Új privát üzeneted érkezett!

Böbi, mindegy mi volt 2007--ben, nálad is a 2006 számít.
Annyi a táppénz, mint a Gyás volt, ha az jóval több, mint a gyed, akkor megéri. Nekem nagyon megéri.

Igen, a gyed-et most felfüggesztették, mert veszélyeztetett terhes vagyok. Ez az indok. A vetélésem miatt simán kiírt a dokim, de szerintem egy kismamát mindenki kiír, ha akarja.

A homlokmérővel meg az a bajom, hogy odateszem a homlokra, és 38-39 fokig más színüek lesznek a skálák, ki kéne találni, hogy melyik a legsötétebb vonal, ami nem könnyű...
pumuklii
 
 


Sosem volt még lázas, se oltás után, se semmikor :)

Én is táppénzen vagyok, én a napokban kapom majd az első pénzemet :lol: Apa meg GYES-en van :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gyors bekukk!Suliban voltam,aztán rohanok a képekért!Aztán a doki!
Remélem lesz időm a táblin módosítani és feltenni!ma hazautazunk,de majd átküldöm az ottani gépre és akkor tudom ott is csinálni.4 napig pihi lesz!!!

Betegeknek jobbulást!

annus11
 
 

 
 

Sziasztok!

Jó sokat termeltetek 1 nap alatt...

Vucuska, Sz.Eszter!
Szuper a fotó! Már olyan kis formásak. Kiváncsi leszek nekem 18-án milyen lesz a 4d-n. Nagyon várom már!

Szofi!
Nem felejtettem el az élőflórás joghurt témát. 2 véleményt hallottam erről: a nődokim szerint lehet enni naponta egyet, mert jó ez emésztésnek, nem lesz székrekedésed stb., viszont a védőnő szerint kerülni kell a terhesség elején a kefírrel egyetemben a tejsavbaci miatt...igazából én sem értem, mert a neten nem olvastam arról hogy ártana, ráadásul én is imádom mind2t...szóval én 2 naponta bizony 'bűnözöm'.
Ha mindenkire hallgatnék, akkor kvázi minden tiltott lenne...én néha bizony zuhanyzás helyett kádban fürdök ( max. 10 percet), tegnap ettem sajtot is...nem hiszem el hogy ha mértékkel csináljuk ezeket, akkor ez árthatna. Szerintetek? Lehet, hogy 'ellazázom'?

Anita!
Nem raktál még pocakfotót! Tegyél fel! Kivi vagyok! :)

Szdori!
De jó, hogy csatlakoztál te is! Üdv a májusiaknál! Javítsuk a statisztikát! Én sem 'fórumoztam' soha ezelőtt, még névtelenül sem. Tök fura volt követni az elején, de belejössz. És ahogy Annus írta, tényleg jó dolog, hogy más kismamikkal beszélhetsz, mert ritka hogy van más terhes is a környezetedben.

Eve, Annus!
Írjatok majd hogy mi volt! Drukkolok!

Pumukli!
Maja jobban van?

Kép
mozza
 
 


Kapott 1 kúpot, most megint alszik. Lázon kívül semmi sincs, majd holnap a dokinő megmondja mi ez.
Férjem vett fülbedugós lázmérőt, 9300 volt, remélem ennyiért beválik.
pumuklii
 
 


Böbi, most látom, hogy Panndival egy cipőben jársz táppénz ügyileg, hasonló korú a két baba.
Panndi! Nem tudod véletlenül, hogy 2006 vagy 2007 számít neked alapul?

Hogyhogy Apa van gyes-en? Munka mellett lehet ilyet? Nem csak részmunka esetén?
pumuklii
 
 


Böbi!
Nekünk olyan a homlok mérőnk,hogy digitális.http://www.dimarson.co.hu/products/product_32.html
Ez a tipus van nekünk.Bevállt,de egy kicsit pontatlan,ha merül az elem.
Pocakfotót tudom ígértem,már készen van.Csak anyumék van a gépen.MAjd elhozom.
Drukk mindenkinek aki ma megy dokihoz!!!!!!!!!!!!!!

Szép napot!!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Hoztam pár képet Grétiről! Kép Kép Kép

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok, na bekukk, aztán meló ezerrel! :D

Dóri, Mozza, még én sem fórumoztam soha, de nagyon tetszik, örülök, hogy így vagyunk egymásnak. Valaki mindig tud válaszolni a kérdésemre, és sokat számít, hogy egycipőben járva bátorítjuk egymást.

Mozza, drága vagy, köszi az infót. Szerintem Te csinálod jó, én is igyekszem "lazázni". Nekem az orvosom is azt mondta, ne hallgassak senkire, semmire, csak csináljak mindent úgy, ahogy jól esik. Ok, nem eszem a nyers húst meg a camambert sajtot két pofára, nem iszom kettőnél több KV-t, heti 1dl vörösbornál többet, no cigi, és no tűzforró víz, de ennyi elég is a restanciákból! Eddig még minden elméletnek találtam követőit, és ellenzőit is, meg lehet bolondulni... :lol: Közben meg ha mindent betartasz, akkor is lehet beteg a babád, és ha mindenbe beletojsz, akkor is lehet egészséges. :shock: Éljen az arany középút! :D

Anita, hogy Gréti milyen tündéri!!! Most persze azonnal lányt akarok!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


pumukli: 2006-os.
A gyermek egyéves kora után napi 8 órában lehet dolgozni a GYES mellett, amit apa is igényelhet :wink:

Gréti nagyon szép :)
Vendég
 


Köszönjük a dícséreteket!
Panndi azt szeretném kérdezni,hogy Zsófi nálatok hogy van anyakönyvezve??Zsófi vagy Zsófia.Csak azért,mert nekem tetszene a Zsófi,de a Zsófia már nem annyira.
Egyszerűen nem jutunk nevezőre apával.Meg mióta dolgozik,kedve sincs ilyenekről társalogni,mindig fáradt.
Csak az a fura,mikor eldöntöttük hogy Gréti Gréta lesz,az olyan természetes volt.Most meg az összes név valahogy olyan idegen,nem tom értitek e.De a Marcell is,valahogy nem tudom elképzelni,de egy nevet sem.Lehet igaza lesz lánykámnak és marad a pici egyszerűen Kistesó. :D
Olyan nehéz!!!!

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok, csak egy gyors bekukkra van időm, aztán melóhegyek, meg be kéne végre jelenteni a főnökeimnek, hogy nem az evéstől gömbölyödöm... :D :D
Tegnap voltam védőnéninél, minden rendben, de a vérnyomásom elég alacsony, csak 99/56 volt... Van valakinek hasonló gondja? Aggódjak? :shock: :shock:
Anita, a kiscsajszid egyszerűen csodaszép, annnyira aranyos!!! :D :D
Szofi, sok sikert az uhun, aztán hozz képet!
Csináltam egy új vonalzót, ezen sokkal jobban látszik, hogy már majdnem a felénél tartunk... :shock: :shock:

Kép
zsüci
 
 


Panndi, napi 8 órában? Ez teljesen biztos, nem csak részmunkaidőben? Ez jó!! (persze hogy 2009- re ebből mi lesz még, uhhh...) :? :?

Na, dugulok. :D
zsüci
 
 


zsüci, tuti :)

Zsófiának van, mert nekem a Zsófi nem tetszik. Van egy ilyen dilim, hogy a lánynevek végződjenek a betűre :lol: Így komoly, ha doktor, jogász, újságíró, tanár, vagy bármi lesz, akkor lesz egy komoly neve, viszont jól becézhető :)

Nálunk, ha lány lesz, akkor Petra, Anna, Nóra nvek közül lesz valamelyik a befutó.
Vendég
 


Érdekes amit a joghurtról írtok, bár ezt én még eddig nem hallottam.
A penészes sajtokat igen, de bár én imádom, régebben a párommal Tv-nézés közben nassolgattunk is néha sajtot, de mostanában elképzelni sem tudom, hogy egyek belőle.
Én úgy vagyok vele, hogy kis mennyiségben igazán nem árthat semmi, hiszen azért a gyomorsav csak lebont mindent.
Persze nem cigizem, és én egy korty alkoholt sem fogyasztok, bár nálam ez a természetes, még bulikon sem szoktam soha, de szerintem a babának is jobb, ha nem stresszeljük végig azt a csodás 9 hónapot.
Viszont ma megyek a dokihoz és újra bekukkantunk kis Pocaklakóhoz :lol: :lol: :lol:
Ma delután még beszerzek egy új pendrive-ot, úgyhogy most már lesz róla kisfilmem is :lol:
Már nagyon várom, de még sok van addig vissza, mert csak este 8-ra megyek.
Drukkoljatok légyszi!!!!!!!!!!

Kép
bema
 
 


Na megjöttem a dokitól!
Nov19én megyek AFPre,majd nov 27v 28án a 18.heti uhra!!!Megvizsgált és megnéztük uhval is a Maszatkámat.Rögtön mondta h jó nagyra nőttünk :lol: Ezt már a méhem nagyságánál megjegyezte :lol: Aztán láttam ahogy dobog a pici szive.De kivételesen épp pihent,de kicsit bezörgettünk akkor intett h oké,mostmár hagyjatok :lol:
Képet kivételesen nem kaptam,de hasi uh lévén nem is látsott vmi jól...még le se mérte,gondolom nem is nagyon tudta volna,azért nem egy hiper gigantikus uhja van :wink:
Ja és felít vmit vaspótlásra...vmi Fer...?????sajna nem tudom kiolvasni :oops: ...szóval most próbálom kinyomozni,aztán legrosszabb esetben felhívom :lol: Vki nem tudná esetleg beazonosítani? :roll:

Szóval minden oké odabenn!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Te jó ég! 3 napja nem voltam köztetek. Sok a munka, sajnos a stressz is. :( Most is csak bekukkantottam, nincs időm olvasni, pedig jó lenne nem lemaradni rólatok! :(

Drukkoljatok, holnap reggel megyek a 12. heti uh-ra, olyan régen nem láttam a manómat, remélem minden rendben lesz. Néhány napja nem tudok aludni úgy szúrkál, fájdogál, nyílall a hasam. A védőnő megnyugtatott, hogy ez természetes. Ja és világ életemben azt hittem hogy A RH pozitív a vércsoportom, közben meg kiderült a vérvételen hogy RH negatív vagyok, így ellenanyagot is kellett szűrniük. Apuci tuti RH pozitív. Tudtok erről a dologról valamit? Egy kicsit meglepődtem!

Látom gyarapodtuk újra, olyan jó érzés, hogy egyre többen vagyunk! Gratula nektek is! :wink:

Puszi és szép napot mindenkinek! Ígyekszem a jövőben visszaolvasni titeket! :)

Kép
csadra
Piliscsév
 
 


Annus!!
Gratula a nagy babához!!
A vaspótló neve ferrofolgamma ,Grétivel én is szedtem.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Zsüci az én vérnyomásom is alacsony nagyon.Nekem azt mondták ne aggódjak!
Panndi a Petra és az Anna még nálunk is listán van.Mi lesz belőle nem tom.

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Annus, ez jó hír :)

Én majd csak 26-án megyek dokihoz, jó messze van.
Vendég
 


Én is szedtem ferrofolgammát, de csak az utsó trimeszterben úgy emlékszem. Ahogy rossz lett a vasam, nekem amúgy is az szokott lenni.
pumuklii
 
 


Üdv!

Van olyan is, hogy Ferrocomp. Én nem szedtemilyesmit, csak együtt élek 2 nagymamámmal... :) De nem tudhatjuk sztem, hogy mi az, mert a "ferro" vasat jelent... Így sztem minden vastablettának a nevében vhogyan előfordul... :)

Jobbulást, és remélem, baválik a hőmérő!

Nálunk is hasonló korú a baba, de nekem kb. (sztem) ugyanannyi lenne a táppénz, mint a GYED. Gondolom, ez az eredeti fizetés nagyságától is függ... És, hát, pedagógus vagyok.... :)

Hajrá a vizsgálaton! Az olyan érdekes, hogy mindenki mennyire várja, hogy bekukkantson a babóhoz. Na nem, mintha én nem várnám, csak érdekes. :)

Nagyon helyesek a fotók! :) Azt hiszem, most Samu után én is kislányt szeretnék, csak, hogy egyensúly legyen. De mi majd csak 6,5 hónap múlva tudjuk meg... :) Na, azért nem leszek szomorú, ha kisfiú lesz, akkor sem. :)

Azt hiszem, lassan majd jó lesz közölnöm, hogy nem megyek vissza jövőre dolgozni... Nem nagyon fognak örülni...

Na jó, befejeztem. :)
Vendég
 


Kösz csajok!
Hát lehet a ferrocomp lesz ez...na majd a gyógyszertárban bizti segítenek.Nekem azért mondta mert mondtam h én már nem szedem minden nap a vitamint,és azt mondta h akkor legalább ezt szedjem.De lehet akkor egy darabig még sűrűbben szedem a vitamint...aztán meg jöhet a vas!

annus11
 
 


A Gréti név nekem is kedves, nővérem lánya is Gréti, azaz Margaréta.
Gréti tündér a képeken.
pumuklii
 
 


Na lányok én szerintem mára búcsúzom,mert nemsoká jön apa.Vacsizik,aztán megyünk a papám köszönteni,mivel Imre.
Holnap lehet csak doki után jövök,mert délelőtt vásárolnom kell,bár nem sok mindent kapok itthon.
Drukkoljatok nekem holnap!!Elöször talizok a dokival is.
A Gréta tényleg egy gyönyörű név.Jól lehet becézni is.
Tényleg??Akinek már van babája,az mit vesz mikulásra,karácsonyra.Tudom még messze van,de nem akarom utolsó pillanatra hagyni.
Ti mitvennétek egy 9 éves kissrácnak??Tesómnak jövőhéten lesz a szülinapja!Segítsetek!!
Annus én inkább a vitamint szedném,nekem a vas rettenetes székrekedést csinált anno.

Szép estét!!

Drukkolok mindenkinek aki holnap megy vizsgálatra.
Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Gréti nagyon szép kislány. Anita, te állsz mellette, amikor a lovon ül? Ha igen, akkor Te is bájos vagy!!! Holnap írj a doki után!

Én is csak az uccsó harmadban szedtem vasat. Annus, arra figyelj, hogy az első pár napon székrekedésed lehet tőle és attól se ijedj meg, ha sötét színű lesz! Még több zöldség, barna kenyér és minél kevesebb csoki segít.

zsüci, nekem 90/50 a vérnyomásom, be is van írva nagybetűkkel a kiskönyvembe, de semmi aggasztó nem történt eddig, még csak el se ájultam. Én ezért is nem mondok le a kávéról, mert a kávétól felmegy 100-ra! :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Pumukli, Majának jobbulást kívánok! Sajnos nálunk is volt olyan, hogy nem vették be a lázcsillapítót (pedig egyébként dugni kell előlük a gyógyszereket!). Én hütőfürdőt készítettem, és azzal általában lement a láz, legközelebb pedig már ismét bevették a gyógyszert is. :o

Annus, nagyon örülök, hogy minden rendben volt!!!!

Szofi,örülök, hogy ma is jó volt a vérnyomásod!!! Drukkolok az ultrahanghoz!!

Csadra, neked is drukkolok, remélem minden rendben lesz!!

Gréti, tényleg egy igazi kis tündérlány!! :):)

Zsüci, terhesség elején gyakran alacsony a vérnyomás, szerintem ez nem gond, csak könnyebben elszédüsz!

Megjöttem az ultrahangról, na most mondhatom, hogy végre igazán megnyugodta, és nagyon-nagyon boldog vagyok! :):)

Láttam az én kis drágámat, és hihetetlen, de pont olyan, mint egy nagy baba, piciben :D Jó sokáig, csak a kis hátát és popóját láthattuk, mert úgy befészkelt háttal a hasamban, azután némi hintáztatás után felébredt, és (én ezen el is bőgtem magam) megtörölte a kis szemét. Minden kicsi lábujját megszámoltuk, láttuk a két agyféltekét, a 4 szívkamrát, az orrocskáját, a nyakiredőt, minden a legnagyobb rendben van! Majd rakok fel képet is. Ja és láttuk a fütyijét!! :)
Hazaérve ismét nagy öröm ért, képzeljétek a kisfiam (4 éves) várt az ajtóban, karján egy konyharuhával, és behívott, hogy " Fáradjanak be, hölgyem és uram" :) Beléptünk a párommal és egy gyönyörüen megterített asztal várt, az asztalon bor és gyertya, a tányérokon melegszendvics. Mindez a nagy (11 éves) és a kisfiam müve. Úgy meghatódtam, hogy ismét elbőgtem magam. :)

Szép estét!

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Akkor nagyon szép napod volt ma!
12+2-n már látták a füytijét :-) Akkor lehet mi is elkapjuk jövő héten 12+6-tal.
pumuklii
 
 


Evemma, tök jó, hát ez szuper!!! Milyen jó is lehet a nagy család!

Anita, szeretnék a Zsófia mellett védőbeszédet tartani, ugyanis én is így vagyok anyakönyvezve! :D Senki nem szólít így, természetesen, 95%-ban Zsófinak hívnak, vagy valami másképpen, pl Szofinak, Szofijjának vagy Zsónak, Zsókának és ez is előny, mert sokféle módon lehet becézni! De mint HR menedzser, amikor szép csinosan bemutatkozom, akkor örülök, hogy nem azt kell mondanom, helló, Szabó Zsófi vagyok, hanem azt, hogy "Üdvözlöm, Szabó Zsófia". Szóval sezrintem jó, ha egy név komoly nős, a becézése kislányos, és sokféleképpen lehet variálni! :D
Csadra, megy a drukk, na most nincsen időm többet írni, de majd holnap!
Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Annus, van még Ferrograd Folic, ami kevésbé korszerű, mint a...gamma, de pl. én csak a Ferrograd-ot tudtam szedni, attól nem volt hányingerem.

Hú, lányok, átfutottam, amit írtatok, jó sok, meg kell hagyni:)

Zdori üdv itt! :) Jó, hogy jöttél.. :)

Majának jobbulást kívánok!

Évamama, de jó, már a nemét is láttátok!

Gréti is tündérke!

Én bevallom, nem bírtam idegekkel tovább, és elmentem 4D-re, azaz 12 heti vizsgálatra a hepinethez, mert már a munkámra sem tudtam úgy koncentrálni.. És megnyugodtam, a gép 12+4 hetet írt ki a méret alapján, én 11+6-ot számoltam, de ezek szerint szép nagy.:) 6.06cm, és a nyaki redő 1.3 (azt mérte másodszor, először nehezen tudtam bevenni, és az egyik pozícióvban 0,8 volt. Szóval határértéken belül van.:) A BPD 18mm. Ezek szerint tényleg rosszul mérte az én dokim a múltkor. Ő minősítete vissza terhességem egy héttel, amire mondtam, hogy fizikai lehetetlenség, nem voltunk együtt a párommal....

Teszek képet: Kép Kép
vanni
 
 


Hát lányok nem bírom megállni,hogy ne nézzek be hozzátok!!
Apa késik,aminek nem örülök,mert már rég papiék kéne lennünk.
Böbi,én lennék az,de minden vok csak bájos nem.Sajna soha nem voltam magammal megelégedve,szeintem nem is leszek.Sokszor kérdezem a férjem,hogy ilyen rusnya banyának hogy is születhetett ilyen álomszép kislánya??
Évi nagyon örülök,hogy minden rendben!!!!De jó hogy már azt is tudják hogy kisfiú!!!Remélem én is megtudom holnap!!!De jó lenne.
Lányok! A vonalzóm szerint mindig szerdán van a hétfordulóm,de a védőnő szerint csütörtökön.Pedig szerintem is szerda.Ez az 1 nap sokat számít az AFP-nél???Mert dec 1-én kell mennem,ami hétfő.Én azon a hét szerdán töltöm a 17 hetet.Attól jó eredmény jön ki????
Szofi nem is tudtam,hogy ennyiféle becézése van a Zsófiának!Amúgy nekem tetszik,meg kicsit olyan mint a GRéta.Nőies,mégis lehet kislányosan is becézni.
Már csak apukával kell átrágni,de nem sok időnk van beszélgetni.
Sőt szerinte sokat netezek.Na de egésznap kettesben vok Grétivel,egy felnőtt sincs körülöttem.Azért jó beszélgetni néha.

Szép estét!!!

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni!!!
Nagyon cuki a babád,örülök hogy nálatok is minden ok!!!!
Én is akarok majd később 4d uhut.Remélem azért apa is vesz ki egy szabadnapot majd. :D

Puszi

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


http://www.4dultrahang.info.hu/
Szerintetek ez milyen hely???Ezt néztem ki,csak még nem tom hanyadik héten kéne.Grétikével nem voltam,de most is szerintem csak 1x megyek.
Na tényleg dugulok,ma szófosásom volt.Nem hiába nem néz felém a kutya se. :D

Jó éjt!!!!!!!!!!!

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Szerintem nem számít az AFP-nél pár nap, én valószínű csak a 17. héten fogok menni.
Vendég
 


4D-re meg karácsony előtt szeretnénk menni valamikor, a 20. hét környékén :D
Vendég
 


Anita, a Párod jófej!!!! :-)

Évi, ez olyan megható!! Nagyon büszkék lehettek a fiúkra!

Én a 30. hét környékére tervezem a 4D-t, Gyönggyel töbször is voltunk, de ott volt már olyan az arca, mint amikor megszületett. Most költséget kell csökkenteni, nem úgy megy a bóóót, ezért csak egyszer megyünk.
Vendég
 


Sziasztok!

Régen írtam, de olvaslak azért Titeket!

Jovana, Mónika és Sziszkó nagyon sajnálom ami történt. Biztos vagyok benne, hogy amíg itt vagyunk pocakosan be fogtok jelentkezni, hogy: IGEN, sikerült!!! :o Kitartást, egészséget!

Tegnap voltam UH-on. 35 mm a baba, mozgott és vert a szíve. Valahol most fogom fel, hogy mi is a helyzet. Eddig Aliennek hívtam a könyvekben talált illusztrációk alapján. De most már Embergyerek lett a drágám. :)
Úgy megkönnyebbültem, jó volt látni, de tényleg!
Legközelebb november 18-án megyek a kórházba a Down-os szűrésre. Leveszik a vért is az ingyenes kombinált vizsgálathoz.
14 hetesen gondoltam elmegyek egy 4D-re. Hátha látszik már, hogy világoskék vagy rózsaszín. Addig várok a nevek ízlelgetésével. Bár vannak már favoritok. :D

Néhány témát ragadnék ki!



Étkek: Hát bevallom őszintén én mindent eszem. A penészes sajtot eddig sem szerettem, az nem jelent veszélyforrást. :) Én már jóelőre elmentem toxoplazma szűrésre. Átestem rajta, így nem tartok a nyers hústól (nem eszem nyers húst persze, de úgy hallottam, ha csak "dolgozol" vele az is okozhat problémát), nyers tojástól. A felvágottban szerintem meg vannak főzve a cuccok. Sajnos mostanság csak a "szemét" kajákat kívánom és egyáltalán nem étkezem egészségesen. Továbbra is van émelygős napszakom, de evés hatására elmúlik. :D

4D: A 4D Genesisről én is jókat hallottam, nem kísérletezem oda megyek! Aranyosak voltak, rászánták az időt a családra... :D

Császár vs. természetes szülés: nem tudom még magam egyik táborba sem elhelyezni. A környezetemben hamarabb gyógyultak a császárosok. Nem vágnak izmot, nem olyan az egész, mint régebben volt. Azért nekem az erős lenne, hogy a 4 kg feletti babáknál az anya dönt. Nem én végeztem el az orvosit.

Abortusz: a környezetemben egy fordult elő, akkor maximálisan megértettem az anyukát. Én azt vallom, hogy az anyáé és a párjáé a döntés joga.

Ruházkodás: még mindenbe beleférek, nem híztam, jóllakott óvodás a termetem, de azért reggel már látom az "édes dudort".
Veszek lassan egy bandázst, ami csak melegítésre szolgál majd egyelőre.

Munkahely: Szerencsém van, mindenki nagyon jól áll a hírhez, bár már kb. egy hónapja tudják. Vizsgálatokra szó nélkül elengednek. Tudom, hogy törvényileg el kell engedniük, de azért valljuk be nem mindenhol valósul meg.
Pumukli: lesz bónuszfizetés, úgyhogy januártól én is jól keresek. :D Valahol örülök is, hogy kiszállok a bankvilágból. Ebben a gazdasági helyzetben... (ez már szállóige :) )

Egy másik kis élet születését is várom. Talán még emlékeztek, hogy kiskutyát kerestem. Ez a vesszőparipám,bocsánat! :D . Kb. 3 hét múlva meglesz az alom, januártól csatlakozik hozzánk egy maflácska kutyus. Így talán könnyebb lesz a várakozás, hosszú lesz az itthonlét a baba érkezéséig.

Puszi mindenkinek! Mit szólnátok egy babavárós fórumozós találkozóhoz?

Eszter

Kép
salt&pepper
 
 


Nem is írtam, de képzeljétek, tegnap volt először, hogy valaki észrevette, hogy terhes vagyok, pedig nem mondtam. SZóval ezek szerint már látszik.

A képek szupik mind, de most nem sok időm van netezni. Igazság szerint én még mindig állandóan fáradt vagyok. Holnap ráadásul megyek egyetemezni, statisztika órám lesz, szóval azért kell koncentrálni. Nem tudom, írtam-e, de 24-én meg szakvizsgázom, szóval tanulnom kéne. Tünci ebben a hónapben emiatt heti háromszor megy csanába. Szerencsére szereti, mert amúgy biztos lelkiismeret-furdalásom lenne. De muszáj, mert ha itthon van, egy szót sem tudok tanulni. Mikor alszik, akkor főzök. Igazság szerint megírtam mellette a szakdogát simán, mikor aludt, de akkor még többet aludt, és neki még nem kellett feltétlen főzni. Most meg azért mindennap kell valamit csinálni, és egy csomó idő elmegy vele. Na mentem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Panndi

Azt hiszem mégis számít a pár nap, mert amikor az Apor a pocakomban voolt, az orvosom nagyon számolgatott melyik napon is menjek. Az AFP eredmény akkor nagyon jó lett. Idézem a védőnőmet: Ilyen AFP-t festeni sem lehetne jobbat. :) Olyan büszkék voltunk . :)
Én 4D-re kicsit később szeretnék. Nem sokkal. :)

Anita
Egy nap nem hiszem , hogy számít azért.
9 évesnek sajnos nem tudom. Apor mindjárt 1 éves és építőkockát és dömpert veszek neki. A keresztelőjére kapott csúszdát. :)

Vanni
Na jó, hogy kiderült hogy mi az igazság, bár Te eddig is tudtad. :)

Évi
Valóban nem semmi, hogy már tudod is, hogy kisfiú. Én az előző babánál a 20. heti genetikai sima uh-on tudtam meg, hogy fiú. Az orvos azt mondta a férjemnek, azért még ne menjen örömében a kocsmába. :lol:
Neked a 3. babád? De jó! Mi is szeretnénk három gyerkőcöt biztosan.

Csadra
Ne aggódj, az első babánál nem szokott gondot okozni, de a másodiknál nagyon oda kell figyelni. A sógornőmnek voltak gondjai a második babával. Ezért is vették ki korábban 3 héttel, de nem lett vérszegény, semmi baj nem történt.

Bema
A sajtoktól most én undorodom, kivétel az egyszerű krémsajttól, aminek nem sok köze van a sajthoz.

Mozza
Szó sincs lazaságról. Azt hiszem a mérték a fontos.

Pumukli
Nem értem ezt a gyed dolgot. Most akkor mit kapsz? Táppénzt? És mit vesznek alapul? Nekem hogyan lesz, maradok gyeden? Fogalmam sincs.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Pumukli

Te nem voltál végig otthon Majával? Vagy hogyan éri meg a táppénz jobban?
Én 2007-ben máj.ig dolgoztam. Utána táppénz a szülésig, aztán Tgyás és most GYed. Szerinted? :)

A betegeknek jobbulást!

Évi
Valóban aranyosak a gyermekeid, büszke lehetsz rájuk!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Azért azt hozzátesszem, hogy az AFP amúgyis megbízhatatlan vizsgálat, szóval különösebben engem Zsófinál sem izgatott az eredménye, most sem fog :wink:

Épp azon gondolkodtam, hogy én ellennék UH vizsgálatokkal az egész terhesség alatt, azt is csak azért, hogy láthassam a babát. De engem az integrált teszt eredménye sem érdekel, úgyis a mi babánk, bármi is jön ki.
Vendég
 


Panndi

Ügyes vagy! Kitartást a tanuláshoz!

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Jaa, meg úgy tudom, AFP-t a 16-20. hét között kell levenni, akkor csak nem számít egy nap :)
Vendég
 


Na húzok vissza tanulni, Apa ma kimenőt kapott, Zsófi alszik, semmi sem hátráltat :roll:
Vendég
 


Panndi

Igazad van. Mi is ez az integrált teszt? Ez a Down szűrés?
Ezekkel nem vagyok tisztában, mert Apornál nem érdekelt. Csak AFP volt, az uh és egyszer 4D. Most sem érdekel ennél jobban. Én bízom a kisbabámban. Még most sem hiszem el. Ez a szoptatás jól megtréfált. Hétfőn végre megyek orvoshoz.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Aham, nálunk ingyen van a kórházban, és a dokim erősködött, hogy csináljuk meg, hát elmentem. De Zsófinál nem volt ilyen, meg ha rajtam múlt volna, most sem lett volna.

Na tényleg megyek, mert bukás lesz így ebből szombaton :roll:
Vendég
 


Jaa, én nagyon szerettem volna még a szoptatás alatt teherbe esni ám... :wink:
Vendég
 


Megjöttünk az UH-ról, bekukucskáltunk picit, nagyon édes volt a Babó, egyszer integetett is :lol: Bár az igaz, hogy rögtön utána üzent hogy már fellőtték a pizsit, mert jelentőségteljesen hátat fordított, és többet nem is fordult már felénk. Viszont így láthattuk a gerincét + a doki még a bordáit is, de mi abból semmit sem láttunk.
61 mm volt, és 11+6 napnak mondta.
Jövő héten valamelyik nap délelőtt kell bemenjek a kórházba, mert a tarkóredő méréses UH-t ott csinálja.

Viszont a vérvételről nem beszéltünk, így most nem tudom, azt nem reggel kell levegyék, vagy ennél a vérvételnél nem számít az éhgyomor?

Amúgy három képet kaptunk, de mivel hátat fordított a Drága, így csak olyat tudok mutatni, de szerintem így is nagyon édes :lol: Kép Kis Pocaklakó

Kép
bema
 
 


Jó reggelt Kismamik!:)

Zdori, megkérdezhetem, hogy miért csak 6,5 hónap múlva tudjátok meg, hogy milyen nemű a baba? Megkérded az orvosod, hogy ne árulja el?

Vassal kapcsolatban, hát, embre válogatja, hogy melyiket bírja, de állítólag van valami összerágós is, és 2 havi adag 3ezer ft, nem vészes az ára, állítólag az sokkal jobban felszívódik, és nem okoz székrekedést, Lehet, hogy majd kipróbálom. Egyébként minednkismami szed vasat előbb utóbb, vagy a vérviszgálat eredményétől függ?

Én ma megyek védőnőhőz először, és jövő héten vérvételre először, én még nem tudom hogy áll a vasam.

Anita, csinos vagy nagyon! Szuper, hogy tettél képet!

Farkas, én ellőttem a 4D-s lehetőséget, mert nem akarok többet költeni. igazából sima 2D ultrahangot kértem, ami csak 7ezer ft lett volna, de rábeszéltek ott a vizsgálóban, hogy orvosilag többet ki lehet mutatni 4D-vel. Aztán mikor kérdeztem, hogy vajon milyen nemű, akkor azt mondta, hogy nem mondja meg, mert ilyenkor kétesélyes, mert ha van is a lába között valami, az lehet, hogy a szeméremajak. Gondolom szerette volna, hogy menjek ismét. A saját dokim meg tudja majd mondani 2D-vel is, azaz az UH-val, ami mindenhol van, hogy milyen nemű, ugye?

Bema, teljesen egyforma a babánk a 11+6-ra:) Na, majd meglátjuk születéskor... Hú, jókésőn dolgozik a dokid. mikor alszik? :)
vanni
 
 


Vanni!

Nekem azért mondta a doki mert nem szedem mr minden nap a vitamint.Ha vki azt szedi,akkor abban van vas,tehát egy darabig nem lesz gond.Lehet én is visszaállok a vitaminra,legalább a vérképemmel nem lesz gond!Ja és gratula az uhhoz!Már neked is szép nagy a baba!!!!

Bema!
Gratula a babához!Milyen vérvételre mész jövőhéten?Kombinált?Ahhz nem kell éhgyomor!Ha meg vérkép ahhoz beutaló kell,nem?

Panndi!
Neked jó tanulást!!!Drukkolok a vizsgához!Az AFPvel én se szeretnék foglalkozni,sokszor télleg nem ad jó eredményt....én 16+3 leszek amikor megyek,ha minden igaz :wink:


Anika!
Már nagyon kíváncsi vagyok mit mond a doki neked!!!!Biztos ő is meglepődik majd :lol:

Tinu!
Neked is sok sikert a szakvizsgához!Gondolok rád is!Sajna én is sokszor vagyok fáradt....

Eszter!
Gratula az uhhoz!!!Azért gyere gyakrabban ha tudsz!A kiskutyáról meg majd dobj képet!!!! :lol:

Farkas!
Én is a 30.hét körül akarok menni 4Dre,hogy lássam a kis arcocskáját.Amúgy lehet mi is elmegyünk a 20.héten is,de ez majd a 18.heti uhtól függ!Jó lenne már tudni h fiú v lány :lol:

Anita!
Dehogy vagy csúf banya!!!Amúgy inkább ide irogass ha unatkozol mint h otthon begolyózz egyedül :wink: Férjecskéd örüljön h elfoglalod magadat!

Évi!
Nagy nagy gratula a kisfiúhoz!Azt hiszem majd vhogy ezt is jelzem a tábliban h fiú v lány,oké?És a másik 2 fiadnak is nagy gratula!Én el is érzékenyültem,na ezért akarunk mi is nagy családot!



Bocsi ha vkit kihagytam...igyekszem a táblival is!!!! :lol:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: