Új privát üzeneted érkezett!

Látom közben beelőztek :lol:

Harhaj!
Drukk az eredményhez,de úgyis oké lesz minden :wink:

annus11
 
 


Köszi a válaszokat. 15 hetes terhes vagyok és azért a kistarcsai kórházban szeretnék szülni , mert oda tartozunk és az elözö két gyerekemet is ott szültem, igaz 15 és 13 évvel ezelött :lol: . De amikor a 12 hetes ultrahangos vizsgálaton voltam kulturáltnak találtam a részleget és még az orvos is kedves volt. Ja és mivel új vagyok még itt fogalmam sincs hogy kell a vonalzót kitenni.
kotlós
 
 


Kotlós!
Akkor mégegyszer üdv itt!

Vonalzót egy csomó odaln tudsz készíteni(ha rányomsz akármelyikre akkor feljön az oldal ahol lehet csinálni).Lesz egy kód a végén amit a profilodba kell bemásolni az aláíráshoz!(azt a kódot amiben http.....szerepel)Remélem tudtam segíteni!
Gondolom az a doki aki akkor volt már nem praktizál :lol: Most amúgy kihez jársz,hova jársz?Épp aki fogad?

annus11
 
 

 
 

Elsöre Gödöllön egy magán klinikára mentem mikor sejthető volt, hogy jön a baba, utána pedig még csak a 12 hetes ultra hangon látott orvos aki éppen bent volt. Köszi a vonalzóval kapcsolatos tanácsot. Ha megebédeltettem a két kamasz éhes gyermekem majd elbibelödök vele.
kotlós
 
 


Sziasztok!

Kicsit fáj most a derekam, mert Márkkal délelőtt korizni voltunk, és sokat kellett emelgetnem, fognom, úgyhogy most pihizek míg alszik
és persze olvaslak titeket :)

Szia Kotlós! Jó név :)

Karácsonyi menü
Na nekem csak egy laza ebédet kell csinálnom 24-én, mert a főmenüt :) mióta Márk megvan Anyám vállalja, a drága!
Lesz hortobágyi húsos palacsinta, húsleves, sült báránycomb+köret+sali, és mint minden évben a desszert, aranygaluska vanília öntettel. Úúú már alig várom!
De Anyám azt mondta tegnap, hogy lehet hogy még valamit kitalál :lol: Persze ne hogy éhezzünk.
Másnap Anyós látogatás, na ott jön a halászlé, rántott v. sült hal, meg rántotthús meg sütik+bejgli.
3. nap: tele a hűtő a küldött kajákból. :)

K.
krém
 
 


Annus, ez a lábgörcs vagy hasi görcs elég sok kismamánál van, magnéziumot kell rá szedni, az enyhíti. a betöltött 36. hét után viszont abba kell hagyni, mert elnyomhatja a kezdeti méhösszehúzódási (szülési) fájdalmakat.

Kotlós, én is Kistarcsához tartozom, de nem ott fogok szülni, eddig nem volt szimpi, de most a vérvételen nagyon normálisak voltak, lehet, hogy a 3.-at már én is ott szülném.

Van kistarcsás fórum, ahogy írtam már, ott kérdezősködtem, a szomszédasszonyom ott szült, neki azon a fórumon kérdeztem meg a Kovács Réka doktornő tarifáját, igaz, választ nem kaptam. De őt nem ajánlom, nem volt korrekt vele.
Vendég
 


Sziasztok! :D

Eszter!
drukk az 4d-hez!kivi vagyok neked jányod vagy fiad lesz-e 8)

Panndi!
gratula a jó Afphez 8)

Hean!
örülök h nega lett az integrált! :P ez a lénbyeg, hisz tudod h az Afp már elavult dolog!és kérlek ne parázz, elmentek szívuhura, és ott is megállapítják h minden okés a babddal!mikor mentek és hova? :roll:

Harhaj!
szia. :) neked is drukk az Afphez, látom veszprémi vagy, ott fogsz szülni?csak mert ma mondta a szülésznp, h sokan veszprémből is fehérvárra jönnek szülni. :shock:

Kotlós!
neked is üdv itt :D

Nagyon jó csokis talit akik mennek, én ajna nem tudok, kicsit macerás innen felugranom, főleg ha kocsim szervízben van!de majd tavasszal :lol:

Ja, majd elfelejtettem: :oops: :lol: :lol:
90 % festhetjük rózsaszínre a babaszobát!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:
:wink: :wink:
úgy örülkök!2 doki is ezt mondta ma.a sajátom is, meg a legprofibb uhus is. 8) apácska majd kiugrott a bőréből :D na meg én is(bár én a kisfiúval is megbarátkoznék) :D

Annus!
beírnád a tábliba h Lilla :lol: ?
Vendég
 


Vicuska
Gratulálok Lilla babához!
krém
 
 


Vicuska,
gratulaaaa :D

juj, úgy szeretnék én is ilyen jó hírekkel jönni este :) mármint hogy fiu vagy lány :)

na, lassan készülődök is :D

Krém, hol koriztatok?
Te is jó kajákat írtál le, most mindenből úgy ennék kicsit :)

na majd jövök.
szurkoljatok :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter
A Decathlonnál (nem tom jól írtam :oops: , ).
Szurkolok nektek hogy látszódjon a neme, és siess írd meg :)
kaják: nekem mondod, olyan kajás lettem hogy bevertem kb fél kiló marcipános gyümikenyeret :lol:
krém
 
 


vicuska25:Háát...én is Fehérváron születtem meg az öcsém is, de anyukám nem volt megelégedve velük.
Eredetileg én is Fehérváron szültem volna de Veszprémbe költöztünk és azért egy szülésnél nem mindegy mennyit rázatom magam meg babót:)

Ja, az AFP 1,29 lett!!!Nagyon izgultam de tartományon belül van. :P
harhaj
 
 


Na hali!

Most lemaradtam, de azért próbálok irkálni, akinek eszembe jut, bocsi, ha valaki lemarad...
Böbi, gratula Gyöngynek! Köszi a könyves címet, szerintem karácsony előtt jól jöhet bárkinek. Külön öröm, hogy én ajánlottam az említett könyveket! :oops:
Kutyafüle, hát az Erik tényleg rendkívüli név, nekem a Kis Hableányból az az elképesztően jóképű Erik herceg jut róla eszembe. Meg az unokatesóm, aki még csak 10 éves, de már most egy sármőr!!!
Annus, csini a pocakod, mindig úgy irígykedek, nekem még mindig alig valami... Ja, figyi, az UH nem dec. 9, hanem dec. 29 - kijavítanád a táblicskuban? - köszi!
Kedves Kotlós és Harhaj! Üdvözlet néktek körünkben, tök jó, hogy még mindig vannak, akik idetalálnak!
Emese, én Elevitet szedek. Azt mondta doki, hogy nem árt, mondjuk nagy haszna sincs. Az, hogy nagy gyerek lesz tőle, az egy tévhit. Ugyanis régen sajnos a Maternás anyukákkal ez történt, és azóta egy vitamin se tudta magáról lemosni a vádat. Én szedem (mikor eszembe jut)...
A beigli receptek jöhetnek!!! Nálunk a karácsonyi menü Halászlé, Rácponty hideg kaják meg sütihegyek - ez otthon anyánál. Nekünk valami szerényebb menü. Valami sült általában.
Mindenkinek sok szeretettel gratulálok a jó AFP-khez, én holnap megyek reggel.
Vicuska, gratulálok Lilla babához!

Na, ma reggel voltam a védőnőnél, előadtam neki a szívpanaszaimat. Közölte, hogy vlszleg sajnos nem elég a hemoglobin, ami szállítsa az oxigént, az agy követelőzik, a szív meg erőlködik. Egyek vasat meg marhát, igyak bort. (Az előző vérképem és EKG-m tökéletes, de már 2 hónapos...) Az sem segített, hogy nagyon durva fronthatás volt a hét első felében.
Egyébként is van egy nagyon enyhe szívzörejem, de még 4 éve szív UH-n megállapították, hogy szervi elváltozás nincs. Azt mondta, szerinte egyelőre felesleges orvoshoz menni...????
Na, emiatt arra jutottam, hogy holnap megyek a dokim asszisztenséhez az AFP beutalóért (az AFP előtt), és neki is beszámolok a szituról, és megkérdezem, hogy egy füst alatt nem utalna-e be még egy EKG-ra... - csak, hogy megnyugodjak. Mit szóltok?
Egyébként nagyon hálás vagyok nektek, köszönöm szépen a biztatást!

Millió puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok! Na nagy nehezen megtaláltalak Titeket :) ! Én is Május 26.-ra várom a PiciManócskámat! már vagy 2 órája körözlek Titeket :lol:
picihencso
Hatvan
 
 


Sziasztok!!
Ezer éve voltam sajnos,már nagyon hiányoztok nekem! :D
Még nincs otthon net,anyáék meg már ezer éve voltam.Férjem majd letmenti nekem azokat az oldalakat amikről lemaradtam.
Üdv az újaknak!
Örülök,hogy mindenki jól van!
Én ma voltam dokinál!
Minden rendben,a baba jólvan.Lepémy jó helyen hátsó falon tapad.BPD:35mm
A nemét nem tudjuk,még titkolja a kis manó.
Annus:Köv vizsgálat dec.10-vagy 11.Ez lesz a 18 hetes genetikai vizsgálat.Orvoshoz majd január 8-án kell mennem.
Remélem tudok jönni hamar hozzátok,mert már bezombulok otthon nélkületek!!!
Addig is vigyázzon mindenki magára és a babákra!!!!

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok Lányok,

Mint ahogy a vonalzómon is látszik KISFIÚNK lesz :) Álmos baba van a pocakban. Elpityeregtem magamat, az örömtől :)

De nem tetszett neki az uh, fogta a fülét és mutatta a popsiját :)

Kép

Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Inci vagyok.
Már tagja vagyok egy topiknak (2005/2006 Téli Babák) pár éve, de most ide is belesek, hogy mizus errefelé.

Én a SOTE I.-en szültem és most is ott fogok, mert meg vagyok vele elégedve és, mert a problémás esetekkel is ott foglalkoznak igazán.
Amennyiben kérdésetek van csak nyugodtan tegyétek föl. Válaszolni fogok rá.

További jó várakozást mindenkinek.
Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Minden új Kismaminak üdv itt!!!

Annyit írtatok, hogy mire végigolvastam megint elfelejtettem, hogy miket is akartam írni. Amire emlékszem:

Elevit:Én szedem, és Aminával is szedtem végig, sőt a szoptatás végéig. (13 hónapig szopizott) Ja és kerek 3 kilóval született!

Karácsonyi menü Nálunk lesz rántott hal, majonézes krumpli. Fokhagymás tarja, krumplipüré. A család közösen készíti, ki ezt, ki azt hoz magával. És sütök legalább 2 féle sütit!

Szofi!Én is holnap megyek AFP-re! :lol:

Találka: Szerintem én most bizti nem tudok menni. Képzeljétek előző nap (13-án) lesz Anyukám esküvője. :lol: Ezt se mondhatja el sok ember magáról, hogy ott volt az Anyja esküvőjén! :D :D

Kép
Kép
g_reny
 
 


Anita, Te is nagyon hiányzol nekünk!!!
Eszti, hát gratulálunk a kis Álmoshoz!!!
Reny akkor majd egyszerre izgulhatunk az eredményért!
Picihencso, üdv itt!
Inci Te csak úgy benéztél?

Puszi mindenkinek. Most hazahúzok, mert még amelóhelyen vagyok, és ez NEM NOOOOORMÁLIS!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kotlós, Pirihencsó, Inci, üdv nektek itt. 1 oldalon 3-an köszöntetek be (eddig)... :)

Nekünk ismét hosszú napunk volt. Képzeljétek: ma 1 házaspár vigyázott volna Samura, de de. szóltak, hogy éjjel egyikük végig hányt, a másikuknak meg hasmenése lett. Jobb, ha nem adom le hozzájuk a még egészséges kislegényt... OK, mondom, próbáltam mindent, hogy tudjanak rá vigyázni mások, de nem votl jobb megoldás (és most ne kapjatok sokkot, én kaptam már, de túl vagyunk rajta, és nem volt semmi baj, tök víg maradt, meg jól elvolt): itthon kellett hagynom egyedül 2,5 órára. Mert anyum így is lemondott óráját és rohant haza, én meg nem tehettem meg, hogy ne menjek el... De tényleg úgy maradt itt, hogy már majdnem aludt, mikor elindultam, gondolom aludt is, mikor hazajött anya nagy boldogan dumálgatott a járókában. Szóval nagy trauma nem érte. Én azért picit aggódtam, de bíztam benne, hogy nem lesz semmi baja.

A babus szívét érdemes a tanácsolás értelmében jól megnézetni, hogy merj megnyugodni.

Szofi! Sztem jó ötlet, hogy mással is beszélj, de sztem azért ha védőnéni nem izgult, akkor nagy baj nem lehet.

Grat a kislányhoz/kisfiúhoz!

Mi holnap megyünk védőnénihez, és asszem veszünk egy autót. Mert a pici kocsink már nem lesz elég 4en menni vhova 1 hétre.

Örülök a jó vizsga- és vizsgálati eredményeknek.

No, nem tudom, jövök-e még. De most megyek.
Vendég
 


Szofi

Igen csak úgy benéztem.
Kíváncsi voltam, hogy ki ,hogy viseli a terhességét, mert én mostanában elég fáradtan érzem magam.

Inci

Kép
Kép
incike
 
 


Sziasztok!

Üdv az újonnan betérőknek :)

Szívultrahang:
Az I. számú Női Klinikán dolgozik dr. Hajdú Julianna, ő magzati szívultrahang vizsgálattal is foglalkozik, meg a Magzati Diagnosztikai Központban is uhuzik. Barátnőm is nála volt, nagyon meg volt elégedve.
Még a Kardiológiai Intézetben is foglalkoznak ilyennel, sajna ott nem ismerek senkit.

Reni!
Kislányod jobban van?

pápá
Vendég
 


Inci!
Üdv itt!!Remélem hogy nem csak benéztél hanem maradsz is köztünk :wink: Hát é is fáradt vagyok,ma is majd elaludtam.De csak azért mert egész nap mentem,nem sokat pihentem.Már a derekam is fáj :roll:

Dóri!
Sajnálom h egyedül kellett hagynod Samut!Én bizti nem mertem volna!Amúgy ha gondolod vészhelyzet esetén szívesen segítek!Ha épp ráérek szólj nyugodtan :wink: (hozzá vagyok szokva h a szomszédba is le kell ugranom mert egyedül lenne a gyerek)

Szofi!
EKGt csináltak már a terhesség alatt?Háziorvos nem nézte meg?Én is voltam a múltkor,mondjuk nekem nem volt panaszom szerencsére,nem is volt rossz az eredmény!


Reni!
A ti karácsonyi menütök is jól hangzik!!!

Eszter!
Kezdek irigykedni :oops: Olyan sokan tudjátok már a nemét...én meg annyira kíváncsi lennék már :roll: Szépen szineződik a táblázat is!Majd meglátjátok milyen arányban vannak a babák,már ami a nemüket illeti :lol:

Picihencso!
Neked is üdv itt!Mesélj vmit!Te hogy érzed magadat?Babó mekkora?


Anita!
Hiányoltalak már én is,pont mikor frissítettem a táblit!Remélem hamar lesz net újra!!!!Várunk vissza!!!!

Aj ó eredményekhez pedig gratula,aki meg most megy AFPre annak megy a drukk!!!

Én délután hagymalekvárt főztem...aztán nővéremmel olajban eltettfűszeres fetát csináltunk...mégjobban elfáradtam.Holnap pihentetem a derekamat :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Gyorsan visszajöttem, eltévedtem valami olyan topicra, amit nem lenne szabad olvasgatnom

Üdv mindenkinek itt!!!

Szofi, szerintem is ártani biztos nem árt agy EKG, és legalább meg fogsz tudni majd nyugodni!!

A karácsonyi recepteket nyálcsorgatva olvastam :D

Az AFP eredménye kb. mennyi idő alatt van meg? A dokit elfelejtettem megkérdezni, 2 hét múlva megyek csak, majd zaklatom telefonon, csak nem tudom mikor :) :(

emese1979
 
 


Csak gyors bekukk. Még ünneplés folyik, apa nagyon büszke :) :) :)

Annus, milyen aza a hagymalekvár? sose hallottam róla még.

jó éjt.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Eszter,
gratula a Kisfiatokhoz! Nagyon szép kis popsija van ám :)

emese1979
 
 


Íme a bejgli-recept!

Omlós, élesztős bejgli (6 rúd lesz belőle: 3 diós, 3 mákos)
Hozzávalók:
1 kg liszt
20 dkg margarin
15 dkg zsír
60 dkg cukor
5 dkg élesztő
2 tojás
2 dl tej
csipetnyi só
40 dkg darált mák (+ reszelt citrom és narancshéj, reszelt édes alma, pár szem meggy, 2,5 dl fele tej-fele víz keverék)
40 dkg darált dió (+ reszelt citrom és narancshéj, 2 dl fele tej-fele víz keverék, 3/4 üveg lecsepegtetett meggybefőtt
4 dkg zsemlemorzsa)
10 dkg mazsola (leforrázva, rumba áztatva, majd lecsepegtetve)
1 citrom reszelt héja
Elkészítés:
1.) Elkészítjük a tésztát: A lisztet elmorzsoljuk a vajjal, zsírral és 8 dkg cukorral.
Az élesztőt 2 dl langyos-picit cukros tejben felfuttatjuk, és a tésztához vegyítjük,
majd hozzáadunk 1 egész tojást és 1 csipetnyi sót. Jól összegyúrjuk, és hideg helyen
(NEM HŰTŐBEN, MERT MEGKEMÉNYEDIK ÉS NEM TUDJUK SZÉPEN KINYÚJTANI!) 1 órát pihentetjük.
2.) Elkészítjük a mákos tölteléket: 26 dkg cukorból + 2,5 dl fele víz-fele tej keverékéből szirupot főzünk.
Ezzel leforrázzuk a darált mákot, hozzákeverjük a (korábban forró vízzel leforrázott, rumba áztatott)
mazsola felét (azaz 5 dkg-ot), a reszelt citromhéjat, 2 édes, nagylyukú reszelőn lereszelt almát
és pár szem lecsepegtetett meggyet. (A meggyel óvatosan bánjunk, nehogy elsavanyítsa a tölteléket!
Folyamatosan kóstolgatni kell, és akkor látni fogjuk, mennyi meggyet bír el a töltelék! No, és a hasunk... :o))
3.) Elkészítjük a diós tölteléket: 22 dkg cukorból + 2 dl fele víz-fele tej keverékéből szirupot főzünk,
és a darált dióra öntjük. Hozzáadjuk a mazsola másik felét (5 dkg-ot), reszelt narancs és citromhéjat
, a lecsepegtetett meggyeket (kb. egy 7 dl üveg háromnegyedét vagy amennyit a töltelék elbír),
és 4 dkg zsemlemorzsát, hogy a sok gyümölcs ne áztassa el a tésztát.
FONTOS! A TÖLTELÉKEKET TELJESEN KI KELL HŰTENI, CSAK HIDEGEN SZABAD FELKENNI A TÉSZTÁRA!
4.) Közben valószínűleg lejárt az 1 óra, a tésztát elővesszük, és 6 egyenlő részre vágjuk.
Ha biztosak szeretnénk lenni abban, hogy minden tésztagolyó azonos nagyságú,
egyszerűen mérjük le őket egy konyhai mérlegen. (Egy golyó kb. 32 dkg nehéz lesz.)
5.) Lisztezett deszkán egymás után téglalap alakúra nyújtjuk és megtöltjük mind a 6 tésztát.
6.) A töltelék felkenésének menete: A sűrű tölteléket egy széles pengéjű késsel óvatosan a tészta széléig kenjük,
és a tészta minden oldalából 1 cm-t visszahajtunk.
(Erre azért van szükség, hogy a töltelék nehogy kibuggyanjon majd a feltekerés során.)
7.) Felsodorjuk mind a 6 rudat, a végeiket szépen behajtjuk, és sütőpapírral bélelt
(vagy gyengén zsírozott) tepsibe tesszük. A maradék tojásunkat felverjük, és megkenjük vele mind a 6 rudat,
majd mindkét tepsit (mert 3 rúd fér 1 tepsibe) 30 percre hűvös helyre tesszük.
8.) A bejgli-rudakat elővesszük, és ismét megkenjük felvert tojással, és meleg helyre tesszük addig,
amíg a tetején a tojás picit megszilárdul. Spéktűvel a bejglik tetejét óvatosan 3 ponton megszurkáljuk.
(Az oldalát nem szabad, mert kirepesztheti a tésztát!)
9.) Előmelegített, mérsékelten meleg sütőben kb. 35-40 perc alatt készre sütjük a tésztákat.
Akkor van kész, ha a teteje aranybarna és picit márványos. Kihűtjük,
majd felszeletelve ízlés szerint porcukorral megszórva vagy anélkül tálaljuk.

Kép
Kép
tinu
 
 


ÉN is gratula az újonnan kiderült nemű babákhoz! Remélem, nekünk is kiderül hétfőn, hogy ki lakik bent a pociban. :)

Hean: tényleg rémisztően hangzik, mielőbb menjetek akkor szívUH-ra, hogy megnyugodjatok. Úgy tudom, hogy a szívbetegség a leggyakoribb bababetegség, de a legtöbb esetben kezelhető. PErsze lehet, hogy rosszul tudom, úgyhogy töröld, töröld.

Karácsoniy menü: kókuszos csirke, krumplisali, bejgli, narancsos-csokis muffin. Az aranygaluska viszont nagyon felcsigázott, az egyik kedvencem, csak olyan macera megcsinálni. Pedig meg fogom, mert most rákattantam. :P

Dóri: engem valóban sokkoltál! :shock: Én soha, de soha nem hagynám otthon egyedül a gyerekem, még ilyen esetben sem. Inkább magammal vittem volna. Ne haragudj, hogy ezt írtam, nem bántani akartalak, de nagyon sok horror történet volt már ilyenből a tévéhíradóban (otthon egyedül hagyott gyerek bent égett a házban nem egyszer, a kanapén egyedül hagyott gyerek félrenyelt és megfulladt stb.). Bármikor megtörténhet a baj, még akkor is necces helyzetek vannak, ha otthon vagy, hát még akkor, ha nincs felnőtt a közelben. Bocsánat, bocsánat, bocsánat, hogy ezt leírtam, de komolyan sokkoltál. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Petrus! Köszönöm kérdésed, Amina jobban van. Olyannyira, hogy ma lent voltunk az orvosnál, és a doktornő csodálkozva mondta, hogy meggyógyult a torka. Mindez úgy, hogy nem szedte az antibiotikumot. Örök hálám ezért Böbinek, ő adta a homeopátiás gyógyszer nevét ami jó torokfájásra. Megvettük és tessék: 2 nap alatt rendbe jött.
Most viszont nálam kezdődik valami nátha szerű torokkaparásos dolog. Szerintem magamnak is bevetem a homeopátiát.

Böbi! Tényleg nagyon hálás vagyok az ötletért, köszönöm!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na azt hiszem megyek lefeküdni, holnap nagyon korán kelek az AFP miatt. Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
g_reny
 
 


Ok, azért 2 felnőtt is volt a közelben (mert itt sokan vagyunk, ugye...), csak nem igen számíthattam a segítségükre, de azért reméltem, ha vmi baj van, csak feltűnik nekik... Az egyik a mozgásképtelen nagymamám, a másik a nagyon is mozgásképes öcsém, aki éppenséggel éjszaka dolgozott, és nagyban aludt, mikor elmentem. De mikor hazajött, azért szóltam neki, hogy hagyom Samut itthon, úgyhogy talán nem volt olyan nyugodt az álma, mint máskor (treníroztam...), és felébredt volna, ha sír. Csak nem tudom, biztos így van-e. A lényeg, hogy nem volt rajta felnőtt szeme abban az időben, amikor elmentem, csak mikor anya hazaért. De nálunk ez családi hagyomány, minket is hagytak egyedül régebben (apa katona volt, anya ment vásárolni, és a 3.-on laktunk, nem volt lift, szóval a csomagokkal együtt már nem tudott volna engem is hazavinni...). Úgyhogy reméltem, nem lesz semmi baj, és úgy is lett. Azért vigyáztam, mindent eltettem az elérhetőségéből, ami bármi bajt okozhat, és a járókából nem tud kijönni... Ha láttam volna ennél jobb megoldást, azt tettem volna. Magammal nem vihettem, bár szerintem is úgy lett volna jobb.

Azt meg én hiszem, hogy Aki nálam sokkal éberebben és tökéletesebben vigyáz Samura, egy pillanatra sem hagyta egyedül. Ez nem azt jelenti, hogy nekem ne kéne vigyáznom, meg ne rám lenne bízva, csakebben az esetben, mikor úgy vettem észre, nincs más választásom, megnyugvás volt bennem, hogy nem lehet semmi baj, mert én mindent megtettem, amit csak tehettem az üggyel kaapcsolatban.

De elfogadom a kritikát (sőt, köszönöm, nyilván kell abban változnom, hogy súlyosabbnak lássak dolgokat, amiket esetleg nem látok annyira súlyosnak, mint amilyenek valójában), csak a jelek szerint neki mégis ez volt a lehető legjobb megoldás. Bízom benne, hogy ez egy egyszeri és nem megismételhető alkalom lesz az életünkben.

Na jó, ebből asszem mindekinek elég... Bocsi... :)
Vendég
 


Ja, Annus, köszi!! Kedves vagy. De azért nem hiszem, hogy szükséges lenne, mert jövő héten már (legalábbis nagyon remélem...) nem kell majd mennem. És akkor Manóval lehetek. (Végre!)

Jó éjt mindenkinek.
Vendég
 


Sziasztok!

Eszter, gratula a fiatokhoz! :) Nem tudod, 4D a kenguruban két ünnep között is van?

Dóri: én sem mertem volna itthon hagyni. Amúgy hol hagytad, a kiságyban, vagy a lakásban szabadon, vagy hogy? Én egyszer hagytam egy lagziban bébiőrrel az étterem feletti szobában, mikor már elaludt, mi lenn buliztunk bébiőröstől, de így is félóránként ránéztem.

Húúúú, nagyon jó volt a tegnapi céges Mikulás buli, csak hülye én itthon hagytam a fényképezőt :?
Vendég
 


Sziasztok!
Talival kapcsolatban: még mindíg a jövő hétfő 18-órás időpontra mondtátok legtöbben, hogy tudtok jönni, igaz, 7 fő "csak". 14-én vasárnap pedig 6-an. Szerintem fussunk össze hétfőn, mert úgy néz ki, ez a szám és a 14-e sem fog nagyon változni.

14-e már bronzvasárnap, vagy mi, talán emiatt nem érnek rá többen. Persze ez nem jelenti az, hogy nem találkozhatunk később is, mondjuk az ünnepek után.

Ma este lefoglalom, ha nem írnak még ma többen, hogy jobb lenne a 14-e. (Aki írt már, azt jegyzeteltem, köszi! :)

Jövök este!

Puszi
vanni
 
 


Dóri: értem, ha családi hagyomány, akkor pláne nem érezted ezt súlyosnak. Meg az is jó, hogy legalább volt még két ember a házban. Nálunk a férjem az állandó kritikusom és vészjelzőm. Ő egy kicsit parás apuka. De a legtöbbször igaza van. Annak ellenére, hogy igyekszem maxijmálisan figyelni, történtek már "balesetek" Tüncivel, és nem történtek volna, ha még jobban figyelek, mert kivédhetők lettek volna. Egyszer egyszerre akartam fejni és szoptatni - életemben először, Tünci már jó nagy volt, vagyis tudott forogni. Letettem az ágyra a gyereket, egy pillanatra elfordultam, hogy felvegyem a mellszívót, és a következő pillanatban már csak azt láttam, hogy Tünci dobott egy hátast a padlóra. Jól beverte a fejét és nagyon sírt. Rohantam vele az orvoshoz, szerencsére, nem lett belőle nagyobb baj, de nagyon megijedtünk mindketten. Nem szabadott volna az ágy szélére egy már mozgó gyereket, na. A másik nemrégiben volt, hogy TÜnci ropival a szájában rohangászott, és kicsit csúszós volt a zoknija. Persze elcsúszott a padlón vele, a ropi meg beleállt a nyálkahártyájába, felsértette és folyt a vér a szájából. Ez is begyógyult persze hamar, de azóta letettünk szőnyeget, és csakis tapadós zoknit adok rá. Na én se folytatom a sort, szerintem nagyon is érted, mit akartam. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt,

Köszönjük a gratulációkat. Még furcsa kicsit. Úgy mentem hogy úgyse fogja mutatni magát, mert tegnap is antiszoci volt az elején a drágám, de aztán láss csodát...:D de még mekkora csoda :D
A szonográfus szerint azért görcsölök, mert a kis lábával állandoan a hólyagomat rugdossa, meg is mutatta akció közben... :?

Panndi, nem tudom, de ha gondolod megkérdezem :)

Anita, jó hogy jöttél :)

Mozza?

Annus, ne aggódj, biztos nektek is megmutatja majd hamarosan magát.

Megyek ma az eredményeimért. csak este tudok jönni.
Mindenkinek szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Egy 1*1 m-es rácsos járókában hagytam. Ott "lakik" amúgy is napközben, nagyon szereti. És így az is külön öröm, ha szabadon csellenghet a lakásban. De persze, mikor otthagytam, akkor bent volt a járókában.

Mindenkinek szép napot mára!
Vendég
 


Sziasztok,

Hát csajok elképesztő mennyit irtatok olvasni még birlak titeket meg minden este visza is olvasok na de már reagálni.... :D

Én is voltam tegnap uh-án minden ok vele izgett mozgott, jövő héten kell menjek AFP-re, szerintetek nem túl hamar ez még?!

Gratula a kisfiúkhoz és kislányokhoz én már csaj jövöre fogom meg tudni a nemét!

Az újaknak is üdv!

Karácsonyi menü még pontosan nem tudom de rengeteget fözök ilyenkor mert jönnek mennek a vendégek.

Anita, én is hiányollak.

Jázmin is beteg lett most nagyon csunyán köhög na meg magas láza volt éjjel alig birtam levinni neki, ma megyünk dokihoz.
Megpróbálom visza keresni azt a homeos oldalt én is.

Szép napot nektek.

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Nekünk is jó napunk volt tegnap. Majára nagyi vigyázott. Én meg cipőt vettem, fodrásznál voltam, apa elvitt ebédelni kedvenc olaszomba, este Mikulás buli...

Hát Maját én se hagynám itt egyedül. Mi is hagytuk egyszer egy esküvőn a szobánkban aludni, bébiőr végig nálam, de nekem még ez is kicsit para volt.

Nekem a talival az a bajom, hogy hétfő 18 óra későn van, vasárnap meg a szülinapomat ünnepeljük a családdal. Meg Apa most sokat dolgozik így az év végén és nem szívesen lépnék le 7végén itthonról. De Ti érezzétek jól magatokat, legközelebb mi is csatlakozunk.
pumuklii
 
 


Vanni!

Én benne vagyok a taliba!Végül is nem baj ha csak kevesen vagyunk,legalább könnyebb megjegyezni ki kicsoda!Max leszünk ketten :wink:

Ma voltam a védőnéninél!Megdicséret a leleteimet,bekönyvelt mindent.Mondta h a baba súlyát nézve kicsit nagyobb is :lol: Hát igen,kis vasgyúró !
Amúgy eldöntöttük.Ha fiú akkor Miklós(ez ugye már megvolt)ha lány akkor valószínű h Mónika.Ezen már nem akarok változtatni! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!

Tegnap volt terhességem eddigi legszörnyűbb napja! :( Ez a terheléses vércukorral kombinált AFP-s vérvétel egy kicsit kikészített. Megvolt az első vuk is. Pedig már idejét nem tudom, hogy életemben mikor volt utoljára. :( Valszeg közrejátszhatott a dologban, hogy előtte 2-3 órát sikerült csak éjszaka aludnom. Ráadásul a második vérvétel során úgy szétszedték a vénámat, hogy délutánra már mozdítani nem tudtam. :evil: Bocsi, a negatív kezdésért, csak hát másoknak nem nagyon szoktam panaszkodni ugye. De mára már más napra ébredtem! :)

Most visszaolvasok és jövök még!

Szép napot mindenkinek! :)

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


Vanni, tali nekem is jo.
Akkor már hárman vagyunk :)

Csadra, az én kezem is jó ronda lett a szerdai vérvétel után...nekem is nagyon fájt. de nekem nem is volt terhelésées vércukor, azt már kellett volna?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Sziasztok!

Huh, Dóri bátor voltál! De azért megnyugtató, hogyha kigyullad a ház, vagy Samu felsír, akkor lett volna, aki ezt észrevegye.
Vanni, Annus, már hárman vagyunk, én is jövök hétfőn este hatra!! Vanni, mégegyszer, mi a hely neve? :D
Tinu, köszi a receptet - jó részletes, így nem kell attól félni, hogy elkalapálok valamit. (Pl. bírom, mikor a szakácskönyvben a recept úgy kezdődik, hogy készítsünk egy rántást - és mi az???; még egyetemista koromból az emlékek)
Csadar, sajnálom, hogy tré napod volt! :shock: De ma már péntek van! Jön a jó kis hétvége!

Én voltam az AFP-n ma reggel, a nő elsőre megtalálta a vénámat, amióta az eszemet tudom ilyen siker nem volt, mondtam neki, hogy gyorsan tegyen oda egy X-et az utánajövők számára! Eredmény 1-2 hét múlva!! Miért olyan soká?? :cry: :cry: :cry:
A dokim asszisztense azt mondta, hogy mivel EKG-m tökéletes volt, szívultrahangon is régebben nem mutattak ki semmit, nyugodtan abbahagyhatom az aggódást szívdobogás témában. Ez szerinte a terhesség alatt gyakori tünet, le kell pihenni, és bármilyen ijesztő se a babának, se nekem nem lesz bajunk tőle. Hát akkor részemről a téma lezárva. Amúgy azóta nem volt semmi baj.
Nem tom Ti hogy vagytok vele, én még mindig kínlódok ezzel a fránya szorulással... :evil:
Ma megyek haza du. Szegedre, nem tudom, hogy be tudok-e nézni, de legkésőbb vasárnap este vagy hétfő reggel majd jelentkezem! Én vezetek, már most álmos vagyok tőle... :D
Na puszillak Titeket!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Annus: dec.12-én megyek genetikai UH-ra. 4d-s is lesz, úgyhogy remélem Mi is megtudjuk a nemét.
Gratulálok azoknak, akik már tudják :)
Annus látom Nektek nagyon bejönnek az "M" betűs nevek: Maszatka, Miklós, Mónika :D

Én se hagynám Patrikot egyedül, de a kényszer néha nagy úr. Szerencsére nem kerültünk soha ilyen helyzetbe.

Mi is tegnap voltunk céges Mikulás-bulin. Ma meg a bölcsibe megy a Mikulás, holnap meg a Tesóméknál lesz házi Mikulás. Nem tudom, hogy magyarázom el szegény gyereknek, hogy ennyi Mikulás van. :shock:

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Helló!

Képzeljétek! Én meg pont Samus terhesség óta tudom, hogy a bal karomban lehetetlen vénát találni (ennek egy olyan tapasztalat a bizonyítéka, amilyat Csadra is átélt...), és azóta mindig a jobb karomat adom. Ott meg pillanatok alatt megvan a pici szúrás, és nem is látszik később sem semmi. :)

Ma elhoztam a leleteimet (az első vérvétel...). 5 csillagom van. Azokból 3 picit tér el a normálistól, 2 jelentősen. Az egyik a vizelet fajsúlya (bár reggeli 1. volt...), a másik a vér süllyedése. Kiváncsi vagyok, mitől lehet. Ma privát módon találkozunk orvosommal (barátaink, beszélgetés lesz náluk, több házaspár ott lesz), de lehet, hogy ennek ellenére elviszem a leletet, és megmutatom neki. Lehet, hogy nem... Még nem döntöttem el. Bár kedden úgyis AFP+vizsgálat a kórházban, lehet elég akkor ezzel zaklatni... :)

A terheléses vércukor vizsglat általában nem szokott korábban lenni, mint a huszonpáradik hét. Akiknél AFP-vel együtt is csinálnak, ott az helyi szokás. Nem maradtatok le semmiről... :)

Ági! Jövő héten mikor? De persze megint orvost bíráljunk felül? Sztem bízzatok benne, hogy jól tudja, miért hívott akkorra... :) Nekem kicsit korainak tűnik, mmint a vonalzód alapján..., de bizti ő tudja jobban... Az tuti, hogy közel leszel a betöltött 16 héthez. A 15 hét plusz x nap pedig már köznyelvünkben a 16. hét, szóval lehet, hogy nem is korai. Röviden: nem tudom.

Anita! Amúgy mi a helyzet veletek?

No, megyek lassan ebédezni itt a népnek. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Annus,
apukám is Miklós :))

Szofi,
gondolom mindenki máshogy reagál a dolgokra, de pl. nekem szorulásra bejött a kamillatea - megiszom, utána 10 perc, és jön az eredmény :)
Hál'istennek, hogy megnyugtatott a doki

A hétfői tali nekem is jó lenne, ha jöhetek :) Azt a csokizót ismerem is, egyszer voltam ott, nagyon jó kis hely (főleg, hogy csokibuzi vagyok :)

A vénámat az AFP miatti vérvételnél nekem is elszúrták, iszonyat nagy véraláfutás van ott vagy 10 cm hosszan... De ez legyen a legkevesebb! :)

Ági, az AFP-t a 16. héten csinálják, úgyhogy pont jó időben vagy :)

emese1979
 
 


A papirra amit adott arra ugy irta rá hogy a 15 betöltött hétben vagyok...na ezt nem értem na mindegy, mivel tegnap csütörtök volt majd megyek pont csütörtök, csak nem szeretném ha túl hamar legyen és akkor valami ne legyen ok, szóval parázok előre!

De komolyan csajok az előző terhességnél nem paráztam annyit mint most.

Szofi ez a erős szivdobogás nálam is elő szokott jönni, a dokinak emlitettem is és azt mondta normális hogynéha kicsit felmegy a vérnyomás mondta nyugodjak meg!Magne b6 irt fel amúgy napi3 szemet.

Annus,szuper nevek olyan jó mikor már valaki ennyire elszánt,mi valószinü megint szülés elött pár nappal fogjuk eldőnteni. :D

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Jó ügyesen megtaláltam végre a nekem való fórumot! :D

Ezentúl nézegetem!

Üdv mindenkinek,
Adri

Kép

Kép
adraci
 
 


Adri! Üdv itt!!!--
Vendég
 


Sziasztok!
Jó titeket olvasni, egy két aggodalmam már olvasás közben megszünik. Igaz gyakorlott szülönek számítok, hisz nálunk két kamasz van már,dehát náluk már minden másképp van. Ők inkább a szabadságot igénylik már. Ráadásul délután már ővék a gép hisz ök szinte ebben nőtek fel. Megis sértödnek ha idönként apával a géphez ülünk délutánonként. Gratula a jó AFP eredményekhez, és a kisfiukhoz és lányokhoz. Nálunk már mindegy milyen nemű lesz hisz mind két nem képviselteti magát.Az biztos, hogy a fiúk anyásak a lányok pedig apásak.A lányom percek alatt az ujja köré csavarja az apját és mindent elér nála amit akar. Így én vagyok a szigor és a gonosz boszi néha. Nálunk a karácsonyi menü rántot sajt hasábburgonya, mákosguba, diós kosárka és mirinda szelet. Senki nem szereti a halat így az sosincs a menün. Másnap pedig húsleves és gyros.

Kép
kotlós
 
 


Sziasztok!!

Dóri
Azért kicsit megnyugodtam amikor leírtad, hogy csak volt a közelben 2 felnőtt.

Tinu
Köszi hogy bepötyögted a receptet,! :)

Eszter
Gratula Álmosbabához! :)
Jó hogy Apa is így örült!

Üdv az összes újnak![b][/b]

Sajnálom az AFP okozta sérülteket! :(
krém
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltalak titeket, mi is május elejére vagyunk kiírva. :)

Kép
sorita
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: