Új privát üzeneted érkezett!

Ja és még 1 info.
A császár seb 5. napra annyival jobb, hogy az leírhatalan! Nekem mondták, de nem hittem, viszont tényleg így lett. Csak hogy tudd majd, meddig kell "számolni" :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Szöcskéék kórházban vannak, a szülésig már nem is engedik haza. Babák rendben, holnap belgyógyász konzílium.
vovanda
 
 


Fanni! EDA-nál nincs fejfájás, mert nem csorog a liquor (nem szórják át a kemény hártyát) Ha nem sikerül EDÁzni, akkor van gáz.
Csak az a gáz, ha bömböl a gyerök, akkor már aznap itatni fogják sajna, ha hőbörgök, akkor meg utána szívok még én is, míg haza nem engednek.
A sebtől nem félek, mert volt már 18 cm-s luk a hasamo (oldalamon) és azt kb. el tudom képzelni mennyire fáj.

Köszi Vanda! Óóóó drága Szöcsi! Kitartás és a legjobbakat nekik - ha beszélsz vele!

Kép
zölddisznó
 
 

 
 

Hali Csajok!

Vanda! Köszi a hírt! Drukk továbbra is nekik!!!
Jó nektek, ti választhattok szülésznőt. :cry:

Nyuszi! Üdv újra itt. :) Reméljük jól vagytok.

Hunci! Jó nagy baba Huni.

Zöldikém! Lassan bebázol. De izgi. :)

Fanni! Már 4 hónaposak a fiúk?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszi Vanda. Szöcske ma 30+4. Remélem, még minimum 2 hétig maradnak a babók, aztán elvileg már jöhetnek... Persze még szebb lenne a 34. hét...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hanna :P
Igen :D Szép csendben növögetnek :lol:
Te sem panaszkodhatsz, mindjárt szülsz :lol:

Coca :P
Ugyebár itt az izmok is sérülnek. Nekem még mindig fáj... amikor olykor hasizmot próbálok erősíteni...
Úgy tudom, hogy EDA után is 6 óra fekvés van. Kevesebb az esélye a fejfájásnak, de van rá. Azért egy kis cukrosvíztől nem lesz ám baja... és még cumizavar sem alakul ki, a szopi ösztön erősebb.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Édesek lehetnek már. :)
Azért az én szülésem még messze van (remélem).
A héten voltunk dokinál és 1500g-ra becsülték. A doki szerint jó nagy baba lesz.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Coca, azért nem olyan egyszerű császár után rögtön lesétálni, én épp hogy nem estem össze, aznap erőm nem volt felkelni, a katétert is hajnaéban vették ki, mosdás hajnalban, első lépegetések hajnalban,csak másnap reggel mentem le a koraszülöttre, az újszülötteseknek sem hozták ki a gyereket aznap, csak másnap reggel,mert a császáros örült, ha lát, nemhogy gyereket fogjon.És nagyon fáj a seb, egyre jobban napról napra, mígnem az 5. napon mintha vége lenne és elmúlik, varatszedés után meg már nem is emlékszem rá, hogy fájt volna.

(bocs a belekottyért)

Szöcske :D

Hanna, köszi! :lol: Márpedig itt van mingyá, hidd el!Gyorsan repül az idő, emlékszel, moist volt + a teszted és pedig mikor volt az már!
Vendég
 


Huni! Igen, most volt +. :)
Olyan hihetetlen ám.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hunci! :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Csajok!
Komolyan, engem ez elszomorít. Hogy életünk egyik legszebb eseményén mennyire ki vagyunk szolgáltatva a kórházi rendnek. Tényleg igaz, amit a tesóm mondott egyszer: azt kapod, amit kiharcolsz. Mert hiába van leírva szépen a jogszabályban, hogy mihez van jogod... Itt Debrecenben az egyik szülészet bababarát. Ehhez képest ikrekkel NINCS órás rooming in akkor sem, ha nincs semmi gond. Na mindegy, bocs, hogy hosszú voltam, de kijött belőlem.
vovanda
 
 


Vanda! Én megértelek. Sok minden nem úgy van, ahogy kellene lenni. :(
Mi szülésznőt nem választhatunk. Remélem, addig a dokit sak nem tiltják le. :twisted:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Hol fogsz szülni? Ez elég fura, azért a legtöbb kórházban szülésznőt lehet választani.
vovanda
 
 


Vanda! ÁEK. Itt tiltva van sajnos. :cry:
Azért bizakodunk a dokival, hogy addig lesz változás.
Bár amikor a mk-i miatt műtöttek, nagyon rendesek voltak a szülésznők és ugye körforgás van. Na de akkor is...

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok! :D

Beköszönök! :wink:

Holnapra vagy azutánra talán fel is fogom az állapotomat, és remélem maradok az elkövetkező pár hónapban! :oops: :D
angel37
 
 


Angel :P
Isten hozott! Noha én már itt is csak vendég vagyok :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! De csak a tervezett kislányig vagy vendég, aztán ismét törzsgárda tag leszel! :lol: :lol: :lol:
Örülök, hogy Szöcske jó kezekben van...

Angel! Gratulálok! :lol:

Zöldi! Én sima szülés után nem tudtam felkelni másnap reggelig (este fél 6kor született Bálint). Olyan szinten kivéreztem, hogy ha talpraálltam, annyira szédültem, hogy majd' elájultam (egyébként még soha nem ájultam el...). Az első szülésem után meg 2 órával megkérdezték szédülök-e, akkor semmi bajom nem volt, mehettem is járkálni. :lol: (De akkor 21 éves voltam, most meg 35. :lol: Ja, nem most, hanem akkor Bálintnál. Most már több...)
Egyébként gyönyörű pocakod van!

dkata
 
 


Helló mindenkinek!
Megjöttünk doki bácsitól. Méhszáj zárt, babócák kb. 600 grammosak. :lol: Szóval minden rendben, csak hulla vagyok.
vovanda
 
 


Kata :P
Igen :lol: Bár ha a fiúk már ketten három felé szaladnak, nem biztos, hogy még mindig így fogok gondolkodni :lol:

VAnda :P
Szuper!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! EDA-nál akár sétálhatsz is közben, csak a sem miatt kell feküdni 6 órát. És TUTI hogy nem lehet fejfájás, mert nincs ok rá. Ugye a fejfájást az okozza, hogy spinal-nál átszúrják a kemény hártyát, és a pici lyukon az agyvíz csoroghat, míg be nem forr a lyuk. A csorgás miatt csökken a liquor nyomása, és az okozhat fájdalmat. EDA-nál a kanült csak a hártyán kívül futó csatornába helyezik fel, vagyos nem lehet szivárgás.

Hunci! Itt felhozzák a bébit az őrzőbe. A fájdalom szerintem nagyon egyénfüggő. Majd meglátjuk. Ha "csak" fáj, és nem vagyok rosszul, az engem nem szokott zavarni. Barátnőm aznap már a folyosón sétált.

Vanda! Az a baj, hogy a pénz és emberhiány nagy gond. A klinikán is állandóan ki van írva, a "csecseműst felveszünk". Csak egy pl.: esti fürdetéskor 1 nővérre 40 gyerek jut, és másfél óra idő. Mindezt bruttó 120-ért.

Kata! Köszöni a pocakom!
Húúú, de én nagyon f...sza csaj vagyok ám így 40 felett is!
:wink:

Szia Angyal! Jeeeeeeeeeeeee!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Angel! Király. :wink:

Vanda! Szuper hírek. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Coca :P
Azt azért tudd, hogy a gyereket csak akkor hozzák fel, ha nincs őrültek háza és valaki épp ráér... És hát a 2 az csak a mézes madzag. Jó, ha egyszer felviszik... (Én is hallottam az előadáson :lol: )

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Coca :D
nem nagyon akartam itt belevakkantani, csak 1-2 téma :)
- sote ii-n nem adnak automatikusan cukros vizet, Lili nem kapott 1szer sem, pedig csaszis volt, nagyon szoptatáspárti szerintem a csecsemőosztály, kifejezetten hangsúlyozzák, hogy 3. nap előtt normál, időre született babánál kérésre sem adnak tápszert, ha kissúlyú a baba, az teljesen más eset, akkor már az első nap vizet, másnap tápszert kap
- ha első nap nem teszed mellre, még nem a világ vége (persze, tudom, hogy fontos, nem azt akarom elvitatni, csak nem a legfontosabb dolog, és a szoptatás sikere nem ezen múlik, ahogy _szerintem_ az anya-gyerek kapcsolat milyensége, sem ott dől el)
- napon belül sem mind1, mikor szül az ember lánya, a de.10 és az este 11 között azért óriási különbség van a másnapi felkeléssel kapcsolatban.
- _szerintem_ csaszis sebbel nem nagyon akar az ember 6 órán belül ugrálni, utána is csak megfontoltan közlekedik
- őrzőbe tényleg felviszik a babát - ha van rá kapacitás -
(- este szerintem 2en fürdetnek, legalábbis mindkétszer eddig így volt, a 2 éjszakás intézi a fürdetést)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
A cukros vízről nekem azt mondták, hogy 2. napon már mindenki kap, akinek még nem sikerült szopizni. Nekem nem is magával a cukros vízzel van bajom, hanem az etetőcumival. Szeretném elkerülni, pohárpárti vagyok. Tudom, hogy nem praktikus az ő szempontjukból, de 2. nap azért már csak tudok mozogni.
Az kb. 1000%, hogy délelőtt lesz a műtét. Ezt a dokim mondta.
ha nincs rá kapacitás, hogy felhozzák, akkor ellopatom a tesómmal. :)

Kép
zölddisznó
 
 


sziasztok Lányok!

átom, már szépen a szülés körül forognak a gondolatok :) Helyes :D
Csak egy kérdésem van: a Káaáliban mindenkinek Clostil-t adnak, ha inszemet akarnak csinálni? Ezt mindenkinek kötelező? vagy van, akinek mást adnak vagy egyáltalán nem kell szedni.
és szeretném megkérdezni, hogy nagyon fjnak a petefészkeitek a szedése alatt vagy után? van akinek így sikerült az inszem?

kérlek, írjatok!
köszi

Mazsola
mazsola02
 
 


zölddisznó írta:A cukros vízről nekem azt mondták, hogy 2. napon már mindenki kap, akinek még nem sikerült szopizni.

mikor és ki adja neki?
ha Nálad a gyerek, azt kap, amit Te adsz neki :wink:
mivel úgy látom Te is a "mindent kibírok a gyerekért" típus mami leszel, a te gyereked ott lesz veled 24/7, kivéve a fürdés idejét, ergo akkor kap bármit, és abból, amiből Te adsz neki.

2. napon mérhető mennyiséget egy gyerek sem eszik - ha normál szülés volt, akkor sem mérhető ált. még a mennyiség, mert csak előtej van, ami grammban nem kifejezhető

Lili első éjjel volt bent, akkor nem kapott semmit, ezt tudom, utána meg velem volt... szóval ő tuti nem látott cukros vizet.
jah, látni látott, mert a kiskocsiba automatikusan beteszik, de nem ivott belőle.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Mazsola
nekem egy másik intézetben 3x adtak closti-t, szétcsezte a nyálkahártyám. A kaáliban merional szurit kaptam, és meglett az eredménye a 4. inszemnek! :lol: Sztem mindenképp adnak valamit, alapból az én hormonjaimmal nem volt gond mégis kellett.Úgy tudom 2-3 érő peteével jó az inszem, tehát a normál egy érő azért így kevéske. Utána, a ciklus második felében, már progeszteront nem kaptam.

Coca
a etetőcumival az a baj h. összezavarja a babát? Csak mert Léna 1 hónaposan került először cicire, szonda és cumiztatás után, és igazi megszállottként szopizik, az első pillanattól fogva.

Kép
katica_75
 
 


katica_75 írta:Coca
a etetőcumival az a baj h. összezavarja a babát? Csak mert Léna 1 hónaposan került először cicire, szonda és cumiztatás után, és igazi megszállottként szopizik, az első pillanattól fogva.

ebben van sok szerencséd is :wink:
tényleg nem rosszindulatból írom, de nem ez az átlagos.
ha minden baba ilyen lenne, akkor nem annyi baba kapna kizárólag anyatejet 6 hós koráig, aki ma kap. (nem akarok itt %okkkal dobálózni, de nem annyira sok :( )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katica!
Mázlista vagy! Főleg a korai cumiztatás tudja megzavarni a babákat, de később is csúnyán be tud kavarni. Én cumizavarnak köszönhetően fél évig fejtem, így kapott Balu 10 hónapos koráig anyatejet.
vovanda
 
 


:)
Vanda
fél évig fejni? Minden csodálatom a tiéd! Géppel?
Angel
de jó itt látni! :P

Kép
katica_75
 
 


Kati! Ebben igaza van Orsinak, ti vagytok a kivételek.

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi
ok, biztos igazatok van! Végülis valamiben nekünk is lehet szerencsénk. :lol:

Kép
katica_75
 
 


Én csak a tesóm számos tapasztalata alapján mondom.

Kép
zölddisznó
 
 


Katica!
Avent mellszívóm volt, akkor még nem volt belőle elektromos változat. Most is az lesz és ha nem fognak cicizni a babák, akkor fejek. Ebből nem engedek: fél évig csak anyatej lesz!!
vovanda
 
 


Vanda
ügyes vagy! nekem is az volt, aztán 2 hét után beszereztem a gépijét is, így kombinálva lett nekem az igazi.

Kép
katica_75
 
 


sziasztok!

bocsi, kicsit sok volt mostanában a melóm. :oops:

aktuális tábla:

Kép

kati
katica30
 
 


Hmmmm, én kölcsönöztem a kórházból. Nagyon nagy különbség volt a gépi Medela és a nagy gép -amúgy szintén Medela- között. Hatékonyságban és kíméletességben is! Ráadásul -ezt Vandának írom!- a 2 cicit egyszerre szívja!
Tudom, hogy ez ilyenkor nem szempont -nekem sem volt-, de 2 napja vittem vissza a gépet, tejem már zéró, viszont a cicijeim a régiek. Semmi különbség nincs. Jó drága gép volt, de szerintem megérte...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Angel :P
Milyen szép zebrád van :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:viszont a cicijeim a régiek. Semmi különbség nincs.

szerencsés vagy.
az enyémek nem a régiek :cry: :cry:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Vanda, nekem elektromos Aventem volt 15 éve... :shock: :lol: Kellett hogy legyen 3 éve is. :lol:

dkata
 
 


dkata írta:Vanda, nekem elektromos Aventem volt 15 éve... :shock: :lol: Kellett hogy legyen 3 éve is. :lol:

3 éve pont nem volt
mikor a fiúk születtek, előző évben szüntették meg, és tavaly jött ki az új modell

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, megértelek. Enyém cici se. :cry: Vettem klassz "szivacsos" melltartót, oszt elveszik benne a cicim, nem tudom felvenni. :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dkata 2008.11.07 15:18-kor.

dkata
 
 


Orsi :P
Tudom. Mindenki írta az ikresen is, hogy majd meglátom, milyen lesz, ha már nincs benne egyáltalán tej. De szerencsére nem láttam meg :lol: Nekem még csak be sem barnult, a tehesség alatt sem... Fura, de ebben legalább tényleg mázlim van. A hasamról viszont ne is beszéljünk :(

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


De jó látni itt ezt a sok jó Anyucit :P

Én is már csak vendég vagyok itt, de azért bőszen olvasom, mi van veletek!

Szorítok mindenkiért!!!

Zöldi :P
Nevettem a disznóvágás kifejezéseden... :lol: Nem is te lennél, ha nem így hívnád a csaszidat :wink: Nagyon kivi vagyok Hannára... Épp passzolna sabihoz korban... :roll: :oops: :lol: Vagy már lekéstünk?

Látom téma a szoptatás-cumi-cukrosvíz, stb... Sok hasznos infót írtatok. Egyetértek mindenkivel!
Én sem engedtem a gyerekeimet ki a kezeim közül, pedig a Szt- Imre is szopi-párti, de biztos, ami biztos. Kb. óránként szoptattam, hogy legyen mihamarabb tejci. 2,5 napra jött meg az "igazi" tej, addig csak mérhetetlen mennyiségű kolosztrum volt. Pár csepp forraltvizet adtam neki néha, de nem cumisüvegből, hanem csepegtetővel tettem a szájába :wink: Én is rettegtem/rettegek a cumizavartól. Renegeteg baba hagyja bba emiatt a szopit. Mi még most sem láttunk umisüveget. Csabi azt sem tudja mi az :roll: Lehet, ez már a másik véglet :lol: :lol: :lol:

Vigyázzatok magatokra! Megyek, mert ébredezik!

Véda
Vendég
 


Fanni :D
látod, nekem meg azzal nincs bajom.
de ezt már megvitattuk párszor :) :) :)

tündéri a kép a másikon az ágyatokról!
apa mit szól ehhez? :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok!
Cici: alkatfüggő nagyobb részt. Közvetlenül szoptatás abbahagyása után tényleg olyan, mint egy kidurrant lufi. Időbe telik, míg a zsírszövet visszaépül. De sokat javul, az enyém kb. 1 év alatt lett majdnem olyan, mint újkorában. :lol:
vovanda
 
 


Orsi :P
Ja-ja :lol:
Apa elkezdte a plasztikát :wink:

Hááááát, szerintem Apa annak örül, hogy neki nem kell a fiúkkal aludnia, mert egy ideig ő is velünk aludt, még ha csak én keltem is fel etetni. Kalandvágyból a hétvégén olykor éjszaka még velünk alszik, de már feladta, hogy valaha is mellette alszom a hálóban :lol: Persze azért kérdezgeti, hogy mikorra tervezem :roll: Egy kicsit most nekem is kényelmesebb a külön szobában, mert valahogy úgy látszik alakulni a fiúk bioritmusa, hogy amikor Apa kel - f6 körül-, akkor ők is és így én is még alszunk. Ha mellette aludnék, biztosan felébrednék...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Na épp ez az Vanda, hogy én most hagytam abba és mégsem lóg... Ha ez még javul, örülni fogok - és Apa is :lol: -, mert akkor tényleg olyan lesz, mint egy 16 évesé :lol: :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Ki kell ábrándítsalak: puszta mázli + genetika!
Irigykedek, nekem nem így ment...
vovanda
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az üdvözléseket! :D
És most először örömmel látom magam egy tábla alján! :wink:
Katicám, köszönöm! :D

Hú, sokmindenhez nem tudok én itt még hozzászólni... :oops:

Ha jól olvastam Szöcskének kell most drukkolni! ++++++++++

Coca,
te meg már nagyon a célegyenesben vagy! :wink:

Vanda,
sztem mi még nem futottunk össze topicon! Üdv!
Jó, hogy minden OK veletek! :)
angel37
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: