Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lituka, én sem igazán vagyok biztos benne, hogy ez a hinta minden szempontból jó lenne. De kitudja? Lehet, mi maradunk majd a hagyományosnál. (Az tuti jó)
Az autó és a kalapács tök jó szerintem

Fruzsi, nálunk tonhal lesz ecetes krumplisalátával szenteste, a többit még én sem tudom.

Ti kaptatok levelet a "gyermekszemész"-től? Én már gondoltam rá, hogy jó lenne megnézetni, de megnéztem a honlapjukat és 9900 ft :shock: Ezt mikor nézik majd "hivatalból"?

Bálintnak is pár napja volt nagyon piros a feneke, alig akart elmúlni. Aztán rájöttünk, hogy mi okozza: kicsi citromos levet kapott a védőnő tanácsára, mondván, hogy meghozza az étvágyat (mert akkor még a szilárd kaja evéssel voltak gondjaink) illetve egy kis c vitaminhoz is hozzájut. Mondanom sem kell, azóta nem kap - és láss csodás pillanatok alatt helyrejött a kis popója.

Medina, szebb lett Ati feneke?

Emi, a mh-en nem lesz mikulás ünnepély? Nálunk lesz, de végül nem megyünk. Tényleg bevállt végül az a csaj, akit a helyedre tettek? Mikor tervezed, hogy visszamész dolgozni?

Lekri, szerintem sem árt, ha műtét után azért maradtok egy éjszakát. Minden rendben lesz, de én bizti úgy lennék nyugodt.

Kép
tim27
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a reagálást. Kipróbálom a rizst turmixolva, hátha... A kukoricával még várok, ha az puffaszt.

Kisfruzsi, Nimród még nem kapott tápszert, csak szopik, akkor még várunk a tejpéppel is.

Virág, köszi a tippet, feljegyeztem.
És boldog névnapot, ha most ünnepled! :D

Lekri, hagyd most a szomorú dolgokat. Minden rendben lesz! :) +++++++++

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


képzeljétek ugynéz ki,hogy megtalálták a kislány gyilkosait(még tv.nem mondta be).5 ráckevei roma ember volt.Úristen mit élhetet át szegény kislány.meg is erőszakolták ugy tudjuk :( :( :( :( :(
Vendég
 

 
 

Fruzsi, az előbb is lemaradt :oops: : Karácsonykor ami biztos, hogy bejgli lesz, több féle. :D Szoktunk még sós és édes aprósütiket is készíteni. :) Kaja pedig: húsleves (nekünk ez az ünnepi), töltött káposzta és valami sült(ez mindig változó). Ital csak akkor lesz, ha vendégek is lesznek, mert mi nem iszunk.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Sziasztok,

Bocsi, hogy nem jöttem, de eléggé elhavazódtam a naptárkészítés miatt. Mi egyébként Szőlő tanácsára a Rossmannból rendeltünk és sikerült montázsokat tetetni bele.

Fruzsi,
neked akartam írni, hogy mi is a Humana baby fit 1-es tápszert ettük (mert Lili i refluxos volt) és kb két hete váltottunk a 2-esre.
Menü karikor nálunk halászlé lesz, meg rántott hal, meg töltött káposzta, meg majonézes saláták, meg bejgli, meg még két-három féle süti...


Mary,
hű de profi a lányod!!

Litu,
az a járóka nagyon jó szerintem. A játékok viszont nekem nem igazán tetszenek. Lilit ismerve neki egyik sem jönne be. A sima hintában is csak pár percig van el :(
Viszont vasárnap rendeltem Lilinek egy kockafaló vizilovat, amit tologatni is lehet és ha nagyobb lesz, akkor majd rá tud ülni. Elvileg ma érkezik meg. Valszeg mikulásra fogja kapni, de ma le fogom tesztelni, hogy egyáltalán tetszik-e neki. Majd hozok képet róla.

Andi,
Majd hozok uszis képeket.
Az öltöztetéssel én is mindig gondban vagyok :( Beni baba szeret öltözködni? Lili utál, állandóan sír, amikor ráadom az overált :(

Piros popóból most nekünk is kijárt :( Sikerült túlöltöztetnem Lilit és tele lett melegkiütésekkel :( Szerencsére már elmúlt :)



Bocs, de hirtelen többre nem igazán tudok reagálni.

Kép
emi29
 
 


Timi,
tudod a mi cégünk olyan multi, aki csak a dolgozóinak szervez partyt, a dolgozók családtagjainak nem :( :(
A páromnál lesz december 8-án. Oda elvisszük Lilit..
Az utódom, annyira jól bevált, hogy a fél csoportom lelépett :( :( és ha valami fejlesztés van, még mindig inkább engem hívnak, mint őt...
Tegnap hívott a főnököm, mert lesz nálunk távmunka. Mondta, hogy már szinte minden jogi akadályt elhárítottak, úgyhogy nemsokára beindulnak és számítanak rám is. Ha minden jól megy, akkor márciustól elkezdek itthonról dolgozni, mert a gyedből képtelenség megélni :( :( Vissza még nem akarok menni, de itthonról szívesen dolgozgatok.
Te hogy tervezed?

