Új privát üzeneted érkezett!

Coca :P
Mármint CTG-re, nem? II-es nőin az van.
Ott fogom letenni a kocsimat és onnan megyek fordászhoz. Kb. akkorra fogok visszaérni a kocsihoz, amikor végzel. Dobj priviben egy mobilszámot, jó?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


köszi a drukkokat és a biztatást!!!
lola29
 
 


Sziasztok!

Lola,
barátnőm is így járt, igaz ő nem lombikos, szépen felszívódott a vérömleny, azóta már kistesó is van! :)
Vigyázz magatokra!

Szöcske,
legjobbakat!!
++++++++++++++++++++
angel37
 
 

 
 

Hanna!
Ezt neked... :lol:

[törölt kép]
vovanda
 
 


Angel!


Szivből gratulálok és nagyon boldog,egészséges pocaknövesztést kivánok!

Eszter

Kép
Kép
mereszt
 
 


Mereszt,
köszi szépen, aranyos vagy! :)
Dórikának boldog szülnapot! :)
angel37
 
 


Sms Szöcskétől. A trombózist kizárták, a babák még bent vannak. A súlyuk 2100 és 1800 gramm. Ha többet tudok, megírom.
vovanda
 
 


Köszi Vanda :P
Szépen nő a pocid :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!
Hunci:
Ügyesk vagytok. Nalunk is zajlik az élet. 7 hónapos korátol ül ,rá egy hétre áll s két-nap mulva körbemegy minden mellett. Súlya 8800gr 778cm. Foga nincs még egy darab sem . ég mindig nagyon jó baba. 2 hetes korátol végig alussza az éjszakát és még naponta 3x alszik 2,5 órákat. Fürdés után kajcsi és alszik reggelig.
Kérhetek egy fotót?

Hanna30: Köszi jól vagyunk. Csini pocakod van

Boniko:
Nagyon édes a Zsigi baba. Igazi nagyfiu már.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi! Jó magas a fiad! ;)

Fanni! Neked ki volt az anesztesed a műtéten? Mennyire örült a heparinnak?

Kép
zölddisznó
 
 


Cocus :P
Húha, egy nagyon furcsa nevű nő volt! Őőő valami Piroska. Előadást is tartott! Heparinnal nem foglalkozott, mondjuk az én 0,4-em nem volt számottevő, pláne, hogy előző nap már nem is szúrtam...
Amúgy az előadáson azt mondták -talán pont ő mondta-, hogy 2 esetben nem adnak EDA-t, gerinc problémánál és véralvadási gondnál. De utóbbi mégsem lett volna baj, pont azért, mert aznap már nem kaptam. Én előző nap már -elvileg- befeküdtem és beszéltem vele erről.
De tudod ugye, hogy a szülés után még elvileg 6 hétig kell szúrni? 2 hétig mindenképp szúrj, mert az amúgy nem trombózis hajlamosok is sokszor kapnak gyerekágyon trombózist. Részemről 4 hét lett belőle, ebből is 2 hétig minden nap sikerült, aztán csak 2-3 naponta, majd totál elfelejtettük...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Vanda! Csodás a pocid!

Szöcskééknek mennek továbbra is a drukkok!

Mereszt! Dórikának boldog szülinapot!

Nyuszi! Jó nagy baba Krisztián.

Angel! Hogy vagy?

Többi Kismami???

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Antony Móré a Piroska. Remélem engem is ő fog bökni, mert jó híre van. Hát engem is tuti befektetnek, de asszem ezt előtte kéne tisztázni, mert én reggel-este 0,4-0,4-et nyomok. A haematológus doki meg azt mondta, hogy az anesztessel beszéljem meg.
Szülés után a 6 hét szigorúan be lesz tartva, mert nekem nem túl jók az értékeim, plusz a randa visszértágulatok a csülkeimen satöbbi.
Köszi mégegyszer a cuccost!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Itt egy elveszett... nagyjából minden rendben van, hasam most már nagyon beindult, pénteken még azt is mondták, hogy látszik, hogy ketten vannak benne... na azért ezt nem hiszem :)

Jövő héten doki + UH.

Viszont ami nagyon rendszeressé vált (most is emiatt kukorékolok): az az orrvérzés. Mit lehet ezzel tenni? (vérnyomim inkább alacsony, mint magas, 100/60 körüli, C vitamint nyomom, ma nagymosás volt, ott száradnak nálunk a ruhák, tehát sztem a páratartalommal sincs gond)

Szöcskének én is drukkolok mindig! Coca, Te már a finisben vagy :)



Kép

 
 


:D
orrvérzés nagyon tipikus terhesség alatt, sokat nem tudsz vele kezdeni.
Rutascorbint lehet megpróbálni, de más nagyon nincs.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mó! Örülök, hogy jól vagytok. :)
A pocit el sem hiszem. :) Mutiiiiiiiiiiiiiiii
Orrvérzés sajna nálam is van. Már hozzászoktam. :(
Most viszont újra visszajött a hányingeres, hányós korszak. :twisted: úúúúútttttttttáááááálllllllommmmmmm

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Coca :
Már születéskor sem volt kicsi hiszen 55 cm-el született.

Hanna:
Köszi. Te hogy vagy? Én 24 hetes koromtol kezdtem hányni és végig megtartott. Az elején egyszer sem volt nálam róka rudi. Nekem is vérzett az orrom de nekem csak 77 ezres volt a trombocytám. Neked mennyi?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi! Köszi, megvagyunk. Gőzöm sinsc mennyi a trombocitám. Lusta vagyok kimászni az ágyból. :oops: :wink:
Nekem kb 2 hetente vérzik egy picit és ennyi. Nem foglalkozok vele, mert nem vészes.
A hányáshoz, az elején is volt bőven. :?
Mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Nyuszi :P
Nekem a végére már iszony alacsony volt a trombocitám. De a vicc az,hogy nem szülés előtt, hanem utána ijedtek meg tőle a dokik. Szülés másnapján néznek vérképet és az altatós drnő sápadt arccal jött mondani, hogy mennyi. Mire mosolyogva közöltem, hogy akkor ez szülés előtt óta semmit sem változott :lol: Alaposan megkönnyebbült :lol:
Amúgy a dokim azt mondta, hogy 20 ezer körül kezd csak baj lenni...

Coca :P
Kérd meg dokinkat, hogy ő bökjön. Mármint Piroska :wink: S akkor meg tudjátok beszélni, hogy altat és hogy add a heparint, csak szólnod kell a nővérpultnál és szólnak neki, hogy beszélni szeretnél vele.
Nálam majdnem elájult. 2x bök és ha nem sikerül, utána altat. Ő így szokta. Nekem a 2. bökés jött be, de már nagyon merev volt a gerincem... Utána meg elromlott az ágy motoros része és vagy 2-3 percig nem tudták feljebbemelni a fejem, holott pont azért kellett gyorsan csinálni mindent nálam, mert háton fulladtam...
De jól csinálta és én 3 napig voltam az intenzíven, s közben jöttek-jöttek a betegek. Sem a spinál, sem az EDA nem szokott menni valahogy, mert majdnem mindenkit végül altattak. Van, hogy csak az egyik láb zsibbad el...
Örülök, hogy odaadhattam. Nem szeretek olyasmit kidobni, ami másnak jól jöhet 8)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Mó!
Próbálhatod a Rutascorbint orrvérzésre, de szerintem tök felesleges, nem csinál semmit. Az enyém is vérzik, terhesen duzzadt és száraz az összes nyálkahártya, nemigen tudsz vele mit tenni.

Hanna!
Nem a gyomorsav okozza a hányást? Az éjjel én is arra ébredtem, hogy a torkomban van a gyomorsavam és mindjárt szaladok kiabálni a nagy fehér mikrofonba... :P

Coca!
Lassan finis. Irigy vagyok, már nem nagyon bírom szusszal.

Fanni!
Érzésem szerint engem is fog még ülve ultrahangozni a dokim... :lol:
vovanda
 
 


Köszi az orrvérzéses tanácsokat. Rutascorbint vettem, majd meglátjuk. Doki "fenyegetett" fül-orr-gégészettel, ott majd vmit leégetnek az orromban. Éljen. Az utóbbi héten durvult el a dolog, szinte minden nap :( Na mindegy, - csatlakozva Hannához - ez legyen a legnagyobb bajom. Trombocitaszám még a terhesség elejéről van (12. hét), az teljesen jó - pedig akkor is fordult már elő ov.
Hányinger és társai szerencsére eddig elkerültek (kop-kop), az utóbbi időben viszont rengeteget alszom.

Gyerekszobaképet mindjárt mellékelek.

Szöcskéről tud vki vmit?

Kép



Kép

 
 


Vanda! Ez nem gyomorsavas. :(
Pedig azzal is küzdök, de mióta az jobb, azóta émelygek újra. Pont olyan, mint az elején. :wink:
Jól vagytok?

Mó! Tényleg csodaszép a pocid!
Várjuk a képet!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Mó!
Teljesen felesleges fül-orr-gégészhez menni. Nekem minden reggelre van némi alvadt vér az orromban, és ugyanígy volt az első terhességnél is. Aztán megszültem és elmúlt.

Szöcskéről nics hírem, majd holnap rácsipogok.

Hanna!
Egyre nehezebb. Vacakul alszom, nehéz a pocak, fáj mindenem, nem is ragozom. Nagyon várom, hogy elteljen, ami még hátravan.
vovanda
 
 


Vanda! Ölellek. 10 hét van hátra és jöhetnek a babák.
Babaszoba alakul?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna, dehát már felraktam :) (gyerekszoba alatt egyelőre még a hasamat értem :D)
Amúgy köszi :)



Kép

 
 


Mó! :oops: :oops: :oops:
Bocs.. elette a fiam az agyamat. :oops: :oops: :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Egy kiságy hiányzik meg pár apróság. Na meg a tesóm apósa, hogy az utánfutójával ideszállítsa a cuccot. Merthogy a nagyobb darabok a nővéreméktől érkeznek. Meg vevő kéne a franciaágyra, annak mennie kell. Majd dobok képet, ha elkészültünk.

Valahogy kibírom, ami hátra van, egy babával csak az utolsó pár hét volt ennyire szar (bocs). Ez most elég hosszú lesz, de kitartunk.
vovanda
 
 


SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

beszéltem Szöcskével. Seduxent, Heparint és Albumint kap. A császár dec. 8-án lesz, ha bírja addig. A babák 1800 és 2100 grammosak, az egyik szintén bent fekvő ikres csaj szerint túl nagyok, ezzel sikerült jól felidegesítenie Szöcskét.
vovanda
 
 


mi az h. túl nagyok???? :twisted: szegény még az ilyen idiótákat is el kell viselnie... Drukkolunk Nekik! Hányadik hében lesz akkor?

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Szöcskének kitartás, drukkolok nagyon , hogy a babák maradjanak még a pociban a csasziig!
Mó!:) hm.. én is kerestem a szoba képeket... Nagyon édes pocid van!

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Hanna, Viktu! Bocsi :) Nem a Ti hibátok, nem feltétlenül asszociálunk ugyanazokra a dolgokra :) Köszi a dicséreteket!

Szöcskének kitartás, hülyék meg mindenhol vannak, úgy tűnik :?



Kép

 
 


Fanny! Spinált nem is próbál, ha a 2. EDÁs bökés sem sikerül? Egyből altat? Az gáz!
Miért voltál te 3 napig az intenzíven?
Sem a spinál, sem az EDA nem szokott menni valahogy, mert majdnem mindenkit végül altattak. Van, hogy csak az egyik láb zsibbad el...
Erre nem mondom meg mit mondott a sógorom! :twisted:
Köszi az infót!

Pusszancs többiek!

Kép
zölddisznó
 
 



Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
Köszi, bébijármű már van, meg ez nekünk kicsit nagy lenne. Esernyőre csukhatót vettünk, az viszonylag kicsi.,
Néztem a vonalzódat, bár már én is itt tartanék.
Mit mondott a sógorod? Ő is orvos? Amúgy tényleg hallottam már olyat én is, hogy nem jól sikerült az EDA.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Szöcske,
drukk a decemberi időpontig!
Nem értek hozzá ugyan, de mi az, hogy nagyok? :roll:

Sajnos a kórházban egyes emberek azzal szórakoznak, hogy előszedik az összes rémséget, hogy másokat sokkoljanak vele :evil:
angel37
 
 


Angel!
Diabéteszes kismamáknak szokott az átlagostól jóval nagyobb babájuk lenni és adott esetben a gyerkőc születhet is cukorbajjal. De Szöcske nem ez az eset. Igaz, hogy kicsit magas a cukra és diétáznia kell, de nem hiszem, hogy a babáknál gondot okozna.
vovanda
 
 


Vanda! Sógor anesztes, igen. Hogy mit mondott? Csúnyát. Persze, hogy van olyan, hogy "nem sikerül" az EDA. Minden szakmában vannak pancserek...

Kép
zölddisznó
 
 


Coca!
Remélem, nem ijesztett meg. Szerintem az a legrosszabb.
vovanda
 
 


Vanda! Ezt nem értem, ki nem ijesztett meg?

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
A sógor, aki csúnyát mondott... Bocs, ha nem vagyok világos, elég zazu lettem már. :oops:
vovanda
 
 


Bocs, hogy belelkotyogok, de nekem terhességi cukrom volt és 4 nappal a kiírt időpont elött 2980g-mal 49cm-rel született meg a kisfiam.
petra76
 
 


Sziasztok

Zöldi
nekem mindkét srácnál EDA volt (Fontányi doki csinálta - állítólag ő a legjobb a klinikán az EDA-ban) és mindkétszer elsőre sikerült neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

diabéteszes kismama: én mindkettőnél az voltam, de főleg Ákosnál - insulint is nyomattam a végén, és érdekes módon nekem mindketten kicsik voltak súlyra (az átlagtól mindig el voltak maradva 2-3 héttel, főleg Áronka)
Ákos 38. héten: 2670g 49 cm - Áron 37. héten 2320g-al 51cm született
és mindkettőjüknél rendben volt a cukor!!!!

Igaza van Angelnek, vannak kismamik akik riogatnak sajnos, és olyan hülyeségeket beszélnek hogy más kismamikra a szívbajt hozzák sajnos.

Sziasztok

Erika

Mindenkinek nagyon jó babavárást kívánok, és ne izguljatok, minden OK lesz a babákkal!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika! De hát ő nem is anesztes!

Kép
zölddisznó
 
 


nekem az edát 3. szúrásra adta be valami drnő.
nagyon rendes volt. 2szer eret talált el, azért kellett ennyiszer szúrni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Zöldi
a klinikán sok doki tud EDA-t szúrni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tudtommal Fontányi főleg ezzel foglalkozik (én még nem találkoztam 1 betegével sem), csak 1 olyannal aki max akkor szült volna (császár) nála ha a sajátja nem ér haza amerikából, de ő is azt mondta hogy tudtával nem igazán vannak betegei - kismamái
én nagyon örültem neki hogy a sors másodszor is őt hozta utamba EDA terén, szerintem emberileg is nagyon jó doki, míg csinálta az EDA-t humorizált közben, műtét alatt pedig közvetített! és azt nem tudom, hogy más dokik hogy csinálják, de ő jött még minden kismamájához 3 napig és adta a fájdalomcsillapítót! és csak a 3. napon vette ki a csövet!
úgyhogy ha múszály és lehetőséged van rá (EDA) akkor kérd őt nagyon jó keze van!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Zöldi
a klinikán sok doki tud EDA-t szúrni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tudtommal Fontányi főleg ezzel foglalkozik (én még nem találkoztam 1 betegével sem), csak 1 olyannal aki max akkor szült volna (császár) nála ha a sajátja nem ér haza amerikából, de ő is azt mondta hogy tudtával nem igazán vannak betegei - kismamái
én nagyon örültem neki hogy a sors másodszor is őt hozta utamba EDA terén, szerintem emberileg is nagyon jó doki, míg csinálta az EDA-t humorizált közben, műtét alatt pedig közvetített! és azt nem tudom, hogy más dokik hogy csinálják, de ő jött még minden kismamájához 3 napig és adta a fájdalomcsillapítót! és csak a 3. napon vette ki a csövet!
úgyhogy ha múszály és lehetőséged van rá (EDA) akkor kérd őt nagyon jó keze van!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


úgyhogy ha múszály és lehetőséged van rá (EDA) akkor kérd őt nagyon jó keze van!!!!!!!!!!!!

De nekem olyan anesztes kell, aki császárhoz asszisztál, mert lehet, hogy ott nem lesz elég az EDA, és ha gáz van, azért értsen máshoz is.

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok

Zöldi
nekem mindkettő császár volt!!!!!!!!!!
de az is igaz, nálunk mindkétszer - nem tervezett volt - de nem várta meg a dokim hogy meginduljon a szülés mert mindkétszer a rossz áramlás miatt kellett a csaszi

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Zöldi
most jutott eszembe, hogy ha altatást akarsz akkor
Dr. Antony Móré Piroskát tudom ajánlani, engem ő altatott mikor a lapar-hisztero műtétem volt, ő is nagyon rendes, és a műtét után ő is többszőr jött hogy hogy vagyok, de persze az is igaz, hogy ekkor nálam az ébresztéskor gond volt, és a saját ágyam helyett végül az őrzőbe vittek másfél napra :cry:

Sziasztok

Erika

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Zöldi
most jutott eszembe, hogy ha altatást akarsz akkor
Dr. Antony Móré Piroskát tudom ajánlani, engem ő altatott mikor a lapar-hisztero műtétem volt, ő is nagyon rendes, és a műtét után ő is többszőr jött hogy hogy vagyok, de persze az is igaz, hogy ekkor nálam az ébresztéskor gond volt, és a saját ágyam helyett végül az őrzőbe vittek másfél napra :cry:

Sziasztok

Erika

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: