Új privát üzeneted érkezett!

Orsi

Lili nem akarja a szájába venni a gyurmát?
Jó lenne kipróbálni, veszek majd.

Kata

ezt a hangszer-készletet hol vetted és mennyiért? ilyen csörgős dobot szeretnék én is venni.
Nemzetközi adózás? :shock:
Te nem mérlegképesre jártál?

A tescoban vannak jó játékok? Az az egyetlen hely, ahova el tudok jutni mostanában, és van játékból választék.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi

formabedobónk van. annyit csinál Olivér, hogy felvesz egy darabot, és elkezd szaladgálni vele. hiába mutatom, ülök oda mellé.

Lányok

olyan jó ez az időszak, hogy már ilyen nagy, minden nap tanul valamit, olyan aranyos. pl. ma mondom neki, hogy megyünk kezet mosni. indult meg a fürdőszobába, és húzta ki a sámlit, amire fel szoktam állítani, egyedül lépett fel rá. majd' megzabáltam. - ez ma volt először, hogy így magától tudta, mi az a kézmosás.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

Lili nem akarja a szájába venni a gyurmát?
Jó lenne kipróbálni, veszek majd.
A tescoban vannak jó játékok? Az az egyetlen hely, ahova el tudok jutni mostanában, és van játékból választék.

nem, Lili annyira nem rágcsálós
tescoban néha jók vannak, bár ez tescofüggő, a budaörsi jó, a veszprémi egy katasztrófa

én is szeretem ezt a kort, tényleg naponta tanulnak valami újat
Lili már a 3 szótagos szavaknál tart :D
pohárból iszik, villával eszik, ált. egyedül eszik, mindent mond, és kezd előjönni az egyénisége

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi

Te tartod a poharat, vagy fogja egyedül?
nekem tartani kell, mert a nyakába borul az egész.
viszont a jana vizet abból a sportkupakos üvegből issza :D :D
cumis üvegből nem nagyon kell neki a víz, de ebből jöhet :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni, a régiós hangszerkészlet, én meg tudom nyitni (esetleg másik böngészővel?).
Zsuzsi, én a régióban vettem, most nyílt itt egy. 3000 valamennyi volt a hangszerkészlet, jóval olcsóbb, mint a netes ár (pedig uaz a cég :shock: ) De van csomó féle változatban, én mindenképp akartam a xilofont.
Nemz. adózás az adótanácsadó utólsó vizsgája volt, a mérlegképest befejeztem nyáron. :lol:

Orsi, enyém gyerek még mindig ugyanannyi szót mond, mint eddig. Lehet hogy bölcsibe kéne adnom, ott jobban fejlődne. :twisted:
Gyurmát előbb dobom ki, mint kiszáradna! Ha visszazárom, nem szárad ki, ami meg a szőnyegen landol és szöszös lesz meg hasonló balesetek érik kidobom. Eléggé tud fogyni a gyurma is. :lol:

Lenne egy kérdésem: enyém gyerek sajtot enne sajttal. Este a főzeléket se ette meg, egy falatot se. Mivel ma az apjával volt, délben is azt evett (a húsleves után ette a sajtos kenyeret). Délután mandarint evett és kész, semmi vacsora. Tudom, hogy a sajtos kenyeret megette volna... de nem élhet azon! Ti mit csináltok, ha nem eszik meg vmit a gyerek? adtok mást?

dkata
 
 


Enyém Bálint is egyedül iszik pohárból, nem én tartom. De Ő már öregfiú! :lol: Amit én legjobban szeretek, hogy jön bekapcsolni a mosogatógépet, tudja a sorrendet, mikor mit kell nyomni, a mikrónál is, és Ő rakja a kávémba a cukrot, szépen "beleszámoljuk". (Aztán közösen is isszuk meg. :oops: Megőrül érte!!! :oops: :oops: :oops: )

dkata
 
 


zsuzsi73 írta:Te tartod a poharat, vagy fogja egyedül?
viszont a jana vizet abból a sportkupakos üvegből issza :D :D
cumis üvegből nem nagyon kell neki a víz, de ebből jöhet :D

egyedül, nem kell tartani. akkor borul, ha nagy hévvel kezd inni
és a füles bögre jobb, mint a sima pohár, stabilabban iszik belőle
sportkupakos nálunk is sláger, meg a szívószálas italok
cumisüveget sosem használtunk

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :D
nálunk vannak ilyen slágerkorszakok, amikor valami nagyon megy, más meg nagyon nem.
én ált. nem adok mást.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


számolás :lol: :lol:
eee deddő ááom néé ö ienc :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:(Aztán közösen is isszuk meg. :oops: Megőrül érte!!! :oops: :oops: :oops: )

enyémek meg megfogják a kockacukrot, ráteszik egy kanál kávéra és megeszik.
ez már szertartás apával

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Számolás: :lol: :lol: :lol:
Bálint imád számolni, mindent megszámolunk. Vagyis ÉN mondom, Ő mutatja. :twisted: De szépen csoportosít és válogat. :?
Én se adtam mást, éppen ezért gonosznak érzem magam, hogy éhesen feküdt le, és úgy bánt (megettem a főzelékét, akkor persze reklamált, elétettem, nem kellett...)...

dkata
 
 


Én is így ettem/ittam annak idején a kávés cukrot nagyapámmal :lol: . Bálint nem fogyszthat ilyen töményen cukrot. Bár barna, de akkor se. :lol: (Előbb-utóbb úgyis betömi, mielőtt észbekapnék... :lol: )

dkata
 
 


dkata írta: (Előbb-utóbb úgyis betömi, mielőtt észbekapnék... :lol: )

Lili sokáig nem látott kockacukrot. egyszer apához mentünk, én elmentem a mosdóba, apa telefonált.
Lili levadászta a kvgép mellől a kockacukros tálat, és elkezdte enni :lol: :lol:
de direktbe ő sem kap, csak a fiúk

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Milyen ügyes Lili! :lol:
Nekem is elmagyarázta ma este Bálint mit kér főzelék helyett: kezembe adta a babapiskóótát, mutogatta a kockacukrot meg a hűtőt (sajt és Túró Rudi forrás). Szegény gyerek így is sovány, én meg még éheztetem is. :cry: Azt nem értem még, hogy alszik ennyit, mikor annyit kávézik, mint én?! :roll:

dkata
 
 


Lili is kinyitja a hűtőajtót és mondja, úó, úóóó (ez a túrórudi), és is tudja, honnan jön

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi,
Köszi a tippeket, de végül nem is voltunk Pesten. Azért remélem, Mikulásig még sikerül beszerezni.

Andi,
Nagyon ügyesek voltatok, Te is és a fiúk is!

Hajni,
Megnöveled az Utrot és akkor a progi is rendben lesz :!: :!: :!: :!: Drukkolunk továbbra is!

Kata,
Gratulálok a vizsgához! Hogy-hogy ilyeneket tanultál, szakmát akarsz váltani?
Kajából nálunk csak A menü van :D Nem-igen adok mást enni, ha tudom, hogy egyébként szeretni szokta, amivel próbálkozom. Vacsora után nem sokkal szopizni szokott, gondolom, ha éhes maradt, akkor talán többet szopizik. Ebédre viszont két fogás szokott lenni és a másodikat megkapja akkor is, ha nem ette meg a főtt kaját. A második általában.gyümölcs vagy túró rudi, ezeket tuti megeszi. Mondjuk, ha nem evett rendesen, akkor inkább gyümölcsöt kap, de pl. tegnap pont nem kellett neki a rizottó és csak alma és banán volt itthon, de mivel szorulása volt azokat nem akartam adni, így kapott csoki nélküli túró rudit, az persze bement simán.

Zsuzsi,
A Tescoban sztem vannak tök jó ”hangszerek” és puzzle-ok fából. Balu mostanában azt szereti pakolgatni, nekünk van járműves és állatos. A könyveket is nagyon szereti és az építőt is: én összerakom, ő meg szétszedegeti és bepakolja a vödörbe.

Orsi,
Így számol Lili???? :shock: Nem semmi!
Én nem tudom rávenni B-t, hogy szívószállal igyon, csak összerágja, meg pakolgatni szereti. :?


Az én kicsi fiam ma tanult meg egyedül inni a pohárból. Jól megleptük vele Apát vacsikor! 8)

Csajok,
Az Alexandra online-on most 40%os akció van!

Kép
bandika
 
 


Kata,Orsi

de jó olvasgatni ezeket, amiket írtok. A számolást mivel gyakoroljátok? Játékkal, könyvvel? vagy mutatjátok?
Orsi, ha nem adsz mást, amikor nem eszik meg a vacsorát, legközelebb megeszi?
Én is próbálgattam már a szívószálat, de nem tudja szívni, borítani akarná magába a szívószálon keresztül :D :D

Bandika

köszi, akkor szétnézek a tescoban.

Kép
zsuzsi73
 
 


bandika írta:Orsi,
Így számol Lili???? :shock: Nem semmi!
Én nem tudom rávenni B-t, hogy szívószállal igyon, csak összerágja, meg pakolgatni szereti. :?

ez nem számolás :wink: pont ugyanolyan mondóka nekik még, mint bármelyik másik.
a 2-t olyan 2 év körül kezdik érteni a gyerekek, tovább meg még később. 4 éves fiúk 10ig értik is, amit mondanak. Tehát valóban számolnak.
de ez Lilinél csak mondókázás, semmivel sem több, mint a többi dal, mondóka, amit tud.

A szívószálra szerintem vagy rájön a gyerek vagy nem, Lili 1éves kora óta iszik, a fiúk meg 2 évesen sem tudták használni.

Zsuzsi :D
sehogy sem gyakoroljuk, felesleges. Majd alakul nálatok is később.
igen, ha nem adok mást, akkor nem vacsorázik v. ebédel v. bármi. Legközelebb ált. megeszi. (nálam akkor a köv. kaja is ugyanaz, mit otthagyott)
ha valamivel többször is lesre futok, akkor egy ideig kihagyom. (Lilipl. a zöldborsót nem eszi meg)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Gratulálok!!! :lol:

Anda!
Ügyes vagy, hogy így átvészelted a műtétet. :D Gondolom, hogy a fiúk mennyire hiányoztak, én biztos nem bírtam volna ki, hogy ne "kapjam"meg őket legalább telefonon.

Kata!
Gratulálok a vizsgádhoz! :D De tényleg, Te nem akarsz visszamenni tanítani?

Nekem is megvolt a szombati vizsga, szerintem nem lett rossz, de majd egy hónap múlva kiderül. Pénteken szóbeli. :)
Én is akarok venni gyurmát meg nyomdát. Gyurmából milyet érdemes venni? Mi az a duplo? :oops:

Kép
jud71
 
 


Nálunk szívószál első szülinapján került a kezébe, rögtön vágta a témát, azóta is szereti
Z is mindent megért és csinál (hozd ide benti szandit, utcai cipőt, ezt vagy azt a könyvet, dobd ki a kukába stb), mindent elmagyaráz az ő kis nyelvén. Marha jól kommunikálunk, néha attól tartok, hogy nincs elég motivációja a beszédhez........

Gyurma nálunk kari ajándék lesz, meg könyvek (Kistestvér születik, Játszik a baba állatkertben a baba - most tényleg még olcsóbbak az Alexandrán), meg vmi farmos nagy játékot szeretnék, mert a paci meg a boci meg a többi nyűgözi le legjobban a drágámat - erre ötlet? Ja meg normál nyuszimotorunk sincs - azt milyet ajánlotok?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

nekünk régóta van nyuszimotorunk, Olivér nem ül rá, csak maga mellett tolja. Ha ráültetem, leszáll, és tolja tovább.
Az a hagyományos nyuszis van nekünk, most még csak arról ér le a lába.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi,
Mindegy, akkor is jól hangzik, ha csak sorolja és nem igaziból számol! :lol:
Kanállal barátkozik már Lili vagy mindent villával eszik?

Jud,
Drukk, hogy meglegyen a vizsgád! Milyen szívás, hogy egy hónapig kell várni az eredményre. :?
Duplo: a Lego termékcsaládja, piciknek való építők és mindenféle figurák. Gyurma nekünk crayola van, piciknek való, jó puha.

Emma,
Sztem a Duplo tök jó farmos játéknak. A Tescoban pedig van egy matching puzzle, abban egy házikóba kell beletenni az állatokat, amik két darabból állíthatók össze. 10 féle állatka van benne, Balu még nem tudja összerakni őket, de együtt már jól eljátszunk vele.
Motor nekünk 3kerekű van, eddig inkább bent használtuk. Tud menni rajta Balázs, de azért elég instabil még, párszor már feldőlt vele.
Mikor mentek legközelebb uh-ra?

Kép
bandika
 
 



Kép
bandika
 
 


fúúú milyen sokat írtatok. :)

Hajni!
Nagyon ügyes Olivér ha már össze is rakja a duplot enyémek még csak szétszedik előszeretettel amit én összerakok nekik. :)

Kata!
A Wader autópályák tényleg nagyon jók nekünk is van egy az én fiam is autóörült.

Most nem tudom ki kérdezte de itt a Váci úti tescoban elég jó a kínálat játék ügyben a Pólusosban viszont kataszrtófa. Inkább úgy látom a nagyobb áruházasban jobbak ahol inkább kicsi a tesco ott kevesebb a választék.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szívószállal Olivér se tud inni. Azóta szeretne nagyon, amióta iszom az Isostart, mert azt mindig szívószállal iszom.

Orsi,
hű, a számoláson én is nagyon csodálkoztam, tök ügyes Lili! Az enyém még nem is beszél, nemhogy számoljon. Az apa-papa szavakon kívül semmit nem mond szinte. Már mondtam neki, hogy a Földön él, megtanulhatna vmi földi nyelvet... :lol:

Emma,
én is a farmos legokat akartam ajánlani neked, nekünk is egy ilyen van. Tehetnél fel tényleg pocakfotót! Ikerkocsit vesztek, vagy Zalán addigra leszokik a babakocsiról?
Ja, mi az a nyuszimotor? Nekünk csak sima 3 kerekű van, de olyanokat krosszozik vele! Száguld, mint állat! :lol:

Kata,
mi volt a szemészeten? Ikeában voltatok? Miket vettél?

Mi is voltunk a szemészeten, szinte már tökéletes a szeme, olyan sokat javult. Már csak egyszer kell visszavinni, remélem, akkor is minden ok lesz, és nem kell szemüveg! De Olivér elég kis nyávogós volt, szegény dokinőt ütötte-vágta! Nem nagyon szereti az idegeneket, Ő meg még hozzá is ért..., úgyhogy Ciluka kiborult! :roll: :lol:
20140901102739
 
 


Jud, köszi! :D

Zsebi,
tényleg? :D De jó! :D Ha má' nem beszél.... :lol:
20140901102739
 
 


Olivér beteg, el kellett vinnünk az ügyeletre! :( Annyira köhögött meg sírt, nem tudta abbahagyni!:( Úgy megijedtem, ilyen még sose volt! Ráadásul 39 fokra szökött a láza! Hörghurutja van és torokgyulladása. És még csak nem is bölcsis vagy ovis! :shock: :?
20140901102739
 
 


Hajni
hogy van Olivér?
Tényleg ütötte a szemészt? huh, az kínos...
Testvérkocsi valószínűleg kell majd, kb fél évre, ezért csak vmi használtban gondolkodom, tesóméknak van, ha esetleg addigra nem kell nekik, akkor az lenne a legjobb
Pocakfotó készült, de nagyon elfolyós, majd inkább a babáról teszek fel jövő hétvégén

Bandika
Z mindenki motorjára felül, nagyon tetszik neki a téma, már nagyon kellene neki saját

Köszönöm mindenkinek a tippeket, tetszenek ezek a játékok!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni!
Olivérnek jobbulást. Sajnos egy egy betegséget bárhol be lehet nyelni. :( Te meg vigyázz magadra hogy ne kapd el.

Szívószálas üvegből enyémek már rég tudnak inni én sima szívószállal megmutattam nekik hogy szívni kell (abból jön simán) aztán kapták meg a palackot amit azért rendesen meg kell szívni hogy jöjjön de nagyon szeretik.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


hajni777 írta:Olivér beteg, el kellett vinnünk az ügyeletre! :( Annyira köhögött meg sírt, nem tudta abbahagyni!:( Úgy megijedtem, ilyen még sose volt! Ráadásul 39 fokra szökött a láza! Hörghurutja van és torokgyulladása. És még csak nem is bölcsis vagy ovis! :shock: :?

jobbulást.
de ez a bölcsivel nem függ össze.
éjjelre kaptatok köhögéscsillapítót?

köptetőt én úgy szoktam, hogy reggel meg du. alvás után adom, este köhögéscsillapító

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok! :D

Amit még elfelejtettem leírni, hogy tegnap az ügyeleten volt egy Olivérhez termetileg, alkatilag nagyon hasonló kisfiú, csak folyékonyan beszélt. SZóba is elegyedtem az anyukájával, aki mondta, hogy a kisfiú 20(!!!!!!) hónapos! :shock: Képzeljétek, még a Shrek-et (pont az ment a tévében ) is úgy mondta, mint mi! Nem ám csak a szavak első betűit mondta, hanem folyékonyan, mondatokban beszélt! :shock: Az anyukája azt mondta, hogy 2 hónapja jár bölcsibe, azóta ugrott meg így a beszédfejlődése. Azt is mondta, hogy sokat ugyan nem járnak a bölcsibe, többet van otthon a gyerek.

Meg még al nem felejtem: csütörtökön/től a készlet erejéig az Aldiban nagyon állat síruhák lesznek (a képek és a leírás alapján legalábbis :roll: ) tökjó áron: kabát + kantáros gatyó összesen hatezervalamennyiért! :D

Emma, ZSebi, Orsi,
köszi az együttérzést! MA még nem volt lázas, csak hajnalban. NEm tudom, melyik a köptető, négyféle gyógyszert kapott: Mucopront, Sinecod, Spiropent, Ospamox - ez por, vízzel kellett hígítani. Ráadásul mind folyékony! Fecskendővel próbálom odaadni neki, de még így se sikerül maradéktalanul, mert sokat kiköp belőlük! Van vkinek hatékonyabb ötlete? :?:

A másik kérdésem: olyan rossz volt látni, hogy mindenféle beteg gyerekek odamennek a fiamhoz. Ölelgetik, megfogdossák a kezét... Vagy csak én vagyok ilyen háklis anyuka?:oops: :roll: Ráadásul volt ott egy kb. 10 éves korú kisebbséghez tartozó kisfiú, akinek az IQ-ja nem haladhatta meg Olivéréét, elkezdte rángatni a fém széksorokat - az anyja persze nem szólt volna rá -, az én kis lüke fiam meg utánozta, hiába mondtam, hogy ne csinálja, azt tartotta jópofának meg követendő példának. :? Mikortól tud szelektálni a gyerek, hogy mi a jó és mi nem? :?:

Na, túl sokat kérdeztem, biztos nem fogtok ennyire válaszolni. :roll: :lol:
20140901102739
 
 


Kata,
hol vagy már? Pesten ragadtatok? :lol:
20140901102739
 
 


Hajni
az Aldis sícuccot már én is kinéztem!
Én annyira nem lepődök meg, hogy van olyan 20 hónapos aki mondatokban beszél, körülöttem is volt ilyenre, nem is egyre példa

Sajnos az ilyen mutatványok viccesek a gyerekeknek... És z-nek is mondhatom, ha ő a fejébe vette, tutti, hogy nem hallgat rám.
Fel kell vennem és elvinnem a színhelyről mert sose hagyja abba az ilyeneket... és mikor felveszem sokszor sír és ütöget :( Én ettől vagyok totál ki........ Suttogóban klasszul leírják, hogy le kell fogni a kezét, szemébe nézni és határozottan mondani, hogy nem szabad, na ez nálunk nem működik.... Ja meg még egy panasz: ráfekszik a gyerekekre :roll: én azzal mentem, hogy szeretetből csinálja, de halálra rémíti őket, én meg szedem le és ég a pofám.........

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hajni, itt vagyok! :-) Olivér hogy van? És Te? Köszi, hogy hiányoltál. Én is azt mondom, amit Te, enyém gyerek nem beszél, de más dolgokban meg Ő az ügyesebb, pl. építés, meg kulcsozás (azért már azt is hónapok óta tudja, már a formaegyeztetős kulcsos házba is, pedig az nehéz!).
Jön a csimma! :lol: Többi cucc még nincs meg, jó hogy rendeltem, hogy ne egyedül jöjjön, oszt most a 3 atlétával jön. De jobb ha elküldi, mert ha bejön a hideg, akkor már itt lesz. :lol:

Má' nem tudom mikről írtatok, pedig most olvastam, tök béna vagyok, hogy 1 nap után se tudok visszacsatlakozni. Tegnap későn értünk haza, Ikeában vettem Bálintnak kisszekrényt meg csomó játéktárolót. Nagyon nem is volt időnk mást nézni sajnos, csak ezt célirányosan. De ez nagyon klassz, egész nap a szobáját szépítgettem, meg a fürdőszobát takarítottam, jó fáradt vagyok.
Kérdezte ma 1 barátnőm, mikor találkozunk, és képzeljétek, jövő hét péntekre van leghamarabb időpontom... :oops: Minden napra becsúszik valami, ezért nem haladok a takarítással se. De nagyon szuper, hogy nem kell tanulni többet. :lol:
Tényleg, mi a nyuszimotor?!

Ja, szemüveg maradt, az eggyel kisebb kicsi lenne, ez ugyan picit nagy, de majd belenő a feje, meg veszek neki sportszárat. :lol: De nyugodt vagyok ezen a téren is, és szépen hordja. Imádom a fejét!

Zsuzsi! Mivel én matek szakos vagyok, mindent megszámolok... Olyan szinten, hogy ez az egésznek hanyad része, hány százaléka, stb... :oops: Úgyhogy Bálint ösztönből minden egyforma dolgot mutat sorban és meg mondom a számokat. Ez a "számolás". Később majd alakul tovább, de számolni is az életben tanul a gyerek szerintem. (Ádám 6 évesen tudta az összes oszthatósági szabályt...)

Jud, szívesen visszamennék, de a bruttó bérem 144000 Ft, és elvették az összes juttatást is. Én ezért a pénzért hátrányos helyzetű és nem túl jó képességű gyerekeket (is) oktatok/vagyis oktatnék. Tanítani és velük lenni imádok, de nem úgy akarok minden nap hazajönni, hogy csak csend legyen itthon és zombi a fejem. Éjszaka pedig készülni az órára, javítani, dolgozatot tervezni + olyan munkák, amiket muszáj (pl. pályázat). Sokan azt hiszik, a tanítás jó móka, megtart az ember pár órát, korán otthon van és ott a sok szünet. Nos, a sok szünetben is be kell járni a suliba, táboroztatni kell, ami akkor 24 órás szolgálat, és iszonyú felelősség. Tanítottam már olyan 6. osztályban, ahol a gyerek elővette a bicskát...(és akkor még csontra kezdő voltam :roll: )...
Szóval, ha nem reformálják meg rendesen az oktatás (és nem fogják), én megint pályaelhagyó leszek, mert szeretném épp ésszel és anyagiakban bővebben felnevelni a gyerekeimet.
Bocs, hogy sok voltam. :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


hajni777 írta:Mucopront, Sinecod, Spiropent, Ospamox - ez por, vízzel kellett hígítani.

Mikortól tud szelektálni a gyerek, hogy mi a jó és mi nem? :?:

ne haragudj Hajni, de ezen hangosanf elnevettem :lol: :lol:
majd ha leérettségizik, akkor tud :) egy 1.5 évestől iylet ne várj el :wink:
jó móka, hangos, és mindenki rájuk figyel :) ezeket nem kell felvenni, fog még ezer ilyen dolgot csinálni, és ha felhúzod rajta magad, csak neked rosszabb.

ezt mind a 4 félét beadod neki?
tényleg nem piszkálás, de nem is érdekel, hogy mit kap a gyerek???
Mucopront: pl. helyből 2 év alatt ellenjavallt - épp tegnap néztem, mert Máté azt kapta, amúgy köptető - hurutos köhögésnél adják
Sinecod: 3 év alatt nem adható - nem ellenjavallt, hanem nem adható -, amúgy száraz köhögésre való, de te hurutost írtál, arra ellenjavallt, egyébként görcsoldó és a hörgőkre hat
Spiropen: hörgőtágító - asztmásoknak szokták adni
Ospamox: antibiotikum (amoxicillin). Mire kapta azonnal ezt???

szóval nekem ez marha soknak tűnik, ahhoz képest, hogy nincs láza - OK, hogy volt egyszer 39, de az nem indokol semmi ilyen hadviselést.

jah, beadásra a fecskendőnél nincs hatékonyabb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma,
Olivér is ugyanezt csinálja: ha nem tetszik vmi üvölt, majd miután fölvettem elmagyarázni neki a dolgokat, üt-vág! JA? és mostanában már a körmeit is mindig belém mélyeszti... :? SZólj, ha ki tudtad nevelni belőle! :lol:

Kata,
Akkor tökjó, hogy fölmentetek kicserélni a szemüveget!:lol: Muti, miket vettél Bálintnak! Az a bénaság, amit freemailen küldtem, tök véletlen. Néhány vadidegennek is elküldtem akkor, basszus, tök ciki! :twisted: Utálom az ilyen hülyeségeket, csak vmit félrenyomtam! :twisted: Azé' nem apróval írtam, mert az én sose látom elolvasni! 8) :lol:

Orsi,
kielégítetted tudásszomjam! :lol: De akkor most mit adjak neki? :roll: :lol: De télleg, az eszem megáll, hogy ilyen ostoba volt a doki, én nem vagyok orvos, honnan tudjam, mi lenne a jó?! :twisted: Az antibiot meg akkor 5 napig kell már adnom, hogy ne legyen ellenálló vele szemben? Amúgy ma csak néha köhögött, de olyan rossz volt, mint egy kisördög, úgyhogy én már gyógyultnak nyilvánítom! :D
20140901102739
 
 


Hajni! Szemüveg: :lol: :lol: :lol: De legalább megnyugodtam, hogy tényleg nagy, de a kisebb az kicsi. :lol:
enyém gyerek is hasonlóan viselkedik, akkor ez sem kirívó. :lol:
Ma volt itt a védőnő. A 8. védőnőm Bálinttal (jó, hogy Ádámmal 1 se volt :lol: ). Azt mondta, hogy "hát ennek nagyon örülök, hogy még szopik!" A következő mondata ez volt: "Katika, és mikor akarja leszoktatni?" :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll: Mé' nem maradt otthon, vagy ahol eddig volt?

Egyébként nagyon zaklatott vagyok egy "ügy" miatt, a fenti megnyilvánulásom még nem ennek hatása alatt íródott, de ha nem múlik a kényszer, holnap megosztom veletek, bár nem ide tartozik.

dkata
 
 


Kata

remélem ma már nem vagy olyan zaklatott.
Az ikea miatt nagyon irigyellek. Miért csak Bp-en van Ikea?
Én csak Olivérrel tudnék felmenni, akkor viszont vinnem kell ugye a babakocsit, s így nem tudok annyit cuccolni. Pedig amúgy beférne az a pár dolog az autóba.

Hajni

jól van Olivér mára?
én is ismerek egy kislányt, aki 1 évesen már mondta a nevét, meg állatneveket sorolt fel.
Aztán emlékszem 15 hónaposan Olivér cumijára mutatott, és mondta, hogy "ott a boci" (boci van a cumiján)

ilyen a nyuszimotor

Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni :D
igen, az antibiotikumot nem szabad abbahagyni pont amiatt, amit Te is írtál, azt add végig.
Szerintem köptető kellene csak pl. rhinatiol, az adható csecsemőkortól, ha nagyon köhög és éjjel nem tud aludni, akkor kérj köhögéscsillapítót - valamelyik tussin robi v. sedotussin, ami recept nélkül kapható.
és ahogy írtam, köptetőt csak alvás után, amikor hosszabb ébrenléti periódus van, akkor kapjon - szerintem reggel és du. alvás után-, és éjjelre köh. csillapító, ha zaavrja a köhögés az alvásban.

szerintem a két hörgős szer elég erős, ilyen tünetnél én nem adnám. Ha asztmás lenne vagy kruppos az más téma, de itt nem erről van szó.

Kata :D
szerintem bármi is a téma, meghallgatunk.

(jah, Lili is még mindig szopik... kaptam érte 2 édes megjegyzést ill. volt egy vitám a mammutban miatt. )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, Orsi!
Azért ez olyan durva hogy egy anyát aki táplálja a gyermekét megszolják ezért még ha öt éves lenne akkor azt mondom oké de egy másfél évest miért ne lehetne szoptatni eszem megáll. Bár azok után hogy nekem a védőnő mondta hogy apasztani kellene a tejemet mert nem normális hogy ennyi van min lepődöm meg.

Emma!
Nézd meg ezt az oldalt sok farmos játék van rajta Abrick néven fut a márka mi ebből ettünk tűzoltóállomást a fiamnak és babaházat a lányomank . Olyan mint a dupló csak fele annyiba kerül szép kivitel.
Legutóbb láttam a tescoban is a farmosat.

http://209.85.129.104/search?q=cache:KG ... =firefox-a

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni!
Nem beszéltél azóta a saját gyerekdokival? Csak mert írtad, hogy az ügyeleten voltatok. Szerintem sokszor gáz amit ott elművelnek. Én sem adnám be ezt a rengeteg gyógyszert, inkább beszélnék a saját dokival is.
Bár remélhetőleg már minden Ok Olivérrel.

Kata!
Jaj, nem számonkérés akart lenni, remélem nem úgy vetted. Csak érdekelt, hogy visszamész-e tanítani, mert Te nekem olyan igazi tanárnősnek tűnsz. Én is tanár (is) lennék papíron, de soha nem gyakoroltam ezt a hivatást iskolai kereteken belül, tehát kvázi én a főiskola után azonnal pályaelhagyó lettem. :oops: Főként az általad is felsorolt okok miatt.

Kép
jud71
 
 


Kata,
na mi az az ügy? (kíváncsi smile :-) )

Zsuzsi,
jópofa a nyuszimotor! :D Kika sokfelé van már, ott is van egy csomó jó cucc.

Orsi,
köszi a tanácsot, nem is adom neki tovább ezeket! Rhinatiol meg van is itthon, tök jó! Mi szóltak be a Mammutban? Hihetetlen! :twisted:

Zsebi,
de jó, hogy föltetted, ezen az oldalon van targonca! :o :lol: (Nálunk az mindent visz! ) Duplóból nincs.

Jud,
felhívtam a saját dokinkat is, de csak gyirsan elsoroltam neki a gyógyszereket, igazából nem vártam rá választ, mert nem látta a gyereket. Meg egyfolytában arról beszélt, hogy biztos a füle fáj, hiába mondtam, hogy tuti nem. Na, mindegy, pénteken jön.


Emma,
ezt még a múltkor kinéztem, szerintem tökjó ötlet:
http://www.kekpanda.hu/category.php?bid=OLM076
20140901102739
 
 


Hajni

köszi, megnéztem a kikákat, valóban van BP-n kívül más városokban, de hozzánk a legközelebb a bp-i van sajnos.
De jó neked, hogy kimegy a dokitok. A mienk a pénzért se jön. Sőt ma mentünk a 15 hós oltásra, és ott se volt. A védőnő meg azt mondta, hogy a helyettesítő dokival inkább ne adassam be az oltást, mert ő a saját gyerekének biztosan nem adatná be vele.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
hány kilométerre laktok Pesttől? Nem Szegeden lombikoztatok? Mert ott biztos van Kika.
Nekem eleinte tök fura volt, hogy egy csomó ember van, aki még sose járt a fővárosban. Ezzel akkor szembesültem először, mikor a szereplőim lefotózkodtak a villamossal, mert még sose láttak olyat. Pedig mégcsak nem is az USA-ban lakunk, ahol tényleg nem csoda, ha az ember nem jár Washingtonban pl.
A dokinkat eleinte én is nagyin utáltam, aztán rájöttem, hogy sokkal rosszabbak is vannak. Most meg már egész jóban vagyunk. Nekünk megmondta, hogy csak akkor jön el hozzánk, ha kifizetjük a bérét. Én mondjuk jobban szeretem a tiszta beszédet, mint amikor azon kell gondolkodnom, hogy vajon eleget adtam-e, nem túl keveset, nem túl sokat...

Már alig van a vödör savanyú káposztából, nem bírom abbahagyni... 8) :lol:
20140901102739
 
 


Hajni

én sokszor jártam Bp-en, ennek ellenére nem ismerem ki magam.
A másik, Olivér óta nem vagyunk annyira rugalmasak, bár már vele is voltunk 4-szer 3 napos kirándulásokon. meg megyünk decemberben is Gödre.
Nincs Szegeden Kika.
Hát, én is sokkal jobban örülnék, ha kijönne a doki és szívesen ki is fizetném. A mi dokink a maszek rendelőjén sem ad időpontot, tehát ott is várni kell órákat.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
remélem, nem értetted félre! :lol: Szemét dokitok van! :twisted:
20140901102739
 
 


Hajni

dehogyis!
Amikor Thaiföldön voltatok miket adattál be Olivérnek?
Az ismerősömék mennek, pici babával.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
:lol: Semmit! Ha nem esőerdő-közeli helyre, hanem túrista-övezetbe mennek, akkor oda nem kell. Persze vannak ajánlottak, de szerintem felesleges. Irigy vagyok az ismerősödékre! :D
20140901102739
 
 


Orsi,
képzeld, a Rhinatiol is 30 hónapostól van! :shock: De most csak azt kapta meg az antibiotikumot.
Nem mesélted el a Mammutot...

Zsuzsi,
már egy csomószor akartam mondani, hogy nem tudom, tudod-e, hogy a Hippnek és a Humánának is vannak joghurt-desszertjei. Ugyanolyan üvegesek, mint a bébiételek. Ugyan cukrosak, de ezek legalább finomak, nem úgy, mint amit a múltkor ajánlottam, a dobozos Humana. :roll:

Kata,
megoldódott?

Melcsi, Katyerina, Zsuska hol vagytok már???
20140901102739
 
 


Hajni!
Ha már targonca nézd csak

http://toystore.hu/f_info.php?mod=find& ... 2480c3d&m=

Katyerinának írtam pü-t de nem jelzett és az ikresen sem jelentkezik. Nem tudom mi lehet vele. :(

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: