Új privát üzeneted érkezett!

Pumukli!
Nagyon jó lehet, ha van a családban kisgyerekes, aki tud segíteni. Nálunk ő lesz az első unoka, dédunoka. :)
Na, íme a fotó: Csak nyaktól felfelé volt hajlandó megmutatni a profilját. :) Kép

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Annus, Mozza: nagyon aranyosak a babák! Ez egy csoda, hogy milyen kicsik és már egészen emberke formájuk van.

Nekem is mellső falon tapadt a lepény Patrikkal és azzal csak annyi volt, hogy kicsit később éreztem meg a mozgásait, de mondták is hogy ez azért van és ne aggódjak. A lepény letompította a mocorgást :D
Hangulatváltozásom Nekem is van, néha sajnos nincs elég türelmem Patrikhoz, és ez nagyon bánt. Remélem a 2. trimeszterben már jobb lesz.

Mi neveken még nem gondolkodunk, majd ha már tudjuk a nemét.
Nekem valahogy lánynév sokkal több van, ami tetszik, mint fiúnév.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Sziasztok!

Még nem ismerjük egymást! Eddig csak olvastalak titeket, de az olyan jó volt! Így az ünnepek előtt (de jó pihizhetünk) gondoltam bejelentkezem közétek! Ezt a boldogságot, amit érzek meg kell osztanom másokkal, nem tarthatom magamban! :-) Épp a mai nap töltöm a 10. hetet, május 19-20-át határoztak meg születési időnek. A legszebb hónap, kívánni sem kívánhattunk volna jobbat. Nov. 6-án megyünk 12 hetes uh-ra. Hogy fogom addig kibírni??? Egyébként első baba, ezért sok kérdésem lesz majd a tapasztaltabbakhoz. Látom senki nem jár a Margit Kórházba terhes gondozásra, én sem ismerem nagyon, de ezt ajánlották, na meg közel van a munkahelyemhez, ami nem túl rossz. Először 8 hetesen voltam uh-n, akkor már hallottam a kicsi szívverését. Olyan jó volt, ha éppen rosszabb a kedvem, akkor felidézem. Erős volt és gyors, olyan hihetetlen, hogy egy alig másfél cm-es kis teremtménynek így tud verni a szíve. Várom már, hogy újra hallhassam.

Mindenkinek gratulálok! És jövök majd a kérdésekkel is, csak győzzem fejben tartani hétfőig. (Ugyanis csak munkaidőben tudok egy-két percet internetezni. :-( )
csadra
Piliscsév
 
 

 
 

Mozza
Aranyos :-) Kis szégenylős nem mutatta magát, elfordult az UH elől.

Felrakom a régi 4d-s képeit Majának, csak hogy lássátok, hogy azok milyenek voltak. Nekem ezután csalódás lenne, ha nem mutatná magát, homályos lenne a kép stb.

Kép 12 hetesen

Kép 17 hetesen

Kép 29 hetesen
pumuklii
 
 


Csadra!

Üdv itt köztünk!!!Jól tetted h te is jelentkeztél!!!

Pumukli!
Tök jók ezek a képek!!!Szerencséd volt h ilyen jól mutatta magát a kiscsaj!Bezzeg az én kis huncutom....bújkálós kedvében volt nagyon! :lol:

annus11
 
 


Mozza, Neked is nagyon szép a babád!!!!

csadra, üdv és gratula! Gyere amikor tudsz!

Annus, nekem nincs türelmem a turihoz, ez is a bajom vele, úgy szeretek turkálni, hogy elmegyek a barátnőmmel, neki kisfia van és állandóan szedi elő a kislány cuccokat, hogy ezt nézd meg, azt nézd meg - így oké, ezt szeretem, de egyedül nekem nem megy. Viszont a teszveszen van 3 bevált eladóm, tőlük veszek meg szinte mindent és egy-két apróságot leszámítva még nem csalódtam.

A nevek nálunk adottak. Ha fiú, az apja. Gyöngy nevét aznap döntöttük el, amikor megtudtuk, hogy kislány és már akkor elhatároztuk, hogy ezentúl minden lányunk virágnév lesz. Így esett a választás az Iringóra vagy a Jázminra, a férjemnek a Jázmin nem tetszik, mert egyre több van és a vezetékneve is az egyik leggyakoribb, pedig szerintem gyönyörű név. Most még a Hangáért próbálok küzdeni (az is virág), de Ő Iringó párti és mivel Gyöngyvirágot én találtam, így most engednem kell. A második neve pedig az enyém.

Bocs, ha megint hosszú lettem, de most nem voltam 2 hétig és hiányoztatok! :-)
Vendég
 


sziasztok

Leesett a nagy kő a szívemről:)

a lepény a fundusban tapad. BPD: 21 mm OFD:29mm Nt. 1,1 mm szóval minden oké. láttam a kezeit, lábait, sőt az ujjacskáit is és a kis gyöngysor gerincét, a szívecskéjét és a pofiját.

egyetlen szívfájdalmam, hogy képet nem kaptam :(

annus, mozza nagyon édik a kis drágáitok :)

üdv az újjaknak :)

van még olyan, akinek mostanában nem esik jól a vezetés, nekem olyankor több a váladék és valahogyan nem jó érzés a pedálokat nyomkodni :(

nálunk nevek még szóba sem jöttek, ráérünk még arra :)

legközelebb dec 3-án megyek a 18. heti UH-ra

Mindenkinek minden jót!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Sziasztok csajok!

Annus, annyira meg tudlak érteni! Mondjuk nekem nem volt rossz élményem, mégsem tudok felszabadultan meni a dokihoz. Egyszerűen érzem, hogy nem lehet baj, de ahogy közeledik az időpont, belém bújik a kisördög: "És mi van, ha mégis...?" :evil:
Szóval mostmár persze totál zombi vagyok, egy óra múlva indulok.
Edua gratulálok! Kérdezhetek? Mi az a fundus, BPD, OFD, Nt? Én még csak a CRL-t vágom! :D
Nevek tekintetében a Csanád egyre inkább kikristályosodik, de a Noémi és a Rebeka közül még mindig képtelenek vagyunk választani.
Puszi mindenkinek, köszi a drukkokat, este mindenképpen jelentkezem!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Mozza, Pumukli, nagyon klasszak a képek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


fundus: méh felső része
BPD az a fej átmérője (haránt)
OFD az a fej átmérője (hosszanti)
Nt az orrcsont
FL a combcsont
pumuklii
 
 


pumukli köszönöm, hogy válaszoltál helyettem :)

szofi a fundust én is itthon néztem meg :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


ja bocsi nt az a nyaki redő

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


szofi itt minden rövidítést megtalálsz


http://www.kismamablog.hu/terhesseg/viz ... egi-lelete

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


jaja, igaz az orrcsont az NB, rosszul emlékeztem
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy ismeretlenül zavarok, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy barátnőm honlapját, aki szopopárnákat készít:
http://www.szoptatosparna.atw.hu/

Bumi
http://www.fertilityfriend.com/home/19d4c8

"A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész." Paulo Coelho
bumi1979
 
 


Edua!

Gratula az uhhoz!!!Örülök h te is megnyugodtál!!!

Szofi!
Kitartás!!!! :wink:


Többiek???

annus11
 
 


Na sziasztok!

Mindjárt kiugrálok a bőrömből. Hála istennek, mindketten makk egészségesek vagyunk, legalábbis a doki ezt mondta.
22 mm a gyermekünk, és ez már centiméterben is mérhető méret, szétrepedünk a büszkeségtől!!! Rendben dobog a kis szive, és már mozog is, szóval tehetséges gyerek, mindjárt látszik. :D
Az orvosom továbbra is nagyon szimpi, közölte, hogy a védőnőre ne is hallgassak, bátran igyam a KV-t, napi kettőt simán, fessem a hajam, meg az arcom. Végre emberi külsőm lesz ismét! Hurrá.
Azt mondta, hogy szerinte érdemes integrált vagy kombinált tesztet csináltatni.
A Péterffy (hepinet) helyileg hol van? Milyen telefonszámon lehet bejelentkezni? Szerintem én is bevállalom ezt a 9000-es dolgot, ha még lehet.
Köszönöm a segítséget a rövidítésekben, biztos én is belejövök.
Jó éjt mindenkinek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


SZia Szofi!

Szuper hírek :-)
Péterfy a keletinél van. www.hepinet.hu
van egy mobilszám, azon lehet jelentkezni

Jó éjt!
pumuklii
 
 


Sziasztok!

ugyancsak egyszer írtam Nektek és akkor is csak a segítségeteket kértem, és nem hasznos infot(-kat) osztottam meg Veletek,de most úgy gondoltam így látatlanban elbúcsúzom Tőletek,mert én sajnos már nem tartozom a májusi babavárású anyukák közé,mert tegnap kiderült,h a doki nem látta a baba szívverését,így ma muszáj volt megműtenie.
sajnos mi elveszítettük a babánkat,de Nektek szívből kívánok minden jót,egészséget,kitartást!

üdv jovi
jovana
 
 


Sziasztok csajok!

Bocs hogy csak igy ismeretlenül, de lenne egy eladó babakocsim hátha érdekel valakit!!
Szerintem az egyik legjobb babakocsi.
Ha érdekel Tel.: 06 30 2951327.

Kép
Kép
Kép

Kép
fiona66
 
 


Jovana: sajnálom. :(

Vanni: jöhet pü-ben a kontaktszemély. :wink: Már próbálkozott az uram a nagykövetségen, de ott csak akkor lehet boldogulni, ha az ember pontos telszámmal rendelkezik az illetékes személyhez, mert amúgy totál káosz. Köszi!

Már nagyon késő van, nincs enerdzsim többet írni, sorry. :P

Kép
Kép
tinu
 
 


Szép jó reggelt ebben a gusztustalan időben minden kedves kismaminak!
Pumukli, köszi az infót, szerintem rárepülök, hiszen mindenkinek tök jó tapasztalatai voltak eddig. Te mikor mész?
Jó pihit, kellemes hosszúhétvégét mindeniinek előre is. Mi holnap elutazunk Győrbe "nyaralni" 3 napra, szóval ma még jelentkezem, de aztán majd csak vasárnap jövök! Győzzem elolvasni!

Jovana nagyon sajnálom, ami történt. Remélem nemsokára újra csatlakozhatsz valamelyik fórumhoz, és 2009-ben meglesz neked is a kisbabád.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Még egyet akartam kérdezni... A dokim azt mondta, hogy a 12. héten genetikushoz küld ultrahangra, nem hozzá megyek. Valakinél volt ilyen?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi!
Örülök h minden rendben!!!A 12.heti uh az genetikai uh,én úgy tudom.Biztos azért küld máshova mert neki nincs jó uhja vagy ilyesmi.Nekem is a kórházba kellett volna mennem a 12.hetire nem a magánrendelésre.

annus11
 
 


Sziasztok!
Mozza gratulálok a babádhoz,nagyon aranyos!!
Jovana,szívből sajnálom!!!
Már megint jó sokat írtatok!Tegnap nem voltam,csavarogtunk egész nap.
Mi jól vagyunk,már alig köhög Gréti is.
Majd még jövök!!!

Szép napot!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok! :lol:

Annus, Mozza!
nagyon helyesek a babák 8)

Annus!
nekem is mellső falon tapad, az csak csaszinál zavar be, az a bibis, ha alul tapad persze a legjobb a hátsó fali.mi később fogjuk éezni a baba mocorgását :shock:

Szofi!
neked is gratula a babuhoz 8) engem is elküldtek genet.uhura a 12 hetesnél

Jovana!
:( részvétem

nekem 4 napja fáj a fejem, olvastam h ilyenkor emelkedik a vérnyomi és azért van?nem merek semmilyen gyógyot sem bevenni...
ja, és kedden abbahagytam az utrot, izgultam h lesz-e barnázgatás, vagy vérezgetés, de nem :D

szép hosszú hétvégét nektek! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jovana, sajnálom nagyon... :( Sok erőt kívánok Neked, és most igazán kényeztessétek el egymást a pároddal, hogy utána megújult erővel induljatok neki a babaprojektnek! Tudod, azt mondják, a természet eldönti... Legközelebb gyönyörű egészséges babád lesz!

Lányok, nem gáz, hogy engem csak a 12-13 héten akar először vérvételre, laborba küldeni a dokim? védőnőhöz lehet menni laborleletek nélkül?

Most, mikor megnézett a szerintem nem túl jó hasi UH-val a magánrendelőben, azt mondta, hogy én még nem lehetek 10+0, mert még csak 22mm a pöttöm, már 30mm-es egy 10 hetes terhesség, és a 12 heti UH-ra is így egy héttel később hívott. Most nem értem ezt.
Akkor nem is voltunk együtt a párommal. Most akkor nem fejlődik rendesen, vagy nem pontos a gépe, vagy nagyon összegömbölyödött a lelkem és épp bukfencezés közben vette le a méretetet? Csak mert 1 héttel előtte 19mm-t mértek az SZTK-ban, egy pontos géppel, hüvelyi UH-val.

Genetikai UH-ra mehetek még 13+1-en?

Szofi, engem is a 12-hetire más helyre hívott, be a kórházba hozzá, mert ahhoz nagy felbontású komoly UH gép kell.

Tinu, hívom a lányt, ha megkapom a számot, megírom priviben.

Vicus, de jó neked! már te is abbahagyhattad az utrot! Én is várom már nagyon. Kényelmetlen és drága is!

Pumukli, neked milyen méreteket mondtak a legutóbbi UHUN?

Edua, gartulálok a szép eredményhez!

Mozza, jó a kép:)
vanni
 
 


Sziasztok,

ez az idő teljesen kikészít, ilyenkor semmihez sincs kedvem, pedig annyi munkám lenne. A hosszú hétvégén sem lesz jobb szerintem, a férjem elutazott, így egyedül leszek végig, nagyon irigylem Szofit a hétvégi kirándulásért:)
[b]Szofi[/b], gratulálok a jó eredményekhez, csak így tovább...

Vanni, nem tudom mennyire fog megnyugtatni, de az én orvosom a 16. heti összes vizsgálat után (eddig még vérvételem sem volt) fog elküldeni a védőnőhöz, addig semmi keresnivalóm ott, csak bolondságokkal tömik tele a fejem, vélekedik. Már lassan 25 éve dolgozik, így gondolom van tapasztalata, én meg nem vonom ezt kétségbe...
Ami a méretet illeti, a 10. héten voltam én is UH-n, és 3,2 cm volt az ülőmagassága, néhány nappal pedig módosul a szülés időpontja a gép szerint, eddig május 5-re, most már május 10-re határozza meg a dátumot. A pici kisebb, mint amekkora kellene legyen, de ez nem gond.
Lehetséges, hogy nálad az UH gép miatt nem tudott jól mérni, nekem még ekkor is hüvelyi UH volt. Igaz ez a gép nagyon profi, szerintem az összes vizsgálatot a magánrendelőjében fogja elvégezni.

Vicus, a fejfájás nekem is elég sok gondot okoz, pedig ritka volt nálam mindig is, a vérnyomásommal azonban nincs gond. Nekem egy hete a fogínyem gyulladt be, azt kellett nagyon kezelésbe vennem. Az alvás az mindig segít :wink:

Annus, láttam a táblázatot a kismamákkal, nagyon tetszett. Ha én is felkerülhetnék rá, nagyon örülnék :)
30 vagyok, Bp. XI. kerület, ez lesz az első gyerekem, május 10-re vagyok kiírva, a Szent Istvánban Horváth Mihály az orvosom. Ha fiú lesz valószínűleg Gergőnek hívják, ha kislány akkor Annácska :)

További kellemes napot és a rossz idő ellenére szép hétvégét,
Zsuzs

Kép
kovzsuzska
 
 


Zsuzska!
Oké!Beteszlek téged is!
Szerencsére itthon van a férjecském,így pihizünk ezerrel!!!

Vanni!
Szerintem lehet h télleg az uh volt szar.Lehet h akkor érdemesebb lenne az SZTKba elmenned megint h megnyugodj!És 13+1en is jó még a genetikai szerintem.

annus11
 
 


Vanni!
szerintem a hüvelyi uhu sokkal pontosabb mint a hasi.
nekem 9+6 naposan volt 27 mm a crl(ülőmag.) :roll:
11+1-en meg 37 mm. 13+1-en is mehetsz genetikaira. 8)
no para!minden okés. :lol:

Zsuzska!
kezet foghatunk...én is egyedül vagyok(leszek), ma apa dolgozik estig, holnap reggel meg elutazik és csak vas.este jön meg :(
hát, én nem mérem a vérnyomim, nem tudom mennyi, de eddig mindíg alacsony volt.. :roll:

pocakfotó(szerintem olyan vagyok, mint egy bálna.....na, előtte se voltam 45 kilós vasággyal :oops: ) :lol:

Kép
Vendég
 


Helló! Gyrekméret... Szerintetek 9+3-ra kicsi a 22mm???
Vanni, ne izgulj, szerintem is lehet, hogy rosszul méricskélt a doki, vagy nem úgy fordult, bármi lehet. Gondolom, hogy a második mérésben lehetett a hiba, ha az első pontos volt.
Kovzsuzska, Vicus, pihizzetek sokat, és hamár egyedül vagytok nézzétek meg az összes nyálas filmet, amit a férjetek nem hajlandó veletek megnézni, vagy olvasatok, én ilyen kor ezt szoktam csinálni...
Vicuska, de dinka vagy! Tök szép vékony a derekad, és csinos a pocid, egyáltalán nem bálnás!
Nálam még mindig semmi, de ha nő valamit a hasam, azonnal felteszek képet...
Puszi nektek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Vicuska, bár nem jól hangzik, de mégis jól esik, hogy vannak sorstársaim az egyedüllétben. A pocakfotó nagyon helyes, de szerintem még nem vészes, nekem is sikerül estére ekkorára ennem magam :wink: Aztán reggelre mindig lemegy. A farkaséhségem miatt minden két órába ennem kell valamit :cry: Persze nem vagyok pehelysúlyú és a "csinos derekam" is fura mód eltűnt. Mindig hadakoztam a teltkarcsú megnevezés ellen, de sajnos már el kell fogadnom, hogy lassan ebbe a kategóriába tartozom. Szóval vicc ide vagy oda, egyetértek Szofival, hogy szép a derekad és egyáltalán nem bálnás!!!

Most lassan azért parázok, hogy meg kell mondanom a munkahelyemen és mit fognak szólni hozzá... valaki már esett túl ezen a helyzeten?? Hogyan lehet igalom nélkül megúszni? Mire készíthetem magam?? Az a legrosszabb, hogy annyit terveznek velem, és akkor csak beesem, hogy most sokkal fontosabb a család...

Szofi, köszi az ajánlatot, de már nincs türelmem a filmekhez. Írom a disszertációmat és november végig be kell fejeznem, hogy még pocakosan, de a baba születése előtt megvédhessem. Bár néha azzal kelek reggelenként, hogy semmi kedvem hozzá. Estére meg azt érzem, hogy a 24 óra nem elég... De lehet hogy ez is a hangulatváltozásokra fogható...

Annus, nagyon szép hétvégét és még kellemesebb pihizést a férjeddel.

Szeretném megosztani veletek a kicsikém képét, igaz, hogy csak 2D, de így is olyan gyönyörű kis kerek fejecskéje van, hogy imádnivaló. A képről készült fénykép nem a legjobb, de nézzétek el, nem vagyok profi a fényképezésben.

Zsuzs Kép

Kép
kovzsuzska
 
 


Sziasztok Csajok!
Már bizti mindenki alszik.
Az a helyzet, hogy világ életemben mintaszerű volt a vérnyomásom, de tegnap az orvosnál picit magas volt (135/75). Azt hittem, az izgalomtól, és hogy biztos csak pillanatnyi állapot, de ma is megmértem kétszer is (138/80). Elkezdtem picit aggdni emiatt. Volt/van valakinek magasabb vérnyomása a terhessége alatt?
Kövzsuzska! Tök jó, hol doktorálsz, és miből? Én a SZIE-n! De még csak a tanulmányi kreditek megszerzésére gyúrok. 3. év...
Remélem még holnap reggel be tudok ugrani, mielőtt elutazom!
Ja, Mozza, még neked akartam írni régebben, hogy az én gyermekem is mindenütt első unoka, és mindenütt első dédunoka lesz! Még csak 2 centis, de máris nagy sztár!
Puszillak Titeket!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Szofi!
Nekem inkább alacsony a vérnyomásom,de kedden ha megméri a védőnő kíváncsi vagyok mennyi lesz :roll: A baba mérete miatt ne aggódj!Ha dobog a pici szive akkor minden oké!Pihenj sokat és egyél sok gyümit,zöldséget!

Zsuzska!
Szép a babód!!!!Azért sikerült jól lefotóznod,a lényeg látszik! :wink:

Vicuska!
Szép pocika!És nem vagy bálna!Csinálok már én is amin jobban látszik h én nagyobb bálna vagyok :lol: :lol:

Vanni!
Még neked akartam írni h elméletileg a laborlelettel kell menned a védőnőhöz!Amúgy én is azt csináltam h elmentem hozzá h kérjek egy időpontot és megkérdeztem h miket kell vinnem pontosan.Mert szerintem ezt is embere válogatja h mennyire megy a papirforma szerint stb.Kb másfél hete jelentkeztem be és most mrá megvan minden amit kért,remélem :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!!

Vicuska,nagyon csini kismami vagy!!
Szofi:
Nekem alacsony a vérnyomásom,nem tom mennyire vészes a tied.Ha mész dokihoz mondd neki,nehogy baj legyen belőle.
Vettem Hipp Natalt,azóta jobb a közérzetem.Remélem nem lesz rossz miatta a vérképem.Kedden megyek.
Férjem dolgozik,tetszik neki az új munka,de nagyon veszélyes.Egy vékonyka korlát van mögötte és most a harmadikon vannak.Ácsként van ott.Este látjuk csak,de elég nehéz.Szabadnapja meg 2 hetente 1 vasárnap,az kevés.
Talán most pont az a hét van mikor szabad,így elmegyünk valamerre.Mert ha itthon maradunk,akkor eljönnek anyósomék és oda a közös nap.Na mindegy.

Szép napot mindenkinek!!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vanni,

én 8 hetesen voltam, akkor volt 12 mm ( ami 7+3 nak felel meg elvileg), azóta nem voltam.
Legközelebb nov 11-én megyek a Péterffybe, akkor leszek 12+6.

Szofi,
a mamanetes tábla szerint 8+5 a 22 mm. Szerintem se aggódj, nekem még a védőnőm mondta, hogy hiába van úgy a táblában, h naponta nő egyet ilyenkor, az nem így van gyakorlatban. Hanem úgy hogy pár napig semmi, majd nő 3 mm-t. Meg igaza van Annusnak, ha doboga szíve, akkor baj nem lehet.

Zsuzska tök jó a kép, Vicus te meg tök csini kismama van. :-)

Jóvana, sajnálom, remélem pár hónap és újra terhes leszel. Nekem elég hamar összejött utána. Fel a fejjel! Inkább az elején, mint később... én ezzel vigasztaltam magam ...

Jó pihit mindenkinek!
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltüntem, nyüzsi volt itthon, kifáradtam. Bár már egyre kevésbé érzem magamon a jellegzetes terhességi tüneteket, az általános gyengeség egyenlőre megmaradt. :(

Annus, Mozza, Zsuzsa, nagyon szépek a babák!! :):):)

Annus, nyugodtabb vagy így a 12. heti vizsgálat után?

Már én is nagyon várom nov. 3-át, azt gondolom az egy nagyon fontos vizsgálat, jó, ha az ember már látja minden porcikáját a babócának és persze, ha a doki is azt mondja, minden rendben! :)

Vicuska, gratula a kismama pocakhoz! :) Dehogy vagy bálna! :roll:

Tinu, jobban vagy?

Mónika, Reni??? Eltüntetek, remélem minden rendben!!!!

Szofi, nekem az előző terhességem alatt ment fel ilyen magasra a vérnyomásom, sokat ingadozott, de nekem akkor már nagy pocakom volt! Remélem csak a hormonok zavarnak be, de ha aggódsz, szerintem beszélj a dokiddal!!

Vanni, ne aggódj a kicsi méretei miatt! Nekem a 4 terhességem alatt, folyton vagy kisebbnek, vagy nagyobbnak mérték a babákat! (Ugyanazon babát! :roll: ) Ilyen pici korban még elég, ha egy kicsit arrébb mér valamit, máris más adatokat mutat a gép, ami egyébként is egy bizonyos átlag alapján dolgozik!

Jovana, sajnálom :( Kezd el szedni a folsavat, magzatvédő vitamint és pár hónap múlva örömmel köszöntünk majd ismét a pocakosok táborában!!


Mindenkinek szép hétvégét! :)

Üdv: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Annus: a 18. heti UH-t hívják genetikai UH-nak.

Szofi: nekem minden védőnős talira vinnem kell pisit. Csak akkor van baj, ha magas a vérnyomásod és van fehérje a vizeletedben. Nézesd meg te is, és ha csak a vérnyomásod kicsit magasabb, akkor ne izgulj.

VAnni: köszi!

Évi: köszi, jobban vagyok. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu!

Akkor sorry :oops: Én azt hittem ezt is így hívják 8)

Évi!
Hát nyugodtabbnak nyugodtabb,bár nov elején ismét doki,bizti újra parázok majd :roll: Amúgy nekem elmúlt a hányinger...nagyon ritkán van már,esetleg vmi szagra vagy ha éhes vagyok ilyesmi.De el is illan hamar! :wink:

annus11
 
 


Sziasztok!!!
Tinu örülök,hogy jobban vagy.Én most kezdek depis lenni,mivl Sanyi csak este jár haza.Alig látjuk és szinte mindig ketten vagyunk Grétivel.Rossz egyedül.Mefg persze az aggódás.Mivel teetőn dolgozik ,nagyon balesetveszélyes.
Én is úgy tudom,a magas vérnyomás veszélyes.Nekem alacsony,félek nehogy befektesenek miatta.
Most eljöttünk anyuék,mindjárt ebédelünk.A kedvencem lesz,gulyásleves palacsinta.
De nemsoká megyünk is haza főznöm kell mire apjuk jön.

Szép napot

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Picit eltüntem, anyukámnál voltam kikapcsolni! Olyan jó volt! :lol:

Lányok, nagyon szuperek a képek a babákról és mindenkinek nagyon örülök! :shock: :lol:

szofi: nekem is ingadozik a vérnyomásom, de ahogy tinu mondta, ha fehérje nincs akkor csak a hormonok! :wink:

Még egy hét és 3 nap az UH-ig! :?

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a részvétet és a bíztató szavakat!!!!!

Pumukli: én is ezzel vígasztalom magam,h inkább most mint később!!! És abban bízom,h febr-ban ismét babaváró leszek :lol:

Evemama: köszönöm a tanácsokat,megfogadom!

Van még valakinek ötlete,h mit lehetne szedni annak érdekében,h minél elöbb újra terhes legyek? Pl.: valami beágyazódást segító bogyó?

köszi

jovi
jovana
 
 


Drága Jovana, én is nagyon sajnálom, nem lehet most könnyű Neked, de tényleg jobb most, mint később, amikor már sokkal nagyobb. Ha elmész az orvosodhoz, kérdezz rá az Utrogestanra. Nekem azt kell szednem, hüvelytabletta, ezt akkor adják, ha már volt vetélésed vagy lombik után. A 12. hétig kell szedned, és állítólag nagyon hatékony. Van ebből sima tabletta is, de az az én orvosom szerint nem olyan jó, mert a hüvelytabletta ott hat, ahol kell, míg a másik a véren át szívódik fel. Persze lehet, hogy ez is orvosfüggő, de szerintem mindenképp fogja javasolni, ha beszélsz vele. Mennyi idős voltál? Tudod már, hogy mi volt az oka?

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, nem győztem még visszaolvasni :( Mi nemrég értünk haza Anyuéktól, fáradt vagyok. Pocakfotót már én is akartam hozni, második gyerek tényleg hamarabb látszik :lol:
Vendég
 


Heni!

10. héten voltam,múlt héten csüt-ön rosszul éreztem magam,kicsit barnáztm,hívtam a dokit,mondta,ez ikyen kis terhességnél előfordul,feküdjek,pihenjek,majd kedden menjek be hozzá. pén. reggelre kicsit véreztem,majd felhívtam a dokit,mondta,h duphastont szedjek 2x1-et,ha nem múlik el a vérzés,másnap menjek be a kórházba. megmondom őszíntén igazából megnyugodtam,mert utána semmi bajom nem volt. majd kedden a dokinál kiderült,nincs szívhangja a babának és a mérete is kb. csak 8 hetesnek felel meg. szerdán megcsinálta a műtétet. doki szerint nem fogom megtudni,h mi volt a baj,csak találgatni lehet,de nem hiszem,h annak lenne értelme.

az Utrogestant most én is olvastam a neten,mert rákerestem hasonló gyógyszerekre,de mindenhol ezt ajánlották.

most nem marad más hátra,mint fejben mindent rendbe tenni(pl.: h. nem az én hibám....stb) helyrejönni a műtét után,és febr-ban újra próbálkozni.

üdv jovi
jovana
 
 


Jovi, ez tényleg nem a Te hibád. Úgy tudom, hogy ez a korai vetélés azért van, mert valami gond volt a babával, így tényleg jobb, hogy most történt, mint később. A barátnőm 7hónapos terhesen veszítette el a babáját... akkor még szörnyűbb... Tudom, hogy ez sovány vigasz, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan kapjuk a hírt, hogy megint babát vársz. :) És a másodiknál biztosan nem lesz semmi baj. Februárig pedig még rá is tudsz készülni vitaminokkal és minden egyébbel. Most az a legfontosabb, hogy koncentrálj a következőre.
Aludj jól, és vigyázz Magadra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Jaj, az új időszámítás szerint 5-kor keltem! :shock: :|

Annus, persze, most már mindig lesz valami aggódni való :D , de azért az olyan jó, hogy már eddig eljutottál!!! Én is elveszítettem már egy kisbabát, és most alig tudom elhinni, hogy tényleg itt növekszik bennem és olyan jó megbizonyosodni, bizony ott bent virgonckodik! :lol:

Tinu, örülök, hogy jól vagy!! :):)

Anita, nagyon nehéz lehet egész nap egyedül, főleg, hogy ennyit aggódsz. :( De próbálj nem is gondolni a rosszra, hiszen sajnos bárkivel megtörténhet a baj, elég, ha kocsiba ül, vagy kimegy az utcára. Már biztosan van tapasztalata a párodnak a magasban való munkavégzésről és biztosan nagyon vigyáz magára, miattad és a kicsik miatt duplán is!!!!:)

Jovana, ahogy már írtam szedhetsz folsavat és magzatvédő vitamint, a progreszteront pedig majd a doki írja fel, ha létrejött a terhesség. Addig nincs más dolgod, mint megnyugodni, pihenni, egészésgesen élni. Tudom, hogy most nehéz elhinni, de biztosan jó oka volt annak, hogy ez a pici most nem maradt meg! Legtöbbször ilyenkor tényleg valami genetikai rendellenesség áll a háttérben, és a természet így szelektál.

Panndi, jól vagy?

Szép napot! :)

Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Jó reggelt!

Jól vagyok, köszönöm, kedden megyek a 12. heti UH-ra, remélem minden oké lesz!

Kutyaharapás gyógyul, egy hét és kiderül, veszett volt-e :roll:

jovana: sajnálom, ami történt, kívánok Neked sok erőt a továbbiakban!

Új időszámítás fujjjjjjjj :twisted:
Vendég
 


Jovana!

Nekem is volt vetélésem tavaly ilyenkor,annak is műtét lett a vége.Most szintén utorgestan kúpot kaptam h megtámogassuk.
Az bizti h nem a te hibád,vagy vmi rendellenessége volt és a természet így szelektált.Vagy egyszerűan a sárgatest nem működött.Azt már írtam máskor is h az a kritikus idő amikor a méhlepény veszi át a táplálást,szűrést stb.Ilyenkor sok terhességnek lesz vége,de nem tudni h van e/volt e elég sárgatest...és sajna utólag se derül ki semmi....

Sok erőt és kitartást kívánok a következő hónapokra!!!Tudom h ezekből kell bőven!Aztán ha újra babás vagy nyugodtan írj nekünk!Emlékezni fogunk rád!!!

annus11
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors beköszönésre van időm mielőtt szétszereljük a gépet. Sajnos azt mondták min. 30 nap, amíg az új lakásba be tudják kötni az internetet. Az nagyon hosszú idő. Biztos, hogy hiányozni fogtok, úgyhogy majd időnként barátoknál, vagy valahol megpróbálok bekukkantani Hozzátok!
Ez a költözés jobban kimerít, mint gondoltam, bár megpróbálok keveset emelni. Még hónapokig eltart szerintem mire mindent megtalálunk és meglesz a helye a dolgoknak.

Jovana! Nagyon sajnálom, ami történt. Biztos, hogy azért 2009-ben még Te is egy gyönyörű babát hozol világra!

Holnap megyek orvoshoz is, 12. heti UH. Már nagyon várom, hogy lássam a babám.

Mindenkinek drukk, aki mostanában megy dokihoz! Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra!Ha tudok, majd jövök újta!

Kép

Kép
hean
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: