Új privát üzeneted érkezett!

Bandika! Azon, hogy nem vagy mai csirke, megértem ugyan, hogy aggódsz, de ne tedd. Változtatni nem tudsz rajta, és ugyan 4 évet vártatok, de most már be van járatva a dolog, úgyhogy nem kell már olyan sokat várnotok! :lol:
Ja, anyósom pont olyan messze lakik tőlünk, mint a másik unokájától, akiért rendszeresen elmegy. (Nekem is mondta már, hogy jövőre szívesen elviszi Bálintot nyaralni - ja, amikor nem is ismeri. :shock: :shock: Őszintén, a saját anyámnak se adnám még oda "nyaralni", pedig Ő majdnem minden nap látja. Persze ez az én hibám és egyben az én "bajom" is - így mindig az én nyakamban van a gyerek. :wink: )

dkata
 
 


Kata!
Én is így vagyok vele megértem hogy nem szívesen adod oda a gyerköcöt. Én anyósom is fény évben egyszer jön (szerencsére) de most hétvégén hogy ott voltunk ő is mondta hogy ideje lenne itthagyni neki. Nekem is ez volt a gondolatom mikor nem is ismeri a gyereketek? Én nem bánom hogy velem vannak pont azért amit már annyiszor beszéltünk hogy olyan hamar eltelik ez az idő amit ilyen közel együtt tölthetünk.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Andi,
köszi kérdésed, magunkról gyorsan csak annyit tudok írni, hogy semmi extra. Zabálnivalóan édesek a gyerekek, élvezet velük lenni a habtapin. Aliz kapaszkodik a rácsban és feltérdel, gondolom ebből nemsokára felállás lesz. Barnus egyelőre kúszik, de megyünk két helyre is vizsgálatra, neurológushoz jövő hétfőn és bhrg-be utána hétfőn. Prevenart megkapták, gyakorlatilag minden nem kötelezőt beadattam, amit lehetett. Éjszaka változatlanul kel Barnu, szopi és alszik vissza, elviselhető, egészen megszoktam. Feliratkoztam bölcsire, mind a négy kerületire. Nem ígérnek semmit, de jövő szeptembertől mennek, ha felveszik őket, én meg vissza dolgozni. Sajna csak álom volt, hogy majd bírjuk anyagilag.

KépKép
lili73
 
 

 
 


Lányok, tudja-e valaki/volt-e valakinek magas TSH-ja? Hogyan kezelendő? (Barátnőm szeretne évek óta babát... most derült ki a magas TSH.) Másik kérdésem a terheléses cukornál a 2. érteke alacsonyabb az elsőnél, de mindkettő határértéken belüli. Az normális, hogy a terhelés után alacsonyabb cukrot mérjenek?

dkata
 
 


Én is Hajni miatt jöttem most elsősorban. Remélem minden okés és szépen pihen a pociban a sok apróság és a többi a fagyiban. :)

Lili!
Hát nem könnyű anyagilag az biztos. :( Merrefelé laktok?

Kata!
Nekem nincs ilyen ismerősöm nem tudok segíteni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Én is itt leskelődöm Hajni miatt, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakultak a dolgok, és hányan lapulnak a pocakjában. :?:
Zsebi, köszi.

dkata
 
 


Hajni, drukkolok!

Kata, attól függ mennyire magas a tsh, milyenek az ft3 és főleg az ft4 értékek...
ha a terheléses cukornál a 120 perces alacsonyabb, az csökkent glükóztoleranciát mutathat, ez nehezíti a teherbeesést, és inzulinrezisztenciához vezethet, ami meg szintén rontja a teherbeesést,mennyi a 0 és 120 perces inzulinja?mennyi a cukra pontosan?
amúgy a pajzsmirigy elégtelenség és az inzulinrezisztencia ill a csökkent glükóztolerancia összefüggnek egymással.
pm alulműködés esetére van gyógyszer és ezzel együtt inzulireziszenciára is kap gyógyszert.
ezt kizárólag endokrinológussal tudja megoldani.
amúgy akkor gondolom súlyfeleslege is van...hullik a haja?pattanásos?mensije késik?van peteérése?

most hirtelen ennyi...
Vendég
 


Kata :)
Én úgy tudom, hogy a magas TSh-t gyógyszeresen lehet kezelni.
Még ezeket talltam így leső kereésre, de most nincs időm jobban utánna nézni.
A TSH az agyalapi mirigy és pajzsmirigy alkotta rendszer összehangolt működésének egyik jelzője. Értéke lehet magas és alacsony is akár a pajzsmirigy alul-, akár túlműködése esetén. A TSH értéke csak a szabályozó rendszer többi hormonjával (trijód-tironin (T3), tiroxin (T4), szabad (free) trijód-tironin(FT3)) és a klinikai tünetekkel együtt értelmezhető.
A magas TSH-szint, mivel a TSH hasonlít a PRH-hoz (Prolaktin Releasing Hormone), prolaktin-túltermelést okozhat, mely az ovulációt gátolhatja.

Hajni :)
Reméljük szuper hírekkel jösz :)

Zsebi :) Lili :)
Egy unokatesőm svájcban lakik és fél éves a kisfia. Három hónapos korától bölcsiben van :( , mert ott nincs ilyen hosszú gyed-gyes. Az unokatesóm szerint ezen nem kell sajnálkozni mert ez azélet. De azért ha tudná miről marad le nap mint nap...
Mellesleg 1000 frank a bölcsi havonta. :shock:

Na meygek felébredt a fiam. Aki tegnap óta lázas :evil:

wish
 
 


Hali!

Mindjárt visszaolvasok, csak előbb referálok! :D
Nos, azért nem volt egyszerű!:lol: 3 blasztocisztát kaptam vissza végül, 2 blasztó ment a fagyiba! :D :D :D
Odaértem, vmiért rögtön infúzióra kötöttek, úgyhogy 2,5 órát dekkoltam az őrzőben. Közben megejtették a transzfert, amivel szintén elment egy csomó idő, mert össze kellett vitatkoznunk! :lol: De télleg: a doktornő, a biológus meg még egy nő a műtőből beleadtak apait-anyait, hogy lebeszéljenek a 4-ről. Az a baj, hogy olyan érvekkel, hogy majd trigeminijeim lesznek, és micsoda károsodásokkal fognak megszületni, ha egyáltalán túlélik. Az a baj, eddig mindig ezt mondták, de sose tapadt meg csak egyszer a négyből egy! Úgyhogy nagyon győzködtek, számomra kicsit vicces volt, édik voltak! Végül amiatt adtam be a derekam, hogy a biológus megígérte, hogy máris teszi a fagyasztóba a két megmaradt kis blasztót. Úgyhogy remélem, jól döntöttem! :roll:
20140901102739
 
 


Hajni! Szuper!!! Szerintem jól döntöttél, most is lesz kistesó, és mivel meg sem álltok négyig, mehetsz vissza majd a fagyibabákért is! Jajj, úgy örülök! Komolyan, ha már én nem élhetem át, annyira jó érzés... Most itt bőgök... nagyon örülök és 2 hét múlva is itt fogok bőgni, mikor olvasom a jó hírekről a folytatást. :lol: :lol: :lol: :lol:

Hunci, Wish, köszi!

Hunci, még nincs meg minden eredménye, mert nálunk most sztrájkol a kórház... ezeket csak "megszerezte", a t4 pl. még nincs meg. Majd kérek tőle pontos értékeket és megírom priviben, ha lehet. Egyébként az a fura, hogy sovány, mindig is az volt! (Viszont a másik barátnőmnél MINDEN tünet, hajhullás, zsíros bőr, nem lefogyás megvan - nála most derült ki ugyanez!!! Csak neki már van 2 gyereke és így eszükbe se jutott nézni. Eszem megáll!)

dkata
 
 


Lili,
A sokszor evést abból gondoltam csak, hogy olyan hamar van az ebéd. Olivér van, hogy fél 4-kor ebédel, addig csak a reggeli tápi van. Mondjuk nem ez a jó!
Annyira durva, hogy ennyire tele vannak a bölcsik! Ilyen kevés van belőlük vagy mi? Mert gyerekből egyre kevesebb!

