Új privát üzeneted érkezett!

hű...jaffa, ne máááá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tényleg ez a receptje?????akkor semmiképp...neki se állj :))

:shock: :shock: :shock:

lara: egyáltalán miért indították? szerinted?

én is akartam egy recit a gesztenyés sütiét...bár én idén 100százalék nem sütök!!!

vannnak ilyen elő-tészták...a tescoban a tejek mellett, ahol a tortellinik, meg ilyenek...finomak!!!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


jaffa: ez a barnamártás recept elégggé bonyolultnak hangzik ... nekem sem menne, sztem!
Na megyek vészhelyzetezni :D!!!!
Pusszi

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


lara: b.nődnek mennek a drukkok!! Elég kemény lehet amin most átmegy!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 

 
 

Lara!

Annyira felháborító, hogy mindig a gyerekek szívják meg a dolgot! Miért nincs oltóanyag? :shock: :shock:
Anno én is úgy adattam be a Milunak az oltást, hogy kettőt kapott egyszerre. Így egy sírással megvolt és nem kellett hónapokon át hordoznom a gyerekorvoshoz.

Megrendeltem ma a Milu szülinapi tortáját. Csibés lesz. Van egy textilkönyvünk, ahol van ez a Csip-csip csibe (én így hívom) és ha megkérdezem tőle hol van, akkor megkeresi. Szóval felismeri a figurát, ezért akartam azt a formájú tortát.

gégéé! Fogyokúra saját módszer. Nyáron 3 hónap alatt sikerült leadnom 11kg-ot, de a 2 hónapos zabálás során visszaszedtem valamennyit. Mérlegre nem merek ráállni, így nem tudom a pontos számot :oops: :oops: :oops:
Reggeli normális, ebéd inkább szénhidrátmentes, uzsi gyümölcs, vacsora turmix és szigorúan 6-kor. Miután elaludt a kisasszony jöhet 30 perc szobabicikli, ellenállás nélkül.
Nekem ez bevált. Nem olvasgattam senki tanácsát, mert arra csak egy rahedli pénzt lehet elkölteni.

Kép
jaffa4
 
 


Hű, ügyes vagy! nekem az esti zabálás a gyengém... és egyszer kipróbáltam az esti nem zabálást, 2 hétig, nagyon szenvedtem...te nem voltál éhes mindig??? mennyi idő alatt állt át a szervezeted erre a kevesebb kalóriára szerinted?

én is futni+gyalogolni fogok majd, van itthon futógépem, azzal szuperül lehet égetni a zsírt :)

Milunak biztos tetszeni fog a torta! Majd kérünk képeket!!!!

Nyithatnánk egy receptes topicot, és ott könnyen megtalálhatóak lennének a receptek:) mit szóltok?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, hogy jelentkezzem...
Még egyben. Holnap magzatvíz-nézés, méhszájvizsgálat (ettől talán beindul a szülés?), nst. Vagyis utóbbi már asszem minden nap.
Mindegy, már beletörődtem :) Most tök nyugis vagyok :)

Nyugodt, kevésszer-felkelős éjszakát mindenkinek!
timmi
 
 


óóó timmi....

kitartás-drukk-drukk-drukkk-sok puszi

küldöm a számom priviben, értesíts, ha van valami, oksi?:)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


na, jó éjt csajok!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Éjszakai műszak van! Kicsi lányom nem akar aludni, pedig ma kibillentettem a megszokott napirendből, fürdését eltoltam kb 2 órával, hátha bejön a dolog és alszunk ma, de nem :cry: .
Vigyorog nagyokat a cumija alatt :lol: .
Sarmon: nem semmi miken mentél át, nagyon ügyi voltál, a gombás doktornő meg elmehet a fenébe. Nálam is volt egy ügyeletes dokinő, úgy megvizsgált, azt hittem hátrabukfencet csinálok az ágyról.
Timmi, Gégéé: Mikuláskor nagy front lesz, hátha előcsalogatja a lányokat!
Tündi: Mi újság veletek?
Mindenkinek jó éjszakát! Aludjatok helyettem is!
Vendég
 


Szia Mancsa!Nálunk alszik a Hannus 9 órától hála égnek jól viselte az oltást nem úgy mint múltkor.
Sajnálom az éjszakázást,nem lehet könnyü igy két gyerek mellett mert én még megtehetem ha a Hannus nem alszik éjjel akkor tovább alszok délelött.
Remélem hamar elalszik a pici lány!!!
Szép álmokat!
Vendég
 


Jaffa:Én most nem bántam hogy csak egy oltást kaptunk a 2-ik hónapnál kettöt kapott és nagyon rosszul viselte kb 8 órán keresztül csak sírt és semmire nem nyugodott meg :cry: de most hála égnek nem volt semmi gond :D

Gégéé:Igazábol nem tudom hogy miért inditották neki valami opt vagy mit kapott azt hiszem ez is infuzió de a szobatársa is 3-szor kapott mire megindult a szülés.Amúgy is rosz nekik mert a 3-ik gyerköc és már lasan 2 hete kórházba van de most már csak elöbújik a kisasszony!
Vendég
 


én még itt. most fogok fejni. Zsófi negyed órája aludt el. nem tom' mi van vele. fogacska egy szál sem.

szóval zárom a zombiklubot ma éjjel... :oops:

lara! nem lehet, hogy csak oxitocinterhelés volt?
vizsgálat?

sarmon!
de pici, de édes!
elvileg valaha én is ilyen pici voltam, csak 10dekával soványabb!
és aza a harisnyás kép! ennivalóóóóóóóó!!!
Vendég
 


jó reggelt!

na, ki hitte volna, hogy idáig jutunk: már csak 9 nap...a hasam még lejjebb ment, és szerintem este jósolgattam is, de lehet, hogy csak álmodtam....amúgy valószínű nem álmodtam, mert néha-néha felébredtem,, és csurom víz voltam, izzadtam, pedig 20 fok van a szobában, és a derekam is furin sajgott...
a szomszéd kutyáját bántotta egy csomó kóboreb...nagy ugatás, kinéztünk az ablakon, és akkora kóborkutyuk, mint a házak, állták ott körbe szegényt, aki ráadásul ki van kötva...kikabáltunk, mert kivillogtunk elemlámpával, el is zaladtak, de aztán mondta a párom, hogy az egyik visszajött...

na ennyit rólam.

zombiklub: sajnálom, hogy nem alszanak a csajok...nemsokára én is csatlakozok :)

front: hát nem tudom, jó lenne, de lehet az én picurim a teliholdra vár, az meg dec 12 :) mensizni is mindig teliholdkor szoktam...

na lehet visszabújok még olvasni...

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


lara: sajnálom a barinőd...
timmi: ez a te napod, hajrááá

nézzétek a pingvinem megérinti az utolsó pálcikát :lol:

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Klubtag lettem újra, éjjel 1 óta kb 2-3 órát aludtam. ....
bende
 
 


Sziasztok!

Sajnálom az éjszakázósokat :(
Mi valami csoda folytán kihagytuk az 1 körüli evést. Én persze automatikusan felébredtem, Matyi meg se nyikkant szuszogott jóizűen. Este 8kor evett és hajnalban csak 4kor ébredt fel, ez rekord nálunk!
Tegnap mondjuk végigsírta szinte az egész napot kétszer negyed órát aludt. Az okára igazából nem jöttem rá.
Voltunk a védőbe ott is sírt, bementünk leraktam, meglátta a dokit és meghallotta a mormogós hangját elhallgatott és érdeklődve elkezdett figyelni :D Látszik hogy oltást még nem kapott tőle, kiváncsi vagyok két hét múlva az első oltáson is így fog e figyelni.
Mérlegelésünk: 3880gramm :D :D :D
Két hét alatt 48 dekát hízott :D

gégéé ahogy látom nem úgy érkezik Emma mint Matyi a mai nap a mi időpontunk :D

KépKép
winchi
 
 


ennek a barna szósznak ki a csuda tud otthon nekiállni? én már ott megakadtam hogy vadcsont :D Pedig én is szeretem a barnaszószt tavaly amikor kint voltunk a lengyeleknél mindenhez azt adtak de nagyon fini volt.

3szor indítani egy szülést? Én még ilyet nem hallottam :shock: Remélem hamar kitessékelik most már azt a babát

Sarmon köszi hogy leírtad a történetedet! Képes voltál friss császárosként a madarasba menni vásárolni? Nem semmi vagy!

Hétfőn vittük először Matyit vásárolni nagyobb helyre. Persze hol is kezdhetné a gyerek az első nagyvásárlást mint a Dechatlonban, fertőzzük vele rendesen :D

KépKép
winchi
 
 


még jöhet ma :) :lol: :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Matyi campingezik :D

Kép

Így alszik éppen, szoktatom az utazóágyhoz, ha hétvégén megyünk anyuékhoz ne legyen ismeretlen számára :)

KépKép
winchi
 
 


csajok találtam egy jó oldalt mi sztem innen rendelünk majd naptárat van A4es méretű rengeteg mintával darabja 990. Találtam egyet amire 3 képet is lehet felrakni. Meg jópofa üdvözlőlapokat is lehet csináltatni darabja 80 pénz
fotokidolgozas pont húúú :D

KépKép
winchi
 
 


nagyon aranyos matyi manó!

Hol vettétek ezt az ágyikót, és mennyiért?

Mi is szeretnénk utazóágyat, de olyat, aminek fel is emelhető a matraca, és ha jól látom ennek felemelhető!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Rakott tarhonya
Hozzávalók:
25 dkg tarhonya
25 dkg zöldpaprika
15 dkg vöröshagyma
15 dkg paradicsom
2 dl tejföl
4 darab főtt tojás
2 pár virsli
15 dkg reszelt sajt
1 dl olaj
pirospaprika

bors

A tarhonyát kevés olajban pirítsd aranysárgára, és öntsd fel dupla mennyiségű forró vízzel. Fedő alatt, takarékon párold puhára. Az apróra vágott hagymát fonnyaszd meg kis olajban, szórd meg pirospaprikával, tedd bele a feldarabolt zöldpaprikát, a paradicsomot, sózd és borsozd meg, készíts lecsót belőle. Amikor elkészült, keverd bele a tejfölt. Terítsd kivajazott tűzálló tál aljára a tarhonya 1/3-át. Tedd rá a lecsó felét, majd a karikára vágott tojás felét, végül a felkarikázott virsli felét. Ezután megint a tarhonyát, a lecsót, a tojást, a virslit, végül a tarhonyát. A tetejét locsold meg a tejfölös lével, hints rá reszelt sajtot, és jól süsd át.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Almával rakott csirke
Hozzávalók:
2 közepes nagyságú csirkemell
5 alma
3 tojás
40 dkg reszelt sajt
4 dkg vaj


A megtisztított csirkemelleket vágd vékony szeletekre, és sózd be. A megtisztított almákat szeld karikákra. Verd fel a tojást, szórd bele a reszelt sajt felét, és forgasd meg benne a hússzeleteket. Kivajazott tűzálló tálba tegyél egy sor hússzeletet, majd egy sor almakarikát. Ezt ismételd, amíg el nem fogy a hús és az alma. A tetejére szórd a maradék reszelt sajtot, és előmelegített sütőbe tolva süsd meg.

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Az emelhető matracos utazóágy engem is érdekelne, hol és mennyiért lehet ilyet venni. Anyu szeretne magukhoz ilyet, na meg persze nekünk is jó lesz, ha megyünk valahova.

Ma nem lesz semmi, szerintem. Túléltem egy méhszájvizsgálatot (1222), és egy magzatvízkuksizást. Szerencsére minden rendben. De nagyon kellemetlen vizsgálatok ezek!!! :cry:
És 2 naponta számíthatok rá...
Mindegy, túlélem...
De szerintem Encsinek sem volt jó, mert mintha mászott volna felfelé a vizsgálat alatt. Csakhát szegény nem nagyon tud hova menekülni... Abban bízom, hogy többet ő sem szeretne ilyet, és kibújik addig :)

Látom, Gégéé, még ti is egyben :) Csak lesz nst pénteken?
timmi
 
 


1222...az már nagyon jó...mit mondott a dokid??? nem mondta, hogy a napokban szülsz????

igen mi is egyben...még reménykedek azért :(
puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Nem az én dokim vizsgált, de azt mondta, hogy ezt nem lehet előre megmondani, mikor fogok szülni.
Gondolhatod, nekem is ez volt az első kérdésem.... :lol:
timmi
 
 


Sziasztok!

17 órára megyünk fényképezkedni. Már annyira izgulok. Milu alszik, így sikerült nyugodtan eltöltenem a tükör előtt fél órát fülbevaló és nyaklánc próbálgatással + szépen kifestettem magam. Ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy egy nő, hogy tud 1 órát sminkelni? Mit lehet annyit csinálni? :shock:

Timmi!
Nem irigyellek a vizsgálatok miatt, de bennem mindig felmerül, hogy miért kell hogy fájjanak? :shock: Engem a dokim mindig fájdalommentesen meg tudott vizsgálni. Na aztán a szülőszobán az ügyeletesnél meg annyira fájt! Szerintem ez nem normális! :roll:
Szegény Encsi biztos érzi, hogy Anya legszívesebben elfutna...

Winchi! Matyimanótól mindig elolvadok... :D
Utazóágyhoz szoktatás nagyon jó ötlet. Én kihagytam, meg is volt a böjtje. Kb 5 hónaposan aludt benne először, de csak úgy hogyha levettem a megemlt részt. Az annyira hintázott amikor mocorgot, hogy nem érezte magát biztonságban.
Lehet kapni külön magasítható részt a Brendonban. Árat nem tudok.

Az éjszakai klubbosoknak!
Napról napra jobb lesz, csak az ember nem győzi kivárni. Sajnos. Pedig higgyétek el, mire fél évesek lesznek, már tuti átalusszák valamennyire az éjszakát. 6 órát egyhuzamban tudtok majd aludni.

Anyany! Próbáltál már valamilyen homeos cuccot? Nálam bevált és annyira nyugodtan aludt...

Gégéé! Most már mindig izgalommal kapcsolom be a gépet,
hátha... :wink:
Türelem és pihenj sokat, ja és élvezd ki, hogy pocakos vagy! Annyira jó volt........ 8)

Kép
jaffa4
 
 


2 nap diéta után rááltam a mérlegre. 2,3kg-ot híztam. :(
Megmértem a vérnyomásomat, ami 144/80 volt, így tényleg le kell adnom a fölösleget. Ha ekkor sem rendeződik a vérnyomásom, akkor gyógyszer fenyeget. :( :( :(

Gégéé! Én egy hét alatt megszoktam a kevesebb kalóriát. Meg ez a turmix amit iszom telít szerencsére. :)

Kép
jaffa4
 
 


jaffa
hű az a vérnyomás tényleg magas. A hízás nem lehet, hogy csak víz? Csalántea, salaktalanító tea? egy kis méregtelenítés nem árthat!!!

Egy hét alatt megszoktad! Nagyon ügyes vagy! Le a kalappal!!
ügyik legyetek a fényképezéskor, és majd kérjük az eredményt!

timmi
basszus...nem tudok, mit mondani, mert én sem érzem a végét...
puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Mikulás szelet:

tészta: 35 dkg liszt, 15 dkg margarin, 10 dkg porcukor, 1 tojás, kevés tej, 1 kávéskanál szalalkáli

krém: fél l. tej, 1 vaníliapuding, 20 dkg margarin, 20 dkg porcukor, 15 dkg gesztenyemassza, fél dl rum, vagy egy kis rumaroma

A tejben megfuttatjuk a szalalkálit, hozzáadjuk a többit, kinyújtjuk és sütőlemezen, vagy tespsi hátulján 4 lapot sütünk.

Krém: megfőzzük a pudingot, a porcukorral, kikeverjük a margarint, bele a gesztenyemasszát lereszelve, és a rumot. A lapokat ezzel megkenjük, és a tetejét is, majd a maradék gesztenyemasszát ráreszeljük, ezzel díszítjük. Nagyon finom! Főleg másnap, mikor már a tészta jól magába szívja a krémet!
Imádjuk! Nyááám. Ja a lapok nagyon törnek ha kisültek, és nem kell sokáig sütni őket!

Mézes sült csirke almával

4 db csirkemellfilé, 30 dkg méz,5 dkg mustár, 1 dl olívaolaj,5 db alma, só

Csirkemelleket besózzuk, mustárt összekeverjük az olajjal, ezzel megkenjük a csirkemelleket, és serpenyőben hirtelen megsütjük hogy csak megkapja a két oldalát A csirkére mézet öntünk, és egyet rottyantunk rajta.A meghámozott almát gerezdekre vágjuk, tepsi, vagy tűzálló tál aljára terítjük,a csirkét rátesszük, és még egy réteg almát a tetejére, pecsenyelét ráöntjük, és még egy kis mézzel meglocsoljuk. Addíg sütjük, amíg az alma teljesen meg nem puhul. Burgonyapürével tálaljuk.

Aszaltszilvával töltött pulykamell


A pulykamellszeleteket kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk, én kakukkfűvel megszórom még. Aszaltszilva szemeket teszek a közepébe, összetekerem. Hústűvel, vagy fogpiszkálóval meg lehet tűzni a két végét. Majd minden egyes darabot bacon szalonnába betekerek, és mehet a tepsibe és a sütőbe! Hamar megsül ez is! Ehhez is jó a burgipüré, de mazsolás rizzsel is nagyon szupi!

Na, ennyi. Még én is várok jó recepteket!

Meg olyan mézeskalácsreceptet, amivel nem lehet agyondobni a kutyát, mert nekem az mindíg olyan lesz. Vagy azt hogy lehet megpuhítani???

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


agyondobni a kutyát :D

hehe

amúgy én úgy tudom....bár még soha, de soha nem próbáltam, de egy hónappal előtte meg kell sütni, és zárt dobozban állni hagyni...

puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Na, ezek voltak a receptek.

Lányok, Jázminomat jobban megviseli az 1 oltás, mint múltkor a 2. Nem lázas, de nagyon nyüszögi. Alig tudtam tőle megfőzni ( babletykó, darás tészta, nekem még maradt tegnapi zöldségleves, mivel babletykót ugye nem ehetek)

Sarmon: mekönnyeztelek! Tündéri a kisaszony! Biztosan nem szorítja a harisnya, meg nem érzi magát kényelmetlenül magát az overálban sem! Édes kis csöppség! Milyen picurka lehet. El sem tudom képzelni az én 3,5 kg lányom után. Úgy megfognám egy kicsit. És megpuszilgatnám...Jajj, de nagy már a lányom. Használj ki minden pillanatot, és nézegesd, gyönyörködj benne!

Winchi: Matykó vőlegényünk is egy gyönyörűség. Hát hiába jó az ízlésünk. :D
Szerintem abba az ágyikóba még Dorka is elférne a takaró alá! :)
Súlyban meg lassan utoléri a menyasszonyt. De azért sietnie kell. Tegnapi mérlegelés 6500 gramm. :)

timmi: kitartás, szorítunk értetek.

Gégéé: hamarosan eljön a te időd is, ne aggódj!

Lányok nekem ez a barna mártás kísértetiesen hasonlít a vadasmárátshoz, mondjuk az is elég sokáig tart, épp a múlt héten volt nálunk marhából. Jaffa, neki ne állj...vegyél port! Vagy kérd meg Bendét főzze meg neked, ő úgyis e mesterség remek szakértője!! :)
Igaz Bende???

Anyany, Bende: tudtatok egy picit aludni azért?

Jajj, mindjárt sötét van úúúútálom..

KépKép
ancsi_pancsi
 
 


gondoltam megosztom veletek: SZENVEDEK!!!

na.

trundike egy csomó ideje nem voltál, mi van veletek?

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Mitől szenvedsz?
A terhességtől vagy a türelmetlenségtől?

Engem valami emberfeletti nyugalom szállt meg :) Se fizikai fájdalom, se türelmetlenség... Csak úgy vagyok :lol:
timmi
 
 


amikor besötétedik, és rámtör a jaj de csinálnék valamit, és rájövök, hogy akkora tehén-bálna vagyok, hogy semmit nem bírok csinálni, csak csoszogni...akkor szenvedek...

örülök, hogy megszállt a nyugalom :D

most hazaért a férjem, már nekem is jó :D
puszik

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


te gégéé!Mostmár jólenne megszülnél! :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


nekem mondod basztikuli sarmoncsi :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok Lányok!Most viszaolvastam aug 27-szept 2-ig a topikot olyan jó volt nosztalgiázni és délelött 9-kor írtam Trundikének hogy ma még bizti nem babázok és rá 12 órára már megvolt Hannus :D A kicsi képeket is olyan jó volt nézni 6 hetesen Jázmin babát meg Nikiröl is olyan ari képek vannak ott Bendével alszik a nagy ágyba :D És Gégéé drága már ott azon parázott hogy fogja észrevenni ha elfolyik magzatvíz :D :D :D olyan jó volt olvasni :D :D :D na már tényleg nincs sok hátra kitartás!!!!!Külömnben te most ne csinálj semmit pihizz,nézzél valami jó kis romantikus filmet :D

Winchi:Matyi nagyon édes!!! :D És milyen szupi ágyikója van :D

Ancsi:Nálunk Hannus nagyon jól birta az oltást remélem Jázmin is holnapra a régi lesz :wink:

Bende:Sajnálom a rossz éjszakát remélem ma jobb lesz.

Trundike???Hiányzol ám!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Lányok, köszi a recepteket! Holnapra maradt kajánk, holnapután rakott tarhonya lesz! :lol:
Kislányomnak fülbevalója van!!! Olyan édes és csak egy icipicit sírt, pedig az egyiket elbénázta a nő. Harmadik próbálkozásra sikerült csak belőni, de a másodiknál megsértette egy kicsit, így vérzett és már nem látszott a jelölés. Ha együtt nézzük látszik, hogy az egyik kb 2 mm-rel feljebb van. Kicsit bánt a dolog, de így marad. :?
Jajj, voltunk ma is vásárolni, elintéztük a jézuskát. Budaörsön voltunk a Gulliverben, tök jó! Mondtam a férjemnek, hogy legközelebb vigyen el reggel és du jöhet csak értem. Aztán bementünk az Auchanba is. Dorka végigaludta az egészet! Mondtam is neki, hogy ma engedélyezve van az éjszakázás, erre már alszik!
Winchi: Nagyon édi Matykó, utazóágyam nekem is van, kint a nappaliban abban van Dorka. Járóka helyett használjuk most, gondoltam Levi nem tud benyúlkálni hozzá folyton.( mindig addig simogatja, míg felébred ) Csak vágattam bele vastag szivacsot.
Gégéé: mindjárt jön a Mikulás! :lol:
Vendég
 


Kezdjük viccel a mai napot! :D
Mi köze van a Mikulásnak Piroskához?
Hát a Mikulás piroskabátja! :D :D :D :D

Mancsa:Jövö hét csütörtökön már nekünk is lesz fülbevalónk.
A barátnöm kislányának is volt 2 mm eltérés a kettö között de pár hónap múlva már nem is látszott vagy mi szoktuk meg :D tényleg nem látszik neki szerintem nektek se fog.
Én is most nézegettem ajándéknak valót de még nem vettünk semmit.Én is szeretem az ilyen pesti shoppingolásokat de szerintem idén kimarad.De aranyos lehet Levi ahogy simogatja :D
Na most már megyek lefeküdni már a Hannus is alszik!
Szép álmokat!!!
Vendég
 


a lányom 11óta alszik! juháj!
képzeljétek! apája elvitt vacsizni!
nemtom hogy tört rá, de nagyon jó volt!
persze én egyfolytában Zsófiról beszéltem.
kihasználtuk, hogy anyum itt van még holnap reggelig. unokázott. imádja a kölkemet. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
jó volt azért kicsit kettesben.
és úgy de úgy teleesttem magam... de majd jól lesétálom.
elkezdtük a karácsonyi bevásárlást is, anyummal sétáltunk. a 16 emberből már 4nek megvan. +a páromé félig...

nagyon nem olvastam vissza, csak kicsit.

jaffa!
milyen homeos cucc? nem szokik hozzá?
kipróbálnám!
az apján is :lol:

ancsi!
a azsaltszilvás pulyka nagyon teccik. a mazsolás rizst hogy kell?

bende hogy vagy?

tündi hol vagy?
Vendég
 


Jó reggelt! :?

itt vagyok. :?
lara már nem parázok...már akarom....
már a szüléstől sem parázok...már akarom...
már attól sem parázok, hogy nem fogom tudni, hogy ez az, mert annyira nincs semmi, hogyha lesz valami, akkor az az lesz...

Amúgy a csorog a magzatvízparám onnan volt, hogy egy kolleganőm így vesztette el a huszon X hetes babáját, hogy elcsordogált neki a magzatvíz, ő meg azt hitte az más...na mindegy, és persze elmesélte nekem a sztorit...na és ha megkérdeznéd a dokibácsit, én minden vizsgálatnál ezen aggódtam, mert nagyon erős, nagyon vizes folyásom van végig a terhesség alatt...már a leges legelejétől, és amikor mensiznem kellene, akkor mindig nagyon-nagyon erős...és fullra olyan ám, mint a víz...de a dokibácsi megnézte (többször is), és mondta, hogy a megváltozott hormonjaim miatt így reagál a szervezetem, és hogy ez normális teljesen...

ma jön a védőnő.
holnap megyek a dokihoz.
anyukám szerint holnapután szülök.
én egyre távolabbinak érzem.

na nézek mára is valami jó kis receptet a főzőcskézősöknek.

anyany: tök jó!!!!! Szeretgesd meg a szerelmed!
puszik!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Brokkolifőzelék baconnel
Hozzávalók:
40 dkg brokkoli - lehet fagyasztott is
10 dkg bacon
2 tojás
2 dl tejföl
1 dl tejszín
2 evőkanál liszt
1 evőkanál vaj


A megmosott brokkolit szedd rózsáira, majd forgasd meg az olvasztott vajon. Sózd meg, és engedd fel 2,5 dl hideg vízzel. Forrald fel, és takaréklángon főzd puhára. A tojásokat verd fel, keverd bele a lisztet és a tejfölt, keverd simára, végül habard be vele a brokkolit. Forrald össze, de ne főzd tovább. A tűzről levéve keverd bele a tejszínt is. Lefedve pihentesd, közben aprítsd fel a szalonnát, és süsd szép pirosra. Tálaláskor tegyél a főzelékre bacont, és meg is locsolhatod egy pici szalonna zsírral.

egy főzelék...furi, de aki szereti a brokkolit, annak tuti ízleni fog! és azt hiszem az nincs a szopis tiltólistán...

ja mancsa kérünk szépen majd képeket rólatok a fülivel :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Csípős-mézes gyümölcsleves
Hozzávalók:
50 dkg piros gyümölcs, lehet mirelit is
1 dl tejszín
1 dl méz
1 közepes citrom leve
1 kevés chilipaprika
A gyümölcsöt olvaszd fel, ha szükséges, majd keverd össze 5 dl forrásban lévő vízzel. Vízgőz felett turmixold össze, és add hozzá a nagyon finomra vágott vagy őrölt chilipaprikát. A végén keverd bele a tejszínt és a mézet. Lehetőleg melegen tálald.


Sütőtök-krémleves
Hozzávalók:
1 kg sütőtök
1 kis fej vöröshagyma
1 kisebb krumpli
2 dl tejszín

szerecsendió
egy marék tökmag
A sütőtököt vágd fel, magozd ki, de ne pucold meg. Sütőben süsd 30-40 percig, majd kapard ki a puha húst. A krumplit főzd meg héjában, majd vágd apró kockákra, és nyomkodd össze villával. A hagymát vágd fel, és pirítsd meg kevés olajon, majd add hozzá a sütőtököt és a tejszínt, illetve a krumplit. Jól keverd össze, majd lazítsd meleg vízzel vagy tejjel, hogy krémleves sűrűségű legyen. Ha túl darabosnak találod, akkor turmixgépben dolgozd simára. Tisztított tökmaggal tálald.

2 leveske...az első merész :D

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


ja a főzelék a "30 perces" címszóval fut.
a levesek pedig a "kalórriaszegény és immunerősítő" megnevezéssel.

odafigyelek az egészségetekre, és az időtökre...na most keresek főételt, aztán desszertet, aztán én magam befalok 4 szelet bejglit egy nagy bögre tejjel, miközben megnézem a szívek szállodája negyedik évad második részét.

5én jó lenne szülni....Milu szülinapján....meg láttam az iwiwen, hogy kiknek lesz 5-én szülinapja :) csupa jófej :)

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Burgonyás kolbászpogácsa
Hozzávalók:
30 dkg burgonya
20 dkg puha füstölt kolbász
1 evőkanál reszelt vöröshagyma
2 tojás
1 csokor petrezselyem

őrölt bors
zsemlemorzsa
olaj

A burgonyát héjában főzd meg, hámozd meg, majd törd át. A kolbászt a hagymával daráld le, add hozzá a tojást és az apróra vágott petrezselymet, sózd és borsozd meg. Keverd össze a tört krumplival. Annyi zsemlemorzsát keverj bele, hogy összeálljon, és bő, forró olajba süsd ki.


Sajtos lángos
Hozzávalók:
30 dkg liszt
3 dl tej
25 dkg ementáli vagy trappista sajt
2 tojás
1 mokkáskanál só
1 mokkáskanál törött feketebors
1 teáskanál mustár
olaj

A tojássárgákat keverd habosra a tejjel, a sóval, a mustárral, a törött borssal, a liszttel, végül add hozzá a tojásfehérjéből vert kemény habot. A sajtot vágd csíkokra. Egy serpenyőben forrósíts fel kevés olajat, és a lágy tésztát evőkanállal szaggasd bele. Ha az alsó fele pirosra sült, fordítsd meg, és a piros felére tegyél néhány sajtcsíkot. Mire a lángos alsó fele is megpirul, a sajt ráolvad a tetejére.

Jó étvágyat! És szép napot anyuszik és babucik!

Évi&Emma

KépKép
gégéé
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok! Prbáltam visszaolvasni de egyszerűen rengeteg. Remélem mindenki jól van :)

Ha tudnom kell valami érdekesről valaki összefoglalná? A baj az hogy amikor nekikezdek olvasni mindig akor szól a lkiscsaj aztán annyiba marad.

Gégéé: Még egyben?

Sarmon: GRATULÁLOK :) 10/10 AGPAR??? Az igen! Nagyon szép Írisz!!!

Ma 5-kor keltem. Bius nem óhajtott visszaaludni azazhogy amikro visszakumott akkor már 6 óra volt és készülődtem mert ma n vittem a BArnust a Biusal az oviba.
Azt mondta az ovónéni, hogy látszik a kisfiamon a változás. Sokkal szétszórtabb :(
Szerintetek nagyon megviseli?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


A koszorút és az üveg mcses díszítését én csináltam :)

Kép

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Az első fogacskák kibújása, álmatlan éjszakák

egy tubus Dentinox 1.200 Ft
4 db új góliátelem a zenélő játékba 990,- Ft

Másfél órával tovább aludni ( egészen 05.30-ig ) felbecsülhetetlen
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bende 2008.12.04 09:55-kor.
bende
 
 


hiányoztok, de most nincs időm jönni. majd teszek fel képet, hogy mit művelek net helyett.

pusz mindenkinek

gégéé Niki 39+1 napra született....
bende
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?