Új privát üzeneted érkezett!

ZsuzsiKép

Nagyon boldog szülinapot MikinekKép

KlárKép

Igen, van olyan formája is, de a lötyi ad abszolút megbízható eredményt (vagy valami hasonlót mondott anno a doki). Amúgy is mivel inzulinos voltam terhesség alatt, nekem csak ez jöhet számításba. Pedig mindig próbálkozom, de hiábaKép

ToffiKép
El is felejtettem írni, pedig nagyon akartam, hogy jobbulást ZsombinakKép Akkor így már értem a nagy alvásokat, meg a felborult napirendetKép

MomoKép
Végülis mit is követett el már megint azurad? Írtad, hogy előbb kidühöngöd magad, aztán megírod. Vagy ez volt a tetős akció?

Tüni
tüni
 
 


Maci_2Kép
Én is ott voltam, és igen, csináltak pajzsmirigy vizsgálatot is, meg mindenféle hormonsziteket. De ugye neked nem minden héten csinálják a terhelést (értem ezalatt a cukorivást)?

Tüni
tüni
 
 


Lanyok! Hogy Ti mennyit tudtok irni! Nem is probalom vegigolvasni. Kép Inkabb igyekszem mindig lepest tartani veletek.

Norka! Sok boldogsagot Jazinak! Nagyon szep a tortaja. Kép
Toffi! JObbulast Zsombinak! Kép
Momo! Finomfozelek! Kép Az en ferjem szerintem azt is megenne, csak legyen mindennap masik kaja. Kép
Azur! Talan Te irtad a totalfood-ot? En is probaltam nehany hetig hetente 2-szer. Aztan meguntam. Inkabb fozok.
Gomboc! Matra gyonyoru!!! Kép Abonettes Zsombi! Kép Elraktarozom, hatha nehany honap mulva szuksegem lesz ra! Kép
Boldog szulinapot Mikinek is! Doki bacsi eset masnak biztos vidam volt. Kép Csak gondolom Neked nem. Kép

Van valakinek valami jo otlete, hogy mit csinaljak babim labaval, mert becsomosodott a tegnap kapott oltas helye. Kép Massziroztam neki, mosolyogva turte, igy gondolom fajni nem faj neki. Kép

Puszi!
Andi
andi28
 
 

 
 

Tündér,
nekem ugyan egyik gyerekem se kruppos, de nálunk a dokinéni automatice mondja a náthás betegségekhez a Fluimucil 100-at, ami remekül felszedi a letapadt trutyit. Tényleg jó adni nekik, mert hiába is nyúzod egész nap a porszívós orrszívóval, elég sok takony lefolyik a torkukon, amivel aztán csak a gond vanKép Nálunk a kisebbik a legutóbbi influból látszólag pár nap alatt kikecmergett (értsd: láztalan és jókedvű volt), de ez a köhögős, hurutosan veszem a levegőt (elég ijesztően hangzott) időszak majd 3 hétig eltartott még köptetővel is.
Kárt nem okozol Ilangnak, ha adod neki a Fluimucilt, vény nélkül vehetsz a patikában.

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


SZiasztok!

Zsuzsi
Miki csecsemőként és nagyfiúként is nagyon édesKép
tudod már, milyen torta lesz? Majd küldesz nekünk is egy szeletet belőle? Kép
vasad Kép én világ életemben vashiányos voltam, de a terhesség ezt valahogy rendbetette (?)

Maci
na milyen volt az éjszaka? sikerült tápival nyugtatni?

Anyámmal kicsit összevesztem most telefonon. Sajnálom, de néha megőrjít a kérdéseivel és a "megmondom mit csinálj" témáival Kép
Nálatok is naponta felhívnak a szülők, hogy "mit csinálsz? mit fogsz főzni? mit tud már a gyerek? hányszor voltál sz.rni?... "

Dani felébredt, remélem én nem megyek majd az idegeire, ha felnő

Andi
psandi
 
 


Andi28
van, akinek becsomósodik az oltás helye, ez néhány hét alatt felszívódik, sztem teendő nincs vele, bár tapasztalatom nincs ezügyben

Fluimucilt nálunk is alapban mondja a dokinéni, sőt egy ismerős doki szerint ovisoknak mehet akár ősztől tavaszig egyfolytában, nem árt egyáltalán. MOndjuk én azért nem adnám majd' fél évig szünet nélkül..., de megfázáskor tényleg jó

Andi
psandi
 
 


Tüni,
nem egy konkrét esetről van szó, férjem hülyesége az utóbbi napokban tetőzött és azt nehezen viselem. Alapállásból az a fajta, aki hónapokig képes halogatni, hogy valaminek utána járjon, aztán úgy dönt nagy hirtelenjében, hogy fogalma sincs, merre hány óra (és ezt ő frappánsul kreatív improvizálásnak tituláljaKép) Ráadásul mostanában többször ráfaragtunk a döntéseire és nekem ez már sok. Ja és párom legújabb szokása, hogy ne lehessen rákenni semmit, rám hagy minden döntést, de ha nem tetszik neki, jácca a sértődött puffancsotKép Na ettől sokaltam be picikét, főleg, hogy a terhességtől még hormonháztartásom is erős borulásban van. Az egész napos hányinger, a csöpögő orrú gyerekek ápolgatása után valahogy nem túl nagy szórakozás délutánonként épp az aktuális döntésemen vitatkozni (mert az elmúlt héten ez volt a műsor, ráadásul visszatérő csontokat rágtunkKép)
Tudnám még ragozni, de nagy vonalakban ennyi és amilyen szerencsém van, a párom a munkahelyén belekukkol a babanetbe, oszt jaj nekemKép

pusssz
Momo


Momo
momo
 
 


SziasztokKép

Zsombi átaludta az éjszakát, reggelre nem is volt lázas, most kezd melegedni, de még csak 37,6-nál tart. Viszont folyik az orra és extra-nyűgös még mindig. Ez van, még bírom...
Apa reggel elindult haza, este 8-9 között érkezik, ha nem jön közbe semmi...

Urszila
Az a baj, hogy a homeot annyira nem feszegettem doki néninél, az Ech-ra meg rábólintott. Én is azt kezdtem (megelőzésre)
Szandi jobban van, holnap már elpaterolom az ovibaKép
"Anya csak egy van" - ismerősKép
Sikerült a narancshéjKép

Andi
Egyelőre csak az Ech megy + orrszívás + orrcsepp, néha olyan, mintha már okés lenne, aztán 10 perc múlva megint megy a nyügi. De bízok benne, hogy hétvégére kiheverjükKép
Zsombinak is sűrűn kell vágni a körmét, mert különben neki is beszakad.
Zsombin nincs még anyajegy, Szandin van (rajtam is kb. millió)

Gombóc
Párom most telefonált, félúton vannak, csak este érnek haza. Még nem zengtem el neki a tesókáját, ő nem is nagyon találkozott vele akkor
Reménykedtem, hogy elég a jó hosszú élettársi viszonyKép
Hőlégballonra még emlékeztemKép
AbonettKép, bővül a skálaKép

Beu
Jó lett az ezredikKépKép

Klár
Puszikat köszönjükKépKép
Fogkrém evésKép régen és is, ma már nem bizti, hogy ízlene...

Zsuzsi
Mi is boldog szülinapot kívánunk MikinekKép
Kép

Klassz, hogy a fiúk jól vannakKép
Neked drukk a gyors "vérgazdagodáshoz"

Momo
HadviselésKép micsoda áldozatok...
Timi KépKép Zsombi is Kép
Párod biztosan dühítő, de ilyenkor kell arra gondolni, hogy ennél sokkal rosszabb is lehetne...

Ari
Kérhetném a Burdát, ha még nem kelt el? Árban megegyezünk?Kép


Közben megebédeltünk, Zsombi is! Megevett kb. 150 g bolognait, utána nyomott a pelóba egy olyat, hogy amikor bedobtam a ledobóba, reklamáltak a csótányokKép Holnap hogy fognak örülni a kukázókKépKép De így én már csak fél ebédet ettem, elment az étvágyamKép

Megyek, megint elaludt rajtam Zsombi. Remélem, ilyenkor gyógyulKép
Toffi
toffifee
 
 


Zsuzsi!

Isten éltesse Miki királyfit!!!!
Kép

Pussz
F.
franyo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, boldog szülinapot Mikinek!

Ma felült a lányom egyedül! Annyira örülök. Remélem alvás után még eszébe fog jutni, hogy kell csinálni.Kép

Tina
tkriszta
 
 


Sziasztok!

Norka!
Boldog szülinapot Jazinak!!!!

Toffi!
Jobbulást a gyerkőcöknek!

Gombóc!
Köszönjük az elismerő szavakat!KépKépTényleg megnyugodtam!!!KépKépKép

Zsuzsi!
Boldog szülinapot Mikinek!
Tényleg úgy emlékszem erre a napra,már nagyon vártuk ezt a kis MIKI gyereket!!KépKépKép


Maci2!
Csak foszlányokat olvastam Rólatok,esetleg privátba megirnád miket mondtak Neked? Én még elötte állok,de már nem húzhatom sokáig!!!KépKépKép

PsAndi!
A könyvek szerint kb 1 éves kor tájékán jelennek meg az anyajegyek....????gondolom ez nem gond,de azért ha doki jár nálatok mutasd meg neki.

Momo!
Sétálj egy nagyot vagy kapcsolódj ki egy kicsit a mindennapi taposó malomból,akkor könnyebb elviselni az élet nehézségeit!KépKépKépKép(én pl. takaritani szoktam és akkor lenyugodokKépKépKép )


Mariann
M&Mariann
 


Sziasztok!

Zsuzsi: Boldog szülinapot Mikinek!

Gasztronómiai hadviselés: ezt tegnap én is elkövettem a srácokkal. Volt némi maradék rakott krumpli, nagyobbik fiam utálja, kisebbik még megeszi, lánynak oké. De kevés. Kitaláltam, hogy csinálok töklecsót (mirelit), ezt egységesen utálják, én szeretem, és tele van a láda mirelit tökkel. Mondtam nekik, ha segitenek Ancsival, akkor csinálok sóskát is -ezt imádják. (mostanában a töklecsót ált. sóskával egyszerre csinálom, sóskát párom utálja). Ezek után tojtak a fejemre, igy én is. Sőt, a rakott krumplit is megvontam, kötelezően töklecsó lett a vacsi. MIre a végén nagyfiam: végül is, egész jó lett..... (kisebb azért nagyon küzdött, nehezen gyűrte be)

Krupp, trutyioldás: szerintem is, ha van köhögés, vagy épp dokinéni azt mondja, hogy nem tiszta a tüdő, akkor szinte kötelező a váladékoldás!! Ha egyszer nem tiszta a tüdeje, akkor van benne valami, akkor annak fel kell jönnie, ha krupp, ha nem. És ebben egy pici babának igenis segiteni kell!
A kruppnál kutyaugatásra emlékeztető hangot ad, ahogy köhögnek vagy sirnak. Ha valahol egyszer hallja valaki, és megtudja, hogy ez az, később nem tudja eltéveszteni. (nagyfiam a mai napig képes rá, hogy bőgéssel annyira hergelje magát, hogy kruppos legyen a hangja tőle. Tipikusan a gombóc van a torkomban eldurvult esete.)

Sziasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Tina
Gratula a felüléshezKépKép Nem fogja elfelejteniKép

PIldi
Töklecsó??? A lecsót alapból nem szeretem, de lehet, hogy egyszer túl lehet élniKép Azért este megkérdezem enyém Apától, mit szólna egy töklecsóhoz (a lecsó se a kedvence, a tök se)Kép

Toffi
toffifee
 
 


Tofi,
Bocs, hogy csak most, tegnap annyira faradt voltam mire hazajottunk, ma meg egyelore most van az elso szabad percem (ki tudja meddig)?:

Nathara
altalanossagban:
-hig orrfolyas: Luffa D12 3-6-szor
-suru slejmos valadek, orrmellekureggyulladas: Luffa D6 3-6-szor
-semmilyen valadek, kronikus natha, szaraz nyalkahartyaval: Luffa D4 3-6-szor

Akut natha (idojarasvaltozasnal, influenza):
- faradtsag, hidegrazas, kezdetben tusszogesi rohamok, ego orrfolyas, kesobb az orr eldugul az orrgyoknel, torokfajas: GELSEMIUM D12 2-6-szor

- az orrot marja a hig valadek, a szem konnyezik. kisebesedik az orr, sok tusszoges kiseri a "folyos" valadekot, nyomaserzet a homlokban, rekedt hang, friss levego utani vagy: ALLIUM CEPA D6 3-6-szor

- eros konnyezes, enyhe natha. A szem begyullad, a konny eget, mar, fenyerzekenyseg. Kesobb a szem beragad. Az orrvaladek boseges, tusszoges kiseri, es kohoges is lehetseges: EUPHRASIA D6 3-6-szor

Kimondottan "durva" natha:
-forro orrfolyas, vizes, csipos valadek, kesobb orrdugulas. Melegtol rosszabbodik, friss levegotol, evestol javul: KALIUM IODATUM D6 2-3-szor

-hig orrfolyas, sebes orrlukak, az orr eldugult. Csak szajon at tud lelegezni, es az orrat piszkalja. Melegtol es fekvo helyzetben romlik: ARUM TRIPHYLLUM D6 3-6-szor

Suru sargaszold valadek:
-valtakozva higorrfolyas es eldugult szaraz orr. Reggel csopog az orr, estere bedugul, suru, de nem maro takony. iz- es szagerzet elvesztese. Friss levegotol javul: PULSATILLA D12 2-szer

-vekony, "szalat huzo" slejm, az orr teljesen eldugul, a szaglas is elvesz, gyakran sebes, begyulladt orrcimpa, nyomaserzet az orrgyokon. Melegtol, forro gozolestol javul. Gyerekeknek is bevalt szer: KALIUM BICHRONICUM D12 2-4-szer

-suru, gennyes orrvaladek, rossz szajiz es -szag, fokozott nyalkepzodes: MERCURIUS SOLUBILIS D12 1-3-szor

Csecsemonatha:
- eldugult orr, csak szajon at tud lelegezni a baba, emiatt szopni sem tud. Ejszaka hirtelen ebred, sipolo lelegzes, legszomj. Hideg, szaraz levegotol rosszabbodik : SAMBUCUS NIGRA D3 3-6-szor

Ennyit talaltam a "rovidebb" konyvemben a natharol. Lazcsillapitasra probalhatod a Belladonnat, vagy a Ferrum phosphoricumot (ez kevesbe jon be nalunk). Multkor viszont Gyuri kapott valami csodabogyot, vissza se jott utana a laza, Pyrogenium a neve! Ezeket altalaban egyszer C30-as potencialban. A tobbit meg a fent felsoroltaknak megfeleloen lehet.

Bocs, ez most csak ilyen enyhen szolva nyers es gyors forditas volt, kisse magyartalanul.

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,

Boldog szülinapot Miki királynak!!! KépKépKép

Évi+Petra
Évi24
 
 


Zsuzsi
Köszi!!! Jó részletes! A csecsemőnáthára Te is azt írtad, amit én találtam. A többivel csak az a baj, hogy nem tudja Zsombi megmondani, mit érez, de ahogy elnézem, az Alium Cepa is jó lehet (azt nem tudom, nyomásérzet van-e a homlokában, a friss levegő után pedig biztosan vágyik szegény), csak nekem itt D4-t ír, Te D6-ot. És e Kálium Bichromicum is, mintha...
Láz ma még nem jött vissza, délben (pontosan déli 12-kor) volt 37,6, azóta csökkent.
Még egyszer köszi! És mentettem, ne kelljen legközelebb kérdezniKép

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Először is, BOLDOG SZÜLINAPOT MIKINEK!!!!!!

A lányom alvása katasztrófális. Este egalább 3-4* ébred. Sír, majd alszik tovább, de nekem elég hogy felébredjek, és nehezen alszok vissza. De az érdekes, hogy próbaképp odavettük magunkhoz és ne ébredt fel. Na most mi legyen? Ötlet?

Tina
Felült? Gratulálok hozzá. Azt tudnod kel, hogy Zsani egy délelőtt felült először, délután már mászott. Inenntől észülj a legrosszabbra.

Ildi
Pontosan hogy készül a töklecsó? Én amúgy lecsó-fun vagyok, de csak a hagyma-paprika-paradicsom, összeállításban, de különlegesen, mert tejföllel eszem Kép De érdekelne ez a töklecsó

Nálunk a gasztronómiai hadviselés mindig abból áll, hgy a maradékot senki se akarja megenni, ha főzök frisset. Így addig nem főzök, míg az el nem fogy. (érdekes ma megették a tegnapi gulyáslevest, mert nem volt más, de hogy holnara mit főzzek?)

Toffi
Te a Nestlé Bolognaiát adtad Zsombinak? Mert Zsanettnek egyszerűen nem ízlik. Tényleg mit tegyek bele, hogy megegye? vagy próbálkozzam a kutyánál, hátha neki lecsúszik, bár amilyen finnyás az is.

Momo
Még 2 napig finomfőzeléken tartod a férjed és angyalka lesz belőle, csak főzz mást is végre Kép Egyébként a helyzet nálunk is hasonló, döntsek én, de ha neki nem tetszk puffog mint egy vipera. És duzzog. Hát kell ez nekünk Kép ???

Na megyek próbálok pihenni egy kicsit, mert a lányom most aluszza ki az éjszakát.

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Nadine
Igen, Nestlé, az egyik kedvenceKép Amit Zsombi nem esz meg, nem próbálkozok, kidobom. Esetleg ha több üveggel van, akkor 1-2 hét múlva újra megpróbáljuk.
Ha odaveszed magad mellé Zsanit, ott is fog maradni. Szandit is alig tudtuk leszoktatni, kétévesen kezdtük és jó sokáig tartott (mindig bemászott éjjel az ágyunkba, ami nem lett volna nagy baj, de nem lehet tőle elférni, folyton keresztbe fordul, a kétszemélyes ágyról is leesik...)

Döntéssel szerintem mindenütt ez a helyzet Kép Nálunk isKép

Kikapcsolok, hogy tudjak vasalni Kép...

Toffi
toffifee
 
 


Toffi,
látom te voltál a leggyorsabb baby burda ügyben, gratula!Kép Nekem is fájt rá a fogam, majd megmutatod???
Épp a napokban hívtam a BUrda stúdiót, hogy ugyan nincs-e régebbi baby burdájuk, bármiáron, de már nincs semmi ilyesmiKép, az újak meg elég semmilyenek.KépKépKép

jaj, felébredt, megyek...
Timici
timici
 
 


Toffi,
tudom én, hogy a férjem tulképp egy áldás, csak néha jól lepleziKép Néha meg azért kiborulhat így is a bili, ettől még nem rohanok válóperes ügyvédhezKép

Nadine,
az én párom imádja a maradékokat, sőt, borzalmasan hangzik, de amikor délután hazaér, többfélét is képes sorozatban összeenniKép Nálunk tényleg csak a főziket fujjogja, de egész jól szokja a házi menzámatKép
Gyereket ágyból marha nehéz kiszoktatni, úgyhogy jól gondold meg. Mi Timivel is megvívtuk anno a meccset, de csak egy hetet kellett kibírni a sokszori ébredéssel, aztán azóta is angyalka a csajKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Szaisztok!
Ezerrel melózom, ezért jövök ritkábban, de majd bepótolom, ha végeztem.
Csak annyira ugrottam be, hogy köszöntsem két szülinaposunkat:

Boldog szülinapot Jaziboy!!!!!!KépKép

Boldog szülinapot Miki!!!!!KépKép


Ja, Beu!
Péntek 1-kor járunk úszni.
És gratula az 1000.-hez!Kép

Na mentem is.

Réka
muki
 
 


Timici
Még nem szólt Ari, hogy én nyertemKépKép De ha igen, persze, hogy megmutatom. Majd cserélgetünkKép

Momo
Enyém Apa egyszer megállapította, hogy ő a lottó főnyereményKép Aztán néhányszor meg kellett tőle kérdezni, hogy biztos-e benneKép

Csokitortát szeretnék sütni, de Zsombi nem akarja, hogy letegyem. Pedig most jött az sms, hogy kb. 8-ra itthon lesz enyém ApaKép

Na, próbálkozok még (persze, főzés is, vasalás is, most meg süti isKép, Zsombi szerint biztosan telhetetlen vagyok)

Toffi

j vc nm }n ;;B 7,,,,,,,K,IJ
SY
jlno>đ cn yűá.

Ezt Zsombi írta NektekKépKép
toffifee
 
 


Sziasztok,

Tüni,
A bankokra én is ki vagyok akadva,főleg az Erstere,de már ott is hagytam őket. Na meg az axelero a másik,akiktől falra mászok Kép A terheléses végül jó eredményt hozott? Mikorra vagy kiírva?

Maci_2
Remélem a cukorszinted mégis stabilizálódik és akkor ehetsz kedved szerint. Nehéz lehet megállni,mert aki fogyózik és elcsábul mondjuk az édességek felé egyik nap akkor a másik nap kevesebbet eszik és kész, de neked muszáj szigorúan tartani magad az előírt CH mennyiséghez.
Nehéz lehet a leválasztás,meddig maradhat az éjjeli cicizés? Amíg vissza nem méssz a dokihoz?
Remélem végre fizet a biztosító és akkor legalább autótok lesz megint.

Urszila,
Julkának utólag is boldog hófordulót!
Az Atkins tényleg jó,próbáld ki,biztos sikerülni fog.

Norka,
Köszi,nekem is teccett a gif. Meg is osztom veled (meg még akit érdekel) a lelőhelyét:

www.care2.com

itt van mindenféle alkalaomra szóló elektronikus képeslap,igaz elég sok flash animáció,de vannak gifek is,amit le lehet vadászni. Ha viszont képeslapot küldenél,akkor regisztrálnod kell.

Zsuzsi,
Hogy sikerült az ünneplés? És a torta?
sajátvér terápia remélem hamar használ.
Köszi szépen a homeós infókat,én is eltárolom későbbre.

Tündér,
Kruppról én csak annyit tudok,hogy jellegzetes ugató köhögés ill hogy roham esetén ablakot kell nyitni.
Artúr köhögésére én Rhinathiol szirupot adtam,ez köptető,hurutos köhögésre való és bevált. A többiek által javasolt Fluimicilt (így kell írni?) még nem próbáltuk.

Angela,
És szívesen jöttök haza? vagy még maradnátok?
Ha a Fisher price csigáról leírnád a véleményedet azt megköszönném,mert én most arra gyűjtök Artúrnak (Pampers pelusok zacsijáért lehet ilyet kapni 18 pontért)

Andi,
Artúrnak is be szokott szakadni a körme,mert kapirgál,főleg a habtapit. A B vitamin az tuti jó körömerősítő,de én megkérdeném a dokit,hogy szoptatáskor szedhető-e. Anyajegy nincs,viszont van tűzfolt,ami már szerencsére halványodik.
A barátom és az én szüleim mindenbe beleszóltak,ha kértük,ha nem. Aztán ez eléggé elfajult,így ki ki finoman megmondta a saját szülőjének,hogy legyen szíves és ne szóljon bele mindenbe. Ez csak ideig óráig használt. Most ott tartunk,hogy havonta 1szer látják csak Artúrt. (anyukám vidékről jár fel,a barátom szüleihez meg mi visszük Artúrt (na erről is írhatnék egy kisregényt,de egyrészt felidegesíteném magam,másrészt meg ciki lenne,ha elolvasnák) .

Gombóc,
Ez a mátrai kikapcsolódás nagyon jól hangzik. Az Abonettnek szerintem fűrészpor íze van. Kép
Remélem egyszer csak sikerül megtalálni mit szeret Zsombi (bár tudom,hogy te már az égvilágon mindent megpróbáltál)

Toffi,

Örülök,hogy Zsombi jobban van és hogy a barátod is hazaér. Rossz lehetett otthon egyedül.
Sikerült tortát sütni?

Most eddig jutottam,de gyorsan elküldöm,mert mindig úgy járok,hogy őrizgetem a hozzászólást és mire mindenkinek írok,addigra az egész totál nem lesz aktuális.
Úgyhogy holnap folytatom,ne haragudjon aki kimaradt.

Sziasztok,
Azur
azur
 
 


Na csóókcsajok Kép

ÁÁÁ nem vagyok szétszórt... anyunál hagytam az övtáskámat az összes iratommal, kulcsommal, mindennel... bravo. Holnap tehát apához alkalmazkodva kéne nekünk is eltűnni itthonról Kép

Na mindegy.
Timi, az a baj, hogy nekünk nincs digi fényképezőnk (még), a simával meg mire elfotózunk egy tekercset, és előhívatjuk, addigra egy fél élet eltelik. Így inkább azt ajánlanám, hogy a legközelebbi találkozóra megpróbálunk eljönni Ancsával, és elhozom a cuccokat.
Egyébként azon elvetemültek közé tartozom, hgy inkább 20 centivel több anyagot veszek, kicsit nagyobbra szabom a cuccokat, és férceléskor korrigálok. Egyébként meg nem szoktam nagyon komplikált dolgokat varrni, egyszerűt is lehet nagyon mutatósat csinálni. Egyébként pedig : kabátot, meg nadrágot, kis gumis derekú szoknyát egyszerű varrni. Még azt is mondanám, ha valakinek egyszer van kedve némi eszmecserére, szívesen látom itt nálunk. Tuti kiötlünk némi jópofát. Vagy kb. elmondod, milyet szeretnél, én pedig megpróbálok snittet gyártani hozzá Kép
Na ? Kép

Most futok, mert a lányom asszem termelt. Mindjárt jövök :


Klár
clarissa
 
 


Réka!
És hol tart a csoport az úszásban? Be tudtatok simán kapcsolódni?

Andi!
Lőrinc körme is törik. Anyajegye nincs.

Beu
beu
 
 


Enyém Apa már városon belül vanKépKépKép

Azúr
Süti nehezen, de összejött. Közben Zsombi talált (Kép) egy mandarint, megbontotta, én meg szétszedtem gerezdekre, és figyeltem, nehogy gond legyen, de legalább csendben volt én meg haladtamKép Egyébként életem második piskótája, az első túl lapos lett, ez meg túl magasKép A krém kint hűl az erkélyen, de mire Apa hazaér, még nem lehet összerakni...

Zsuzsi
Milyen tortát sütöttél?
Nagyon kíváncsi vagyokKép

Kaska
Hol vagy????????

Toffi
toffifee
 
 


Sziasztok Kép
SAjnos nincsenek jó híreim, csak gyorsan megírom ,hogy Julcsi megint csak 14 dekát hízott az elmúlt 4 hétben, tehát most (majdnem egy évesen) 7200 gramm és 72 centi. LEsújtó. Látszik, hogy abbahagyta a Sinlacot, mert két hete 7150 g-nak mérték a gasztroenterológián, és bár tudom, hogy más mérlegen, de azért nem ekkora az abszolút hiba Kép Magyarán két hét alatt 5 deka, és ráadásul kaki előtt mérték ma KépKépKép
Valóban alig eszik, igaz, azt a keveset jóízűen, de sokszor egy órát ott ülünk (ő áll illetve ugrál) a kaja mellett KépKépKép
Nagyon le vagyok hangolva, az éjszakánk is jó sz@r volt, szóval még a saját szülinapomnak sem tudok örülni, egyáltalán, halálhangulatom van Kép

Zsuzsi Kép
Azért Mikirályfinak nagyon boldok szülinapot! Eddig ő hasonlít legjobban újszülöttkori önmagára (de Jázi is hasonlít nagyon, de Miki jobban).

Most bocs, de ennyi, megyek és fürdetem soványkutya lányomat.

Pussz
Kangi, a hervadt
kangi
 
 


KANGI BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!



Kép

Julcsi ajándékozzon meg egy ilyen éjszakával:
Kép

És holnap így ugrálsz majd a boldogságtól!

Kép

sofka (akinek a családjában minden nő vízöntő)
sofka
 
 


Kangi
Ugyan, ne hervadozz! Olyan szép Julcsid van! És ha picike, akkor mi van? Vannak előnyei isKép Asszed olyan jó 9 kilós gyerkőcöt cipelni egész nap?Kép
Szülinapod van? Akkor boldog szülinapot NekedKépKép

Kép

Ma már nem jövökKépKép
Toffi
toffifee
 
 


kangi,
ne légy oda, lányod így is gyönyörű, és majd behozza a lemaradást Kép De ha nekem 1 év múlva azon fox siránkozni, hogy millen nagy, esküszöm megkergetlek Kép
És hát isten éltesse öregKanginénit Kép

KÖZ :
Ha valakinek kell egy jó piskótatöltelék-recept (Toffi, legközelebbi piskótádhoz ajánlanám szeretettel), íme :

3 jó édes nari kell hozzá, ezek megmosott héját finom reszelőn lereszelni, a narikat összekockázni. 1 tejfölt (lehetőleg lé nélkül), valamint 3 deci felvert tejszínt hozzákeverni, plusz mindenkinek annyi cukrot, vagy édesítőszert bele, amennyit szeret. Ezzel a masszával betölteni a piskótát. Lehet jó vastagon is. Csk jó kemény legyen a tejszín lehetőleg. A betöltött sütinek 2-3 órára a hűtőben a helye.
NEM SZÉP, ahogy a krém a tetején kinéz, de valami isteni.

Majd jövök megint, csak a mákos gubámat istápolgatom ezerrel :

Klár
clarissa
 
 


Sziasztok!

Toffi,
draga vagy Kép epp itt ulok a gep mellett.

Olvasni nehaneha szoktam, csak irashoz nem jutok.
Csak a szokasos elhavazodas. Nem vagyok most totalkaros, napirend szepen muxik, ejszakak toleralhatoak (2-3 szopi, kopp-kopp). Csak a deli alvasidoben pont annyi idom van, hogy elmosogatok, kinyomom a gyumilet es legyartom a kajat Violanak, hogy mar csak mixelni kell. Delutan a babakocsiban alszik, amit sehogy nem tudok osszehozni a szamitogeppel Kép aztan mikor atadhatom az embernek, meg szoktam nezni a Csernust es pikpakk furcsitime van... este meg mostansag nekem 10-kor csorog a bili, fellottek a pizsamat Kép szerintem a szervezetem probalja feldolgozni a felgyulemlett alvashatralekot...

Viola mar ugy kozlekedik, mint gep. Tobbnyire mocskos papucsokra vadaszik, illetve barmilyen sajtotermekre... meg utanam jon a konyhaba. Nagyon kene valami gyerekkapu vagy jaroka, de ahogy a mi temponkat ismerem, jarni fog a csaj, mire beszerezzuk... Kép
Ja, es koccan a kanal, jon az elso rizskasank Kép

GRATULA szulinapos Jazinak es Mikinek!!! Kép Kép Kép
Kép
Nagyon jok az "ilyen volt-ilyen lett" fotok! Iszonyuan repul az ido... multkor irtunk cedet fotokkal szuleimnek szulinapjukra, hat csak neztem en is, milyen kis ujszulottfeje volt a lanyunknak, most meg mekkora rosszcsont mar...

Na megyek furdetni, aztan lehet, hogy ma este osszevakarom magam es jovok rendesen, mert mar nagyon felgyult az ingerenciam.

Jok legyetek! Kép

Kaska
kaska
 
 


Kangi,
Boldog szulinapot!!! Ne legy ennyire letorve, ha amit eszik jo etvaggyal eszi az mar fel siker, es o egy ilyen tipus.
Nem is emlekeztem, hogy ennyire kozel van a szulinapunkKép

Azur,
Hazajovetel, hat en szivesen, ferjem inkabb maradna. Hazamenni nem muszaj, valszeg lenne allando allas neki ha akarna, sot meg en is talalnek szerintem.
Csiga, mi kaptuk egy ismerostol. A doboza lepattinthato, igy kulon is lehet ki-be pakolaszni, valamint a tuskekre, amin a doboz van railleszthetok az elemek, igy epitkezni is lehet vele.. Ha megbillented a csigust zenel.
Lanyom meg mindig tojikal ra egyebkent, egyedul a csigafejen levo szarvacskakat ragcsaljaKép

Este meg irok, de apajat viszem orvoshoz, remelem nem lesz mutet a dologbolKép

Angi
angela2
 
 


KangiKép
Boldog szülinapotKép Tudom, nem vígasztal, de járunk innen még néhányan ilyen cipőben evésügyileg. És tényleg az a lényeg, hogy Julcsi egészséges, eleven, gyönyörű csajsziKép

Tüni
tüni
 
 


Kangi,
Isten éltessen soká!!!
Kép

F.
franyo
 
 


Váááá, Lányok, de ééédesek vagytok!!!! KépKépKép
Nagyon köszönöm a köszöntéseket (igazából holnap van a napja, cask mi előestén ünnepelünk)!!! KépKépKép
Apacukától meg térdvédőt kaptam, miután vasárnap pereceltem egy jóízűt a görkorival, és most olyan a térdem, mint 20 éve - nem olyan karcsú, olyan plezúros KépKépKép

Mégeccer köszi Kép

Megvidámodott Kangi
kangi
 
 


Kangi: akkor boldog szulinapot igy az eloestenKép

Norka Jazijanak es Zsuzsi Mikijenek is boldog szulinapot, bocsi kicsit el vagyok maradvaKép

Az elmaradas oka az, hogy teljesen szarul erzem magam, ugy altalaban, de meg nem tudnam mondani, mi a baj. Mondjuk hanyinger van eroteljesen, minden szagra, az a legjobb, hogy a bebikajara is, hmmmmKép Ez nem is olyan vicces, erdekes igy etetni a gyereket.

Na szal agoznizalok, de majdcsak elropul ez a par hetKép

orsoly
orsoly
 
 


Kangi!

Én is, én is! Isten éltessen sokáig!
Majd megyünk együtt görkorival meg bringával? Kép
Julcsi súlyával kapcsolatban csak ismételni tudom a többieket. Ne aggódj!

Beu
beu
 
 


AzúrKép

Hát kiírás még nincs, mert előbb össze kéne hozni a gyerkőcötKép Csakhát az előzmények miatt, ahogy a dokim mondta "még mielőtt nekiesnénk, le kell ülni a tervezőasztalhoz"Kép Eredmény csak holnap lesz.

Tüni
tüni
 
 


SziasztokKép

Csak egy gyors bejelentkezésre futjaKép

NorkaKép

Jáziboynak BOLDOG SZÜLINAPOT így utólag!!

ZsuzsiKép

Mikinek is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

KangiKép

Sok BOLDOG SZÜLINAPOT !!!!!
A rosszkedved HUSS, szálljon el!
Tudom, nem vigasztal, de Bence sem volt nehezebb ennyi idősen.

Szülinaposoknak:

Kép

OrsolyKép

Nem kislányod lesz??
Nekem Bencével nem volt hányingerem, de Dorinával nagyon. Nekem is a bébiétel volt a mumus. Akkor volt kénytelen az úrfi átszokni a mi kajánkraKép

Heni
heni1979
 
 


Tüni,
Szerencsére nem csinálnak mindig terhelést. Még csak az kéne, hetente.
Szoktam citromlét vinni, úgy 1 fokkal elviselhetőbb.

Andi,
Borogatás?

PsAndi,
Egész jó volt az éjjel. Éjfel élőtt 5 percen belül visszaaludt. 3-kor hamizott és nem reklamált. Végül 1/2 8-kor ébredt.
Anyut legtöbbször (hetente) én hívom.

Mariann,
A mailt írom.

Azúr,
Kedd óta szedem a gyógyszert, aznap reggel kapott utoljára cicit Roni.
Most hetente vérvétel.

Holnap reggel megnézünk egy autót (Renault Megane Classic). Izgi vanKép

Klár,
Szétszótság Kép vagy inkább Kép

Kangi,
Boldog szülinapot!Kép
Eddig sem volt zabagép a lányod. Szépen fejlődik, ez a lényeg! Fel a fejjel!

Kaska,
Ügyes ViolaKép
Gratula a fogacskához!Kép

Angi,
Te is szülinapos?
Boldog szülinapot!Kép
Drukk, hogy ne kelljen apáját műteni!

Roni tegnap este szenvedett a kakival, pedig délután sütőtököt evett. Ezért ma reggelire őszibaris almát kapott. Meg is lett az eredménye. Régen nem tojta így össze magát. Teljes ruhacsere kellettKép

Orsoly,
Jobbulást!

Maci_2
maci_2
 
 


Heni,
Akkor minimum egy lanyom mar nekem is lenne! Kép

Kangikam,
Hat ezt nem is tudtam! Lehet, hogy tavaly ilyenkor mar massal voltam elfoglalva? Akkorhat Isten eltessen az eloesten is, meg holnap is, meg azutan is jooooo sokaig, uknagymama korodig legalabb! Tenyleg, megvan meg az a pocakos kep, amit magadrol keszitettel?

Norka,
Az archivot en nem latom. Hogy lehet, hogy neked megvan? Vagy elmentetted annak idejen? Pedig uuuugy nosztalgiaztam volna!

Kaska,
A rizskasarol jut eszembe: indiai ismerosunk babajanak hat honaposan reszt kellett venni a "first rice taking ceremony"-n. Ezen az unnepsegen reszt vett az igen nepes csalad, es vagy egy honapig szerveztek! Kép

Jokivansagokat, es szupi gifeket koszonjuk, Mikivel vegigneztuk, csodalkozott! Kép
1 eves lett az en kisbabam!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Kangi,
hat akkor elore is boldog szulinapot kivanok Kép, es egy kis Kép-t, hogy helyrerazodjanak a boldogsaghormonjaid!
Az mar nagy dolog, ha Julcsi szeret enni. Mi is gyakran eszunk egy ora hosszat.
Szerintem en meghalnek, ha most gorkoriznom kellene.

Orsoly,
szerintem en meg nem is gratulaltam a pocilakodhoz, tehat: GRATULA!!!
Kép

Most elszaguldok dedet alombacicizni, aztan remelem, mint Schwarzi...

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok!

Toffi
látom, Zsombi gyógyulgat Kép
hazaért Apa? és milyen lett a csokitorta?

Tina
felüléshez gratula Kép igazán jöhetnél gyakrabban

Kangi
jaj, nagyon boldog szülinapot így az előestén Kép
látom, már kicsit megvidámodtál, de tényleg ne legyél depis, attól nem hízik jobban Julcsi, csak te leszel szomcsi. Szóval fel a fejjel!
egyébként a Sinlacot nem lehet újra adni? hátha megint felszedne egy pár dekát...

Kaska
gratu az első fogacskához Kép

Angi
Neked is mostanság van a szülinapod?
mi van Apával, hogy dokihoz kell menni?

Képzeljétek, Dani du. bement a spejzba, és az üvegtartóról lerántott egy bontatlan üveg Torinit, persze hogy eltört és kiömlött az egész Kép, Dani jól bele is ült Kép 1 órán át takarítottam a nyomát, arról nem is beszélve, hogy milyen alkohol szaga volt a gyereknek Kép

Ma is lesz a szülőszoba, nézitek?

Andi
psandi
 
 


Tofi,
Miki egy kis "gagyi" tortat kapott: pici maci formaban piskotateszta, teledobalva aprora vagott almaval es banannal (tobb gyumi volt benne, mint teszta). Ezt legalabb trancsirozhatta.
Sajna a tortazast pont egy hisztiroham kellos kozepen ejtettuk meg. Miki bepoccent, mert apja le merte huzni a cipojet es a kabatjat, es csak utana rohant oda hozza, hogy felvegye!

Kép

Kép

Szokasos testverharc, ki uljon a hintalora (Miki szulinapjara piacoltam meg regebben):

Kép


Kép

A lonak sorenye van!

Kép

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Nahát, még további kedves köszöntőim lettek, éljen! Éljen!!! KépKépKépKépKép

Zsuzsi Kép
Hintalóharc Kép Sörénye van KépKépKép

Andi Kép
Nem eszik már pépeset, az a baj. Mármint nem fogadja el. Én adnám a Sinlacot, ő nem kéri. A gyümölcsös túrót sem, mert az is pempő. Fujpempő van. A darabosból meg nem eszik annyit KépKép

Ááááhhh, jó éjt. Holnap vendégesekedünk, de azért majd jövök és írok igazit mindenkinek, csak ez a ma éjszaka nagyon megviselt ...

Pussz
Kangi
kangi
 
 


PsAndi,
ALkoholszagú DaniKép (bocsi, akkor nem lehetett vicces)

Zsuzsi,
SzülinaposKép
És Miki egyedül megette az egész tortát?Kép

Jó éjt!

Maci_2
maci_2
 
 


Maci2,
Dehogy, csak felboncolta! Na jo, kb. 2-3 kis harapast evett belole!

Kangi,
Kornfleksszel mar probalkoztal? Attol darabos lesz!

Andi,
Kis pias! Kép Gondolom te nem rohogtel! Nalunk is tortennek dolgok, amik a masik terfelrol viccesnek tunnek!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi,
es olyankor mit unnepelnek? (aj doncpikinglis)
Ja kepzeld, ma Viola tobbszor kimondta a nevedet! Kép

Maci2,
gondoltam Ratok sokat. Ezek szerint Roni birja a gyurodest Kép hajra, gyogyulj ezerrel!
Szurihegyek Kép

Angi,
WOW, ugy orulok, hogy megkerultel! Kép Kép Kép
Annak mar nem, hogy szegeny ferjed beteg, jobbulast neki es csak semmi mutet!
Megneztem a profilodat, Jucus tunderi, Matyi meg roppant helyes pasi, csak maradjon ilyen! Kép

Azur,
mi is pont a csigat szurtuk ki Kép mar be is kuldtuk a cimkeket vagy 2 hete, de meg nem erkezett meg Kép

Momo,
en parom meg Viola maradekait imadja, kiveve, amiben van anyatej, azt ugyanis en termelem be Kép ez mar tiszta perverzio!

Nadine,
hidd el, en kivanom magunknak azt az ejszakat, ami szamodra katasztrofa... de Viola sem alhat velunk, ld. amit a lanyok irtak.

Tina,
gratula a feluleshez! Kép

Toffi,
remelem, most Kép van Nalatok, parod otthon, javulo Zsombi, fini suti!

Andi28,
Viola lababan is volt oltas utan csomo, dokineni azt mondta, borogassuk tovabb, de nem hasznalt neki. Ronda volt, de nem fajlalta, aztan lassacskan elmult. Ja, es a kovetkezo oltasnal azt a labat pihentette dokineni, ugyhogy nekunk 1 honapot csuszott az egyik szuri.

PsAndi,
Violanak szuletese ota van egy anyajegy az egyik fulen, akkor olyan volt, mint egy tuszuras, azota kicsit nott.
Neki a labkorme szokott beszakadni, mert sokkal ritkabban tudom lenyirni (ugyanis meg mindig a labas rugikat preferalom, azt viszont nem tudom leszedni, mikor alszik...) de a kezen is elofordult mar. Ra se bagozott.

Bucsuznom kell Kép kiderult, hogy a paromnak meg dolga van a gepnel.
Meg holnap koran kelunk, valamitol 2 napja lepedekes Viola nyelve, meg akarom mutatni a dokinonek.

Jo ejt mindenkinek! Kép

Kaska
kaska
 
 


Kangi,
isten éltessen születésed napjának előestéjén!KépKépKép

Képek jók, mint mindig, szuper a felhozatal.Kép

Toffi,
remélem Apa egyben megérkezett és a torta is elkészült. Újság ügyben majd egyeztetünk.Kép

Klár,
Ok, én benne vagyok ilyen összeröffenésben, majd megbeszéljük. Mostanában sajna semmi időm, de tavaszra már tuti szeretnék sk szerkókat a gyerkőcnek, akkor megejthetnénk egy ilyen talit.Kép
Képzeld körvonalazódik egy járgány(tőled van a hírdetés), de nem akarom elkiabálni, mert a végén ebből sem lesz semmi.KépKép

Beu,
diéta ügyben nincs fejlemény, próbálok kevesebbet enni és odafigyelni, hogy mit fogyasztok, ha nem hoz eredményt, akkor Atkins lesz a vége+torna.

Tüni, Maci2,
drukk a jó eredményekhez!!!
Amikor olvasom az írásaitokat a témában, egyre inkább lelkifurdalásom van, hogy elhanyagolom a saját testemet ez ügyben, azt hiszem ideje nekem is a végére járnom a hízásom okának és a cukros dolgoknak.Kép

Bence fogzik ezerrelKép, hisztik a köbön, nemevés és kézben alvás a menü most már napok óta. Ehhez jön még hozzá, hogy múlt hét óta fel tud mászni a kanapéra és világrengető bátorsággal és elszántsággal rohangál rajta, hogy a hajam égnek áll. Főleg azért, mert a kanapé egyik oldalán az állólámpa a másik oldalán a laptop szenvedi kárát kisfiam fejlett kíváncsiságának és felfedezőhajlamának köszönhetően.KépKépKép
Meddig tart ez a csoda vajon???Kép A függönytépés kb. 2-3hétig volt sláger. Ennyit a laptop tuti nem bír ki és az idegeim is belefáradnak majd, a hajamat meg legjobb lesz, ha már most elkezdem festetni.KépKépKép

Na ennyi nyafi mára, megyek pakolni, jó éjt és szép holnapot mindenkinek!pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok,

Kangi,
boldog szulinapot! Kép Talan sovany vigasz Neked, hogy en is egesz nap massal se foglalkozom, mint Zsombi etetesevel. De remenykedem, ahogy nonek a gyerekek, okosodnak is, es talan az egesz eves-kalvaria megoldodik! Kép Addig is egy kis kedvcsinalo KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Klár,
megcsinaltam az expressz-csaszarmorzsadat. Kép Egesz fini lett. Koszi a recipét! Kép
A zenekarban a tancoslanyka szerepet momentan nem vallalnam, felek, leszakadna alattam a szinpad, vagy a nezok menekulnenek el, egy foldrengesre gyanakodva...Kép

Kaska,
de jo, hogy van napirendetek, es most jokedvo vagy! Kép

Orsoly,
Te szegeny. Kép De mar csak par het, es jon a 2.harmad! Kép

Maci_2,
Mikor lesz a kov. vervetel? Most nem meregeted otthon a cukrodat kaja utan? NAgggyon szoritok, hogy mielobb rendezodjon minden problemad! KépKépKépKép

PsAndi,
nalunk mar senki nem mer beleszolni semmibe (kiveve a gyerektelen baratokat Kép), mert a rokonokat lazan le szoktam allitani, beleertve anyukamat es anyospajtast is. Kép Szerintem a hatam mogott mar tutira anyatigrisnek kialtottak ki....Kép
Alkoholizalo Dani...most magyarazkodsz?...valld be, hogy Ti Torinival itatjatok a gyereket! Kép

Zsuzsi,
nagyon jo az a torta! Es az unnepelt is helyes! KépMar meg se merem kerdezni, a hintalovon Gyuri mogott ki ul? Hatha megint mellefogok... Kép (Az osszehasonlito kep az viszont tuti. Kép )

Toffi,
ezek szerint mar jobban van ZSombid. De joooo Kép PArod mit szolt a tortahoz? Kép

Momo,
jaj, ezek a pasik. Kép De mar szent a beke, ugye?

Tündér, es Mano2
en kruppos voltam gyerekkoromban, es meg ma is elojon neha, ha nagyon megfazom. Olyan kutyaugatas-szeru lesz a kohogesem, ezt nem lehet elteveszteni. Kép Mivel a hajlam oroklodik, en meg idejekoran utananeztem a krupp ugyeletnek. Kép
Ugyelet van a Szent Laszlo Korhazban : 455-8100/8533, vagy a SOTE I. sz. Gyerekklinikan 314-2858. Ha meghalljatok a jellegzetes kohogest, azonnal hideg paras levegore kell vinni a gyerkocot (pl. nyitott hutoajto ele vagy ki az ejszakaba), es ORVOSHOZ! Hivjatok fel a Krupp ugyeletet, ok majd megmondjak, hogy be kell-e vinni a babatokat a korhazba.
Nem ijesztgetes, de Velem rohantak ejszaka kozepen pledbe csavarva az ugyeletes dokihoz gyerekkoromban, mert mar kekultem. KépKép Drukk, hogy soha, semmi ilyen ne legyen! KépKépKépKépKépKép

Ujabb fejlemeny van nalunk kajaugyben. Kép A vedononk azt javasolta,hogy adjam a gyerek kezebe a kanalat, hat, maszatolni mar barmit szet tudunk kanallal. Kép Pl. delutan a borsofozeleket mostam le a csekkekrol, amiket elovigyazatlanul az etetoszek mogott hagytam a szekrenyen...es ZSombi hajabol is igen nehez volt a pempot kimosni...Kép
Viszont kinomban a zoldborsofozelek-affer utan kiprobaltam a sokadik joghurtot, EeeeeeeS a Danonimo epres joghurtjanak a felet megette KANALLAL (most nalam volt a kanal) ! KépKépKépKépKép Ha ez igy folytatodik, ev vegere ZSombi mindenevo lesz! Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?