Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ez nem betegség Marcinál szerintem, mert mindíg kaja után jön ki neki, és miután kijött belőlle minden semmi baja nincs, de még nem tudtam megfigyelni egyértelműen, hogy melyik kajánál produkálja (a borsónál tuti, mert az már többször kiderült). Én ugyan ilyen voltam , de nekem mindíg a paradicsomos kajáknál volt ilyen és kb. 15-16 éves koromra maradt abba azóta nincs semmi bajom a paradicsom semelyik változatával.

Kép
Kép
incike
 
 


Amúgysem a súly számít, hanem az alkat. Én a hányásos iőszakban 58 kiló lettem, és mindenki odavolt, hogy de sz.rul nézek ki, még a nőgyógyászom is megjegyezte, hogy nagyon le vagyok fogyva, pedig ő háklis a súlyra :wink: Én 172 cm vagyok kb, és olyan 65 kilóval vagyok pont jó a környezetem szerint.
Vendég
 


Helló! Asszem az én AFP-m is alacsony, azt hiszem, de nem tudtam értelmesen kiszedni a nőből, mert neki tuti érthető volt, amit mondott, de nekem kevésbé... :) 3 értéket olvasott fel, amik közül nemtom melyik micsoda, csak a számokat (de nagyon készséges volt, hogy hajlandó volt elárulni, csak sajna nem sokat segített vele... :) ), és a számok ezek: 16,86; 0,83; 0,51 - asszem ez az utolsó, aminek elvileg 0,7 (vagy mennyi is?) fölött kéne lennie... Azért vmikor megpróbálunk elmenni a leletért, de nem tudom, összejön-e...

Félni nem félek, kövér nőknél gyakoribb az alacsony érték akkor is, ha nincs gond... Meg, ha esetleg mégis gond lenne, mi nagyon várjuk Samu tesóját, akármi is legyen vele. :)

Üdv mindenkinek! :)
Vendég
 

 
 

Dóri,

tudod ezek az AFP értékek nem sokmindent jelentenek!

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!!!!

Kedves Dóri!
Nagyon szépen köszönöm az infót! Nagyon bízok benne hogy "csak fölösleges" lesz ez a vizsgálat és minden rendben lesz! az amniónak csak egyetlen jó tulajdonsága van hogy beigazol minden gyanut vagy eloszlat meg az hogy meg lehet tudni 99%-ban kisfiú -e vagy kislány a kis Pocaklakónk:)

Kedves Anika!
Kérted hogy ha lesz erőm írjam le mi lett az első babámmal. Nos 2 év alatt megkelett erősödnöm mert sokan tudták és látták hogy terhes voltam és hogy mi lett a babával!ezért nekem még ha néha felráz a dolog tudom kezelni a dolgot! Az történt hogy a 21. terhességi héten kiderült az I. Női Klinikán hogy a magzatnak a nyakán és az arca 1 részén cysta van. Abban az esetben is csináltak amniót hogy kizárják a Down kórt és más ehez hasonló károsodást, betegséget! (ezért nem új nekem az amnió és nem félek annyira)! Ezután kéthetente a Genetikára kelett járnom és megnyugtattak nics túl nagy baj mert ez a cysta a magzat nyakán születése után 6 hónapos korára elkezd visszahúzódni majd másfél éves korára teljesen felszívódik! Meg is született egészségesen (leszámítva a cystát) a kisfiam Dominik Patrik a 34. hétre 1.88kg-val és 47 centivel! nagyon boldog voltam! 6 napot töltöttünk a Barossba és addig minden rendben volt sőt napról napra jobb volt a baba egészsége. De sajnos elkelett hagynunk a korházat mert 1 este alatt 8 baba született a 25.-26. hétre és kelett nekik a hely és minket átküldtek a Péterfibe hízókúrára! de mielőtt odaértünk volna bekellett mennünk a Bókaiba egy professzorhoz aki megnézte Domi cystáját hogy mennyire súlyos azt mondta ő is hogy fé év múlva vigyem vissza kontrolra és akkor majd meglátjuk hogy mi a teendő ezzel a dologgal . Igen ennek a hírnek nyagyon örültem de annak már kevésbé hogy a prof.-on kívül egy 10-15 fős orvos csoport végig nyomkodta a gyerekem nyakát vagyis hogy a cystát a szemem láttára és nem tudtam semmit tenni ellene! Ezzel megkezdődött a poklok pokla.... A Péterfyben nem vették észre hogy a gyereknek leesik a pulsus száma és a szívverése az oxigén hiányától ugyan is azzal hogy megnyomkorázták a pici cystáját beindították a burjánzást és elkezdett nőni a cysta ami a gyereknek úgy mond fulladást okozott!!! Amikor már súllyosbodott a helyzet átküldtek a Bókaiba minket a sebészeti részlegre ott 3 napig nézték hogy a gyerekem nem kap elegendő levegőt és hogy többször oxigénhiányos állapotba került!!!! A harmadik nap délutánján rá szánták magukat és a PIC osztályra átvitték ahol szabad légutat akartak csinálni és mivel a pici már két hete hozzávolt szokva hogy csak úgy kap oxigént ha mélyeket lélegzik a szabad légútnál is mély levegőt vett ami által kétoldali ptx-e lett (kilyukadt mind a két oldalt a mellhártyája) és középre szorította a tüdelyét és a szivét! Újra kelett éleszteni ami sikeres volt mert a kzelben volt egy sebész! "Hál Istennek" még így sem volt semmi károsultsága a babának. Azután elkezték a cystát leszívni hogy felgyorsítsák a folyamatot a felszívódást! De az a barom Professzor (már elnézést) eltalált egy nagy eret a tűvel ami által a gyerek nyaka 3x-osára nőtt! rá nem sokra eltörték a kis karját és nem vették észre csak két hét múlva de addig elkezték nála a morfiumot azzal a cimszóval hogy fáj neki a cysta(a cysta nem fáj)és lenyuktatózták mert hogy a lélegesztetógépre kötött gyerekem nyugtalan(nem volt hangja akkor nem értem mért zavarta őket) és mind ezek után kétszer 3 napos kemoterápiát vezettek le nála szövettan és az én beleegyezésem nélkül. Ezzel minden remény odaveszett mert előtték a vesélyét ami nem működött csak a vízhajtóval a vízhajtót olyan dózisban adták neki hogy állandóan kivérzet ami által 3 szor került életveszélyes állapotba(élet-halál szakadékjánál állt) a szive és a mája is megnagyobbodott! a 3. anémiás sokjánál a nővér odajönn hozzám és azt kérdezte tőlem hogy: anyuka nem gondolt még arra hogy levegyük a lélegeztető gépről hogy a baba ne szenvedjen tovább? Legszivesebben abban a percben neki kívántam volna azokat a perceket amiket megéltem! végül 3 napra elkellett jönnöm a picitől és az utolsó nap (mert másnap már menetem volna vissza hozzá) meghalt........:-( Hát "röviden" ennyi ez a szörnyű rémes történet!
De most 2.5 év szenvedés után itt van a várvavárt tesóka és ha vele is történik valami én már abba belehalok!!!!!!!!!!
Mindenkinek sok egészséget a Mamáknak és a babáknak!!!!!!!
Mindenkinek szorítok! Majd remélem hamarosan újra jelentkezem!!! És mindenkinek fel a fejjel bátorság!!!!!
Ja és remélem senkit nem rémítettem meg a történetemmel! Ha mégis attól ellnézést nem szeretnék senkit megilyeszteni vagy elilyeszteni az anyaságtól mert az egy csodálatos dolog!!!!
Szeretettel: Picihencsó

Kép
Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Ez szörnyű. Rettentően sajnálom. Édesapja hogy viselte? Szívből kívánom, hogy boldog lehess a második babátokkal!

Ne félj, az anyaságtól nem riasztasz el senkit, csak szörnyű, hogy így tönkre tudnak tenni szakemberek(!) egy pici életet, akinek minden esélye megvolt a gyógyulásra.
Vendég
 


Annyit még hozzáfűznék a történetemhez hogy a Kisfiam11 hetet élt és a szenvedéseket és a sok keserűséget, bánatot leszámítva gyönyörü 11 hét volt és imádtam a pici kis fiamal tölteni az időmet del most a segítségét kérem hogy segítsen a tesójának! :( :)

Ja és én is szeretnék azokhoz csatlakozni akik még emelgetnek!:)
Én a 2és fél éves unokaöcsémet emelgetem aki 12 kg és Imádom nem tudok neki ellen állni! De nem is lehet nekik:) De sajnos az amnió után kénytelen leszek :)

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Heni, nagyon sajnálom. Most rendben kell lennie mindennek!

Nemrég volt szó a túlzásba vitt orvosi beavatkozásról, meg a kórház veszélyeiről.....

Nekem ezzel a fórummal nem is az a bajom, hogy nem mindig tudok visszaolvasni, hanem az, hogy sokkal parásabb vagyok tőle.
Majánál egy pillanatra sem jutott eszembe, hogy baj lehet. Minden vizsgálatra, UH-ra, szülésre teljesen nyugodtan mentem.
Most meg annyi szomorú történetet hallok, csomó rossz AFP, extra vizsgálatok, genetikai tanácsadások stb. :-(
pumuklii
 
 


Hát igen engem is az a tény keserít el máig napig hogy mire volt nekik ez jó miért kellett nekik beleavatkozni egy "egészséges" kis életet teljesen tönkretenni úgy mond megölni!

Az apukájáról nem tudom hogy hogy viselte mert nem beszél róla és azt sem szereti ha én felemlítem ugyan is ő akkor amikor Domi babával várandós lettem elhagyott és csak most egy éve kezdtük újra a kapcsolatunkat! Mindent egyedül kelett végig csinálnom csak a családomra és a rokonokra támaszkodhattam de hiányzott nagyon a pici apuja mert még most is nagyon Imádom és még az sem tutdta a szeretetemet kiölni hogy terhesen elhagyott!!! Ugyan is megijedt mert még fiatal volt agyilag:D túlságosan de azóta ici picit beérett már a gyümölcs:D

Kép
Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Picihencso,
nagyon sajnálom ami Veletek történt, nagyon nehéz lehetett Neked.
Drukkolok, hogy minden rendben legyen most a picikével!!!

emese1979
 
 


Hát, ezt egyedül végigcsinálni... Nagyon drukkolok holnapra, meg a következőekre nézve.

Örülök, hogy Apa ismét veletek van! :)
Vendég
 


Picinhencsó!
Szörnyű amin átmentél! Hogy történhet meg ilyen? Rettenetes! :cry:
Szívből kívánom, hogy a tesóka egészséges, boldog kisbaba legyen. Nagyon megérdemlitek!

Sissy!
Átküldenéd priviben a szülésznőd nevét, ha nem gond? Mindenképp szeretnék én is fogadni sajátot, de eddig csak 1 nevem van, akit ajánlottak.

Adraci!
Azt olvastam, hogy a baba születése utáni alvás ritmusa kb. olyan lesz, mint a pociban volt. Ergo én felkészülhetek az éjszakai műszakra....

Vucuska, Szofi!
Köszi a válaszokat! Ma megyek majd nődokihoz, kiváncsi vagyok mit mond. Majd megírom.

Babamozgás:
Babucim egyre erősebbeket rúg, néha hullámzó mozgásokat érzek a pocimban. A várandós naptár szerint már 30 cm a hossza, szóval lassan kezdi berúgni a ház falát. :)

Kép
mozza
 
 


Ja, téma volt a pociban mozgékonyság, meg a születés utáni. Nem tudom, végülis leírtam-e, de nem keresgélek, inkább ismétlem, ha már szóltam róla... :) Az alvásritmusról jutott eszembe. Mert Samu MINDIG borzasztóan aktív volt a hasamban (talán éjjel volt, mikor nem annyira, de nem tudom, mert azért én is aludtam... :) ). Szóval annyiban lett igaz a mozgékony baba kívül is mozgalmassága, hogy nagyon szeret mozogni, minden mozgásos tevékenység hamar jelentkezett nála (fordulás, ülés, felállás, járás), de nem izgága, nem ideges, csak mozgékony. :)
Vendég
 


Picihencso
Nagyon sajnálom ami veletek, veled történt. Minden elismerésem, hogy erős tudtál lenni és végig tudtad csinálni.
A második babádhoz pedig sok sikert és kitartást. Nem lesz gond, higyj benne és minden rendben lesz.

Én is hiszem , hogy minden rendben lesz nálunk is még, ha tudom, hogy 50-50% van erre és arra is, de próbálok mindent pozitív oldalról nézni.

Kép
Kép
incike
 
 


El vagyok tűnve nagyon,de karácsonyi vásárolgatás megy....pedg ajándék már nem kell....

Tegnap este nekem is annyira beszúrt vmi ott alul...baba is rugdosott.Alig bírtam kiegyenesedni!Olyan voltam mint egy felfújt lufi!Ilyen még nem volt!!!Egyre nagyobb gondolom a baba!Na meg a hasam!


Ma este igyekszem jönni,olvasni,írni! :wink:

annus11
 
 


Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat most úgy érzem nagyon szükségem van rá!!!!! Én is bízok nagyon benne hogy minden rendben lesz bár igaz jutnak olyan butaságok az eszembe hogy velem van biztos baj , biztos miattam van mind ez lehet nem vagyok elég érett az egészséges magzatok kihordására vagy valami ilyen lehet a dologban! Bár én kérni akartam Domi halála után genetikai vizsgálatot de azt mondták nem kell mert ez nem genetikailag alakult ki neki de remélem ennél a babánál nem lesz semmi baj nem lesz nyitott gerincű! Épp tegnap este láttam pont egy ilyen babát az rtl klubbon nem volt jó látvány:(

Kép
Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Heni,

sajnálom én is nagyon, hogy ezt kellett átélned.
Itt az új lehetőség és a pozitív gondolatok hidd el nagyon, de nagyon sokat számítanak!

Mozza, neked éjszaka tevékenykedik a pici? :D

Úgy érzem, amikor én is fáradok, ő is; de az biztos, hogy nap közben elég gyakran és intenzíven érzem, hogy fontos dolga van! :lol:

De Dóri, te megnyugtattál!

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem tudtam jönni, mert közben elutaztunk, tegnap meg szinte egész nap nem voltunk itthon.
Dokinál is voltam tegnap délután, minden rendben van,

ülőmagasságunk: 112,5mm
combcsont: 22,5mm
pocak: 109,6mm
és még mindig kislány! :)

Holnap megyek AFP-re :? , de jó lesz.

most pedig visszaolvasgatok...
krém
 
 


Felszeretnék tenni egy-két kérdést! :) Ti is szoktátok úgy érezni a pocakotokat mintha legalább 5 kg tégla lenne benne? Nehéz és feszül le akar szakadni? Mert nekem ilyen szokott lenni ha sokat mászkálok vagy cipelek vagy ha teleeszem magam szerintetek ez baj? Meg ha túlságosan fáradt vagyok mert mozgékony napom volt akkor is ugyan ez a tapasztalatom! Lehet az én PiciManócskám így akarja közölni velem hogy most már pihenjek????? Mert Domibabánál nem nagyon voltak ilyen tüneteim bár nem is nagyon figyelgettem lehet csak én is túl sokat foglalkozok magammal és minden rezdülésre odafigyelek mert féltem a babámat!

És megtudnátok mondani nekem hogy hol tudnám az adatlapomon változtatni?

Kép
Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Heni,
nekem is szokott lenni ilyen :) nő a méhed, a baba, szóval belefér. De pihengess, ha megtehed, mikor ezt érzed!

emese1979
 
 


Akkor jó köszönöm szépen!!!! Hát én 8 hetes terhes voltam amikor kiderült és másnap ki is írattam magam táppénzre mondván nem akarok kockáztatni azóta próbálok sokat pihenni mert ugyan is csak akkor érzem jól magam meg a pocakom is ha fekszek és nincs rajtam kényelmetlen ruha pl nadrág ami nyomná amikor ülök szóval max csak a nagyon muszáj dolgokat csinálom meg a legtöbb időt a pihenéssel töltöm! ezért nem értem miért lehet baj a picivel mikor nagyon odafigyelek mindenre és még óvom is nagyon sok mindentől őt is és magam is!!:(


Kép
Kép

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak kicsit elvesztem mostanában és látom mennyi új kismami van. Sajna nem nagyon volt időm visszaolvasni, viszont:

Incike: megragadta a szemem, hogy valami gond lehet a babócád agyával??? Mi a probléma? Csak mert én ikreket várok, egy fiú-egy lány, és a kislány agyával sem stimmel valami. Nagyobb a kamrai űr, mint a normál, de még nem kóros. Voltunk is emiatt Debrecenben genetikai UH-n. Ott mondták ezt, és 22-re rendeltek vissza. Nekem is felajánlották az amniót, de nekem azt mondták, hogy 0,5-1 % az esélye a kromoszómarendellenességnek, és a vetélés kockázata is ennyi, így nem mentünk bele, főleg úgy, hogy nálunk két baba van és a kisfiú teljesen rendben van. Szóval ha leírnád, akár priviben is, hogy nálad mit találtak nagyon megköszönném.

Amúgy az én AFP-m 2,63 és 2,5-ig jó, de ez ikreknél előfordulhat, hogy magasabb. Na akkor most döntsem el, hogy miért magas :evil:

Majd visszaolvasok, és akkor jövök még!

Kép
Kép
nikole
 
 


Nikole! Amennyire én értek hozzá, ikreknél a 2,63-as AFP teljesen normálisnak modható. De biztosat mindig csak az UH tud. Ma tényleg nem kell ár senkinek attól izgulnia, hogy milyen lett az AFP értéke, mert bármilyen irányban is lehet eltérése elég gyakran a vizsgálatnak akkor is, ha nincs oka. Szóval az UH a mérvadó. Reméljük, semmi baj a kislánnyal sem! Drukkolunk.
Vendég
 


Picihencsó! Mit szeretnél megváltoztatni az adatlapon?

Hean! Van bármi újság?
Vendég
 


Nikol
A bal agyi kamra nagyobb, mint a jobb oldali(ez vízfejűségig fokozódhat vagy rosszabb is lehet, ami nem fér össze az élettel) + a méhlepény egy ponton felritkult. Azért kell most folyamatosan uh-n követni a fejlődését, hogy melyik irányba változik.

Kép
Kép
incike
 
 


Dóri
A vonalzót mindig be kell másolnom mert később csináltam mint hogy ide regisztráltam volna és ide nem írtam be az adatlapomon és ezért mindig másolgatni kell csak ezt szeretném megváltoztatni de sehol nem találom hogy hol tehetem ezt meg, meg szeretnék felrakni képet is :)

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Viszont az AFP jó lett.

Kép
Kép
incike
 
 


Heni! Találsz az oldal majdnem tetején egy legördülő menüt, Segédletek felirattal. Ott van a legördülő dolgok között a Profil nevű. Ott tudod megváltoztatni az aláírásodat, ha oda másolod be a vonalzódat, akkor mindig megjelenik a neveddel együtt. :)

És oda tudsz feltölteni avatar-képet is.

Ha nem sikerül, akkor csak szólj, majd vmit még próbálok segíteni. :) Üdv.
Vendég
 


Incike és Nikole nagyon szorítok nektek!!!! És remélem semmi baj nem lesz a babócákkal fel a fejjel és bizakodjunk hogy egészségesek lesznek a babáink!!!!!!!

Azért tetszik nekem ez a fórum mert itt legalább segítjük egymásban önteni a lelket amire van amikor nagy szükségünk van rá!!!!

Szorítok mindenkinek nagyon!

Kép
Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Sziasztok!

Most megint lemaradtam, mint a borravaló, de örömmel jelentem: visszaolvastam mind a 8-9 oldalt, amit a távollétemben termeltetek!! :lol: Persze nem emlékszem a felére sem annak, amit írni akartam, de pórbájuk meg:

Zili, Inci, Piciheni, üdv itt köztünk, jó, hogy még mindig rendületlenül gyarapszunk!! Heni, nagyon sajnálom, ami a kisfiaddal történt, nem tudom, én ép ésszel túléltem volna-e... :( Szívből kívánom neked, hogy a mostani terhességed problémamentes legyen!!! Inci, neked is kitartás a vizsgálatokhoz, drukkolok, hogy minden rendben legyen!!

Hean, neked is megy tengernyi drukk!!!

Szofi, igen a pocak már nálam is alakul... :lol: :lol: Az a vicces, hogy sztem már egyértelműen látszik, ennek ellenére a kollégáim között még mindig van, akinek nem esett le a szitu :shock: :shock: Ami viszont a súlygarapodást illeti, nekem már sikerült összeszednem 6 kilót... :oops: :oops: Bár vigasztal, hogy múlt héten a szemész néni, amikor megtudta, hogy 20 hetes terhes vagyok, csak rám nézett elkerekedett szemekkel, mondván: "És a gyereket hova tette?"

Apropó szemész: rendebjött a szemem, elmúlt a gyulladás, ami szerencsére nem is gyulladás volt, legalábbis nem vírus vagy baci okozta, hanem valószínűleg az az enyhe ínygyulladás, amit az új fogkefe miatt kaptam (erősebb sörtéjűt vásároltam a réginél, és felsértette az ínyemet). Azért meglep, hogy mennyivel érzékenyebb a szervezetem...

Tinu, én is szeretném kipróbálni a relax-csoportot, de sajna én még dolgozni fogok január-március között... Azért megpróbálom megoldani, nagyon érdekelne a dolog!! :lol: Más: az Imrében VIP-szoba kell ahhoz, hogy a Kedves bejöhessen hozzám?! És egy ablakon át láthatja csak a saját lányát?! Uhhh... :shock: :shock: Ez azért így egy kicsit erős...

Pumukli, hogy van pontosan ez a GYED-dolog? ha én jan-márc. között még fizut kapok, akkor a magasabb szja-sáv miatt többet vonnak le a GYED-emből? És aztán a különbözetet valahogy visszaigényelhetem? Vagy mi...? :oops: :oops: Bocs, de nekem ez kínai...

Zdori, Szofi, és akit még érint: azt hiszem, orvosi igényességgel és alapossággal leszögezhetjük, hogy a "nagy corpus" (kopirájgt báj Szofi'sz doki) :lol: alacsonyabb AFP eredményt okoz! :lol: :lol:

Hálapénz-téma: én már rég beletörődtem, hogy ez kell, ez jár, ez elválaszthatatlan a magyar eü-től. Egyelőre. A méhen kívüli terhességemmel megjártam hálapénz és "saját" orvos nélkül a Szent János Kórházat, hát ellenségemnek se kívánom!! :twisted:

Fájások: valaki említette a pocak egyik oldalán jelentkező, féloldalas fájdalmat, főleg (fekvésben) forduláskor. Ez nálam is gyakran előfordul, de sztem normális!!

És végül: KisKamilla nálunk jól van, sokat rudgos, de kívülről ez (anyukája nagy corpusa miatt, ugye :lol: :lol: ) ez még nem látszik.
Na jó, most abbahagyom, mielőtt Háború és béke lesz belőle... :lol:
[/b]

Kép

Kép
zsüci
 
 


Zsüci
Ez kicsit bonyolult. MÉg nem tudom, hogy változtak 2009-ben az adósávok, kulcsok. De alapul veszem a 2008-at, hogy megértsd. A jövedelem 1,550,000 FT-ig 18%-kal adózik, e fölött 36%-kal. Ha neked felette van, akkor kevesebb gyed-et lesz, mint amit mi max nettóként számolruk (83eFt). De 2010-ben, amikor csak gyed lesz a jövedelmed, akkor a max lesz.

Az adójóváírás meg 1,250,000 FT jövedelemig járt (18%, max 11.340 Ft Havonta). Ha ennél több a jövedelem, de nem több mint 2,762,000 FT akkor is jár, csak kevesebb. Ha ezt nem vonják év közben (mint Panndinál) akkor év végén visszajár.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Heni, szörnyű amin átmentél! nagyon sajnálom! Én hiszek benne, hogy fentről segít a kistesójának és most minden a legnagyobb rendben lesz!

Dór, nekem is ez a sorrend volt az AFP leleten és az utolsó a hepatitisz kórokozót mutatja aki, aminek 0.9 alatt kell lennie, szerintem neked is ezt mutatja.

Voltunk ma uh-n, fel is húztak, mert hiába kértem telefonon időpontot és nem voltam rajta a listán, nagy nehezen beengedtek, de Apa nem jöhetett be. Viszont úgy néz ki, hogy nem szégyenlős és megmutatta magát, nagy valószínűség szerint Iringónk lesz! :-)

Zsüci, próbáltam továbbra is hatni apára, hogy nekünk is Kamillánk legyen, de azt mondta, majd a 3. :-)
Vendég
 


És neked mik lettek a számok?
Vendég
 


Sziasztok
Még mindig nincs net, és nem tudtam visszaolvasni, de azért irok :)
jó sokat termeltetek :) remélem hamar bevezetik a netet.

Heni,
sajnálom ami veletek történt :( szörnyű lehetett...
De biztos vagyok benne, hogy most nem lesz semmi baj.

Böbi,
Gratula Iringohoz :D
Gyöngy hogy van?

Képzeljétek sikerült a számvitel vizsgám, el se hiszem :D

Incike
remélem nálatok is minden rendben lesz!!!

Krém,
Gratula a kislányhoz :)

Nekünk tegnap megint megerősítették, hogy fiú. :)

Na valahogy megprobálom behozni a lemaradást, és olvasok.

puszi

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Pumukli, köszi, hálám a sírig, ugye.
Ezek szerint 2009-ben 1.550.000 Ft (gondolom bruttó) alatt kéne tartani a jövedelmemet, hogy max gyedet kapjak. De, mivel az év első négy hónapjában még dolgozom, ill. szabin-táppénzen leszek, majd 6 hónapig TGYÁS, ami nekem elég magas lesz, ez gyakorlatilag lehetetlen. Vagyis, az év utsó két hónapjában kapott GYED-ből is 36% szja-t vonnak le, marad ezek szerint (100e Ft max GYEDdel számolva) kábé 64.000 Ft?!?!?! Per hó?!?!?! :shock: :shock: :evil: :evil: (Nincs annyi sokk-emotikon, ami kifejezné, amit most érzek...)

Vagyis állam bácsi engem büntet azért, mert amúgy is temérdek adót fizetek be, amit aztán számolatlanul költhetnek el??????????? Asszem, most simán felveszem a versenyt Tinuval őrjöngésügyileg, sikoltozni tudnék a dühtől, na haragudjatok, ez persze nem a Ti hibátok, különösen nem a tiér Pumukli, de ha megnézem a bérpapíromon, hogy egy hónapban mennyi szja-t vagy tb-t vonnak le tőlem, és mit kapok ezért? Sz*r, fizetős, hálapénzes eü-t, sztrájkot buszon, metrón, vasúton, vacak utakat, lepusztult országot... Grrrrrr.... :twisted: :twisted:

Abbahagytam.

Kép

Kép
zsüci
 
 


Böbi,
félek én is így járok, mert amikor foglaltam időpontot jan 5-re, még nem volt 2009-es naptár, és cetlire írta...
Grtatula a kislányhoz!
pumuklii
 
 


Pumukli, inkább csöröj oda, így is 1 órát vártunk, mire bekönyörögtem magam. Szerencsére maga a doktornő rendes volt és barátságos. Kellett is, mert én kisfiút vártam, de az a legeslegfontosabb, hogy egészséges legyen! Most már virul a fejem, meg is leptem magam egy hajsimítóval, duplalányos anyuka legyen szép! :lol:

Eszto, még vérzik a szája, de már nagyon eleven, márpedig a beteg gyerek nem huncutkodik. :wink:

Dóri:
48.78
1.52
0,27
Vendég
 


Zsüci,
én még mindig nem tértem magamhoz a GYED miatt, hasonló helyzetben vagyok mint Te.. azért ez a 64 e ft nagyon gáz :( még jó, h jön rá a családi pótlék és "csak" két hónapról van szó.... :( :(

emese1979
 
 


Na akkor ami ezen az oldalon van!

Emese,Zsüci!
Én továbbra se tudom h pontosan mennyit fogok majd kapni....mondjuk egy szavam se lehet!örülök ha kapok vmit!Apcim is mindig kiakad h mennyit vonnak tőle....szörnyű!

Farkas!

Gratula a kislányhoz!!!Örülök h ti is megtudtátok így karácsony elött,mi még találgatunk...de kezdem ezt is élvezni :wink:

Eszter!
Gratula a vizsgához!!

Incike,Hean,Nikol!

Nagyon szorítok mindenkinek h a babával végül minden oké legyen!!!Próbáljatok sokat pihenni,kikapcsolódni!És nem gondolni a legrosszabbra!Sokat számít a pozitív gondolkozás!!!!

Krém!
Gratula az eredményekhez!

Picihencsó!
Nagyon csodállak amiért egy ilyen szomorú eset után még újra belevágtatok!Télleg sok erő kell hozzá!Drukkolok neked is h minden a legnagyobb rendben legyen!!! :wink:

Mozza!
Én meg pont azt olvastam h fordított a biortimusuk...tehát ha majd kinn lesz akkor megfordul...na amjd kíváncsi vagyok.Nekem is szokott éjjel rúgni!A legnyugisabb talán hajnalban és a reggeli órákban!

annus11
 
 


Mindenkinek köszönöm a szurkolást.
Viszont én már számoltam magamban, ha tovább romlik a helyzet mi lesz :cry: , de remélem inkább javulni fogunk.

Kép
Kép
incike
 
 


Incike!

Jól látom, hogy Marcell ma 3 éves? BOLDOG SZÜLINAPOT neki!
Nekem is ma van :-)
pumuklii
 
 


Zsüci,Farkas,Eszter és Annus!!! Nagyon szépen köszönöm a bátorítást én is remélem hogy nálatok is rendben marad minden szívből kívánom és szorítok értetek!
Eszter Gratula a vizsgádhoz!
Farkas neked pedig Gratulálok a kislányodhoz :)
Én is inkább fiú párti vagyok de vany olyan napom hogy kislányra vágyom :) de nekem teljesen mindegy csak egészséges legyen és nelegyen semmi baja :)

Látom volt szó a GYESről én csak azt szeretném kérdezni hogy mikor lehet a TGYES-t igényelni mikor jár az?

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


TGYÁS
A terhességi-gyermekágyi segély annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül 180 napon át biztosított volt, és

· a biztosítás fennállása alatt, vagy

· a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, vagy

· a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl táppénz illetőleg baleseti táppénz folyósításának ideje alatt (vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül) szül.

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL
pumuklii
 
 


pumukli, boldog születésnapot!


Marcellnek is!
Vendég
 


Zdori,
"és a számok ezek: 16,86; 0,83; 0,51 - asszem ez az utolsó, aminek elvileg 0,7 (vagy mennyi is?) fölött kéne lennie"

Az első kettő az AFP. Először ng/ml mértékegységben, majd az átszámolva MoM értékre- itt már a testsúlyt figyelembe veszik(0,83)
Ha az utolsó a Farkas által is írt hepatitis ellenanyagszint, akkor MINDEN oké :lol:
Züci, köszönöm
Mindenkinek szép estét kívánok, Inci, Hencso, Hean, csak optimistán.
zili
 
 


Sziasztok! :)

Ma meglett az AFP eredményünk: 1,25 lett, azt mondta a néni ez tökéletes! Mostmár a fene se igazodik ki rajta! :D

Mindenkinek mennek a drukkok, akinek mostanában lesz valamilyen vizsgálata! :D

Remélem még tudok jelentkezni karácsony előtt is! :lol:

KépKép
ancsika80
 
 


Köszi szépen Pumuklii!!! Nyugodalmas jóéjjszakát kívánok mindenkinek!!! Nem tudom mikor tudok legközelebb jelentkezni!!!!! De addig is mindenkinek szorítok és fel a fejjel!!!!!!!!
Sziasztok!!!!!!

Kép


Kép
picihencso
Hatvan
 
 


Pumukli és Marci! Nagyon nagyon boldog születésnapot!!!

Mi meg ma vagyunk 12 éve együtt a párommal, kaptam is 3 szál vörösrózsát, mivel mától tudja, hogy 3 nővel kell leélnie az életét! :lol:
Vendég
 


Dóri

Szimpatikus amit írsz. Mi is nagyon várjuk a babákat és nem számít, hogy milyenek, persze bízom abban, hogy egészségesek, de ha nem, akkor is a miénk és nagyon fogjuk szeretni.

Heni
Szomorú azit írtál. Végigkönnyeztem. Most sikerülnie kell, szorítok!

Pumukli
NE aggódj, most is rendben lesz minden. Ne izgulj, nincs miért.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Pumukli Isten éltessen!

Incike
Marcit is Isten éltesse! :)

KépKép

KépKép
anika78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: