Új privát üzeneted érkezett!

Amúgy saját példa is... Nekem Leiden mutációm van. Amíg ez nem derült ki, vagyis nem kapam heparint, nem maradt meg egy babám sem, hiába nyomtam egymás után a lombikokat...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Mazsola :)
ha az embrió nem fejlődik, annak oka van, valószínűleg nem életképes.
Donorsperma?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!
Nem csak a spermával lehet gond....
vovanda
 
 

 
 

vovanda írta:Icsilya!
Nem csak a spermával lehet gond....

persze, hogy nem :wink: de azt egyszerűbb tesztelni.

pl. Fanni által említett Leiden mutáció már a megtapadásnál okoz gondot. Ha már az embrió fejlődésével is gond van - és mindig gond van -, akkor vagy a petesejt vagy a spermium hibás.
Petesejtet nagyon nehéz donorként találni, míg spermát pikk-pakk lehet. Lehet vele egy próbát csinálni és akkor kiderül, hogy a donorspermás embirók életképesebbek-e.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hmmmm, azért szerintem egy kis utánajárást megérdemelne a dolog. Lehet, hogy csak valami fertőzés az oka. Nekem anno KP azt mondta, hogy azért nem vizsgálják a Kaáliban az apák bakteriális fertőzését, mert azt ki tudják szűrni. Ha meg olyan komoly a fertőzés, akkor nem fejlődik az embrió. Nna most itt pont ez a helyzet.
A donor sperma lehet egy alternatíva... de csak ha ez a párnak elfogadható. Hiszen a baba belőle "csak" félig vér szerinti gyermek. Szerintem ez nem egy egyszerű döntés...

Én is úgy tudom, hogy a petesejtet nem tudják igazán vizsgálni. "Külalakra" osztályozzák, ezt is érdemes megnézni, hogy a petesejtek milyen osztályzatot kaptak, mert már az is egy info. Ha rossz az osztályzata mindegyiknek, akkor elég gyanús, hogy azzal van gond.

S a 3. verzió, hogy bár az immunológia negatív, mégis összeférhetetlenség van a dologban... Ezért kellene szerintem egy postcoitalis tesztet csináltatni, vagyis megvizsgáltatni, mi történik a spermákkal együttlét után.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nem beleszólok, de ha Mazsolának volt 3 lombikja, akkor csak visszatették az embriókat. Akkor honnan tudják, hogy nem fejlődtek? Mert ugye Fanni is azt írja, ha kint nem fejlődnek, nem teszik vissza. De visszatették. Akkor pedig éppúgy lehet megtapadási probléma is (pl. Leiden vagy rossz progiszint miatt - tudom, nekem ez a heppem, mindenkinek ami volt).
Fanni, megmutathatnád Mazsolának a vizsgálati listát, hátha van rajta valami új, amit még nem csináltak.

dkata
 
 


S még 1 tipp! (enyém Apától)
Urológushoz kellene elmenni Apának, hogy nincs-e látens fertőzése a prosztatában! (amit a vizelet sima bakteriális tenyésztése nem mutat ki...)
Egy ismerősünknek pl. Clamydiája van. Férfi! S náluk nem vizsgálják... csak a nőknél. De ha a férfinek van, nem teljesen törvényszerű, hogy a nő is elkapja... így Anya hiába negatív...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Nálunk csak a 4. lombiknál volt 8 sejtes embrió, előtte 4 sejtesek.
Az, hogy 3 lombiknál csak 4 sejtesek voltak, miért jelentené azt, hogy a 4. lombiknál nem lesz többsejtes embrió?
Én csinálnám tovább a lombikot.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata :P
Én úgy értelmeztem, hogy a beültiig sem jutottak el... S a gond nem Leiden, vagy IR vagy ilyesmi, mert attól még a sejtszám nő, az embriók fejlődnek. Persze a teljes kivizsgálás híve vagyok én is...

www.gyerebaba.blog.hu-n lehet megkapni a kivizsgálási javaslatos listát!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni! Majd Mazsola elmondja, de ha úgy írta, hogy 3 lombikot csinált, akkor gondoltam, volt beültetés is (különben nem "alkalom").

dkata
 
 


Na igen, majd Mazsola megmondja :lol:
Bár, ha visszatették, akkor nem értem, honnan tudná, hogy nem fejlődtek tovább...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 



szisztok

köszönöm a hozzászólásokat :)

a lényeg: az első lombiknál 6 petesejtből mind a 6 megtermékenyült, de a harmadik napig csak kettő jutott el, azok is 4 sejtesek lettek, a többieke elpusztultak.
A másodiknál 7-ből 7 embrió lett, de ott már nem mertek kockáztatni és második napon lefagyasztották (akkor volt azt hiszem, 4 db 4 sejtes, 1 db 3 sejtes és 2 db 2 sejtes-aminek ugye általában négy sejtesnek kellene lenni)
ezekből visszakaptam 2 naposan 2 4 sejtest, de nem lett blőle semmi
aztán mentünk a fagyasztottért, ott hármat kértünk vissza, de a 3-ból csak kettő ébredt fel, majd a lefagyasztott utolsó két embrióból is elhalt egy a felolvasztás során, így összesen 3-t ültettek vissza, és ebből sem lett semmi.
az orvosok erre mondták, hogy nem értik, miért nem osztódnak, 2. nap után elpusztulnak :(
Apaának pedig az a gondja, hogy 7 évesen vették észre a szülei, hogy a herezacskói fennragadtak és akkor engedték le őket.
Voltunk már az andrológusok fejéhez, kivizsgált mindenzt, amit lehetett és mondta, hogy egyszerűen a szövetei nem tudnak már több ivarsejtet termelni, mert elhaltak :(

Ui. nincs bacija, már megnézték ott is

Na, így állunk :(
valami gond van, csak nem tudják mi....

Mazsola
mazsola02
 
 


Sziasztok!
Köszönök minden jó szót, biztatást. Ma engedtek haza, a lábammal nem tudtak mit kezdeni, dagad folyamatosan. Pihentetni kell, sok fehérjét enni, szülés után lemegy. Mindeközben magas lett a vércukrom(8,1), egy napig éheztettek, majd egy nap alatt 4x vettek vért, akkor jó lett az eredményem. Diétás nővér elmagyarázta a diéta lényegét, amit itthon is kell majd tartanom. Éhen fogunk halni a picikkel együtt... :) Ehhez jött a kissé rossz vérkép, vasat kapok és köv. héten hematolóhushoz megyek a vérszegénység miatt. Hipochonder voltam eddig is, de úgy érzem, könyvet lehetne írni belőlem. Persze a babák rendben vannak, anyuka meg egy kissé meg van ijedve.
Pocakátmérő 115cm, súly 71 kg(+14), 29+5. hét. Holnap jövök.
Puszi Mindenkinek!

Mazsola: ne haragudj, nálam tapasztaltabbak a lányok és nagyon okosakat mondanak! Én is biztatlak a lombik irányában!
szöcske
 
 


Szöcske!
De jó hogy hazakerültél! :lol:
vovanda
 
 


Mazsola :P
Akkor én félreértettem... azt hittem, hogy transzfered sem volt.
Ez alapján viszont egyáltalán nem biztos, hogy az embrió nem fejlődött tovább, lehet, hogy a megtapadással volt a gond! Nézd végig a listát, milyen vizsgálatra érdemes még mennetek és szerintem is folytasd a lombikot...
Sok sikert!

Szöcske :P
Örülök, hogy minden rendben. Sokan vizesednek terhesség alatt, nekem szerencsém volt... További problémamentes 6 hetet... aztán jöhetnek a picúrkák :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Akkor ma én írok egyedül?

Kép

Röff! 125 cm

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi

ez aztán a szép nagy pocak, kár, hogy sötét nagyon a kép.

Fanni

Zöldi beelőzött a pocakméretével :wink:

Kép
zsuzsi73
 
 


Zöldi!
Húú, nem semmi pocak. :lol:
vovanda
 
 


Zöldikém!

Nem semmi pocakod van! :shock: Hanna tuti nagy bébi lesz!
Tudod már mikor lesz a csaszi vagy vártok a beindulásra? Kész van már minden a kicsi érkezésére?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Hali!

Zöldi! Nagyon szép a pocakod! Nem semmi a méret. :)

Kismamik ugye jól vagytok????

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Jól vagyunk, csak látványosan lelassultam. Na meg az éjjel nem hagyott aludni a hátam... :(
vovanda
 
 


Vanda! Nagyon sajnálom a hátfájást és a lelassulást!
Gondolom, nem is tudsz olyan sokat pihenni Balu mellett.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Hát nem nagyon. Szerencsére a párom még hétfőn is itthon lesz. Majdcsak alakulunk.
vovanda
 
 


Vanda! Kitartás. :wink:
Én beszélek, akinek gőze sincs mi vár rá. :oops:

Rakok én is egy pocak képet:

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna, Zöldi! Nem semmi pocakok :shock: Hanna, a Tiedre emlékszem a taliról, nagyot nőtt :)

(velünk nincs semmi történés)



Kép

 
 


Mó! Nem már! Mutiiiiiiiiiiiiiiii. :)
Remélem, jól vagytok! Gyere már gyakrabban!
Nagyon szépen köszi!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szépek vagytok Lányok! :P

Kép
katica_75
 
 


Hanna!
Szép poci!
És most nekem is új a terep. Kettő enyhén szólva más... De félni nem kell. Nagyon ügyes leszel. Néztem a vonalzódat, ha a gyerekeim tartják, amit kérek tőlük, kb. egyszerre fogunk szülni (betöltött 37. hetet magyarázok nekik folyamatosan, remélem szót fogadnak :lol: ).
vovanda
 
 


Fókanya!
Szerdán lesz az első CTG.
Disznóvágás valszeg a 24-i héten. Nem várunk beindulásra, mert a dokim szerint noncs számottevő kedvező hatása a bébire, és jobban lehet időzíteni pl. a heparinomat, az éhgyomromat...
Már egy hónapja összepakolva, Hanna cuccai kimosva-vasalva, ideiglenes "lakosztája" előkészítve.

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Szép pocika! Megdöntötted a rekordom :lol:
Bár megjegyzem, a relatív rekordot szerintem MÉG tartom, mert én ugyebár csak 162 cm vagyok... Te meg legszerényebb becsléseim szerint is 180 körül!?

Hanna :P
Én most sem látom óriásinak a pocid :D Viszont nagyon csini :)

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zöldi,
Szerintem inkább Gömbinek hívjunk még egy ideig, utána majd meglátjuk milyen leszel a hercegnő születése után.
Nagyon előre szaladtál időben. Benézek időnként, hogy tudjam mizu van veletek.
Pá Farkasok J
farkasok
 
 


Sziasztok kismamik!
Zöldi, Hanna! Csinik vagytok!

Katica!
Újraolvastam a toxémiás tüneteidet, sajna, közelítek én is. Igaz, hogy hazaengedtek múlt csütörtökön, de azóta tovább vizesedik a lábam és a kezem, egy kissé már az arcom is dagad. Vérnyomásom lassan kúszik felfelé, terhesség elején 100/60 volt, ma 130/70-et mértünk, pulzus 116. Járni nem bírok, mert remegnek a lábaim, WC-re szegény anyukám segít ki, dehát nem nagyon érzem magam biztonságban mellette, mert elég súlyos beteg. Holnap kell visszamennem kontrollra, nem tudom, mi a jobb, bentmaradni vagy itthon lenni. Ma vagyunk 30+2 hetesek. Nagyon féltem a pocaklakóinkat...
szöcske
 
 


Szöcske, nem ismerjük egymást, ne haragudj, hogy "beleszólok". Én toxémia gyanúval mindenképp azonnal orvoshoz fordulnék (remélem, hozzáértő kezekben vagy ott, ahová jársz). Ha lehet, maradj a kórházban, mert akkor helyben vagy és időt nyersz a babáknak. Ha pedig otthonról indulsz (ha épp van kivel), akkor nem tudhatod, mikorra értek be. Ikerterhes vagy, ez önmagában alapot ad arra, hogy nagyobb odafigyeléssel kezeljenek! És ha a kórházban vagy, akkor a babák időben kaphatnak tüdőérlelőt, ami sokat segíthet nekik. Nagyon vigyázz magadra és a babákra, szorítok!

dkata
 
 


Szöcske, nem akarlak megijeszteni, de MENJ be kórházba!Kellene tüdőérlelő, kellene vérnyomáscsökkentő.Én egy babával ilyen tünetek mellett már a kórházban voltam kb ennyi idősen.Kaptam tüdőérlelőt, kaptam vérnyomicsökkentőt, holott én nem vizesedtem, de megelőzésképp.A nyomim állandóan 130/80 volt nyomicsökkentővel.
Vendég
 


Szöcske! Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!



Kép

 
 


Szöcske
szomorúan olvaslak.Igaza van a lányoknak ez nem tréfa, én ha visszatekerhetném az időt -bár megtehetném :cry: - nem a dokimra hallgattam volna aki csak 140 felett akart Dopegitet adni, hanem Huncira aki már 130-nál figyelmeztetett. Azért írtam le olyan részletesen h. más ne járjon így, ha húzható akár pár hétig az is rengeteget számít. Ha engem kérdezel, kérj vérnyomicsökkentőt -vagy már kapsz? azzal nem árthatsz! - és ha pár hetet bent is kell maradni akkor is megéri.Rrengeteget számít a babóknak minden egyes benttöltött nap. Tudod az a baj h. egyik pillanatról a másikra csúcsosodik ki, és akkor tényleg nem mindegy hol van az ember. Szorítok nagyon. Tudósits majd.

Kép
katica_75
 
 


Szöcske :D
szerintem is kh, MOST! este, ha még nem mentél be.
secperc alatt lehetsz olyan veszélyesen toxémiás, ahonnan már nincs visszaút.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Szöcske! Nagyon-nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


szia lányok!

a régiek még biztosan emlékeznek rám,régóta vagyok babanet fórumozó.
örömmel látom hogy időközben milyen szép nagy pocakosok lettetek.
bátorkodom ide írni,de még nagyon félve.két hete hétfőn volt a 4. beültim,és szombaton 204 volt a hcgm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nagyon halkan merek most örülni.
szeretnék most úgy 8 hónapig ide tartozni! :lol:
lola29
 
 


Lola :P
Gratulálok! Kiderült, hogy mi volt a baj?

Szöcske :?:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Lola! Itt is gratula!

Szöcske?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Már rég jártam erre mert ritkán vagyok gépnél.

Zöld coca : nem semmi pocakod van!!!!


Hana: Csini pocid van neked is.

Fanni : Hogy vannak az ikrek ? Biztos szép nagyok már!

Hunci: Hogy vagytok?

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszikám :D De jóóóóóóó látni!!!!!!!!!!!!!!!!Megyvagyunk, megvagyunk!!!!
9 hónapos korától ül, áll, mászik.Szépen eszik.Növöget.Nem nagy baba, még 9kg sincs, de ő ilyen, amúgy 70 cm, tehát kicsike lez, de mi sem vagyunk hegyek :D 8 fog kijött észrevétlenül :D Este fürcsi után 9-kor lerakom, reggel 9ig durmol :D (kb 2-3 hós korától alszik éjjel) "Szavak" inkább gügyögés, mamamama, babababa, pápápáp (ehhez pápázik is), jajajajaja (ezt nagyon tudja :D ), bebebebe, ááááááááá.
Úgy összességében ez van, itt tartunk!Mesélj te is!!!!


Szöcskéről tud vki vmit?
Vendég
 


Lola! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Szasz Nyúl! Növesztem, növesztem. :lol:

...ma lesz az első CTG-m!

Fanni! Ha jól leszek már műtét napján az őrzőben, le lehet menni az újszülöttre ciciztetni?
Fiaid kaptak cukros vizet cumiból? Ez engem annyira meglepett, amikor tegnap mondták a szülesztési felkészítőn, hogy 2. nap, ha nem indul be a tej, cumiból etetik és ráadásul cukros löttyel! :twisted:

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Le lehet menni. De inkább a felhozatás szerintem a realitás első nap... Talán éjszaka már le tudsz menni...
Igen, kaptak cukros vizet is meg tápit is... De az enyémek relatíve kis súllyal születtek. A cukros víz miatt nem is szóltak, azt automatikusan adták, de enyémek nyáron születtek. Amúgy ha másnap osztályra tudsz kerülni és magadhoz veheted őket, akkor talán a cukros lötty is kimarad. A tápit amúgy megkérdezik, azt nem adhatják automatikusan!

Vanda :!:
Szöcskéről nincs hír???

Nyuszikám :P
Szia! Van egy 2008-as születéses Kaális topik. Épp ma írtam oda mindenfélét. Gyere majd oda! És képet is dobj! Puszika!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Bocs... nem "őket" :lol: :lol: :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Zöldi!
Én már most elkezdtem "megdolgozni" a szülésznőmet szoptatás ügyben. Neked lesz fogadott? Mert akkor (ha akar) sokat tud segíteni. Az enyém a mai napig emlegeti, mennyit küzdöttünk Baluval, míg megtanult szopni. Nem vicc: ketten beleizzadtunk. Szóval próbáld meg megbeszélni vele. Császár után eleve kell segítség (nem leszel túl mozgékony, ha jól sejtem), és ha nem altatnak, akár rögtön szülés után is szoptathatsz. Csak beszéld meg előre valakivel, mert a kórházi rutin mindenhol nagy úr. Esetleg azt is meg lehet beszélni (Nyíregyen lehetett) hogy ha mindenképpen kell a pótlás, akkor ne cumiból adják. Manó is kapott anno egy keveset, de kispohárból itatták.

Fanni!
Szöcskéről semmi hír, küldtem neki sms-t, amint válaszol, jelzek.
vovanda
 
 


Fanni! De sajna csak 2* hozzák fel, az meg nem elég szerintem. Ha addig élek is lemászok hozzá! ...na majd meglátjuk.

Őket? :lol: Hát, lehet, hogy kettőt is kitesz! Nem lesz pici bébi! :wink:

Kép
zölddisznó
 
 


Cocám :P
6 óra fej emelés nélküli fekvés és iszonyat fájdalom, amikor múlik az érzéstelenítés!! Utána felkelsz és segítséggel kitotyogsz a mosdóba. Mosakodás, átöltözés. Majd úgy 2 óra múlva ismét tudsz próbálkozni a totyogással. De szerintem lemenni nem fogsz még tudni... 24 ( igazából 48 ) órára elegendő táplálékkal születik a gyerek. Addig semmit nem kell, hogy kapjon!

Vanda
OK, köszi.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: