Új privát üzeneted érkezett!

Vanda :!:
Nekem is voltak ilyen tüneteim, de azért még nem a 23. héten :shock: Hány cm a pocid? Hány + kilód van?
Képzeld, engem a 35. héttől csak ülve lehetett UH-zni és ctg-zni pont azért, mert nem kaptam levegőt háton. S ezért volt 35 perc a szúrástól az összevarrásig a császárom is, mert be volt sz... va az altatós, hogy baj lesz... És az oldalsúly, jujjj, ne már, hogy ilyen hamar ilyeneket érzel :shock:

Hanna :P
Puszi :wink:
Hol voltatok 4D-n?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Vanda!

Azért kell csaszi, mert
1. nemsokára 41 éves leszek - doki tapasztalata szerint elsőszülő nagymamiként gyakori a kitoláskor a fájásgyengeség, és nehogy oxigénhiányos állapot alakuljon ki
2. miómáim vannak, amik ha szüléskor sérülnek, nagyon tudnak vérezni, így meg tudnak rá figyelni, hogy ne vágjanak bele
3. Leidenes trombózishajlam miatt kapott szúrkákat jobban lehet időzíteni - ami ugye higítja a vért
4. doki másik "szakmája" sebész ...és gondolom jobban szeret délelőtt dolgozni :wink: (Fanni, ezt nem hallottad! :wink: )

Kép
zölddisznó
 
 


Fanni!
Pocak hatalmas, nem mértem. Kb. 9 kilónál járok, ezzel nincs is baj, Manóval kb. ugyanilyen ütemben híztam, nem volt gond. Pocakom meg vele is nagy volt, mindenki azt kérdezte, hogy két baba van -e, meg hogy biztos hatalmas a baba. A hátam vele is hamar kezdett fájni és sokat, ahhoz képest most elviselhetőbb. A genetika is ludas lehet, anyu azt mondja, neki is hatalmas pocakja volt anno meg a tesóm is mind a négyszer akkora dinnyéket növesztett, hogy öröm volt nézni. Ez van.

Zöldi!
Így már értem. És nem vagy nagymami!!! Ifjú vagy és bohó. :lol:
vovanda
 
 

 
 

Coca :P
Muszáj a kisbetűsre válaszoljak és megvédjem gyermekeimnek életet adó dokinkat :lol:
Beszéltetek a császár mikéntjéről? Programozott lesz? Mert ő nem-igen szokott olyat csinálni! Ha megindul magától, akkor császároz! És hát ugyebár az lehet délután, este, éjszaka, hajnalban... Nálad nem így lesz? Mert nálam, ikrekkel! ez volt a terv. Aztán a szalagjaim szóltak közbe ÉN ragaszkodtam a programozotthoz, ő nagyon nem akarta :wink:

Vanda :P
Mérd csak a pocid. Hátha topik csúcsot döntesz :wink: Szerintem én vezetem a 123 centimmel :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Jó reggelt!

Szöcske! Mi volt a dokinál????

Fanni! 4D Genesis

Mindenkinek jó lustizást mára. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Kaptam sms-t Szöcskétől. Befektették a kórházba megfigyelésre. A méhszáj zárt, de nagyon vizesedik. Holnap bent lesz a dokija, akkor többet fog tudni.
vovanda
 
 


Vanda :P
Köszi a hírt. Gondolom, ha nem toxémia, akkor hazaengedik majd. Remélem, nem az...

Hanna :P
Mi is ott voltunk :lol: 2x is. Nagyon kedvesek voltak és issszonyú sokáig nézhettük a bébiket!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Hááát, ellent kell mondjak. Direkt rákérdeztem, hogy vajúdhatok-e előtte, nem jobb-e az a babának - mert nekem nyilván nem. Erra azt válaszolta, hogy semmi értelme, ez egy hülyeség. Visszakérdeztem, hogy akkor mitől függ, hogy mikor bök le? Azt válaszolta, hogy a 38-40. hét között bármikor, amikor jó nekem, és ő is ráér. :wink:
Természetesen ha valamelyok érték romlik, (NST, Flow, vérkép, vizelet...) akkor azonnal.

