencsénk van Tapolcán minden ingyenes semmiért nem kell fizetni.
horváth beáta
 
 


Bea,
nagyon drukkolok szerdára,hogy jó híreket kapjatok!
Én holnap megyek nőgyógyászhoz kenetvételre,hogy elmúlt-e a nyavalyám.A férjem a héten ad mintát,ha minden igaz,nála rögtön lesz eredmény.
Vendég
 


Bea
Szerdán kell mennetek? Hát akkor reménytelen, hogy összefussunk. Mi csütörtökön megyünk, de délután 2-re kell. Nagyon furcsállottam a délutáni időpontot, rá is kérdeztem a dokira mégegyszer.
Addigra már tuti meglesznek az eredmények, és elmondanak mindent. Tuti inszemet fognak javasolni, mert apinak elég jók lettek az eredményei. De azért majd várunk a beszámolóval.

Zsó
Nektek is drukk! Szuper, hogy a férjednek rögtön meglesz az eredmény. Téged is várunk a hírekkel.

Vayacon
Sajnos pesti meddőségiket nem tudok ajánlani, de hallottam már a Budai Meddőségi Centrumról jókat, meg a Forgách intézetről. Nem tudom, hogy ingyenesek-e.

Kép
p__lilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: