Új privát üzeneted érkezett!

Bea
Mi próbáltuk ki. Első alkalommal 5,5 napos kattincsokkal mentünk, utána pedig 3,5 naposakkal, és inszemkor megmondták, hogy mennyi kattincsot adtak be nekem. Innen tudom a különbséget.
Sajnálom, hogy apinak nem sikerült anyagot produkálnia. Nem mentél be vele te is? Az emeleten van egy szoba, DVD, újságok, képek. Azért remélem itthonról sikerül vinnetek. Jó későre kaptatok időpontot az andrológushoz.
De lényeg, hogy nálad minden okés. Nem küldtek el HSG-re?

Kép
p__lilla
 
 


Lilla!Elöször egyedül ment fel,aztán mikor végeztem ujra megprobáltuk fent 2 en.De semmi:(Itthon már teljesen rendben volt hazaértünk azonnal tudott volna produkálni.De már kezdem megszokni mindig ez van.De mit csináljak vele?!Csak nem tudom hogy oldjuk meg a munka miatt hogy holnap vagy jövő hét elején vigyen.Meg ahogy így olvasgatom nem is jo ha 5 napon tuli a katticsok?A HSG az átjárhatóság?azon voltam már juliusba ugyhogy nem kell mégegyszer minden ok nálam.Bár a vérvétel eredményre kiváncsi leszek mert mikor egyszer nézték magas volt a pajzsmirigyértékem.Az nagy baj?Mikor mész mégegyszer inszemre?
horváth beáta
 
 


Hello csajok! délután felhívtam Miskolcon a Kaálit. Nagyon kedvesen fogadtak. elmondta a csaj, hogy 12.000 kell befizetni, hogy regisztráljonak, aztán apinak mégegy vizsgálat, amihez ott van spéci szoba, az megint 12.000. Szerinte nem lehet nagy baj, mert ha már egyszer volt 10 millió akkor most az 1??? De azt mondta a 10 millió elég spontánra, az viszont csak lombikra, inszemre sem!!!
Hát sztem elmegyünk jövőhét után. jövőhét szerdán lesz HSG, aztán ha megvan az eredménye, akkor megyünk a Kaáliba.
azt mondták első alkalommal lesz kb 1 órás beszélgetés, aztán apinak kell spermát adni, azt el is küldik lombikra, vagy mi. De lombikot csak Pesten v.Debrecenben csinálnak.
Ti is odajártok? szerintetek kell nekem is fizetni vizsgálatokért?
vagy ha már a regisztr.befizettük akkor utánna az én vizsgálataim ingyenesek?
Most egy kis remény csillant.....

Kép
kissedi
 
 

 
 

Kisedi!
Sajnálom, hogy így rátok ijesztettek. nemhogy egymillió, de pár százezer volt nekünk a lombikoknál. És lett az átlaghoz képest sok embriónk. !!!!! Az nem igaz, hogy nem tudtok lombikozni.
És én csak azt tudom mondani, hogy a sprmaszám annyira vltozik hónapról hónapra, sőt napról napra. Tudod nekünk fél évig nem volt semmi, azt írták a léapra értékelhetetlen, egy darab, se élő, se holt. Aztán mégis lett 16Millió/ml. Egyet biztosan tudok, a stressz nagyon sokat ront a dolgon. Úgyhogy meg kell nyugodnotok!!!!! Nem lesz semmi baj.
Én a pesti Kaaliba járok, bármiről tudok neked mesélni, ha van kérdésed.
A regisztráció után elvileg a lombikhoz kapcsolódó előzetes vizsgálatok egy részéért kell fizetni, pl. vérvétel aids, hepatiti, stb. szűrés miatt, de az ultrahangokért már nem. De ezeket az eredményeket kórházban is meg lehet szerezni ingyen. Amit biztosan kell majd fizetnettek, az a stimulációhoz szükséges gyógyik és amit az embrió transzfer utánra felírnak. ( Ez változó lehet, nekünk a max. 80000ft. volt. ( Pedig hettvennn %-ot a tb támogat. Az egyik szurim támogatás nélkül 100e ft. lett volna. Jó kis árak.)

Szukolok mindenkinek!
És fel a fejjel! :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


egyébként api eredménye:
mostani előző
vegyhatás:7.1 7.1
volumen:2ml 2ml
teljes sperma koncentráció:- 10M/ml
motilitás:- 15%
normál alak:- 16%
TFSC: 1 M/ml 10M/ml
SMI: - 10M/ml
DG: oligozoospermia Max

Kép
kissedi
 
 


SZia Kat!
Hát nem semmi árak. És még azt mondták, hogy 5 lombik ingyenes. csak a gyógyszerek nem kevébe kerülnek.
És neked nem sikerült a lombik? Hányszor voltál? Ez a 16 M már nagyon jó! nem? és mikor mentek legközelebb, vagy mehettek?

Kép
kissedi
 
 


Csajok!Tapolcán nem is csinálnak lombikot???ott is csinálnak nem???
horváth beáta
 
 


Beáta passz. Sztem biztos csinálnak. elég nagy központ az. Az tuti hogy Miskolcon ahová mi akarunk menni ott nincs, legközelebb vagy Pest, vagy Debrecen nekünk. De hakéne elmennék a világ végére is egy kis manóért...

Jah lenne olyan kérdésem, hogy szerintetek az hogy api elég sok kólát iszik, befolyásolhatja e az eredményt???Nem cigizik, nem iszik alkoholt. Sok gyümit próbál enni, sok husit.

Kép
kissedi
 
 


Kissedi!szerintem a kóla nem befolyásolja nem hallottam még arról.Nyugi előbb utóbb összejön az a kis manó! :lol: igaz megszenvedünk érte, de megéri!!!
horváth beáta
 
 


hát bízzunk benne Bea. Nektek hogyan tovább? Most neked is clostit szed a párod? Nálad minden rendben?

Kép
kissedi
 
 


Kissedi.igen clostit szed+andriolt.majd a 3.napon megyek ismét vérvételre api akkor második spermavizsgálat.+dec 22re adtak neki időpontot urulógiai vizsgálatra.nálam minden rendben! :D ti akkor mentek Pestre?kaptatok is időpontot?
horváth beáta
 
 


Én jövőhéten megyek HSG-re, aztán ha megvan az eredmény akkor Miskolcra egyenlőe a Kaáliba. Majd ott megint megvizsgáljátk apit, aztán kiderül hogy hogyan tovább...

Kép
kissedi
 
 


Edi
Ha sok kólát iszik, az bizony ronthat rajta. A koffein 50%-kal csökkenti a teherbeesési esélyeket. Ezt valahol olvastam a neten. Mondjuk 1-2 pohár belefér, de pl. 2 liter az már nagyon sok.

Bea
Tapolcán is csinálnak lombikot. Sőt, az országban átlag felettiek a sikerességi eredményeik.

Kép
p__lilla
 
 


Sziasztok!

Edi!
Sajnálom. Lehetett az ok, hogy 5,5 naposak voltak, de nnyit nem ronthatott rajta ez sem. Való igaz, hogy a hosszabb önmegtartóztatás növeli a számot, a rövidebb meg a motilitást és a morfológiát.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nem volt lázas a párod mostanában?

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Egyébként mi Debrecenbe járunk a Kaáliba.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Edi!
Ha a miskolciban nincs lombik, akkor én a helyetekben jönnék Debrecenbe. Az inszemhez a 10M is csak so-so, és az is 40000Ft.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Sziasztok
Lilla hát nem sokat iszik. Néha egy energiaital, meg 2 liter kóla kitart 3napig is.
Bumi nem volt lázas. Nem tudom mi ronthatta így le. De ő most mondta, hogy szüneteltessük már egy kicsit. Én szerettem volna minnél hamarabb menni a Kaáliba, de ő azt mondta hogy ne menjünk már csak januárban. Hát nem erőltetem. nagyon kivan most, szegénykém.
CSak ezt nem értem, hogy hogy lehet ennyire ingadozó. Jóhogy változik az eredmény, de ennyire szélsőségesen? felfoghatatlan. Hátha a következőn már sok lesz. :wink:

Kép
kissedi
 
 


Bumi nektek úgy kellett fizetni ahogy leírtam (reg:12 e, spermavizsg:12 e). vagy a te vizsgálataidért is kell fizetni?

Kép
kissedi
 
 


Mi vittünk mindent, de ha ott csináltatjuk, akkor minden fizetős.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bumi!Most akkor mi jobb ha 5 naposak vagy több vagy kevesebb?????Nekünk eddig mindig azt mondták 5 naposat vigyünk.
Lilla! a nőknél is ennyire rontja a koffein az esélyeket???
Hallottam,hogy Tapolcán igen jók az eredmények!Bár mi azért választottuk azt mert az van nekünk legközelebb.A másik Győr de arról nem sok jót hallottam.
Kissedi.Izgulok érted majd!(HSG)Remélem ott jó eredményeket kapsz és akkor jobb kedved lesz!Hol csinálják azt neked?
horváth beáta
 
 


Bea!
A győri a legjobb! Én oda mennék, ha nem lenne ilyen messze.
Egyébként az a lényeg, hogy 5 naposnál ne legyen öregebb az anyag.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Bea! A hsg az itteni nődokim csinálja.azt mondták a Kaáliban,hogy majd vigyem az eredményt.
Bumi és írnak a Kaáliban beutalót a vizsgálatokra, vagy hogy oldod meg? Sztem nem nézik jó szemmel,hogy ide megyünk vizsgálatra, de a Kaálinak kell az eredmény.Vagy a nődokid intézi?

Kép
kissedi
 
 


Bumi!És miért a győri a legjobb?
Ha 5 naposnál öregebb az nagyon gáz?Mert ma apinak nem sikerült produkálnia és ma már 5 napos lett volna.Talán holnap sikerül neki.
horváth beáta
 
 


Mi már túl vagyunk rajta. nem sok mindenz kértek a Kaáliban. kellett egy 3.cnes hormonsor, hepatitis, hiv szűrés, EKG, egy teljes vérkép és vizelet, meg a férjemnek egy spermiogram. Mást nem kértek aszem.
A 3.cnes vv-t kiírta a nőgyógyim, az EKG-t megcsinálta a házidokim, a hepatitis és a hiv csk az ÁNTSZ-ben van, ha a házidokid bevállalós és ad rá beutalót, akkor ingyen van, ha nem , akkor fizetnetek kel. Ez mindekettőtöktől kell.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Aha értem. Hát a házidokival megoldható asszem. az ekg, vizelet, vérkép mindenképp, a hepatitis, meg a hiv húzósabb, de majd "lekenyerezem" valahogy :lol: akkor még a nődokival kellene megbeszélni a vvt, de az olyan hajthatatlan.... csak azt akarja amit ő gondol...jajjj

DE AKKOR IS MEGCSINÁLOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
kissedi
 
 


Bea!
ha nincs gond úgy általában a spermaképével, akkor nem akkora gáz. De az a baj a spermiumokkal, hogy egy idő után előregszenek és elkezdenek elhalni.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Edi!
Akkor azt csináltasd a Kaáliban, csak ott ki kell fizetni, azt hiszem 6ezer ft körül van egy alaphormonsor.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Nem jól montsam, 14000.
Itt nmeg tudod nézni:
http://www.lombikbaba.hu/index.php?opti ... 25&lang=en

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Hát ebből tanulva, legközelebb mi sem várunk 5 napot. :roll: hogy miért nem hagytam magam szombatin? :roll: (kedden voltunk kukucson)még 3 és fél napba belefért volna :wink: és lehet hogy jobb..ááááá ki tudja kár ezen gondolkozni. Most ez lett, de lesz még jobb is.Egyébként mivan ha még nem is hatott a closti?

Kép
kissedi
 
 


Bocs, de még kértek mást is: kellett egy 3 hónapnál nem régibb Clamidia szűrés, és egy 1 évnél nem régebbi rákszűrés.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


A rákszűrés megvan. a Clamidia nincs. azt is nődoki csinálja?
Bocs ha sokat kérdezek :oops:

Kép
kissedi
 
 


Igen, azt is a nődoki. Én megúsztam ingyen, de van ahol fizetős.

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Legközelebb azt hiszem mi is 3,5 naposat viszünk.:) Meglátjuk az milyen lesz.
Fúúúúú ezeket az árakat nézve!Még jó, hogy Tapolcán semmilyen vizsgálatért nem kell fizetni.
horváth beáta
 
 


Mi az a Clamidia?
horváth beáta
 
 


AZ hogy lehet, hogy TApolcán semmiért nem kell fizetni? De jó.

Kép
kissedi
 
 



Kép
kissedi
 
 


Hát nagyon jó!Ahogy így olvasgatom mi mennyibe kerül!Valahol még azt is hallottam, hogy Tapolcán még az utiköltséget is visszatérítik.Bár ma nem kérdeztem rá.
Nekem minden vizsgálatom megvolt már Sz.helyen megcsináltak mindent( ott is ingyen), de mikor bejelentkeztem Tapolcán azt mondták itt ujra csinálják a vizsgálatokat mert itt ujnak számítunk.Egyedül a HSG-t fogadták el.De nem volt vészes ma.Pedig mi már megvoltunk mindennel inszemre vártunk.
horváth beáta
 
 


És akkor így is inszem marad, vagy lombik? Még nem mondtak semmit? csak ha kivizsgáltak titeket?

Kép
kissedi
 
 


Kösz Kissedi!De amúgy ez milyen szűrés kenetből nézik vagy?
Mert ma nekem kenetvétel volt+rákszűrés+21.napi vérvétel.HSG-m megvan.Más kell?
horváth beáta
 
 


Nem tudom hogy nézik. Még nem voltam ilyenen. de biztos kenetből, gondolom.

Kép
kissedi
 
 


Aha kivizsgálnak aztán gondolom majd utána egyeztetés.Bár Sz.helyen azt mondták 6 inszem lesz.De itt(fórumon) azt irták sokan, hogy ilyen kevés spermaszám mellett egyszerre lombikra adnak időpontot.nem tudom majd kiderül.csak most "vesztettünk némi időt" hogy itt ujra kell csinálni mindent.
ti még az elején vagytok?
horváth beáta
 
 


Aha nagyon az elején. 2 éve próbálkozunk. tavaly elmentünk spermavizsg. akkor 0 lett.andrológus azt mondta, hogy szerinte nincs baj, meg kell ismételni az eredményt. akkor csináltak még neki hormon+vérvétel, akkor az jó lett. aztán abbahagytuk. Idén nyáron újrakezdtük akkor lett 10 millió. Erre azt mondta a nődokim, hogy kevés, így szedte api 3 hónapig a gyogyikat. most meg 1 millió.
Nekem még csak peteérést néztek uh-val. akkor volt, nem is kicsi, és nem is egy. Most megyek a hsg-re és ennyi. se vérvételem, se hormon semmi nem volt. :roll:

Kép
kissedi
 
 


Ma ahogy hívtam a Kaálit és mondtam, hogy 1 millió van, aztmondta a csaj, hogy csak a lombik jöhet szóba. de diagnózisnak oligozoospermia van írva, arra meg azt mondta, hogy azzal lehet spontán. Hát hogy akkormost mi van? Most váltottamprivit egy csajjal, és szerinte is lombik lesz belőle. szerinte ha lesz apinak sperma fagyasztassuk le, és akkor ha lombikra kerül a sor lesz katona.

Kép
kissedi
 
 


Az jó!Nekem is néztek peteérést közbe de csak 3szor.elöször nem volt.kaptam én is clostit.utána volt hálisten meg ma is azt mondták hogy volt.De rajtunk azt hiszem könnyebben segítenek bogyokkal.api izgat!Neki nem valószinű hogy javulni fog.eloszor 3-5 millio volt utolján 5-7.nektek még akkor jobb a 10.
horváth beáta
 
 


Hát ilyen eredményekkel nálatok is meg nálunk is lombik lesz szerintem.bár azt mondta valaki hogy ha kapsz időpontot lombikra a köztes időbe lehet inszemre menni ha akarsz.nem tudom.ja jó ha lefagyasztják.de ha ujra előveszik nem "romlik" a minősége?ugyanolyan lesz mint mikor lefagyasztották?
horváth beáta
 
 


passz. nemtudom hogy változik e a minősége. és őszintén nem is szeretném megtudni...

Kép
kissedi
 
 


http://egeszseg.origo.hu/cikk/0731/4917 ... yseg_2.htm

Találtam egy pár jó cikket. nézdd meg!

Kép
kissedi
 
 


Hát nektek is hosszú procedúra lesz akkor még.Mi fél éve próbálkoztunk mikor elmentem dokihoz mert hol megjött hol nem.aztán már akkor elkezdette velünk a dokim a kivizsgálást( jól tette) mondván több hónap az egész.Januárba kezdtük el a vizsgálatokat szeptemberre jutottunk el oda hogy mehettünk volna inszemre.
horváth beáta
 
 


Az igen. akkor ideje belefogni. Már 27 vagyok. nem mintha annyira öreg lennék, de szerettem volna jövőre szűlni, de ezek után örülök, ha még 2009-ben egyáltalán terhes leszek.
na megyek drága,mert egy kicsit nehéz volt a mai nap,
puszika

Kép
kissedi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: