Új privát üzeneted érkezett!

Ügynököreganyám!

Tudom ám, hogy miért teleportáltátok ki a gyereket az ágyból! :wink: :wink: :wink: :wink:
Nem fért el a kerekes szék :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


[quote="biribon"]M írta:biribonert beszerzett 2 komoly ijjat. De nem tudja rendesen sehol sem használni. (Van ezzel kapcsolatban történetem, de nem akarom itt a neten rontani a renoméját. :lol: :roll: .)


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
apukád is minket olvas???????????????????????
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


[quote="panny"]
írta:
pannyTudok élni,mi??79-es pasi :wink: :oops: :wink: :oops:

Panni


Te Panny! Azért még büntetnek :shock: :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 

 
 

Pati! Nem. De hátha más igen, aki beazonosítja, hogy kiről lehet szó... Mivel itt mi nem vagyunk inkognítóban. Pár fórumon láttam, hogy volt már balhé olyanból, hogy olyan is olvasta akinek nem kellett volna...

biribon
 
 


jól elvagyok magamban :roll:

takarítás helyett :shock: :shock:

majd a gyerek alá teszek felmosórongyot, ahogy kúszik :wink: :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati, drága, ezt a kort meg is kell ám élni!!!! és látod-látod, rajtam nem látszik a kor, legalább nem azt kérdezted, hogy " Uristen, te csak 10 évesen ültél játék motorra???"

Panny, nem semmi Olika!!!!! De ilyen gyönyörű gyerekeket, még nem tértem magamhoz!
És 3 gyerek egy 30 alatti pasitól????? hmmmm......tényleg tucc élni!!!

Én fordítva tartom a csúcsot a párom korával :lol: :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


[quote="mpatr"] írta:mpatrgynököreganyám!

Tudom ám, hogy miért teleportáltátok ki a gyereket az ágyból! :wink: :wink: :wink: :wink:
Nem fért el a kerekes szék :wink: :wink: :wink:


Sőt, a gyerek is a kerekesszékről esett le, nem tettük el utána... csak ezt nehogymá bevalljam... igy is, mit fog szólni a gyivi!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


ez a korosztály még fiatal és bohó 8) 3 gyereket megcsinál Neked bármikor :roll: nem kunszt 8)

(nem kihallani az irigykedést :twisted: )

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


[quote="eszterxx"]
írta:
eszterxx
Sőt, a gyerek is a kerekesszékről esett le, nem tettük el utána... csak ezt nehogymá bevalljam... igy is, mit fog szólni a gyivi!


Fúj, Ti a gyerekkel is??? :shock: :shock: :shock: :shock: 8)
VÉNSÉGETEKRE?????

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


"A mai nap, október 21. a tibetiek szerint rendkívül különleges nap. A teremtőerőnk 10milliószorosára!!! növekszik egy napra. Ezért fontos, hogy ma azzal foglalkozz amivel szeretnéd körülvenni magad a jövődben és kerüld a negatív gondolkodást. "

Ez van most Boti lapján, Pati erre gondolt... khhhmmmm...gyártottam egy 5000 soros excel táblát... ezt akarom a jövőben? Nem... a nagyok üvöltve összevesztek délelőtt a takarításon (később sem fog változni, ne reménykedjetek, ők már 18 és 22 évesek...)... ezt akarom? Nem... Andris leesett az ágyról, ezt sem akarom...

Megvan, megyek alszom 10 percet, hátha beválik!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Kezdem sejdíteni, miért olyan kezes Nálatok a macska.... ja és miért olyan magas a fájdalomküszöbe :mrgreen:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


[quote="mpatr"]
írta:
mpatr
Fúj, Ti a gyerekkel is??? :shock: :shock: :shock: :shock: 8)
VÉNSÉGETEKRE?????


Belőleg a Norbi update szól, kisanyám, látom már, azért kötözködsz!!!!

Amúgy lehet, valamit rosszul olvastam a kártyákban, nem kellett volna minden családtagot bevonni? A kutyánál elgondolkodtam :lol: :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


[quote="eszterxx"] írta:eszterxx... a nagyok üvöltve összevesztek délelőtt a takarításon (később sem fog változni, ne reménykedjetek, ők már 18 és 22 évesek...)...


8) ennek speciel örülnöd kellene

nálunk bezzeg senki sem veszik rajta össze..
én csinálom és kész :roll:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


A fáramászós póz az pont jó a macskára!
A lovon pózt meg legfeljebb átírjátok "A kutyán"-ra!

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Maradt még itt valaki?????????
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati!
Többen is szóltak Jimnek a meghívással kapcsolatban, de ő most több napra elutazott, nincs netközelben. És ugye ő az admin...

Biribon!
Én úgy tudom, hogy a mezítláb járás nagyon egészséges (tehát a tutyi is) de csak egyenetlen talajon. Az izmoknak dolgoznia kell. Sima terepen nem jó hosszú távon a mezítlábazás...

Ez az ebay hogy működik? Regisztálsz ugyanúgy mint a tesz-veszen? Én nem tudok angolul :oops: De még németül sem annyira hogy ezt megtegyem. Vagy van magyar oldal is?
Ha befejezem a fősulit, utána nyelvet tanulok, mert addig nincs diploma, míg nincs nyelvvizsga. Na jó nem csak azért, hanem hogy boldoguljak el más nyelven is...

Nimó és Levi is csupa takony, nagyon szenvednek...Én sem kapok levegőt az orromon de már megszoktam.

Pepike!
Küldd majd légyszi a dogád, elolvasnám. Esetleg a vázlata nincs meg. Van egy olyan tárgyam, ahol egy vázlat a beadandó. A sajátom is jó lenne, de ahhoz meg még hozzá sem kezdtem. (még mindig). Sőt semmihez. Képtelen vagyok két beteg gyerek mellett, meg amúgy is. Nem tudom mi lesz...De jó neked, hogy már túl vagy rajta. Meg Beuska is...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Judit! Köszönöm szépen! Már komolyan aggódtam, hogy nem enged a zárt topikba a dinnyéje! Én meg hájfej maradok örökre 8)

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Hol lehet egyenetlen talajon mászkáltatni a gyereket??
Szedjem fel a járólapot?! :roll:
De most komolyan! Tengerpartra nem megyünk mostanában, a kert meg csupa kutyaszir-sz.. .

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Nálunk elég egyenetlen talaj van. Traktorok, utánfutók, autók, repülők, kockák és még sorolhatnám...Feri meg én felváltva élvezzük ennek előnyeit :lol:

Levente a kertben nyáron mezítláb jár, nekünk nincs kutyakaki...Amúgy meg tényleg kell a bokatartó cipő. Amiről írtál cipő jónak tűnik...

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Panny!
Enyim pasi 81-es!!!!! Yeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!! Hallod, a gyerkőckék istenkirályul néznek ki! Három igazi férfi, plusz egy! IRIGYIRIGY!!!!!!

Judit!
Jól tudod! Egyébként egy rövid kis tanács............. Patti tök korrektül leírta, hogy melyik cipedli milyen módon "segít"! DE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemmindegyik aprócska láb dől csak előre vagy hátra vagy oldalt, tehát ebben sem egyformák! Ezért is írták az ortopédiai lapra anno, hogy járás körüli időben kontrol. Érdemes megnézetni, hogy milyen típusú cipő kell majd neki, mert az ellenkezőjével szétcsesszük a lábikókat!
Evvvvannnn!

PAtti, Eszter!
Én nem szeressem az FP játékokat.......... Izé.......... Szóval azért szerettek engem így is?? Szerintem nagyon erőteljesek és nem hagynak túl sok lehetőséget a babának. Bocsi.....

Biribon!
Lehet többet is, többször is, de most Nóri-dömping volt, szóval belőlünk is elég így hirtelen ennyi asszem! :)

Nyah!
Megyek!

Páááááá
Vendég
 


Az adventes LEGÓktól olyan nosztalgikus hangulatom lett! Nekem annyira jó élmény volt minden gyermekkori karácsony! Imádtam! Imádtam a készülődést, az adventi koszorút, az adventi naptárakat (nagy bánatomra már csak olyat lehet kapni amibe csokikat, cukrokat, ajándékokat lehet dugdosni, én azt szerettem amikor az ablakok mögött újabb kép volt - eleve nem vagyok édességes), a karácsonyi zenéket, a narancs, a fenyő, a gyrtya, csillagszóró illatát. Ahogy a család összegyűlt, az ajándékozás, ajándékkeresgélés, csomagbontás örömét. A havas tájat és az ablakokban csillógó karácsonyfákat... Szeretném, ha Lucának is hasonló lenne. :) Nem is értem, hogy sokan miért nem szeretik és miért csak a vásárlási herce-hurcát látják benne.

Juditk! E-bay-en nem vagyok, más rendelte meg nekem. Németül én sem tudok, angollal elvagyok (főleg olasszal).

biribon
 
 


Miért nálatok egyenes a kutyaszar? Mint tudod, nálunk nem... :lol: amúgy jelentem, ma összeszedtem, jöhettek fügézni! Mármint ha a füge update 1!!

Amúgy én csak azt irtam, hogy összevesztek, nem azt, hogy megcsinálták... most törölgetem épp az asztalt, ha túl sok szabadidőm lenne az állandó játékfertőtlenítések közepette :cry: :cry:

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Mona! Hűűűűh! 81-es pasi! Aztaaa! :D Az ba baj, hogy az enyém néha 61-esnek érzi magát. :?

Nem! Nem elég Nóriból! :D

Te milyen játékokat ajánlanál? Tényleg elég erőteljesek a FP játékok...

biribon
 
 


Jah, Biribon!

Szerintem Patti a megmondhatója, hogy kevesebb baci van a kutyusok szájában, mint a miénkben. PErsze nem az a cél, hogy csókolgassuk és nyálcseréljük a kutyust Nórival, de egy kutyapuszi még nem ártott meg senkinek szerintem............ Én igaziból nagyon laza vagyok ezzel, Nóri már komolyan tapizza a kutyánkat!

Megyünk utna kezet és arcot mosni, és ennyi!



Semmiképp nem tudom és nem is akarom elzárva nevelni mindentől!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.10.21 14:59-kor.
Vendég
 


Monácska, 81-es???????? Baszki, ezért tényleg büntetnek... lassan össze kell állnom a párom fiaival, egyik 86-os, másik 90-es... akkor győznék... és a felvételin is előnyt jelent a gyerek, +80 pont jár érte :lol:

FP egy mánia... vagy bejön, vagy nem... mázlista vagy, ha neked nem, én az időmet a vaterával, a pénzemet a FP-val cseszem el :lol:

Biribon, jó volt olvasni a karácsonyodat!!! Igy már én is várom!!! De azért még pár napig tartson ki ez a jó kis vénasszonyok nyara (igen-igen, Pati, az enyém... :lol: ), kirándulni akarok már!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Hát, én pl. a férgektől tartok. Az én egyik kutyám nagyon nagy sz@revő. :? És lehet, gyakrabban kellene féreghajtani. Igaz, mostanában nem nagyon járnak ki szegénykék.

Ja, én is láttam a spektrumon, vagy hol, hogy kevesebb a baci a szájukban, viszont teljesen más fajták. És az sem mindegy.

biribon
 
 


Biribon!
Perszepersze!!!! Így van, nem is szándékozom itt vitázni, hiszen tök igazad van ebben!!!!


Eszterke!
Neeeeem, nem büntetnek, mert már nagykorú volt, mikor megismertem, de már akkro is, mikor elcsábítottam!!!! :)
Húúúú, marha rég volt...................... :shock: :?
Vendég
 


[quote="biribon"]M írta:biribonona! Hűűűűh! 81-es pasi! Aztaaa! :D Az ba baj, hogy az enyém néha 61-esnek érzi magát. :?

Nem! Nem elég Nóriból! :D

Te milyen játékokat ajánlanál? Tényleg elég erőteljesek a FP játékok...


Én ezeket favorizálom játékokban.........
http://fakopancs.hu/elso-jatekaim-monte ... mp;sort=1a

Cipőcskékben meg ezeket:
http://liliputi.hu/index.php?m=main&a=s ... type=cipok
Vendég
 


Vendég
 


[quote="eszterxx"]
írta:
eszterxxFP egy mánia... vagy bejön, vagy nem... mázlista vagy, ha neked nem, én az időmet a vaterával, a pénzemet a FP-val cseszem el :lol:



Őőőőő, izé, én is, de én ruhákat vadászok örökké...................
Tele a szekrény, amiből kiköltöztünk, gyerekruhákkal!!!

Még jó, hogy nem lányt akartam, most meg annnnnyyyiiiiira imádom öltöztetni, hogy ihaj!!!

Látnátok a mai szerkóját is! :oops: :oops: :oops:

Őrült egy liba vagyok ám!
Vendég
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek a bébikompról? Érdemes venni Vikónak? Káros a gerincre, a későbbi járásra? Nem tudom, mit csináljak, de nagyon kell rá vigyáznom!
Vendég
 


Igen, felmerül az emberben az, hogy ha nagyon hozzászokik a gyermek, hogy minden csrörög, zörög, zenél, villog, mozog, akkor az egyszerűbb játékok le tudják-e majd kötni? Illetve akkor a finom kis részletekre mennyire tud majd figyelni...

Hm. Itt meg pont az ellenkezője van. Mint máshol mondanak.

[quote]A írta: gyerekek 98%-a egészséges lábakkal jön a világra, de a felnőttek 60%-ának valamilyen láb-deformációja van. Ezek a deformációk már gyerekkorban kialakulnak és okozóik a nem megfelelő lábbelik.
Abban szinte minden szakértő egyetért, hogy a legegészségesebb a mezítláb járás, ami nem meglepő, hiszen az emberiség igen sokáig járt mezítláb (és sok helyen jár ma is), így ehhez alkalmazkodtak csontjai, ízületei, és inai.

A puhatalpú bőr gyerekcipők állnak legközelebb a mezítlábas viselethez. Ebben a cipőben úgy tanul meg járni a gyermek, hogy használja a lábujjait, és a talp izmait, amit egy merev talpas cipőben nem tud. Ez sokban hozzájárul az egyensúly és koordináció kifejlődéséhez és erősíti a láb ízületeit, izmait és inait. Egy ilyen cipő nem nyomja össze a lábat, a puha bőr arra engedi növekedni a kis lábat, amerre az fejlődni szeretne.

A talpon lévő reflexzónákat - szemben egy merev talpú cipővel -, járás közben inger éri, ami az egész testre nézve pozitív hatással van.

Puhatalpú gyerekcipő viseletével megelőzhető tehát számos felnőttkori ortopéd lábbetegség, és fejleszthető a gyermek mozgás koordinációja!


Vagy nincs ellentmondás? Mert csak a bokatartásáról beszéltünk? Ezeknél nem úgy tűnik, hogy nagyon tartanák a bokát. Mondjuk itt ugyanolyan cipőt lehet venni, mint amit én is vettem. http://liliputi.hu/index.php?m=main&a=s ... type=cipok[/quote]

biribon
 
 


Mona! Lássuk azt a mai szerkót! :D

Kisazsu! Többször szó volt itt a bébikompról és 10-ből 9 vélemény az volt, hogy nem jó. Én több véleményt is idéztem. Főleg a Gekkó oldaláról. Mind nagyon ellenezte.
Én nem vennék semmiképp!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2008.10.21 15:32-kor.

biribon
 
 


Zsu, én csak rosszat hallottam róla....
akkor inkább a kutacsvédő...........

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mona!
Amikor voltatok feltünt, hogy T mennyire fiatal (no nem hozzád képest :D ), hanem úgy általában, de ennyire. :roll: :roll:

Igen a Mei tai-om a liliputiaktól van. :wink:

Szuper jó linkeket raktatok fel. :wink: Meg is jött a kedvem egy kis pénzköltéshez. Rendeltem is néhány (csak kettő) Holle kölespelyhet Zsomb gyümijébe. Üresen már nem laktatja az én kis 9,5 kilósamat. :lol:


Cipőkérdésben én is mindenfélét hallok. Én szerintem itthon csúszásgátlós zokniztatni tutyiztatni fogok. Tavasszal ha elindul (csak elindul :roll: :roll: )akkor valami jófajta cipellő. Siesta, elefanten....
De egyenlőre még nem is mászunk. :lol:

Bébikomp, csak rosszat hallottam róla, de Zsu a történtek miatt egy csöppet se csodálom, hogy elgondolkozol rajta. Tesóméknál volt komp unokahúgomnak és mégis minden ok a kiscsajjal. :wink: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pumperka 2008.10.21 15:42-kor.

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


[quote="pumperka"]M írta:pumperkaona!
Amikor voltatok feltünt, hogy T mennyire fiatal (no nem hozzád képest :D ), hanem úgy általában, de ennyire. :roll: :roll:



De te jól nevelt úrinő vagy és megálltad szó nélkül.................. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Majd megmutizom valamikor az új frizómat is........... :)

Jó hogy hívtál!!!!!!
Vendég
 


Kép


Ez volt rajta délelőtt!!!! Fruzska jutott eszembe róla, pedig nem is dzsungel mintás! :)


A mostanit majd lefotózom, de most éppen alszik!
Vendég
 


hűűű nehéz titeket lekövetni manapság

Biribon, hogy sikerült 2000ért megvenni a cipellőt
csak az e-bay ára 11 dollár szállítás nélkül
én is pont a minap néztem őket, nagyon tetszenek

Mona, 81-es pasi??? aztaliliomtipró mindenit! :) én erős 3 hónappal nyomom le Attilámat
köszi az evős videot! áldás lehet egy ilyen gyerek! Eszter szerintem még ekkorára ki sem nyitotta soha a száját...

Eszterxx, áll. a Tescoban olcsóbbak az FP játékok mint a vaterán

Patti, nem azért hogy felvágjak, de :

Kép

megboldogult lánykorom mementója

Panny! húha úgy látszik mindenki fiatalabb nálam!!
édik a fiúk, ennyi pasi egy rakáson, milyen lesz majd 3 nagy kamasszal együtt - el leszel nyomva

KépKép
judit18
 
 


[quote][ írta:b]Úgy tudom, hogy az a jó gyerekcipő, ami tartja a gyermek bokáját. Nem így van?
Egy merev talpú cipőben még mindig jobb, ha a cipő tartja a bokát, mintha nem. A puha talpú cipőkben azonban a láb minden porcikája részt vesz a járásban, így nincs szükség arra - sőt kifejezetten káros - ha szelektíven terhet veszünk le a bokáról. Pont ez a koncepció lényege: a láb akkor lesz egészséges, ha megedződik.

Alátámasztja mindezt szakirodalom?
Természetesen! Amerikában és Nyugat-európában mára széles körben elterjedt a puha talpú viselet a kisgyermekek körében, és jelentős számú orvos, szakértő állt a koncepció mellé.


Akkor most mi is van?

Gondolom, később amikor már jön-megy és kemény talpú cipő kell, akkor már bokatartós kell. De most amíg kúszik-mászik, tornászik, feláll, guggolászik? Jó, sokat áll, de közben rugózik, tornásztatja magát.

Zsu! A kutacsvédő nekem is szimpatikusabbnak tűnik. Én is párnázgatom körbe ahol ácsorog. ÉS kivittük a dohányzóasztalunkat is. Most nagy bőrpuff van asztal helyett. Mondjuk nagyobb, mint 1x1m-es.

biribon
 
 


Zsu, én tucatnyi gyereket ismerek aki használta a holdkompot és tök gyorsan megtanult járni és semmi baja nem lett.

tudom mi a hivatalos álláspont de szerintem inkább holdkomp mint koponyatörés...

vagy a kutacsvédő ja...

KépKép
judit18
 
 


Judit!
Az a cipőcske 9 dollárba került és mivel többen trendeltünk a pk. is kevesebb lett. Így aki megrendelte az kiszámolta a díjat és 1900 vmennyit kellett utalnom neki.

Megjött Luca borostyánlánca. :D (Én is jó sok hülyeséget összevásárolgatok. :oops: ) Van akinek végül bevált?

Mona! Csini Nóri, de azt hittem csajosabb öltözéke lesz. :)

biribon
 
 


Felébredtünk, íme a szerkónk..... :) :oops:

Kép

Kép
Vendég
 


[quote="biribon"]
írta:
biribonMegjött Luca borostyánlánca. :D (Én is jó sok hülyeséget összevásárolgatok. :oops: ) Van akinek végül bevált?



Én esküszöm rá!!!!!


Csajosabb???? Fiút akartam............. Van ugyna szoknyánk, de nem sok!

Viszont minden ruhához van színben illő cumi!!!! Na????????
Vendég
 


Judit!

Én utállak................... Szívből és nagyon!!!!
Kivéve, ha most nem így nézel ki!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Vendég
 


hahaha, hogy így néznék most ki! álmaimban

ne aggódj az a plusz 15 kg megtette a hatását! :)

KépKép
judit18
 
 


csak a hastánc miatt tettem fel!!! félreértés ne essék...
merhogy Patti akar menni

KépKép
judit18
 
 


Köszi az eddigi válaszokat, lányok. Közben még keresgéltem a neten. A szakemberek mind ellenzik a bébikompot. Majd még a gyerekdokit is megkérdezem, hogy mit javasol komp és kutacsvédő ügyben.
Vendég
 


Megyek lányok, uram idesomfordált, hogy esetleg nem akarok-e anyja is lenni a gyerekemnek......
Adhatok neki enni meg játszhatok is vele! :)



Páááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Vendég
 


Basszus................. :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam. :( De már látom, hogy nem végzek a visszaolvasással, egyszerűen nem jut rá annyi időm, hogy huzamosabb ideig gép előtt üljek. Feladom. Bekapcsolódom menet közben, mert ha a visszaolvasásra gyúrnék, jövőre se érnék ide...

Na, pár szó Dorkáról. Két alsó fogacska kint van és már szerintem kezdenek a felsők is jönni, mert nagyon rág, mindent, ami a keze ügyébe kerül. Babanyelven mondja a magáét. Kúszás, mászás még nem megy. Inkább a forgolódással közlekedik, mint egy kishordó.

Borostyánláncot én is csak dicsérni tudom, nekünk úgy néz ki, bevált. Alig kellett kennem Dorka ínyét és azt vettem észre, mikor nem volt rajta (mert éjjelre leveszem róla és volt, hogy reggel elfelejtettem ráadni), akkor nyűgösebb volt.
Mona! Nórin éjjel is rajta van a lánc?

Melinda

Kép
melinda80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?