Szöcsinek gyors hazajövést!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldike! Pont most voltam én is dokinál és szóba jött a term. szülés vs császár kérdés. Azt mondta ő is, hogy a vajúdás nélkül született babáknál nem keletkezik egyfajta stresszhormon, ami segítene nekik az első napokban, emiatt általánosságban nagyobb a gépigényük, stb. Persze ez a naaagy statisztika, nem lehet általánosítani.

Szöcskének jobbulást!



Kép

 
 


Hali Csajok!

Vanda! Köszi a hírt Szöcskéről! Gyors hazajövést neki. Drukkolok, hogy minden ok legyen!

Fanni! :) Jó volt látni Olivért. Még mindig a hatása alatt vagyok. Mi lesz, ha megszületik?

Mó! Remélem jól vagytok! Ritkán jössz!

Többiek?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Mó! Hát én nem tom. Ahány dokit kérdeztem, annyiféle választ kaptam.

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Ez furcsa :shock: Mondjuk nekem is ezt mondta, hogy a 38. hét után bármikor császároz, de előtte nagyon nem akart, csak ha magától beindul, pedig abszolut indokolt lett volna... nem a gyerekek miatt, az igaz, hanem miattam...

:P
Ikreseknél más a szitu kicsit, de ott is inkább a 38. hét előt. 38. hétre az ikrek is és az egyes gyerek is "teljesen készen van", úgyhogy már gép kizárva! (Mármint ha amúgy egészséges... és nem valami gond miatt kell kivenni... de akkor meg nincs idő várni a vajúdásra...)

Hanna :P
Mi is iszonyúan élveztük. És az volt a nagyon jó még, hogy a szonográfus is! "Nézzék csak, itt a pici keze - jajj, de édes, nézzék, ásít..." meg ilyenek. Szóval ez még plusz hozzátett :D Oh, hát potyogni fognak a könnyeid, amikor végre megkapod a Pindúrt, de szerintem mindenkinek :lol: Császárnál kicsit más... de azért Milcsit megkapva nekem is párás lett a szemem... pedig nem volt meg a szülés "élménye", vagyis a sok adrenalin okozta katarzis...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Így van, ahogy leírtad. Én totál elérzékenyültem, pedig nem az a típus vagyok. Bár, napok óta bármin képes vagyok elsírni magamat.
Remélem, Olivér még befordul nekünk is.
Egyenlőre csodaszépen ül a kis drága, illetve a képeken látni a kzs sálként a nyakán, na meg a lepény is mellső fali. :?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Ismerősömnek a 40. héten fordult be a baba. Szóval még nincs veszve semmi.
Persze én is sikítófrászt kapnék, ha most valamelyik hirtelen visszafordulna (merthogy a 18. hét óta fejjel lefele vannak a drágáim, ahogy kértem tőlük :lol: ).

És itten vagyunk 3 az 1ben. A pocak mögött talán még felfedezhető vagyok. [törölt kép]

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vanda! Persze, még a szülőszobán is megfordulhat.
Csodaszép kismami vagy!!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Hanna! Nem esik jól sokáig gép előtt ülni, és egy csomó mindennek amúgy is utána kell nézni a neten. Amúgy minden OK :) Olivér csudiszép kisfiú :)
(enyimek közül az egyiket ismét fiúnak látták, őt mostmár biztosra is vesszük, a másik nem mutatta meg, mije van :) )

Fanni! Szerintem nem annyira ikrek v. nem ikrek, hanem inkább hetek száma, és ikreknél nagyobb az esély, hogy korábban jönnek. Én úgy értelmeztem, hogy pl 36. héten jobb vajúdás után megszületniük, mint programozott császárral. Persze nyilván: ha gond van, akkor azonnal, de ne legyen! :)

Vanda! Szép poci :D El nem tudom képzelni, hogy pár hét múlva az enyém is hasonló lesz... :wink:



Kép

 
 


Mó! Örülök, hogy minden ok. Gratu a kisfiúhoz. A szégyenlős babóci is megmutatja nemsokára magát. :)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanni!
Szerintem megdöntöm a rekordodat. Pocak kereken 100 cm. :oops: Már attól félek, kidurran. Kajára nagyon figyelek, szerintem zsírpárnákat mostanában nem spájzoltam, de iszonyatosan dagadok.
vovanda
 
 


Vanda! Szöcskéékről tudsz valamit?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Ma még nem jelentkezett, remélem, valamikor délután fog. Zavarni meg nem akarom. Ha megtudok valamit, jelzek.
vovanda
 
 


Vanda! ok. Köszi szépen! Várom a jó hírt.
Tudtál aludni?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda :P
Akkor még van egy kis behoznivalód, mert nekem a 22. héten volt 100 cm a pocim :wink:
23 hetesen pedig ekkora volt:
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Az meg kimaradt :oops: , hogy csini vagy :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Attól tartok, egyszerűen szét fog robbanni azegész...
Te mennyit "híztál"? (az idézőjel szándékos, nekem Manóval kapásból 10 kiló a kórházban maradt)
vovanda
 
 


Vanda :P
17 kilót. 23. héten +8-nál tartottam. Jaaaa és az egész bent maradt a kórházban! +2 maradt eleinte, de az a cicim és a méhem volt! A hasam sajnos a 30. hét körül kezdett repedni, akkor 110 cm-nél tarottam...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
A cicm akkora, mint két dinnye... Manóval kb. tejbelövelléskor volt ekkora.
Csíkjaim vannak, de még nem vészes, kenem gondosan. Anno a régiek is eltűntek majdnem teljesen, remélem, most isígy lesz.
vovanda
 
 


Vanda :?
Nem tudom... legyen így... de az ikresen épp volt téma valamelyik nap. Egyikőnknek sem múlik... és ha csak a csík lenne... de ez most nem téma itt. Majd ha szültél, megdumcsizzuk :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
A tesóm pocakja is ráncos 4 gyerek után. Majdcsak túlélem... :lol:
vovanda
 
 


Sms Szöcskétől. Szerdán kiengedik, "csak" ödéma, toxémia kizárva. :lol:
vovanda
 
 


Vanda! Köszi a jó hírt!
Én ma csak ámulok a pocakokon. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda :P
Köszi a hírt! Nagyon jó, hogy csak ödéma!

Hanna :P
Az a jó hírem, hogy a Tiéd még 40 hetesen sem lesz ekkora :lol: :lol: :lol:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Annyira ne biztasd Hannát! :lol: Én 107 cm-rel mentem szülni, 1 gyereket (no jó, 60 cm volt és 4450 gr, de még csak a 38. héten voltunk akkor :shock: ).
Csíkok: nekem 1. gyerekkel a mellemen lett ezer csík, a mai napig megvan. Fehér, de látszik. A pocakomon meg nem lett egyikkel se. Tényleg alkat kérdése, kenheti az ember bármivel, ha repedni akar, repedni fog. :(

dkata
 
 


én 105tel szültem 2 kispasit, meg 1 kiscsajt is :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Ha Lilit szülöd előbb, lehet, hogy nem nő meg ennyire :wink:

Kata :P
Szép kis 5 kilós gyereked lett volna, ha kivárja a 40. hetet :lol:

Amúgy Hanna kispocakú, neki már tényleg nem lesz ekkora... Nyilván alkati is...

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Én is szeretlek. :)
Orsit kérdeztem, hol kell mérni a pocakot. :)
Ő a köldököt mondta. NA, nekem ott most 101 cm. Szóval annyira nem kicsi. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Ha Lilit szülöd előbb, lehet, hogy nem nő meg ennyire :wink:

biztosan nem :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hanna :P
Ne már :lol: Nem is tűnik ekkorának :lol: :lol: :lol:

Orsi :wink:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Lehet, hogy Bálint kivárta volna, de a doki nem akart tovább várni (egyébként visszamenőleg azt mondtam, jól tette, bár akkor kicsit haragudtam az indításért).

dkata
 
 


Sehol senki egész nap? :roll:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Vagyogatok, csak nincs semmi különös. Illetve sajog a tegnap esti szuri helye. Lassan olyan a fenekem, mint egy szita. Amúgy semmi, Manó bili-problémáján "dolgozunk", próbálunk normális szaksegítséget találni...
vovanda
 
 


Vanda! Sajnálom a szurit, de a cél a lényeg. :wink:
Remélem, haladtok Balu bili problémájával.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda :P
Milyen szuri? :shock:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Egy osztrák cucc, Proluton Depot. Itthon nem is lehet kapni, progeszteron tartalmú. Segít, hogy minél tovább bent maradjanak a babák. Nyíregyházán már több mint egy éve használják ikreseknél. Valami külföldi konferencián szedték össze. Hetente egy ampullát kapok és mivel olajos, elg kellemetlenk. Vastag tűn megy keresztül, ráadásul az olaj elég nehezen oszlik el az izomban. De megéri. Nyíregyen bent fekszik egy hármasikres kismama, a 25. héten még nem feküdtek kórházban és amikor legutóbb beszéltem a dokimmal, még nem szült meg (akkor volt 34. hetes). Ugyanezt kapja.
vovanda
 
 


Sziasztok, Lányok!

Szeretnék kérdezni tőletek, mégpedig, hogy van-e valaki köztetek, aki inszemnek köszönhetően lett babás? Nálunk a férjemmel van gond, kevés katona (úgy 9 mill) és abból is csak a 25 %-a aktív és 70% valamennyire aktív, a többi helyben mozgó.
sajnos, úgy kellett döntenünk, hogy lombikról (3 sikertelen után (csak 4 sejtesig jutottak el vagy addig sem)) át kellene térni az inszemre, bár tudom, hogy a lombiknak nagyobb az esélye, csak nálunk ez nem jött be :(
egyszerűen nem tudunk hová fordulni: már az összes lehetséges vizsgálaton túl vagyunk (genetika, immunológia, endokrinulógus-egyszóval mindenen, tényleg).
KÉRLEK, HA VALAKINEK SIKERÜLT ILYEN ROSSZ EREDMÉNYEKKEL AZ INSZEM VAGY VOLT HASONLÓ PROBLÉMÁJA, ÍRJA MEG NEKEM.

Egyszerűen nem látunk már kiutat, az orvosok (BMC, Kaáli, az andrológusok) sem tudnak mit mondani, csak feltették a kezüket :(

Köszönöm, ha valaki ír vagy tud valami hasznos infót.
Ne haragudjatok, hogy csak betolakodtam. Olvasni szoktalak titeket, csak nem vagyok nagy fórumozó.

Szeretnék egyszer én is ilyen szép pocakot, mint a tiétek, csak még nagyon távolinak tűnik, és nem nagyon bírom már a bizonytalanságot :(

Mazsola
mazsola02
 
 


Mazsola!
Szerintem ki kellene faggatni a dokit, miért csak a 4 sejtesig jutottak el. Az én páromnak a tiednél sokkal gyászosabb az eredménye (3 milliós spermaszám, 100 %-uk alig haladó) és elsőre sikerült a lombik most is és a volt feleségével is. Szóval így elsőre szerintem ezt kellene megboncolgatni. Nálunk ICSI is volt meg AHA is.
vovanda
 
 


Vovanda!
Köszönöm a választ, de ezt a BMC-ben, a Kaáliban és a Cirisben sem tudták megmondania leleteink alapján, már mindenhová elmentünk, egyik doki sem tudta megmondani. Azt mondták, hogy ezt nem tudják vizsgálni és hogy próbálkozni kell, de hát könyörgöm, ilyen embriókkal, amikor nyilván nem osztódnak, miért és hová? :(

Mazsola
mazsola02
 
 


Mazsola!
Ez nem hangzik túl jól... :(
vovanda
 
 


Mazsola :?
Ki a Kaális dokid? Nekem azért ez elég furcsa, hogy nincs ötletük, mit kell ilyenkor megvizsgáltatni...!?
A férjednél csináltak bakteriális vizsgálatot? Mert a Kaáliban pl. nem csinálnak, azt tudom...

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Mazsola, :D
szerintem hamar feladtátok! Ha 3-nál megállunk, nekünk sincs ma Olivér! Apa eredménye a tiétektől jóval rosszabb: kb. 2-3 millió és 1-2% mozog. Ja, és van egy hasonló topik, ott az egyik lánynak egy 4-sejtesből lett a lánya! Szerintem folytassátok a lombikot, egyszer sikerülni fog!
20140901102739
 
 


Hajni!
Olyan embriót, ami nem fejlődik tovább, nem tesznek vissza. Nincs is értelme. Az nem ugyanaz, mint a fejlődő 4 sejtes. Ha 3x nem fejlődik tovább az embrió, akkor ott valami baj van, aminek az okát ki kell deríteni...
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: