Új privát üzeneted érkezett!

Nah így legyen ötösöm a lottón, elindultam a konyhába sütögetni, nem fel kelt manócska.
Fogtam beraktam a babahordozójába és kivittem magammal a konyhába. A pulton üldögélve végig aszisztálta mig bekevertem a sütit, édes volt mert vigyorgott és hadonászott, mire a sütőbe került a torta ő édesdeden elszunyokált.

Úgy látom, hogy inkább többet fog alukálni a szuritól, legalábbis ebben bizom, mint hogy bömbikéljen.

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Igaz igaz, mostantól ha két szóra is, de bejelentkezemKép

Jól vagyunk, Anna épp csuklik, úgyhogy remélem jól van.
Mocizott is, bár nem vitte azért túlzásba.

Képzeljétek, levágtam Peti haját !!!!!!!!!!!!!!!!

Ez azért szenzáció, mert nyár óta (nem részletezem miért) nem enged afejéhez nyúlni se hajmosás, se vágás. Előtte kéthetente mentünk fodrászhoz.
Na, mostanra már klassz beatles frizurája lettKép Nem volt vészes frisse nmosva...de ugye....mikor volt frissen mosva....mondtam neki többször kap két masnit, meg coffokat.
Ma mondom neki: lepjük meg apát, vágjuk le a hajadat. Ki a fürdőbe, felült a székre a csap elé, és hagyta. Igaz egy fürdősóm meg egy samponom (aminek csak az alján volt) + fél tubus fogkrém bánta. Amire ezekkel végzett, én is veleKép
Háááát van ahol eléggé nincs hajaKép De szerintem a fodrásznál, ahol körbe-körbe kell hajkurászni, se lett volna jobbKép

Ágiboszi: Miiilyen almatorta??????????Kép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Kata!

A mindmegette.hu-n találtam és isteni finom lett, így most megismételtem, mert kő még íze voltKépKép

http://www.mindmegette.hu/main.php?app=recept/recept.php&r=1253
itt a recept, próbáljátok ki, nagyon finiKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 

 
 

Sziasztok!

Solya!
Köszi a tippet a mesét illetően. Érdekelne a másik - mármint a fókacsaládon kívüli- történet is ( Marcipán cica és az ólomkatonák helyzete)

üdv: Terika
terika
 
 


Sziasztok! Na ezt az almatortát én is kipróbálom! Kép Úgyis igértem valami finomat Valentin napra! Kép Épp kapóra jön! Kép

Remélem, a szuris babák jól vannak! Kép

Kata, örülök, hogy minden redben van! Kép

Tud valaki valamit Csilláról és Gabiról?

shine
shine
 
 


Ja, elfelejtettem írni, hogy a tévés híradásokkal ellentétban, bizony a Klinikán látogatási tilalom van! Alig akartak beengedni a tanfolyamra! Kép

Lányok, voltunk tegnap Fellegi koncerten a babóval, és nagyon élvezte. Kép

shine
shine
 
 


Terika,
a gazdasági mese iránt PP-nél érdeklődj! Kép

Shine,
amikor Sára született, ez volt a parám, hogy meghiúsulhat-e az apás szülés, ha látogatási tilalom van? (Már arra treníroztam magam, hogy üsse kavics, anyukámat hívom beKép)
És legközelebb a büfé felé menj! Kép

ági,
most értettem meg. vagyis kő még ízét. KépKépKép

Képzeljétek itt zuhog a hó! fehér minden! Gyönyörűséges! És a legszebb az, hogy tegnap mondtam a páromnak, hogy jó lnne mára egy zuhogó hóesés! Kép
solya
 
 


Terika,
a gazdasági mese iránt PP-nél érdeklődj! Kép

Shine,
amikor Sára született, ez volt a parám, hogy meghiúsulhat-e az apás szülés, ha látogatási tilalom van? (Már arra treníroztam magam, hogy üsse kavics, anyukámat hívom beKép)
És legközelebb a büfé felé menj! Kép

ági,
most értettem meg. vagyis kő még ízét. KépKépKép

Képzeljétek itt zuhog a hó! fehér minden! Gyönyörűséges! És a legszebb az, hogy tegnap mondtam a páromnak, hogy jó lnne mára egy zuhogó hóesés! Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Mindjárt indulok a klinikára CTG-re. Remélem, délután jelentkezhetemKép
A szülésznőm azt mondta, Apás szülésre nem vonatkozik a tilalom.....
Mint mondottam volt, nem is bánnám, ha nem jöhetne be látogatni senki.....azért Csabi nem ártana, de akkor Petit le kéne passzolnia, és azon megint csak aggódnék....jó lez ez így.....KépKép csak szülni jöjjön beKép elleszek én ott egy hétig vígan (remélem) mint a múltkor.
Szerintetek, felmehetek Ica nővérhez még így pocakosan, mert a jobb cicim iszonyúan be van keményedve, és fáj....hogy megnézze? Vagy kiröhögnek?
Peti tegnap szopizni akartKép 7 hónaposan szopott utoljára, tehát nem hinném, hogy emlékezett. Igaz, nem nagyon tudta, hogy kell csinálni, csak puszilgatta a cicimetKép Apa meg pislogott nagyokat. Én úgy voltam vele, sok 2,5 éves (na nem sok) szopik még, normálisan kell ezt kezelni.
Gondoltam is, most "rászokhatna" hátha ez is segít a szülés megindulásában.....
Shine, ha a tanfolyamra nem engedtek be, hogyan fognak engem a vizsgálatokra??

Na menek reggelizni. A múltkor nem ettem azért se mozgott annyit, most becsokizom majd a vizsgálat előttKép

Apa el volt ájulva a művemtől, ahogy megnyírtam petitKép

Puszi: jelentkezem remélemKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!
Szerintem én saját felelősségre hazamennék, ha a társalgóban kellene feküdni. Horror!
Amikor volt a hsg, akkor még lenn, a mostani szülőszoba helyén szintén a társalgóban volt az a masina, amibe be kellett állni letolt gatyával, hogy melegítse a belső szerveket, szerencse, hogy 7 perc után elájultam, utána nem erőltették, hogy visszaálljak KépKépKép
Szép napot mindenkinek, gyógyulást magamnak (influenza Kép)
a.
angi
 
 


Sziasztok!

Jesszus! Angi, mi az hsg? Elég bizarul hangzik!Kép

Gyógyulást Neked!Kép

Mi lehet Annamarival és az állással? Remélem megkapta!

Zsombi kétlábon álló, és azon pár lépésező lett!Kép Új fogat is növesztett, szám szerint a nyolcaskát!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap volt az állásinterjú. KépKép Felhívtak, hogy tudnék-e inkább tegnap menni, én meg gondoltam, miért ne, legalább hamarabb túl leszek rajta. Azt hittem, ez csak formális lesz, mert mondták, hogy ott lesz az olasz és a japán fejes is, hát tényleg ott voltak, de keményen szakmai volt és keményen angolul. Mondanom sem kell, leizzadtam rendesen. Úgy tűnt, tetszettem nekik, pedig marha bénákat mondtam Kép Viszont a kabala-kosztümömben mentem, ami még a szalagavatómra készült és ebben érettségiztem és ebben államvizsgáztam, így remélem, ezen a vizsgán is átmegyek! Kép

Angi!
Abba a melegítőbe én is beálltam párszor, bár egyáltalán nem éreztem semmit, csak idegesítően kattogott a gép Kép Mondjuk tényleg tehették volna máshova, mint a társalgó közepére! Kép

Annamari
muter
 
 


Lányok!
A múltkor vki említett egy találkát. lehetne március második hetében? Akkor otthon vagyok a gyerekekkel! De kicsit körültekintőbben kéne megszervezni! Kép Meg fagyizó is kell a környékre! KépKépKép
solya
 
 


Annamari, de jó! Remélem magkapod az állást! Neked is szimpi a hely és a munka? Mikor értesítenek?

Solya, okéoké, én benne vagyok!Kép Fagyi is jöhet! És a kirándulást is kéretik evidenciában tartani!
Most csak hazalátogattok? Meddig maradtok még Némethonban?

Milyen kíváncsi vagyok ma!Kép hmmmmmmmmm

És akkor még egy utcsó kérdés: a mai Szülőszobában nem lesz a klinika? Talán felmegyek a korridorra és meglesem, hátha van valami kis tartalom féleség. Ha találok valamit, jövök!

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


No, itt is vagyok! Ma bizti nem lesz. Kívételesen csak 1 szüléstörténet lesz a nagykőrösi kórházból.
Talán legközelebb....

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
márc. végén költözünk! Kép
solya
 
 


Pirus!
De jó, hogy írtad, legalább nyugodtam alszom el este nyolckorKépKép
A hsg az, amikor megnézik, hogy átjárható-é a petevezeték, előtt meg felmelegítik a részt, hogy ha van ott vmi gyulladás, akkor kiderüljön, mert akkor nem csinálják meg. Melegítés előtt-után vérvétel, a fehérvérsejtszámból következtetnek.
a.
angi
 
 


Sziasztok!
Orsoly nagy nagy gratula a babához!
Már én is kacérkodom az ötlettel. Panna 16. hónapos. Már kész hölgy, amit pedig a pasikkal tesz, az valami hihetetlen. Mindenkivel barátságos és valami megmagyarázhatatlan módon mindenkit levesz a lábáról.
Ez az esti mese téma engem is érdekelne, mert Panka amolyan izgő, mozgó és csak akkor alszik el, ha mellette fekszel.
Van valami épkézláb javaslat???

Üdv Mindenkinek.
Krizsi
krizsi2
 
 


Sziasztok!

Túl a szurin: Szabolcs 6150 gramm, ami egy kiló tizenöt deka hízás egy hónap alatt, és 65 cm. Most sokkal jobban bírta, egyelőre szépen játszik az ágyában, meglátjuk mi vár még ránk délután...

A tali jó ötlet, de hol férünk el ennyien? Nálunk sajnos biztos nem...(És fagyizó sincs a közelbenKép)
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Megjöttem. Minden ok volt, volt áramlásvizsgálat is most már mindig lesz). Andrea aanyira aranyos volt!!! Mondom: - ha nincs gond, meg lehetne kukkantani, fiú vagy lány? - kislányKépKépKépKép
jujj de jóóóóóóKép akkor biztos. Erre vártam, hogy a klinika gépe is mutassa megKép
Amúgy megint "elkaptam" Börzsönyi dr-t, nagyon aranyos doki, ahogy pl a babákat "törpéknek" hívjaKépKép Ő is megnézte a ctgt. Már ismerr a fél klinikaKép De most Andrea a pótmamámKépKép
Felmentem Ica nővérhez a gyerekágyra megmutizni a cicmet, mert elégé bekeményedtek. Aszondta, vigyem vigyem a mellszívót, mert hamar szükség lesz ráKép És emlékezett rám!!!!!! Olyan boldogan jöttem el, hogy csak na!!!! Az Andrea nagyon aranyosan figyelt rám, nagyon nagyon kedves volt, a Börzsönyi dr szintén, akkor az Ica nővér isKépKépKép úgy voltam, már olyan jó ott, annyi embre aranyos velem (ma csak velük találkoztam, statisztikailag a többiek is mind mind ennyire aranyosak) hogy ha be is kellene feküdnöm (különösen Peti éjszakai cirkusza után) nem lennék elkeseredve a társalgóban semKép olyan jóóóó volt.
Egy kis szösszenet: kongott az épület a zárlat miatt, de (nem vagyok rasszista) a sötétebb bőrű egyedek mind mind apástúl, sógorostul, unokahugostúl szambáztak, alig láttam fehér embert). Szerintem szegény portás gondolom nem mer szólni nekik, meg hát mit csinálna, ha odacsődülnek vagy 6-an? Feküdjön eléjük?
Amúgy amire kijöttem az uh-ról apa ott volt Petivel is. Mérges is voltam, minek jöttek be, állítólag belógtak. Ejnyebejnye.
Bár egy anyukára jól ráhoztuk a frásztKép peti ekcémás ugye, és sajnos az arca is most ilyen lett. (tényleg elég foltos na).
Beszálltunk a liftbe, előrerohant Peti, utánna Csabi udvarisasan előreengedte a tyúkot babakocsistúl, majd mi is beszáltunk. Peti nem is nyúlt hozzá, meg semmi (nagyobbacska 1,5 év körüli gyerek volt) de a csaj végig duzzogott, meg tök ideg volt.

No menek mert megyek este kozmetikushoz.
Drága spórolós csabikám: nem mondhatnád le? Sokba fog ez kerülni.

Mondom, ugyan már, honnan az infó, utoljára 4 éve voltam, az esküvőnk előtt.......
Hát aszongya minek mész ilyen sűrűn........


Tényleg, nem tudjártok, mennyi egy "full serviz" a kozmetikusnál? (arctisztítás, valami jó kis tuning pakolás, szempilla-szemöldök...)
Pusza: Kata
LadányiKata
 


Kata,
ezek szerint minden OK?
Én 7 rugó körül fizetek a telepen, de ebben nincs szempilla, viszont van pici szőrtelenítés és kb. egy óra. Kép

FCS,
hogy van Szabolcs?
áprilistóllehet hozzánk jönni! Kép

Krizsi,
detto. Nálunk a Bóbita éneklése vált be. A mese után mindig azt énekeltem. És egy idő után egyre távolodtam az ágyon, aztán már az ágy mellett meséltem. Ma már az sem baj, ha Máté ágyában mesélek. KépKépKép

Pirus,
áprilistól kirándulni ismehetünk! Kép
Bicikli?

Angi,
végül mit vesztek? Hogy döntöttetek? Én még mindig nem tudom. Kép


Pirus,
Wow! Kép
solya
 
 


Kata! Beszarok rajtad!KépKépKép
Egyik percben halálra izgatsz bennünket a rossz CTG-vel, a másikban meg fullservice kozmetikázásra készülsz!Kép
Nem tudom mennyi, szerintem nagyon változó, függ a helytől, az anyagoktól, amit használnak stb. A belvárosban 10e-t fizettem azért, ami itt Veresen 3500. Ez fullos kezelés+gyanta.

Gondoltam, ha már amúgy is kíváncsiskodó napom van, megkérdeném, ki az az Andrea???Kép
Tök jó, hogy ilyen pozitívan írsz a klinikáról, én is várom már nagyon, hogy ott tartsak a következő béjbivel, ahol Te!

Solya, akkor jól emlékeztem, csak nem mertem így rákérdezni. Tudod, a modis ügy óta óvatosabb vagyok!Kép
Már csak helyet kell találnunk, valami jó helyet, nem olyat, mint a múltkoriKép Meglesem, hogy más topikokban hol dívik talizni, oké?

Fcs, gratula Szabolcs gyarapodásához! Kapott az oltás előtt Germicid-C-t? A dokinénink mindig benyomott egyet Zsombóc popójába, mielőtt szúrta, és soha nem is volt semmi baj. Az oltás helyét pedig jegeltem, nem is durrant be Neki! Na jó, ez itt az önfényezés helye!Kép

Angi, tényleg szörnyű, hogy egy ilyen gépet csak úgy kipakolnak a társalgóba! De ugye nem volt semmi baj nálad!

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Solya, ezt hogy érted?
Én+bicikli és Zsombi vagy Én és Zsombi+a triciklije?Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
én az előbbire gondoltam, de ahogy tetszik! Kép
solya
 
 


Solya, aha, csak egy baj van, még nincsen bicajomKép Apa már beigért egyet gyereküléssel, a szülinapomra.Kép Az május elején van, addig csak a triciklis Zsombit tudom vinni. Meg persze a pudváimatKép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pudva nélkül nem is jöhet senki! KépKépKép
Láttad, vki megint nyitott egy RR topicot. Most éppen a 4 hónapos Lara mellől Egyiptomba mennek forgatni, mert ez túl hosszú lenne a picinek. Boá. Sajnálom szegénykét, hogy csak a pici zoknicskáját szagolgathatja esténként. Nomeg Norbiét. KépKépKép
Egyszerűen fel nem foghatom. Most tudtam meg, hogy már a szakértők is támadják, vagy legalábbis véleményezik ezek miatt a lépései miatt.

És az a baj, hogy ha vki az enyémhez hasonló véleményének hangot ad, az csak "rosszindulatú", "irigy" és "pudvás" lehet. Sajna az utóbbi vagyok is, Kép bár a testtömegindexem az ideálison belül van. Márakinek, nekem ez nem tűnik ideálisnak! KépKépKép

Akkor majd megyünk bicajozni májustól, addig meg triciklizünk! Kép

Nagyon OFFKép
sütöttem gyümölcsjoghurtos muffint. A színe bizarr, mert ugyan lila volt a joghurt, a muffin zöld lettKép, az íze viszont "kő még". Kép
On
solya
 
 


Sziasztok!

Szabolcs alszik, mint a bunda. A kéthónapos oltásnál azt mondta a védőnénink, hogy elég ha este lefekvés előtt kap Germicidet. Ennek köszönhetően végigüvöltötte a délutánt, amikor is - hat óra körül - megelégeltük, és adtunk neki kúpot. Akkor elaludt, majdnem reggelig húzta a lóbőrt, de simán visszaaludt utána is. Most helyettes orvos volt, és azt mondta, hogy adjunk be rögtön, ha hazaértünk, most semmi jele nem volt, hogy oltást kapott volna. Mi is borogatjuk, amúgy, olyan kis hálás érte! (Mondjuk az én gyerekem érdekesen van berendezve: ha szívom az orrát porszívóssal - vigyorog!)

Tavaszig még én is szeretnék egy biciklit, mert olyan klassz lenne a Népligetben családi biciklizést tartani...

Kata! Klassz, hogy minden rendben! Andrea velem is mindig tündéri volt. Sajnos csak a vége felé egyszer-kétszer kerültem hozzá. Kozmetika: Tavaly nyáron az esküvő előtt én is elmentem kozmetikushoz Szegeden. Az 4000 Ft volt, kicsit sokallottam, mert nem volt benne csak masszázs, pakolás, meg szemöldökfestés. De ezek szerint itt durvábbak az árak. Szabolcs óta nem voltam. De már kinéztem egy Ilcsis helyet pár utcával arrébb! Bár a fodrász aktuálisabb... Apa nálunk is szívja a fogát az efféle "luxuskiadások" miatt, de nekem olyan jól esett az a kis kényeztetés! (Érdekes, hogy rám is a kilencedik hónapban jött rám a szépülhetnék: hátközépigérőből tízcentisre vágattam a hajam - de az legalább tetszett Apának.)
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Milyen aktívak voltatok ma is!

Pirus!
Voltatok orvosnál? Mit mondott?

Újabb kérdésem: Ismeri valaki a ZIMAFLUOR - t? Milyen tapasztalatotok van?

üdv: Terika
terika
 
 


SziasztokKép

Nah jól elbújtunk máraKép) Reggel voltunk ultrahang szűrésen a tűzoltó utcában. Megnézték a kis buksijától kezdve a csipőéig manócskát. Jót bögött közben, de legalább nem dobálta a kistestét, igy hamar végzett a doki. Egy hónap múlva kontrollra kell mennünk, mert a jobb oldali vesemedence tágabb, mint a normál. A doki szerint kinövi. Nektek mi a tapasztalatotok, ez mit okozhat ha mégse növi ki?

Az oltást egész jól megusztuk, szépen alukált Dani, és lázasak sem lettünk. Igaz délután adtam neki egy fél kupot biztos ami biztos alapon. Lányok nektek is ilyen irtó nehéz felszelni ezt a vacak kupot, vagy csak az volt a baj hogy a hütőben bekeményedett, mert nekem mire sikerült félbevágnom, addigra az egyik fele szétmálott és mehetett a szemétbe.

SolyaKép
Kő mégKépKép

Kata!
Hála hogy minden renben van. Amúgy a nemzetiségi kérdés sajnos abszolut nem megoldott a klinikán. Volt amikor még éjfélkor a pathon ott rajcsurozott egy egész falka és a nővér nem mert szólni. Nem is tudom mért nem alkalmaz a klinika biztonsági őrt, vagy őröket, főleg estére, sokszor el kellene a fellépésük.
Kozmetikus, ilyen sűrűn?KépKép: amúgy kb 7-8 ezer körül van egy teljes reparálás.

Terika!
Nekem meg konkrét nincs, de a barátnőm adta a gyerkőcének a fogai épségének megörzéséhez.
Állítása szerintm bevált, és szép egészségesek a gyerek fogai, kérdés már csak az, hogy nélküle milyen lett volna, lehet hogy tök ugyanolyan.

Fülescsacsi
Gratula Szabolcs méreteihez. Én ma akadtam ki a mérlegen, manó nem tudom hova szökik éjszaka még kajálni, de úgy nő a súlya mintha kelesztenék, már 5600 gramm. A hosszát még nem mértük meg rendesen, mert ennyi kezet és lábat olyankor már régen láttamKépKépKép mikor mérni szeretném.

Pirus
Andrea az ultrahangon van, sokszor ő csinálja, ha nincs doki kéznél valamiért. Nagyon kedves és aranyos, bár volt hogy egyszer beparáztatott, közölte hogy kevés a magzatvíz és jó nagy súlyméretet mondott manóra. Kontrollon a doki meg is kérdezte tőle, hogy mihez képes kevés, mert tök normális a mennyisége és a gyerek méretei megfelelnek az adott hétnek.

Találkozó? Hol? Mikor? Merre? A kis kiváncsi, miKépKép

Nah megyek alszom egy kicsit, mielött összetöröm a billentyűzetem, mert lefjelem az álmosságtólKép

Ági

Ui: a tortát probáljátok ki isteni fini, a tetejére mikor megsült én mézet csorgattam és úgy szortam meg fahéjas porcukorral.

Kép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Egész jó volt az éjjel, bár azért volt egy kis nyűgi, de cicivel a szájában elaludt végülKépKép

A biztonsági őrölről jut eszembe, hogy amikor utoljára voltam a Pathológián, elkaptak egy tolvajt, aki látogatás címén osont be rendszeresen a kórházba, aztán lelkendezve jött a szobatársam, aki éppen jött vissza valahonnan, hogy az előtérben találkozott a dokikámmal, meg Áts doktorral, amint kísérték ki az illetőt. Aztán mondták a portásnak, hogy be ne eressze többet. Csak hát a büfén az jön át, aki akar... Elég összetett munkaköre van itt az orvosoknak...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Solya, hát igen, RR sux!!Kép Csak azt nem értem miért nem vállalja fel önmagát, miért kell hazudozni a Kismamában és a Delelőben, hogy szoptat, amikor nyílvánvaló hogy nem! De tényleg, miért nem tudja azt mondani, hogy igen, megcsináltattam a cickóimat szülés után, mert Norbinak így jobban tetszik, mert nekem így jobban tetszik és nem, nem szoptatok, mert a friss műdidikkel nem megy, nem akarok, vagy akármi! Tudod, azt csinálnak a saját gyerekükkel, amit akarnak, de mivel médiasztárok, vállalniuk kell azt is, hogy elítélik őket, és azért azt is meg kellene fontolniuk, hogy a kirakatban milyen értékrendet képviselnek! Márcsak a birkaeffektus miatt is. Kíváncsi vagyok, hogy a Kismama vajon elhatárolódik-e majd a cselekedetüktől, ha már meghívták az egyik számukba szerepelni!
A testömegindex szerint nekem még 6-7 kiló pudvát kellene magamra pakolnom! Biztosan téved, hiszen én 'dagi' vagyok, mert meg merem szólni RR-t!

Ági, köszi a felvilágosítást! Ezek szerint Andrea nem orvos, hanem UH-asszisztens? Érdekes...
A kúpot hosszában vágtad el? Én is így próbáltam először, még jó, hogy 2 dobozzal volt otthonKép Dokinéni megmutatta a frankót, keresztben kell félbevágni!Kép Egy picit tényleg vedd ki előtte a hűtőből, majd a felet rakd vissza, mert rideg állapotban könnyebb felhelyezni!
Már megint OT vagyok!Kép

Terika, voltunk, de kiderült feleslegesen, mert nem 1 évesen kell vinni kontrollra, hanem akkor, amikor stabilan jár. Szóval hiába mentünk, majd pár hónap múlva újra próálkozunk! Tegnap akkora szél volt, csak a boltba mentünk el, de nekem megfájdult a fejem. Egész este szenvedtem, ha ma is ilyen szörnyű, viharos szél lesz, inkább itthon maradunk!

Lányok! Tud valaki valamit a Candida-gombáról? Priviben lenne kérdésem róla!!!

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
dobj meg egy maillel!
solya
 
 


Sziasztok!
Tudtok vmit herpeszre? Évek óta nem volt, gondolom most az antibaci miatt jött elő, ott, ahol még soha nem volt. Utálom!! Az a baj, hogy ha az első pillanatban, amikor még nem is biztos, hogy az, nem kenem be, akkor már minden hiába.
a.
angi
 
 


Solya, mél ment!

Angi, hol van? A szádon? Akkor szerintem Zovirax-szot használj és még most az elején, hogy idejében fülöncsíphesd a kis bestiát! Ha mégsem az, a Z. nem árt, az biztos.

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


angi,
hevisos,
fogkrém Kép
solya
 
 


Pirus, te írtad februát 9-én hogy használtátok a sinlacot mert bukós volt a kisfiad. Hát tegnap nekem is felírta a doki ezt a pépet ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. az én fiam még csak 11 hetes a dobozára pedig az van írva hogy 4 hónapos kortól adható. Te mikor kezdted neki adni? Mennyire volt hatásos?
2. Előre lehet belőle csinálni több adagot? Pl egy napra valót? (nekem előetetésre írta fel a doki).

Ha valakinek van még ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem ossza meg velem.

köszi, Anna

Kép
Kép
janna
 
 


Szia Anna!

Zsombinak csak 6 hónapos korától kezdtem adni, mert akkor írta fel a gasztroenterológus. Szerintem se add még a pici babádnak, főleg akkor ne, ha még szopik.
Ellenben van egy Nutrition Instant nevezetű zselé, az való előetetésre egészen pici kortól, mi azt használtuk, abból én megcsináltam egy adagot egy egész napra, jól lezártam és a hűtőbe raktam, minden szopi előtt kapott belőle 1 kávéskanállal. Az nem tartalmaz semmi mást csak szentjánoskenyérfa (vagy micsoda?) kivonatot. Én inkább azt ajánlanám a babádnak, a Sinlacot pedig akkor, amikor eljön a pépes ételek bevezetésének ideje.
Remélem tudtam segíteni.
Szia!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Remélem emlékeztek még rám? Kép Kép

Annamari,
drukk az állásért. Mikor értesítenek?

Orsoly,
gratula a babához!!! Kép

Angi,
a fogkrém nekem is bejött. Hamar leszárítja.

Lányok,
annyit beszéltetek a sütikről, (almatorta, gyümölcsjoghurtos muffi) hogy rákívánkoztam egy jó kis madártejre. Már kész van, alig várom, hogy kihűljön.

Most pedig elkezdem visszaolvasni a hsz-eket...
Kosza Gabriella
 


Pirus köszi a gyors választ!
Tudod felhívtam a védőnőt is ez ügyben és ő is azt mondta, hogy nyugodtan adjam a babámnak. Nem tudom mit tegyek...Egyébként tápszeres a babám egy hónapig tudtam szoptatni. A baj az ,hogy a kimondottan bukós babáknak készült tápszertől nem tudott kakilni. Mivel nagyon szépen fejlődik most 5800 gramm 3300-al született ezért nagyon nem is foglalkoznak azzal, hogy bukik. Most váltottam gyerekorvost aki a Sinlacot ajánlotta. Ha nem válik be megkérdezem a zseléről.
Ezt a Nutrition Instant zselét neked a dokid írta vagy magadtól adtad a babádnak?
Anna

Kép
Kép
janna
 
 


Szia Anna!

HA tápszert kap a babád? Nem tudom mit mondjak, mert igazából a Sinlac egy tejpép (amiben nincs tejKép), nem tápszer, és mint ilyen, valóban csak az elválasztásnál érdemes elkezdeni. Az mindegy, hogy szopik a babád, vagy tápszert kap, mert pépeset még nem eszik. Azért, ha rá van írva, hogy 4 hótól, amit én inkább 6-nak mondanék, elgondolkodtató, ez egy teljes étkezésre való dolog, egy kanáltól nem lesz semmi hatása, de, ha sokat adsz eltelíti a babát, és nem fogja a tápit elfogadni. Most viszont, ebben a korban még arra lenne szüksége, és nem a Sinlacra. De nem akarok OT (okostojás)-nak tűnni, ezért inkább az orvossal konzultálj és említsd meg neki ezt a zselét. Zsombinak is a dokinéni írta fel, kb 4 hetesen.

Solya, köszi a leveled!Kép Amint Zsombi lehetővé teszi, azaz nagy kegyesen engedélyt ad a billentyűk megközelítésére, válaszolok is!

Puszi:
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Angi!
Zovirax a legjobb (nálam évek óta ez vált be), de olcsóbb a fogkrém...
Üdv: Krizsi
krizsi2
 
 


Á, Anna, találtam egy bontatlan csomaggal ebből a zseléből, a dátum is jó még rajta, elolvastam és tápinál azt írja, hogy abba kell belekeverni, nem előtte adni, mint a szoptatásnál! Ha gondolod, szívesen odaadom nektek ezt a cuccot!

Lányok, nagyon olyan vagyok, mint egy Nutricia- ügynök?Kép Pedig neeeeeem....

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Solya,
azt hittem elájulok!!
Benéztem az RR topikokba. Hogy ott mi zajlik!! Egymást tehenezik, pocskondiázzák, mindezt nagyrészt névtelenül. Nagyon undorító!!! Kép Kép
Osztom a véleményed, én is nagyon megvetem RR-t, hogy ennyi áldozatot nem tud megtenni a gyermekéért. Félredobja, mint valami tárgyat, hogy ő tovább építgethesse a karrierjét. Fúj, de önző!
Egyébként épp tegnap olvastam a legújabb Baba Magazinban egy hasonló esetet. A címe az volt, hogy ne legyen lelkifurdalásunk! A házaspár egy 11 hónapos babát hagyott magára, egy 8 hónapos jutalomüdülésért cserébe. A csaj eleinte lelkizett, majd egyre több érvet igyekezett felsorakoztatni, hogy ezt a lehetőséget nem szabad kihagyniuk. Azzal vígasztalta magát, hogy a baba biztonságban lesz, és talán nem veszi rossz néven, ha szülei egy kicsit kipihenik magukat. (???) Egyébként pedig elhatározta, hogy ha nagyobb lesz, bocsánatot fog kérni tőle, amiért ennyi időre, és ennyi idősen magára hagyta. (???)
Meghökkentő, hogy emberek mire nem képesek...
Kosza Gabriella
 


Gabi, KépKépKépKép
Én már bojkottálom az összes babás magazint!
Azóta van ÖNBIZALMAM!!!Kép

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus,
én azért vettem őket, mint kezdő kismama, hogy tapasztalatokat, hasznos információkat gyűjtsek belőlük. De merrefelé haladunk??!! Kép
Kosza Gabriella
 


Gabi, ne izgulj, én is ezt csináltam, egy szép kis tűzrevaló gyűlt össze belőlük itthon!
Csak most jött meg az eszem, kb. 3 hónapja!Kép

Na, eldugulok, megyünk vásárolni!

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus, mi a pontos neve a zselének? Biztos hogy nutrition instant a patikába nem hallottak róla.
Megmondanád ki a gyártója?

Kép
Kép
janna
 
 


Gabi,
tévedés ne essék, én nem vetem meg ezért Rékát. Csak sajnálom őket és nem értem. úgy érzem, hogy az ember a gyermekvállalás előtt felelősen elgondolkodik a jövőn. Persze lehet, hogy ők is megtették, oszt ez lett belőle! KépKépKép

De én speciel most erre a linkre gondoltam:
http://www.ma.hu/page/cikk/ae/0/76055/1
solya
 
 


Anna, igen az a neve, a Nutricia gyártja, nagyon ritkán lehet kapni, nem tartják, mert elég drága, nekem is mindig hozatnom kellettKép De szívesen odaadom Nektek a bontatlanunkat ajándékba, ha meg tudjuk oldani, hogy odaadjam valahogy. Mi Veresegyházon lakunk.
Na, mostmár tényleg indulok!

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Solya,
olvastam a cikket is, amivel egyet értek:

"Pszichológusok szerint az anya és gyermeke között az első három év a legfontosabb a későbbi kapcsolat szempontjából, így ez a távoli elutazás még akkor is sok, ha csak egy hétről van szó."
Kosza Gabriella
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?