Új privát üzeneted érkezett!

Eszter, zaklass nyugodtan. Szívesen segítek, ha tudok.
pumuklii
 
 


Hát Csajok, még felraktok 1-2 kislány fotót, és asszem teljesen kislánypárti leszek :) Maja is azuokkl a gyönyörű hatalmas szemeivel, meg Gyöngy ahog vagányan nézi a Mikit :)

emese1979
 
 


Tinu,
hányra mész? :)
várjuk majd a híreket.

Pumukli, köszi :) akkor majd írok privit, nem fárasztom itt a népet :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

 
 

4D, de jó :)
Mi a két ünnep között megyünk majd.

Gyöngyöt nem látom, a honlap sem jön be :(
Vendég
 


Panndi! Ez az állva alvós kép viszi nálam a pálmát!

Zsüci! Sokszor eszembe jutottál, elmaradtál egy ideig. :( Persze megértem. Örülök, hogy azért már egy kicsit jobb a kedved. :) A Kamilla név szerintem nagyon szép. És ez az akrobata mutatvány! Na ez sem piskóta! :D Úgy látom a babuci jól van és veled biztosan nincs semmi komoly baj! :)

A mai nap összeszámoltam 17 emberkének kell ajándékot vásárolnom. És ez csak a közvetlen család, ezt az ajándék mennyiséget már 24-én szét is osztom. Bele sem merek gondolni! :roll: Bár nálunk inkább az ötletesség és a hasznosság számít mintsem a magas ár, de annyira nincs ihletem idén! Nem is értem hogyan, de inkább máson jár állandóan az agyam. Ki érti ezt!? :D

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


Nem akarok idegen tollakkal ékeskedni, de ide beszúrom Gyöngy képét, hogy lássátok. Mert nagyon kihívó! :)

http://www.viruska.eoldal.hu/fotoalbum/ ... riginal/67

A többi kislány is gyönyörű! :)

Az nekem is nagyon teszik, hogy a gyerekek milyen elképesztó testhelyzetekben képesek aludni... Samunál a legizgibb az volt, mikor az egyik percben még vidáman üldögélt, és mire visszamentem hozzá, elaludt, de nem ám a hátára dőlt, hanem összecsukta magát, mint egy kagyló. Ráhajolt a lábára, és úgy aludt... :)
Vendég
 


Mmint így már elég csak rákattintani a linkre, és bejön a kép.
Vendég
 


Na ilyenre Zsófit nem lehetne rávenni, a Mikulásnak is csak integetni volt hajlandó :lol:
Vendég
 


Nagyon szépek ezek a kis csajszik Gyöngynek a szép hosszú szempillái, Zsófi is anyira édes nagy szemeivel na meg tényleg ahogy el aludt,Maja is édes nagyon puszi nekik!
Na meg a kis Márk is cuki ahogyan ál a Mikulás melett büszkén.

Látom jól éreztétek magatokat a talin jó nektek!Szépek vagytok a képeken.

Jázmin annyit mondott a Mikura hogy ő nem akarja látni csak hagyja ott az ajándékokat, mert az egy nagy piros bácsi! :D

Milyen jó hogy ti már tudjátok sokan a babók nemét én is kivi vagyok már, de majd csak jővőre! :)

Rakok én is már egy képet Jázminnal, igy pucolta a csizmáját.
Kép

Tinu hát elhiszem hogy kiváncsiak vagytok.

Szép estét nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági,
Jázmin is tünemény :)
nagy piros bácsi :D

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Szép estét mindenkinek!

Minden gyerek csuda ari!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :P
Panndi! Ezt a hajfelállítós fürdőkádas képet mi is elsütöttük! :D
Felteszem:

Kép


Egyébként dögrováson vagyok, ez a megfázós, torokfájós dolog nem nagyon akar elmúlni, hiába szedem a homeopátiákat. :cry:

Kép
Kép
g_reny
 
 


reny: :lol: :lol: :lol:
Jobbulást!
Vendég
 


Köszi Panndi, igyekszem. Jó pár napja küzdünk, eddig a betgség volt erősebb, de reménykedem. Előbb-utóbb győzök! :lol: :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Csadra, aranyos vagy, nekem is gyakran eszembe jutottatok! Igazából nem szándékosan maradtam távol, volt, hogy felléptem a babanetre, de annyi munkával árasztottak el, hogy nem volt időm írni-olvasni. De jó újra itt, és látni, hogy szépen fejlődik minden pocaklakó!!

Reny, jobbulást neked! Legközelebb megpróbálok tavasszal-nyáron terhes lenni, akkor talán megúszom ezt a sok nyavaját... :D :D

Nagyon tündériek a kislányokról készült fotók!! Most már egyátalán nem bánom, hogy lányunk lesz, sőt, egyre inkább kezdem meglátni az előnyös oldalait... :lol:

Puszi mindenkinek, holnap jövök (feltéve, ha még ki tudom nyitni a szemem) :D

Kép

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Az anyós témához hozzászólva.Mi nála lakunk és valószínű január február környékén költözünk, de már nagyon nem bírom.
Traktál a hülyébbnél hülyébb dolgokkal.Múltkor kiakasztott.mondtam neki hogy szeretnék majd egy angolpólyát, hímzéseket is tesznek rá kérés szerint, ha jól emlékszem itt láttam egy linket róla:)Erre azt mondja, minek neki angolpólya.Hát most kezdjem el magyarázni egy két gyerekes anyának hogy mennyi haszna van egy ilyen holminak...

Nem bántom mert itt lakhatunk, de azért ne mondjon olyanról véleményt amiről, ezek szerint, azt se tudja mire jó.

Picúr már vacsizna:)

Szép estét!
harhaj
 
 


Zsüci,
ezzel én is így vagyok - már egyre jobban örülnék kislánynak :) Jázmin és Amina is egy tündérbogyó!!! :)

Reny,
jobbulást! Sajnos én is a sima náthából sokkal nyögvenyelősebben jöttem ki, mint amúgy szoktam :(

Most értem haza a házidokitól, jól rámhozta az idegbajt. Jó magas lett a vérnyomásom (150/83), sajnos ahogy meglátok egy dokit, jól felmegy a felmegy a sys. nyomásom :) itthon szoktam mérni, semmi gáz, meg a nődokinál is okés, mert mhozzá már hozzászoktam :) De a háziorvos vagy 5-ször elmondta, hogy vetélést okozhat, meg súlyosan károsodhat a baba stb, hiába mondtam neki, hogy a fehér köpenyre allergiás vagyok :)

Na megyek főzök egy paprikáskrumpilt apjuknak, hátha cserébe megmasszírozza a hátam :)

emese1979
 
 


Harhaj,

anyósommal 2 évet együttlaktam. Megértelek, kitratás! :) (amikor elköltöztök, sokkal jobb lesz majd, mi tök jóban vagyunk azóta)

emese1979
 
 


Huuu,jó sokáig odavoltunk....

Már 2 karácsonyi ajándék megvan...na de a többi!! :roll:

Én ma olyan vagyok mint akit fejbe vágtak,de látom a többi csokizós mami is eltűnt!Szóval kimerítő volt az a sok fecsegés mindenkinek :lol:

Minden kiscsaj nagyon aranyos!!!!

Nekem 2 anyósom van,szerencsére sose volt köztünk vita,persze senki sem tökéletes,na de én se :wink:


Zsüci!
Öülök h megnyugodtál!Nekem tetszik a Kamilla.Tábliba beírhatom,vagy még gondolkoztok?(persze utána is át tudom írni)

Ja úgy néz ki fél kilót híztam!Remélem ez már nem megy le....

annus11
 
 


emese1979 írta:Harhaj,

anyósommal 2 évet együttlaktam. Megértelek, kitratás! :) (amikor elköltöztök, sokkal jobb lesz majd, mi tök jóban vagyunk azóta)


Köszi :)
Az a jó hogy apósom mindenben támogat minket, pelenkázó asztalt készít a picinek meg bármikor kórházba kell menni és ráér rögtön telefonál hogy bevisz a vizsgálatokra.Ami jól jön majd a vége fele.El se hiszem hogy már félidőnél járok, mintha csak tegnap tudtam volna meg hogy várandós vagyok, nagyon jó érzés hogy felnevelhetek egy ilyen kis embert.
harhaj
 
 


Sziasztok!

Ma sem pihentem többet,mint tegnap.Jó lenne már egy csak lazítós nap,de sztem csak az ünnepek után lesz rá lehetőségem.Ilyenkor már szervezkedek-rendezkedek.

Csadra-Kitty!Nem kaptam tőletek PÜ-t. :(
Csadra! Lszi ordíts rám,ha én nem ismernélek meg a Margitban! :oops: :)
Nálam még a kaparászás van,de egyre többször.
Ez egy idő után átvált másjellegű mozgásra?

Ne haragudjatok,de Kitty is rajta van a képeken,így egyenlőre nem szeretnék feltenni.Egyébként tényleg sokat beszélgettünk,csak 3 képet készítettem. :oops: :oops:

Panndi! Nagyon édes Zsófi!Az állva alvóson,és pancsison jót nevettünk Apával!Tündéri kiscsaj! :D Szakdogához kalappal!

Farkas! én is 4 kg-nál tartok :lol: ,remélem azért nem lesz a vége +20. :oops:

Ági!Jázmin,szorgalmas kis tündér! :lol:

Szép estét nektek!

Annus!A tegnapot már kipihentem,a mai napot még nem ,ezért lépek is! :wink: :D

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Na van egy kis összevágás a 18.heti uhról!
Akit érdekel nézze meg.
http://amilapunk.extra.hu/UH_11_28.wmv

annus11
 
 


Annus, tök jó :)
Te csináltad az összevágást?

Reny,
Ez a kép is nagyon édi :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Egy gyors kérdésem lenne ha valaki tudna segíteni.Van egy 47,76-es érték az AFP eredmény mellett.Ha jól tudom ez valami gyógyszer szint.Ez az érték alacsony, magas, normális.Kellene aggódnom?
Nem szedek vitaminokat csak folsavat meg tömöm magam zöldséggel gyümölccsel 8)
harhaj
 
 


Nagyon aranyos! :) Köszönjük. :)
Vendég
 


harhaj, a doki mit mondott? Ne nézegesd a leletet, egyszerűen ne aggódj :) Amúgy ha ez az az érték, amire gondolok, akkor normális. De amúgyis, nem kell aggódni ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Húú, hát ma annyi munkám volt, hogy az embertelen, ráadásul nem kellemes feladatok... :cry: Most olvastalak vissza titeket, aztán szerintem hívok egy taxit és végre elhúzok az irodából.

Ami a képeket illeti, nagyon sajnálom, hogy nem tehetjük fel... Azért priviben elküldöd nekem Fábri? Meg Annus Te is, ha van még jó. Én nagyon jól éreztem magam!! Remélem legközelebb többen leszünk.

Anyós ügyben, én nem szólok semmit, mert bár voltak nehézségek, lekopogom, minden OK.

Zsüci, hiányoztál nekünk, és de jó, hogy Evemam is viszzatért!

Sok puszi mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi!
Ment a PÜ.

Jó éjt Mindnekinek! :)

Üdvözlettel:Hanna és Hajna
Kép
fabri
 
 


Kibuktam, Gyöngy megint belázasodott, a kúp nem vitte le, hűtőfürdő, majd mitán már azt hittem, hogy letehetem aludni, sugárba lehányt. átöltöztettem, megint, megint átöltöztettem. A kiságyban nem aludt el, csak velem a nagyágyon, de majdnem elájultam tőle, olyan hányásszaga van szegénykémnek. Most kiosontam, mert muszáj vasalnom legalább egy inget holnapra az uramnak, utána megyek vissza, nehogy lefoduljon.

A holnapi dokit is lemondtam, csak január 8-ra adtak legközelebb, még szerencse, hogy már a múltkor ideadta az uh beutalót.

Dóri, köszi a linket! Lehet, hogy ezentúl maradok a linknél, mert valamiért nem engedi nekem a képet mostanában.

Zsüci, örülök, hogy ráálltál a kislányra! A Kamilla gyönyörű név, én egyébként is virágneves vagyok, ha most nem az uramon lenne a sor, akkor én is a Kamillára szavaznék.

Annus, édes a kis titkolózó!

Emese, Nektek mikor derül ki a neme?

Ági, Jázmin se semmi a szövegével! :-)

Jó éjt nektek, holnap viszem dokihoz a gyereket, utána ha tudok, jövök.
Vendég
 


Böbi! Gyöngynek jobbulást! Az én kislányom ha beteg, szinte mindig ilyen hányásos-hasmenéses vírusokat szed össze, most volt előszőr torokgyuszija. Szerintem Gyöngy is tutti egy ilyen vírust kapott be szegény. Próbáld itatni, de inkább csak kortyonként, nehogy azt is kihányja.

Nyugodt éjszakát minden Kismaminak és Babucinak!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Jó reggelt kismamik! :)

Nekem is húzós napom volt tegnap. Voltam integrált teszten is, jól bedagadt a vénám, az a kétbaékezes visszaszívta valahogy, csak úgy cuppant a vákuum, amikor kivette a tűt... ahelyett, hogy megvéárta volna, hogy kifollyon a vérem... Most borogatom... Holnap van meg az AFP eredményem is, remélem minden ok.. és ma reggel megyek 8-ra a nőgyógyászomhoz, írok, remélem képet is kapok, mert véletlen a kórházba kell mennem, nem a magánrendelőjébe, mert sokat kellett volna rám várnia, felhívott, hogy inkább menjek a kórházba ma.

Kérdésem viszont az orvoshoz járással kapcsolatban: azt mondta, hogy ez a rendes havi vizsgálat lesz.. ezek szerint minden hónapban el kell mennem hozzá? mert akkor lehet, hogy szólok neki, a szülésnél nem számítok rá, mert ez így sok lesz anyagliag.. 9x7ezer havonta, , plusz a 80ezer a szülés...összesen 143ezer... (Nem beszélve a fizetős vizsgálatokról, ami volt 1 db 4D, plusz a kombinált, integrált... és a szülésznő 20ezer 190 ezer összesen... és akkor a babának még semmit nem vettünk...

Emese, tetszett a bűnösről a kép! :)

Harhaj,
majd esetleg feltennéd a rajzot a méretekkel a pelenkázóról? A méretei miatt, meg egyáltalán, mi épp azon gondolkodunk, hogy csak egy pelenkázó tetőt csináltatunl a komódunk valamelyikére, vagy a mosógépre.. helyhiány és anyagi megfontolásból..

Kitty,
én úgy szokram privit küldeni, hogy rámegyek a delikvensre, és a profiljában teljesen új privit kezdek, válaszolnom még privire sosem sikerült, valahogy ott nem megy át...

Csadra,
nálunk is ismerősök azonnal azt találgatják, hogy na, majd milyen jegyben fog születni... van valakinek megbízható általános leírása a bika és ikrek jegyről? És hogy mikor van melyik jegy? :)

Farkas,
Jobbulást Gyöngynek! Szegényke,.... a sírástól még jobban felmegy a láz, gondolom nem volt egyszerű a helyzet... hú, pedig én is biztos fogok ilyen helyzetben lenni.... Sok baba beteg most, csak lemegy ez az időszak,,, karácsonykor ne legyenek betegek a babák!

Miki -karácsonyí ajándék: én a gesztust szoktam nézni... karácsonyra pl én rászoktattam a család felnőtt tagjait, hogy minden évben készítem az ajándékokat. valami kézműveset. gyertyatartót festek, vagy fűszertartót, vagy épp üveget vázának, vagy képkeretet tükörrel... Idén mézeskalácsokat fognak kapni, ami között lesz fenyőfadísz is, hogy fel tudják akasztani... És tavaly már volt, aki szintén kézzel készített karácsonyi ajándékkísérő kártyát adott, pici ajándékkal.. és nagyon örültem neki!

Panddi, édesek a képek! Nekem is a fürdős a kedvencem! :)

Tinu,
De szuper, akkor megtudjátok lehet a baba nemét.. én most már kicsit bánom, hogy ellőttem a 4D vizsgálatot még a 12. héten.. több nem fér bele anyagilag.. Mondjuk akkor a lelki nyugalmamhoz kellett, most meg csak jó lenne látni... :)

Anyós téma: nekünk sajnos Németországban él, és nem is valószínű, hogy hazaköltözik mostanában.. pedig úgy volt, mert sajnos szétmentek a férjével, de most derült ki, hogy ismét találtak nála valami daganatot, és ott jobb az orvosi kezelés... ajánlom, hogy meggyógyuljon, mert nagyon számítok rá, mint nagymama... Pedig azt mondta, hogy erre a világra minek szülni...

Fabri, nekem légyszi küldd el a képeket priviben a taliról!

Szofi,
meghallottuuk a baba szívhnagját! Hú, volt egy pont, amikor eltaláltuk, úgy dübörgött, hogy le kellett halkítani.. igaz, számoltuk a szívverést, és annyi volt, mint az enyém feljebb.. Azt hittem a babának gyorsabb a szívverése.. vagy nem is az övé volt.. mindenesetre jó móka, nagyon köszi, viszem hamarosan!
vanni
 
 


Vanni

A babának sokkal több a szívverése, szerintem nem őt hallottátok.

Nekem is nagyon drága lesz az orvos. A terhességgondozás valóban havonta orvosi felügyelet, de van olyan orvos, aki ennél is gyakrabban rendeli vissza az embert. Engem kéthetente akar látni az ikrek miatt. Nem tudom, hogy fogom megoldani, január végéig rosszul fogok állni. :(
Én a géndiagnosztikát kihagytam, de 4D-re mindenképpen megyünk. Aporral is voltunk, most még érdekesebb lesz.

Anyós

Nekem nagyon aranyos. Szeretem.

Gyöngyvirágnak jobbulást! Apor is náthás, de láza nincsen.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Én mondtam már nektek, hogy annak örülnék a legjobban, ha az egyik kislány lenne, a másik kisfiú?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Vanni

Neked akartam még írni, hogy a baba normális syívverése kb. 138 percenként. :) Szerintem a sajátodét hallhattad.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Megint jó rég nem jártam erre, de azért olvasásügyileg próbálok lépést tartani... :)
Ha minden jól megy, januártól már kevesebb melóm lesz és segítséget is kapok, így több időm jut majd a fórumozásra is!

Megvan nekem is az AFP eredmény, tökéletes lett, nincs vele semmi további teendő. Jövőhét pénteken megyünk uh-ra, majd hozok nektek képet.

Anyós témakörben én inkább a panaszosok körét bővítem, bármennyire igyekszem, nem igazán egy a világszemléletünk, az igényességünk, így inkább a mosolyszünet a jellemző kapcsolatunkra, de a távolságtartás mindenképp!

A kislányos fényképek nagyon helyesek, gratulálok minden anyukának! :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Vanni: az én dokim 6 hetenként szokott visszarendelni, általában valami konkrét vizsgálat volt eddig mindig (az első, aztán a 12. heti UH, most a 18. heti UH, és legközelebb megyek a 24. heti vérvizsgálat eredményével január közepén). Most nem azért, de szerintem teljesen felesleges havonta nézegetni egy kismamát. Külföldön nem is teszik. Na mindegy. Én spec. nem tervezek 80 ezret adni a dokimnak. Tücivel 50-et adtunk, és nem hiszem, hogy ebből probléma lett volna. Nem mond amúgy árat, és ez tetszik benne. Adunk, amennyit adunk. A szülésznőnek 20-at adtunk. Mondjuk sokmindent nem kellett csinálnia, vagyis igen, de rövid volt a vajúdás és gátvédelemben viszont nagyon profi volt. Csak nem raboltam az idejét túl sokáig. :lol:

Böbi: remélem, Gyöngy már jobban van. Tücinek tegnap d.u. óta már nincs láza, hőemelkedése sem, tök jó. Viszont egész éjjel horkolt, alig kapott levegőt és sokszor ébredt. Ma reggelre az én torkom is fájogat, meg a nátha is kezd beindulni. :?

Anyós: szerintem nagyon sok családi kapcsolatot képes kirendezni az unoka, gyerek érkezése. A legtöbb nagyszülő imádja az unokáját és ez sokat segít megjavítani a kapcsolatot.

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!

Vki kérdezte a csillagjegyeket!
Pl itt meg lehet nézni,elég hosszú,így nem másoltam be!
http://www.angyalszarny.eoldal.hu/cikke ... -jellemzoi
Amúgy ebben a topicban lehetnek Kosok,Bikák és Ikrek is!

Én is megnéztem,ma megyek 5.alkalommal a dokihoz!De pl én már ott voltam a 4.héten,mert gyógyszert kellett szednem,és ugye ha az elfogyott mehettem megint vissza...de nem bántam,a lényeg h minden oké volt!Kíváncsi vagyok h most mikorra rendel vissza!Valószínű h én is a köv labor eredményével fogom legközelebb látni!
Ha nem felejtem el,megkérdezem már végre hogy mi lesz a szüléssel :wink: Egyáltalán vállal e,mert h még nem került szóba :lol:


Huncutka!
Jó hogy jelentkeztél!Ha lesz időd várunk vissza!!!!

Ma megint menőkém van...szóval majd jövök!

annus11
 
 


Én is négyhetente járok a dokihoz. Azt nem tudom, hogy ez a protokoll, vagy nálam egyedi a kezdeti problémák miatt.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Szofi,
szegény, jó sokat melózol :( vigyázz ám magatokra!!

Böbi,
Gyöngynek jobbulást!! Ard majd meg, mi volt a dokinál vele.
Elvileg jövő csütörtökön megyünk genetikai uh-ra, remélem kiderül a baba neme akkor :)

Vanni,
én 3hetente járok nődokihoz, 9 ezer/alkalom :( elég húzós, de megbízom a dokiban, a tavalyi vetélésem után is sokat segített, ill. a sógórnőmnek is olyan dolgokat vett észre, ami felett korábban 3 másik nődoki simán elsiklott... Sajnos anyagilag nagyon sok, és főleg most, hogy 15-20%-kal több a hitelünk, elég húzós, de sajnos sok rossz tapasztalatom volt eddig. (előző dokim, bnőm dokija, aki sajnos nem vett észre sok apró jelt a terhes bnőmnél, amiből sajnos késöbb nagy baj lett..) De hallottam olyat is, aki 6 hetente járt csak pl., vagy aki havonta 15 ezerért!!!

Jegyek:
én bika vagyok, a hugom ikrek, tök jól elvagyunk, bár sokban különbözünk. Én eléggé realista vagyok, két lábbal a földö állok, a hugom inkább az az "élj a mának" típus. De nem értek hozzá, lehet, ezek nem a csillagjegy függvényei :) . A bika május 20-ig van, utána ikrek. Bnőm járt asztológiára, sok mindent mesélt, pl. azt is, hogy nem csak az a meghatározó, hogy mi az ascendensed is, meg ilyen zavaros dolgok. :)
oldalak közül talán ezt nézd meg:
http://asztrologia.lap.hu/
http://horoszkop.lap.hu/

Hunccutka,
gratula az AFP eredményhez!! Már én is szeretném tudni, holnap hívom dokibát, megvan-e már esetleg...

Annus,
tök jó a kis videó!! Ügyes vagy, én nem is tudom, hogy kezdjek hozzá egy ilyet összevágni... :)

Karira mi is csak apróságokat adunk, és csak a közeli rokonoknak (szülő, testvér). Öcsémnek épp tegnap vettem színházjegyet. Szeret eljárkálni, de magától nem venne jegyet...

Egy kérdésem lenne - Nektek is szokott húzódni a hasatok? Nekem főleg esténként, remélem normális dolog :)

emese1979
 
 


Ja, persze megint elfelejtettem vmit: engem pl. megnyugtat, hogy 3 hetente lát a doki, mert parázós vagyok...

Aki használ már bandázst, az lenne a kérdésem, hogy megtartja a gatyót rendesen, tehát nem csúszik le attól, hogy nincs begombolva a naci? Köszi :)

emese1979
 
 


Sziasztok!

Voltunk UH-n, kép nincs, adatok vannak :)
BPD: 45 mm, THQ: 43 mm, FL: 29 mm, kistesó neme titok, de teljesen egészséges :lol:

Zsófival 19+3-nál voltunk UH-n, és kisebb volt, mint most a tesó :)
Vendég
 


Sziasztok!

Emese nekem is szokott húzódni a hasam. Tegnap este is ültem a gép előtt és a bal oldalamon éreztem. Néha azt hiszem a baba nyomja. De nem hiszem.

Te már érzed a mocorgását?

Bandázson már én is gondolkodtam, de nem tudom, hogy nyitott gatya mellett milyen az.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Susycat,
még nem érzem a mocorgást. Néha vmi furit érzek, de nem tudom eldönteni, hogy bélmozgás vagy esetleg más :) a védőnéni is hívott tegnap, ő is mondta, hogy a 20. hét környékén fogom majd érezni, szóval még van idő :)

Nekem úgy szokott húzódni a hasam, mintha belülről pl. egy felfújt lufi lenne benne :) Na ezért is járok 3 hetente dokihoz, mert parázok mindenen, pedig alapból nem vagyok ilyen :(

emese1979
 
 


Tinu! nagyon örülök, hogy pont most írtál az anyagiakról, a héten terveztem, hogy írok neked pü-t a témában. Megnyugtattál, hogy a dokink nem az a típus, aki előre kér egy csillagászati összeget. Köszi!

Szorítok, hogy pénteken megtudjátok a baba nemét! Hová mentek 4d-re?

Kép

Kép
hean
 
 


Sziasztok!

Vanni:Üzembe helyezzük a szkennelőt aztán felteszem a képét meg a méreteket is a pelenkázóról.Szerintem olcsóbban jön ki ha csináltat az ember,anyagköltség kb. 6000-8000 forint közt van, munkadíjakat nem tudok mondani mert nálunk az nem lesz, de ha hozzágondolok még ugyanennyit akkor 15000-ből megvan.Meg persze azt te magad tervezed, amitől egyedi lesz.

A mocorgásról, igaz még csak első baba lesz de én már 3 hete érzem a mozgolódásait, most már érezhető hogy nem csak reflexszerűen rugdos hanem többször erőseket egymásután.
harhaj
 
 


Harhaj te hány hetes vagy? Mert nem tudom.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Hean: ja és azt is jó tudni, hogy nincs az sem kikötve, hogy mikor fizetsz. Én Tüncinél a 6 hetes kontrollon fizettem. A Kárpát u.-ba megyünk pénteken, 13-re. :)

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Megint jó sokat termeltetek 2 nap alatt, próbálom majd visszaolvasgatni napközben....:)
Hulla vagyok, tegnap PR fogadásom volt, éjjelig meló....nem bírom már ezeket a pöris estéket. :( Fájt a hasam, derekam, lábaim...

Voltam védőnéninél is reggel ( rámküldött egy smst, hogy régen látott, ideje meglátogatnom!!!fú! kemény nőci...) ráadásul most is 65 percet!!!! voltam nála, irogatott, analóg mérleggel baszakodott, amin még tizedeket is kimért....vajon hogy?! Vérnyomás....kézivel 160/80!- az tutira nem lehet, mivel mindig nemnormálisan alacsony a vérnyomásom, aztán szerzett egy digitálisat, azzal 90/60- ami ismerve magamat reálisabb... Szóval össze-vissza javítgatta a kiskönyvemet, közben szétfárasztott....miközben én már rohantam volna dolgozni....ááá! Még 2 alkalom van hátra... 4 szer kötelező menni ugye? Ki kell bírnom!!!!

Ja, és kérdezte, hogy keményedik e a pocakom, mert az gond lehet? Mire én visszakérdeztem, hogy az milyen, merthogy szerintem nekem alapból nagyon kemény a pocakom-akkor ez most baj? No válasz, azt nem tudja elmagyarázni, hogy milyen....fasza, akkor lehet hogy valami nem stimmel??? Csajok help! Tudja valaki értelmezni, hogy miről beszélhetett a védőnénikém????? Para vagyok!!!!!

Csokizós mamik!
A képek cukik, én pont így képzeltem el mindenkit. ( Annust már láttam élőben, így őt nem volt nehéz :) ) Jó 'buli' lehetett, legyen még februárban is, arra már tudnék menni!

Farkas!
Hogy van a kis hányós Gyöngyvirág? Szegénykém, kis büdi manóka :)
Nagyon édesek a Mikulásos képeitek. (alig látszik a pocid a fotókon, tegyél fel pocakképet te is! :) )

Btw, én kedden ( 16-án) megyek nődokihoz legközelebb. Havonta 1szer szoktam menni hozzá, de engem ez megnyugtat nagyon.

Kép
mozza
 
 


Mozza,
gratulálok a védőnénidhez, hol lehet ilyet lőni? :) Hál Istennek az enyém normális nagyon, első alkalommal is fél órát voltam csak. nekem azt mondta, hogy 3x kell csak mennem, viszont arra készülj, hogy tudtommal ő fog látogatni, miután a baba megérkezett :(

Haskeményedés: na ez jó kérdés - nekem alul fájt a hasam, mint mikor meg szokott jönni, erre azt mondta a nődoki, h ez keményedés, kaptam rá valami vízben oldható magnézium-C vitamin kotyvalékot. Szerencsére vannak már anyukák itt, ők biztos többet tudnak erről, de úgy tudom, hogy természetes dolog az, hogy a méh összehúzódik, megkeményedik, ha nem görcsölsz/nem fáj, ill.a méhszáj zárt.

emese1979
 
 


Sziasztok!

Mi is kb. havonta járunk kontrollra, nekem nagyon jó így, mert láthatjuk, hogyan növekszik a manó. :)

Mivel az orvosunk barátunk (de különben sem szivesen fogad el pénzt senkitől), végig nem fizettünk neki semmit, szülés után kapott tőlünk egy pompás koncertre jegyet 2-t, hogy elmehessenek programozni a feleségével 2-esben. :) Meg mellékeltünk úgy emlékszem 40.000-t (de nem tudom biztosan, nayon sokat agyaltunk, hogy legyen, hogy adjunk is vmennyit, de ne is bántsuk meg teljesen...), és ő közölte, hogy csak nem férünk a bőrünkbe. Miért csináltuk ezt? Mi meg nem hagytuk, hogy visszaadja. :) Szülésznők tőlünk 5-5 ezret kaptak. Lehet, hogy kevés, de nem túlzottan törődtek velünk, ráadásul úgy számoltuk, hogy 1 lesz, s az kap esetleg 10-et, de ketten voltak... Meg a többi, akiknél még nem történt meg a szülés, és a műszakjuk után leléptek, szóval az a szülésznő, aki az egyetlen volt, aki kedvesen foglalkozott velünk, nem is kapott tőlünk semmit, mert már eltűnt rég, mire Samu előbújt... :(

Nem tudom, most hogy lesz. Az biztos, hogy szülésig nem fizetünk.

Ha lehet úgy kapni a partiról képeket, hogy én nem voltam ott, akkor én is szeretném megkapni őket priviben. Vagy E-mailben.

A haskeményedés olyan majdnem fájós dolog, ami a méh készülése a szülésre. Összehúzódik időnként, gyakorolja a mozdulatokat, amikre szükség lesz. Nyilván nekem is volt ilyen, de 1x sem éreztem Samuval a szülésig. Szóval nem kell feltétlenül lennie érezhetőnek. A pocakod meg azért kemény, Mozza, mert leknek benne... De az alap keménységen túl egy húzódást éreznél, amikor keményedik, ami akkor múlik el, ha lefekszel, vagy minimum pihizel. De azért ne pörögj túl sokat! Kell a nyugi mindkettőtöknek...

Szofi! Te se hajtsd túl magad. Meg senki se!

Betegeknek, felnőtteknek-gyerekeknek egyaránt mielőbbi jobbulást kívánunk!!!
Vendég
 


Úgy értem: laknak benne... :) És ne parázzatok, ha ilyet nem éreztek, tényleg! Az nem baj! Ha meg éreztek, és odáig fajul, hogy fáj is, esetleg vérzik, akkor SOS irány a doki! Azért kérdezik meg mindig, hogy volt-e, mert ha gyakori, akkor adnak rá vmit (pl magnéziumot, ahogy Emese írta).
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: