Új privát üzeneted érkezett!

Rebi!
Gratulalunk!Es hogy is hivjak a kisfiut?Sok boldogsagot és sok tejcit kivanunk!Kép

Cory!KépNagyon aranyos Balu és Csenge!Kép

Tikk!Remélem nalunk is hatasos lesz a modszer!Néha Riki is szokott bocsanatot kérni.Kép
Sok gyogyi Hannanak!Ird majd meg,végul mi lett az eredmény!

Borcsa!Koszonjuk!KépFrankfurti leves!Nyami!Kép

Marti!Szila!En nem szoktam honfaglalni,csak Apukam és a Novérem.Valamelyik nap Apu egyik ellenfele egy BMartus nevu jatékos volt.Kép

Dzsili!Varunk!

Szilvi!Nem értem miért biraltak felul a sajat dokid véleményét!Ez disznosag!O ismer téged,nem hiaba mondta azt,amit mondott.Kép

BSzilviéknek még mindig nincs gépuk,mert akinél javitason van,most szuletettek ikrei.Kép

En most voltam délelott orvosnal.Kaptam egy szopogatos tablettat,ami elvileg feloldja a valadékot.
Rikinek semmi baja,csak kicsit folyik az orra.De laza csak egy éjszaka volt.Nalatok is szokott ilyen egy alkalmas laz lenni?Rikinek maskor is volt mar.

Edit
edith16
 
 


Rebi kisfiát Levente Attilának hívják Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!Koszi!Kép
edith16
 
 

 
 

Rebi!
Gratulálok Kép Kép Kép

Cory!
Köszi a gyors infót Rebiékról Kép
A gyerkők nagyon helyesek Kép

Zafi!
Mindennap jelentkezz most már, ok?

Köszi a bölcsis, játszóházas hozzászólásokat.

Cory!
Én sem azt gondolom, hogy valami csoda kreatív dologról kell szólnia a játszóháznak, hanem, hogy ha elvileg úgy működik, hogy n.dik alkalommal ott is hagyhatom a gyerkőcöt (pl. jövőre bölcsi helyett társaságpótlónak heti egyszer pár órára tök jó lenne) akkor a gondozónők próbáljanak két szót váltani legalább a gyerkőccel, vagy valahogy pl. rajzzal énekkel, stb közeledni a gyerekek felé, hogy megismerjék őket, de állítólag itt ilyen soha sincs Kép
Ha nálatok jófejek a gondozónők, akkor azt hiszem érdemes megnéznünk azt is. Mikor van nyitva? Hol van pontosan?
(Ebéd itt sincs benne, azért külön kell fizetni.)

Norci
norci
 
 


Rebi
Gratulálok!!!KépKépKép Sok boldogságot kívánunk az egész családnak és sok tejcsit.Kép

Gorsi ++
gorsi
 
 


Rebi!!!

lehet, hogy miattad nem tudtam aludni egész hajnalban??? Éreztem, hogy valaki szül!!!!
Szóval gratulálok a kisfiadhoz! Jól gondolom, hogy nagyon gyors szülésed volt? KépKép
Jó egészséget kívánok és kellemes hazatérést az új otthonotokba!!!KépKép
Kép

üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Rebi! Nem ér, ez nagggyon szabálytalan előzés volt!!!KépKépKépKép
De nagyon gratulálok és jó egészséget nektek!KépKépKép
Talán még bentérlek!Kép

Cory! Az is egyfajta szülésbeindítás, ha ellátogat hozzátok az ember? Mert akkor megyünk!Kép

Egyébként nagyon tohonya vagyok már, alig tudok lépni.
Mai eredmény: bő egyujjnyi, de a doki szerint ettől még simán eltarthat a dolog másfél hétig is.
Szerintem ezek után én fogok 29-én szülni!Kép

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Zafi: REbin már akkor is látszott, hogy szülni fog, mikor ideértek. De próbálkozhatunk Kép Gyertek! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Rebi: szívből gratulálok Neked!!!!!!! no meg a párodnak, meg Csengének!!! Sok-sok tejcsit kívánok és nyugit az első napokhoz. A költözésre ne is gondolj, megy az magától is!!!

Borcsa: néha tényleg úgy érzem, hogy csak katonásan működik a dolog Kép

Zafi: most már Te jössz Kép Jelentkezz gyakran, hogy tudjunk rólad!!! Kép

Andysj: már sokkal jobb a kedvem Kép egyrészt Rebitől Kép másrészt Zsófi miatt Kép

Zsófi ma volt orosz szóbeli nyelvvizsgán: a felelés része 36 pontos lett, a laboreredmény majd kb. 3 hét múlva lesz meg, de 42-től már megvan a középfok Kép 6 pontot pedig biztos összeszedett!

Szép 7végét mindenkinek!
pusz bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Benéztem, történt-e valami már Zafival... Kép
Jól tettem. Kép

Rebiii!!! Hatalmas gratula neked!!! Nekem is rögtön az jutott eszembe, ami Borcsának: mennyivel könnyebb egy újszülöttel babázni, mint költözni... Levente nagyon figyelmes kisember... Kép
Nagyon sok tejcsit, jó egészséget kívánok nektek!!! Kép Kép Kép

Cory: figyu, lehet, hogy egy kétgyermekes anyától elképesztően bugyután hangzik a kérdés, de honnan láttad Rebin, hogy nemsokára szülni fog? (Tudod, nekem mindkét szülés indított volt a babák pici súlya miatt, így foggalmam sincs sajna, milyen egy szülés megindulása.)
Ja, és nagyon szépen köszönjük a jó hírt. Részleteket tudsz? (Mikor indult meg, milyen gyors volt, stb.)
Bár most nézem, hogy ha Rebi tegnap 23.39-kor írt nekünk, Levi pedig ma 6.07-kor megszületett... nem volt lassú szülés... Kép

De jó ez az együttfürdés!!! Kép

Erről jut eszembe:
Márti: Vilkát már fürdettétek együtt Árminnal? (Én már nagyon várom, hogy együtt fürödhessenek Romiék, de az sajnos nálunk még messze van. Toncsi még nem ül olyan biztonságosan sokáig egyedül.)

Heni: engem is érdekelne részletesebben, hogyan került elő Hédi kutya?

Zsuzsi: amikor Dorka rosszalkodásairól és határozottságáról írsz, sokszor eszembe jut az, amikor megírtad, hogy te 14 évesen (félig gyerekként!) a piacon egyesével vágtad hozzá a narancsot ahhoz az árushoz, aki becsapott téged, és még (ha jól emlékszem) rendőrt is hívtál. Ezek után gondolom téged sem lep meg, ha Dorka nem egy anyámasszony katonája... Tudom, nincs könnyű dolgod, de hidd el, én is mentem már végig úgy Romival az utcán, hogy üvöltött, toporzékolt, én meg a kezénél fogva húztam magam után...
Dorkához nem tudok tanácsot adni, de Romolán azt figyeltem meg, hogy eléggé én irányítom a viselkedését. Ezalatt azt értem, hogy ha rossz hangulatom van, akkor ő is hisztisebb; ha picit szigorúbb, következetesebb vagyok vele, akkor tündérien tud viselkedni; de ha sokmindent ráhagyok, akkor nehezen kezelhető.

Jaj, kinek szerettem volna még írni?
Mennem kell, Romola olvasni szeretne.

nnnnnnn x fdsfgjhlékjl.lxsfgtkj.jjn v

Sziasztok: Laura+Romola+Toncsi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Laura: biztos te is hallotál már olyat, hogy a szülés előtt megváltozik az ember arca... Nekem hetekig sasolták Balunál többen is, semmi. Állítólag az ember magán nem veszi észre. El se tudtam képzelni, hogy igaz a dolog, aztán tegnap már akkor furcsa volt Rebi, mikor ideértek, és délutánra már rá is jöttem, mi a furcsa. Meg volt duzzadva az alsó ajka. Nem nagyon, de így látványos volt a különbség a kettő között Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Zafi!
Tohonya?Ugyanmar!Kép
9-10 nap tulhordas?Ugyanmar!Kép

Jot honfoglaltunk ma este egy kis vorosborozas mellett!Kép

Marti!Szila!Milyen néven honfoglaltok?Szabad tudni?

Edit
edith16
 
 


Sziasztok!

Rebi: ugye tesztek fel fotót a kisfiadról!Kép Szerintem is jobb, hogy kimaradtál a költözésből, én egyszer 7 hónapos terhesen csináltam, de nagyon megerőltettem magam és nagyon rossz volt. Legalább most egy picit "pihenhetsz" kettesben Leventével!KépKépKép

Laura: szerencsére még 14 évesen nem voltam ilyen hárpia, csak 18 évesenKép Abban igazad van, hogy teljesen kihat a gyermekünkre a hangulatunk és attól is függ az irányíthatóságuk. Nekem leginkább az a bajom, hogy ahol fizikailag beavatkoznék, mint régen egy hisztinél, már nem megy, mert nem bírom, így megadom magam.
Ma volt egy borzasztó rémálmom a pocaklakóval (nem volt szívhang), én hülye megnéztem a tv2 honlapján a legutóbbi szülőszobát, gondolom az hatott így rám.

Mi ez a honfoglalás?

Edit, Tikk, többi betegeskedő: hogy vagytok? javultok?

Bogancsi: milyen szerencse, hogy Zsófi ilyen ügyes és lehet rá számítani!Kép Gratulálok az orosz nyelvvizsgához! Irigyellem, hogy szeret tanulni és van is esze hozzá! Te hogy vagy, meggyógyultál teljesen?

Üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


SZiasztok!

Na, ismét megpróbálkozom az írással...

Képzeljétek, Vilka tud tapsolni Kép Ha mondom, hogy tapsoljon, akkor az én tenyeremet üti, ha pedig látja, hogy Árminnal tapsolunk, akkor ő is tapsol két kézzel - vagyis inkább két karral, mert egészen vállból indítja Kép És nagggyon büszke fejet vág hozzá! Kép Egyébként is mindennel kopácsol, zörög, feláll, lépeget, leguggol, térdel, pakol, eszi a könyveket Kép, meg enne mindent a miénkből - csak hát azt nem kap, nagy bánatára. De almát nagyön ügyesen rágicsál már és a sütőtököt, répát, céklát is szereti Kép És elkezdett nőni a haja Kép Meg mondja, hogy bababa, mamama, tetete, brrr, meg hasonlókat Kép

Ármin szerencsére mostanában nem bántja már Kép csak nagyon ritkán, inkább túlszeretgeti és abból van bőgés. Viszont folyton neveli: Vilka baba, ezt nem szabad, azt ne csináld, ez veszélyes, az nem jó KépKépKép és magyarázza nekem nagy komolyan, hogy mit hogy kell csinálnia Vilkának Kép Legkedvesebb játéka az "utazás": minden, ami a kezébe kerül, az autó, vagy mha kettő vmilye van, akkor azk metroajtók és azt mondja, hogy vigyázzanak, az ajtók záródnak,összecsukja az izéket nagy csattanással és mondja, hogy melyik megálló következik. persze, nekünk állandóansorolnunk kell a metromegállókat, amiket már ő is tud, ha nem is sorban. viszont szörnyen sokat nyávog - a többiek is vagy ez árminsajátosság? ha vmit nem tud megcsinálni - vagyis meg is tudná, ha megpróbálná, de inkább nyávog (pld hol a papucsoooom üvöltéssel elönti a szemét a könny, fetreng a FÖLDÖN, MIKÖZBEN - vilka volt a caps lock - a papucs néhány méterre tőle abszolút látható helyen hever. EZ mi?)

Én meg ma reggelre beteg lettewm Kép vagyis kezdődően beteg, remélem, még sikerül kikúrálnom magam! Fáűj a torkom, a bőröm Kép A fiúk elmentek szánkózni, nehogy elolvadjon a hó és lemaradjanak Kép

Laura! Kb 3-4 hete fürdenek együtt, de mi is beszállunk, vagy andrás vagy én hozzájuk, mert vilka ugyan stabilan ül, ha akar, de ő sétikálni aklar a kádban. ráadásul misok vizet szoktunk engedni árminnak, hogy nyakig ülhessen benne, mert a fürdőszoba elég hideg, az meg vilkának állva ér a nyakáig. nagyon seret fürdeni, nem úgy, mint ármin anno. ármin ritkán vbesz tudomást vilkáról, ha igen, akkor megmosdatja, vilka viszont élvezettel utánozza ármint, íygy már tud fröcskölni.

bmárti! köpéssel lacika nagyon ügyes, én árminnak sem ezt, sem az orrfújást nem tudtam még megtanítani, pedig mutattam ezerszer. ő lenyeli a fogkrémet, a vizet, majd azt mondja, hogy ppppö! orrfújás helyett pedig a nyelvét nyújtogatja - szóval, ez is olyasmi adottság lehet, mint hogy tud-e pld beszélni vagy sem.

cory! én is hallottam már szülés előtti arcváltozásról, de még sosem láttam, úgyhogy nem is tudom elképzelni. de ügyes vagy, hogy így megláttad!

na, megyek teát főzni, mert alig látok - kérek némi betegségelleni drukkot, mert nagyon nem szeretnék most kidőlni! és persze írok ám majd mindenkinek, csak leggyen időm hozzá!!!


márti++
márti
 
 


Sziasztok!

Mivel Cory "itt-ott célzásokat téve" mindig felhívja figyelmemet rátok, ezért úgy döntöttem kérem felvételemet két gyerkőcömmel együtt az osztályba, ha még nem késő beiratkozni.

Szóval én idén már 28 éves leszek (hogy megy az idő) van egy nagylányom Niki 2001.10.18-án született és egy fiam Norbi aki 2003.06.08.-án jött közénk. Mindketten nagyon energikusak és hihetetlenül elevenek (vajon kitől örökölték???)

Zafit, Béját és Coryt ismerem máshonnan is, de mivel régóta olvaslak titeket ezért úgy hiszem egy kicsit már a többieket is sikerült megismerni.

Ha engeditek akkor később még jelentkezem, bár nem tudok túl gyakran jönni.

Rebinek gratulálok a babócához. Hajrá Zafi.

Beja Bálintjának boldog névnapot kívánok.

Kép

És Boldog Valentin napot mindenkinek.

Kép

pusz
Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Rózsa: üdv itt Kép

Bálint: Boldog névnapot!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Edit! Gyógyulj meg és Rikinek is jobbulást, de remélem már nincs rá szüksége.KépKépKép Most Korinak is csak egy napig volt láza. Általában 3-4 napig nem szokott elmúlni.

Szila! Én nem adok a lányoknak fluor tablettát. Aktival kidet esznek vitaminnak. Meg rengeteg gyümölcsöt.

Zsuzsi! Nagyon szép a szálloda. Biztos csodás lesz az utazás.Kép

Tikk! Ropi Hannának szívesen küldenék néhány kilócskát.Kép

Bogancsi! Gratula Zsófinak. Nagyon ügyes.KépKépKép

Andysj! Azért két részletben is biztos remek lesz az utazás.KépKépKép

Márti! Ügyes VilkaKép Lassan már cofit is tudsz majd a hajába tenni.Kép
Miléna is nyávog és bömböl teljesen jelentéktelen dolgok miatt. Sőt Korinát is nagyon szívesen szabályozza. Azért remélem kinövi, mert néha nagyon fárasztó.

Rózsa! Üdv a fedélzetenKép

Mi is gyorsan kimentünk szánkózni még hóolvadás előtt. A lányok nagyon élvezték, hogy apával egy szánkón repesztettek lefelé a hegyoldalról. Isteni idő volt, szépen sütött a nap. Végre nem fáztam. Néhány hete is kimentünk, de olyan hideg volt, hogy 20 percig bírtuk.Kép
Korinak már csak az orra folyik és köhög alvás közben, Miléna sajna még mindig elég csúnyán köhög egész nap. Jövő héten még nem viszem oviba, hogy teljesen meggyógyuljon.

Beja! Boldog névnapot Bálintnak!
linato
 
 


Sziasztok!

Beja
Bácunak boldog névnapot kívánunk!Kép

Rózsa
Üdv!Kép

Betegeskedőknek gyógyok!KépKépKépKép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Beja!
Boldog névnapot Bálintnak!

Rózsa!
Üdv az osztályban!

Zsuzsi!
www.honfoglalo.hu (és Vitya írta a programot Kép )
Honfoglaló és társasájáté rajongók, a dobozós változat is tök jó ám.

Márti!
Jobbulást! Betegség elleni drukkok Kép Nagyon ügyesek a gyerkőcök.
Azt már előre látom, hogy Vili is nevelni fogja a tesót. A szomszéd kislányt is mindig neveli Kép Pl. múltkor együtt motoroztak Sára megindult a villamos felé, anyukája rohant utána Vili meg kiabálva skandálta utánuk "kutyafáját Sára" Kép Én kicsit féltem ettől szerencéstlen pocaktesókát, mert a sógorom ilyen, hogy Vityát időnként nevelni akarja még a mai napig is (14 hónap van köztük) és hát elég rosszul viseljük mindketten.

Edit!
Rikinek is jobbulást!

Tikk!
Nem semmi, ahogy rátok hozták a frászt a labor eredmény miatt Kép Remélem minden rendben van azóta!
Evés miatt ne aggódj (bagoly mondja verébnek), míg Vili beteg volt engem is a frász kerülgetett, de most úgy bepótolja hogy nem győzöm etetni Kép Amitől gyorsan hízik? Majd ha jól lesz Hanna ő megmondja. Vili most húst hússal akar enni, megeszi a főzeléket is, de az arány fordított tegnap pl. fél merőkanál kelkáposzta főzelékhez másfél szelet rántott hús (régen fél szelt húshoz másfél merőkanál főzelék).

Képzeljétek Vili folyamatosan énekel, egyelőre dallam nélkül, de elváltoztatott nagyon magas hangon, szerintem katasztrófa, de olyan aranyos közben Kép

Tegnap Vilivel kettesben voltunk Camponázni, Tescozni, mire befejeztük a vásárlást szakadt a hó, mondtam maradjon csöndben az autóban, mert nagyon óvatosan kell vezetni, egy hangja sem volt végig Kép Azt hittem alszik, de amikor felismerte a környéket, akkor mondta, hogy "na megjöttünk, ott a profi".
Most vezettem először egyedül hóban, mennyi őrült van ilyenkor is az utakon Kép Közvetlen utána hogy hazaértünk, volt egy őrült nagy baleset a közelünkben, egy tanuló autó és egy busz karambolozott, nem volt meg a tanuló kocsi eleje Kép Apa pont látta is a maradványokat, szerencse hogy hívtam előtte, hogy mi már itthon vagyunk épségben, különben a frász kerülgette volna.

Bogancsi!
A másik lányod nem lehet bevonni a házimelóba, ketten azért igen soakt tudnak már segíteni, nem? Sok apró segítség bőven belefér a tanukás mellett és az is már óriási terhet venne le a lábadról, nem?
Most az egyszer nem dícsérem meg a gyerkőceidet, mert minket úgy neveltek hogy természetes legyen hogy a házimelőba besegítünk.

Laura!
Hogy vonjuk be a gyerkeket a házimunkába? Vili jön magától, pl. szennyest miközben válogatom ő teszi a mosógépbe, amit nem kell betenni ő teszi vissza egyedül a szennyesbe "nem anya, Vili baba" jelmondattal. Ma együtt csináltuk a nokedli tésztát kapott fakanalat és belekutyulhatott az igazi edénybe, az általam kimért lisztet, tojást vizet, stb ő tehette bele és aztán átöltöztettem Kép Közben le is fénkyépeztem.
Ő is igazi edényekkel játszik, kap ugyanolyan fakanalat mint én és a legalsó konyhaszekrény csupa igazi, de Vilinek is szabad edény, azt rámolhatja Kép Vagy míg a húst tisztítottam addig kavargathatta a még hideg pirításra váró hagymát olajat az igazi lábosban, sőt külön meg is kértem rá, hogy érezze milyen komoly feladata van Kép Mosogatás az egyetlen amit sohasem cisnálok vele.

Intim kérdés: Pocakosok, ha kettesben intéztek bevásrlást ezt-azt a gyerkőccel, hogy mentek el pisilni?

További jó hétvégét:
Norci(ék)

Ui. (Ebéd: csirkepaprikás+galuska+uborka)
Nem tudom ki írta, de tök jó ötlet volt a heti menü. Előre összeírtam ki is függesztettem és aszerint vásároltam Kép Apa meg csorgó náyllal végigolvasta Kép
norci
 
 


Norci!

Én beviszem magammal Dorkát a wc-re vagy ha vásárolok és ruhát próbálok, akkor a próbafülkébe (akár kocsistul). Szerencsére nem nyúl semmihez, így nem kell félni, hogy összepiszkolja magát, de ha mégis csinálna ilyet akkor adnék neki wcpapírt, hogy játszon vele. Pesze ha nem férünk el a wc-ben ketten, akkor nyitott ajtóval előttem van Dorka, hát ha jön valaki, akkor kellemetlen, de általában a végére megyek, ott nem látnak...

Márti: fantasztikus, hogy mennyit tud már Vilka is!Kép Olyan édes lehet. Képet kérünk!!!!!!!Kép

Cory: ugyanezzel a módszerrel állapítottam meg én is, hogy a Tücsök zenén, hogy az egyik kismama nemsokára szül, neki is az arca már eltorzult és az ajkai meg voltak duzzadvaKép
Igaz az, hogy a Szt. Imrében a vajúdás alatt másfél óránként megvizsgálnak (belső)?

Milyen az a beöntés? Még életemben nem volt, nem félek tőle, csak mire készüljek? Hogy is zajlik ez?

Ma apa is rájött, hogy a lánya picit megváltozott (dacos, cserfes), sőt még nyávogós is lett (Márti!!!Kép), na ettől teljesen kiakadt, hogy micsoda nyafka lánya lett...Kép

Különben Dorka még mindig Jézuskával telefonál, beszámol neki a napjáról, és mindig megköszönni az ajándékokat és a fenyőfátKép Pedig én már nyusziról mesélek...

Üdv: zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: igen Kép Most már csak kicsit reszelős a hangom és néha folyik az orrom. Beöntés: háton fekszel és a végbélbe bevezetnek egy gumicsövet, és megtöltenek vízzel. Aztán szorítassz, görcsölsz, húzod az időt, aztán meg jön az eredmény... Nem egy leányálom, de nem fáj, csak kellemetlen. Nekem a négyből háromnál volt, csak Daninál úsztam meg, mert ő villámgyorsan jött Kép

Márti: naygon ügyes Vilka, hogy már tud tapsolni, meg hogy már beszélget is Kép Nálunk is folyton nevelnek ám a nagyok. Gyógyok mennek Neked!!!

Szilvási Rózsa: üdv az osztályban!

Beja: hogy köszöntöttétek Bálintot? Szoktatok névnapozni egyáltalán? (Mi nem, csak épp szóban.) Boldog névnapot Bálint Kép Kép Kép

Norci: Zsófi szokott honfoglalózni Kép Nagyon szereti! No, igen, én is úgy éreztem a héten, hogy mégse nevelem őket elég jól... De tényleg rengeteget kell tanulniuk a suliban. Julinak a héten két OKTV-je is lesz, kedden angol, pénteken francia. Ma megnézte a Száll a kakukk fészkére-t angolul, hogy készüljön, meg el is olvasta angolul és magyarul is.
Vili nagyon ügyes!

linato: én sem adok fluor tablettát. Egy jó barátunk édesapja, aki x évvel ezelőtt az ország vezető gyerekfogorvosa volg, mondta, hogy felesleges.

Gorsi: mi újság van Nálatok? Jól vagytok? Remélem! Kép

cory: nagyon édesek a fiaid Kép Bármikor feltehetsz új képeket róluk Kép Kép Kép

Ma nagy muffinsütést rendeztünk a lányokkal, mert holnap du vendégek jönnek. Tésztasaláta lesz parmezános bucival, utána muffin meg még valami sütike.
Jó éjt! pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Zsuzsi!
Dorka! Meg a Jézuska! Kép

Másrészt szerintem mindenképpen válassz szülésznőt és tőle kérdezd meg négyszemközt, hogy kötelező-e tényleg a beöntés, borotválás, sok belső vizsgálat, mert úgy sokkal rugalmasabbak, ha nem hivatalosan kell nyilatkozniuk sok kismama előtt.

Márti! Tényleg kérünk képet Vilkáról is! Nem könnyebb már egy kicsit, hogy már tud ülni, állni, mászni?

Laura! Helenának is nagy mániája mostanában a főzés. Egy csomószor behúz a konyhába, hogy mama főzzél és persze mindenben segíteni akar. Persze én sem bírom az írtó nagy kupit, így marad a kompromisszum. Kis kupi. Kép

Most kezdődik a Muppet show, Helena úgy szereti. Kép

Voltunk tegnap Boros doktornőnél. Nagyon örülök, hogy őt választottuk, rendkívül rugalmas és olyan az elképzelése a szülésről, mint nekem. Sikerült szülésznőt is választanunk. Most már biztonságban érzem magunkat. Kép

Norci! Én Vili dumáját is úgy bírom, írjad csak szorgalmasan! Légyszíves! Kép

Rózsa! Üdv! Kép

Gorsi! Veletek mi van? Sikerült már beszélned Kun Irénnel?

Tikk, Hanna eredményéért is izgulunk!

Zsuzsi! BMárti elég jól leírta, hogy mit értek a "szeretetteljes, rugalmas következtességen". Mondjuk én még néha-néha emelgetem Helenát, ha nagyon szükséges. De amikor csak tudom lebeszélem róla.

A nővérem átmásolta Gryllusék Dalok című 1-2 kazettáját. Nagyon-nagyon tetszik!

Cory! Akkor én majd mindig figyelem a számat. Kép

Egyébként Győző is azt mondta, hogy Helenánál is az 1-től 2 éves koráig időszak volt a legaranyosabb, mert hogy most már persze itt van a dackorszaka, amivel hát nem mindig könnyű. Én ezt is nagyon élvezem. Kép

Puszi Mindenkinek!
Menta++ (31.)
menta
 
 


Bogancsi!
Na azért azt nem mondtam, hogy nem neveled jól őket Kép És azt se gondolom tökéletes nevelésnek amit velünk csináltak, hogy amióta az eszemet tudom mi takarítottuk a szobánkat, később az összes szobát, stb.
Inkább bíztasd a lányokat néha lazításra is pl. zenehallgatás közben tök jól lehet ruhákat hajtogatni. Én szigorlatra készülés közben remekül tudtam így lazítani Kép

Fluor_ én is úgy tudom, hogy a tabletta felsleges, ha a vízben kevés, akkor érdemes szénsavmentes ásványvizet itatni időnként a babákkal.

Norci
norci
 
 


Norci
Amióta nem babakocsival járunk, még nem voltam Petivel wc-n, de ha szűkös, akkor én is a végére mennék és nyitott ajtónál őrködnék.

Zsuzsi
A beöntés nem vészes, szerintem megkönnyebbülés és a végén nem jön a babával a béltartalom.

Bogancsi
Milyen az a parmezános buci?
Köszi, jól vagyunk.Kép Semmi különös, azért nem írtam. Itt van apósom holnapig, így Peti kényeztetve van, én meg szinte uncsizok.Kép

Kiderült, hogy a dokimnak a kiírás előtt 1 héttel 2 napos konfija van, szóval már most edzem magunkat, hogy akkor nem szülünk. (Peti pont 1 héttel kiírás előtt jött.)

Márti
Vilka tényleg tök ügyes.Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Menta
Örülök, hogy veletek minden okés. Most pénteken beszéltem a szülésznővel és nagyon szimpatikus volt, úgyhogy ő lesz.
A dacolás ellenére én is imádom Petinek ezt a korszakát. Tök sokat okosodnak.Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Sziasztok!

Na, egy kis folytatás Kép

sajna nem lettem jobban, pedig egész nap aludtam szinte Vilkával, míg András Árminozott (a hétvégi kajákat meg előkészítettem pénteken - áldom is érte az eszemet Kép) - de fáj minden porcikám, a bőröm is Kép szóval, elég influenzagyanús a dolog Kép

Azt akartam még írni (rengeteg más mellett), hogy voltam vérvételen, mert eléggé izgatott, hogy a tandemszopi és a rengeteg fogyás mellett milyenek lesznek az értékeim és egyszerűen tökéletesek!!! KépKépKép Minden a határértékeken belül van, igaz, egy kis vas nem fog megártani, mert az a határérték alsó tartománya, de a többség épp kpérték Kép Nagyon megnyugodtam! Kép (csak sztem ott szedtem össze a rendelőben az influenzát Kép) Ma a házipatika oldalán megtaláltam egy BMI (testtömegindex?) kalkulátort, ami azt írta ki, hogy "az ön testsúlya ideális" - jó, tudom, hogy még 10-12 kg vidáman lemehet rólam - de ezt azért nagyon jó volt látni!!! KépKépKép

Menta! Én is örülök, hogy végre megnyugodtál dokiügyben Kép De, sok minden könnyebb, hogy vilka tud már közlekedni - meg sok minden nehezebb is, hiszen most már egyszerre két gyerek tud egy csomó veszélyes és tilos dolgot csinálni. Ármijn simán kinyitja az ajtókat, úgyhogy nincsenek mindig egy helyen, de pld attól is tartok, hogy ármin szaladgál a lakásban, csukogatja-nyitogatja az ajtókat, vilka pedig mászik utána - nehogy becsípje, nehogy találjon vmit, ami nem étel és megegye... persze, nem hagyom őket őrízetlenül, de jól tudjátok, hogy egy gyerek is tud egy pillanat alatt veszélybe sodródni, kettő pláne...

Vilka kapott ma egy kis tönkölykenyeret! nagyon akarta és nagyon édesen eszegette, úgy örült neki! Kép

Lesznek majd megint képek a gyerekekről, de én csak fényképezni tudok, az én gépemmel nem lehet összekötni a fényképezőt, így a letöltésükhöz már muszáj András - és ő mostanában annyit dolgozik, hogy ha épp nem, akkor igyekszem minél kevesebbet ugráltatni.

Zsuzsi! A beöntés szerintem kifejezetten jólk is eshet, ha úgy csinálják, hogy ne legyen kényelmetlen (pld nem a vizsgálóasztalon, nem háton fekve, nem WC-től messzi - ezt én meg tudtanm beszélni szerencsére a szülésznőmmel mindkétszer. Igaz, én magamnak is szoktam itthon csinálni, így tuidtam, mit szeretnék)

fluor-vitamin: hát, én egyiket sem adok árminnak, remélem, elég az, amit gyümikből-zöldségekből, egyenbekből kap! vagy szerintetek mindenképp kéne vmi?

Rózsa! Üdv itt! Kép Nagyon egykorúak a gyerekeink Kép

Tikk: labor Kép

Beja! Bálintnak boldog névnapot! Mi volt a múlt heti UH-n? Nem írtál semmit Kép

Honfoglaló: hát, nem is tudom, hogy bírtam volna ki a terhesség utolsó heteit nélküle! Kép Feküdni meg aludni már nem tudtam, ott meg jókat lehetett játszani és beszélgetni éjjel is! Kép Azóta sem tudok leszokni róla - csak időm van rá kevesebb - szóval, szerintem a világ legjobb játékainak egyike! Kép

Megyek is játszani - vilkával az ölemben ios lehet Kép

Márti+Ármin+Vilka
márti
 
 


Sziasztok! Kép
Nem is tudom, hol kezdjem... Sajnos bejott a legrosszabb amire szamitottam... Elkezdtem verezni kedden es azota is tart, egyre erosodik. Kisebb menzis gorcseim voltak eddig de most az is szunetel.... Voltam dokinal, elkuldott vervetelre, megneztek a HCG szintet a veremben es alacsonyabb volt mint egy kb 6 hetesnek kellene lenni, meg kellett ismetelni megint a vervetelt, az ertek azota ismet csokkent, igy egyertelmuve valt, hogy a baba elment...
Sajnos jol ereztem, hogy nem helyes hogy nem voltak terhessegi tuneteim....
Sokkal jobban megviselt a dolog mint ahogy gondoltam... most erzem at teljesen igazan BSzilvi es Borcsa esetet...
Egyelore varom, hogy beinduljon a veteles (aminek persze elojele a menzis erzes). Nem nagyon akarnak kuretet csinalni, azt mondjak, hogy a szervezetemnek kell lekuzdenie...
Remelem, hamarosan tul leszunk rajta es akkor mar konnyebb lesz....

Sziasztok, Kép Danimama
danimama
 
 


Rebi!
Sok-sok gratula a kicsi fiadhoz! Sok boldogsagot, jo egeszseget es sok tejcsit kivanok! Kép

KRita! Legyszi nehogy megijedj, hogy nekem a betegseg miatt tortent ami tortent! Tutira nincs koze a ket dolognak. Az orvosom szerint egy eletkepes babanak meg kell tudni maradnia es ilyenkor zomeben koromoszomarendellenesseg okozza a vetelest... Remelem, nem vagy lazas - ugy tudom a laz lehet veszelyes, de legyszi akkor se izgulj. Minden rendben lesz!

BMarti! 2 e-mailt is kuldtem. Megkaptad?? Vagy nem ment at a tuzfalon...?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi: engem megvizsgáltak óránként, de ez nálam 2 vizsgálatot jelentett. Most Zsomával 5 doki vizsgált meg kb 1500-szor, de akkor és ott abszolút nem izgatott. De szerintem ezek megbeszélhetők a dokival.
Beöntés: csövön át némi vizet töltenek be, hogy átmossa a beleket. De szerintem ez is megdumálható, hogy kimaradjon. Bár nekem kifejezetten jól esett BAlunál. Zsománál nem kaptam, mert feküdtem, és ágytál mellett nem szeretik ezt, és engem ez nagyon zavart is, bár nem történt baleset.

Bogancsi: köszi Kép A hozzászólás végére rakok egy tegnapit Kép

Menta: én figyelgettem magamat BAlunál, és semmit nem vettem észre Kép

Márti: jobbulást! Vilka ügyességéhez gratulálok Kép

Danimama: sajnálom! Gyors felépülést kívánok!

Zafi: találkozzunk a jövő héten szülésindítás ügyében? Kép Ha nehezen mozogsz, akár mi is mehetünk.

Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Danimama!

Nagyon sajnálom, ami veled történik!Kép Uh-on is voltál vagy csak a vérvizsgálat eredményeire hagyatkoznak a dokik, nem próbálnak valami kis hormont adni, hátha van még remény??? Ilyenkor mindig úgy szeretném, hogy tévedjenek az orvosok és a picike győzzön!

Márti: nem próbálsz ki homeós bogyót? nekem ilyen stádiumban mindig segít. az osciloccoccinum, Angin-Heel, Gripp-Heel mind nagyon jó, különböző tünetekre.

Na lányok kipróbáltam ezt a honfoglalást, persze azonnal beleszerettem, csomót játszottam, jó sokat égtem, meg rájöttem, nem jó a billentyűzetem, mert nem elég gyors (érzékeny)Kép

Szóval, akkor ne zárkózzak el a beöntéstől, azt mondjátok...Kép

Menta: egyre több kismamától hallom, hogy jobbak a női nőgyógyászokKép Jó, hogy megnyugodtál!

Gorsi: te hányadik hétnél tartasz? akkor szurkolok, hogy kistesó jókor érkezzen!

Zafi: hogy vagy?KépKépKép

Bogancsi: én meg a tésztasalátára vagyok nagyon kíváncsi! A Magyar vándor rendezője, azaz az ismerősötök mit szól a kritikákhoz? A Valami Amerika után nagyon nehéz nagyobbat dobbantani...

Üdv: Zsuzsi (18)
(Dorka ma széttépte a fülhallgató szivacsát)

Rózsa: Üdv itt!Kép
zsu26
 
 


Sziasztok!

Danimama,
Kép.

Rózsa,
üdv ittKép

<pre>
Anyuka neve Gyerkőc neve Születési idő Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkőc
Andi3 Luca 01.08.16 Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi (sz.: 1998. december 25.)
Cory Balu 01.09.12 Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker. Zsombor (2003. augusztus 31.)
Heni Barnabás 01.09.21 Budapest, MÁV Kórház Szada Boldizsár (2003. november .13.)
Zsuzsa Bea 01.09.25 Kistarcsa Gödöllő István Gábor (1993), Miklós Bence (1995)
Szilvi (sztigris) Zsani 01.10.17 Budapest, Jáhn Ferenc Kórház Ócsa Nikolett (2004. január 28.)
Ladányikata Peti 01.10.17 Budapest, SOTE II. Budapest, XIX.ker. pocakban
Rózsa Niki 01.10.18 Norbi (2003. június. 08.)
Gwen Gwendoline 01.11.01 Saint Herblain (Franciaorszag) Nantes, Franciaország Salomé (1996.február 17.),Anna (1999.december.30.)
Rebi Ildikó CSENGE 01.11.07 Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker. Levente Attila (2004. február 13.)
Márti Ármin 01.11.15 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. Vilka (2003. május 29.)
Tikk Hanna 01.11.21 Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 01.11.25 Helsinki Petra (2003. szeptember 29.)
Laura Romola 01.11.30 Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker. Antal (2003. június 5.)
Zsuzsi Dorottya 01.11.30 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
Beja Bálint 01.12.12 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker. pocakban
Zafi Réka 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
Bogancsi Tomi 01.12.18 Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
Danimama Dani 01.12.20 Vancouver, Kanada Kanada
BMárti PiciLaci 01.12.23 Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 01.12.25 Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Linato Korina 02.01.26 Budapest, István Kórház Budapest, II. ker. Miléna (1999.09.01), pocakban 3.
Dzsili Napsugár 02.01.28 Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 02.02.01 Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker. pocakban
Menta Helena 02.02.03 Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker. pocakban
SzaBori Bátor 02.02.25 Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, XV. ker.
Solya Máté András 02.03.08 Budapest, SOTE II. Ravensburg és Budapest, III. Ker. is Sára Réka (2000. december 11.
Andysj Madison Shannon 02.03.22 Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime (1994 aprilis 25.)
Krita Nelli 02.04.19 Nyíregyháza pocakban
Edit Riki (Henrik Sándor) 02.04.29 Budapest Párizs
BSzilvi Peti 02.05.01 Budapest, II. Ni Klinika Budapest, XIII.ker.
Borcsa Barbara Luca 02.05.24 Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993),
Norci Vili 02.05.31 Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker. pocakban
</pre>

Norci,
én is paprikáscsirkét (na jó, csak csirkemellet) csináltam, puliszkával.Kép Én általában úgy szoktam megoldani a pisilést, hogy a nagy (mozgássérülteknek és kismamáknak/anyukáknak gyerekkel) vécébe megyek.

Beja,
Bálintnak nagyon boldog névnapot!KépKépKépKép

Edit,
annyira sűrűn nem honfoglalózok azért, csak ha van időm (jó sok), mert úúúúgy bele lehet merülni....

Márti,
remek csajszi VilkaKép. Hanga is szokott engem nevelni: amikor nem jól ülök (szerinte) a széken, rámszól: anya vigyázz, akkoráááááát fogsz esniKép! Apjának is magyaráz, aki időnként annyira el van merülve a munkában: apaaaaaaaaa, nem hallod? nem érted?Kép
És lehet, hogy hülye kérdés, de otthon miért kell/vagy jó a beöntés? Nekem nem volt, mikor Hanga született, úgyhogy nekem sincs fogalmam róla, hogy milyen is ez...

Menta,
jó, hogy megtaláltad álmaid dokijátKép.

Cory,
nagyon jó a képKép!!KépKépKép

Nálunk apja halálosan szerelmes a lányábaKép, még dackorszakosan isKép.

És egy pocakos tábla is:
<pre>
Pocakos anyuk Szülés várható ideje

Zafi 2004.február 20
LadányiKata 2004.március 3
Menta 2004.április 22
Gorsi 2004. május 1
Norci 2004.május 20
Zsuzsi 2004.július 17
Beja 2004.augusztus 15
Krita 2004. szeptember 5.
Linato
</pre>

Szila
szila
 
 


Zafi,
azt álmodtam, megszültél. Kép
solya
 
 


Beja!

Mi is boldog névnapot kívánunk Bálintnak!!!Kép

Zafi: mi újság?????


Üdv: Zsuzsiék (18)
zsu26
 
 


Sziasztok!

Látom már, hogy ki fogom próbálni a honfoglalósdit.Kép Felkeltettétek az érdeklődésem.

cory
Olyan jópofák ezek a képek, legalább hetente tehetnél fel 1-1-et.Kép

Zsuzsi
30. hétben vagyunk.Kép Köszi a drukkot.Kép

Danimama
Sajnálom.Kép

Üdv: Gorsi
gorsi
 
 


Danimama!

Kép Egyébként valószínűleg igaza lehet a dokidnak, hogy talán valami nagyobb bibí lehetett és akkor jobb is, hogy így történt. A következő baba biztos jó erős lesz, hiszen addigra már itt lesz a tavasz!

Gorsi! De jó, hogy neked is szimpatikus a szülésznőd! Szerintem nagyon fontos, hogy bízni tudjunk bennük. Remélem, hogy szülni is akkor fogsz, amikor a dokid itthon van!

Márti! De jó, hogy ilyen pozitív mellékhatásai lettek a diétádnak. Gondolom, te is nagyon örülsz neki!
Gyógyulgass egyébként!

Cory! Nagyon jó a kép a fiúkról! Ez már farsangi előkészület?

Puszi!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Sajnos enm tudtam jönni, betegek vagyunk továbbra is, eddig tartottam a frontot, de most már 2 napja én is csak fekszem, egyszerűen elment minden erőm. Hőemelkedésem van, de már mintha lábalnék ki ebből a nyavalyából. Anyukám Nelcsizik én meg csak fekszem és alszom. Közben persze sirdogálok, mert féltem a Pici Pocaklakót. Nelcsikém is már teljesen elszokott Tőlem, ez is rosszul esik, jó, tudom, most amúgy is érzékeny vagyok. Kép A hányingerem mintha múlóban lenne, de ennek se tudok örülni, mert most kifejezetten megnyugtatna, ha lenne, tudnám, hogy bent minden ok. Bízom benne hogy pár nap és erőre kapok, s derűsebben látom az életet is.

Danimama! A szívem szakad meg Értetek! Kép Az utóbbi pár napban én is csak reménykedem, hogy megússzuk a bajt. Most nagyon szíven ütött a dolog. Légy erős és a teljes szívemből kívánom, hogy hamarosan egy új élet költözzön a pocidba!

Rebi! Óiási gratula! KépKépKép

Majd ha jobban leszek, próbálok visszaolvasni, mert nagyon érdekel ám, hogy kivel mi történt. Most megyek aludni, mert esek össze.

Rita
krita
 
 


Sziasztok!

Danimama.Kép Nagyon sajnálom.

Rózsa üdv itt. Te az a Rózsa lennél aki az ecseri lakótelepről költözött Újpestre vagy teljesen másra gondolok. MÁrcsak ha Beját ismered ésneki van egy Rózsa ismerőse hasonlókorú gyerekekkelKép

Zafi! Mizujs?Kép

Köszönjük az aggódást, már jobban vagyunk, hamarosan remélem meg elfelejtjük ezt a vírusos dolgot.

Rita! Pihenj sokat és sok c vitamin meg tea. El fog múlni, 3-4 nap.

Beja! Bálintnak utólag nagyon boldog névnapot kívánok!

Márti! Neked is jobbulást!

Midnenkinek kellemes vasárnap délutánt kívánok!

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!
Danimama!KépKép

Rózsa! Üdv itt!KépKép

Rita, Márti, és még akinek kell: gyógyKépKépKépKépKépKéphegyek!
Rita neked külön: mindkét leányzó úgy született, hogy az első hetekben voltam beteg. Réka vmi influenzaféle két hulláma közt fogant. Pihenj, amennyit tudsz.

Bálint! Nagyon boldog névnapot!

Kép

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Beja! Bálintnak boldog névnapt!KépKépKépKép

Rózsa! Üdv itt!Kép Beja mindig mesélt rólatok, de nagyon örülök, hogy most már "személyesen" is fogunk hallani felőletek! Mesélj!Kép

Cory! Meglátjuk! Elvileg anyósom holnap elviszi a Rékát kb. szerdáig, ha addig semmi esetleg csütörtökre megbeszélhetünk valamit.Kép

Magamról semmi újat nem tudok mondani, várom a nagy találkozást!Kép

Zafi
zafi
 
 


Reggel nem olvastam vissza. Kép

DanimamaKép neked sem tudok semmi okosat mondani. Idővel begyógyul a seb és újult erővel nekivághattok!

Beja,
Bácunak boldog névnapot kívánunk! Kép

Zafi,
ez a várakozás a világ leggyönyörűbb várakozása!
Mindig eszembe jut, amikor Sárával már túlhordásban voltam és utáltam, hogy kérdezgettek. Egyik alkalommal, mikor rákérdeztek, hogy mikor jön a baba, csak annyit mondtam: Múlt csütörtökön! Kép
Szegény nő nem tudta hovatenni! Kép

Rózsa,
üdv! Kép

És minden kis betegnek jobbulást kívánunk! Természetesen a nagyoknak is! Kép

Most Sárám szösszent párat:

-Apa, gyere csináljunk Anyának kávét, mert csak akkor tud felkelni, ha kávé van a szájában! Kép

- Apa, mit szeretnél?
- Nyugtot.
- kacagva jön a válasz- Ez vicces! Kép
solya
 
 


és cory,
ezek a fiúk! Kép De Balu inkább! Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Menta: de jó, hogy végre megnyugodhattál és biztonságban érzed magad! Ez a legfontosabb Neked és a babának is!!! Kép

Norci: jó az 5let Kép Majd felvetem Kép Egyébként nem sértődtem meg és egyáltalán nem gondoltam, hogy azt gondolod... Kép Tudod, olyan kettős érzés ez, mert tényleg nagyon nagy bent a hajtás nekik is, nekem is (most), a bejárás sem könnyű senkinek, de néha jólesne egy kis kényeztetés Kép

Gorsi: de szeretnék unatkozni Kép no meg közben babát várni!!!

Márti: gratula a vérhez meg a BMI-hez! Én meg se próbálnám kiszámítani... influenza: feküdni és teázni!!! gyógyok Kép Kép Kép

Tikk: jó, hogy már jobban vagytok!!!

Danimama: nem nagyon tudok megfelelő vígasztaló szavakat írni, talán csak annyit, hogy biztosan jobb így, és a következő babóca erőteljes kis Pocaklakó lesz és nem is kell sokáig várni majd rá.

cory: Kép őrületesen jó a kép!!! is Kép

Zsuzsi: még nem mertem beszélni vele a bemutató óta...

Krita: Te most csak gyógyulj!!!

Zafi: Vaúúúúúú még itt vagy ?!!! Kép

Solya: tök jól válaszoltál Kép Tomi is szokta mondani, hogy vicces Kép

Parmezános buci (Stahl-recept):robotgéppel 25 dkg lisztet, 2 teáskanál sütőport, 1 teáskanál sót, sok borsot, 5 dkg hideg vajat összeturmixolni morzsásra. Hozzá 10 dkg reszelt parmezán és 1 deci tej, 2 evőkanál apróra vágott petrezselyem. Jól összegyúrni és folpackba csomagolva min. fél órára a hűtőbe tenni. 200 fokon előmelegíteni a sütőt, a tésztát közben 12 részre osztani. A két tenyér között másfél centi vastag bucikat gömbölyíteni és sütőpapíros tepsibe rakosgatni. 18-20 perc alatt sül aranybarnára. Hmmmm Kép

Tésztasaláta: Tésztát (pl. penne, kagyló, kanyar,...) enyhén sós vízben kifőzni, leszűrni, hideg vízzel leöblíteni, lecsepegtetni. Egy nagy tálba beletenni a tésztát, zöldborsót, salátát apróra tépve, koktélparadicsomot, kockázott uborkát, vékony csíkokra vágott sonkát, főtt tojásdarabokat (plusz-mínusz kinek mi tetszik). Az egészet jól összekeverjük, megszórjuk reszelt parmezánnal. Én az öntetet külön adtam, mindenki a saját tálkájában locsolt. A tetejére még külön parmezánt is lehet tenni. Ez is nyamm Kép

Sütit végül is nem sütöttem, hanem hoztam, mert a muffinokat kicsit megégettem grrrr.... persze, mert akkor neteztem ...

Jó éjt!!! pusz: bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Danimama, nagyon sajnálom, ami történtKépKépKép

Rebi, hát..., nagy gratula Nektek, meglepi voltál a javábólKép Jó egészséget és sok tejcsit kívánunk! Írj, amint tudszKép

Alsó-száj-duzzanat szülés előtt: ezt már többfelől hallottam, biztos van benne valamiKép

Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a névnapi jókívánságokatKép

Márti, Vilka nagyon ügyesKép Édes lehet, ahogy tapsol...
Olyan rég láttunk már mindenkit...Kép Asszem, ha törik, ha szakad, egy esetleges legközelebbi talira mindenféleképpen elmegyünk!
Márti, igen, voltunk UH-n múlt héten, szupit moziztunk, tiszta kalimpa volt a gyerkőc, ilyet Bácutól anno sosem láttunk. Tidrenczel azóta is szimpi, sőt egyre szimpibb, férjemnek is. Ottíliát is "elkaptam", Ő is ott lesz augusztusban velem.

Rizsi (Rózsa) sziaaaaaKép Na vééégre, hogy itt isKép

Tikk, Igen, Ő az a Rózsa, aki itt lakott a lakótelepen és Újpestre költöztek!
Hannának vérkép-szépítő drukk-Kép-ok mennek ezerrel!!!!!! Holnap megint Tűzoltó utca? Szerencse, hogy kaptatok "kijárást".

Bogancsi, Bácu névnapját ma ünnepeltük, átjöttek nővéremék és anyukám, ebédre jöttek, volt torta is, még az én szülinapom alkalmából, amit Bácu fújt el. Én nem csinálnék akkora dolgot egyébként névnapból, de nővéremék "jövősek" (anno, mikor még apu élt, ők is számontartották mindenki név- és szülinapját),én pedig nem akarom megbontani a családi szokásokat.

Megyek, leragad a szemem...

Sziasztok!
Beja+Bagázs
beja
 
 


Daniamma!
Sajnálom Kép , de ahogy Menta is írta jön a tavasz. Drukkolok, hogy midnen rendben legyen majd és hamar új élet költözzön a pocakodba.

Zafi!
Én is szülésről álmodtam, mikor Solyát olvastam ráeszméltem, hogy miattad Kép Én is pont ezt kérdeztem Corytól a chaten, hogy (májusban) ha aktuális lesz, akkor meglátogathatom, hátha beindul majd a szülés és nem kell indítani, mint Vilinél kellett.
További drukkok neked.

Lányok itt lehet majd talizni, sőt fel is ajánlottam (akkor épp lebetegedtünk), most meg a gyerekszoba átalakítás miatt olyan átmeneti állapotok vannak, elvileg két hét és kész a bútor, csak közben kitaláltam hogy ki is kell festeni.
Azért ha rend lesz, remélem hamarosan, akkor várunk itt midnenkit.

Bogancsi!
Értem én, te is szeretnéd őket kényeztetni, meg azt is szeretnéd ha ők kényeztetnének téged Kép Kép
Off.
Nővérem ma panaszkodott, hogy az ötödikes kislányának is mennyit kell tanulnia a Fazekasban (ő is nagyon jó tanuló), és a tanárokkal sem mind elégedett. A magyartanár "élet célja", hogy az ötödikes gyerekek már most meg tudják írni a nyolcadikos Fazekasos felvételit. A könyvmoly kislány már sírt is párszor a kedves magyar tanárnéni miatt Kép

Szila!
Nem száraz nagyon ha csak mellből csinálod a csirkepaparikást? Én combból szoktam. Pontosan mi az a puliszka?

Krita!
Nyugi, túl leszel rajta babónak semmi baja nem esik Kép

Menta!
Köszi a bókot Vili szövegekre Kép Mi is nagyon bírjuk, apa szerint nem lehet leírni, mert az előadás móddal együtt fergeteges Kép de ő csak "kicsit" elfogult. Múltkor neki is felolvastam Helena tudományos értekezését a szülésről és a méhsszájról Kép Az se volt semmi.

Márti!
Mutattam Vityának a honfoglalóról írt soraidat Kép Magát a játékot a főnöke találta ki, majd megmutatja neki is. Anno még a teszt verziót a kollegáim és az akkori Babanetes chates társaság is tesztelte.

Zsuzsi!
Te írtad, hogy vannak valahol a neten szabásminták, babás dolgokhoz? Hol?

Nyusizmanó! Andi3! BMárti!
Megint de eltüntetek. írjatok ha tudtok.

Senki nem írt menüt, mivel kértétek én írok:
ma:
húsleves, hirtelen sült+ krumplipüré + cékla
Holnap: maradék húsleves, főtt hús + almaszósz

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is!
Még nem olvastam mindent csak átfutottam úgy hogy bocsi hogy nem részletesen de majd igyekszem bekapcsolódni!

Köszönjük a sok-sok kedves Szülinapos Üdvözletet így utólag is jól esett!

<font color="119911"><font size="+2"><font face="Monotype Corsiva">Korinának,Helenának,Petinek
Nagyon Sok Boldog Születésnapot Kívánunk !</font></font></font>

<font color="ff0000"><font size="+2"><font face="Monotype Corsiva">Szilvinek és Rebinek
Nagy-nagy gratula a kicsi lányhoz és a pici fiúhoz!</font></font></font>
Kép

Cory
Tüneményesek a fiúk is és a Csenge Balu fürcsizős képek is!

Heni
Nálatok is édesek a fiúk a képen !

Beja
Bálintnak Boldog Névnapot Kívánunk!

BSzilvi,Borcsa,Danimama
Nehéz szavakat találni most hozzátok, lényegesebben egyszerű üdvözlő sorokat írni, mégis úgy éreztem hogy feltétlenül meg kell említenem hogy SAJNÁLOM.

Rólunk:
Szülinapunk jól sikerült kapott egy sírós nvetős gügyögös babát akit itatni meg csiklandozni stb. kell hogy ne bömbizzen, szereti olyan kis édessen játszik vele. No meg a zafiéknál látott rajzoló táblának is nagy sikere volt.Kép
Sokat magyaráz és énekel tündéri ahogyan mérgelődik kedvence a "Feneked a címjapon"című örökzöld.
Most pénteken rendeztük Máténak a farsangját Napocska is beöltözött macinak.
Kép


Zsuzsi
Köszi a híreket hogy megosztottad másokkal isrólunk örültem hogy beszéltünk telefonon !
Beöntés nem kötelező tőlem megkérdezték hogy szeretnék, én inkább elviselem mint hogy szülés alatt még azon is aggódjam hogy ne kerüljek kellemetlen helyzetbe az álltal hogy nem csak a gyermekem érkezik meg.....
Milyen volt a szülésznőkkel való találkozó?
Ki volt szimpatikus? Fantha Zsuzsát tudnám ajánlani mint már mondtam !
Emilt a freemail-es címemre írj ha gondolod dzsili.@freemail.hu


Linató
Neked is, veled is öröm volt dumcsizni egy cseppett, itt is gratula a pindurihoz, lányok már jól vannak? Te hogy érzed magad????

Márti
Jobbulást, jó volt olvasgatni rólatok, a lánykád is nagyon ügyike már!

Menta
Megnyugtató hogy találtál szimpatikus doktornőt és szülésznőt is magadnak akikben bízol.

Zafi
Hajrá babára fel, már azt hittem te is megszülsz mire ideérek!

...holnap folytatom ha nem bánjátok...

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Szia, Dzsili! Kép
márti
 
 


Hello Dzsili!Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Norci,
nem lesz szárazKép, nagyon finom lett.Kép Puliszka (málé): kukoricadarából készül. Kb. úgy készül mint a tejbegríz: vízbe kukoricadara bele és főzni kis lángon kb. fél órát még, aztán kanállal galuskaszerűeket szaggatni belőle és már lehet is enni. A nagymamám szuperül csinálta: valahogy mindig sikerült kiborítania egy deszkára, aztán cérnával félbevágta, mint egy tortalapot és közékent juhtúrót. De ettük pl. tejbetéve galuskának is.

Dzsili,
sziaaaaa KépKépKépKépKép!

Lányok,
az első osztályosok csomagjában szokott lenni olyan műanyag korongkészlet (van benne háromszög, kör és négyzet, és kül. színűek). Ilyet lehet valahol kapni mostanában?

Szila

ui: kaja nálunk: ebédre: gulyásleves (tegnapról), vacsora bundáskenyér + tea/kakaó
szila
 
 


Szila! Épp a múlt héten vettem - én a Szentkirályi utcai ápiszban (VIII. ker. Szenttkirályi u. -Rákóczi út sarok), logikai készlet a neve és 200 FT körül volt. Sztem biztosan lehet kapni más papírboltban vagy tanszerboltban is! Ármin babát üdvözöljük Kép Hangának pedig nagy puszi! Kép

Solya! Éééééén is csak kávával a számban tudok felkelni! Kép Sára naggyon jó! Kép

Képzeljétek, véletlenül adtam Vilkának joghurtot Kép Itt álltak mindketten mellettem, Árminnak joghurtot kanalaztam a szájába, Vilkának sárgarépát, magamnak a kávémat (hogy sokáig tartson ez a negyed kortynyi) - és Ármin elment, én meg eltévesztettem és adtam Vilkának a joghurtot KépKép Remélem, nem árt neki - de nagyon utálom magam, hogy ilyenb figyelmetlen voltam Kép

Nálunk kaja: a hétvégén volt karfiolleves, csirkemell kapormártással és rizzsel, vasárnap zellerkrémleves és leveles tésztában sült kakukkfüves zöldséges darálthús - ma pedig mindezek maradékai lesznek. Kép

Márti++
márti
 
 


Ááááá Kép LÁttam, hogy van benne egy csomó elütés, kijavítottam a szerkesztőmenüben - majd így maradt mégis Kép Nem, mintha nagy gond lenne, csak utálom, hogy béna vagyok - úgy látszik, ma mindenben Kép

Bőszen szedem amúgy a homeobogyókat, nem lettem jobban - igaz, rosszabbul sem Kép

Beja! Ha vége az influenzakorszaknak, szívesen csinálok talit nálunk Kép, az hozzátok is közel van, úgyhogy jöhettek! Örülök, hogy bejön a dokink Kép

Zafi! Ma éjjel én is terhesest-szülőset álmodtam - nem tudom, a te hatásodra-e Kép De ébren sokat gondolok rád, az tuti Kép

Danimama! Kép

Dzsili! Nagyon jók a képek Kép _ mint mindig Kép

Márti++
márti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?