Kata,
Nagyon gáz az anyósod! Úgy utálom azokat, akik jobban szeretik vmelyik gyereküket vagy unokájukat! A sógoromék 3-an testvérek, őket tökre nem egyformán szerették. Most a nővére meg a húga ugyanígy különbséget tesz a gyerekei között, ő csak azért nem, mert a húgom az anyjuk. Komolyan visszataszító!
A vizsga nem lett azé’ közel se 5-ös, ne izgulj! Kaptam kettő 3-ast, kettő 4-est meg egy 5-öst! Én ezzel több, mint elégedett vagyok! De nagyon rendik voltak!
A padlizsánkrémet vmiért nagyon utálom. A labdát én is mindig belenyomom a kezébe, hogy azt dobálja, akkor dobálja is, majd utána dobál mást is.
Ja, még a tsh… Nekem picit magasabb volt, kaptam az endokrinológustól egy euthirox nevű gyósszert, az szépen levitte.

Bandika,
Nem csodálom, hogy nem akar cumizni, itt a topikon szerintem egyik szopis baba se akart! Próbáld meg a csőröst (mi aventet használunk ), abból hátha. Bár Olivér is azért nem iszik abból is csak kortyonként, mert vmiért megszokta, hogy a kaja vagy a ciciből jött, már jó ideje meg tányérból. Én azért adom neki a tápit is tányérból pépekkel sűrítve. Viszont ha erre jártok szívesen adnék nektek kóstolót a banános-vaníliás Humana 3-as tápiból, mert szerintem biztos meginná Balu! Még az illata is olyan jó!

Zsuzsi,
Úgy megkívántam a tojáskrémet, majd lehet, hogy csinálok is! Mennyi ideig áll el hűtőben?
Ja, ahogy beértem a Kaáliba, úgy fogadtak: Jó napot Hajnalka, egyedül? Már röhögtem magamban, hogy ezek biztos viccesnek tartják, hogy egyfolytában hurcolom a családot is! De én meg máshogy nem tudom elképzelni, sziámik vagyunk a fiammal!

Zsebi,
Jaj, az én tuflák anyósom is mondja, hogy hagyjuk ott neki! Na meg apósom mindig elmondja, hogy minden vágya, hogy gombásszon a gyerekkel az erdőben – persze csak ők ketten! Aztán félévente egyszer találkoznak a gyerekkel. Hihetetlen!
20140901102739
 
 


Kata,
olyan aranyos vagy! :oops: :D
20140901102739
 
 


Hajni

nagyon örülök nektek :D :D :D :D
most izgulunk érted 2 hétig :D :D :D

Wish

az én barátnőm is Svájcban él, most szeretne babát, azt mondja 6 hét a gyed. aztán lehet menni dolgozni, ha a férje nem tudja őket eltartani. úgyhogy szerintem nincs okunk panaszkodni. :D :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Hajni

Olivér hol volt amíg a Kaáliban voltál?Hát, én max. másnapig merném a tojáskrémet tárolni, nálunk elfogy, bármennyit csinálok, nem is elég.

Kata

a padlizsánkrémbe hogy teszed a fokhagymát? a hagymával együtt pirítod?

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi,
Cilut az apja furikáztatta, mert aludt. :D
20140901102739
 
 


Hajni!

Nagyon örülök Neked! :lol: Ügyes vagy! Én is három blasztót kaptam vissza anno, abból az egyik lett Dani, biztos, hogy Te is jól döntöttél. :D

Kép
jud71
 
 


Zsuzsi! Padlizsánkrémbe nem pirítom a hagymát, csak a megsült padlizsánnal összeaprítom a nyers hagymát és fokhagymát. Épp most sül a 2 padlizsánom. :lol:
Ha nekem 6 hét után dolgozni kellett volna, ma már nem is élnék. Én kb. 3 után tértem magamhoz, akkor tudtam rendesen felmenni az emeletre, meg addig folyton azon törtem a fejem, hogyan szaporatsam a tejet. No, ebbe a munka sehogy se fért volna bele, de ez biztos az én hibám is. :oops: :oops: :oops:

dkata
 
 


Hajni,
szerintem is jól tetted.

Zsebi,
a 2. kerületben. Nem mindenhol ilyen rossz a helyzet, a 6. kerületben pl. több hely van, mint gyerek.

Wish, Zsuzsi
igen, majdnem elmentem Amszterdamba dolgozni, de terhes lettem. Mondta a pasas, hogy így is mehetek, majd 3 hónappal a szülés után elkezdek dolgozni. Ott ez a szokás, igaz, van lehetőség félállásra. Én meg mondtam, hogy arról szó sem lehet. Szerintem a gyerkőknek szükségük van a szüleikre az első (pár) évben. Meg az anyának is irtó ehéz lehet, hogy kvázi elszakítják a 3 hónapos csecsemőjétől. Nem tudom elképzelni, hogy nyugati anyuka legyek. A franciáknál meg minden gyerekre bébiszitter vigyáz.

KépKép
lili73
 
 


Én is voltam bébiszittyó Ausztriában, a gyerkőc fél éves volt, én meg 20. Ja és anyuka nem dolgozott :!: (mert nem volt rá szükség) fodrászhoz járt, barátnőzött meg shoppingolt. Kicsit másképp vannak összerakva az emberek arrafelé. Nekem ez nagyon durva, annak ellenére hogy én magam sem akarok három évig itthon lenni.

Kép
jud71
 
 


Lili, Jud

ez nekünk csupán azért furcsa, mert mi 3 évig otthon vagyunk.
más országokban pedig ez a normális, hogy 3 hónap után mennek dolgozni. számukra ez a természetes.

Kata

nem szeretem a nyers hagymát. érzik rajta nagyon az íze? a nyers fokhagyma rendben van.

Hajni

Olivér mikor eszi reggel a tápszert? És amikor csak du. eszi az ebédet, előtte próbálkozol adni neki? Olivér 4-kor már negyedjére eszik. mondjuk kis mennyiségeket eszik újabban.

Kép
zsuzsi73
 
 


a padlizsánkrémbe én párolt v. sült hagymát teszek.

de van itt is egy:
http://vkorsi.blogspot.com/2008/08/padlizsn-s-n.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

köszi, elolvastam. ilyen jó a padlizsán? én még nem is ettem soha.

Kép
zsuzsi73
 
 


Lili, Jud,
majd möglássuk... :roll:

Zsuzsi,
komolyan? :shock: Enyém gyerek reggel 9-fél 10 körül eszi a tápit, attól függ, mikor ébred, de 3 előtt nem tudok belé kaját diktálni, eszi az ebédet, 6-kor vacsi, 8 körül tápi oszt be van fejezve. Mégis 13 kiló! :shock: :lol: Szerintem nagyon rossz a padlizsán, engem már a lila héja is elborzaszt, na meg a barna közepe... :shock: Fúj!
20140901102739
 
 


Hajni,
nagyon örülök a jó hírnek!

Wish,
jobbulást Balázsnak!

Azért a gyed-gyes miatt pirospont Mo.-nak!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Nagyon örülök neked. Most kicsit megint átélem a régi lombikos időszakot. Drukk hegyek mennek a hármasnak hogy egy legyen befutó belülük legalább.:) Szerintem nagyon jól döntöttél hogy csak hármat kértél vissza én tudom milyen három babával a hasában az embernek....

Wish, Kata!
Na 6 hét után dolgozni menni nem is csak a gyerekhez való ködödés miatt nem lettem volna képes hanem azért hiába van napközben valakivel az éjszaka az anyáé és hát kell bőven kellni emellett dolgozni nem semmi.

Andi!
Na óvatosan azzal a piros ponttal mert el akarják ám törölni... már nem is lepödöm meg.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi

mit akarnak eltörölni?

Hajni

Olivér 7 körül eszik tejpépet, aztán 10 körül jön a joghurt. délben főzelék, 4-kor friss gyümölcs, aztán vacsira a maradék főzelék vagy kenyér, és még este lefekvés előtt adok neki sinlacot.

Kata

a túrót hogy tegyem a főzelékbe? meg melyikhez passzol? gyümölccsel nem eszi meg.

Kép
zsuzsi73
 
 


Pirospontot én se adnék ész nélkül (ennek is megvolt a maga oka, de nem az, hogy a gyermekek pszichésen szépen az anyjuk szoknyája mellett fejlődhessenek - hanem a szaporulat-generálás (ami jól sikerül bizonyos "csoportoknál", most már van kit eltartanunk :oops: ), a munkanélküliség fiktív csökkentése, a bölcsődék leépítése, stb.) Bocsánat a kirohanásért, csak tőlem, mint közalkalmazottól, aki ráadásul hátrányos helyzetű sőt halmozottan hátrányos helyzetű gyerekekkel is foglalkozik, ez az állam már nem nagyon tud mit elvenni - de mégis megteszi, és az ember lelkébe is beletapos. Tényleg bocs.

Wish! Mi baja Balázsnak? Jobbulást neki!

Bálint ma megkapta a Pneumot, a dokinénink azt mondta, ő inkább a lányok hpv oltását támogatta volna, mert a pneumo nem okoz olyan súlyos betegségeket (persze időben észre kell venni, amit mégisokoz).

dkata
 
 


Zsuzsi én a túrót simán belekavarom a főzelékbe, vagy ha még turmixolsz, akkor azzal együtt. (Én mindig csak abba teszem bele, amit épp megeszik, a többibe nem.) Szerintem sokmindenhez tehetes, a gyümölcsös főzelékekhez éppúgy mint pl. a brokkolihoz. Keveset tegyél csak és turmixold, ha nem eszi meg máshogy. Én tésztát is turmixoltam neki túróval, joghurttal, nagyon szerette (sztrapacskát). :lol:

dkata
 
 


1 topik kivételével ma az összeset teleírtam, szégyenlem is magam - tanulás helyett. :oops:

dkata
 
 


Épp ma olvastam Ranschburg Szülők könyvében, hogy kutatók már nyugaton is kezdenek rájönni, hogy azt a 3 hónapot meg kéne hosszabbítani egy évre...nekem fizikai fájdalmat okozna, hogy egész nap (és mindennap) nem lehetek a pár hós gyerekem mellett, én ezt komolyan nem értem. Aztán lehet, hogy ha beleszületek a rendszerbe, természetesnek veszem, de nem hiszem...

KépKép
lili73
 
 


Hihetetlen, hogy ti bírtok iskolákat végezni, tanulni, vizsgázni kisgyerek mellett, le a kalappal!

Túrót sztem is bármibe lehet keverni, de leginkább az olyan főzikbe, amik a joghurtot (nagyoknak tejfölt) elviselik.

Mentem aludni, jó éjt mindenkinek!

KépKép
lili73
 
 


Kata,
huh, az agyontanult, lestrapált agyam nem érti hogy jön a piros ponthoz a szaporulat-generálás...:roll: Pedig szeretné... :lol:

Lili,
na de neked kettő van! :lol:

Ez a 6 hetes meg 3 hós gyes nagyon gáz! És azok hogy szoptatnak? Szerintem sehogy! Egyébként tök úgy van, hogy amit látsz, azt tekinted a normának, nem? Ez olyan, mint hogy olyan lesz a gyerek, mint a szülei. Olyanná válik, amit lát.
20140901102739
 
 


Hajni :D
a fejőgépeknek elég nagy kultusza van odakint. Sokan lefejik a tejet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Hát nem most de a GYES-rendszert akarják megszüntetni az állam álma hogy két éves kor után menjenek az anyukák dolgozni. No de ehhez ügye meg kell teremteni a bölcsis hátteret is mert most hiába találják ki így sincs hely úgy meg aztán....

Kata!
Egyetértek :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi,
a melóhelyen?:shock: Elég vicces! :lol:
20140901102739
 
 


Hajni, nem baj, majd pihenten megérted. Zsebi érti! :lol:
Akkor én gyerekem nem lett volna túl sokáig anyatejes, mert fejni azt nem tudtam (bár Ádámnál én is fejtem vonaton meg vizsga előtt/után, mert akkor kb.18-20 órát távol voltam tőle - hát elég gáz volt).

dkata
 
 


Hajni! A 3 év otthon eredeti célja (szerintem) az volt, hogy szaporodjon a magyar, szó szerint. Mert kevés gyerek születik. Csak a nemes célt nem sikerült elérni, ott, ahol akarták. Csak ott, ahol a szülők/nők arra használják a 3 évet, hogy addig legalább nem kell dógozni. (Ezt egyébként a doktornőnk is megerősítette - tapasztalatai szerint gyereket azért szülnek ma a nők, mert kell a lakáshitelhez, státuszszimbólum, szükséges rossz, és mielőbb szabadulni próbálnak tőle. :shock: :shock: :shock: Legritkább esetben látja azt, hogy egy anya azért van otthon 3 évig, mert a gyerekkel szeretne foglalkozni.)

dkata
 
 


Hajni
nagyon örülök, hogy most már 4in1 vagy :D és nagyon jó, hogy fagyasztani is tudtak. Ügyesek a kicsi babakezdemények! Akkor 11 nap múlva minden kiderül? És eszedbe jutott, hogy lehet, hogy ketten maradnak? (hülye kérdés, de engem nagyon izgatott, mikor bejelentkeztünk)

Kép
Kép
emma1976
 
 


hajni777 írta:Orsi,
a melóhelyen?:shock: Elég vicces! :lol:

igen, ebben mi a vicces? :shock: (törvényileg is szabályozva van, hogy szoptató kismamának mennyi óránként mennyi idő jár - legalábbis No-ban biztosan)
amerikában is ez abszolút bevett rendszer

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata

Én is azt tapasztaltam a környezetemben, hogy sokan azért szeretnének kistesót, mert aláírták a szocpolt, nincs kedve dolgozni, fél, hogy kirúgják a munkahelyéről, így meg védett marad újabb 3 évig stb... De sokszor nem azért, mert ténylegesen kistesót szeretne.

Kép
zsuzsi73
 
 


Orsi, én úgy tudom, hogy Mo-on is jár a szoptató kismamának idő a szopira (csak ugye ahhoz oda kell vinni a gyereket vkinek, igény szerinti szoptatásnál ez kb. úgy nézne ki, hogy bent ül az anyuka, a sitter meg a baba a melóhelyen :lol: ). Vagy mondjuk elképzelem, hogy én visszamentem volna dolgozni, és a 10 perces szünetben 2 óra közt megpróbálok fejni (amikor egyik épületből át se érek a másikba, és csak az egyikben van tanári meg mosdó is :shock: ). Szerintem Hajni ezekre írta, hogy "vicces", mert a körülményeink nincsennek meg hozzá. :cry:
Enyém gyerek még mindig alszik :shock: :shock: :shock: ... szerintetek felköltsem?

dkata
 
 


Kata

miért akarod felébreszteni?
Olivér is alszik, mondjuk ő 6-7-ig kirohangálta magát és 7-kor vissza aludt. 10-kor ébresztem, megyünk a pneumo elleni oltásra. azt a combjába adják?

Kép
zsuzsi73
 
 


Fenekébe adták. Lehet hogy azért alszik most ennyit! :lol:
Mikor ilyen sokáig alszik, mindig aggódom, nincs-e valami baja. De ha bemegyek megnézni, akkor felébresztem.

dkata
 
 



Kata,
ááá, értem. :oops: Nekem is van egy ismerősöm, aki a 3 gyerekét szülte nemrég, és mondta, hogy tökjó, mert most 3 évig otthon maradhat, nem kell dolgoznia. Ugyanis a gyerekért kapott pénz több, mint amit ő keresett valaha. A férj nem dolgozik, inkább a kocsmába jár, de oda mintha munkába menne. Annyira a létminimum alatt élnek, hogy még vízöblítéses vécéjük sincs. Az a durva, hogy vmiért nem sajnálom őket, csak a gyerekeket. (Egy 3-os meg egy 7-es kislány ) De őket nagyon! Emlékszem, mikor anyuék elvitték őket Szoboszlóra, hát olyan dolgokat nem láttak még, hogy én el se hittem. Például sose voltak még strandon, nem ettek lángost, nem ittak kólát...
Bálint még az éjszakai álmát aludta, vagy ilyen korán visszaaltattad?

Zsuzsi,
hogy viselte Olivér a szurit?

Wish,
Balázs jobban van?

Orsi,
ja, megpróbáltam belegondolni, hogy is nézne ki a fejés a "munkahelyemen". :lol: Arról nem is beszélve, hogy Olivér volt, hogy 1 óra múlva újra szopott, de 1,5-2 órát bírt ki maximum. :shock: Ráadásul miért fizetnék egy csomó pénzt vkinek, hogy nevelje az én gyerekem? :shock: Hát, kifordult a világ a sarkából... :evil:
20140901102739
 
 


zsuzsi73 írta:Kata

Én is azt tapasztaltam a környezetemben, hogy sokan azért szeretnének kistesót, mert aláírták a szocpolt, nincs kedve dolgozni, fél, hogy kirúgják a munkahelyéről, így meg védett marad újabb 3 évig stb... De sokszor nem azért, mert ténylegesen kistesót szeretne.


Ez azért elég szép, hogy sokan azért akarnak kistesót :shock:

Amúgy nem úgy volt, hogy a 80-as évek körül engedélyezték Magyarországon a 3 évet?És a mi szüleink még 6 hét után visszamentek dolgozni???Mert sztem Magyarország (legalább) ebben a témában "anya-és bababarát".
Vendég
 


Hajni, az éjszakai álmát aludta! Pedig reggel a szomszédok ordítása felkeltette, de visszaaludt. Ma felhívtam a vállalkozót, akitől vettem a házat, és megkérdeztem, hogy mi a fenét lehetne csinálni a falakkal, mert megőrülök lassan attól, hogy éjjel a nappaliban a szomszéd gyerek ordítására ébredek (aki átlósan fölöttem 2 szobányira van - egy másik házban, és MÁSNAK a gyereke), meg azt is hallom, mikor mit beszélnek (nyilván ők is engem). Azt mondta, be fog tenni egy hangszigetelést! Most nagy reményekkel várom, de nem biztos, hogy még az idén meglesz (1 házban már csinálták, annyi eredménye van, hogy csak az éles zajok mennek át, állítólag). Már csak a szomszédoknak kell előadnom valahogy... Mert a felét náluk kellene megcsinálni, csak nekik nem érdekük, mert én gyerekem nem ordít és csendben vagyunk. Akkor viszont kénytelen leszek megkérni Ádámot, hogy néhány este gitározzon az elektromossal... :twisted: (Tudom, hogy ez gonosz dolog, de 2 év alatt kikészültem abban, hogy egy másik, idegen családdal élek együtt.)

Hát csajok, szemüveges lett a gyerekem. No comment... :shock:
Kép Kép

dkata
 
 


Kata

nagyon cuki Bálint, vagány a szemüveg.
nem veszi le?
Én is hallok minden szomszédból mindent, azt is, ha normál hangerővel beszélgetnek, szó szerint. Ha a csapot nyitja meg, ha a WC-t öblíti, ha megy a mosógép, mindent, folyamatosan. Amíg Olivér nem született meg, fel sem tűnt, mert soha nem voltam itthon.

Hajni

köszi, kérdésedet, üvöltött Olivér a szuri után, de csak 2 percig. Aztán minden rendben volt, a váróból már nevetve szaladt ki. Most meg alszik már 2,5 órája.

Hunci

én nem tudom pontosan hogy volt, de én 5 hónapos koromban már bölcsibe jártam és akkor minden korombéli baba úgyszintén.

Kép
zsuzsi73
 
 


Kata,
hát ez nagyon menő! :D Először azt hittem, csak gyakoroltatod vele, mert olyan, mintha nem lenne benne a lencse. Hogy bírja?
Új építésűben laktok? Mi többek között ezért is nem költöztünk ilyenbe. A mi 130 éves falaink kb. fél méter vastagok, és én szinte semmi zajt nem hallok. VIszont kicsi az udvar, és nyáron, mikor minden ablak nyitva van, akkor olyan, mintha egy szobában lakna az egész ház! :twisted:

Zsuzsi,
én nem voltam bölcsis...
20140901102739
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: