Új privát üzeneted érkezett!

Phibi!

Milyen hozzászólásokra gondolsz?
Itt mindenki egy véleményen van, ha pedig nem, az a másik mávos topicba megy, hogy ne terhelje a szülni készülőket. Amúgy hogy lehetsz régi babanetes 5 hozzászólással?

Üdv: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Lányok!

Sajnálattal tapasztaltam, hogy senki de senki nem ajánlott nekem orvost. Még mailbe semKép
El vagyok keseredve. Kérlek benneteket, ha egy kis időtök engedi, pár szóban irjatok nekem!!!
El felejtettem mondnai, hogy első bébimet is a MÁV-ban szültem, HSZ-es voltam.
Köszi
musi
musi
 
 


Musi!

Mail ment!!!!

Üdv: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 

 
 

sziasztok,
most csak roviden irok. mi ma hazajottunk, hedivel, egy nappal hamarabb, mert minden nagyon rendben van. hedi nagyon jol szopizik,tej is van boven. majd irok reszletes beszamolot,igyekszem, minel hamarabb.
arrol is hirt adok, hogy tunde tegnap eletet adott panka lucanak, delutan, csaszarmetszessel. mindketten jol vannak (kepzeljetek, egy szobaba kerultunk!),panka nagyon edes volt, es mar kezdett szopizni is. tunde pedig nagyon strammul van, tenyleg.
zafi? veronika? zsuzso? hogy vagytok? nsgyon szurkolok nektek
sziasztok
dori
idras
 
 


Dikó!

Köszönöm megkaptamKép
musi
 
 


Sziasztok!

Dóri!
Gratulálok mégegyszer!Kép És köszi a híreket Tündéékről! De jó, hogy sikerült összefutnotok!Kép
Kíváncsian várom a beszámolódat!

Veronika! Veled mi újság? Talán már te is?

Én ma már mindent bevetettem, ablakot pucoltam, lépcsőztem, de a keményedéseken kívül semmi.

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Gratula azoknak, akik már ketten vannak! Jó babázást!

Szerintem már Veronika is megszült, mert rég nem írt!!

Zafi! Lassan Te is indulhatsz! Szorítok!

Üdv: Dikó

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok,

Veronika férje vagyok, az okoskodás jó volt, mert ma délután kettő után tíz perccel megszületett a lányunk Adél Jolán, 3 kiló, zöldeskék a szeme és barnásszőke a haja (már kezdek belejönni, mit kell mondani), Vera és Ő is jól vannak.

Kristóf
kóci
 
 


Gratulálunk Veronika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zafi Veled mi a helyzet? Mész már?

KépKépKép
dikó1
 
 


Tündének és Veronikának gratulálok!Ezek szerint sikerült,hogy ne egyszerre szüljenek ugyanannál a dokinál,de mégis találkozhatnak bent.Zafi,nem segített a torna sem?Majd talán ma...És akkor egész jó kis csapat jönne össze.

Anikó
Névtelen
 


Gratula Veronikának is! Ez nagyon jól halad.
Az én influenzám is végre egy kicsit jobb (kopp-kopp), de nagyon szeretnék még elgalább egy hetet.

Megnéznétek, hogy most milyen kép van a profilomban? Vmi nem műxik.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Sziasztok!

Veronika! Gratulálok nektek!KépKépKépKép
Most már csak én maradtam a négyesfogatból, de ahogy magamat nézem, még maradok is egy kicsit, pedig nagyon szeretnék Tündéékkel és Veronikáékkal odabent találkozni!Kép

Zsuzsó! Műxik ez! Most egy édes gyermek van a képen overallban!Kép

Anikó! Igen, ha tartjuk a sorrendet, akkor nekem ma kéne következnem...

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Musi, szia, én is írtam Neked!

Veronika, gratulálokKépKépKépKépKép Jó egészséget, és sok-sok tejcsit kívánok!

Majd várjuk a beszámolótKép

Sziasztok,
Beja
beja
 
 


Jaj, de béna vagyok!

Tünde, természetesen Nektek is hatalmas gratula!!!! KépKépKép
beja
 
 


Sziasztok!! Még ide nem írogattam, de ami késik nem múlik, mert én is a Mávban szeretnék szülni.

BEJA, de jó, de jó, nagyon régen hallottam felőled, bár Kubuka Kriszta néha leadta az infót, hogy Ti is készültök a 2. babóra. Lehet, hogy még emlékszel rám, találkoztunk babanetes talin is, akkor KÉS néven futottam. Nagy nehezen sikerült nekem is ide kecmeregnem, megjártam a rögös utat, és most a 9. héten járok.

Jövök még, puszi
Kata
csillagocska
 


Zafi,
köszi. Igen, akkor csak én nem azt látom, amit ti, de tényleg műxik.
Ha megvársz, azért gondolom, nem akarsz, akkor teszek föl képet magamról is.
Ugye te írtad, hogy anno a kislányod 2,5 héttel hamarabb született?
Ha ez a babám úgy születne, mint az első, akkor ma kellett volna megszületnie. Még szerencse, hogy így is figyelmeztetnek bennünket arra, hogy ők teljesen másmilyenek.
Mindenkinek jó pocaknövesztést!
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Beja!

Igen, köszi, most olvastamKép
musi
 
 


LááányokKépKépKép

Ma hajnali 4.05-kor megszületett Hajdu Péter Márton, Zafi kisfia, 4150 grammal és 58 centivel, a magzatvíz elfolyásától számított 2 (!) óra alattKépKépKép Nagyon fájt neki, vágtak is, "de a fene sem bánja" - így ZafiKép Orvosa (Tidrenczel) és szülésznője (Ottília) is ott voltak, nagyon jó páros volt állítólag.

Még egyszer gratula itt isKépKépKép

Sziasztok,
Beja
beja
 
 


sziasztok,
akkor mindannyian 5 nap alatt "vegeztunk". zsuzso, most mar rad koncentralunk! zafi, vero, tunde akkor ti talalkoztok is majd bent. ha jol tudom tunde szombaton mehet majd haza.
mi jol vagyunk, hedi nyugis, rengeteget szopik, 3 orankent ebred, ejszaka is, de szopi utan rogton visszaalszik. majd most letoltok kepeket es teszek fel rola. ma lesz mar 5 napos, hat igen...mulik az ido
sziasztok
dori
idras
 
 


Nagy gratula Zafinak!!!!!!!

Zsuzso, már csak Te vagy hátra!! Hajráááá!!

KépKépKép
dikó1
 
 


Gratula Zafinak!

Köszi, drukkoljatok, de most még egy hetet kérek. Már nem vagyok lázas, de még eléggé köhögök. Azért kezd visszatérni az erőm és ezzel együtt a jó kedvem is.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


üdvözlet mindenkinek itthonról!!!

előszőr is köszönöm a gratulációkat!
se veronikával se zafival nem találkoztam Kép Kép Kép ..mondjuk ott a leghátsó szobában (309) semmi mozgás nem volt, dóri hazamenetele után egyedül voltam. szóval előbb hazaengedtek, de holnap vissza kell mennünk bcg-re és pku szűrésre, de igy is megéri itthon aludni végre Kép
lehet hogy holnap meg tudom lesni őket Kép
mit szóltok?? ..császár után 3 nappal otthon! jó mi? nézett a doki is, de tényleg jól vagyok és a gyerek is hál'istennek, bár tegnap este rám riasztottak, hogy túl sárga, ezért reggel vért vesznek tőle. vérvétel megtörtént, de szerencsére normál értéket mutatott! (igazad volt dóri, ezek sárgaság mániások!) ráadásul az egyik doki nő azt mondta előző nap, hogy semmi gond, megkaphatja a bcg-t ma haza menetel előtt, erre a ma reggeli (kissé antipatikus vörösesbarna) közölte, hogy vissza kell mennem holnap, mert semmi képp nem adja be neki 3 naposan, mert még nem érett rá.. :-O na most akkor mi van?? na mind1 holnap vissza megyünk.
a szüléstörténetem nem irom le, mert semmi izgalmas nem volt, beérkezésünkkor kiderült császár lesz, úgy hogy ennek szellemében zajlottak tovább az események. (ctg, beöntés, infúzió, katéter, műtő)
dórival töltött fél nap volt a legjobb Kép

üdv tünde
panka1971
 
 


sziasztok,
tunde, de jo, hogy ilyen hamar hazamentetek!!! ugye mondtam, hogy a sargasaggal vigyazni kell. remelem osszefutsz ma veraval es zafival is. bar lassan ok is mennek mar haza.
tejed lett: panka baba (off: luka)jol szopik?
kepzeljetek hediket tegnap mertem eloszor, hogy megis lassam mennyit eszik, hat akkor epp 100-at szopott, 5 naposan, hat nem mondom, a kisasszony jo etvagyu:-)
ja, es ejszaka csak 4 orankent ebresztett, hat nem tudom hogy lesz kesobb, de egyenlore nagyon biztato.
sziasztok
dori
idras
 
 


sziasztok, tettem fel uj kepet, ma keszult!
dori
idras
 
 


Musi, én majd inkább a szülés után nyilatkozom érdemben.
Dóri,
nincs kép :-((
Tünde,
miért lett császár?
Én anno négy nap után mentem haza császár után, de három nap után is belefért volna, tényleg sokkal jobb otthon.
Én tegnap találkoztam a szülésznővel, annyira aranyos volt. Nagyon bízom benne, hogy most rendesen mehet a dolog. Szorítsatok!

Zsuzsó
zsuzso
 
 


zsuzso: nekem bejon a kep, az hogy lehet?
nagyon drukkolok neked,"a normal", konnyu szulesert!
tunde: irjal majd, hogy hogy vagytok? es malna mikepp veszi a kicsi pankat?
misu egyenlore nagyon lelkes, gyenged a kicsi hugaval!
szep delutant
dori
idras
 
 


Tünde!
Eddig inkább csak olvastam ezt a fórumot, de közeleg a szülésem ideje és nekem is császárom lesz. Igy engem érdekelne, hogy milyen volt a császár, hogy érzéstelenítettek, meddig kellett feküdni, mikor kaptad meg a babádat stb. Ja és hol mütöttek? A szülőszobák melletti mütőben vagy valahol máshol?
darla
 
 


Szia Dóri!

Nekem is bejön a kép,nagyon szépek!Gratulálok még egyszer!

Helló Tünde!

De kár,hogy nem találkoztatok,pedig én úgy örültem,hogy sikerült ilyen egyszerre bent lennetek.
Engem az érdekelne,hogy milyen volt a doki,tudod,én is Nála készülök szülni.Ezért kértem,hogy esetleg levelezhetnénk magánban.Tudom,hogy itt nem akarsz írni erről.
Anikó
Névtelen
 


Zsuzso!

Én nagyon szorítok neked, hogy simán szülhessél! És majd várom az infokatKép
musi
 
 


Darla,
nekem tavaly decemberben volt egy császárom. A szülőszobák melletti műtőben végzik, a papa végignézheti, de ponyvával el van választva a "véres" jelenetektől. Neki rögtön oda is adják a picit.
Aztán téged áttólnak a császáros megőrzőbe, oda nem hivatalosan, de elkísérhet a férjed. Nekem még egyszer behozták megmutatni a babát. Aztán 12 óra múlva próbálnak lábra állítani. Az nem túl kellemes, de ha sikerül, utána azonnal megkapod a gyereket, és onnantól veled is maradhat. Te pedig átköltözöl a rendes szobába.
Legalábbis nálunk így volt. Gondolom, akit altatnak, annál egy kicsit más.

Dóri,
Sajnálom, hogy nem tudom megnézni a képet. Úgy tűnik nálam béna valami.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzso!
Köszönöm szépen a válaszod! Kiváncsi vagyok mások tapasztalatára is, mert azon még gondolkozhatom, hogy EDA-val vagy altatással kérjem a császárt.
darla
 
 


Darla,
Azért spinális érzéstelenítéssel szerintem jobb, mert jobban részt veszel az egészben. Minden rémhír ellenére nálam semmilyen mellékhatása nem volt, nem fájt a fejem meg ilyenek. Mondjuk én sajnos, elájultam közben, máig sem tudjuk, miért, így pont a kiemelésnél olyan volt, mintha altattak volna.
Musi,
Köszi a drukkot.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Veronika és Zafi!

Nagyon örülök és gratulálok nektek!!!
Remélem egymás közelében lehettek a szülészeti osztályon. Kép

Majd meséljetek!

Fiona
fiona
 
 


Szia Darla! Nekem is császár volt, január elsején szültem. Normál szülésnek indult, EDA-t kértem, aztán úgy alakult, hogy császározni kell. Az EDA-val semmilyen negatív tapasztalatom nem volt. Zsuzsóhoz hasonlóan az én férjem is nézhette a dolgot, bár nem sokat látott üvegen keresztül, zöld anyaggal elparavánozva voltam mellkastól lefelé. Viszont miután kivették a picit, kb. 20 percig tarthatta a kezében, amíg engem összevarrtak. Azután én is az örzőbe kerültem, a férjem is bejöhettett, mert egyedül voltam. A picit is behozták, rá tudtam tenni a mellemre.Este 11-kor született a pici, reggel 6-kor már a saját lábamon mentem át a szobába, ahol végig maradhattam. Szóval én nagyon jól viseltem a dolgot. Utána még pár napig nem nagyon tud az ember tüsszenteni, nevetni, felülni, de aztán hamar rendbejön. Viszont ami engem meglepett, hogy szülés után is úgy néztem ki, mintha még bennem lenne mégegy gyerek. Szóval kell egy jópár nap, míg az ember pocija lemegy...
Ne izguljál, jó kezekben leszel! Jó szülést, és egészséges babácskát!
kalló_judit
 
 


Darla!

Én is spinállal szültem a kisfiamat, mert sürgősségi császár lett a dologból. De nekem semmiféle negatív utohatása nem volt, hacsak az nem hogy 12 orán keresztül nem szabadott megemelnem a fejem, és nem szabadott felkelnem. De hajnal 1/2 3 kor született Ádi és délután 1/2 5-kor már mehettem zuhanyozni, igaz csak kísérettel. de igy rögtön szülés után láthattam a kisfiamatKép Ami egy felejthetetlen élmény még akkor is ha kissé kába voltam. Biztos hogy kaphattam valami nyugtatot is, mert eléggé kábának éreztem magam.
És tényleg ne izgulj biztosan minden rendben lesz!!! Mindkettőtöknek jó egészséget kívánok!
musi
 
 


Köszönöm az eddigi válaszokat! Most akkor végülis az apuka csak kintről nézheti az eseményeket a Mávban, vagy ez orvos függő, van aki beengedi?
darla
 
 


Nekünk kintről nézhette csak. De sztem jobb is...
kalló_judit
 
 


Lányok!
Szült már közületek valaki EDA-val? Normál szülésre gondolok, nem császárra. Mi a tapasztalatotok? Sokan mondják, hogy akkor nem jönnek úgy a fájások és nem tud a mama kellően nyomni. Igaz ez?
Köszönöm, ha válaszoltok!
maci2
 
 


Darla,
úgy tudom, ha császár van, csak üvegen keresztül nézheti az eseményeket. A műtőbe nem engedik be az apukát.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Nálunk sem jöhetett be apa a műtőbe. De szerintem is jobb volt ez igy.
musi
 
 


Maci!
Én ugyan nem a Mávban, de szültem EDÁval. Semmi ilyen problémát nem okozott, viszont végigröhögcséltük Apacskával a vajúdást.

Valahol az anesztes topik archívjában anesztestől olvashatsz szakabb véleményt a dologról.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Beja!
Te tudod már,hogy mikor mész AFP-re?

Anikó
vakili
 
 


Szia Zsuzsó!

Hogy vagy,meggyógyultál már?Most már mind Neked drukkolunk!

Anikó
vakili
 
 


Anikó,
köszi, most már nagyjából rendben vagyok. Ma este megyek CTG-re, majd beszámolok.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzsó!
De örülök,hogy jelentkeztél!Mióta a februáriak megszültek,olyan üres lett a topic.Velem még nem sok minden történik,hiszen viszonylag az elején vagyok,de olyan szívesen olvastam a többiek beszámolóját.A következő ráadásul én vagyok a táblázat szerint,de addig mi lesz itt,elég nagy a rés.Na mindegy,addig Érted izgulok!
Várom a jelentkezésedet a CTG után.

Anikó
vakili
 
 


Köszi Anikó,
hogy izgulsz értem. Tegnap annyira depis lettem, hogy nem is volt kedvem írni.
A baba jól van meg én is, de a doki közölte, hogy ha a jövő hét második feléig nem történik semmi, akkor készüljek egy újabb műtétre. Hozzá kell tenni, hogy a terminust UH alapján számolták. az egyik védőnő márc. 10-re írt ki, a másik márc. 4-re. A doki ez utóbbit veszi alapul, és mondta, hogy császár után nem várhatunk 10 napokat. MIhez képest???
A baba még tök fönt van, én meg teljesen zárt vagyok, szóval nem fog 10 napon belül semmi történni.
Azért megígérte, hogy jövő kedden újra számoljuk az időpontot és megnézi UH-n a heget. Hát ez van.
Majd azért jelentkezem.
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Zsuzsó!

Ne aggódj, még bármi történhet.KépKép
Mondjuk a kiírás napját én is ezért eröltetem annyira a védőnőnél, mert ő a menzesz alapján számolna, de a baba egy héttel fiatalabb (több Uh alapján is), később fogant. És nekem császár volt a második, nem akarom, hogy csak egy ilyen számolási dolog miatt legyen még egyszer.
Az meg, hogy még nem vagy nyitva, semmit nem jelent.
A nagyobbal már 2 héttel a születése előtt nyitva volt a méhszájam valamennyit.
A picinél meg csütörtökön a doki ceruzányit állapított meg, és azt, hogy nem fogunk még szülni (a szülésznőm pénteken este el is utazott, mert nem volt semmi jele, hogy szülünk), és szombaton éjjel beindult a szülés, vasárnap reggel megszületett a kicsi fiam.

Beszti (11+2)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsuzsó!
én csak most kapcsolódtam be,és nem is akarok belekontárkodni,de esetleg lehet,hogy ezek bejöhetnek.
Ne aggódj,bár van néhány praktika amivel esetleg te is elindíthatnád a babukádat.
Esetleg egy kiadós séta,vagy kirándulás,lépcsőzés,meditáció amivel-mialatt-beszélsz a babádhoz,hogy itt az idő és ti már nagyon szeretnétek őt látni,és hogy segíteni fogsz neki.Málnalevél tea...Van egy nagyon jó könyv,a címe :A BÁBA VÁLASZOL ,ebben olvashatsz még természetes indító módszereket,és ezek egyáltalán nem veszélyesek a babára.Amúgy nagyon sok hasznos tudnivaló ,segítség van még a könyvben szüléssel,vajúdással és gyerekággyal kapcs.-ban.

mégegyszer bocsi a kontárkodásért!
Puszi,Nanda
nanda
 
 


Beszti, Nanda,
köszi.
Igen a bába válaszolból az idevágó részeket kívülről tudom. A málnalevél teát régóta iszom és egy homeopátiás szert is használok, de semmi.
Arra még nem szántam rá magam, hogy mindenféle dolgokat megigyak, de a hétvégén jön a fűszerkoktél. Aztán kedden átbeszéljük a dolgot. Remélem a Harsányi lesz annyira nyitott, hogy hajlandó az időpontot megváltoztatni plusz pár napot várni. Én végigszámoltam az összes UH alapján és márc. 7 körüli a jó időpont.
aztán még jöhet a ricinus koktél az állítólag tényleg nagyon hatásos, de valahogy úgy érzem, hogy a baba pontosan tudja, mit csinál.
Ami a sétákat illeti, egy hegyen lakunk és naponta cipelem föl-le a 14 hónapos kislányomat. Ma 1,5 órát sétáltunk babakocsival a hóban, jégben, latyakban. Még csak be sem keményedtem, egy pillanatra sem.
Azért drukkoljatok. Szerintem a baba is normálisan szeretne megszületni, nem egy reggel arra ébredni, hogy hopp kikapták a jó melegből.
Drukkoljatok!
Zsuzsó
zsuzso
 
 


Szia Zsuzsó!
Már annyit hallottam Tőletek a málnalevél teáról és valami homeopátiás szerről,de hol lehet ezeket beszerezni,és utánaolvasni,hogy pontosan mire is jók?
Azt nem értem,hogy ha semmi jele annak,hogy meg akar születni a baba,és a vizsgálatok szerint mind a ketten jól vagytok,miért kell előbb megcsászározni.Nekem még nem volt császárom,úgyhogy nem értek hozzá,hogy mi a veszélye annak,hogy várnak még 1-2 napot.Remélem, sikerül megbeszélned a dokiddal.
Vigyázz Magatokra!
Anikó
vakili
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?