Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta
Nem lenne korai, nekem volt már 32 hetesen. Vettem be Magne B6-ot, hogy ne legyen komolyabb és elmúlt. (a 36. hétig lehet bevenni) A hüvelyben való szúró érzés is van nekem is régóta, az a tágulást jelenti. Ne idegeskedj, az nem baj, ha szép lassan elkezd az ember tágulni :wink:
bessy76
 
 


Kriszta!

Teljesen zárt, ennek örülök is :) Nálad mi a helyzet? Doki mit mond?

Bessy!

Mit lehet csak a 36. hétig szedni? A mange B6-ot?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Bessy,
Köszi, akkor egy kicsit megnyugodtam, igaz csak esténként kezdi, de olyankor érdekesen kellek fel még pisilni is :)
Hallottam már én is a Magne B6 és a Magnézium szedéséről az utolsó hónapban, csak azt nem tudom, hogy miért kell akkor abbahagyni, Te tudod?

Witch,
Hétfőn megyek dokihoz dec1-jén, akkor majd írok, hogy mit mondott a doki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 

 
 

A magne b6-ot minek kell olyan sokáig szedni?én csak a 2. és 3.hónapban szedtem.

mó73
 
 


Momó,
Nekem még a MagneB6 mellé Magnerotot is kell szednem és + vasat + elevitet is. én vérszegény lettem nagyon és azért. meg amúgy ha nem szedtem a magneb6-ot akkor eléggé fájt ott lent, mármint ilyen feszítő érzés volt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


lányok,
Nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem azért nem szabad a 36. hét után szedni, amiért előtte szedjük: elnyomja a fájásokat. :roll:
bessy76
 
 


Lányok!

Lenne egy kérdésem... Többen előttem jártok már a terhességben. Tegnap este és ma délelőtt is, iszonyatosan görcsöltem, mint aki szét akar szakadni, a pocim, a derekam, minden, majd elaludtam, és 3 órát aludtam délután, nem rég keltem...
Ti is ennyire fáradékonyak vagytok?
Lehet hogy a görcsölés attól van hogy nő az én csöppem? Mert igazán a hátam akar meg a derekam szét szakadni...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!

Ma én is így vagyok....
Igaz nem görcsöl a hasam, hanem feszít, szinte sehogy sem jó.
Én nem tudtam ilyen nagyot aludni délután, de nekem is jól esett volna.
Ha jól tudom, ilyenkor már alakul a medence, és ez okozhat fájdalmakat....

Kép
nika28
 
 


szia witch,szerintem ezt mondd az orvosnak,mert ilyenkor nem jó,ha görcsölsz,legalábbis én soha nem görcsöltem,egyedül a 2.terhességemnél ,de ott is csak kicsit a 10.hétig,aztán annyi,hogy nem a 39-40.héten szültem,hanem a 37-en,de az még szerencsére normális.na szia ,akkor vigyázz magadra.

mó73
 
 


Witch!
Én is görcsölök egy kicsit. De nem vészes! Ha nagyon fáj, inkább menj el Dokihoz, vagy hívd fel... Nehogy baj legyen!

Kép
kira76
 
 


Witch,
Remélem, hogy mára már jobban vagy, majd írj, hogy mi van veled!
Hívtad a dokid? a derék és hát fájás szerintem az okés, mármint ezzel jár, viszont az, hogy a pocidban nagy fájdalmat érzel, én azért megkérdezném a dokid.


Lányok,
azért mert nekem még nem fáj a hátam meg a derekem, az nem jelenti azt,hogy nem tágul a medencém, ugye?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kép

Lányok,
én már csak jövő hét péntekig dolgozom, és otthon egyenlőre nem lesz netem. Valaki át venné tőlem a tábla készítését? ha igen, akkor leírom majd e-mail-ben meg elküldöm, hogy kell csinálni, amúgy nagyon egyszerű és kb 2 perc alatt kész.
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Ma jobban vagyok, már nem fáj annyira, és inkább a derekam fáj, meg a hátam, éjszaka meg már forgolódni sem tudok igazán, már sehogy se jó...
A táblát szívesen átveszem :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Ennek örülök, hogy jobban vagy, pihenj és szedjél magneb6-ot,hátha az segít szerintem. Anyukád picit biztos, hogy meg tudja masszírozni a hátad, az is segíthet.

Küldök e-mail-t és elküldöm a táblát meg leírom, hogy én eddig hogy csináltam, aztán majd ha gondolod át is alakíthatod :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Witch,
Elküldtem az e-mail-t és a táblázatot is.
Köszönöm, hogy átveszed. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Witch!

Örülök, hogy jobban vagy! :)
Sokat gondoltam Rád!

Kép
nika28
 
 


Kriszta, Nika!

Aranyosak vagytok, valószínüleg azért fájok ennyire, mert soka az összenövésem, és deréktól farok csontig kicst deformált a gerincem... De ez van, a szülés biztos fájdalmasabb :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Witch, remélem már jobban vagy, pihizz sokat!

Tubikriszta, asszem lassan engem is felvihetsz a táblába. :D Ma voltunk kombinált szűrésen. Minden tökéletes. Megprbálok képet feltenni a babáról. Adatok: 5. lombik, fagyis (2 leszívás és 5 beültetés volt), 12+1, szülés várható ideje: 2009. 06.09.

Köszike

KépKép
süni76
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1227711631.5697.jpg[/img] [/img]

KépKép
süni76
 
 


Süni!
Tündéri a Bébid és Gratulálok a szuper eredményeidhez!
Jó egészséget kívánok Nektek!

Jövök mindig kukkolni és gyönyörködni hozzátok :oops: :lol:

Kép
noki&potyi
 
 


Süni!

Gratula, szép a baba :)
Már én csinálom a táblát, és be is tettelek :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szia Süni!:)

Nagyon édeske valóban a babó!!
Majd írj, ha meglesz az eredményed, na meg hogy mi volt a kedvenc dokinknál:)
Vigyázz magadra!

Mindenkinek jó pocaknövesztést:-)

Kép
baby.81
 
 


Süni!

Nagyon édes a babád! :)
Hogy szalad az idő....:))
Meglátod hamar itt lesz a június. :)

Kép
nika28
 
 


Süni,
Nagyon jó ez a kép, olyan fura, de mindig olyan jó látni ilyen képeket, teljesen feldobja a napom :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


szia Maggie,láttam,hogy a táblázatban bevan írva,hogy 2.lombik után spontán lettél terhes.Egyik barátnőmet is érinti ez a helyzet,ezért megkért,hogy érdeklődjek tőled.Az lenne a kérdése,hogy miért kellett a lombik prog.,mi volt a baj?tehát nálad vagy a párodnál volt valami?ha van időd írj,köszi

mó73
 
 


Szia Momó!

Hát, eredetileg a férjem kiskatonái nem voltak elegen, és nagyon kis százalékuk mozgott, ezért küldtek lombikra a BMC-be. Itt aztán teljesen változó eredményeket produkált, az egyikre azt mondta a doki, hogy akár spontán is sikerülhet, de aztán persze lett sokkal rosszabb is. Amikor meg nekem lett volna a fagyis beültetés spontán ciklusban, kiderült, hogy nem elég vastag a méhnyálkahártyám, a köv. ciklusban még Merional-os segítséggel is csak 7 mm volt.
Akkor elkezdtem szedni a méhpempőt, talán ez is segített, nem tudom.
A barátnődék is lombikoznak? Mielőbbi babásodást kívánok nekik!

Lányok!

Mi jól vagyunk, semmi különös nem történik velünk, a picúrka rendesen mocorog, mostanában gyakran olyan, mintha a hólyagomat rugdosná, az nem túl kellemes, de mindig nagyon örülök, amikor érzem a mocorgását :D

Örülök, hogy mindenki jól van. Bessy, Adri, ti már a célegyenesben vagytok, olyan jó nektek :)

Masut, Ti még nem tudjátok hogy kislány v. kisfiú lesz?

Puszi: Maggie
maggie75
 
 


szia maggie,köszi a választ.a barátnőmnek most lett volna a beültetés januárba,de most 100%-osan kiderült,hogy spontán terhes lett.nagyon csodálkozik,neki egy petefészke van.hát most nagyon boldog,telefonált a recepcióra is a Bmc-be,hogy ez van,ott is csodálkoztak,de nagyon örülnek.szia

mó73
 
 


Momó!

Gratulálok a barátnődéknek, olyan jó ilyen történeteket hallani, reményt ad, hogy bárkinél megtörténhet a csoda!
maggie75
 
 


Kép

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Lányok!

Szóljatok, ha valaki nem jól van benne a táblázatba :oops:
Még kezdő vagyok :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!
Nagyon ügyi vagy! :) És köszi a nép nevében, hogy csinálod! :lol:
Mivel úgy van fogalmazva, hogy "Hanyadik hét" akkor csak annyi, hogy nekem ez a 35. hét. De nincs sok jelentősége! Csak úgy írtam. :)
De Te se fogod sokáig csinálni ezt a táblázatot! Neked sem lesz időd! Te is közeledsz a nagy naphoz!!! :)
Süni!
Annyira édi az a kép (uh.) Tök jó ilyeneket nézegetni!!!

Kép
kira76
 
 


Kira!

Javítottam :)
Majd ha itt lesz az ideje, átveszik azok, akiknek még van egy kis idejük :wink:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Na túl vagyunk életünk első ctg-jén. Nem mozgott a manó tegnap óta, berohantunk a klinikára, ott néztek ctg-t, és kaptam vérnyomáscsökkentőt, meg megvizsgáltak, de manóka rendben van, csak lusti, azonban amikor felkerült a ctg, meghallotta a szívhangját, azonnal mocorgásba kezdett :) Gyorsan vettem egy szívhangfigyelőt is...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok csajok!

Nem tudom, van-e még aki emlékszik ránk.

Megválnánk a légzésfigyelőnktől, ha valakit esetleg érdekel, Angelcare AC 300. 17 e.ért van fent a Vaterán, de ha vki elviszi innen, 16ért odaadom+állom a postaköltséget.

További jó babavárást!

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Witch,
Nekem az első CTG az december 22-re van írva, vagy Ti csak azért mentettek, mert nem mocorgott a babó?
De akkor jó, hogy minden rendben.

Kira,
Hát neked sincs már olyan messze, hogy a babót a kezedben tarthatod, olyan izgi kezd lenni!

Rólunk,
Tegnap voltam dokinál, mindent rendben talált a babával, szívhangját mindent, nagyon szépen fejlődik.
ÉS képzeljétek, azt mondta a doki, hogy ő lát egy fütyit és két zacsit és mutogatta is nekem :)
én meg elkezdtem nevetni, mert előre nem mondtam meg neki, hogy négy hete kislánynak mondták, amikor megkérdezte, hogy min nevetek elmondtam, de ő csak mutogatta a monitoron, hát ez kisfiú :)
na én ezt már nem értem :) visszaírom a nevét Pindurkának.

Witch,
javítanád a táblát, hogy nem tudom milyen kategória a baba, hogy egyszer kislány, egyszer kisfiú. meglepetés lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Gondolom nem kis meglepetést okozott a doki.....:)
Az a lényeg, hogy egészséges legyen! :)

Kép
nika28
 
 


Kriszta!

Javítva :)
Nem semmi, én biztos kiakadnék, ha most kiderülne fiú, mert már mindene megvan a manómnak, és sok a rózsaszín :) Azonban, eddig minden alkalommal lánynak látták, és mutatta is rendesen, hogy ő kicsi lány :) Kiselefántom :)
Azért volt csak ctg,mert nem mozgott, amúgy nem tudom mikor lesz, majd csütrötökön megyek a dokimhoz...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Lányok,
Végül is teljesen mindegy, hogy kislány vagy kisfiú, igaza van Nikának, hogy az a lényeg, hogy egészséges legyen! Csak nem tudom, hogy lehet ez, mert sosincs takarásban az intim része. A dokim azt mondtam, hogy minél nagyobb a baba annál jobban látható, hogy mi van neki :)
végül is örülök, hogy így van, mert igazi meglepetés lesz jövőre :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta, Nika, Witch
Nagyon köszönöm a Gratulációt csak így lábujjhegyen :wink:
Igazán kedves Tőletek ,hogy még törődtök velem és olvastok a másik fórumon is :lol:

Millió puszi Nektek és nagyon megy a drukk részemről is ,hisz nemsokára szülők lesztek!
Vigyázzatok magatokra!
Minden jót!

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok!

Olvasó üzemmódban azért itt vagyok...

Witch, nagyon ügyes vagy, köszi, hogy viszed a táblát! Látom, ijesztget a babád, de örülök, hogy minden rendben.

Tubikriszta!
Nem semmi izgalom az utolsó hetekben, de mondtad is, hogy úgy érzed, fiatok lesz!


Én pénteken voltam UH-on, meg védőnőnél. 200 g-os a bébi, szépen fejlődik. A méhlepényre azt írták, hogy elöl, mélyen fekszik, de a doki, aki vizsgált, nem mondott erre semmit. A védőnő kicsit aggódott, mondta, hogy oda kell rá figyelni. Holnap este megyek a dokimhoz, majd rákérdezek, hogy kell-e emiatt valami óvintézkedés. És sajnos talált valami bacit, azzal kapcsolatban is holnap mondja el, mi a teendő. (Mindenesetre telefonba nem mondta, hogy feküdnöm kéne vagy ilyesmi.)
Védőnő kérdezte a magzatmozgást, és igen, talán valami buborékféléket már érzek. Pénteken kérdezte, szombaton de. néptáncelőadáson voltunk, és a leghangosabb résznél teljesen beindult ez a buborékszerű mocorgás. Vajon idegesítette a zene vagy táncos lesz a gyerkőc? De lehet, hogy csak a tízóraimat emésztettem. :shock:
A férjem arra szavaz, hogy végig meglepetés legyen a babánk neme. Így jobb, ha én sem tudom, nehogy elszóljam magam. Hogy fogom kibírni?! Bár most még úgyse mutatott semmit. Anyósom szerint biztos fiú, mert nem voltam rosszul az első hónapokban. Végülis bármelyiknek örülni fogunk, és majd semleges színű ruhákkal készülünk! :)

Kép
Kép
vuki124
 
 


Vuki!

Gratula a manóhoz, az én lányom zenére táncol a pocakban, de csak a jó zenékre :)
Én sem voltam kifejezetten rosszul. Kis hányinger, szédülés, de a rókakoma elkerült :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


szia vuki,csak annyit akarok írni,hogy ha nem voltál rosszul az első hónapokban az nem jelent kislányt,sőt....nekem 4 fiam van és csak náluk voltam rosszul,2lányomnál pedig semmi bajom nem volt.és szerintem sokkal jobb,ha megmondják a nemét,én soha nem bírtam ki ,már a 18-19.héten mindig megmondták.szia

mó73
 
 


Vuki,
Gratulálok a kismanóhoz :) olyan jó érzés amikor mocorogni kezd. De valami leírhatatlan.
Örülünk, hogy írtál. Szerintem akkor Te se kérdezd meg, hogy milyen lesz kislány vagy kisfiú, mert én biztos, hogy véletlenül elszólnám magam. :)
Én azt érzem, hogy fiúnk lesz, de hát már semmiben sem hiszek, akkor lesz biztos, ha kibújik :) többen mondták már, hogy lehet ikreim lesznek, azért gondolom azt észrevennék, főként, hogy végig nem egy orvos nézett ultrahangon.

Momó,
Jól vagytok?

Adri, Bessy és a többi lány jól vagytok?



puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


szia tubikriszta,köszi jól vagyunk,remélem ti is.Nagyon gyorsan eltelt az idő,már mindjárt január!!!Már biztos nagyon várod.De olyan hamar eljön,hogy egyszer csak azt veszed észre,hogy várod a következő babát.na puszi.

mó73
 
 


Vuki!

Örülök, hogy minden rendben Veletek! :)
Jó, hogy jelentkeztél!
Én biztos nem bírnám ki, hogy ne tudjam a nemét....de az is biztos, hogy nem tudnám magamban tartani, ha már tudom :) :)


Mi ma voltunk dokinál.
Azt mondta az orvos, hogy jó nagy babánk lesz, most olyan 2 kg körüli....Minden rendben van, és most már biztos, hogy fiú. :)
Nagyon jól látszottak a zacsiban a herék.
29-én megyek CTG-re.
Tegnap óta nagyon fáj a gyomrom, és hányingerem van. Kiderült, hogy a Drágám a gyomrom alatt van közvetlenül, és Ő nyomja.

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Most értünk haza, Egerben voltunk a szüleimnél. Elég tartalmasan telt ez a pár nap. Sikerült egy pár gyerek cuccot is turizni. Olyan jókat vettem.

Süni!
A babásban láttam a pocidat, nagyon szépen növöget és a baba is szép. :wink:

Witch!
Köszi hogy átvetted a tábla vezetését.

Vuki!
Örülök hogy jelentkeztél. Én sem bírnám ki hogy ne tudjam meg a nemét, de hát mindannyian mások vagyunk.
Én is érzek már buborékokat, meg mintha néha belülről csikiznék a hasamat.

Hú lányok!
Hamarosan itt nagy baby-boom lesz, szinte mindenkinek megszületik a babája. :lol:

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok!

Kérlek ne haragudjatok, hogy bepofátlankodom közétek, de a segítségeteket szeretném kérni.

44 éves vagyok és sok viszontagság után úgy tűnik sikerült az utólső lombikom, ikreket várok, 7 hetes vagyok. Óriási az örömunk, melyet csak egy kis hazugság és csalás árnyékol be.
A korom és a sok megpróbáltatás miatt a család(nagyon szerető szüleim és testvéreim vannak), valamint a család orvosa nyomatékosan kérte, hogy hagyjuk abba a próbálkozásokat, ne veszélyeztessen az egészségemet. Egy darabig hajlottunk rá, aztán újra belevágtunk, hál Istennek'. A lelkiismeret furdalásom nem kicsi, és úgy döntöttünk, senkinek nem mondjuk el, hogy lombik. Talán butaságnak hangzik, de nem véletlen a döntésünk. Végül is mindketten egészségesek vagyunk, sosem derült ki, hogy miért nem fogant meg a második gyermek.(első 13 éves). Van iker családban, tehát talán ezen sem fonak különösebben meglepődni.
Igazából az izgat, hogy mi egy eglszen pici városban lakunk, mindenki-mindenkit ismer. A kérdésem az lenne, hogy a terhesgondozóban feltétlenül el kell-e mondanunk, hogy lombikbabát várunk? tart a meddőségi intézet valamiféle kapcsolatot a terhesgondozóval?
Tudom, idétlenül hangzik és nagyon furcsán, de higgyétek el, nekünk ez nem kis fejtörést okoz.

Köszönöm ha segítetek?
klau44
 
 


Szia Klau!

Gratulálok, óriási, hogy most végre sikerült!!!
Hazugságnak és csalásnak semmiképp nem nevezném, amit csináltok, elismerésem, hogy ellenszéllel szemben is végigcsináltátok, és lám, itt az eredmény! Kívánom, hogy jó egészségben hordd ki és hozd világra az ikreket!
A családnak, ismerősöknek mi se árultuk el, hogy hogyan fogant a babánk, úgy gondoltuk, hogy ez csak kettőnkre tartozik, de lehet, hogy sejtenek valamit. Viszont az orvosoknál letagadni szinte lehetetlen: én a szülészhez, védőnőhöz is vittem a papírt a terhesség megállapításáról, amin bizony rajta volt, hogy IVF.
És ha nem látták a papírt, rá is kérdeztek. Azt hiszem, ez azért eggyel több rizikófaktort jelent (pl. Down-kór szűrést nemcsak a kor miatt, de ezért is szokták javasolni). Persze, nekünk ilyen szempontból szerencsénk van: fővárosiként a rokonaim nemigen ismerik az orvosaimat...
Arról nem tudok, hogy a meddőségi intézet közvetlenül jelentene bármit a terhesgondozónak (ha TB-finanszírozott volt a beavatkozás, akkor persze az OEP-nek igen, de nem valószínű, hogy innen továbbmennek az adatok - annyira nem is jó a rendszerük), tehát, ha csak simán jelentkezel náluk, hogy úgy hiszed, terhes vagy, és ők állapítják meg a terhességet, akkor valószínűleg el tudod titkolni a lombikot. De azért gondold meg, hátha mégis jobb, ha az orvosaid tudnak róla... És elvileg létezik orvosi titoktartás, tehát ha nyomatékosan jelzed, hogy nem szeretnéd, ha a családod megtudná, akkor hátha...
Minden jót!

Kép
Kép
vuki124
 
 


Klau,
szerintem senki nem fog azért megorrolni Rád, mert írtál ide, sőt ha lesz kedved, akkor szívesen várunk ide a jövőben is, mert itt is elmondhatod majd az élményeidet, főként, ha a családdal ismerősökkel nem tudod megosztani.
Szerintem nem elítélhető, azért, mert nem szeretnétek elmondani másnak. Megértem én is.
Sőt Vukival is teljes mértékben egyetértek, kérd meg a védőnődet és az orvosodat is, hogy senkinek ne beszéljen erről, kérd, hogy tartsák be az orvosi titoktartást.
De több szempont miatt szerintem azért el kell mondani, hogy lombik volt legalább az orvosnak, a védőnőnek meg nem tudom.

Nika,
de jó, hogy minden ok, mekkora lesz a babó, azt kb nem mondta meg, csak azt, hogy nagy?
hát én múltkor elfelejtettem megkérdezni, hogy hány gramm már, de szerintem nekem sem lesz pici babám, mert elég sokat nőtt az elmúlt hónapban a hasam, majdnem a duplájára, szerintem híztam is már, de majd a védőnő 16-án megmondja.

Vucuska,
Az jó, ha jól telt a hétvégéd! milyen ruhákat vettél?
igen mindjárt itt a baba-boom, kíváncsi vagyok ki lesz az első befutó..

Süni,
Nagyon szép a pocid, megnéztem én is a másikba :)

Witch
mi volt ma a dokinál, ma voltál ugye?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Azt mondta a doki, hogy akár 3,5 kiló feletti is lehet.
Ami igazából nem olyan vészes, csak én elég alacsony vagyok.....

Kép
nika28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?