Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: fisher price hinta, a dzsungel témás… Tettem fel képet, amin látszik is nagyjából. Olyan szép színes mintás… Nagyon szeretjük.

A bukáson ne parázz, ha sokat eszik, és kijön egy kicsi, legalább tudod, hogy tele van a pocak. :D Csak figyelj, hogy biztonságosan fektesd le. Ennyi :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

No, sikerult visszaolvasnom.

Adri :)
Anyukamnak es Anyosomnak en azert rogton az elso pillanattol megengedtem,hogy megfogjak (4 naposan). Szuk csaladnak(nagymama, dedmama, testverek) megengednem (persze szigoru kezmosas utan), de masoknak nem.
En nem mertem 50es rucikat vetetni, feltem,hogy azok meg kicsik lesznek :D .Balint elmeletileg 56 cm, gyakorlatilag szerintem nincs annyi.

Kaki
No,nalunk meg mult kedden volt utoljara, es vegre ma megerkezett az ujabb adag, nyakig sz.ros lett a lelkem. Es nekunk is zoldes, de engem mindenki nyugtat,hogy biztos azert,mert tulette magat. En meg elhiszem. :lol:

Tejkiutes
Nalunk szinten egyik nap halvanyabb,masik nap erosebb, sot, orarol-orara is valtozhat. Van ra kremunk, de meg nem vetettem be.

Futyi
Akosnal az 1. gyerekdokink azt mondta nem kell. Mikor 8 hos volt valtottunk,2. doki azt mondta, kell. Akkor kezdtuk, de mar nem usztuk meg a letapadast…most szteroidos kremmel kell kenjuk. :(
Bnel elobb el fogom kezdeni, jo nem most, de mondjuk par het mulva, es persze csak addig,amig engedi a bor.

Mate, Konstantin(aki nem ugy nez ki,mint aki ehezik), Balazs, Norbert,Macilany,Lili-Bori
SZEPSEGESEK VAGYTOK!!

NyugtonMalac :)
Igen, bolcsisek is szamitanak, koszi a valaszt. :lol:
Amulok es bamulok,milyen ugyi vagy a weblappal kapcsolatban, hihetetlen!!

Clau :)
B most ugy 50-70 kozott eszik alkalmankent. DE olyan is van,hogy csak 40et.
Sargasagot sajnalom. Az engem is nagyon rosszul erintett, hogy hip-hop li akartak dobni… :twisted:

Timi :)
Nagyon csini a pocis es holnapra nagyon drukkolok!!

Emmalena :)
En is ki szoktam borulni, es csomoszor erzem,hogy a 2 gyerekes let szamomra lehetetlen kuldetes, DE HIDD EL, nekunk is sikerulni fog!!

Jo ejt!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!
Ma olyan rossz napom volt!!! Mondjuk nemtom miért, csak valahogy kiborultam. Pedig Bogyóka olyan jól viselkedett, csak valahogy én voltam nagyon feszült. Engem nagyon kiakaszt ez a vendégeskedés. Mára bejelentkezett egy vendég, mondta, hogy telefonál, mielőtt jön. Délelőtt szépen kitakarítottam, közben persze etettem, fejtem, pelenkáztam, etettem, fejtem.... Bogyó szinte egész délután szopott, én közben azon stresszeletem, hogy nem lesz időm lepihenni, akkor meg halálomon vagyok. Azért kicsit lefeküdtem végül, mondom majd felkelek, ha jönnek. Hát rohadtul nem jöttek, tök jó, hogy én itt készülődtem. Egyébként minden nap tök feszült vagyok, ha valaki bejelentkezni látogatni.
Persze szülés előtt azt hangoztattam, hogy majd én megmondom, hogy mikor lehet jönni, de most meg persze nem tudom megcsinálni, viszont baromira el tudják rontani a napom...

Na megyek, mert nyüszi van...
Jóccaka... :arrow:

marek
 
 

 
 

Jó estét, Lányok!

Picit, de tényleg csak felszínesen sajnos :cry: , átfutottam az uccsó oldalakat...egyelőre ennyire futotta.
Látom, mindenhol megy az éjszakai ramazuri, nálunk is, de még bírom. Szabi angyali gyermek, nappal 2,5 - 3 óránként szopizik, és alszik szépen. Biztosan érzi, hogy éjjel tudok igazán rá figyelni, ilyenkor többet megenged magának :lol: , most is itt van a karomban, és úgy írok...
Talán a pocija fáj, talán csak bújásra vágyik...szopizni épp nincs kedve...jó ez a totózás :roll:

Emmalena!
Nagyon értem és érzem, amiről írsz, és nagyon vigyázz magadra, többnek érezük az erőnket, mint amennyi!!!!!!!
Én, a pénteki szülésemmel hétfőn biciklizni, kedden csúszdázni, szerdán játszóházazni vittem Barbit, és mára fáradtam ki, de egyszerűen muszáj volt!!!! Ezt sokan nem értik, nem értik meg, de a nagyobbakkal többet kell most törődni, igenis kell a lélekápolás!
Kinek-miért. Nálunk az elválás a nehéz, pedig az ovival semmi gond nincs, és a bölcsivel sem volt. DE én még soha nem mentem el itthonról több napra. Ha mi külön voltunk, akkor ő ment vhová pl. mamához, de én nem hagytam még őt soha itthon napokra. Higgyétek el, nagy különbség ez! Már javul a helyzet, de elég cudar volt az elmúlt néhány nap ebből a szempontból...
Amúgy életem legszebb napjai ezek, sírni tudnék boldogságomban, mert kiteljesedett az életem, úgy érzem ennél tökéletesebb nem lehet semmi! Imádom a férjem, a gyerekeim, és bármit megtennék, hogy ez a mostani idillünk még hosszú évekig idill maradjon! Aztán maradhatunk egyszerűen "csak" boldogok :lol: :lol: :lol: :lol:

Szülés:

Mindig is féltem attől, hogy megint korábban megyek be a kórházba, mint kell és újra oxytocinos szülésindításban lesz részem, mint Barbival. Az rettenetes volt és iszonyú hosszú, nagyon fájt. Eda ide vagy oda, rettenetes volt.
Ugyanakkor fogalmam sem volt, ilyenek az igazi fájások, mert amivel bementem, az semmi nem volt, a művi fájások pedig egymásba érő irtózatosak voltak...
aztán...
Okt. 16. csütörtök - reggel elkezdett távozni a nyákdugóm, amitől olyan fura derékfájásom volt egész nap. Gondoltam, hogy ez már annak a jele, hogy majd napokkal később elindul valami...
Jó kis napom volt, barátnők - még egyszer utoljára pletykaparti. Barbi oviban, 4-re kell érte menni, addig én szabad vagyok, és bár vezetni már rég nem esett jól és jobbára ki sem mozdultam otthonról, elindultam. Fájdogált a derekam, hasam is picit, de elviselhetően. Sokszor azt hittem, csak a nadrágom szorít bugyivonalban, mert ott fájdogált. Az egyik barátnőm mondogatta, hogy szerinte ez már az lesz, mert a kezdet neki is pont ilyan mensis derék és hasfájás volt, de én úgy gondoltam, egy állandó enyhe fájdalom a legjobb indulattal sem nevezhető fájásnak....
Hazafelé már jobban éreztem a derekam, hasam, fészkelődtem, feszengtem a kocsiban...
Anyukám felhívott, hogy ha gondolom elhozza nekem Barbit - örültem neki, vágytam már haza.
Otthon a szokésos esti rutin: vacsorafőzés, Barbi zizeg, férjem hazaér, eszünk. Főzés közben már nagyon fájt a hasam, de nem fájásokat, hanem egyszerűen nagyon erős mensis görcsöt éreztem egyfolytában. Meg is beszéltem apával, hogy fürdesse és fektesse le ő Barbit, én pihennék egy kicsit. Barbi persze engem akart altatónak, így bevonultam hozzá, be is bújtam mellé Piroskét mesélni. El is aludtam és kb. 11-kor arra ébredtem, hogy baromira elgémberedtem. Kivonszoltam magam, és AKKOR éreztem az első fájást. Kemény volt, és 3 perc múlva jött a következő. Na, megint jósolgatok - gondoltam, és rutinból beültem a kádba. Jól is esett, nem is fájt. Aztán kijöttem, hogy lefekszem. Bebújtam az ágyba tévézni, és jöttek az újabb mensigörcsök 2 percenként...
Nem tudtam, mi legyen, nem tudtam, hogy ez már az-e? Vívódtam, hogy behülyítsem-e anyámat, hogy szülök, vagy ez is el fog múlni, mint már hetek óta minden jóslás- igaz, az soha nem fáj így...

Andi
Kép
handrea75
 
 


Felhívtam végül anyut, ő jött is. Mire odaért már tudtam, szülni fogok, de gondoltam kicsit még várok, nem kell úgy sietni, inkább a saját ágyamban szenvedek, mintsem túl korán a korházban....
Aztán már nem tudtam beszélni sem és akkor elindultunk.
Okt. 17. hajnali 2 után indultunk, 5 perc tőlünk a János kórház....2 órának tűnt az út... és fel a másodikra gyalog, mert az éjszaka nyitva lévő oldalon nincs lift....
Bedörömböltem a szülöszobára: 39. hét, 2 perces....ennyit tudtam kinyögni...
Ctg-re raktak, és a 3. szívverésnél le is vették, és már vizsgáltak is: 4 ujjnyira nyitva, fej beilleszkedve..............JUJJ!!!
Meglepett és rémült voltam, dokim sehol. felhívták, mondta azonnal jön. Én addig elfoglaltam az ágyam, és fájtam egyfolytában, de nem volt annyira durva, mint amire emlékeztem, amire számítottam. Teljesen tiszta volt a fejem, koncentráltam a történésre, mert olyan volt, mintha kívülről nézném a saját filmem.
Megjött a dokim, ekker kb. fél 3 volt. Burkot repesztett, és jöttek a fájások erősebben. Majd jöttek a tolók is...perceken belül.
A szülésznő állati rendes volt (nem fogadott, hanem az0épp ügyeletes), segített, kedves volt és nagyon profi!
Megbeszélték a dokival, hogy megpróbáljuk gátvédelemmel! Nagyon örültem!!! És nyomtam! Mondták, hogy hogyan csináljam, és nagyon sokat kellett nyomni. Elkeseredtem, hogy nem sikerül. Gyenge vagyok, és nem tudom úgy csinálni, ahogy kérik. Közben a szülésznő masszírozott rendületlenül...ez nagyon fura érzés volt, és úgy gondoltam, úgy éreztem nem fog sikerülni. Majd kb. a 7-8. fájásra kirepítettem Szabi babát, mert mint kiderült a szülésznő tartotta a fejecskéjét vissza, hogy szépen le tudja fejteni a kijáratot és ne repedjek, ne kelljen vágni!!
Isteni érzés volt, csodálatos! 3 óra 35 percor megszületett a fiam!!!

Ja, a férjem velem volt VÉGIG!!! Valószínűleg nem lesz több babánk, és boldog vagyok, hogy önszántából végül része lett a fia születésének! Nagyon sokat segített, eltörtem az ujjait és nyomta a fejem, húzta a lábam az utolsó, már nagyon fáradt kitolásomnál.
Elvágta a köldökzsinórt is, szóval szuper bátor volt!

A felépülésem kb. 1 napba telt, se vágás, se repedés se semmi, csak egy fantasztikus élmény, egy csoda!

Mindenkinek ilyen szülést kívánok!!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Végigbőgtem Nyugtonmalac és Andi szüléstörténetét. Lehet, hogy inkább aludnom kéne...? :?
Na megyek is, bár a kisasszony még mindig nyekereg. Lehet, hogy nem lesz jó éjszakánk...?
Azért hátha.. :arrow:

marek
 
 


Jó reggelt!

Bocsi, de két gyerek mellett egyszerűen most nem tudok veletek lépést tartani és még a kórházi idő alatti részt sem tudtam elolvasni ezért most nem reagálnék semmire, de amint időm engedi olvasok és írni is fogok, addig is megmutatom nektek a második Kincsünket.

Ha tudok jövök.

Kép

Kép

Ja és képzeljétek, nekünk tök jó fej doktornénink van és azt mondta, ha ilyen idő van mint ma, akkor nehogy otthon üljünk, tessék kimenni a levegőre, úgyhogy lehet lesz ma egy kis séta. :lol: :lol: :lol:

Hurrááá, már annyira ki vagyok rá éhezve.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szia Tücsök!!!
Áron gyönyörű!!! Sose lesz időd visszaolvasni :lol: :lol: :lol: , helyette inkább írd meg a szüléstörténeted!

marek
 
 


Nyugtonmalac
Találtam egy csomó Fisher price pihenőszéket/hintát a neten. Milyet érdemes venni?

Járókát érdemes venni? Mert látom, hogy a törpömnél kezd kialakulni a kiságyundor :roll: , gondoltam a játszószőnyeget bele a járókába, járókát ki a konyhába, és akkor gyerek se unatkozik, anya is tud esetleg főzni. Vagy túl naív vagyok...? :roll:

Tejgyűjtő kagyló
Nekem Medela van. Nem rossz találmány, mert az egyik mellem pillanatok alatt megtölti a melltartóbetétet... akkor inkább a kagylóba csöpögtetek. Bár olyan mennyiségre nem számíthatok, mint Nyugtonmalac... :shock: :shock:

Még egy kérdés:
Az anyatejes kakit hogy szedem ki a ruhából? Mert Bógyóka mostanában nem kakil minden kaja után, viszont amikor végre sikerül neki, akkor az fürdetés, átöltözés, ágyneműhúzás, miegymás... :roll: És úgy látom, hogy áztathatom én a cuccokat, a folt akkor is ott marad... :roll:
Úgy hallom ma is fürdetéssel kezdünk... :shock: Hihetetlen ez a gyerek. Lehet, hogy nem kéne ennyit enni...? :?

Nyugtonmalac
Azt írtad, Bori sokat eszik? Mennyi az annyi?

Nektek is nyöszörög álmában a törpétek? Mert én alig tudok tőle aludni, nyög, sikít, sír, mindenféle hülye hangokat ad, én meg felugrálok és kiderül, hogy édesen alszik... Mondjuk egyre ritkábban ugrálok fel hozzá. Biztos fáj a hasa, azért szirénázik, de annyira azért nem lehet nagy a baj, ha fel sem ébred közben....

Van két új kép a fotóalbumban, ha valakit esetleg érdekel...

Megyek, mert így is tele van velem az oldal...

marek
 
 


Marek!

Nekem egyedül a Vanish szappanos dörzsölés fél óra várakozás és mosás. Csak ezzel a módszerrel jött ki, szerintem próbáld ki. A sima vanish soha nem hozta ki csak ha a vizes cuccot szappannal dörzsöltem be.

Sok sikert!

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Kórházból kidobás: én meg minden nap elmondtam, hogy haza akarok menni :) Végül a 3. napon addig jártam mindenki nyakára, míg túlestünk az oltáson, meg vizsgálatokon, és meg lett dicsérve Bori, hogy milyen ügyesen szopik, és gyarapodni is kezdett... Haza engedtek.
Fura, hogy mindenkit ki akarnak dobni, nekem meg hogy mondták, hogy csak akkor mehet haza anyuka, ha nem sárgul be, és ha nem esik 10%-nál többet a súlya. Gondolhatjátok, hogy etettem a kis szarost, hogy elkerüljük ezeket. A kis családom (Lili és apa) már nagyon vártak minket, mi meg őket :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lottikának boldog 1.hónap fordúlót!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Ma vagyunk 1 hónaposak!!!!!!

El sem hiszem, hogy így megy az idő!!!

Tücsök, gyönyörű a Kincsed, az első képen ahogy néz, mintha fintorogna, olyan aranyos, megpuszilgatnám :lol:

Marek - nálunk amikor kakis lett a body&rugi, a sima mezei mosóporral mostam (most amúgy vettem Dreftet és nagyon jó illata van) és kijött a kaki belőle simán.
Nyöszörgés? Álmában néha van, de nálunk inkább az az ijesztő hang, amikor büfiztetem, mert olyan hörgő, krákogó hangja van, mintha köszörülné a torkát vagy mi és olyankor paramami vagyok rögtön újra :roll:
Tünemény a leányka a tulipános rucikájában, igazán csajos :lol:

Nálunk a csomó bukás miatt egyfolytában öltöztetés van, és minden alkalommal fotózkodunk is :wink:

Andi - hú, nem semmi a szüléstörténeted, akkor ezek szerint neked is hamar lecsengett a dolog, 4 ujjnyi tágulás, nem semmi. Még jó, hogy elindultatok a végén a kórházba, a 39. hét 2perces szövegen mosolyogtam egy jót, nagyon aranyos :lol: És szuper, hogy nem volt gátmetszés, nagyon ügyi vagy+persze a szülésznőd!
Mindenesetre nagyon ügyes voltál!!! Képet rakj fel!!!

Nyugtonmalac - megnéztem a webünkön a hintát, nagyon szuper és Macilány milyen elégedetten ül benne :wink: Nagyon édes! Jó ez a hinta, szerinted érdemes beszerezni egyet? Mármint ki fogja használni a baba, pl. később is? Mert nekünk most ugye játszószőnyegünk van, amit még ki se bontottunk :roll:

Na egyelőre ennyit, ma hozzánk is jönnek látogatók, húgom és barátja, holnap pedig mi próbálunk meg átmenni anyukámékhoz, remélem sikerül, nem úgy, mint múlt hét vasárnap, amikor végig üvöltött és nem nyugodott meg, csak cicin :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kép alszom egyedül

Kép pihenek apáján :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek!

Emma most nem csinálja ezt, de Ábi ilyen picin úgy aludt, hogy nem hittem el.Az elején bent aludtam egy szivacson a szobájában, hogy ne kelljen örökké átrohangálnom, de 3 hétig birtam.Álmában motyogott, röfögött, szöttyögött, sirdogált stb.de egyikre sem ébredt fel.én bezzeg mindegyikre ugrottam, így aztán semmit nem aludtam.pár hét alatt úgy kikészültem, hogy visszaköltöztem a saját ágyunkba.mikor már egyértelműen sirt, mert éhes volt, arra ébredtem csak föl, és mentem át hozzá.
emmalena
 
 


Lotti már egy hónapos???? :shock: Lassan tényleg bilireszoktatunk... :roll:

Megyek, mert csecset keres a ded... apukája meg nem tud neki adni...sok mindenhez ért, tud írni kínrímeket a képek alá, meg tud büfiztetni, de sajnos etetéshez én kellek. És ráadásul megkezdte a ded zenei nevelést. Azt mondta, hogy szereti a Kalákát, mert olyan értelmesen nézett közben... :shock:

marek
 
 


Marek: látogatók – én ugyan így vagyok velük. Tiszta ideg vagyok, ha bejelenti valaki, hogy jön. Ma pl. nagymamámék jöttek Liliért, mert viszi a mamám Tokajba 4 napra… Ez rendben is van. Tegnap megbeszéljük, hogy ma fél 9kor indulnak tőlünk. Be van csomagolva, meg minden, legyünk útra készen. Már tegnap este lementem hídba, mikor kitalálta (ünnepnap, este), hogy fénymásoljam le a gyerek TB kártyáját. Mondom, nem teszem, mert minden zárva van. De nekem biztosan van itthon szkennerem, meg nyomtatóm… Mondom nincs, nem vagyok iroda. :D
Akkor ma reggel felhív fél 8kor, hogy indulnak. Ó-ó, gondoltam, akkor Lilit kikapom az ágyból, mert még alszik. Persze mamám előhúzott a tarsolyból egy újabb kérést, Apa jöjjön velük a vonathoz, segítsen cipelni a táskát. Kérdem én: ezt miért nem tegnap találta ki, Apa még alszik. Elég lesz neki fél óra elkészülni, jött a válasz. Kösz, gondoltam, s mondtam, hogy most leteszem a telefont, letettem. Megjöttek. 8 óra. Lili reggelizett, cipő, kabát rajta van, táska a hátán, indulásra készen. Erre bejelentik, hogy még nem indulnak, hanem itt maradnak egy fél órát. Tudtam. Még alig jöttek be a lakásba, és üdvözölték a Lilimet, már Borit keresték. Mondom, alszik, hagyjuk. Csak be kellett menni a hálószobánkba meglesni, hiába mondtam, hogy sötét van, úgysem látja, viszont alszik. Kijön, közli, hogy sötét van, nem látni. Nem válaszoltam.
Vetkőztessem le a gyereket. Levetkőztetem, persze tiszta ideg vagyok, minek kellett kirángatnom az ágyból, ha ennyire nem is sietnek… Minek jöttek hamarabb, nekem annyi dolgom van… De le kellett nyelni mindezt. Ez van.
Végül Lilinek kihoztam Borit, betettem az ölébe. Közben a papámnak bemutattam, a mama el volt foglalva valamivel, aztán mentek nézni a kislányt a nagy ölében. Lili oda volt a boldogságtól. Aztán itt volt az ideje az indulásnak, Bori meg anyát akart enni… Így mindenki ment a dolgára. Persze nekem már most hiányzik Lili. Nem akartam elengedni, de tudom, hogy ezzel neki teszek jót. Marha nehéz. Remélem minden rendben lesz vele, és egyben visszakapom őt.
Most várom apát haza… Délután fodrász, meg megyünk vásárolni, mert megittuk Lilivel az összes folyadékot tegnap… :D
És itt van előttem egy hétvége Lili nélkül, egy pici Borival. Nagyon fura lesz. Mint régen Lilivel… Egy kicsit egy gyerekes anya leszek, de a szívem kétgyerekes maradt… Hiányzik a nagy és okos lányom…

Előzmény a mamalátogatáshoz: Mikor hazajöttünk a kórházból, felhívtak, és kérték, hogy majd mondjuk meg, mikor lehet jönni, látogatni. Még nem volt alkalmas, így csináltak maguknak egy látogatási pontot, mostanra. Nekem legalábbis ilyen érzésem van. És lehet, hogy igazságtalan vagyok, de így a gyermekágy elején szerintem ez a normális nálunk, anyukáknál…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handrea: én is így vagyok a családommal. Olyan jó két gyerekes anyukának lenni. És olyan szépen írtad le. Remélem, mindannyian sokáig élvezhetjük ezt a csodás élményt a maga szépségeivel…
És valóban más az, ha anya megy el, mintha a kisgyermek. Nekik nagyon más. Ezért volt jó, hogy Lilinek fel sem tűnt, hogy nem vagyok itthon. :D
Barbi nagyon bújós, anyás lett? Miben veszed észre a változást?

Oké, elsírtam magam a születés történeteden… :) Mint mindenkién… Nagyon szép élmény. Jó, hogy apa veled maradt.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsi: igaza van Mareknak, sosem lesz időd visszaolvasni :D És várjuk azt a születés történetet! :P

Nagyon szép Áron! Persze, hogy már fel is szökött a webre!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: én a nagyot vettem, ami magától hintáztat, 3 irányba fordíthatod a lányt benne, zenél, pörög a pörgettyű fölötte, stb. De szerintem olyat válasz, amit megengedhettek magatoknak anyagilag, mert mind ugyan olyan jól fejleszti a mozgás készséget, és csak kb fél éves korig élvezik a gyerekek. Nekem Lilivel nem is volt, mégis tökéletes kislány lett belőle :D

Ez a mi (drága) hintánk (pihenő szék helyett):
http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?productid=208294&pageno=1&whid=25

Járóka: érdemes, nagyon jó! Fa járókát, olcsót, a leg nagyobbat kerekeset, ami elfér a lakásotokban. Minél előbb beleszoktatni Borit, hogy mire érett lesz rá, addigra természetes legyen neki. Sosem telezsúfolni játékkal, csak szőnyeg bele, és a tornáztató. Fel lehet lógatni a szélére színes izéket, ha nagyon kúszik már Bori, és tud fogni, akkor 1-1 játékot köré tenni…

Kagylók: örülök, hogy nem csak nekem hasznosak… :)

Anyatejes kaki kiszedése: Borival mosható pelusozok, tehát már van egy kicsi tapasztalatom: kakit azonnal kilöttyinteni a ruháról, csap alatt. Vegyél egy venish (vagy hogy írják a nevét) mosószappant (DM, kb. 500 pénz, és óriási méretű) és azzal mosd ki a csap alatt. Utána ha gondolod ecetes vízben áztasd mosásig, de ha nincs kedved tökölni vele, akkor csak kicsavarod, és a legközelebbi mosásba bedobod. Én a pelusokat sima fehér mosóporral mosom 40fokon, ecet az öblítőm, és hófehérre tisztítja a pelusokat. Tök jó, és hihetetlen. Ha maradna színe a kakinak, akkor napon szárítsd, vagy legalább levegőn egy fél órát. Az is segít :D

Bori annyit eszik
, hogy utána kifolyik a felesleg a száján. Az a baj, hogy nem mérem, hiába van itt a mérleg, mert mindig elfelejtem evés előtt rátenni őt… De iparkodom ma megmérni az egyik evészetet. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény…

Borid zenei nevelésen esik át :D Nem lehet elég korán kezdeni :D

Enyém Borim most fejezte be a fejlődést a tornázó alatt, és bealudt. Nagyon lefárasztja ez a nézelődés. Őrület. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: Lottinak nagyon boldog 1. hófordulót! :D

Hintát csak akkor vegyetek, ha megengedhetitek magatoknak! E nélkül is remekül elvannak a lurkók. Én azért vettem, mert szerettem volna venni valamit Borinak is… Lilitől rengeteg dolgot örökölt ugyanis…
De szeretem a hintát, naponta többször teszem bele Borit. Ha nem jó neki hason, háton, oldalt, vagy csak ringatásra vágyik, de nekem dolgom van… Szóval jó találmány, csak drága. :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Most volt egy laza evésünk... 10 perc: +90 g gőzöm sincs, hogy ez hány ml... :) De nem rossz. Szerintem ennél többet szokott enni.

Nálunk így mennek az evések: eszik, tisztába teszem, és ráeszik még egy kicsit... Most csak az eleje volt meg... :D

Két órája evett, két óra múlva eszik megint. Ez nem rossz, ügye?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szaisztok!

Hihetetlen, elöbb elszállt minden amit írtam egy áramszünettel :twisted:

Na, szóval, itt vagyok ám, csak még ki kell alakítani a saját kis menetrendünket! :)
Norbika pár napja még olyan nagyokat aludt, ha nem keltem fel képes lett volna átaludni az éjszakákat!
Tegnap már 4 óránként kelt. A védőnő mondta ha jól eszik és gyarapodik, hagyhatom aludni 4 órákat!
Néha kicsit hasfájós, elkezdtem adni az Infacol szirupot.

Sajna a tejecske nem elég, :cry: örülök hogy egyáltalán jön valamennyi, ezért pótolni kell. Beba tápszert írt fel a kórház.
Pedig iszom a laktoherb teát is és a homeos bogyókat is eszem.
Hallottam hogy a homeos izé mellé nem szabad csak napi 1-2 pohát teát inni.
Ugye???
Vitaminok: nekünk is havi 1X kell Kvitamint bevenni. Szóval rossz izű? Remélem azért lenyeli. Ma kell adnom neki először.

Ma vagyunk egy hetesek! :lol:
Hogy rohan az idő!!! :shock: Hasam már aligha fáj, de azért nehéz elindulni ha megpihenek! :?

Mára kijött a herpeszem is, vigyáznom kell nehogy a baba vagy a cicim megfertőzödjön! :( Ugye azért szoptathatok????

Mértem a súlyom, csak 7 kg távozott rólam a 16kg-ból! :shock: :cry:
Nagyot csalódtam! De még tök vizes vagyok! Nem tudom az mikorra tűnik el? :roll:
Hoztam egy képet! :lol:
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Handrea: Most nézem a táblázatban, hogy mi egy napon szültünk és egyformák a babáink paraméterei! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LK: nekem nincs is mérlegem... :) Jobb is. Most is 3 kiflit 2 kefirt és 2 citromos aktiviát tóltam be reggelire :shock:

Norbi nagyon aranyosan szundizik az ölben...
:D Feltettem a képet!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LKata - én úgy tudom (valahol olvastam), hogy ha a homeós bogyókat szeded, akkor mellette nem jó, ha a Laktoherb teát is iszod. Én legalábbis úgy csináltam, hogy a 3 napban, amíg a bogyókat szedtem, nem ittam és 2 hét után is tartottam pár nap szünetet. Sajnálom, hogy nem elég a tej, de hátha beindul még, az elején nekem is alig volt, kb. 30 ml és már a vényt is megkaptuk a tápszerre, ha vészeset van, de nem váltottam ki, beindultak a dolgok. Most is sikerült ennie 80 ml-t, ami nála nagy szó, persze ezután ki is jön belőle valamennyi, ez még nem az ő adagja szerintem, a 60 ml a frankó, de néha meg-meglódul, volt már, hogy 90-et is evett.
Herpesz a szádon van, szóval nyugodtan szoptathatsz.
Tünemény a kisfiad amúgy!!! Nagyon szépen alszik :lol:

Nyugtonmalac - nem semmi, hogy ilyen jó étvágyú Macilány :lol:
Nálunk a 80-at fél óra alatt ette meg amúgy, az sem rossz arány.
Persze nála mindent másképp nézek, hiszem még nem olyan erős és nem annyi kiló, mint a normál időre született babák.
Hát igen, a hinta szuper, néztem az árát, húzós, de lehet, hogy veszünk majd olcsóbbat.

Marek - ezen jót nevettem, csecset keres a ded :lol: Hát igen, abban apa nem igazán tud segíteni :wink:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


NyugtonMalac ...köszi!

Ildi...az én norbikám is képes megenni 80 ml-t tápszerből! :shock: Pedig csak 1 hetes!
Még mellé cicizget is, szerintem onnan sok nem jön! :cry:

Ha jól elkapja a cicit és nem álmos, és 1 óráig nyüstölöm, akkor eszik valmennyit tejet, mert csak 40-50 ml tápszer kér utánna.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LK: ügyes vagy, hogy nyüstölöd a cicivel :) A tápszer laktatósabb, mint az anyatej, és ahhoz vizet is kell adni, ha jól tudom, nem? Mármint szomjúság oltónak...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: szerintem nem szabad összehasonlítani a gyerekeket. Lotti nagyon ügyes lány, szépen szopizik, és nem is eszik keveset :D Tehát büszke anyuka lehetsz :D
(És még szép is... ...ez sem elhanyagolható!)

Mérned kell a csajszit:
kellenek az 1 hónapos adatok: g, cm...
Felvinném a táblába. Jó lesz majd visszanézni az 1. szülinapon :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Perdo: nektek is boldog hófordulót (így utólag). Bocsi, most vettem észre :)

És tőletek is várom az első havi mérickélés eredményét! :D

Esetleg 1 hónapos fotó Viviről??? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lányok!Ilyen hintákat lehet venni a www.arzuhanas.com on és ott sokkal olcsóbb mint a Brendonban.Én szinte minden FP os játékot onnan rendelek.

Kata!Zsebi is Babe tápit kap és nekünk bejött.Elöször Humannát kapott de attól fájt a hasa és csak 2-3naponta volt kaki ami elég fájdalmas menet volt.Majd beindul ám a tejcsid csak ne streszeld magad.Mérleg dob ki :lol: Na jó csak ne álj rá majd lemegy a maradék de még csak 6napja szültél szóval nem késtél el semmiről!!!

Nyugtomalac!Én is így vagyok sok mindennek olyan rossz,hogy segénykém szinte mindent örökölt.De hát ez a második gyerek "sorsa".Lili úgyan úgy jár bölcsibe?Nem mondták,hogy jobb lenne a tesó miatt ha otthon maradna?Itt kecson ez a szokás :?

Andi!Nagyon klasz a szülitörid.Fényképet is kérünk Szabiról!!!!Barbi jól van?Dadpg még?Nálunk hisztivel jön ki a féltékenység sajnos mondjuk van aki azt mondta örüljek mert az Ő gyereke verte a kicsit :roll:

Adri!Nem tudom megnyitni a szülitöridet :cry: Szerintem kicsit fel vehetik a nagyik a kicsi úgy is jelzi ha neki nem jó.

Látogatok!
Én semmit nem kötöttem ki így jönnek mondjuk inkább a nagyszülök járnak de annak meg örülünk mert kaját tuti hoznak :lol: Kézbe vehetik de csak este mert akkor van dajkálás meg kényeztetés.

Ja és úgy döntöttem,hogy novembertől hozatom az ebédet :D 1200ft a két adag amiből Zsófi is tud enni nem kell szarolnom mindig agyalni mit főzzek és annál több időt tőlthetek velük :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is kibőgtem magam a szüléstöriken, asszem ezt fogom csinálni: ha ingerült vagyok felmegyek az oldalunkra, és bőgök 1-2 órát a sztorikon, így felszabadul a feszültség :lol: és még gyönyörű is!

Jelentem: mindenki alszik!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Barbit hétfő óta ma először sikerült lefektetnem délután :cry: persze érthető az izgatottság, de azért már nagyon kellett, mert tudjátok ti is, ha nincs du. alvás az éjszakai sem olyan....jött-ment, mint egy alvajáró, nem igazán aludt jól eddig éjjel sem.
Remélem lassan minden visszaáll a rendes kerékvágásba.

Hoztam képeket, végre sikerült feltöltenem/letöltenem a fényképezőgépről a laptopra. Megpróbálom felrakni, csak már elfelejtettem hogy is kellett...de azért igyekszem.

Nyugtonmalac!
Igen, Barbi bújós, anyás lett -az is volt, de ez most más. Nem tudom, anyáskodik, segít, a nyomomban van, persze nagylányoskodik a kistesó körül. De nem tudok egyik szobából a másikba csak úgy átmenni, meg kell előre mondanom, különben megijed :cry: és pityeregve jön utánam, hogy ne hagyjam egyedül! :cry:
Nehéz ügy! És muszáj vele programokat csinálni, mert ugye van egy óriási adag energiája, amit nem tud a 60 nm-es lakásban levezetni, kell a friss levegő, a futkosás, a kiabálás, hogy a sok feszkó kiszabaduljon. Erre azt találtuk ki, hogy apa de. kiviszi a játszóra, abéd, alvás (ha sikerül) és du. én megyek vele valahová, akár a boltba, DM-be, vagy esetleg játszóházba, játszótérre attól függ, milyen az idő, én én hogy vagyok.
Tegnap erre azt mondta nekem valaki, hogy terrorizál a lányom, de én biztosan tudom, hogy nem erről van szó. Nem hiszem, hogy elvárható tőle, hogy a fenekén üljön egész nap, és mindenhez jó képet vágva szót fogadjon és hagyjon pihenni. Egyébként még tök jól bírom, én már a kórházban szenvedtem a semmittevéstől. Tele vagyok energiával, és fel vagyok töltődve az élménytől, hogy újra babázom, de közben van egy nagylányom is, mert most látom csak igazán, hogy ő már milyen nagy lány!
Szóval úgy gondolom, ezek azok az évek, amik max. energiát követelnek, és önfeláldozást, de milliószorosan meg fog térülni, és visszakapjuk majd szeretetben és tiszteletben, gondoskodásban, ha szükségünk lesz rá, de ne legyen, soha!! :lol: :lol:

Szöszke!
Már sokat javult a beszéde, köszi! Sokat számít, hogy kifutkározza magát, ezért is fent említett napirendféleség.
Te hogy vagy?

Anhelék ma mennek haza, alig várom már, hogy jöjjön, és halljuk, mi volt, hogy volt és újra becsatlakozzon ő is!

Tücsök! Soha nem fogod utolérni a többieket, én sem tudom, nem is értem, Ny.malac, Te hogy csinálod, hogy mindig mindenre tudsz reagálni???? velem lehet a baj :? :? :? :? Kép Szabi baba fél napos Kép Angyalkám Kép Tesók Kép Álmos angyalkáim

Andi
Kép
handrea75
 
 


Lkata!

Nemcsak egyforma méretűek a fiaink, de még hasonlítanak is picikét!!! :lol: :lol: :lol: Gyönyörű baba Norbi!!! Gratulálok hozzá!!! :lol: :lol:

Marek!

A hangokról, amiket a baba hallat:

Én macskát szültem :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!
Imádom hallgatni, kár, hogy ritkán van nálunk annyira csend, hogy halljam a kis csaffanásait, de Barbi, amikor sírni kezd mindig megijed és kiabál: Anya, nyivákol (néha azt mondja: miákol) a kistesó!!! :lol: :lol: :lol:

Andi
Kép
handrea75
 
 


csaffanás= nyaffanás :lol: akart lenni... :lol:

Andi
Kép
handrea75
 
 


Handrea75!

Sok erőt merítettem a születéstörténetedből, mert azt erősíti bennem, hogy a szülési fájdalom egy része pszichés eredetű. És csodásan leküzdötted azzal, hogy nem igazán vetted komolyan, és hagytad megtörténni a dolgokat.

Rólunk:

Ma voltam nst-n, és magzatvíz vizsgálaton. Már bő 2 cm-re van nyitva a méhszájam. A magzatvíz tiszta, a gyerek szépen mocorog, jók a szívhangjai. A vizsgálat óta barnázgatok, remélem, még történik ma valami, de a jelek sajnos nem ezt mutatják. :?
Mától minden nap nst-re kell mennem. Nem baj. Csak eljön a mi időnk is. :D

Hol a többi pocakos???

Kép
szöszke
 
 


Handrea: nem semmi ez a gyors szülés. Én nem is merek utánaszámolni én hány óra után voltam még csak 4 újjnyi :?

Handrea, Lovászkata, Mtücsök: gyönyörűek a babócák!!!!!
Mtücsök: Áron az első képen nagyon hasonlít Balázs fiamra :D

nálam a Vanish jött be mint kakifolteltávolító. Beáztattam a rucit vanishbe, nem higítottam vízzel és (pedig egyáltalán nem számítottam rá), kivitte teljesen a foltot.

Perdo, Nusildi: BOLDOG 1. HÓFORDULÓT KÍVÁNOK!!!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Lányok!

Bocs a furcsa kérdésért, de hányt valaki közületek szülés közben? Azért kérdezem, mert megkérdeztem a dokimat, hogy mit szabad enni, szőlőcukor, ilyesmi, és mondta, hogy azt minden további nélkül, és szénsavmentes ásványvizet is lehet inni...DE! 4-5 ujjnyi tágulás környékén előfordulhat hányinger, úgyhogy otthon ne nagyon támasszak be... ez persze érthető is.
Ezért kérdezem.

Kép
szöszke
 
 


Két sms Évától: (Bocsi, hogy csak most tudom megosztani veletek, de nem voltunk itthon)

„Még mindig kórházban vagyunk, besárgult a babám, nem akar javulni, 3 napja fényezik, csak cicire adják oda, szorítsatok nekünk! Éva a babanetről”

„Köszi, tejem van bőven, amikor sír kihozzák, s jól megtömöm. A vércsoport különbözés miatt ilyen sárga. Tesók minden nap jönnek. Itt forgatott a kórházban az RTL, Áront is lekamerázták, egy inkubátorban fekszik, a ma esti híradóban mutatják. Sztár lett Szegénykém!”


Nagyon drukkolunk a kicsi Áronnak, hogy mielőbb hazamehessen anyukával a családjához!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És egy sms Timitől:

„Megszületett kicsi Sanyika 2,75kg 48 cm, 16:20-kor. Gyors, ügyes szülés volt. 15:00kor kaptam puhító kúpokat, utána kezdődtek a fájások, 16:00 bevittek a szülőszoba… „


Ennyi jött át!

Hatalmas gratula Sanyikának és a mamájának is!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: nekem mondhatna a bölcsi bármit, nem hallgatok rájuk. Tény: pénteken jöttünk haza Borival, Lili akkor jött haza a mamától. Szombaton reggel Lili bölcsibe akart menni, vasárnap reggel bölcsibe akart menni, és végül hétfőn nagyon jókedvűen ment bölcsibe apával. Előtte betettem az ölébe Borit, hogy a tesózási faktor is kielégüljön, de már nagyon hiányzott neki a bölcsi. Előtte 2 éjszakát (azaz 3 napot mamázott, ki volt éhezve egy kis bölcsire :) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Handrea: azt hogy terrorizál e a lányod, azt csak te tudod eldönteni. Ha ti szerettek és tudtok sok időt együtt eltölteni az jó. Mind a kettőtöknek :)
Amíg ilyen anyás, addig te többször közeledj felé szeretettel, mint ahányszor ő kéri, és hívd te mindenhova magaddal. És mond neki mindig, hogy ha el kell menned akár a másik szobába, és kérdezd meg, hogy akar e ő is menni, vagy megvár e inkább, mert te tuti visszajössz hozzá, mert annyira szereted. Szerintem lassan el fog tudni engedni megint :D
Nagyon aranyosak ezek a nagy testvérkék. Nagyon kellenek nekünk, anyáknak, és szerintem ezt érezniük is kell… :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


miákol a kistesó :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: kitartást, nemsokára te jössz :)[/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

[color=white]Timiéknek SOK BOLDOSÁGOT, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK!!!!!! :D [/color]

(szerintem Macianyú is megszült tutira, csak nem jut el hozzánk a hír)

Kicsit késve, de annál nagyobb szeretettel kívánok Máténak és Viviennek BOLDOG ELSŐ HÓNAPOT!!!!! :D

Lottika!

VIDÁM HÓFORDULÓT!!!! :D


reagálok pár dologra:

látogatók: hozzánk Bence kolléganői jelentkeztek be, de mondták, h a gyerekágyas időszak után jönnének.... Maximálisan egyetértek Velük és szívesen fogadom őket.

Nálunk a minimum , h a látogató ne legyen beteg és mosson kezet.

Adri!

naná, h visszaszóltam anyósnak... :lol: :lol: :lol: (skorpió a jegyem...)

Konsti érdekes, hátul barna, máshol szőke a haja... :o :o :o

Emma!

Mintha én irtam volna a soraid. Nálunk ugyanez van. Az én nagyfiam sem beszél még, csak babanyelven és főleg mutogat. Iszonyat mennyi energiája van, pedig mindennap bicajozunk, játszótér, mégsem bír magával....rettegek mi lesz velem egyedül a két sráccal...

Nekem szerencsére Ábel alszik ebéd után és ha szerencsém van a kicsi is akkor dől ki, így tudok pihennni. Éjszaka Konsti csak eszik alszik, Ábel pedig nem ébred fel a nyekergésre sem. Na meg Bence sokat seígt, Ő böfiztet...

Ábel is hisztis, dobja magát a földre. Olyankor egyszerűen otthagyom. Ez nagyon bosszantja és abbahagyja a bőgést.... Apróságokon ordít, a szép szó nem hat rá.

szüléstörik:

Annyira jók............!!!!!!!!! Nagyon bánom, h nekem ezuttal nem sikerült a sima szülés, de olvasva Titeket eszembe jut Ábel születése és megnyugszom. Apácskák nagyon tudnak segíteni, na meg az, ha biztonságban érzed Magad.

Éváéknak drukkok!!! Nekem mindkét gyermekem napokig volt fényben. Ábelnél elmondta a gyerekdoki, h mi miért va és ne ijedjek meg... Kosntinál már nem okozott gondot a "Látvány", csak azzal nem voltam kibékülve, h nem engedték igény szerint szoptatni....

Mi:

Kissebbik fiam tiszta bőgés már két napja......alig alszik, csak bőg.......nem tudom mi baja, 90-100g szopizik, a kaki sem zöld már....mégis sírdogál..........Ma Bencével sétáltak a fiúk én meg nyugiban kivasaltam. Furcsa volt a csend, de élveztem :lol: :lol: :lol:

MINDEN BABA ÉS MAMA, TESÓ NAGYON ARANYOS!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke: én nem hánytam, és ingerem sem volt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is jelentkezem, még mindig egyben... :P Azért tűntem el, mert igazából semmit sem tudok hozzászólni a felmerülő baba témákhoz, de szorgalmasan olvasok mindent, és zsebelem be a tippeket...remélem pár nap múlva már aktív hozzászólója is lehetek a témáknak, konkrét tapasztalatokkal. :)

HAndi!
Nagyon tetszett a szüléstörid, és gyönyörűek a gyerekeid! :)

Nyugtonmalac!
A tiéd már tényleg nem volt egy csöpögős történet, sajnálom, h így alakult, de tudom, h a végére minden kárpótolt, boldog vagy, és ez a lényeg! :) Büszke is lehetsz a csajokra, nagyon édesek!
Lejjebb lesznek majd kérdéseim pelussal kapcsolatban.
Ja, és nem akarok okoskodni, de állítólag most találták ki a tudósok, h mégsem jó a gyereknek valamiért az oldal irányba történő hintáztatás. Csak azért írom, mert tudom, h a tiétek ezt is tudja, ugye? Én is ilyet akartam venni, és ezért ütött szöget a fejembe....végül egy simát vettünk fele annyiért, de így most örülök is neki. Sajna többet nem tudok, hátha találsz infót a neten erről...persze csak ha érdekel. Egyébként nem szóltam. :P

Timi!
Nagy-nagy gratula a kisifadhoz! Remélem jól vagytok, megy a szopi, és hamar hazamehettek! De nem úgy volt, h Alexander lesz a baby? Most meg hirtelen Sanyi lett? Ehhez majd kérek egy kis magyarázatot...meg persze képeket, és szüléstörit majd! :)



Szöszke!
Hajrá, hajrá, drukkolok!!!!

Ildi!
Boldog hófordulót! :)

Többieknek most nem tudok írni név szerint a fent említettek miatt, de azt el kell mondanom MINDENKINEK, hogy az ÖSSZES BABA GYÖNYÖRŰ, csak úgy olvadozok a képektől. Remélem én is csatlakozok hamarosan egy szépséggel! :)

Szerencsére elmúlt a depim, tegnap már jó kedvem lett délutánra, daddy is jókedvű volt, miután hazajött, úh ez is sokat segített. Hétvégén ő is rossz passzban volt, ilyenkor kiszaladnak a száján dolgok, és csak morog, ami engem ilyenkor már nagyon érzékenyen érint, és igazából ez nyomott bele nagyon a depibe, na meg, hogy csak várok, és várok, meg nem tudok már rendesen mozogni, meg fájok, mert széthullok alul, stb....na de mostmár tényleg csak egyre kevesebb van hátra, és ez már nem fog visszafordulni... :D
Az éjszakám borzalmas volt viszont, kb csak éjfélkor mentem el aludni, még olvastam egy fél órát, meg ki-be mászkáltam, pisi járat, fogmosás, vitaminok, homesos cuccok stb...aztán meg csak forgolódtam álmatlanul, fél3-kor még megnéztem az órát, és kb 3kor aludhattam el. 11-kor ébresztő volt, mert mennem kellett a midwifehoz. Minden rendben, a kiscsaj szépen, jó pozícióban fekszik, szívhangja jó (bár ezt csak kézi doplerrel mérik, amin még számos kijelző sincs, csak úgy hallomásra megy...szal ez kicsit para ahhoz képest, h ti meg hetente nst-re jártok meg minden). Mostmár tényleg illeszkedik be szépen, 3/5-öt kaptunk rá..Vérnyomim, pisim rendben. A strepto eredményemet elfelejtette elhozni a csaj, így nem tudta hozzácsatolni a papírjaimhoz...de elmondta, h be kell menni, ha elmegy a magzatvíz, vagy rendszeresen fájok, mert megkapom az antibigyót, és utána valszín haza sem engednek, pedig innentől még akár egy teljes nap is lehet a dolog, vagy mégtöbb. Jajj, ebbe bele sem akarok gondolni. :( Ezért bízom a sok málnalevélben és homeos cuccokban, h ha bármi kezdődik, onnantól majd szépen gyorsan kitágulok, és kint is lesz a kiscsaj mondjuk max fél napon belül. :) Dejó is lenne.

Egyre többet gondolkodom, h mi is mosható pelussal nyomulunk majd, igaz korábban kicsit ódzkodtam tőle, de kezd egyre jobban tetszeni. Meg daddynek is felvetettem a témát, neki is tetszik, mert amellett,h olcsóbb, környezetkímélő is, ő meg néha elég zöld(ség). Szal tegnap órákat töltöttem azzal, h keresgéltem a neten, h mi a kínálat, árakat gyűjtöttem ki, összevetettem őket az eldobhatóval, kalkuláltam...és hát még mindig szimpatikusnak tűnik a dolog. Csak hát kicsit azért para, h nem lesz-e nyűg a mosás, meg hogy válik be, meg ilyenek. Én most egy itteni márkát választottam próbára, smart nappy a neve, de rendeltem egy bambino mio próba csomagot is, ami otthon is van. Így most egyenlőre van próbának a smart newborn-ból (2-5kg) 2 külső bugyink, meg 3 belső pelusunk, meg small-ból (3-6kg) 1 külső bugyi és 2 belső pelus. Mivel eléggé fedik egymást a méretek, így ha tényleg úgy döntünk, h moshatózunk, akkor a newborn-t át is ugorhatjuk, mert sztem már azonnal, vagy 1-2 héten belül jó lesz a small is...aztán meg sztem a medium-mal kihúzzuk a pelusos kort. Ez a két méret (small és medium) ugyanazt a belső pelust használja, így mondjuk a 2 small szett mellé nem is kéne a medium szett, csak mondjuk 5-6 külső bugyi csak, mert eleve meglesz már a 16 belső pelus. Egy szettben van 8 belső pelus, meg 3 bugyi, szal ebből gondolom kéne kezdésnek 2szett, meg ugye ott vannak a már meglévő próbák is hozzá....és majd később a medium külsők. Ez így 100fontra jönne ki kb össz-vissz, ami most 33e ft lehet. (35font egy szett, és 6font a külső bugyik). Nagyon rágódom most ezen, mert a smart most épp akcióban van, a szettek 40 helyett 35, így a kettőn rögtön 10 font a spórolás, és az egyenkénti kiegészítők is 2-t 1,5 áráért akcióban vannak most. Szal gyorsan kéne lépni...de hát még meg sem született a gyerek. :P Úh most egyfolytában ezen agyalok, h mi legyen.

Bocsi, h ennyire kifejtettem az egészet, de szeretnék véleményeket, h mit gondoltok! Van aki még esetleg gondolkodik ezen, esetleg ki is próbálta már vagy hallott véleményt?

Nyugtonmalac!
Most megint hozzád szólok, mert tudom, h te Borival ebben nyomod. Te melyiket választottad? A Bambino Mio rémlik, de nem vagyok benne biztos. Hogy válik be? Neked miből mennyi van most otthon, és ez mennyire elég, milyen gyakran mosod őket? Kizárólag azt használjátok vagy váltva eldobhatóval? Mennyi pelust használ el Bori egy nap, és mennyire ússzák meg a külső bugyik? Vagy azt is cseréled minden alkalommal? Éjszakára hogy barják a pelusok? Bár asszem most még nálatok ez ugyanolyan, mintha nappal lenne, mert ugyanolyan gyakran kel, nem? Használod hozzá te is azt a papír borítót, amit azért folyamatosan venni kell hozzá? Ha igen, akkor minden alkalommal, vagy csak ha kaki várható? (úgy értem, h ha épp kakilt, és tisztába teszed, akkor legközelebb valszín csak pisi lesz, és akkor állítólag nem feltétlen kell rá a papír borítás) Én most várom a bambino mio tesztcsomagot, amiben végülis 1 bugyi, 1 belső lesz...de egy kicsit a smart szimpibb, abból van már ugye több is itthon. Az a különbség, hogy a smart-ban van a belsejében egy ilyen gumis tok, amibe bele kell csúsztatni a pelust, így nekem gyanús, h esetleg így a külső bugyi belső részét is el fogja áztatni, mert ugye folynak ki dolgok. Mivel itt a pelus a tokban van, így a tok külső részét nem védi semmi. (ja és ehhez lehet kapni eldobható pelus betétet, ami esetleg utazás, csavargás esetén hasznos lehet) A bambinonál meg asszem elég nagy a belső pelus, és csak úgy rá kell tenni, így ellepi az egész külső bugyi belső részét....gondolom ezért nem áztatja el annyira a külsőt. Szal ilyeneken tanakodok. Te mit gondolsz erről??? Nagyon segítene a tapasztalatod, és a véleményed. Bocsi, h ennyire elárasztottalak...küldhettem volna priviben is, de már mind1... :P

Itt egy link a smart-ról....indítsátok el a videot.

http://www.mothercare.com/Mothercare-Sm ... 1&mcb=core

Pocakosoknak kitartást, babásoknak nyugodt éjszakát kívánok!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ja és...

Éva!
Drukkolok! Tutira nemsokára jobban lesz a kisfiad, és nem kell a fényben úsznia! :) Aztán mehettek haza, és indulhat a buli! Biztos nagyon várnak a gyerekek, és sokat fognak segíteni!!!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Timi kisfia, Sanyika megszületett, ma 16,20-kor, 2750g, 48 cm. Gyors, ügyes szülés volt, 15.00-kor kapott puhító kúpokat,utána kezdődtek a fájások, 16,00-kor vitték be a szülőszobára.

:D :D :D :D :D :wink: :wink: :wink: :wink:

Ügyes volt a Timi! :wink:

Kép
flóra 11
 
 


Sensi: nekem tetszik az is amit belinkeltél! Kíváncsi lennék, mekkora a mérete a bambino miohoz képest, amit a legkisebbnek mondanak a kategóriában.
Én nappalra vettem két csomag bambino miot, és éjszakára 4 db monapel all in one-t.
Tapasztalatok: a külső könnyen szennyeződik a bambinonál, mert az anyatejes kaki folyik. Kb 2-3-4 óránként kell cserélni, éjszaka is. Szerintem én beszerzem az eggyel nagyobb méretű külsőt (a belsők ahhoz is jók lesznek), mert Bori elég nagy baba. Veszel egy vanish mosó szappant hozzá, és amikor pelus cserélsz, utána lemosod a kakit a csapba, wc-be, majd megdörzsölgeted kicsit a vanish szappannal (nincs 5 perc az egész) és bedobod egy vödörbe (én a tommee tippee pelus vödröt használom Lilitől maradt), és ecetes vízbe gyűjtögeted az így előkészített plusokat. Nincs ecet szag miatta a fürdőben, de helyet foglal a vödör. Zárhatónak kell lennie a szag miatt!!!
Aztán 2-3 naponta kimosod: rendes mosóporral, öblítő helyett ecettel. Ez jót tesz a mosógépnek is. Pelusok hófehérek lesznek. Kicsit kiteszed száradni a levegőre, majd be is viheted a lakásba…
Összehajtogatni nem nagy kaland, feltenni nem nehéz, papírt ne használj az anyatejes kakihoz, úgyis sárga lesz a pelus a kakitól, de azon szétfolyik a kaki, és szennyeződik a külső. A külsővel és hadi lábon állok. Ma mostam a 2. adag pelust. Mert elfogyott a külsőm. Pedig ha nem nagyon szennyeződik, akkor elég csak feldobni a szárítóra kilöttyentés után. Ezt még tanulnom kell. Eddig csak moshatót használtam itthonra (este is), ma kellett papírt is használni, mert vizesek a külsőim :S

Monapel: ennél frászt kaptam, mert egy óra alatt szétázott a lány ruhája… Pedig éjszakára vettem, hogy sokat bír :S Aztán elkezdtem kimosni a kakit belőle a csapnál, és néztem, hogy nem szívja be a vízet a csap alatt sem… :S
Adtam egy újabb esélyt neki, miután elolvastam, hogy a 4. mosás után éri el a maximum szívó erejét (nekem 1 előmosásom volt csak…) És a 2x mosott verziót újra ráadtam Borira. Ez már jól szívott, tehát most a még érintetlen pelusokat is újra mostam.
Szépen bebootolunk a pelusokkal, és bátran állíthatom, hogy nem bántam meg :D

Mennyiség:
40 db prefold pelus – belső
6 db külső a bambino miohoz
4 db AIO monapel éjszakára

Később bővítem a bambino mio 2. külsőkkel, és esetleg veszek még AIO pelusokat, mert útközben, nagyszülőknek, vagy csak úgy azok olyan kényelmesek :D

Mosás 3 naponta.

Pelus csere etetések után. Ha nappal 2 óránként eszik, akkor csak minden 2. etetés után. Kb 6 bugyi/nap. Ezt szokták mondani :D

Kaki-pisi dolgot nem lehet előre kiokoskodni. Ezzel ne is számolj. :D

A zsebes pelust (ezt linkelted be) biztosan könnyebb összetenni, mert a zseb vigyáz a belsőre, hogy ne szökjön el, amíg a gyerekre adod. Rugdosódó lábacskáknál, és feszülő gyereknél ez nem hátrány. Borim legalábbis így tiltakozik a pelusozás ellen…

De úgyis az dönt majd, hogy melyiknek milyen a kapacitása, és hogy hogyan simul a baba popsijához, az meg egyedi lesz nektek is :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva SMS-éhez

Elég későn olvastam el az sms-t, s mire feltettem ide a hírt, már lemaradtunk a híradóról...

De megtaláltam a neten, és szeretném megmutatni nektek, hátha ti felfedezitek Áront.

Akik itt szültek (mint én is) azok nosztalgiázhatnak egy kicsit a híren...

http://www.rtlhirek.hu/dock/videogallery/15:31112
Annák és Bencék (elindítani a videót)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?