Új privát üzeneted érkezett!

Mango,

igen láttam pont ilyet akartam én is!!!

Gabo,

hogy értsd,ilyen etetőszéket szerettem volna, de aztán a zöld buborékosnál maradtunk.

csodásak ezek a babók!!!!!!!!!!!

Katavirág,

köszi, akkor figyelem a topikot!

Mango,
milyen a kis korkülönbség?? Csenge mikor kezdett el járni, ahogy látom 1 éves kora előtt. Akkor milyen volt pocakkal szaladni utána?? Engem ez tart még egy kicsit vissza a tesó kérdéstől, hogy nem túl megeröltető pocakosan szaladni egy rosszcsont után (Alma is rosszcsont lesz az tuti :lol: )? VAgy épp hogy minél hamarabb annál könnyebb?

KépKép
kisfruzsi
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:18-kor.

Kép
marcianya
 
 


Ja és mégegy technikai kérdés: Akkor Ati veletek alszik és Csenge külön? Vagy hogy lehet megoldani az alvást? Ezt a többi 2 vagy több babóüs anyukától is kérdezem. Amikor már végig alussza az éjszakát az öcsi/hugi, akkor mehet a nagybbal egy szobába???

KépKép
kisfruzsi
 
 

 
 

bocsi az érthetetlen írásért, de Alma itt rosszalkodik a kezemben :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:23-kor.

Kép
marcianya
 
 


Fruzsi Csenge kb. 7-8 hónaposan állt fel, egy darabig csak kapaszkodva sétált és pont egy éves volt, amikor megtette az első lépéseit egyedül = nem falmentén :)
Nekem nagyon bejött a kis korkülönbség- mondejuk pont jól is jött ki, hogy a pocakosság nagy része télen volt.. ez még pont egy olyan időszaka volt Csengének,h. egyre elevenebb kis örökmozgó volt, de még kielégítette a kíváncsiságát az, amit a lakásban talált. Tavasszal elkezdtünk játszóterezni, nem mondom kellett futni utána, de kibírható volt.. Inkább az viselt meg,h. akkor még nem volt babakocsiletolónk vagy hogy hívják :oops: :oops: a lépcsőházban és kézben kellett levinnem.. na attól nagyon féltem,h. egyszercsak elmegy a magzatvíz vagy leválik a méhlepény vagy bármi... Meg az elején a folyamatos hányás.. az nem volt egyszerű...
Csenge imádja Öcsit, ha pl. az ő orrát szívom, kivágja a hisztit és rohan apához segítségért :) Meg néha azért "átverem" Csengét, megfogom Kisatit és odabújtatom mellé, mintha puszit akarna adni meg ilyesmi. Most meg már vigyorognak egymásra nagyon :)

Marcianyu köszi a bókot :) Csenge 3130 grammal, Kisati 3250 grammal született.. Marcin látszik, hogy egy kiegyensúlyozott, boldog baba! És nagyon menő, hogy a szüleihez van öltöztetve :)

Kép
Kép
mango.
 
 


Fruzsi, bocsi, az alás-kérdésre nem válaszoltam. Kisati és Csenge egy szobában alszanak, éjszaka néha csatlakoznom kell hozzájuk.. Néha már hárman alszunk egy ágyban, de mostanában ezért próbálok minél kevesennet velük lenni. Van, amikor felébresztik egymást, de ez egyre ritkább, nem verik ki egymás szeméből az álmot vagy ilyesmi.

Kép
Kép
mango.
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:23-kor.

Kép
marcianya
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:23-kor.

Kép
marcianya
 
 


Féltékenység nincs nagyon köztük, szerintem Csenge még nagyon pici volt, amikor Kisati született és mára már neki is az a természetes,h. ő is van
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mango. 2008.11.14 10:05-kor.

Kép
Kép
mango.
 
 


Jó reggelt!

Bogi a tegnapi dorbézolás után még mindig alszik.
Egyszer ébredt hajnali 5kor. Evett 50 ml-t , a tea és a cumi nem hatotta meg...és elaludt negyed hatkor....és azóta alszik....

Marcianya!

Tegnap azt hittem reagáltam a pocakos képedre, de most látom, hogy nem!
Hááááát tényleg óriási pocakod volt! Még nekem mondták, hogy bizti ikrek! azért a tiédből jobban kinéztem volna....


Persze még mindig nem jött meg....

Marcianya!

Nekem szülés után hat vagy hetedik héten már meg is jött, és onnan kiszámithatóan jött meg....
De most olyan gáz, hogy nem irtam fel és nem tudom, hogy mikor kellett volna, kéne megjönnie....
Nem is tudom....lehet, hogy egy hete késik....Jaj de buta vagyok.....miért nem irtam fel???? :oops: :?

Mango!

Nagyon szépek édesek a gyerekek! Csengének milyen nagy haja volt már hat hósan!

Én is éjjel ezen gondolkodtam, hogy hogy is fognak aludni, ha lesz vmikor kistesó.....
Bogi velünk alszik egy szobában az utazóágyban. van neki külön szobája, ott is van ágya, de ott nem alszik. Még egyszer egyszer megébred és még nem mertem az ő szobájába tenni....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:22-kor.

Kép
marcianya
 
 


Mango:csak a body kedvéért: Kép Kis maki
Milyen szép Csenge (is).

Mary:nekem is megjött szülés után 6 héttel.Azután kiszámíthatóan 28 naponként jött a Mikulás,de legutóbb 36 napra érkezett.Hááát.Én is ideges voltam,de a teszt negatív lett.

Marcianya:tényleg nagy pocakod volt.Na de én sem panaszkodhatom.Majd keresek én is képet-az topik-kiírtás kedvéért :lol:

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok!

Most csak "ilyen volt, ilyen lett" képeket hozok gyorsan, de aztán visszaolvasok...

Kép
Pár órásan

Kép
3 hónaposan

Kép
6 hónaposan

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


De édes Beni!
Marcianyának!: Kép 33. hét


2 nappal szülés előtt:

Kép
ágnes27
 
 


Kép :)

Kép
ágnes27
 
 


Sziasztok!

Én is csak beugrottam. Nagyon jók az egy napos- 3 hónapos - 6 hónapos képek. Szerintem jó ötlet volt, lehet valamiféle folyamatot látni.

3 napos:
Kép

3 hónapos:
Kép

6 hónapos:
Kép

és egy extra, 7 hónapos (ez 2 napja történt):
Kép

A hordozós kabát szabására én is kíváncsi lennék. Én egyelőre egy olcsóbb megoldást választottam, babaközelbenes kengurutakarót vettem. Most még megfelel, de ha 5-10 fokkal hidegebb lesz, már kevés.
Vendég
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:22-kor.

Kép
marcianya
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:22-kor.

Kép
marcianya
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:21-kor.

Kép
marcianya
 
 


Marcianya!

Bogi teljesen jól van már!!!
Most kelt fel húsz perce...játszik. Kaja még nem kellett neki!

Virág!

Trudi is nagyon édes! És szépen megnőtt. Ő is a picikék táborát erősitette, mint Bogi. És milyen ügyes, már felállt!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Nagyon jók a képek, mindenkinél! :)

LÁnyok, egy gyors kérdésem lenne:

Nálatok hagyják a picurkák, hogy azt a tengervizes orrspriccet az orrukba nyomjátok? Ti hogy csináljátok? Nálunk hatalmas cirkusz van, és nem tudom normálisan megcsinálni. A kézi orrszívóval már ha közelítek rángatózik és hisztizik Isti, a porszívósat még meg sem mertem próbálni, különösen hogy a porszívó hangjától eleve borzasztóan fél... :(

Szóval Ti ezeket hogyan oldjátok meg? Nálunk eddig soha semmi gond nem volt Istivel, most először folyik az orra, azért kap levegőt, de szörcsög rendesen. Egyáltalán mikortól lenne muszáj szívni neki? Az orrspray után mindenképpen?

Bocsi, de tanácstalan vagyok, és a védőnő meg a doki sem ugyanazt mondták :?

Kép

Kép
nóna
 
 


Igyekszem majd én is reagálni többször, meg képet is hozni, de Isti amióta ilyen "beteg", borzasztó nyűgös, egész nap foglalkoztatni kell, és minden apróságtól elég keserves üvöltésbe kezd. Szóval le vagyok foglalva rendesen...

Kép

Kép
nóna
 
 


De jó. most akkor láthatjuk a régi pocakos képeket is!

Zorróné!

Beni nagyon édes, és nagyon sokat változott! Már komoly fiatal ember. És azok a szemek!

Marcianya!

Marci videót feltétlen megnézem. De a laptopon nem tudom. Majd a másik gépen!

NA Bogi csomagot csinál a pelusba...

Evett már reggelit. 170 ml-t! Reggel meg félre irtam. hajnalban 70 ml-t evett...úgyhogy bekajált. Nagyon jó kedve van. huncutkodik!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Nóna!

Jobbulást Istvánkának!

Marcianya!

Megnéztem Marcit!
Nagyon édes! Látom neki is bejönnek a lábai! Az nagyon édi, ahogy ütötte a padlót!
Bogi épp a távirányítóval játszik.

na megyünk sétálunk egyet, bár nagyon hideg van. Remélem nem üvölti végig az utat....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Egy gyors kérdés:
nem jön ma valaki a Babahordozós hét program keretében ma a Tranzit Art Cafe-ba? Mi megyünk Benivel 4-re...
Részletes program: http://www.hordozas.hu/hordozashete/nbhrol.html

Kép

Kép

Beni és Dorka életének fontosabb eseményei: http://beni-baba.blogspot.com
zorroné
 
 


Nóna, most csak neked írnék.
Az orrspray után 5-10 perccel kellene orrszívózni, mert az feloldja, hígítja a tutyit. A kézi orrszívó (szerintem) semmit nem csinál, ha már úgyis hadakozik ellene, akkor mégiscsak a porszívót lenne jó használni. Ezzel kapcsolatban nem tudok konkrét tanácsot adni, hogy csináld. Csak annyi, hogy első pár alkalommal Emma is kézzel-lábban hadakozott, tekerte a fejét, aztán csodák csodája! megszokta, vagy rájött, hogy nem fáj, és nagyon türelmesen hagyta, sőt érdeklődve figyelt e az orrszívót. Én előtte hagytam, had fogja meg, sőt a porszívót is többször beindítottam mellette olyankor is, amikor nem szívtunk. Bekapcsolás előtt pedig berregtem neki :oops: , jelezve, hogy most hangos zaj jön. Nem tudom ez használt-e vagy nem, de lényeg, hogy engedte szívni amikor kellett.
A gy.orvos mondta, hogy szívás után csepentsünk orrcseppet, de naponta max.3-szor (Nasivin)

Jobbulást Istinek, remélem nem tart sokáig nála a nátha! Na meg sok kitartást nektek!

Trudi is milyen nagy már! És ügyes is!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Még várunk az ebéddel, így tudok írni.

Beni is édespofa, hordozós programra nem megyünk. (Nekem van egy kölcsön hordozóm, ritkán használom. Jó dolog, de a derekam nem bírja :(


Marcianya,
ügyesedik ám a nagylegény! Emma is nagyon szeret pucérkodni (remélem később nem!)


De furcsa újra pocakképeket látni! Akkor még el sem tudtuk képzelni, milyenek lesznek a bébik, amikor kibújnak.

Mary, szuper, hogy Bogi hamar renbe jött.

Mango, érdekes, hogy írtad, Csenge nem lett féltékeny, mert még kicsi volt. Pont azt gondoltam volna, hogy ilyen korkülönbséggel ez még nehezebb, bár biztos gyereke válogatja. Nagyon szépek, aranyosak így együtt (és külön is) Csenge és Atti.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Hahó....
van itt valaki????
Látom Marcianya be van jelentkezve....

Maradjak még és igyak egy kávét, vagy aludjak...???
Bogi már alszik....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:21-kor.

Kép
marcianya
 
 


Köszi lányok a Zsófi-dícséretet! :P
Most ment el a doktornő, és kiderülte nem is 66 cm, hanem már 71! (ehhez jön a pillesúly: 7 kg)
Tul.képp pont jó, hiszen megkétszerezte a súlyát 6 hóra. (3350 grammal született)

Fruzsi! Igen láttam, hogy nektek is ez a Prima Pappa diner van. Nekem nagyon bejött! Kicsit ugyan drága... Nekem a tiétek is tetszik! Láttam amikor feltetted a képet.
A múltkor akkorát röhögtem a Bobby Youing frizurán!! Pont most nézem a story tv-n ismétlik! :D

kistesó: hát most én sem akarnék még az tuti! Annyira leköt Zsófi, meg még pici is. Nem hiszem, hogy ugyanúgy tudnék örülni a terhességnek. Én szeretek maximálisan egy dologra koncentrálni, abba lehetőleg mindent beleadni. Sőt én meg szeretném várni, míg oviba megy, aztán jöhet a kistesó. Én úgy vagyok vele, hogy még 2 évesen is egy csoda egy kisgyerek. Nem akarok arról lemaradni!! (mert éppen hányok, szoptatok...stb)
Szóval az egy kosszal megvan...al nagyon nem értek egyet. Akkor meg minek?? Nem azért kell gyerek, hogy gyorsan letudjam.... szerintem ki kell élvezni minden percet

Kép
gabo001
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:21-kor.

Kép
marcianya
 
 


Hoztam képet... Kép Mai séta

A mosoly apának szól... :D

Jaj nem tudom ki kérdezte, hogy apa mit szólna kistesóhoz!
Ő már most akarna....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Itt vagyok még MArcianya!!!

A babanet szinte egész nap megy....amikor van időm frissítek, olvasok....

most mindjárt videót nézek!!!

Azt hogy megyünk sétálni fél 12 előtt írtam....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:20-kor.

Kép
marcianya
 
 


Áh nem mentem aludni.... :lol:

Épp most néztem meg Marcit!
Nagyon ügyes! Bogi is így csinált kb egy hónapja...aztán jött a négykézlábazás nem sokkal utána. Most meg már ott tart, hogy viszi a lábát de a kezét nem rakja...
Majd csak belejönnek....
De Marci nagyon sokat fejlődött, ügyesedett!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:20-kor.

Kép
marcianya
 
 


MArcianya!

Menj feljebb picit, írtam ott is...meg van egy kép is .....

Védőnődet kéne bezárni!!! :evil:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Marcianya!

Úgy emlékeztem te voltál....de nem akartam írni, nehogy ne te legyél....na érted....
hozok ide magam mellé kávét......
egy perc és itt vagyok!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:20-kor.

Kép
marcianya
 
 


Apának Bogi (is) a szíve csücske!
Bogi is odáig van apáért! Amikor meglátja délután amikor jön haza vagy amikor ebédkor jön haza (ilyenkor megyünk elé már télen) fülig ér a száj, sikít neki! olyan jókat tudnak játszani!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:19-kor.

Kép
marcianya
 
 


Jaj MArcianya!

Van egy kép , amin Bogi fekvőtámaszozik.
Mindjárt felteszem. a másik gépen van. na átmegyek a nappaliba.
most a zeneszobában vagyok....

Ügyi MArci és kész! Bogi pl. nem csapkodja a kezét a földhöz meg szinte semmihez. Nekem az tetszik ahogy csapkod!

Becsukom Bogi ajtaját és megnézem a videót, aztán felteszem a képet!
Ja felírtam Bogi először okt- 8.-án állt négykézlábra!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


A téli szerkó Nonotól van! Még Szonjáé volt!
Köszi Nono!
És ha jól emlékszek a sapi is!

Ja és Bogi szept. 1.-jén fordult oldalra és utána nap vagy másnap hasra...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


rohannom kell, jövök majd és teszek fel képet, csak annyit Zorrónénak, hogy ott leszünk és fellépünk Marcival a hordozósdivatbemutatón a szivárványos kendőnkkel:) úgyhogy találkozunk

lolka_zs
 
 


Sziasztok!

BORSIKA, BOGINAK NAGYON BOLDOG FÉLÉVESET! Kép

Most már megpróbálok visszaolvasni, vagy legalább a képeket megnézegetni, mert látom vannak és szépek! Igyekszem reagálni is, csak mostanában nem olt időm olvasni sem.

Ildikó és
Kép
gumimaci_1
 
 


Kép Tegnapi séta Kép fekvőtámasz

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:19-kor.

Kép
marcianya
 
 


:-(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2008.11.14 11:18-kor.

Kép
marcianya
 
 


MArcianya!

Megnéztem a videót!
De édes, ahogy mondaná! És hogy mindig mosolyog! És ahogy a végén sikított. tetszett neki ahogy átfordult, hm?

Bogi hasáról mostanában fordult a hátára. Viszont ő is előnyben részesíti a balra forgást, megy neki másik irányba is, de inkább balra fordul.

Marci nagyon ügyes, ahogy nyúl a játékokért...
:D
Most már tényleg hozok ide kávét és jövök.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?