Lekri,
ne is mondd :( Borzasztó :( :( :( :(

Kép
emi29
 
 


emi! nekem is az a gondom ezekkel a drága játékokkal, hogy mi van ha megunja 3 nap alatt, és csak áll a sarokba....
akkor inkább több kisebb játékot veszek pl. készséfejlesztő, zenélős, ....stb. nem könnyű milyen játékot vegyünk! :P

Kép
gabo001
 
 


Van megint gépünk,de egész jól meg voltam net nélkül. 8)
Fruzsi jól van,ma evés nélkül végig aludt 19-től 6-ig ami rekord! Mondjuk jó lenne néha 8-ig aludni.:)
A napjaink gyorsan telnek ,de sajnos a hideg miatt már kevesebbet sétálunk,de minden nap megyünk valahová.Elkezdtem a hozzátáplálást mondjuk keveset fogad el és nem nagyon szereti még pedig csak barackot kap.


A képek okt. 11-én készültek profi fotóssal jól ki vagyok retusálva!
:lol: :lol: :lol:
Kép

Szeretnék néha egyedül is kimozdulni (Fruzsi nélkül) elmenni este moziba v. színházba,de nem tudok az altatás miatt (mert csak mellen alszik el),meg próbáltam fogyni,de muszáj enni,hogy legyen tej. Dehát ezek pitiáner dolgok. :)

[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 6.1701.jpg[/img]

Kép

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!
Én is megvettem a Mikulás-névnapi ajándékot a kicsikémnek:egy szánkót.Nagyon ari.
Az apja meg vett a kicsinek egy távirányítós autót és vagy egy órát játszott vele egyedül a folyosón(mármint Apuka) :lol:
Karácsonyi menü:húsleves,valamilyen sült,saláta,meg erdélyi mézes sütit sütök majd.A 24-ét itthon töltjük,azután meg családlátogatásra indulunk az országban.

Kép
ágnes27
 
 


Lekri Sajnálom!
Én is mindenet a szívemre veszek és mindenen szomorkodom ahelyett h örülnék annak ami megadatott nekem!


Emi nagyon örülök h tudsz otthon dolgozni ez nagyon jó kisbaba mellett :lol:

Gaboo nekem is ez a bajom a boltokkal!

Kerekes! Fruzsi se aludt ma semmit! :lol: :cr :lol:

Már van 2 kismama :o ,még majd vissza olvasok ,de gratula!!!!!!!!!!!!!anetto,klarka

[color=red]Fruzsi, a hinta nagyon jó ötlet mi is szeretnénk,de többfajta van meg kellene nézni h nektek melyik jobb pl. van amiben aludni is lehet.


Lemaradt képek :)

Kép ka[/color]


Kép

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!

Véletlenül gépzözelbe kerültem!! Most látom, hogy nem vagyok egyedül a babavárással....valaki gyorsan összefoglalná, hogy kik várnak még babát? Mert nincs időm visszaolvasni és mindjárt mennem kell...

Egyébként jól vagyok, nem érzem magam kismamának, semmi rosszullét nincs, de nekem korábban sem volt.

Jövő szerdán megyek megint dokihoz.

Mindenkinek sok pusszancs!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Most csak Lekrinek, mert Zoli ismételten itthon és most is csak gyorsan jutok géphez, mig leküldtem a közértbe.
Holnap talán bővebben jövök, majd jegyzetelek előtte.

Lekri!
Amit vigyél neki:
- valami üditő vagy tea (amikor már ihat majd a mütét után, olyat igyon, amit szeret, ne legyen gond azzal, hogy esetleg nem akar)
- papucsot vihetsz, mert ha várni kell valamennyit (sosem lehet tudni, a mütéti kiirás mindig változhat esetleges sürgős eset miatt, aki beesik) akkor legyen miben sétálgatnia, ágyhoz kötve csak akkor lesz, amikor beadják neki a nyugtatót mütét előtt kb. fél órával szokták és onnantól nem lehet kijönnie az ágyból...
- pizsamát.... hogy ébredés után fel tudd adni rá a felsőrészt, a mütéthez meztelenre szokták ugye vetkőztetni és betakarva viszik a mütőbe.... az alsóra lehet, nem is lesz szükség, bár azért rakd el neki, nekünk nem engedték felvenni, mert a kötést ellenőrizték a kukijánál...
- valami játékot, hogy ne unatkozzon, olyat, amit ágyban tud játszani
Most más nem jut eszembe... de ha igen, akkor idekéreckedek még majd.... oks???
Vagy kérdezz, ha eszedbe jut valami, ha tudok válaszolok!!!!
Irhatsz priviben is, azt könnyebben észreveszem!
Vendég
 


Szia Klarka!
Ha még olvasod...
Rajtad kívül Anetto vár még babát. (Legalábbis más még nem jelentkezett a nagy hírrel)
Vigyázz magadra, minden jót nektek!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Pumpóka
köszi nagyon rendes vagy :lol: :lol: :lol:

ha már nem jönnék,holnap gondoljatok ránk.

sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Megpróbáltam visszaolvasni, de csak futólag sikerült 5 oldalt kb. (még 15 hátra van legalább). Inkább megpróbálom most felvenni a fonalat, és nem stresszelek a múlton :lol: .
A lényeg, hogy nagyon édes képeket láttam, és köszönöm Gergőce nevében a köszöntést.
Gratulálok a kistesókhoz! (irigykedek is, de azért még 1,5 évet várunk)

Kicsit megnyugodtam, hogy nemcsak az én gyerekem nem eszik. Szóval ez még nem a világ vége! Huh


Fruzsi!
Gergő szopizott és kapott pótlásként tápit, aztán tápizott és kapott pótlásként szopit. :D

Karácsonyi menünk (idén az én szüleimnél leszünk):
Fácánleves (Apukám vadászik)
Valamilyen vadgerinc
Rántott hal
Rántott pulyka gesztenyével töltve, ill. diós v. mogyorós bundában
Bejgli
Csokis körte (de ez nem mindig van)

Férjeméknél:
Halászlé
Hal (roston, rántott)
Majonézes saláták
Sütik

hnézsófi
 
 


Sziasztok!

Nalunk is inkabb szopizik Katica nem eszik sokat. Naponta egyszer eszik almat vagy barackot vagy banant. Mast nem is hajlando enni.

Lekri!
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kritta!
Nagyon szepek a kepek!
Gyonyoru Fruzsi, nagyon szep nagy haja van.

Karacsonyi menu:
Halaszle, rantott hal, majonezes krumpli, tatarbifsztek, bejgli (makos, dios), zserbo, hokifli, forraltbor.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!

Megint elmaradtam, sorry, de apjuk beteg, olyan beteg, hogy be se ment dolgozni (ilyen még nem volt mióta ismerem :() Szóval minden rám szakad, az is amiben eddig segített. És én sem vagyok épp makkegészséges :( De hát tél van, mit vártam :)

Most csak gyorsan Lekrinek! Nagyon gondolunk rátok holnap!!! MInden rendben lesz!!!

KArácsonyi ajcsik: Én már írtam, hogy nem veszünk semmit, mert Katától maradt játék bőven. Ezeket eltettük, de lassan ideje elővenni, és így karácsonykor pont kapóra jön :)

Ezek vannak eltéve a szekrényben:

Kép

Kép

Kép

Köszöntéseket köszönjük, nem is tudtam hogy Lizának most volt a névnapja :) Hiába nálunk nem bír nagy jelentőséggel :) Katának pedig április 29-én van (30-án meg Kitti)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah, kajcsi, Liza kb 3-4x eszik tápszert, vagy tejet, + 1-2x főtt kajcsit. De nagyo nváltozó, hogy főzünk-e, van e kedve enni, meg ilyenek. Mostanában tápszerből csak olyan 80-150-et eszik meg egyszerre. De úgy be van durranva az ínye, hogy csodálkozom, hogy ilyen jól tűri. Leg. 4 foga jön egyszerre fent...1-nek van kint a hegye....

Karácsonyi menü:

Fácánleves, ha minden jól megy :)
Lazaz zöldsalátával,
Sült kacsa párol lilakáposztával.

Sütiileg még ötletem sincs...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


karácsonyi menü (szerencsére nem én főzöm): lazac valamilyen tejszínes szósszal, pekingi kacsa (narancsos! imádom) párolt lilakáposztával és tört burgonyával
süti: általában mézes zserbó, vagy sima zserbó, vaníliás kifli, bejgli, néha gyümi torta, vagy diótorta, linzer (én csak összeragasztósnak hívom, sima linzer tésztából figurák kivágva, és barack lekvárral összeragasztva), keksztekercs (ezt még ütni sem kell)

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!

Ma nincs időm...csak Lekriéknek szeretnék sok DRUKKOT küldeni...++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

holnap jövök...
Vendég
 


Lekri,
szorítok értetek+++++

Kép
emi29
 
 


Lekri! Gondolunk rátok holnap. +++++

Biusnak folyik az orra. Éjjel jó, ha negyed órát aludtunk egyhuzamban. Enni viszont eszünk rendesen szerencsére. Most fürcsinél megpróbálom bekenni őt mellkaskenőccsel, hogy jobban kapjon levegőt.

Karácsonyi menü: halászlé, rántotthal, barackkal töltött pulykamell, különféle köretek. Süti a kalácson kívül passz még.

Én is informálódok mindig Veráról a barátnőjétől. Nekem sincs frisebb infóm róla, csak hogy megfigyelik.

Jön valaki szombaton a kismama börzére? Én uncsitesómékkal megyek, hozzájuk márc. elején kopogtat a gólya, természetesen kislányt hoz. :D

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Lekri: Drukkolok a holnapi műtét miatt!+++++++++++++++

Karácsonyi menü: Anyóséknál: 1. nap halászlé, 2. nap húsleves, szalonnába göngyölt csirkemell, vagy sajtos sült hús, vmilyen majonézes saláta vagy krumplipüré, bejgli, többféle süti. És még sült hal vagy más sült. Anyukámnál: húsleves, sült hús + rántott hús, rántott vagy más módon elkészített hal, krumplisali, bejgli, torta és még pár süti.

Kritta: Tetszenek a képek, szép család vagytok! :)

Evés: Bogi főleg szopizik, ugye még éjjel is egy párszor. , nnnn Szilárdat még csak almát és barackot eszik, mindkét gyümi ízlik neki! :)

Bocsi a hibákért, de a lyányom működik itt az ölemben... io :roll:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


sziasztok

belestem

köszönöm a szoritásokat.

nem birok lefeküdni aludni



a városba áll a bál.kiderült falubaliek voltak mégis csak a gyilkosok és 6an

állitólag az egyik már felakasztotta magát és az utcánk végén laknak



a fiatalok ma "sétálni" akarnak erre és megkeresni őket



pénteken lesz egy demonstráció a magyar gárda is itt lesz.a romák nem mernek kijönni a házaikból.



ugyhogy itt is áll a bál.az iwiwen nagyon keringenek az üzenetek ugyhogy a Lacháziak nagyon bosszut kiálltanak a romáknak.



én félek ,hogy valami nagy balhé lesz itt a városba



na megyek megpróbálok aludni.ha tudok majd jelentkezem.
Vendég
 


milyen helyzet jelentést irtam :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Lekri!
Gondolok rátok holnap, aztán amilyen hamar tudsz, gyere és irj, hogy viselte Levi! :wink:

Zsuzsa!
Leirnád nekem, hogyan készül a barackos pulykamell??? Ez felkeltette az érdeklődésemet és vmi mást akarok csinálni, mint a bevett szokások.... nagyon jól hangzik, tuti fini, de gőzöm nincs, hogy kell csinálni.... :)

Nálunk általában husileves, halászlé, sajtos-tejszines csirkemell, fokhagymás pulykacomb baconnal... süti bejgli, de annak már a szagától beteg vagyok, én nagyon utálom, de a család is, csak a két nagymuter csinál mindig... már a gyerekek is fújolnak rá... :lol:
Igy én idén megtöröm a szokásokat (kivéve a husilevest) és totál mást csinálok... :)
Vendég
 


Lekri!
Gondolok rátok holnap! ++++++++++++++++

Lányok nincs időm most olvasni, majd jövök.

Andi

Kép
Kép
Kép
felsoa
 
 


Sziasztok!

LEJÁRT A HATÁRIDŐ, NEM LESZ MIKULÁSOS TOPIC TALÁLKOZÓ:

SAJNÁLOM, HOGY EGY ILYEN NAGY LÉTSZÁMÚ TOPICON AZ ÉRDEKLŐDÉS ENNYIRE GYÉR.
20 főre kértem termet, naiv voltam. Igazi Mikulás várásával és az ajándékátadás izgalmával a legjobb pár óra lett volna aznapra, kicsit kiszakadva a szürke hétköznapokból. Kár, hogy csak mi, a szervezők és az a 4fő akik írtak privit gondoltuk így.

Minden jót mindenkinek!

Kép
téjé
 
 


Lekri,
szorítok NEKTEK+++++++

A recept, amit sütök:

Püspök vagy Gyümölcskenyér
Hozzávalók:

15 dkg sütőmargarin
15 dkg cukor
5 tojás
25 dkg liszt
fél csomag sütőpor
20 dkg szárított gyümölcs /lehet bármilyen - minél több fajta, annál jobb/
1 citrom reszelt héja
5-5 dkg apróra vágott dió, mogyoró vagy mandula
5 dkg darabolt étcsokoládé
2 evőkanál rum vagy rumaroma

1. A szárított gyümölcsöket vágjuk apró darabokra. Keverjük össze a mazsolával, a dióval, és locsoljuk meg a rummal. Tegyük félre állni.
2. A margarint keverjük habosra a cukorral és az 5 egész tojással.
3. A lisztet keverjük össze a sütőporral és a lereszelt citromhéjjal majd adjuk a vajas masszához. Jó alaposan keverjük össze.
4. A szárított gyümölcsökre szórjunk 2 evőkanál lisztet, és jól forgassuk bele, hogy a gyümölcsök ne süllyedjenek majd le a tészta aljára.
5. Fakanállal keverjük bele a gyümölcsöket a tésztába
6. Nagyon alaposan kivajazott és liszttel kiszórt, hosszúkás sütőformába öntsük bele a tésztát, és előmelegített sütőben /kb. 200 fok/ süssük meg 40 perc alatt.
Még melegen borítsuk ki, majd csavarjuk konyharuhába, amíg kihűl.
Csokimázzal is be lehet vonni, de nagyon szép ha forrón beszórjuk porcukorral.

Ezt a neten találtam egyszerűbb lehet kipróbálom:

Hozzávalók:
5 tojássárgája
30 dkg cukor
2 dl tej
30 dkg liszt
30 dkg különféle töltelék (dió, mazsola, csoki, aszalt gyümölcs)
a tojások habja
a tábla tortabevonó csokoládé

Elkészítése: A felaprított tölteléket elvegyítjük a liszttel. A tojássárgákat habosra keverjük a cukorral és a tejjel, majd hozzákeverjük a lisztes tölteléket, végül a tojások habját.
Két zsírozott-lisztezett õzgerinc formában lassú tûznél sütjük. Ha kihûlt, csokimázzal öntjük le.

Kritta,
Nagyon szépek vagytok!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hát téjé sajnálom, én messze lakom, de hogy miért nem volt érdeklődés arra azért lene pár tippem :wink:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Téjé, bocsi hogy kisbetűvel írtalak :oops:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kisfruzsi
Konkrétan mi a tipped?

Kép
téjé
 
 


Téjé,
tipp1:
szerintem a múltkori "balhé" miatt szétesett egy kicsit a társaság. És esetleg nem akarnak időt energiát szakítani, estleg orrol valakire a topicból stb. (de nem akarok más nevében írni, gondolkodni ezt csak én gondolom).
tipp2:
nemsokára Karácsony, Mikulás és nem nagyon ér rá senki..(bár ezt nem is hiszem igazán...)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nono vajon hazajött már? Láttam a tv-ben,, hogy Mallorcán tornádók voltak....

KépKép
kisfruzsi
 
 


Zsuzsa, nagyon kedves vagy, hogy gondoltál rám, köszönöm! :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Jó reggelt!

Már 1 órája fent vagyunk csak elindítottam Apát.

Emi,
köszi a tápszerinfót, a 2-re is jár támogatás, vagy arra már nem? És kell váltani 2-re, vagy csak nem hízott Lili?

Lekri,
gondolok Rátok!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi!
A 2-es tápikra már nem jár támogatás, pont tegnap mondta a doki, amikor voltunk a Prevenar oltáson Mukival.... csak a HA tápikra és az 1-es tápikra (arra sem mindre)...
Mi pl. Babylove tápit használunk a DM-ből, jóval olcsóbb mint a többi és semmivel sem rosszabb... Muki szereti...
Elvileg 6hós kortól kellene váltani a 2-esre, legalábbis a dokink ezt mondta meg a védőnő is...
Tudom, hogy nem tőlem kérdezted, csak szeretek beszélni... 8)

A Mikulás"buli"ra azért nem jelentkeztem, mert:
1. úgy gondolom, a topic egy része marhául nem dijazná, ha ott lennék
2. személy szerint én még kicsinek tartom ahhoz Mukit, hogy teljes mértékben élvezni tudná a Mikulást, inkább jövőre, amikor már talán felfogja, mi is történik...
3. bár budapesti vagyok, mégis messze van tőlünk a helyszin, főképpen BKV-val, babakocsival....
4. aznap a fiúkra is szeretnék kicsit jobban odafigyelni, igy nem hiszem, hogy jónéven vennék, anya lelép a picivel....

De egyet értek Fruzsival abban, sokan miért nem jelentkeztek... nem más nevében beszélek én sem, csak egy sejtés.... meg asszem elég sokan vidéken laknak...

Lekri!
Szoritok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Vendég
 


Pumpóka,
köszi a tápszerinfót. A dokink szerint ez a humana táp 1 éves korig támogatott.
Mi a céges Mikulásra sem megyünk, mert még pici Alma szerintem is ehhez. MAjd jövőre...

KépKép
kisfruzsi
 
 


Mikulás Buli

Nekem más a véleményem! Eddig arc nélkül fújtunk egymásra, most pedig itt lett volna a lehetőség arra, h megismerjük egymást személyesen is!
Ezért volt terem bérelve, így lehetőség lett volna kistesó elhozására is.
Nem gondolom, h bárki bárki miatt nem jött volna el.
A mikulásbuli 12-én pénteken lett volna.

Engem nem lepett meg a passzív hozzáállás, de mostmár remélem értik azok, akik eddig nem értették, h miért is nem jön ide irogatni az ember.
Hát ezért, mert legtöbbször süket fülekre talál az mit írunk.

Mi ettől függetlenül össze fogunk jönni, itt nálam, akik jelentkeztek, és akik eddig is találkoztak.

Aztán majd megint lehet jönni sírni, h jaj de jó lehetett a találkozó, de kár h nem tudtam elmenni...
Mert ugye minden találkozó előtt-után ez volt, h ment a szánakozás, h én miért is nem mentem el.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 


nagyon sajnálom, hogy nem lesz mikulásbál, mert mi mindenképpen mentünk volna :(

Fruzsi,
a 2-esre már nincsen támogatás. 2200 ft körül van egy doboz.
Azért váltottunk mert a 230 milik kevésnek bizonyultak Lilinek. A 2-esből is 230 milit készítek, de az elég is neki egy evésre.

Kritta,
nagyon szépek vagytok. Pároddal minden rendben?

Kép
emi29
 
 


Nekünk a tejpépünk babylove-os. Bevallom én nem vettem volna, ezt is anyós hozta. Aztán amikor Pumpó írta, hogy az ő mukija mennyire szereti én is kipróbáltam és láss csodát megette Lili :) Úgy tűnik, szereti :) :)

Pumpó,
abban igazad van, hogy ehhez kicsik még a gyerekek, viszont szerintem ez a tali, ahogy cica is írta remek alkalom lett volna arra, hogy megismerkedjünk egymással.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emi29 2008.11.27 10:08-kor.

Kép
emi29
 
 


[quote="kisscica80"]
írta:
kisscica80Engem nem lepett meg a passzív hozzáállás, de mostmár remélem értik azok, akik eddig nem értették, h miért is nem jön ide irogatni az ember.
Hát ezért, mert legtöbbször süket fülekre talál az mit írunk.
Aztán majd megint lehet jönni sírni, h jaj de jó lehetett a találkozó, de kár h nem tudtam elmenni...
Mert ugye minden találkozó előtt-után ez volt, h ment a szánakozás, h én miért is nem mentem el.


Kiscica azért szerintem ez durva volt, úgy ahogy a "savanyú a szőlő" múltkori beszólásod...szerintem jó lenne már ezt hanyagolni......!!!

Tudod, lehet, hogy a passzivitás mögött, ha ez az egyáltalán az áll, hogy az emberek elfoglaltak és nem érnek egyszerűen rá. Szerintem nem kellene negatív konklúziót levonni ebből az egészből, ez nem ellened/netek szólt. És aki nem reagált rá (köztük én sem) az ezel jelezte, hogy nem megy.

Emi,
aha, akkor ugyanannyi, mint a BEBA2 sajna. Alma még 230-t eszik a BEBA1-ből, szerintem jó lesz egyelőre az 1-es ebből is.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Most csak egyvalamire ragálnék. Sajnálom, hogy elmarad a tali, de valóban az lehet, hogy csak nem tudunk elmenni, mert messze van, vagy nem érünk rá. Most nem vitatkozni akarok. De tényleg nem!
Speckó nekem már nincs kocsim, kb 3 hete adtam el, a férjemnek meg olyan a munkálya, hogy csütörtökön, pénteken képtelenség elszabadulnia. Egyedül addig, ilyen hidegben nem tudok elmenni, mást meg nem tudok megkérni, hogy vigyen el, mert vagy vállalkozó és olyan a munkálya, vagy van egyéb más dolga, hogy minket szállítgasson.
Sajnálom! Én írtam, hogy nem tudok menni. Igaz nem privibe, mert teljesen kiment a fejemből Ati piros popója miatt és egyéb más dolgok miatt.
Ne kezdődjön megint vita! Megint majdnem a régi lett a topik, ne hagyjuk széthullani...

Edina


Kép
medina83
 
 


Köszi a dícséreteket![

color=brown]kisfruzsi
Leírnád nekem a cukkinis spagetti receptjét!Köszi szépen :lol:
Tegnap voltam az Intersparban és vettem cukkinit :)
VAn 499-éert harisnya,ha v,kir érdekel!
Jó a p.kenyér recepted!

Pumpó
Nagyon jó az eddigi menüd :lol: :lol: [/color]

Kérdés Nekünk irt milumil tejpépet a doki,de a Sinlac olcsóbb szerintetek az jó? És mi a 2 között a különbség?Még nem próbáltam ki egyiket sem.

Megint nem tud Fruzsi kakilni már kész vagyok,tömöm bele a barilevet hátha (utána szopik).erre ma sugárban jött ki belőle a szeme orra is tele lett vele kicsit megijedtem.

Roppant sajnálom h megint van sértődés (majd vissza olvasok miért),de én örülök neki,h néhányan össze tudtok járni! Az én Picim nagyon szeret társaságban lenni :)

Kép
kritta
 
 


Fúúú Lányok, teljesen el vagyok havazva munkával, illetve ezerrel nyomom az edzést .. ezért nem tudok mindent elolvasni .. de átnéztem, mik a témák.

A 2-es tápszerrel kapcs.:

Alíz Milumil HA 2-est eszik, és arra is jár még a támogatás. Mondjuk a HA eleve drágább talán, mint a sima. Ez 2500 körüli összeg helyett 2000 körüli. Nekem a doktornő azt mondta, hogy 6 hónapos kor után ajánlott váltani a baba változó tápanyagszükséglete miatt. Mi azonnal váltottunk, még a betöltött 7 hónap előtt .. ugyanolyan az íze, ugyanannyiba kerül, mint a Milumil HA 1 ... :)

Játékok:
Mivel Alíznak nemrég volt a névnapja, kapott egy raklap játékot :)
így tudok némi kis tapasztalattal szolgálni.
Van ez a F.P. tanulóasztal, aminek lábai vannak, zenél .. stb. Eleinte láb nélkül raktuk oda neki, szívesen ment oda hozzá, tenyerelt rá .. stb. Most már ezerrel térdel, így feltettük a lábát, és egyfolytában azon kapaszkodik, nagyon szereti. ÉS stabil cucc, nem esik szét alatta :)
Kapott egy kis oroszlánt, ami gurul (ha meglököd, nem magától), világít és zenél .. azt is imádja! Főleg a gurulás miatt :D Mert van ám egy teknős is, ami világít és zenél, az nem érdekli .. nem játszik vele.
Van még egy repülő alakú formabedobó, amit imád, mert ahol be kell dobni őket, ott ugye lyuk van, és ott tudja fogni, rázni .. tehát egyelőre még nem arra használja amire kell.
Sütifalót is szereti, táncol a zenéjére :)
Másik nagy kedvenc egy sima téglalap alakú doboz - formabedobó, sok-sok kockával, háromszöggel .. kb. egész nap azt pakolom ösze, ő meg önti ki, és szórja szét őket :D
Amúgy én is a több játék híve vagyok, mert 1-et hamar megun, ezért felesleges drágát venni ... Majd ah már megy/szalad, és többet jelent a játék annál, hogy mindent ráz, dobál és a szájába vesz :lol: :lol: :lol: :lol:
Ha érdekel titeket konkrétan vmelyik játék, szívesen mutatok képet .. most nem hoztam, mert tényleg non-stop dolgozom.

Sajnos a Mikulás bulira mi sem tudunk menni .. :(

Szép napot!!!

Kép
szösszenet
 
 


Kritta,

nincs sértődés, legalábbis remélem!

A cukkinis spagetti:
2főre
2-3 Cukkini
2-3 paradicsom
kb. 2 dl tejszín
1 vöröshagyma
fűszer:só, oregáno
tészta (spagetti, penne ki mit szeret)

A hagymát apró kockákra vágom üvegesre pirítom, a cukkinit és a parikat is kisebb kockákra darabolom (nagyon hamar megpuhul, nem muszáj olyan nagyon apróra vágni). Ha üveges a hagyma rádobon a cukkinit és a parikat, sót és fedő alatt párolom. Jó sok levet eresztenek, abban megfőnek. Majd ha puhák (nagyon hamar, 15perc kb.), akkor felöntöm tejszínnel és összeforralom, oregánóval ízesítem. Akkor jó, ha felismerhetetlenné főtt a cukkini és a pari (na ezt jól leírtam :lol: ). a tésztát kifőzöm. Én nem szoktam összekeverni, hanem külön szedjük rá a tésztára a szószt, amit mi levesesen szeretünk. Lehet rá tenni reszelt sajtot is, de anélkül is fini. Jó étvágyat hozzá!!


Nekünk van sinlac és tejpép is. A sinlacban csak gabonapép van (szentjánoskenyér és rizs), inkább sűrítésre és gyümipéphez használjuk mi. A tejpépben a gabonapép mellett (ált. rizs, gríz) van tejfehérje is, úgy képzeld el, mint a tejbegrízt :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


sziasztok!

A mikulásra mi sem tudtunk volna menni, mert aznap kapja Bálint a 2. pneumo oltását. Azért ez a stílus tényleg komoly.. :( Miért kell mindig rosszat feltételezni? Ja, és a Mangonál lévő találkozón pl. mi pont voltunk..na mindegy, ennyit erről!!

L[b]ekri [/b]nagyon szorítunk!!!! Majd írj ahogy tudsz!

Hú, lányok pekingi kacsa, lazac..Én nem tudok ilyeneket csinálni.
Lesz rántott tonhalecetes krumplisalátával, másnap székelykáposzta, vmi süti, ja és Bálint miatt husileves (nem vagyunk nagy levesesek) remélem már enni fogja.

Kritta, jók a képek! Csinosak vagytok!

Szösszenet,
nemsokára fitness lady lesz belőled!

Zsuzsa, sajnálom a rossz éjszakát! Negyedóra egyhuzamban? Nem semmi.

Zsuzsófi, tök jó játékokat rejt a szekrényetek!

Kép
tim27
 
 


Sziasztok!

Téjé: Sajnálom, hogy elmaradt a topic-találkozó!
Szerintem sem azért nem mennek az anyukák, mert nem kíváncsiak a másikra, inkább a távolság, és a sok tennivaló az oka. De azért jó ötletnek tartom a Mikulás-bulit. Ismerkedésre, arra, hogy jól érezzék magukat a babák és az anyukák is. Én is a nagy-nagy távolság miatt nem tudok menni ilyen talikra sosem, ha pesti lennék, tuti megoldanám vhogy, mert iszonyúan unatkozom itt. Tudjátok, én városi vagyok, szeretem a zsongást, és most falun élni... :( Persze jó itt is, mert friss levegő meg minden, de itt nincs "élet". Pedig én is szívesen eljárnék aerobicozni, vagy valami más testmozgásra... És csak úgy szétnézni a városban, mint régen, vagy pl. könyvtárba, mer én nagy könyvtárjáró voltam. Na mindegy, nem panaszkodom. Csak... :(
Ajándék: Nálunk kevés ajándék lesz, mert nem engedhetjük meg magunkak. Szégyen-nem szégyen, diplomás emberek vagyunk és kevés a fizu. Dehát, mint tudjuk, nem a diplomától-észtől függ minden. Bocsi, ha sok(kkk) voltam.

Medina: Javult már Ati popója?

Kisfruzsi: Ari vagy, hogy feltetted a recepteket. Lehet, hogy kipróbálom!

Lekri: Továbbra is drukk! Gondolok rád! ++++++ Levinek!

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Kritta, nagyon jók a képek, szépek vagytok!

Lekri, gondolok rátok!

Ajándék, én is hasonlóan gondolom, ahogy Szösszke, inkább több kisebb (azt nem mondom, hogy olcsóbb, mert azok sem azok). Egyrészt hely híjján, egy nagyobb játék előbb-utóbb útban lesz, másrészt, mert még tényleg nem biztos, hogy sokáig leköti a figyelmét. Lesz még bőven alkalom, amikor lehet ajándékozni, meg 3-4 évesen jobban fogjuk tudni, mi az, aminek örülnek.

Mikulás tali: jó ötletnek tartottam, és akik tudtok talizzatok! Ilyenkor olyan gondban vagyok, mert annyira szertnék már emberek közé menni, Emmát babák közé vinni, ismerkedni veletek, de autó nélkül nekem nem megy. Lehet, hogy én vagyok béna, de nekem most, hogy így be kell öltözni, még a boltot is ezerszer meggondolom, hogy biztos be kell-e menni. A piacot is próbálom 5 perc alatt végigrohanni, közben szakad rólam a víz, Emma jó esetben csak nyűglődik, mert neki is melege van, rosszabb esetben ordít (persze minden öreg néninek lenne hozzá egy "kedves szava", de Emma ettől még jobban ordít...
Így a BKV nálunk esélytelen. :(
Ráadásul egy tömött metróra, villamosra azért sem szállok fel vele (ha nem muszáj), mert tuti van köztük pár beteg is. (A múltkor egyedül villamosoztam be a munkahelyemre, egy gyerek mellettem olyan "szép" ugatva köhögött, hogy attól féltem én kapom el. Persze a szülők még véletlen sem szóltak rá, hogy ugyan tegye már a kezét a szája elé (Már nem volt olyan kicsi...)

Bocs, hogy hosszan részleteztem, de szívem szerint én bárhova mennék talizni veletek, de ezért nem megy.

Hű, micsoda karácsonyi menüket írtok! Nálunk a hal tuti kilőve, mert Uram nem eszi meg a vízben élőket.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Pontosítás, mert többen félreértitek, amit írtam

Nem személyeskedés, nem megjegyzés, ez a véleményem.

Stílus: hát voltak itt már cifrábbak is, pl. menő csajok és lúzerek...
Na ott nem nyílt ki senkinek a bicska a zsebében.

És addig, amíg Ti is így álltok bizonyos témához, addig a viszonzás sem lesz más.

Tim:
Mi Mango bulijára azért nem mentünk, mert Maszat aznap esett ki a kiságyból.

Fruzsi
Savanyú a szőlő.. Hát igen, tudnék írni bántóbbat is! Persze, mikor a KIVÁLASZTOTT csapatt lett itt nyársra húzva, az nem volt gáz. Ugye??
De ha már valaki próbál valamit, és arra nulla a válasz, és még tett is az ügy érdekében (jelen esetben Téjé személyes közbenjárása, az én részemről, párom szabit vett ki...)

Ez itt most persze mind nem tűnik fel, de ha veletek lett volna ez, akkor megnézem, Ti is mosolyogva mondtátok volna, h ij.???
A vidékieket is tökre megértem, de legalább annyi jól esett volna Téjének is, h bocsi lányok, de nem tudunk menni..
És nem most kéne erről beszélgetni.

És nem is köszönök el, mert kb. azt se reagáljátok le, de ha balhé van, akkor rögtön hirtelen mindenki itt terem..
Nyugodtan lehet fújni a másikra, de itt nem én vagyok még mindig az ellenség, és ezt azok tudják, akik ismernek személyesen is.

Szép napot Nektek.

Kép

Lilypie Second Birthday tickers
kisscica80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?