Új privát üzeneted érkezett!

Árnika!
Proluton Depot nevű szurit kapok.
vovanda
 
 


ani! nagyon edik a babak, Jazmin kis tunder, Szabi meg jo kis krapek, hat a napok hamar telnek, ha apa nincs itthon, eleg nehez a kozlekedes, mert a 3-ikon lakunk lift nelkul, de maskulonben jol meg vagyunk, gondolom ti is,sajna tejcsi ugyben most is csak kb 180-200 ml van naponta. mi is kb 3 orankent eszunk nappal, ejjel ki birjak 11-tol kb 3-ig vagy fel 4-ig, asztan jon a 3 ora

vanda! szep a pocid es ne izguly nagyon jol latszol, a babakat majd jovo szerdan meretem, mert itt szerdan merik oket es mult szerdan a babakal voltan kontrollon a korhazban es a heten pedig en kel kontrollra menyek, de mivel mar novik ki a rucikat nyugot vagyok hogy nonek :wink:

arnika, timi! ha bele fer holnap, dobok par kepet

na puszika, mert jon a kaja ido

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


kincs! en tegnap kaptam az onkormanyzatol egy levelet ahol kozolik hogy a babaknak ultetnek egy-egy fat es infokat kuldtek a moshato pelusokrol, minden jot irtak rola, csak aszt felejtetek el hogy menyibe kerul... nalatok menyi?

kozkivanatra dobok par kepet

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 

 
 

ani: Jázmin baba olyan tüneményes!
moni: A te babáid is fantasztikusan aranyosak.
gyors helyzetjelentés: Pirikém szórakozik velem. Holnap vagy holnapután talán kezdhetem a következő lombikot, de már shortom lesz.

szmet
 
 


moni: Tünemények. Így kívülállóként a fiad hasonlít rád nagyon.
De a lányka is egyszerűen tüneményes.

szmet
 
 


Sziasztok

Most csak gyorsan, de muszály írnom :lol:

Móni AKAROM őKET, :wink: :lol: olyan édesek, nem lehetnének enyémek,?? sok sok sok puszmákot küld nekik Árnika néni :lol:

köszi, feldobtad napomat és hogy érdemes küzdeni tovább

majd jövök még, puszi mindenkinek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Szió!

Móni édesek az ikrek!! lehet őket szeretgetni! :)
Mosható pelus több kategóriában létezik, én amit szeretnék abból a külső1700ft ebből 4-5db kell ,a belső 1400ft ebből 18-20db..vannak kombináltak (külső belső egyben) ez 2100..lehet +betétet is venni az 400ft (éjszakára több pisi fér bele)...azt mondják 6hónap után megtérül az ára,főleg ikreknél :wink:
Vannak szépek,extrák azok kicsit drágábbak
Vendég
 


Sziasztok!

Elöljáróban én is dobok Minimanómról egy képet:
Kép

Ani, Móni! Nagyon tüneményesek, gyönyörűek a babák!!!!! :D :D

Kincs, mosható pelusokról már én is hallottam, de nem ismerek senkit, aki próbálta volna. Kíváncsian várom a tapasztalatokat :wink:

Vanda, te milyen szurit kapsz?? És miért? :shock:

Rólunk: Egyre pocifájósabbak vagyunk :( . Az a baj, nem nagyon akar büfizni a drága, meg a kakik is nehezen jönnek, és ha levegőt nyel szopcsi közben, utána kínlódik egy jó darabig... És akkor sír keservesen. A héten még kísérletezünk az Espumisannal, de veszek egy olyat is, amit ti írtatok, hátha jobban beválik. Egyébként szépen gyarapszik (kopp-kopp-kopp)
Móni, te üvegből adod nekik a tejcsit?
mazsi02
 
 


Mazsi!
Progeszteron tartalmú szurit kapok, itthon nem is lehet kapni, gyógyszerfutár hozza Ausztrából. Azért kell, hogy a babák minél tovább bent maradjanak. Az országban csak Nyíregyházán használják, ott nagyon jók vele a tapasztalatok, heti egy ampulla jár.
vovanda
 
 


arnika! mi az hogy neni???? :roll: at adom a puszokat, orulok hogy fel dobodtal kicsit, ep tegnap mondtam a ferjemnek hogy 10 inszemet vagy lombikot is meg ernek a babak, remelem minel hamarab e is fogol babazni, mert az bizti hogy fogol :D

szmet! koszi, altalaban nem szoktak mondani hogy hasonlit ram a fiacskam, de orulok hogy valaki igy veli :D

kincs! koszi, ma kuldtem e-mailt az onkormanyzatnak hogy irjak meg hogy menyibe kerulnek ezek a pelusok, itt egy csomagban van 15 pelus+15 betet+3 bugyika, most van anyi pelusom hogy eleg kb 5-6 honap, de ha nem lenenek dragak ezek a pelusok biztos meg erne, te mikor dobsz valami kepeket?

mazsi! igen uvegbol iszak a tejcsimet, sajna most megink kevesebb van kb 150 ml, ma a vedono mondot valami port hogy vegyek a gyogyszertarbol hatha tobb lesz, nagyon edi a kis manod, nalunk sincs mindig bufi, plane Michelle nemszokot, biztos szegyelos kislany :D , es o is szokot nyoszorogni, de nem sokat sir, remelem el talalod mivel tudsz manodnak segiteni

vanda! en is szedtem progit, de nem szuri volt, itt is egyesek elenzik, de szerintem jo volt, eleg sokaig birtuk egyut (35+5).

voltunk ma merni a babakat es Michelle 3500 gr, Mattia 3800 gr, nagyon orultem hogy ilyen szepen nonek, bizti nem eheznek mert 2 het alat, Mattia del szedet 750 gr es Michelle 600 gr.

na puszi mindenkinek

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Szépen növögettek!
A szuri szerintem is jó.

Mazsi!
Szép a babó!

Csajok!
Van egy eladó fenyő fésülködőasztalom! Érdekel valakit?
vovanda
 
 


Móni!
Nagyon édesek vagytok!Látszik,hogy jó húsban vannak!Mi most szenvedgélünk az evéssel,és már orvoshoz is kellett vinni Jázmint,mert nem volt hajlandó enni.És ráadásul még a fogára semm lehet fogni,mert még nem jön.Nem akarom elkiabálni,de ma már többet evett.

Mazsi!A te babád is Hurka Gyurka! :D Gyönyörű!

Kincs!Téged felhívlak,ha lesz időm.Szóban gyorsabban el tudom darálni a mondandómat! :wink:

Kép
ani0227
 
 


Hali!

Jó Ani hívj!
Jázmin nem akart enni :((((, mit mondott a doki???
pusz!

Lányok hétfőn debiben leszek, ki akar talizni??
Vendég
 


Próbálok új vonalzót felrakni

Kép
mazsi02
 
 


Valami nem stimmel :?

Kép
mazsi02
 
 


Na?

Kép
mazsi02
 
 


Kincs!
Megdumálhatjuk a hétfőt, elvileg ráérek.
vovanda
 
 


mazsi! nagyon edi kis mazsi a furcsi utan :wink:

ani! sajnalom hogy Jazmin nem eszik, lehet mar el kezdet fogyizni, talan modellnek keszul, ez volt nalunk az elejen es most meg Michelle kezdi kopdosni a tejcsit, remelem csak valami 1-2 napos "vicc" nalatok is meg nalunk is

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


moni: Hogy szalad az idő. Hihetetlen, hogy már 1 hónaposak Michelle és Mattia. Olyan édik. Én is akarom...

szmet
 
 


Hali!

Vanda Moni privit írtam!
Vendég
 


Kincs!
Biztos, hogy jó a hétfő, Pasi is itthon lesz. :lol:
vovanda
 
 


szmet! igen, nekem sem jon hogy el higyen hogy mar 1 honaposak a babak es hogy menyit notek ez alat :wink:
szivbol kivanom hogy minnel hamarab te is babazal, ha lehet kettovel

kincs! valaszoltam

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


sziasztok!

kincs!árnika!segítsetek!voltam szerdán terhelésen és ma mentem az eredményért.kicsit megdöbbentem,de rájöttem hogy más referenciatartomány,mint az előzőleg mérteken.szóval az eredmény:
0 perces glükóz:4,0 mmol/l ref:3,3-6,0
120 perces glükóz:3,9 mmol/l ref:nincs a papíron
0 perces inzulin:11,00 uU/ml ref:2,60-17,00
120 perces inzulin:6,00 uU/ml ref:nincs a papíron.

szerintetek ez most mit jelent?jót vagy rosszat?lehet,hogy sok a gyógyszeradagom?még időpontot kell kérjek a doktornőhöz,és remélem minél hamarabb kapok.tanácstalan vagyok.nem értem az eredményt... :shock:

remélem mindenki jól van!?

móni!mazsi!egyszerűen gyönyörűek a kicsik!csoda szépek!tudnám őket imádni az biztos!de remélem hamarosan már nekem is lesz kis pindurim...?vigyázzatok magatokra és a kicsikre! :D

Kép
timé&tati
 
 


kértem időpontot.november 10. délelőtt 10 órára kell menjek.még most elég korai időpontot kaptam szerencsére!

Kép
timé&tati
 
 


Hali!

Timi nincs sok időm, de sztem nem rossz az eredmény. A cukrod a kiindulási értékre tér vissza .
Sztem bizti nem sok a gyógyi adagod, kell még fogynod?? Hipózni szoktál?
Vendég
 


sziasztok!

kincs!köszi a választ!remélem én is hogy jó az eredményem.hát igen még egy pár kilót le szeretnék adni,de nem olyan sokat.mi az a hipózás?valami pcos gyógymód?vagy mi?várom válaszod!köszi szépen.remélem kiskincs jól van!?és persze te is. :D

többiek?merre vagytok?hogy vagytok?

Kép
timé&tati
 
 


Sziasztok

Timi ezen a mértékegységen meglepődtem :shock: nem ott voltál ahol együtt ugye??
Szerintem nagyon jó az eredményed :P de biztosat majd a dokinő. Majd írj, jó, hogy mit mondott.
A hipózás egy rosszulét: szédülés, gyengeség, remegés, hányinger. ( brrr nagyon rossz) az alacsony vércukor szint okozza.
A babócád szerintem már nemsoká kopogtat. :)


Kincs, Vanda holnap ok. Ha marad pár órám, azt megoldom egy kis vásárlással :wink: :lol:

Nagyon nagy a pangás mostanában erre????? :roll:

Úgy tetszenek a babák, kitaláltam hogy csinálok egy bölcsit-ovit és hozzátok hozzám babákat. :lol:
Móni, Ani nincs kifogás Ti is. :lol:

Ani Jázmin evése rendeződött??

Móni mikor jössztök haza??

Marejke eltüntél, remélem minden ok. terhestünetek???

Maci Te mikor kezdessz??

Mazsi vonalzód azért nem sikerült, mert nem jó linket akartál bemásolni. Gyere Te is , és mesélj milyen az élet Attilával. :)

jelentkezzzzzzzzzetek

nagyon szép idő van, használjátok ki, pusz

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Szia Árnika!! Én pontosan nem tudom hogy mikor kezdem el ujra de vagy január vagy február!!És te veled mi ujság van? Én is remélem hogy Marejke jol van !!! Mindenkinek jo pihizést!!! :)
maci30
 
 


Sziasztok!

Látom holnap taliztok. Mennék én is, de nem hiszem, hogy tudnék... A kicsi 2 napja nagyon nyűgös. Mindenesetre, ha valaki küld egy időpontot, meg talihelyet, meglátjuk.

Anyukákhoz lenne egy újabb kérdésem. Ti adtatok teát pár hetesen a piciknek? Az egyik orvos azt mondja, csak anyatej, a másik szerint kell egy kis kamilla. És anyukám is nyüstöl vele. Ő meg köményt mond. Na most akkor??? Eddig csak tejcsit kapott, ma kapott pár korty kamillateát, és szívesen fogadta.

Kép
mazsi02
 
 


Árnika, Maci, köszike jól vagyok, csak nem írogattam mostanában inkább olvastalak titeket.
Pénteken voltunk a második ultrahangon, minden rendben volt, 1 cm-esek vagyunk és már pulzál a kis szive, olyan jó volt látni.
Hányingerem az megvan természetesen, mandarin és gyümölcsjoghurt a menü nálam :) más nem igazán esik jól.

Mazsi, Ani, Móni, nagyon édik a babák, növögessetek ügyesen, cupppp a hasijukra :)

Kép
marejke
 
 


Mazsi!
A babának 6 hónapos koráig elegendő KIZÁRÓLAG az anyatej. Sem vízre, sem egyéb pótlásra nincs szüksége. Ezt nem én mondom, hanem a WHO (Egészségügyi Világszervezet).
Ha felmész a www.kismama.hu-ra (már ha időd engedi) vagy a www.lll.hu-ra rengeteg infót találsz a szoptatásról. TE igyál sokat (napi 2-3 litert) hogy rendesen legyen tejed. Nem a kaja számít, hanem a folyadék. Priviben küldök telefonszámot meg talihelyet, ha még van valami, csörömpölj.
vovanda
 
 


ja, majdnem elfelejtettem:
marejke: növögessetek szépen:-)
vovanda
 
 


mazsi: A köményről már én is hallottam.

szmet
 
 


Én nagy dilemmába vagyok, megint begyulladt a fogam ugyanúgy mint az első lombiknál. És nem tudom hogy belemerjek e vágni így hogy gyökérkezelik a fogam.
Üldözz a balszerencse rendesen.
Ja és ezt még tetőzi hogy a 41.napban vagyok még mindig nem jött meg. :(

szmet
 
 


Köszi csajok :wink:
Ha minden jól megy, ott leszünk.

Szmet, szerintem előbb kezeltesd a fogad, ne bajlódj vele később.

Kép
mazsi02
 
 


timi! bizti jok az eredmenyek, bar en nem vagyok jartas, de valami aszt sugja :D

arnika! az ovi nagyon jo, de csinald itt a kozelben ha lehet :lol: (vicceltem) talan februarban megyunk haza, de meg semmi sem bizti, nov 18-an vehetyuk ki a konzulatusrol a keresztleveleket, aztan mehetunk, de attol fug mikor kap apa szabit...

orulok hogy ma taliztok ... en is akarok dicsekedni a babakal :wink:

marejke! ugyik vagytok, gondolom hogy oda voltal meg visza mikor lattad a kis sziv verest

maci! koszike

mazsi! en is nagyon sok helyen aszt olvastam amit irt vanda a tearol, ha van tejcsid az meg add mindent minimanonak

mamik! szerintetek nalunk mehet a tea/viz mivel majdnem csak tapit eszunk? meg kerdezem a dokit szerdan, de azert szeretnek meg par velemenyt, koszi elore is

csajok! ha valaki ra er es jar mondjuk tescoban, meg nezitek legyszi ha van MELLIN 1 (800 gr) baba tapszer es hogy menyibe kerul, mivel 3 het mulva jon anyukam es ha olcsob mint itt mondanam neki hogy vegyen egy csomot, most kb 4 napig eleg egy doboz, de ahogy nonek kevesebbet tart es meg erne be vasarolni, de csak ha nem terhelek senkit

nalunk nagyon pocsek az ido :oops:, kerek egy kis napsutest toletek :wink:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Táp mellett nyugodtan adjál nekik vizet. Én nem vagyok túlságosan tea-párti, bár Manó magától nem kérte, mai napig főleg vizet iszik akkor is, ha van előtte más innivaló. A fogdokink szerint meg ez tök jó.
vovanda
 
 


Sziasztok


Mazsi úgy örültem hogy jössz , utána meg....... :(
Bár sajnos még nem próbálom, de nekem a véleményem hasonló, mint Vandának és Kincsnek a szopiról.
Szép az új vonalzód.

Móni mondtam kifogás nincs!!!!!! :twisted: idejárnak és slussz! :lol:
Én ígérem nézek neked tápiárakat és megírom, de másmilyen nekik való márkájú nem jó????
Első unoka nézés lesz??

Ani?????

Vanda , Pasi Én is hallottam a tengeralattjáróról :lol: :lol: :lol:
Pasi kezd el összeállítani menüt nekem!!

Marejke jó érzés volt ugye megnézni - no ez hülye kérdés.
A csajok (bár nem szabad ilyet :wink: ), de colát mondanak rosszullétre, prószáld ki hátha. - vagy most olvastam, hogy még kifejezetten felkelés elött egy-két szem keksz is elkergetheti vukkot.
De átvállalom szivesen, de csak hasonló okból.

Maci töltődj, pihizz és huncutkodjatok Apával sokat :)

puszi mindenkinek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Vovanda, köszike, növögetünk :)

Árnika, bárcsak te is megéreznéd minél hamarabb ezt az érzést, már nagyon megérdemelnéd, annyira szorítok neked, nagyon várom már a pillanatot amikor beszámolsz a jó hírről.

Moni, nagyon jó volt látni a picit, annyira várom már a következő ultrahangot. Megnézem neked a tejport.

Kép
marejke
 
 


Sziasztok!
Hát, sajnos.... Elkezdtünk készülődni, de itthon maradtunk (pedig a közelben lakunk) Kezdem tehetetlennek érezni magam. Nem tudom mi lehet a gond, ha ébren van Kismanó, szinte mindig sír, gyakran annyira, hogy alig kap levegőt :( Már mindent próbáltunk, de alig akar büfizni, és a kakikért is úgy kell imádkozni.
Szóval sajnálom, hogy lemaradtunk a taliról, pedig már szívesen dumcsiztam volna veletek élőben. Az idő is olyan szupi volt pedig. Na de egyszer hátha...

Marejke, szépen növögettek :wink:

Kép
mazsi02
 
 


Sziasztok!

De jó nektek!Taliztok! :D :(

Én kezdettől fogva adok nekik vizet,és mai napig szivesen fogyasztják.Mi is inkább tápszeresek voltunk,vagyunk.De azt olvastam,hogy a tápszeres babáknak nincs feltétlenül szüksége vízre,mivel a tápszert is vízzel készíted.De én adtam etől függetlenül.Viszont volt,hogy az elején már teáztattam őket,mert vasat kellett szedni,és volt egy kis szorulás.A Mecsek teát ajánlották,és minden további nélkül elfogadták.Most már minden-ivók vagyunk.Imádják a Hipp-es teát,de attól óv minket a védőnő,de imádják.Azt mondja felesleges kalória.Van benne valami,de jó látni,hogy isznak,így legalább több folyadék lemegy egy nap.

Jázmin már jobban van.Kaptunk egy kis vitamint,és már jobban eszik.Nem tudjuk miért volt ez a sztrájk.

Kép
ani0227
 
 


Mazsi!
Nem feltétlenül fogod megtalálni a sírás okát. Manó nekem kb. 3 hónapos koráig iszonyatosan sírós volt, aztán mintha kicserélték volna. Túl kell élni ezt az időszakot. Egyébként ha nagyon ordít, nyugodtan próbálj meg vele elindulni sétálni. A legtöbb babát a babakocsizás megnyugtatja, és ha nem, az utcán az üvöltése is kibírhatóbb. Azzal meg, hogy ki hallja, ne foglalkozz. Amíg hízik és nincs se láz, se egyéb tünet, nagy baj nem lehet.
vovanda
 
 


arnika! igen elso unokak, gondolhatod hogy alig varjak mar hogy lasak oket, ovi jo lene, de ...

ani! orulok hogy jobban van Jazmin, lehet egy kicsit fogyozot :D de ra jot hogy nincs neki suksege :lol:

mazsi! sajnalom hogy siros minimano, nalunk is neha Michelle sir eleg keservesen es nem tudom miert ??? olyankor mintha a hasra fektetes segitene :roll: es mikor nem megy a kakilas es kemeny szegenykenek a hasija neha segitek neki a homerovel, nem szivesen teszem, mert szeretnem ha magatol menne, de kb egy szer egy heten meg teszem, utana megy magatol, majd mikor megint nem megy segitek neki

vanda, ani! a vizet mikor kene adni a babaknak? kaja utan, vagy a 2 kaja kozt, esetleg este mielot le fektetem oket? (az nalunk kb 11kor van)

mamik! az ejel nem kertek kajat (altalaban 3 korul esznek) es en is el aludtam, ha meg ilyen tortenik koltcsem fel oket? vagy reggel (fel 7 korul) adjak nekik tobbet enni? vasarnap ota ra altak kb a 4 orara, ha nem esznek ejel felek hogy talan keves lesz??? :roll:

na puszika!

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Kaja után nyugodtan kínáld meg őket, ha szomjasak, fognak inni. Éjszaka ne ébreszd őket, és reggel alapból nem kell emiatt többet adni. Ha éhesek maradnak, azt jelzik. Mivel híznak szépen, rájuk lehet bízni nyugodtan, hogy esznek -e éjjel, vagy sem.
vovanda
 
 


vanda! koszi, szerintem el mehetnel gyerek orvosnak, pont ezeket mondta ma a doki bacsi :D

ma Michelle - 3800 gr, Mattia - 4100 gr, nagyon szepen nonek :D, csak Mattiaval el kel menyek sziv orvoshoz, a doki mintha nem halota volna tisztan a szivecskejet, remelem csak o nem halot valamit jol :roll:

puszi

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Nem mehetnék el dokinak, csak én egy babával ezeket már végigaggódtam.
Ami a babó szívét illeti: általában teljesen ártalmatlan dolgokról van szó. Manónál is hallottak enyhe zörejt, 2 hónappal később nyoma sem volt.
vovanda
 
 


Ja és voltunk dokinál. Méhszáj zárt, a babák kb. 600 grammosak. :lol:
vovanda
 
 


vanda! ugyesek vagytok :D igy tovabb
igazad volt, ma voltunk a sziv orvosnal es nincs semmi baj, ujra kel majd menni ha Mattia 4-5 eves lesz (de csak a nyugalom kedvert) eleg alaposan meg vizsgaltak es uh-ot es EKG-t is csinaltak.
az ejjel papaltak, sot Mattia 1 oraval hamarab ebret hogy ehes mint ahogy szokot :roll:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Ez még sokáig változó lesz. Az alvás elég érzékeny téma a legtöbb babánál. Nekem pl. Balu mostanában kezdte stabilan átaludni az éjszakát, de ha változás lesz körülötte, megint ébredni fog.
vovanda
 
 


vanda! van 2 ismerosom akinek sosem ebredtek a babaik ejszaka, este 9-tol reggel 9-ig aludtak, na ez mazli, ha Balu ilyen ebredos tipus remelem az ikrek nem hoza hasonlitanak, mert ha el kezdenek ok is es Balu is... nem nagyon lennek a helyedben, nekem szerencsem van hogy reggel fel 7-kor apa eteti oket es igy nekem sikerul aludni
neveket mar talaltatok? vagy meg keresgeltek?

tobbiek? mindenki pihizik vagy nagyon sokat dolgoztok?

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?