Új privát üzeneted érkezett!

Hülyeséget írtam! Nekem az adókedvezményt kellet beikszelni! :oops: :oops: :roll: :roll:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka,
Véletlenül van, és nem valami nagy szám :wink: Fürdetőkarika is van, de mi nem igazán tudtuk használni, maximum négyszer ült benne, mert mire megvettem Dóri már egyedül ült. Ha nem ült volna fel 6 hónaposan, biztos többet használjuk.

Boni,
Ha gondolod minden játékról csinálok rövid, meggyőző videót, csak szólj :lol: :lol:
Vendég
 


Fanni

A NEM-et jelöld meg, 3 gyerektől jár a családi kedvezmény.

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

Kisfóka

mi akkor kezdtük a fürdetőkarikát használni, amennyi idős a Te lányod, és 3 hónapig nagyon jó szolgálatot tett. akkor hagytuk el, amikor már kezdett felállni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Boniko
nem sértődtem meg egyáltalán, köszönöm, hogy válaszoltál és teljesen igazad van. Általában sok helyen utána kérdezek a dolgoknak, védőnő, anyukám, ismerősök, stb.csak ez most így alakult. Egyébént, ha nem ette volna olyan jó étvággyal, már az első kanálnál abbahagyom.

Orsi
köszi, valóban nem lehet "jól" csinálni a gyerknevelést, de azért törekszem rá. Kis Maguborkának az életét nekünk kell még sokáig irányítani és a Mi döntéseink befolyásolhatják az egyész életét.
Nem adok több almát neki 6 hós koráig, olvastam, hogy pár héten belül regenerálódhat a bélflórája, ha bármit is okozott volna.
Igen, sok véleményt olvastam, de igazából régen nem volt reszelő és turmix, amivel ős anyáink elkészítették volna a pempöt. Nem kell a természetbe bele avatkozni.
petra76
 
 


Pandácska!
Köszi a választ,szóval nem nagy szám? Akkor nem érdemes megvenni? Annyira tanácstalan vagyok,nem tudom,hogy milyen játékot érdemes neki venni. Akkor már 6 és fél hónapos lesz. Nem akarok olyat se venni,amit még nem tud használni. Tudtok Nekem ötletet adni? Csak hogy kb.milyet érdemes?

Zsuzsi, Pandus!
Köszi a fürdetőkarikás választ is! Azt hiszem,azt tényleg venni fogunk neki! Felülni még biztos nem fog,jelen állás szerint,úgyhogy biztos jól jön majd! :wink:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Jucmuc,

Köszike a reakciót a kiütésre. Volt a dokinő, vírus okozza. Nelli köhögését is. Tényleg máshogy reagálnak.

Orsi,

Van már doktori fokozatod? :wink:

Kisfóka,

Ez hihetetlen! Annyira egy rugóra jár az agyunk. Azon agyaltam, kell-e nekünk fürdetőkarika, mert G. dereka nagyon fáj tartani a lányokat :lol:
Remélem tényleg nem fáznak meg a babakocsiban. igaz most pár napig nem viszem őket sétálni. Bár idebent annyira nem bírok velük a sétálás idejében. Nayon megszokták.

Fanni,

látom írták már. Nemet válaszd, de ne mindenre :lol: Én is most készülök kitölteni....

Szóval kaptak a lányok calciumot, Nelli ambroxolt. Nelli dután rózsaszín váladékot produkált a pelusára, (ami a feje alatt volt)picit megijedtem. De a doki szerint a köhögéstől ey hajszálér elrepdt. Azt hiszem sokszor fogom túlreagálni a betegségeiket, mert mi nayon ritkán vagyunk betegek, így nem nagyon ismerem a tüneteket. Majd sokszor kérdezek :oops:

Kép
viri8
 
 


erika,

bejött a calcium :lol:

Kisfóka,

A gyönyörű overált már ki is nőtték :cry: Azt is utoljára viselték :shock:

Kép
viri8
 
 


Viri!

Jobbulást a lányoknak! Szegénykéim,remélem hamar meggyógyulnak!
Akkor ti is nőttök,mint a gomba! :lol: Gréta is mindent kinő nagyon gyorsan!

Igen,kell az a fürdetőkarika! Gréti annyira élvezi a vizet,csapkodja, a játékokat is! Annyira édes! :D

Mit kapnak a lányok karira?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


[quote="pandácska"]K írta:pandácskaisfóka,
Véletlenül van, és nem valami nagy szám :wink: Fürdetőkarika is van,

Boni,
Ha gondolod minden játékról csinálok rövid, meggyőző videót, csak szólj :lol: :lol:


szerződésben vagy a játékboltokkal? :lol: vagy meglátják Dórit és könyörögnek, hogy használja ... egyébként is imádom nézni blogot, és Dórit is... és majd szólok hogy éppen mit szeretnék megvetetni..és akkor Dóri izzitson... :lol:
Vendég
 


Petra :lol:

Fókuci ez a körbe körbe járóka nem jön be? :wink:
Vendég
 


Köszönöm!
Még1 kérdés :oops:
Utolsó kérdés benne, hogy ...% adóelőleg levonását kérem.
Ide mit kell írni? Dec. 19-től kapom, gondolom már inkább csak jövőre fogom megkapni és jövőre csak ez a "szuper" jövedelmem lesz, tehát a -maximális- GYED, meg a családi pótlék.
Köszi-köszi-köszi!!!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni jó hogy ezeket kérded,mert lassan nekem is ki kell tölteni majd...

Viri jobbulást lánykáknak!
Vendég
 


Viri :D
Jobbulást nektek!
Calciumot milyen formában adtad?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boniko,
Upsz lebuktam :oops: :lol: Bizony, van egy jó kis zsíros szerződésem :lol: :lol:

Kisfóka,
Ha megmozdul az akvárium zenél, meg világít belül, de mást nem csinál. Dóri kiveszi a halakat belőle, rágcsálja, de másra nem használja. Ja de, néha belelép, és úgy áll :lol: Ezért szerintem felesleges megvenni, persze lehet, hogy másnak jobban bejött.. Nagyon sok jó F.P. játék van, itt érdemes nézelődni:
http://www.jatsszvelem.hu/
Vendég
 


Fanni!

Nekem oda semmit nem kellett írnom! :roll:

Boni!
Tüzetesebben megvizsgálom a körbe járót,mert ezt már most is tudja használni,ugye?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Pandus!
Köszi! Igen,itt néztem én is! Nézelődök még,mert akkor tényleg nem érdemes megvenni!

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Fanni,

Te mit töltögetsz? Nekem nem ilyen a formanyomtatvány! Nincsenek ilyen kérdések!

Ampulla a calcium, folyékony. 2,5 ml/nap/csajszi :lol:

Éjszaka alszik Milcsi?

Kisfóka,

Háát nem is tudom. Ezt a körbe járókát kértük . Még nem tudom mit veszünk. A FP zebrát néztem ki, de még olyan picik hozzá. Várom a jó ötleteket. :wink:
Játékot kell vennünk, mert ami van, azt már unják. Pedig már így is egy játszótér az egész ház!

Kép
viri8
 
 


Kisfóka :P
Köszi. Lehet, hogy nekem sem kell? Nem tudom. Majd megkérdezem... csak sajnos mindig félreinformálnak a munkahelyemen...

Viri :P
Ezt a formanyomtatványt kaptam a munkahelyemtől, hogy töltsem ki. De ugyanez van a tb honlapján is.
Milcsi tegnap aludt, előtte viszont nem. Mára hálózsákot kap(ott), mert tegnap is úgy aludt, hogy magam mellé kellett tegyem. Szerintem fázott, mert minden takarót lelök magáról. Ja és nem kap cumit éjszakára. Különben azzal szórakozik...
Nálunk is kezdik unni a gyerekek a játékaikat. Vettem a Rossmannban világító fenyőt meg hóembert és csillagokat. Ezt nézegetik. S az Orsitól kölcsibe kapott forgó/zenélő izét is most nagyon imádják. Mert okosan csak most vettem elő 8)

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni

én oda semmit nem írnék, majd a kifizető megállapítja.

Kép
zsuzsi73
 
 


Fanni, 36%-ot kell beírni, vagy a mhely állapítja meg, aki meg 18-at ír be, ha béna a könyvelő és akkor bizony fizethetsz...
nem tudom miket kérdeztél még, tán a családi kedvezményt, az neked nincs.
Vendég
 


REggelt!

Fókuci Pandáséknak van hasonló , majd ő megmondja mikortól érdemes ! :lol:

na csajok majd nekem is segíthettek, mert a munkahelyem az előzőt is elcseszte :twisted:
Vendég
 


ezt találtam MIkulásra! persze idén mi beérjük a Plus os Mikulással..Hunci ti nem jöttök a Plusba? ha jól emlékszem erre laktok valahol....

http://www.jatsszvelem.hu/index.php?lap ... rm_id=1195

és a hozzátápiról.. szóval marad a tejcike http://www.lll.hu/cikkek/hozzataplalas
Vendég
 


Ezt a körbe-körbe izét először akkor tudja használni, ha már feltud állni, utána csak később kezd el a baba lépkedni, ez lehet 8-10 vagy 12 hónaposan. Nálunk ez 8 hónaposan következett be.

Viri,
A zebra nagyon szuper, Dóri sokat használja. 12 hónapos kor van ráírva, de mi a 7. hónaptól használjuk. Az elején mi tettük fel rá Dórit, de szépen megült rajta, és kapaszkodott is. 8 hónaposan meg egyedül leszállt róla, meg felült rá, igaz, neki hosszú lábai vannak. Ha rövidebb lába van a babának, akkor nem tudja használni, csak később.

Boniko,
Nekem semmi nem jött be a linked alatt. Írok privit :wink:
Vendég
 


http://www.jatsszvelem.hu/termekek/rendezveny/ most már láthatod asszem

válaszoltam :lol:
Vendég
 


Hunci :shock:
Na ne már, hogy bruttó havi 120 ezres jövedelem 36%-osan adózik :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Boni :P
Az anyatej liga mi a bánat mást írhatna? :lol: Nem akarok politizálni, de ez olyan, mint amikor a kormány bizonygatja, hogy mennyi mindent csináltak :lol:
Mindenesetre anyatej vagy házzátápi ide vagy oda, az én gyerekeim még nem voltak betegek :lol: :lol: :lol: És remélem, hogy nem is lesznek...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jaaa és nem vitaindítónak írtam. Ha lenne anyatejem, valószínűleg én sem táplálnék hozzá.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szia Fanni!
Én is tápin nőttem fel, 3hósan bölcsibe kerültem, nem kaptam el egyetlen egy gyerekkori fertőző betegséget sem, nem törtel soha semmim (pedig nem voltam jó gyerek), orvoshoz csak azért mentem, hogy lógjak a suliból, és szerencsér egyáltalán nem vagyok betegeskedő. :D
petra76
 
 


Fanni, a munkahelyen a rendszer tudja hogy mikor18 és mikor 36%, csak két %-t nem lehet beírni, így egyszerűbb a többet beírni, de a rendszer mindent tudni fog majd!
(LLL-ről és a hozzátáplálásról ugyanaz a véleményem, jól megfogalmaztad. Amúgy enyém gyerek egyszer volt 2-3 napig beteg, közvetlen babaúszi után fél éve, de akkor nyilván átmentek rajta a bacik, azóta se semmi. :lol: )
Vendég
 


A WHO szerintem nem az anyatej liga... LLLes cikket szándékosan sosem linkelek, mert az sok emberben helyből ellenérzést szül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Én Boninak írtam :wink: az LLL-es linkjére :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


hihi tudtam hogy e lessz.. a másik linket kellett volna idetennem: ua van benen :wink: :wink:

http://www.szoptatasportal.hu/taxonomy/term/11

FAnni Orsi bele is nézett :wink: szerintem azért írta....

ja én is tápszeres baba voltam, 1 hónapig sikerült anyának szopiztatni.. és én sem vagyok beteges

fiam anyatejes, és már az elején letámadta egy vírus....
Vendég
 


[quote="boniko"]F írta:bonikoAnni Orsi bele is nézett :wink: szerintem azért írta....

nem :wink: csak ezeket a linkeket tudom, mit tartalmaznak - elég sokat olvastam már a témában -, és a WHO is ugyanezt mondja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


[quote="viri8"]J írta:viri8ucmuc,
Köszike a reakciót a kiütésre. Volt a dokinő, vírus okozza. Nelli köhögését is. Tényleg máshogy reagálnak.
Orsi,
Van már doktori fokozatod? :wink:

max. közgazdaságtanból :wink:
de én is csak azért tudom, mert Lilinek volt - fiúknak nem -.
3 gyerekkel azért 1-2 betegségen átestünk már, ez helyzeti előny

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


orsi étem :lol: fejből nyomatod a linkek tartalmát :lol: :lol: :lol: :lol: na majd ha 3 gyerekem lesz... :wink:
Vendég
 


Hmmmmm. Azért én szívesen a kezembe venném azt a kutatási jegyzőkönyvet. Magam is közgazdász, igaz, marketing szakközgazdász, de abszolut tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb kutatást úgy domborítja ki az ember, hogy az neki jó legyen... Mondjuk az is érdekelne, hogy a WHO-ban eme kutatást elrendelők és vizsgálók közül hányan tagjai a szoptatási ligának... Arról meg ne is beszéljünk, hogy a kutatások és a benne lévő számok hányszor vannak felszorozva és hogy ha mondjuk esetleg azt mutatta a kutatás, hogy a tápszeres vagy hozzátáplált csecsemőknél pl. sokkal kevesebb a mandulagyulladás, azt biztosan nem fogják publikálni...
Ez mind a magánvéleményem. És mindettől függetlenül szuperjó, ha az ember minél tovább tud szoptatni és a fentieket a kutatásokról általában írtam...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok,

aki már adott, tudna nekem vmi darabos kaját ajánlani???
imádja ha adok neki egy kis kenyérhéjat, amit azért még nem erőltetnék...
kölesgolyó rémlik... vagy nincs esetleg vmi pálcika szerű amit harapdálhatna..?? :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Kölesgolyó :wink:
Vendég
 


FAnni szúúúúszáááááá! :lol: :lol: :lol: :wink:

ami hosszú az a puffancs tudod amit kiskorunkban csak úgy hívtunk "kuki" :lol: :lol: lehet belőle jó hosszú kígyót gyártani szerintem minden gyerek azt csinálta legalábbis akivel eddig beszéltem) csak nekem az most kicsit sós)

kölesgolyót imádom!
Vendég
 


[quote="fanni73"]a írta:fanni73rról meg ne is beszéljünk, hogy a kutatások és a benne lévő számok hányszor vannak felszorozva és hogy ha mondjuk esetleg azt mutatta a kutatás, hogy a tápszeres vagy hozzátáplált csecsemőknél pl. sokkal kevesebb a mandulagyulladás, azt biztosan nem fogják publikálni...

már de persze, hogy fogják, csak nem a WHO, hanem a tápszergyártók lobbija :wink:
nem olvastad az anyatej vegyszertartalmáról szóló cikkeket és a végkövetkeztetést, hogy a tápszer mégis jobb.... azt meg más pénzelte :)

el kell olvasni mindent, aztán jól elrakni mélyre :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nem :lol:
Szívem szerint ezt sem olvastam volna el. Csak a kíváncsiság :lol: Azon pont ennyire felhúztam volna magam :lol: Boni :P milyen jól érezte :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Kisfoka,

Tudnad Davide hanyszor megy az agy ala es veri be a fejet... :lol: :lol: ha nem akarom beengedni az agy ala hisztizik..akaratos (mint az anyja) :lol: 8)
En nem ertettem felre a hozzatapival kapcsolatos irasodat, teljesen erthetö es különben is Greti mar majdnem hat honapos. :P

A tapszerrel es a hozzatapival kapcsolatban szerintem minden anya a sajat belatasa szerint dönt. Van aki ebben hisz van aki abban...
Ezzel kapcsolatban soha nem fognak megegyezni a velemenyek itt a forumon.

En is nagyon sokat olvastam erröl es nem csak a WHO vagy LLL oldalakat. Es nem csak a neten hanem rengeteg magyar valamint olasz babas-mamas ujsagot. Ezen kivül a televizioban is sok müsor foglalkozik a temaval.
En szemely szerint ugy gondolom csak jot tettem a babamnak a hat honapig tarto kizarolagos szoptatassal.
Ha nem lett volna tejem akkor sem kezdtem volna elöbb a hozzataplalast mert a tapos babak belrendszere semmivel nem fejlettebb az anyatejes tarsaiknal. Persze van olyan, hogy elöbb el kell kezdeni valamilyen okbol kifolyolag de semmikeppen nem negy honapos kor elött. En ebben hiszek es ez a velemenyem. Ettöl függetlenül mint, ahogy mar irtam minden anya a sajat megerzese es hite szerint cselekszik.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Fanni!
Szeretném tőled megkérdezni,hogy amit annó készi'tettél listát,hogy milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni,el tudnád nekem küldeni? Kereszttesómnak szeretném,mert meg szeretné őket csináltatni. Köszi előre is!

Boni!
Végül tegnap találtam játékot Grétinek. Egy járássegi'tő,amit most úgy tud használni,ha elé ültetem. Lehet nyomkodni,meg minden. Már most megül,ha leültetm pár percig. Karácsony tájékán talán tovább bi'rja,de ha nem,akkor hasalva is tudja használni.

Szép az új avatarod! :wink:

Lányok!
Ez a hozzátápi tényleg mindenkinek a saját döntése. Kinek mire van lehetősége! :wink:

Agyamra mennek a felső szomszédok. Reggel fél 8 óta fúr és kalapál. Gréti 10 óra óta alszik, állandóan felébred rá. Si'r,visszaalszik,aztán kezdik előről. Tegnap este 11kor az ágyból hallgattuk,hogy kalapálnak! :shock:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfóka :P
A párok fórumán a lányok tökéletesítették a listát. Megtalálható a www.gyerebaba.blog.hu -n. Bal felül. Regisztrálni kell és megkapja egyből.
Zajok :? előre rettegek a nyári fűnyírástól. Valahogy mindenki dél és kettő között szokta csinálni ezt felénk...
Milyet veszel, megmutatod? Ma az ölemben ülve elengedtem Márkó kezeit. 5 másodpercig simán megült. Meg is lepődtem :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,

köszönöm szépen.Oké,akkor mondom Neki,hogy regisztráljon és megkapja!
Agyon is csapták a szomszédok a mai napunkat. Naggyon nyűgös Gréti,nem aludta ki magát. Ráadásul a sétánkból is annyi lett,hogy a boltig jutottunk,mert mire kiértünk szakadt az eső! :twisted:
Ráadásul Pesten van a férjem,lehet még a fürdetésre se ér haza. Na,király egy napom van!

Szóval a játék:http://www.jatekfutar.hu/altermekcsoportok/interaktiv_fejlesztok/

Remélem sikerült belinkelni,még sose csináltam ilyet! :oops:

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Naná,hogy nem. Hogy kell?

Kép

A kép egyszerűbb! :oops:
Szóval ezt néztem ki. 11.090 ftba kerül.

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Kisfoka,

Nagyon szepet neztel ki, mi is pont a napokban vettünk egy hasonlot.
Kép
Davide nagyon szereti, a falhoz toltuk igy szepen felterdel hozza es nyomkodja. Van hozza 5 dallam vilagit zörög stb...Ja, es tenyleg az a jo benne, hogy vizszintben is lehet vele jatszani.
Biztos tetszeni fog Gretinek is! :P Sajnalom a szomszedos dolgot de azert este 11-kor... :evil: az mar csendhaboritas...

Davide elöször latta a mosogepet mosni, ki akarta szedni belöle a rucikat.. :lol: :lol:
Kép

itt pedig hetfön az ikea-ban.
Kép

Viri,

Hogy vannak a lanyok? Pöttyök muloban? Remelem minden rendben! :P

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
Mit látnak szemeim, csak nem egy pandát? :lol: Nagyon helyes :lol: :lol: Annyira szép kisfiad van!

Kisfóka,
Szupi ez a járássegítő, Grétinek biztos fog tetszeni. Szomszéd... mi ezért(is) költözünk el.
Vendég
 


Kisfóka :P
Köszi! Nagyon klasszul néz ki!

Pandus :P
Nekünk rengeteg pandánk van, ugyanis pandamániás vagyok :lol:

Judit :P
Nagyon szép a kisfiad!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?