Új privát üzeneted érkezett!

Edi: én most ugye épp semmit nem dolgozok, már 2005. nov óta. :) De amúgy a nagy t-comnál vagyok a pénzügyön. Bár ki tudja a második baba után ott leszek-e még, mert állandóan változik ott is minden....

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Egyébként van gyerm.véd üi, marketing és reklám, értékpapír üi, programszervező, és óvónő. ennyi... tízujjas gépírás....
de nem kellek így sem. :cry:

Kép
kissedi
 
 


Na elloptam a laptetőt valakitől :( Ezer bocsiiii!!!!!!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 

 
 

Jah tényleg. bocs Viri. :oops:

Kép
kissedi
 
 


hmhmhm hát tőlem! de nem gond ha ezen múlna...

Kép
kissedi
 
 


hú lányok! gondolkoztam, hogy leírjam e, de nem marad meg bennem. tegnap este olyat szexeltünk.ilyen még nem igazán emlékszem, hogy volt. tudjátok összebalhéztunk pénteken du. és azóta nem is nagyon értünk egymáshoz, még csók sem, ...aztán tegnap este....húúúú :oops: szóval annyira felvoltam hogy már majd' remegtem. hogy mi volt, nem tudom. bocs, hogy ilyeneket írok, de ha már a rosszat megosztom akkor a jót is. :lol:

Kép
kissedi
 
 


tényleg vajon vernike mere van?..elég rég jelentkezett már........ :(
kissedi jó sok végzetséged van.. :shock: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Edi: irigylem a tegnap estédet. :lol: :oops: Mikor lesz nekem ilyen? Több mint fél év múlva. :roll: De nem bánom. :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Bocs Virág :oops: :D De én sem bánnám már, ha baby miatt kellene várnom az eresz el a hajam akcióra :lol: :lol:
egyébként semmi nincs, mármint tapi meg mi sem? :oops: vagy az sem lehet ?

Kép
kissedi
 
 


Hát nekem semmi, de apa azért kap kényeztetést :oops: :oops: Én Kendével veszélyeztetett voltam és most azért félek, nehogy baj legyen a mostani picivel. Bár lassan túl vagyunk a kritikus első 3 hónapon és lehet azért valamit majd próbálkozunk.
Fú az első terhességem alatt tán egyszer voltunk együtt, szülés után meg 6 hétig megint semmi. Utána meg olyan volt az egész, mint kamaszkoromba az első :) Tök zavarba voltam meg furi volt az egész. :) De aztán belejöttünk :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


kissedi nyugodtan leírhatod az ilyen jó örömeidet is..volt mikor én is leírtam..egészségetekre!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Virág :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát valahogy úgy éreztem magam én is tegnap mint az elsőnél :oops: de hogy miért volt ezt most így. máskor is csaptunk már össze és nem volt ilyen "állapot"

Kép
kissedi
 
 


Kösz Nita! REMÉLEM HA NEM IS EGÉSZSÉGÜNKRE, DE REMÉNYSÉGÜNKRE VÁLLIK ÉS MEGLESZ A GYÜMÖLCSE!!!!

Kép
kissedi
 
 


kissedi ilyen egyépként nálunk is szokott lenni... :oops: :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ti szoktatok gesztenyét sütni? Ha igen ki hogyan csinálja???
(témába vág :lol: )

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Mi nem. de kipróbálnám. api mostanában a gesztenyepürére van rákattanva.

Kép
kissedi
 
 


én még nem csináltam de anyukám csinált már..asszem ha jol emlékszem nagyon kevés olajat tesz a gesztenyék alá és ugy piritja őket..aztán lehet oltári nag baromságra emlékszem...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ciao Mimikém!

:D Örülök, hogy végre itt vagy. Láttad a görbémet? Mi még el sem kezdtük a bulit, máris olyan szinten ráparáztam, hogy nekem is elmaradt a peteérésem. Illetve a peteérés megvolt, de a tüsző képtelen volt megrepedni, állítólag ezért ilyen kacifántos az a nyomorult görbe. Plusz ezért nem volt tojcsim sem.
Szóval nem fog ez így menni. Én holnap akartam menni dokihoz, de ez most megint elmarad, mert megyek Pestre. Megpróbálok kikapcsolni, a húgommal lófrálunk egyet és kávézunk naphosszat. A doki meg marad csütörtökre, ha odaérek.
Én a helyedben nem görcsölnék. Látod, a doki is megmondta, minden oké. Legyél furfangos, nőcis, gyönyörű és akkor zsebre vágod apit. :D Nálunk most ez a taktika. 3 napig nem hoztam elő a baba témát, és elkezdtem öltözködni, mint valami "díva". A 4. napon elém állt és ő hozta elő a dolgot. Szóval szerintem nincs nagy gond nálatok, csak ne hagyd, hogy a férjed ráparázzon. Ez a legrosszabb, amit tehetsz.

Mostantól tehát a receptünk, nőiesség, hódítás, becserkészés. Ja, és feledkezzünk meg a témáról. Ne is beszéljünk róla, kíváncsi vagyok, mi történik. Hidd el, sokkal többre megyünk majd. Puszillak: bikfy
bikfy
 
 


Na akkor látom toppon vagyunk a témában. :lol: én azt gondoltam beteszem a sütőbe egy kis víz társaságába.

De még várok, mert nem ma akarom megcsinálni, hátha jön egy profi gesztenyesütő :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Keresgéltem, és ilyen receptek vannak:

1 kg szelídgesztenye

A gesztenyét domború felén kereszt alakban hegyes kiskéssel bevagdossuk, tepsibe szórjuk. Sütõben, közepes lánggal (180 °C; légkeveréses sütõben 165 °C) 1 órán át sütjük, közben néhányszor megrázogatjuk. Ha kissé kihûlt, lapos oldalát bevágjuk, így szépen kibújtathatjuk a megsült szemet a héjából


vagy így is lehet:
Főzd meg sütés előtt forró vízben olyan 10 percig (nem kell még felvagdosni)
Ezután előre melegített, nagyon forró sütőben pár percig -persze már felvagdosva) elkészül.
Kicsit macerásabb, de jó.
Van aki csak főzi.
És van, aki a sütőbe tesz egy tepsiben vizet is, hogy a pára ne engedje kiszárítani a gesztikéket. Vagy spriccelgetni is lehet.
Jó étvágyat!

Kép
kissedi
 
 


Kissedi!
Jól érzem, hogy ti már sínen vagytok? Az ilyen hancúrokból szoktak a kisbabák megszületni. :wink:
bikfy
 
 


az jó volna ha jönne egy profi gesztenyesűtős..én is kiprobálnám.. :) :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


.Mosd meg a gesztenyét,aztán éles késsel metszd be a héjak egyik oldalát. Önts rá annyi vizet, hogy ellepje, és fedő alatt főzd 25 percig.
Ne a legjobb lábasod használd, mivel a héj megfesti az oldalát.

2.A majdnem puhára főtt gesztenyét merítsd egy pillanatra hideg vízbe,majd még melegen hántsd le róla a külső, kemény héját.

3.Utána tepsiben szétterítve nagy lángon süsd kb. 10 percig.Előmelegített sütőbe rakd különben rászárad a belső héj!

4.Akkor vedd ki a sütőből, mikor már illatozik de ne süsd túl, mert kiszárad és rágós lesz.

Tanácsok:
Vigyázz! Ne vásárólj fakó zörgő héjjú gesztenyét!

Kép
kissedi
 
 


Bikfy! Próféta szóljon belőled! :wink:

Kép
kissedi
 
 


Kisvirág!
Én már sütöttem gesztenyét, nagyon finom lett. Viszont a lábosomat majdnem ki kellett dobni. Ha nekifogsz, csak olyan lábasban tedd, amit már nem sajnálsz. Én is bevagdostam keresztben a gesztiket, ami nagyon macera. Utána lábosba tenni, alá kevés vizet önteni és fedőt tenni a lábosra, hogy egy kicsit azért megpuhuljon a geszti. Utána ha a víz elpárolgott, fedő maradjon a láboson és sokat kell rázni. Ennyi. De jól piruljon meg a héja, mert különben nem nyílik szét rendesen.
Nagyon fini, jó étvágyat hozzá!
bikfy
 
 


Képzeljétek már alig van ép rész a lábanszárán. a macskáim arra szoktak rá, hogy a nadrágomon fel-le másznak. tiszta jó, de nem nekem. :lol: két kis idétlenke!

Kép
kissedi
 
 


Hm! Virág ha kész a geszti nyitom az ablakot!! :lol: :lol: MZ/X küld fény post :lol:
Jó hülye vagyok mi?

Kép
kissedi
 
 


kissedi nagyon cukik lehetnek a cicáid......... :P :P :P
nekem is szokott ilyet csinálni a macska ha bennt van...... :? :)
köszönjük a gesztenye receptjét..... :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Hát azok Nita. :lol: MIndjárt próbálok képeket tenni róluk.

Kép
kissedi
 
 


Köszi a geszti recepteket. Bevágdosni tuti apa fogja :lol:
De csak szerdán lesz belőle valami, mert holnap nem leszek itthon csak apa és rá azért nem merem az egészet bízni, csak a vagdosást :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Köszi Csajok a sok sok bíztatást! Olyan arik vagytok! Az a helyzet hogy én már nem merek másnak sírni... A barátnőim vagy babáznak vagy már eleget hallgatták. Szegény api meg elég szomorú az én sírásom nélkül is (hát igen Mimi, én már rendesen ráparáztattam és utólag már nincs mit tenni, úgyhogy el kell ezt kerülni!!!!). Lukas az agyam és fáradt vagyok úgyhogy előre is bocsi csak Bikfynek egy gyors hő-hozzászólás:
A szájban nem lehet pontosan mérni (ahhoz kismedencei mérés kell - hüvely, ppsi), szerintem ezért cikkcakkos a görbe. De ha megnézed megfigyelhető benne a két fázis, az elején az átlaghő alacsonyabb, a második felében magasabb. Három leesés van, lehet hogy nyitva volt a szád és úgy aludtál vagy ásítottál (ezek mind lehűtik a szájban a hőt. Ugyanakkor feküdtél le aludni? Mert kb az is számít. Nekem azért nem jött be a hőmérőzés mert állandóan felébredek éjjel, psi, ivás stb...ráadásul van hogy 1-kor fekszem le. Szerintem a tendencia a fontos, ha van két fázis az ok. Nyugi Bikfy, minden ok szerintem.
Olvasni maradok még, puszi Nektek!!! Holnap már jobb formában leszek!
Vendég
 


Kép
Kép
Kép

Kép
kissedi
 
 


loulou várunk holnap!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anuk
Szorítok nagyon hogy minden simán menjen a kis kedvenccel :)

Viri
Remélem tényleg igazad van és ez annak a tünete volt :)

Edi
Ez aztán igen :) jó sok képesítésed van. Remélem most már tényleg megtalálod álmaid állását.
Viszont amiről utóbb írtál (nem a gesztenye) szerintem mindenkinél előfordul. Néha nálunk is van ilyen. Jó nagy veszekedés aztán meg egyszercsak jön a nem semmi sex :) :oops:

Mimi
Már rég voltál te is. Örülök, hogy hallok felőled :).
A dokid tényleg nagyon rendes. Nekem is kéne egy ilyet találnom :)
Abban viszont tényleg van valami, hogy ha nem görcsöl az ember annyit rajta, akkor sokkal előbb összejön :). Tudom, hogy ez nehéz (még nekem is ), de ilyenkor mindenféle olyan programokat vagy elfoglaltságokat keresek magamnak, amik a figyelmemet teljesen lekötik. De gondolom ezen már túl vagy :roll: .
Én most azt szugerálom magamba, hogy csak terhes lehetek és most ebben a hónapban tuti összejött. Nem is akarok rosszra gondolni.
Mint ahogy ti is mondtátok: Sok minden fejben dől el :).

Csajok.... most aztán már tényleg csorog a nyálam... :) Ennyi fincsi gesztenyés receptet :)
Már jó rég csináltam ilyet. Mondjuk én csak puritán módjára. :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Köszi Nitácska :( ma ez nem az én napom.
Jaj Edi de drága cicusok!
Vendég
 


Edi
Imádni való kiscicák:) Hogy hívják őket? (lehet, hogy már írtad, de akkor bocsi :oops: )

Én nekem még várnom kell tavaszig, hogy kutyusom legyen :(

Kép

Kép
princzike
 
 


kissedi ugyanilyenek az én cicáim is!!!!!!!!!a kicsi és az anyukája is! :P :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


PRINCZIKE TUTI BIZTOS VAGYOK BENNE HOGY SIKERÜLT!!! TE VAGY A KÖVETKEZŐ KISMAMINK! De mi ez a szöveg a vonalzódon hogy 3 hét 4 nap az ovuig??
Vendég
 


Ranita
Szemed jobban van? Nem írtad meg végül. Gondolom Hanna már teljesen jól van. Apával? Mi van a munkahelyén? MIkor derül ki végre. Lehet tudni valamit?
Bocs, ha tolakodó voltam. :roll:

Kép

Kép
princzike
 
 


Loulou
Ez a dög sajna csak az ovu-kat számolja és nem akarja kiírni, hogy mikor kellene tesztelni. CSak fogja magát és megmondja mikor lesz a következő ovu. Na de majd jövő hét hétfőn lecserélem. Eddig vacakoltam vele, hogy be lehessen állítani, de hiába. Pedig beírom, hogy hény naposak a ciklusok.
A dög :x
Az tényleg jó lenne, ha zebrásodnék végre másfél év után :)

Kép

Kép
princzike
 
 


princzike szerintem zebrásodni fogsz még előttem..de utánad köv honapba én jövök!!!!! :lol: :) :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nati
rendben, megbeszéltük :)

Kép

Kép
princzike
 
 


Nita te is ebben a hónapban fogsz!!!!!!!!! HALLOD???? :D Csak te előrébb tartasz még a ciklusban, azert Princzi jön.
Vendég
 


lolou értettem!!!!!!!!! :shock: :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nati tényleg! az tök jó, hogy egyformák a cicuk!!
Princzike: Lolka aki a hátán alszik, Bolka a sötétebb csíkos. imádom őket. Milyen kutyusod lesz?
Jó a babásodási sorrend Nati, de max decemberre hagyattok nekem is helyet :wink: :lol:

Kép
kissedi
 
 


Ebben az évben bebabásodunk mind, ha ebben maradhatunk. OK? Jó éjt lányok!
Vendég
 


kissedi neked is lesz hely,,hidd el!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ok csajok! Jó éjt neked Loulou! Szép álmokat!
Megyek én is mert mindjárt jön api!
Sziasztok! Holnap jövök! Addig is apira fel!
:lol:

Kép
kissedi
 
 


Edi: nagyon édik ezek a kiscicusok!

Princzike: hagyd a vonalzód, majd nemsoká úgyis babásra cseréled! Mikor tesztelsz?

Hőmérőzéshez: én mindig különböző időpontban fekszem le. És kelni is össze-vissza keltem. Ahogy a gyerek ébredt. Volt, hogy előtte kimentem pisilni, a gyereket átvittem magamhoz és csak utána mértem a hőm. És minden éjjel kimentem pisilni, szóval éjszaka is mászkáltam és szájba mértem. Én mindig nyitott szájjal alszok. :lol: És mégsem lett ennyire cikk-cakk mint Bikfynek. Nála nem jöttem rá miért lehet ennyire ilyen. Bár annyi tippem van, hogy lehet a tüszője többször megpróbált megrepedni, de nem sikerült a repedés. Vagy még egy tipp: több tüszője volt és mind megrepedt és ikrei lesznek :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Edi
Ez tök vicces, mert a barátnőmnek és két kis csíkos gézengúza van és szintén Loka-nak és Bolka-nak hívja őket :)
Fekete óriás Schnauzert szeretnék. Már van is két hely ahonnan el lehetne hozni, de a kert még nincsen kész. Éppen múlt hét végén írt a pasi, hogy náluk most már lassan két hete megszülettek a kis drágák, ami azt jelenti, hogy Karácsony magasságában tudnám elhozni. De ez sajna vastagon tél. Kutyusház még nincs, mert szeretnék kenelt, hogy el tudjam zárni szegényt, ha vendég jön és fél tőle pl. Meg hát, amíg nem fűvesítünk.... :roll: Bár már nagyon vágyok rá. Szeptember óta szeretném :cry: De jövő tavasz az én tavaszom kutyus ügyileg. Ha törik, ha szakad :)
Próbálok hozzá képet csatolni, hogy milyen lesz kicsinek és milyenek lesznek, ha nagyok lesznek :)

Kép


Kép

Kép

Kép
princzike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?