Új privát üzeneted érkezett!

Ma eljöttek hozzánk a barátnőmék. Nem túl jók a képek, de azért rakok fel párat. Kedvencem az, amikor Bori nyalogatja Zoé kezét. :lol: :lol: :lol:

Kép


Kép


Kép


Kép

marek
 
 


Ancsa: sírtam Liza miatt, annyira együtt érzek veletek!!! :(
Kérlek, hívd fel Dévény Annát, és beszéljetek vele, hátha ők tudnak segíteni. Esetleg meg lehetne próbálni, hogy szakembert hívni Lizához, aki el tud menni hozzátok... Vagy nem tudom... Meddig tart ez a kezelés, amit alkalmaznak majd?

Lilim lábát kb 2 hónap alatt (heti 1 alkalommal kezelve) hozták helyre. Gondolom, nektek komolyabb kezelés kell, de ha minden nap mentek... Nem tudsz ideiglenesen felköltözni pestre?

Annyira sajnálom a kis tündéredet!

El kell meséljem, hogy mikor Lilim a 2. napját töltötte, akkor látogatott meg az ágyunknál a gyerekorvos, és közölte, hogy Lilim felcsapott lábbal született. Végighallgattam, kiment és én összeomlottam. Sírtam, ölelgettem a kislányomat, és vigasztaltam magunkat. Még jó, hogy a két szobatársam épp nem volt bent. Aztán beszéltem apával a bajról, és ő azt mondta a telefonba, hogy ha lehet, most még jobban szereti Lilit, mint előtte. És a felcsapott kis lábikó a kedvenc lábija. És megbeszéltük, hogy mindent elkövetünk, csak meggyógyuljon a kislány lába. És akkor levetkőztettem Lilit, és elkezdtem masszírozni. És elindultunk a gyógyulás rögös útján.

Szerintem Ti is mindent el fogtok követni, hogy Liza lány meggyógyuljon. És amikor 1-2 éves baba-mama talira megyünk majd, Liza is ott fog szaladgálni a többi topik babával, és csak egy rossz emlék marad majd ez a betegség.

Javaslom, hogyha Dévény Annáékhoz jártok majd (ahol súlyosabb beteg gyerekeket is meggyógyítottak már), és megismeritek azt a személyt, akihez majd jártok kezelésre, akkor idővel kérd meg, hogy mutassa meg, hogy hol, milyen masszázst kell alkalmazni az izmok stimulálására, amit otthon, fürdés közben/előtt/után, amikor lehetőségetek van rá, te is csinálhatsz. Nekünk mutattak ilyeneket... És gondolom ezzel is gyorsítottuk a gyógyulásunkat.

Nagyon sokat gondolok rátok! És kívánom, hogy mihamarabb megtaláljátok a gyógyuláshoz vezető utat! Kitartást nektek!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: jó volt felőletek olvasni, és a sok kép igenis indokolt, különösen, ha ilyen ritkán teszel fel :D Nagyon szép kislányod van! És jó látni, hogy apa is oda van érte :D

Nem semmi, hogy hogy szundiztok "egymás hegyén hátán" Lillussal :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Ildi, és néha napokig nem megyek ki Borival, máskor meg kint töltjük a fél napot :D Nem baj, ha néha nem mész ki Lottikával! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dazsi: nekem van üveg melegítőm, és hasznos :) Most a tejcsihez kell, később a bébi ételekhez kell majd. De a lábasban melegvíz is kiválló megoldás ;)

Fagyi tej felhasználása: kiveszed a fagyasztóból, és felengeded. A rendelkezésre álló idő fgv-ében. (hűtőben, szobahőmérsékleten, melegvízben), 24 órán át eláll a hűtőben. Etetés előtt 37 fokosra melegíteni. (bőrödön /csuklódon belűl / érzed, hogy nem hideg, nem meleg)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Zsuzsu: cebiont adjál Konstinak, és te is egyél c vitamint, meg multit is. Vegyél a patikában ilyet: Oscillococcinum. Ez homeós nátha kezelő bogyó... :)

Ábel is kapjon cebiont, és neki a csőrére hatalmas puszit küldünk... Kis katona ;) persze, hogy bibis a szája ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettyna: és mennyiért adjátok el? :) Na nem mintha megengedhetnénk magunknak... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ancsa: olvasgattam, és megnyugodtam kicsit: a dsgm módszer, az a dévény módszer, tehát oda fogtok menni :) És ez az izom tónus eloszlási zavar is ismerős. Írtam már régebben, hogy figyelni kell a baba fejét, h mind a két oldalra egyformán nézzen. Lilim sem nézett egyformán mindkét oldalra. Mivel azonban úgyis jártunk Dévény Annáékhoz, Marian (a mi kezelőnk) kimasszírozta ezt is Liliből :) (kb. 3 alkalommal), szerintem ha kissé súlyosabb is Liza állapota, akkor sem lehet probléma. Az is lehet, hogy az alapítvány szakemberei szerint hetente csak 1x kell menjetek majd ti is (mint mi).
Nagyon várom, hogy mit fognak mondani nektek!

Hajrá Liza!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Bettike: nincs pihiszékem, de tudom, hogy később abban is lehet etetni a babát hozzátápinál :)

Szerintem szupi, amit belinkeltél :) én megvenném! Lili sokat ülne benne... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: imádlak! épp azt olvasom, h horror fejsz, és én is... azért ilyen gázok a hsz-eim... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva: örülök, hogy Bori tanított valami hasznosat Dorkának ;)

És tök jó torna gyakorlatokat írtál le. Lehet kapni babahengert is, felfújható verziót, nekünk volt olyanunk, (elveszett), azon tanultunk hasalni. :D

"Plusz gyakorlat: ringatás hason, két kézzel, a karjait a feje alá teszed (mintha hasra tennéd) - így is tartja a fejecskéjét és nézeget, ekkor fontos, hogy a lábait húzd fel és úgy fogd (tornáztató srác mondta/mutatta). "
Erről tudnál majd feltenni képet? Nem tudom elképzelni...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Még jó, hogy csak kicsit tudtam írni... így is velem van teli a fórum :S

Nekem Borim ma anya idegelő módra volt kapcsolva. Szerintem a családi bacijaink a pocakjára mehettek... Ma nem evett szinte semmit!!! Nem vicc. Szerintem nem evett többet 440 ml-nél :shock:
Üvegből 340 ml! És egyszer hajlandó volt enni a két cicimből 10-10 percet max....

Este kakilt egy mega brutál mennyiséget, ami késsé sötétebb volt, mint szokott lenni, de nem zöld, viszont folyósabb, és nyálkák is voltak benne :roll: Remélem holnapra jobban lesz, és eszik majd rendesen :roll:

Borim általában 660ml-t eszik meg/ nap, de volt már 810, 730 is...

Holnap megyünk oltásra, majd megkérdezem a dokinénit, hogy mikor kezdjek el aggodni.

Most az a bajom, hogy szerintem éhesnek kellene lennie, de nem eszik. És jogos, ha nem kér és eröltetném, akkor sírás van. De az nem vicces, hogy tegnap este 9 kor evett 140 ml-t, és utána délelőtt 11kor 160-t, majd egykor és 4kor délután 50-50 ml-t!!! és ennek ellenére este 8kor úgy kell könyörögni, hogy egyen, ekkor cicizett két oldalról, és evett üvegből 50 ml-t 1 óra alatt sírva, és mikor békénhagytam, hogy akkor ne egyen, akkor nem sírt tovább, hanem dumált, és jött a brutál kaki....

Éjszakai lefekvés 30 ml!!!! :roll: Osszam be. Holnap reggel kihozom kajálni fejés előtt/után ezt még nem tudom...


És lehet gratulálni, beléptem a hős anyukák táborába, és túlestem szerda este a doki néni látogatáson. Volt turkálás meg ilyesmi, szerinte minden rendben, szerintem meg nagyon gáz, ahogy kinézek lent... olyan cikkcakkos lett a bejárat :S mert szakadtam a védelem miatt :( Kár. DE nem is fájt a turkászás. Ezem is túl vagyok.

Hurrá!

És az elmaradásom:

Perdo Vivienjének boldog 3. hófordulót!

Borkaby Tomijának, Handrea Szabijának, LK Norbijának, Tücsök Áronjának, Dalma Ádámjának és Éva Áron babájának nagyon boldog 2. hófordulót!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!
Nyugtonmalac
Már aggódtam, hogy hova tűnhettél. :lol: Szerintem a mi Borijaink nagyon egyformán működnek. Enyim gyerek se akart tegnap enni, viszont nagyon elvolt. Az esti szopinál két perc után úgy elaludt, mint a tök. De felébresztettem és utána még megette a 220 grammját.... :lol:

Egyébként tegnap tök jó napunk volt. Bori nagyon aktív volt, ettől baromira kifáradt, úgyhogy könnyen elaludt éjszaka.
Erről jut eszembe:
Szöszke
Hogy jött be a fárasztás?

Ma is jó napunk lesz. Megyünk barátnőzni, aztán meg délután megyünk a nyelviskolába karácsonyozni. Visszük Borit is, remélem jól viselkedik majd... :lol:

Most megyek. Rengeteg dolgom lenne, nem hiszem, hogy mindent meg tudok csinálni mielőtt Bori ébred... :roll:

Írjatok, írjatok, írjatok!!!!
És rakjatok képeket, mert velünk van tele az oldal... :lol:

marek
 
 


Dazsi, Ildi - csak pár perc megy egyhuzamban hason (5-10). Tornázgatással, bohóckodással kb. fél óra, 40 perc.
Tegnap vettem egy bazi nagy plüss kígyót, az pont jó mellkas alá. Ahhoz képest, hogy közel 2 m, csak 3700 Ft volt (Régió játék). Nagyon megtetszett, már ki is mostam, lassan meg is szárad.

Nyugtonmalac, Zsu - mi is meg vagyunk fázva, tegnap este fel is hívtam a doki nénim, mit javasol (láz nincs, csak pici köhögés és orrszörtyi). Nyugtonmalac homeós szerét (oscillo akármi) - 3x10 szem/nap, kiskanál vízben feloldva (egy kapszulában sok kis golyó van, abból egy kapszula lenne egy felőtt adag). És Cebion cseppet 3x1. 3 nap figyelgetés, remélhetőleg javul. Valamint gyakori szellőztetés is javasolt, de ki ne vigyem amíg ez tart, ha belázosodik, akkor hívjam - remélem nem lesz ilyen!
Dorka eszik rendesen, sőt, elég gyakran napközben (1,5-2 óránként), de most már este 10 óta alszik! nem is tudom, lassan zajongok a gyerekszobában, bár doki néni azt mondta jó, ha többet alszik, segít regenerálódni neki.

Csak azt nem értem hogyan fáznak meg a babák, amikor totál be vannak bugyolálva kint, amikor kihámozom tök meleg mindene.

Marek! Jók a képek, nem is veletek van tele az oldal, nyugi. És ha igen, az sem baj. :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok.
Vettem Cebion cseppet én is de nem az van ráírva, hogy kicsiknek 10 cseppet kell??? Vagy én vagyok hülye. Pedig elolvastam.

Nyugtonmalac, Nórival valami nem ok. Nem kell neki a tejci, addig sír, amíg nem kap tápit, te tudod ez mi lehet? Nem fogadja el :(

Valaki közületek véletlenül nem hitelügyintéző, vagy nincs ismerőse, aki tud hitelt intézni? MEGTALÁLTAM ÁLMAIM HÁZÁT, de nem adják oda még mindig...Pedig nagyon kéne! Aki tud segítsen!

Nórika szépen fejlődik, most este 6350 grammot mértünk :lol:
Igaz, hosszúságra is, a 62-es ruhák kezdenek kicsik lenni.
Mindjárt rakok fel képeket, vannak újak.

Ancsa, bár mi nem sokat beszéltünk, de szeretnék csatlakozni a felajánláshoz, és havonta átutalni egy kisebb összeget, amivel segíthetnénk a kezelésekre járni. Nem sok, de sok kicsi sokra megy. Csajok, ki lesz a következő? Segítsünk, együtt tudunk segíteni!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Képek

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Kép

ez a kedvenc képem most. és találtam egy progit, tudok kicsinyíteni végre! (augusztus óta van gépünk, nem mi telepítettük a progikat... :oops: )

Tercsimama! Nórika nagyon nagylány már!

Ancsa hová valósi is?

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok,

egy gyors kérdés, 37,7-et mértem popóban Lottinál. Kicsit melegnek éreztem, ő elvan ugyanúgy, mosolyog, aktív, jót aludt, evett is rendesen, mitől lehet? Nem volt túlöltöztetve se, a lakásban 24-25 fok van :shock: Mérjem később vagy csináljak most valamit???

Bocsi, hogy csak ezért, majd jövök később.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok
megirtam a kis regényemet, erre mi történt? megszakadt a kapcsolat és elszállt a hozzá szólásom. :evil: :evil: :evil:
még egyszer meg már nincs idöm neki ugrani.bocsi :oops: :oops:

ancsa: neked nagyon drukkolok, hogy minden renbe legyen és megoldódjanak a dolgaitok. sok eröt és kitartást kivánok neked pici lányodnak pedig sok egészséget

csajok lenne pár kérdésem amit mindig elfelejtek leirni.
1, Törpének van a fején púp /születési púp, doki szerint majd elmúlik/ az elején nagy volt és puha. most kisebb de kemény. tapasztalat?ugye el fog múlni. :?
2, a pampers 2-esre az van irva, hogy 6kg-ig. ez tényleg igy van? 6kg felett mi történik?kifolyik?vagy kicsi rá?
3, ti milyen kúpot adtatok oltás utánn?

kicsi fiam 3.napja éjfélkor alszik el, 4-körül ébred, szopizik aztán 8-kor esetleg 9-kor megint eszik de már nem alszik vissza, ha jó idö van délután babakocsizunk, alszik max.3 órát és éjfélig ébren van.

megyek, mert üvölt, enni akar :wink:

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


peva: én úgy tudom Tatabányán laknak

ildi: mérés elött nem sirt?ha igen, lehet attól
mérd késöbb

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Ildi!

Csomagold ki, 5 percig legyen pelus nélkül, utánna mérd meg a hőjét. A 37,2-val (levonva), amúgy sem kell semmit tenni.

Bocsi, rohanok, Konsti kint alszik az előtérben a babakocsiban, Ábel az ágyában. meglesem Őket...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Timi!Attól,hogy 6kg van rá írva nem biztos,hogy tudod addig használni nekünk pl már 4600grammosan nem volt jó.Bármiből kifolyhat a pisi kaki ez sajnos elkerülhetettlen.Mi Germicid C-t használunk.

Ildi!Csináld meg amit Zsuzsa írt és ha fentebb megy(38)akkor hívd a dokit.

Tercsi!Nagyon édes Dórika!!!

Marek!Édesek a csajok!!És Bori nagyon hasonlít rád :wink:

Mi is tudunk ám már ilyeneket: Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Tercsi
Én is pont erre gondoltam Ancsáékkal kapcsolatban. Én is szeretnék segíteni, ezért kérdeztem, hogy kb. mennyi kezelésre lenne szükség.
Ancsa
Írd meg, hogy most mi van és megpróbálunk egy kicsit segíteni!!!

Kata
Nagyon édes Zsombor!!!
Egyébként állítólag Bori nem rám hasonlít... :lol: Tiszta apja... :lol:

marek
 
 


Ancsa...csatlakoznék az elöttem szólókhoz!Én is szeretnék segíteni nektek, ha megengeded.
Sajnos mi sem vagyunk eleresztev anyagilag, de egy kissebb összeget én is utalnék.
Lányok segítsünk Ancsáéknak! :idea: Ha mindenki segít akkor, a sok kicsi sokra megy! :wink:

Nálunk ma egész nap esik! :? Így nem voltunk kinnt!
Norbika picit nyűgös. De tegnap meg ő volt álomkóros! Aludt 1 órától este 7 óráig, és evett,fürdött és
megint aludt hajnali 4-ig! :shock: :)

Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyugtonMalac...köszi a köszöntést! :lol:

Én is mindenkinek gratulálok! :D Szépek a csemeték!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Tücsök...megkaptam a privid, köszi. :lol: Majd ha jelentkezik Ancsa, itt is megemlíthetjük neki. :lol: Remélem
megtalálja/juk a megoldást és a kis Liza hamar meggyógyul!

Csajok! Sokan nem írták még be a babáik 1 és 2 hónapos
méreteit, és rakjatok fel ti is képeket!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a vérvételen, nem is volt olyan szörnyű, a karjából vették a vért, sajnos az orvos is még sárgának látta, de azt mondta szerinte nincs baj, telefonon kell érdeklődnöm az eredmény miatt.
A köldöksérvre azt mondták, hogy ha 2 éves koráig sem múlik el, akkor menjünk vissza, akkor műteni kell.

A hasi és koponya uh-on is túl vagyunk, mindent rendben találtak!!
Aminek nagyon örültem, mert a Bethesda-ban azt kérdezte az orvos, hogy a baba fején elmúlt már a bőrvérzés, mert az van a zárójelentésére írva, ahhoz képest, hogy mi nem is tudtunk róla és nem is mondták a kórházban, hogy ilyene is volt, pedig nem is látszott semmi a fején.

Most el is köszönök, mert ma nagyon fárasztó napunk volt, 6-kor indultunk itthonról, hogy elkerüljük a dugót és nemrég értünk haza, voltunk ma még vásárolni is mindenfelé és hulla vagyok.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ancsa, én is hozzájátulnék a kezelés összegéhez. Légy szíves küldj vagy adj meg egy számlaszámot. És ne érezd kényesnek a dolgot, látod, többen is nagyon szeretnénk segíteni! Veled vagyunk!

Sensie, a Suttógót nagyjából olvastam. Sok jó ötletet onnan vettem, de bevallom, teljesen nem tudom elfogadni. Van olyan tanács, amit egyszerűen nem is akarok megfogadni.
A gyerek típusok és az azokhoz mellékelt "használati utasítás" viszont tényleg okos. Nálunk nagyjából alakult csak ki a napirend, de mivel Dóri mimóza, egy kisebb zökkenő is teljesen kiborítja.
Az altatással kapcsolatos példák egyébként működnek.

Na, kisasszony nekiállt bömbölni itt az ölemben, úgyhogy gyorsan 1 hós adat: 5 kg, 62 cm, képet pedig továbbra sem tudok kicsinyíteni, úgyhogy Nymalacnak megy majd. :)

Kép
anhel
 
 


elnézést az elképesztő elírásokért, Dórival az ölemben gépltem...

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Még mérnek kell a két hós adatok miatt.

Képzeljétek reggel mikor Áront szoptattam láttam, hogy a füléből jön ki valami izé, ami rá van száradva. Letöröltem és akkor láttam, hogy az egész füle tele van vele. Tökre beparáztam és gyorsan hívtam a fül orr gégét, mondták, hogy nem kell beutaló és délig van rendelés. Ebben a szuper jó időben útra keltünk, mert persze a kocsi a férjemnél volt.
Odaértünk egy tök normális doki volt ott és mondta, hogy nincs begyulladva a füle, de mossam át az orrát sós tengervizes cuccal és fürdés előtt parafin olajat cseppencsek a fülébe.

Szerencsére nincs komolyabb baja.

Most még nagytakarítást fogok csinálni, a mézes tegnap megsütöttem Dórikával, a többi sütit hétfőre és keddre hagytam.

Na megyek mosogatni, majd még jövök.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Jaj, akartam még írni, hogy gyönyörűek a babák.

Marek!

Ne zavartasd, magad gyere nyugodtan, de ha már a pofátlanságnál tartunk ne izgulj, majd ha jó idő lesz én hívatom meg magunkat hozzátok és a kertben majd jól ellesznek a babák. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok,

Peva: én Borimnak vírusos a torka. Oscilocconium, vagy mit ehet, fél ampullával vízben, cebiont amíg beteg, utána nem javasolt, szemcseppet, mert ráhúzódott a szemére :(

Láz nincs, étvágy nincs, alvás az van sok.

Kiszáradás elkerülése végett megkérdeztem, mi az a minimum amit igyon meg Bori: 70 ml 4 óránként. (gondolom ha 8 óránként iszik meg 140-et, az is jó :D )

Szóval oltást nem kaptuk meg, majd csak jövőre fogjuk.

És ez nem megfázás, hanem vírus a torkon... Szerintem a nedves levegőn való sétálással kapják el, ha belélegzik a levegőt... Vagy a családtól, ha valaki hazaviszi. Nagyon gyakori, mindenki fog vele találkozni. A picibabák zöme ha beteg, ez a baja. És csak c vitamin kell rá...

Lehet vele sétálni, de közösségbe nem szabad vinni, mert fertőző, ha lázas, akkor sétálni sem szabad.
Lilivel nagyon begyakoroltam ezt, sláger volt nála :)

Anyatejes babák könnyebben veszik, sokat kell szopiztatni ilyenkor őket.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama: a cebionból Lilinek adok 10-12 cseppet, Borinak 5-6 cseppet. Szerintem ne adjál ennél többet te se Nórinak! És csak akkor, ha a nátha fenyeget titeket, mert bár kiürül a szervezetből, ha sok, de azt javasolta a dokinni (ma ) nekünk, hogy inkább anyán keresztül egye meg a pici a c vitamint is.

Persze, aki tápszeres, annak benne van a tápiban a megfelelő vitamin mennyiség is... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Én még várom, hogy mit tudnak intézni Ancsáék, lehet, hogy nem is kell majd naponta járni... De természetesen mi is segítünk egy kicsit (amennyit tudunk, bár nem sok, de szeretettel adjuk)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsök
várunk szeretettel, bár szerintem a tó sokkal jobb lesz, mint a mi kertünk.... :lol: de addig is, remek játszótér van a nappalinkban, oda is szeretettel várunk

Nyugtonmalac
Honnan lehet észrevenni, h egy babának vírusos a torka?

LKata
Annyira jók a közös képeitek! Nekem alig van közös képem Borival, mert vagy én fényképezek, vagy apuka szól, h belelógok a képbe.. :shock: :roll: :lol:

én a Suttogót már régen olvastam,de lehet, h megnézem, h Bori melyik csoportba tartozik

Ma este voltunk a nyelviskolában karácsonyi bulin. Bori mindenkinek nagyon tetszett, mondjuk tény, h baromi jól viselkedett :lol: :lol: :lol:

Ildi
Mi van Lottikával? Ugye nem lázasodott be?

marek
 
 


Sziasztok!

Peva!
Köszi a homeos tippeket, majd kipróbáljuk. Bár az az igazság, h nem igazán tudom eldönteni, h nekünk melyik fajta lehet.
Jobbulást Dorkának!

Borkaby!
Sajnálom a szurit, puszit küldök rá!
Én most olvasom a suttogó midnent megold könyvet, ezt jobbnak látom, mint az első kötetet, mert abban igaz leírja a módszert, de az nem igazán van benne, h hogyan csináld, és ha vannak problémák, azt hogyan oldd meg. Ez pedig igyenekkel foglalkozik, emelett a módszert is leírja, úh akinek még nincs meg, inkább ezt ajánlom…ez után majd hátha okosabb leszek. De vmt mostmár muszáj csinálnunk, mert ezt nem birom tovább. Egész nap nem lehet letenni, sokat sír, és nem alszik. Csak a babakocsiban séta alatt, vagy úgy, h a bal karomban van hosszában, és így fekszünk a kanapén együtt úgy, h alatta van a párna széle hosszában, és ez olyan puha, h a másik fele felmagasodik mellette, így tuti leesni sem tud, mert ez tarja a kezemet is. Merthogy ilyenkor én is alszom vele, különben nem bírnám. Szal ezzel a 2 módszerrel alszik 3órát is, ezen kívül viszont semmit, csak éjjel. Mostanában kb éjféltől 5ig, és 6tól 7-8ig. Szal nekem nagyon jó lenne a 4É, ha evés után fent lenne egy kicsit, majd aludna, és magától, nem a kezemben…egyelőre még csak álom. De mivel anyukám tanár, most 2hétig itthon lesz, úh megpróbáljuk megnevelni a csajszit. Nehezíti ezt a hasfájás is ugye…

Vk vm tipp esetleg? Járt vk így, mint én?

Bettyna!
Ma én is hasra raktam Lillust egy kicsit, kb 3-4percig bírta, szépen próbálta emelgetni a fejét, sikerült is, de felnyomni azért még nem tudja magát.
Légzésfigyelőtök van? Azért kérdezem, mert Szabi hason alszik. Mert én nem merem Lillust hason altatni, légzésfigyunk ugyan van, de még zacsiban, csak a monitor részét használjuk. Félek a riasztástól.

Éva!
Sajnálom az éjszakát, Zolikának jobbulást, te pedig próbálj pihenni! Remélem mostmár elmúlik a sárgaság! Ügyesek vagytok, h sikerült mindent egy nap alatt letudni. Áron hogy viselte?

Ildi!
A ti éjszakátokat is sajnálom! Tnap állítólag volt vm a levegőben, mert Lillus is borzalmas volt, és anyukám mondta, h a kollegái babái is sírósak voltak…ma volt kariünnapség a sulijukban, és elmentek a babás tanárok is, ők mondták.

Bangham!
Ti hol laktok kint pontosan? Nem ismerem ezt a cseppet, vagyis láttam én is kint a boots-ban több fajtát, de nem próbáltam még ki őket. Remélem már nem is lesz rá alkalmam, mert én februárban tervezek visszamenni, és addigra nagyon jó lenne, ha kinőné.

Marek!
Nagyon édesek a csajok! Milyen votl a kariünnepség?

Nymalac!
Tudnál feltenni Lili lábáról képeket nekem? Azért kérdezem, mert nekem is gyanus lett Lillus lába. Amikor megszületett, nagyon-nagyon befelé állt a 2 lábfeje, és még felfelé is tartotta az ujjait. Azóta ez már enyhült, de még mindig ilyen…ez lenne a felcsapott lábfej? Kint még kérdeztem a dokikat, azt mondták ez normális…de nekem nem tűnik annak. Nagyon sokat tartja a lábát keresztben, befelé forduló lábfejekkel…sztem í pocakban is így tartotta, lehet azért ilyen. Utólag jöttem rá, h tényleg így lehetett, mert mindig furcsáltam ahogy a lábait dugdosta kifelé, valahogy nem állt össze a kép, h ez most hogy is van. 
Hát igen, másképp sajnos nem alszik napközben Lillus, csak valahogy rajtam, velem. Feljebb leírtam, h mostanában hogy csináljuk, ez a továbbfejlesztett technika sokal kényelmesebb mindkettőnknek.
Borinak gyorsa gyógyulást kivánok! Remélem nem viseli meg nagyon a leányzót!
Gratula a viszgálathoz! Én már sztem jövőre halasztom, nem akaródzik elmenni! 

Tercsi!
Nórik nagyon tündér, gratula a szép fejlődéshez! Remélem sikerül megvenni álmaid házát! 

Timi!
A pelust neked kell érezned, nem törvényszerű, h csak 6kg-ig jó. Lehet, h hamarabb nagyobbra kell cserélned, de lehet, h tovább is bírjátok. Ez alkati kérdés. De nekünk eddig mind kifolyt néha, bármelyiket próbáltam.  Majd most a moshatókat fogom tesztelni.

Kata!
Nagyon édes Zsebi! 

LKata!
Nagyon szépek vagytok!  Mi ma zuhogó esőben sétáltunk. Ahogy megtettünk 100m-t, már egyből megbántam, h elindultunk, de már nem mentem vissza, ha addig eljutottam, nálunk kb fél órás project az elindulás.  Így sétáltunk 1órát, és én totál eláztam, a csizmám is. :P

Anhel!
Mi az pontosan, amit te nem tartasz jónak a könyvben? Én azt hiányolom pl., h a sétára nem hagy időt a napirendben. Egy séta alatt azért biztosan többet alszik, mint 1-1,5óra, legalábbis nálunk tuti, mert ha épp nem esik, akkor 2órára megyünk el. Úh ezzel már eleve borul a dolog. Na meg én pl képtelen vagyok eldönteni, h Lillus milyen tipus, mert hasfájós, ezért sokat sír, de ha épp nem fáj neki, akkor békésnek tűnik, és bármilyen változást nagyon jól tűr, mint pl mikor egész nap utaztunk, meg ilyenek…kivéve ha otthon vagyunk és le akarjuk tenni, de az meg rossz szokás kérdése gondolom.
Te csináltad a felvesz-leteszt altatásnál? Mennyi idő után volt hatásos?

Tücsök!
Sajnálom Áron fülét, remélem nem lesz semmi komoly, és hamar helyrejön!

Ancsa!
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz! Én is támogatnám Lizát 1-2kezelés erelyéig. Írd meg légyszi, h hány kezelésre lesz szüksége a csajszinak!

Lillus 2 napja sokat sír, és a fentebb leírt módon alszunk együtt, azon kívül csak nyűglődik, meg ma aludt a babakocsiban egy órát, itthon gyorsan felébredt, pedig van, h fel kell ébreszteni, mert már vagy 4 órája alszik. Tnap nem voltunk sétálni. Úgy tűnik, mintha sokkal hasfájósabb lenne, mióta itthon vagyunk. Nem eszem olyan ételeket, amik gondot okoznak, de mégis ugye tök más az itteni kaja, mint kint. Nekem legalábbis mindig kész van a gyomrom, ha hazajövünk…amikor még nem voltam terhes, ment a hasam, ha hazalátogattunk. Tehát gondolom, ha az én gyomrom megérzi a változást, akkor az övé is. Szerintetek? Most mondjuk nem komoly nálam, de azért érzem, van, h én is kicsit levegős vagyok, pedig nem eszek semmi olyat. De ez már lassan kibírhatatlan, szegény tényleg nagyon nyűgi egész nap. És így mégjobban el lesz kapatva, mert csak kézben van el, pedig már így is kicsit többet megengedtünk neki a kelleténél. Tud vk segíteni, h mit csináljak? Nymalac esetleg, neked mindig mindenre van vm jó tipped! Többiek?? Úgy érzem, h igaz sokat fáj a hasa, de mellette van már sok hiszti is, pl kézben elvan már egy ideje, le akarom tenni, és ahogy eresztem le, már elkezd üvölteni. Ez gondolom hiszti lehet. De nagyon nehéz eldönteni, h most mikor mi van, így sírni hagyni sem merem, mert hasfájósan nem tenném, viszont ha csak hiszti, akkor nagyon meg kéne nevelni, mert ez csak rosszabb lesz. Szal tanácstalan vagyok.
A másik a kaja. Nekem már kedvem sincs enni, mert annyi mindent nem merek enni, így alig ehetek vmt. PL semmi gyümölcsöt, zöldséget nem eszem, mert nem tudom melyik okozna nála gondot, és nem akarok kockáztatni, h ennél is rosszabb legyen a helyzet. Narancsot pl mindig nagyon kivánok, de olvastam, h citrusféléket nem szabad. Se tejszín, pedig imádom a tejszínes szószos húsokat, tésztákat, se gomba, meg még sorolhatnám. Ti mit kerültök? Egyik nap csak vizet ittam, mert gondoltam, h lehet a gyümölcslevek miatt is fáj a hasa, de ugyanolyan rossz volt a helyzet, úh most megint iszom gyümölcslevelt, mert imádom, és nekem igazából csak azok oltják a szomjam, a víz nem nagyon. Sztetek sió eper levet szabad inni? Tudom, h epret nem lehet, de a gyümölcslének nemtom mennyi köze lehet a valódi eperhez....

Na most megyek, már így is túl sokat írtam, 11 van, és Lillus még mindig nem alszik. Már letette anyukám, csend volt egy ideig, aztán elkezdett sírni, ki kellett venni, és bukott egyet.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Nyugtonmalac! A torkával kapcs. volt valami extra tünet, vagy csak a doki látta? Vagy azért nem eszik, mert fáj amikor nyel? (talán ez lehet tünet....) Szerencse, hogy ilyen jó húsban van, így nem lehet baj ebből.
Én is olvastam, hogy ilyenkor nem lehet mit tenni, max. az immunrendszert erősíteni, és orvos akkor kell, ha láz van vagy köhögés - vagy nem eszik rendesen. Be is szedtem C vitamint és egy Elevitet.

Tercsi! Megtaláltam amit leírtam miközben a doki magyarázott, Cebionból 3x10 cseppet mondott. De én is sokallom, inkább én veszek be C vitamint. Ráadásul én is belenyaltam tegnap este - nagyon durván savanyú, marja szinte az ember lányát belülről. Nem is merem adni, csak 3 cseppet egy kiskanál anyatejbe téve egyszerre. Szinte az én nyelőcsövemet is marta.

Sensie! Üzemeljétek be a légzésfigyut, és altassátok hason Lillust. Mi is megszenvedtük a hasfájást (volt, hogy 1-1,5 óra kellett egy böfihez), de a hason alvás jót tesz, és ha elég mélyen alszik tud közben pukizni, böfizni (Dorka nem bukott). Ha beriaszt és téves, állítsátok érzékenyebbre - mi ezt tettük, mert 3-4-szer beriasztott, de szerintem rossz helyen is voltak az érzékelők a babához képest. Amint egyre nagyobb lesz Lillus elmúlik, nyugi!
Dorka mindig kézben alszik el - azóta esténként cicin, de eljutottunk az éjszakai 7-9 órás alvásokhoz! Persze most náthás, és ez elnyúlik 11-12 órára is. Magától hagyta el az éjjeli evést, először csak keveset evett 1-2-szer, és kb. 10 napja nem ébred éjszaka közepén! Max. reggel 5-6 felé, de akkor még visszaalszik 2-3 órácskára.
Én csak édeskömény vagy Lactoherb vagy Mecsek teát iszom, plusz vizet. Nem merek mást Ms. Érzékeny pocak miatt. Próbáld ki 2-3 napig gyümilé nélkül. És igyál édeskömény teát (2 l), az átmegy a tejcsivel. Nálunk az is segített (bár akkor már talán kezdte volna kinőni)

Ancsának szívesen besegítek, sok kicsi sokra megy. Jó lenne keresni DSGM gyógytornászt a közelében- hihetetlen, hogy nincs Tatabányán, nálunk Biatorbágyon is van, alapítvány, nem kell fizetni érte (9000 lakos).

Tapasztalt Anyukák! Tudom, hogy korai, de a fogzás jelei mik lesznek? Dorka 3-4 napja eszi a kezét, ujjával masszírozza az ínyét. Ha odateszem az ujjamat, nem szopizza, hanem rágcsálja! Töm a szájába mindent, a műanyag csörgőt rágcsálta (plüss nem jött be, nem kemény). Eközben folyik a nyála ezerrel. Anyum szerint ilyen lesz, ha elkezdődik a fogzás, de ez lehetetlen ilyen korban még. Majd 4-6 hónaposan.
Nem éhes, mert ezt elő tudja adni a karomban is, miközben a cici az arca mellett van, és pont tele ette magát, már nem veszi be a szájába.

Többiek! Hol vagytok? Készülődés?
Anyum ma jön, süt nekem beiglit! :lol: És ha Dorka nem lesz nyafi, elugrom valamit venni Apának - apróságot. Még sosem hagytam másra a lányom - max. apára 1 órácskát.
Na, jól tele van velem az oldal. Írjatok!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, mértem később hőt, akkor 38,8 volt popóban, este megint 37,5, de nem aggódtam, mert azt olvastam, hogy a normális testhő egyénileg 36-37,5 között változhat és a 38,5 vagy feletti láznál kell cselekedni.
Viszont tegnap éjfélkor aludt el, 7:30-tól evett, mindkét cicit odaadtam neki, mert durván tele volt, erre képzeljétek, a 2. böfiztetés előtt fekvő helyzetben akkora adagot hányt ki (ez nem bukás volt), hogy nem hittem a szememnek, öltözhettem át én is, őt is teljesen, nagyon megijedtem. :? Pont ma gondoltam, hogy megmérem, hogy mennyit is eszik reggel és így, hogy ennyi kijött (szerintem vagy 30-40 ml simán), 130 gramm volt a mennyiség.
Szerintetek normális az, hogy ennyit kihányt? Amúgy utána mosolygott és most is elvan cumival, nem meleg, nem kedvetlen, előfordul ekkora hányás minden betegség nélkül??? :roll:

Ancsának én is szívesen segítek, nekünk sincs sok, de akár 1-2 ezer forint is számít.

Nyugtonmalac - sajnálom a vírusos torkot, de Bori hamar túllesz rajta, az biztos!

Peva - én úgy tudom, hogy az első fogak 6 hós kor körül jelennek meg, de ez biztos babafüggő is, nálunk is van már nyálcsorgatás és a kezét is szokta enni Lotti, de én még nem látok kiemelkedő részeket az ínyen, ahogy írják a könyvben.

Ja, majdmeghalok, úgy fáj a fogam :roll: Amíg nem megyek dokihoz, mit csináljak, kenegessem alkohollal? Nagyon haragszom magamra, hogy nem mentem el időben, most pedig nehéz. Tegnap ellógtam az Árkádba, Zoli egy óra múlva már hívott, hogy Lotti üvölt, így rohantam haza (még csak 2 óra telt el a kajálástól, volt tej a hűtőben azért, de siettem), erre már aludt Zoli kezében. Amúgy ami volt az Árkádban, tömegnyomor, senkinek sem ajánlom, főleg nem gyerekkel, engem is löktek össze-vissza, nem is vettem semmit :roll:

Sensi - nálunk napközben már nem sok alvás van, tegnap pl. össz-vissz aludt kb. 2-3 órát nappal, de azt is 4-5 részletben. Éjjel már alszik, de tegnap is éjfélkor aludt el, előtte nyikorgott, cumit dugdostunk vissza a szájába, aztán hasra tettem, úgy aludt be igazán rendesen kb. 3-kor, addig mocorgás volt.
A riasztástól pedig ne félj, inkább riasszon, nálunk nem egyszer volt, hogy pittyent vagy be is riasztott, valószínűleg Lottika nem vett levegőt 10 mp-ig, de ez normális még a babáknál, persze kicsit ijesztő, de már nem parázok, mert megszoktam, hogy van ilyen, gyorsan ágyhoz ugrás, kislámpa fel, ránézés, megnyugvás. De hason sokkal jobban tud aludni, így hasra teszem és akkor én is tudok aludni. Szerintem ha háton fekszik is beriaszthat simán a légzésfigyelő.
Én nem hagyom sírni Lottit, max. pár percig, aztán felveszem, megnézem, mi lehet a baja. Van, amikor hiszti van, olyankor picit tovább hagyon nyűglődni, de eddig max. 7-8 percig hagytam sírni. Persze így elég nehéz napközben, mert sokszor kézben van, ott imád lenni, de csak nem lehet még elkényeztetni őket, nem?

Éva - örülök,hogy túlvagytok a vérvételen és hogy nem volt annyira gáz. Utána mi van, ha megvan az eredmény?

LKata - de édes Norbika, olyan, mint egy kis riadt madárfióka :lol:

Timi - szerintem 6 kiló felett már kicsi rá, valószínűleg szorítja vagy ki is folyik minden belőle.

Peva-Tercsimama-Kata - mindegyik baba csodaszép!!!

Marek - a játszószőnyegen jól elvoltak a babák látom, nagyon tüneményesek és a kéznyalásos kép nagyon szuper. :lol:

Na megyek, csak nyűglődök a reggelimmel, annyira fáj a fogam, megveszek :? Tuti ki fogják húzni, szerintem hétfőn el is megyek, mert ez így kínszenvedés.

Ja, karácsonyi készülődés, nálunk még nincs fa, nincs meg minden ajcsi, ma megyünk Zolival Biatorbágyra az outletbe, addig Lottit letesszük anyóséknál (hagyok ott 150 ml tejet, annyit tuti elég lesz) és elhúzunk még nekem ajcsit venni, mert cipőt akarok és azt csak együtt tudjuk megvenni.

Majd jövök még ha tudok.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Peva - nálunk is most először lesz az, hogy másra hagyjuk, vagyis volt már, hogy amíg mi vásároltunk, anyós vagy anyu vigyázott Lottira, de nálunk. Most viszont hozzájuk visszük és ugye tejet hagyok ott, nem szívesen.
Valahogy megőrülök mindig, amikor másra hagyom, nem tudom leírni az érzést, amint kilépek az ajtón, már fordulnék vissza, senkiben sem bízom meg annyira, hogy nyugodtan otthagyjam, kivéve Zolit. Tudom, hülyeség, de nem tudok ellene mit tenni, így érzek. De ma muszáj lesz :?

És itt van két hasalós kép, egyelőre ennyire megy:

Kép
Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok! :lol:

Apa 2 hétig itthon lesz velünk, így király életünk lesz! :lol: :lol: :lol:

Én is szívesen segítek Ancsáéknak! Tényleg sok kicsi sokra megy! :wink:

Fogzás!
Peva már simán lehet annak a jele! Nálunk is így kezdődött és most már van 2 pici tudor a héten mutatta meg nekem a gyerekorvos, hogy mit is nézzek! Nyáladzás, kéztömködés, rágcsálás stb. ezért van! Én most már masszírozom neki, tetszik is neki nagyon! Ez nem jelenti azt, hogy lesz is hamarosan fog, az is lehet, hogy majd csak 8 hónaposan jön ki! De ez már a kezdet állítólag! :wink:

Hozzátáplálás
Bár ez a kifejezés nem tetszik, hisz minden cicizés megmarad, csak 2 evés között kell egy-két kanál lével kóstoltatni! Na mi ma el is kezdtük! Almalével! Nagggyon ízlett a kis hercegnek! :lol: És szerencsére olyan édes almát sikerült venni, hogy nem kellett cukrozni sem meg semmi, hogy elfogadja! Vigyorgott mint a tejbe tök! :lol: 1 hétig most ez lesz, aztán jön a répa! Kíváncsian várom!
Ja és már 1 hete a torna miatt mi 1-2 kanál vizet is adunk szomjúság ellen!

Ildi! Irány a fogorvos, ne hagyd az ünnepekre! :twisted: És tudom azt az érzést, hogy ott kell hagyni valakire milyen! Én akkor úgy érzem, hogy senki nem tudja olyan jól ellátni őt, mint én! :oops: Megy az a hason lét! :wink: Nem próbáltad még, hogy elé teszel színes mesekönyvet, vagy amit szeret játék! Máté rendesen beindul ha pakolok oda neki, és a kezét is emelgeti hozzá, mint aki el akarja érni! :lol: :lol:

Pihiszék!
Köszi csajok a hozzászólásokat! Tegnapra már meg is érkezett és birtokba is vettük! ISTENI! Annyira tetszett neki, rendesen remegett az izgalomtól a játékokért és ma játékok nélkül abban volt az almalé evészet! Remélem sikerül így szoktatni, hogy ha játék van akkor ott van az áthidaló, ha nincs ott, akkor pedig evés van!

3 hós oltás! Elég jól megúsztuk! :roll: Rögtön kúpoztunk és 37,5 lett a legtöbb estére! 1 napig nem ettünk túl lelkesen és nyügi is volt de ennyi!

Időjárás!
Nálunk semmi, semmi havazás! Sőt reggel óta süt a nap! :shock:

Karácsony!
Nem vittük túlzásba a készülődést! Fa megvan, sütés főzés nem kell, anyum csinálja, ajándékok nagyjából megvannak, mert mindenki megmondta, hogy mit kér így gyorsan beszereztük! :lol: Úgy is a legnagyobb ajándékot a fa alá tesszük jelképesen! :wink:

Timi!
6 kg felett kifolyik minden! Én mondjuk még itthon ritkán ráadom, hogy elfogyjon, ha tudom, hogy volt kaki, mert a pisit még esetleg bírja, de egyébként ezért nem jó! Nem elég a nedvszívó képessége, mert nagyobb gyerek nagyobb cucc! :lol:
Oltás utánra a gyerekorvos írt fel kúpot!

Mi már 6 és fél kg járunk! :oops: Remélem lassan azért csökken a hízás üteme, mert jó kis pufik leszünk akkor, ahhoz képest, hogy honnan kezdtük!

Kép
bettike
Eger
 
 


Fogzáshoz

nem tudor hanem dudor! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Bettike, ti nagyon jól gyarapodtok, mi sajna hozzátok képest le vagyunk maradva :? 24-én leszünk 3 hónaposak és most 4650 gramm Lotti :cry: Persze nem gáz, mert elviekben a Felicitas könyv azt írja, hogy 5 vagy 6 hós korára a legtöbb gyerek megduplázza, 1 éves korára pedig megháromszorozza születési súlyát, tehát nem vagyunk elmaradva. De ti nagyon szépen híztok, ehhez azért hatalmas gratula, főleg, hogy honnan indultatok ti is, mi is!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert úgy néz ki én is elkaptam ZOlikától a vírust, lázas vagyok, nagyon görcsöl a hasam és hányingerem van, egésznap öklendezem, ezért enni szinte semmit sem tudok, a melleim teljesen leeresztettek, mi lesz így az én kis szopógépemmel?!!

Ildi

Ma telefonon megmondták az eredményt, szerencsére nagyon alacsony már a bilirubin szintje, így nincs semmi teendő, csak szoptatni és szoptatni, ami nem nehéz, mert Áron ma "csak" 6-szor szopott éjfél és reggel 7 óra között.

Ma vagyunk 2 hónaposak, képet nincs erőm feltenni, majd talán holnap, de az adatainkat beírhatod Ny.malac a táblázatba:
6120gr és 57cm.

Most megyek haldokolni, még jó , hogy itt van Lorena, aki egésznap hurcolja a babát., mert a férjem reggel óta autószerelőnél van, vizsgáztatja az autónkat.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ildi! Jól megy a hasalás! Tegyél oda játékokat, az tényleg segít az időt húzni :)

Éva! Sajnálom a vírust, homeós bogyókat szedhetsz szoptatáskor is.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Gyorsan benéztem, mert még vasalnom kell! :cry: :cry: :cry:

Két hós adatok:

58 cm és 4600 g

Rakok fel nemsokára képet is csak kicsinyíteni kell.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


És íme a két hónapos nagyfiú!

Bori fogsz játszani velem???? Elbűvöllek a mosolyommal!

Kép

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Tücsök
Bori benne van a játékban :lol: :lol: :lol: Főleg, ha közben ilyen szépen mosolyognak rá. :lol:
Ha végeztél a vasalással, akkor sok szeretettel várlak hozzánk is egy vasalós buliban...

Éva
nem semmi a súlyotok... :shock:

marek
 
 


S.O.S

fiam a héten nagyon elkezdett nyáladzani és mindig be akarja kapni a kezét. a könyvek szerint ez a fogzás jele. de szerintem ez még korai, még 2 hónapossak se vagyunk
délután aludt, kb. 20.00 órakor kezdte el a hisztit, üvölt, mind akit nyúznak, vörös a feje és könyes a szeme. szopizik, lenyugszik max. negyed órára aztán megint elölröl kezdi.
MOST ILYENKOR MI VAN?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik megúsztuk a betegséget. Kosntinak semmi baja, Ábel kicsit náthás, én meg már túl vagyok a megfázáson. Végül felhívtam a gyerekorvost, Ő coryzalia homeót ajánlotta megfázásra. Ez mehet a szopi mellett.

Sensi!
Sikerül elintézni az állampolgárságot? Szűrővizsgálatok???
Az nem jó, ha minden ételt megvonsz magadtól, hiszen a szopi miatt kell a kalória....

Peva!
Tudnál képet feltenni a hasratevésről? (kis plédet hová és hogyan, bocsi, de vizuális tipus vagyok)
Ha gondod van a kicsinyítéssel küld el nekem emilben, szívesen lekicsinyítem és visszaküldöm, de akér ide is felteszem, ha kéred! KÖSZÖNÖM!!!

pár sor a lázcsillapításról:
Azt tudjuk, h a popsiban mért értékből 0,5 fokot levonni, az a tényleges hő.
37-37,9 fok között nincs teendő, csak figyelni, peluscserekor mérni. (5 percig szabadon a popó, utánna mérni)
38-38,5 hűtőfürdő (normál hőmérsékletű fürdővíz, bele a baba, majd langyos vízzel hűteni kezdjük a baba lábánál. 25-30 fokra lemehet, 20 percig maradhat a kádban a gyermek.
38,6-38,9 között kúp+hűtőfürdő
39 foktól kúp, hűtőfürdő, doki
Görcs esetén azonnal doki, kúp, vízbe nem szabad tenni olyankor, langyos vizes lepedőbe bugyolálni

hozzátáplálás: Sok vélemény lesz, sokat fogunk erről még beszélni. Én az almát nem adnám elsőként, hiszen savas gyümölcs és az édes anyatej után a babagyomorba nem való. Tudom nálunk ez a legnépszerűbb, de józan paraszti eszemmel gondolkodom. (na meg vegyészként :) )
Én 6 hónapig anyatej (remélem most is elég lesz addig), aztán sütőtök, őszibarack elsőként. Nyáron tettünk el őszibarit a fagyasztóba, így lesz mihez nyúlnom, bár még messze van :)

alvás: képzeljétek, Konsti már két napja hatalmasakat alszik a babakocsiban. 1-2 órás séta után nem hozom be, hanem az előtérben hagyom. Simán alszik 3-4 órákat ott.... :D :D Persze amikor felébred, villámgyors vetkőzés, majd cici, mert éhen akar halni :D

hiszti: akiknél van tesó, nálatok is van hiszti????? Ábel tegnap kiakasztott. A szokásos sétánk alatt becsöngetett egy házba, jött ki pizsiben a tulaj (11 óra volt délelőtt) és mérgelődött. Én meg szégyenkeztem. (Ábel elérte a csengőt, igaz 100cm a kölköm.. :o :o ) Megszidtam, de nem foghatom a kezét egész séta alatt. Utánna be akart menni a gyógyszertárba, mert szívesen játszik ott a kirakott szórólapokkal. Mondtam, h nem kell bemennünk, erre a kismotorját felkapta és beledobta egy nagy pocsolyába :o :o :o Utánna pedig nem volt hajlandó jönni, fetrengett a földön........ Bármit próbáltam üvöltött és fetrengett.... Tudom, h nem kell tudomást venni a hisztiről, de nem hagyhatom télen a fűben feküdni....Ott álltam és bőgtem. Végül jött egy ismerős,. előtte elszégyelte magát a kölök és elindult hazafelé...... Félek mi lesz holnap, nem merek sétálni menni velük.......Nagyon elkeseredtem....... :cry: :cry: :cry: :( :( :(

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


fogzás: Konsti is nyáladzik már egy hónapja. Törölgetem, nyálkendő.... nem hinném, h ettől nyűglödne egy 2-3 hós baba, de a gyógyszertárban lehet kapni ecsetelőt, amit az ínyre kell kenni....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?