Új privát üzeneted érkezett!

Húúúú Tasin!
Jó nagy pocid van, tényleg! Meg is mutattam a párocskámnak, ő is csak ámult. De szép formás!
Merre félé laktok vidéken?

Tünemény, köszi az infókat! Örülök, ha sikerült felkeltenem az érdeklődésedet. A találkát meg dumáljuk meg. Van aki jelezte, hogy őt is érdekelné. Aztán valahogy a vidékieket is beszervezzük. Erre Ettikének is volt jó ötlete.

Csajok! Én még nem érzem a kis Csibészt. :( Miéééért? :twisted: Pedig megkezdtem az 5. hónapot...Én vagyok ilyen kis béna, hogy nem ismerem fel, vagy ennyire lustálkodik?

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok,

most csak egy gyors tábla. Nincs semmi gond, csak dolgozom, elfáradok, és még néha nézelődök is (most a kismamanadrág projekt van folyamatban :) ) Reggel próbálok írni, ha addig írtok változást/bővülést, akkor új táblát is teszek.

Kép



Kép

 
 


Mó: feltenél engem is a táblázatba?
itt vannak az adataim:
Nick: gabka7926 (Gabi)
Kor:21
Célidő: 2009. 04. 20. nem tudom a zárójelben mit jelentenek a napok
Kórház: Szigetvár
Név: András
Tesó(k): első baba :D

Tasin nagyon szép nagy pocid van!Tényleg olyan kis formás és ahhoz képest, hogy még csak 13 hetes vagy hatalmas.
Nekem is van pocim csak ez még a terhesség előttről. :)
Állandóan fogdosom a pocim és próbálom elképzelni milyen lehet, hogy ha megmozdul.
Na most libbenek!

Kép
gabka7926
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak bekukk. A 7vége kicsit zsufi volt. Ma meg Kendével elaludtam délbe. Lehet most jön ki a felújítási fáradság. Bár az éjszakáink nem valami fényesek..
Holnap megyek a kombinált tesztre :) Meg ekg-ra :)

Tasin: hűha ez aztán már pocak. ;) Kerekedsz rendesen. ;)

Mó: én honap (kedden) leszek 13+4 napos. Ma csak 13+3 napos lennék ;) Köszi a javítást. :)

Gabka: téged üdvözöllek. :) Kellemes babavárást neked ;)

Most csak ennyire futottam. Remélem holnap délután tudok jönni és a többieknek is írok :)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Tasin!

Szép a pocid!
Az enyém is ekkora kb. És már a 10. hét környékétől. Nem nőtt azóta semmit. De a második, harmadik gyreknél azt mondják normális.

Én is vidéken élek. Az utak változóak, de nekem inkább az számít, hogy kicsire össze tudjuk csukni, mert gyakran utazunk sok cuccal vidékre. És egy teherautón kívül semminek nem elég nagy a csomagtartója. :roll:
A súlya pedig azért fontos, mert Pestre én nem szeretek bemenni autóval, csak busszal. Haza úgyis mindig Apával jövünk.

Légzésfigyelő helyett mi inkább együtt aludtunk Benivel. Állítólag ez a legjobb megoldás, mert átveszi a szülők légzési ritmusát. És ha nem venne levegőt, tuti felébrednél rá.
Persze mi sem így terveztük. Be is volt rendezve a külön szobája. Mindig úgy gondoltam, hogy amikor megszületik rögtön "jár neki" a külön szoba. Aztán az élet másként alakult. Nekünk úgy volt jó, hogy mindhárman együtt aludtunk 10 és fél hónapos koráig.
Most is hasonlót tervezünk. Lesz saját szobája, de ha úgy igényeljük, akkor együtt alszunk. Ez baba függő is.

Mó!

A szülés várható időpontját módosítod nekem április 13-ra?

Tisa!

Ne aggódj! Első gyereknél az a normális, hogy a 20. hét környékén érzed először a mozgást.
És testalkattól is függ.
Még én sem nagyon érzem. Talán tegnap délelőtt, de nem vagyok benne biztos, hogy valóban az volt. Lehettek a beleim is. pedig már nem első gyerek...
Vendég
 


Cat!
Mi is egy szobában leszünk a picivel.A második gyerekem is velünk aludt kb 1 éves koráig, akkor még egy szobájuk volt a nagyobbikkal és nem akartam, hogy felébressze őt is.
Sőt, sokszor a franciaágy másik oldalán aludt, mert sokáig elaludt szopi közben.Az apukája meg kiköltözött a nappaliba.
De még így is, hogy meg tudtam érinteni olyan közel volt, és ráadásul én rettenetesen ébren alszom (kutyaugatás-óra ketyegés mindenre felkelek, amikor megszülettek még jobban nem aludtam....)
szóval annyira halkan lélegeznek szerintem a picibabák, hogy szinte alig emelkedik a kis hátuk....és még igy is volt, hogy meg simogattam éjszaka, mert nem hallottam ahogy levegőt vesz.
35 ezer forint pedig nem nagy ár a nyugalmamért . (bébiőrrel együtt)

Tisa!
Bács megyében lakunk, az 51-es vonalán, Csepel-sziget csücske, közel van a Duna. Tass a neve :) -innen a Tasin!

Néha már én is érzem, hogy mintha a baba lenne, de a kezemmel még nem tudtam a pillanatot elkapni...
Eleinte nagyon finoman fogod érezni kis rebbenéseket.Én mindig azt csináltam, hogy lefeküdtem és a tenyeremet rátettem a hasamra, előbb-utóbb meg tudod különböztetni, olyan mintha a belek moccannának csak.....de érezni fogod, hogy ez csak a baba lehet, főleg ha szerencséd van és egyszerre többször is mocorog... :lol: :lol: :lol:
Olyan jó kis érzés, nagyon várom már én is... :lol:
tasin
 
 


Tasin!

Persze, ennyit megér a nyugalom. És mindenki maga döntse el, hogy van-e rá szüksége.
Nekem a kórházban azt mondták, hogyha a családban nem fordult még elő ilyen jellegű probléma, akkor fölösleges.
Ha pedig megveszi az ember, akkor végezze el a tanfolyamot! Anélkül ugyanis semmit nem ér az egész. Hiszen hiába jelzi, hogy leállt a pici légzése, ha semmit nem tudsz tenni.

De mindenki vegyen, akit ez nyugtat meg.
Számomra ez is csak egy olyan dolog, hogy félek valami rossztól, folyamaosan ott van a tudatalattimban, éppen ezért nagyobb a valószínűsége, hogy megtörténik.
Nekem marad a pozitív gondolkodás és az együtt alvás.
Vendég
 


Sziasztok!

Gabka, beraktalak a táblába, üdv., Te vagy az első regisztrált fiús babás :) A zárójelben a számok a terhességi hetek + napokat jelzik.

Kisvirág! Átírtam, de ehhez a célidőt kellett módosítani, a kettő egymásból számolódik.

Én is néha érzem a törpöket (asszem :)), az egyértelmű, hogy nem emésztést érzek, valahol a megbökés és a buborékpattanás között van a dolog :)

Tasin! Komoly pocakod van, az enyém sehol sincs ehhez képest, pedig abban ketten is laknak :) No de sebaj, lesz az még nagyobb (mindannyiunké :))

Tábla:

Kép



Kép

 
 


Szép jó reggelt, Mindenkinek!

Cat, Tasin! Köszönöm a biztatást és az infókat. Kitartóan figyelek, ha mozgásba jövünk szólok.

Tasin! Tudom, merre laksz! Hihihi :lol: A fél rokonságom arra környékre valósi, konkrétan Dömsödön lakik a mamám és anyukám egyik nővére unokatestvérestől, a másik nővére pedig Kunszentmiklóson. Jól körbe kerítettük Tass-t, nem igaz? :D Akkor Te nem is laksz olyan messze Pesttől... Juhé! :D

Cat! Szeretnénk pocakképet! Biztos nőtt, mert eltelt 5 hét, és az több mint egy hónap (na milyen jó vagyok matekból :lol: ) és az nem lehet, hogy semmit sem nőtt! Csak Te minden nap látod és hozzá lehetsz szokva.

Gabka! A zárójelben azt jelentik a számok, hogy hol tartasz a terhességedben. Azaz hányadik hétnél és napnál tartasz. A vonalzód szerint ( mert ezt jelzi az is) ma 14 hetes és 1 napos vagy, tehát 14+1. Értiiii???? :wink:

Kisvirág! Jó, hogy bekukk, de délután már várunk nagyon!

Hahó! Hol vannak a többiek?
Nézegettem a táblát, tudja valaki hogy hol vannak a többiek: viktu, Edit, Tici...? Kutyafülét megfejtettem...

Na megyek, reggelizek valamit..Később benézek!

Kép
Kép
tisa
 
 


Gabka! Főleg, ha a vonalzó programja pontos lenne! :evil: Már nem ez az első eset, hogy nem jól számolja a napokat. Mert tegnap is 17 hetes és 1 napos voltam. Vasárnap meg annyi mint szombanton. Aztán egyszer csak ugrik egyet és minden a helyére kerül.

Tünemény! Még mindig dilemmában vagy a kórház választással? Gyere a Máv-ba. Tegnap megint nagyon jókat hallottam felőle. Az egyik kollégám felesége ikreket vár (33 hetes) és oda vitték be ügyeletre (vidékről), mert vérezgetett. A pasi csak dícsérni tudta, hogy bántak/bánnak (mert bentfogták) a feleségével (orvosok és nőverek is egyaránt). Azt is mondta, hogy olyan a szülőszoba, mint a NASA-ban. Mármint olyan profin van felszerelve és olyan tiszta...
Ahogy elnézem mennyien szülünk ott, oda is szervezhetjük a talit. :wink: De senkit nem akarnánk kihagyni, ugye?

Kép
Kép
tisa
 
 


Tasin: A mindenit mekkora pocakod van :shock: Nekem még mindig szinte semmi, oké, a farmerem már nehezebben tudom begombolni, de azért még megy és a kismamanacim meg hatalmas rám, pedig a legkisebb méretet vettem. A mocorgást már én is nagyon várom, bár az orvos szerint is legyek türelemmel, mert első baba, tehát a 20. hét környékén várható, vagy kicsit előtte.

Légzésfigyelőt valószínűleg mi sem veszünk. A barátnőméknek volt, és nem egyszer riasztott tévesen. Kb 1 hónapig használták, mert aztán a baba mindig lemászott róla éjszaka, az meg sípolt feleslegesen.

Tapasztalt anyukák véleményét szeretném kérni, hogy mennyire érdemes megvenni a következő felszereléseket:
- porszívóra szerelhető orrszívó (azt tudom, hogy valami mindenképp kell, de emlékszem, az öcsémnél ilyen kis kézi valamit használtunk, az nem elegendő?)
- mellszívó (elektromos vagy kézi?), vagy a sima kézzel fejés is megteszi?
- használt pelenka tartó
- fülhőmérő
- kiskádba tehető műanyag valami, amire a babát lehet fektetni

Na, hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ildi!

Szerintem az orrszívó-porszívó nem rossz ha náthás a baba.
Némelyik kis kézi nagyon vacak, bár már lehet hogy ezek is korszerűbbek ( erről egy friss kisgyerekes tudna beszámolni, az enyémek régóta maguktól fujják :lol: )
Szerintem mellszívót jó ha veszel én kézzel soha nem tudtam fejni, nekem mindig elektromos volt.
Mind a kettő gyereknél hál istennek nagyon sok tejem volt ( az elsőnél ikrek hordták :lol: )
A másodiknál már tudatosan apasztgattam annyira, hogy a gyereknek bőven legyen és még lefagyasztani is tudjak, de ne kelljen efölött is fejnem.

Úgyanis én nem tartozom a dúskeblű hölgyek közé :cry:
és azt hittem, hogy majd biztos nem lesz tejem.Ezért amikor megszültem állandóan ittam, még szoptatós milupa teát is.
Meg fejtem mint a marha......
Úgy beindult a tejem, hogy amikor a lányom már rég átaludta az éjszakát még mindig fel kellett kellnem éjszaka fejnem mert azt hittem szétrobbanok annyira tele volt.
A másodiknál már kevesebbet fejtem,így klasszul beállt......

Használt pelenka tartónk is csak azért van, mert most adták a légzésfigyelőhöz ingyééé.

Fülhőmérő-biztos jó, de szerintem egy sima digitális is megfelelő.

Kiskédba annak idején egy ilyen szivacslapot vettünk (akkor még a MÁV-ba is árulták)
Jó volt mert nem kellett a babát fogni, megtartotta, és magábaszívott annyi vizet, hogy elég volt a fürdetéshez.....


Hú most el kell rohannom........ :(
tasin
 
 


sziasztok.

mocorgás:

Patrikot a 15.héten éreztem.már előtte is voltak olyan érzéseim mintha de nem voltam benne tuti.
tesót sokkal hamarabb.tegnap ete volt az első bokszmeccsünk,ide oda uszkált,itt is ott is mocorgott.nagyon jó érzés volt.remélem ma is ilyen kis aktív lessz.

ildi:

nekem a sima orrszívó nem szedett ki semmit Patrik nóziából.a pórszívós szerintem sokkal jobb.pikk pakk kiszívja a trutyit,nem kell órákig szenvedni vele.
mellszívót én annó kézi medelát vettem de még arnold s.-sem tudta volna annyi ideig huzogatni hogy az összes feles tejet kiszívja,vettem utánna egy pesztonka elektromosat az egy fokkal jobb volt de két ember kell hozzá hogy istenigazából menjen.
most aventosat szeretnék kézit arról jókat hallotam.
pelustartónk nem volt de most szeretnék venni.nekünk nagy szemetesünk van így van hogy nem telik meg egynap és olyankor azért érezni a kaki szagot.
hőmérőt a sima digitálisat ajánlom,van már 10mp-es is.hajlékony végűt kell venni.a pici babát nem viseli meg tulságosan a nagyobbnak meg a fülében is nehéz mérni nem csak a fenekében.mi már jó ideje hónaljban mérjük PAtriknak.tehát nem sokáig kell feltétlen fenékben.
műanyag fürdető,nem volt és most sem szándékozom venni.van akinek bejön nekem nem hiányzott.mire többet van a vízben mert játszik addigra valószínüleg meg tud ülni a fenekén és csak mellette kell lenni.

tasin:

szép nagy pocid van.

nekem tetszenek a modern babakocsik(valószínű a korom miatt is:):):):) )persze csak azok amik kényelmesek a babának és nem arra vannak hogy felvágj velük.

bejön a tea ivás :lol: :lol: :lol: sokkal jobban voltam délutánn,megyek főzök mára is.

ja chicco kocsihoz:

jól néz ki de mint tudjátok én nem szeretem a kiskereküeket.mondjuk mi nem is kocsizunk b.kocsival és buszozni sem nagyon fogunk.ha meg igen arra veszek kengurut.
ha úgy van megoldva a hordozó rátétele mint a miénknél akkor nem kell levenni a spot ülést.a karfát lehet cserélni egy adapterre és a hordozó fogangyúján ki lehet hajtani két kis pöcköt és azok mennek az adapterbe.így pikk pakk be,ki lehet tenni,venni a hordozót.

Kép
Kép
ettike
 
 


mégvalami.

tegnap kétszer is nagyon erősen szúrkált a hasam középpen nagyon lent.az mitől lehet.menni alig tudtam.kb.5 percig aztán el is múlt.valamim nyúlik?vagy a babu nyomott valamit?

Kép
Kép
ettike
 
 


Ettike! De jó, hogy jobban vagy! Szerintem ne aggódj, ha nem görcsölt, akkor nincs baj. Vagy ráfeküdt vmi idegre, vagy tényleg nyúlnak a szalagjaid. :wink: Nekem is szokott időnként szúrkálni. Kellemetlen, de nem fáj.

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!
Lejöttünk Óvárra anyukámékhoz, nem egyszerű az élet, még nem vagyok 100-as, de azért jó,meg örülök, hogy itt vagyunk. Apa jön utánunk szerda éjjel, Réka már számolja az éjszakákat, hogy még kettőt kell aludni, úgy örülünk, hogy hiányzik neki is, nem volt apás egyátalán. Sőt :roll:

Látom, ég a babakocsi láz :) én is dilemmázok, hogy ne akarjak-e mégis egy ariát venni a venezia helyett újra :D:D:D

Személyes tapasztalataim Ildi kérdéseire: ( :lol: )

Én sem akartam légzésfigyelőt, és egyszercsak beparáztam, és már majdnem 3 hónapos volt réka, mikor vettünk egyet. De amikor velünk aludt, mindig nyugodt voltam én is. Nekünk soha nem riasztott be feleslegesen, (max elfelejtettem kikapcsolni, mikor kivettem) érdemes a madarász utcait megvenni, ha valaki vesz, az két lapos, nem mászik le róla a gyerek. ott van tanfolyam is, asszem az jár az árhoz, de használtan ha veszed, van külön is fizetős valahol, megkeresem, ha érdekel valakit. Minden másról hallottam, hogy beriasztott.

Fülhőmérő drága, és 5 mérés átlagát kell számolni. Jobb a sima digitális, de a legjobb és az egyetlen pontos a sima higanyos... A digitálisok is, ha merülni kezd az elem, pontatlanul mérnek. Nekünk homlokhőmérőnk is van, jó volt, amíg bizonytalan voltam a kezemben, hogy megérzem-e a lázat, főleg, mikor aludt a pici.

Nekünk vizicsigák a gyerekeink, imádják a vizet, így a fürdetőfotel jó szolgálatot tett. A Máriában vettem, kb 1300ft volt 4 éve. A köldökcsonk leesésétől lehetett használni, egészen addig, míg meg nem próbált lefordulni róla. Nekünk a fürdés csak az első hónapban volt tisztálkodás. Persze ebben az is benne van, hgy réka utált hason feküdni (mint később kiderült oka volt rá) tehát nem lehetett a kádba hasaltatni. Nándi nem használta olyan sokáig, befektettük réka mellé a nagykádba...

Orrszívóból kell a porszívós, nem jó a pesztonka sem (tapasztalat, sűrűbb váladékhoz kevés) és műanyagot érdemes venni, hogy ne törjön.Brutál, de legalább nem kap középfülgyulladást a gyerek. az rosszabb.

Mellszívóból én az avent kézire esküszöm, anyatej-leadó voltam, és akkor kaptam pesztonka elektromost is, hatékonyabb volt nekem az avent. Kézi fejés akkor jó, ha valaki jól tudja, engem nem sikerült megtanítani rá annyira,hogy teljesen ki tudjam üríteni a melleim, de tényleg az a leghatékonyabb, mondják a barátnőim, akiknek már volt mellgyulladásuk, és a védőnő/háziorvos kifejte őket...

Hordozóeszközből meg a kendőre szavazok, vagy esetleg a babazsákra, bár a mei tai sem rossz :oops: és nagyon szívesen agitálok mindenkit 8) nagyon multifunkiconális dolog a (jó) kendő, mi most éppen hintának használjuk.

Fedeles vödrünk van a használt pelusoknak, mivel két szintes a házunk, és fent a pelenkázó.

Valaki írta, hogy ikeában nézett gyerekszoba bútort, a kiságyak többsége ott nagyon picike, nem biztso, hgoy kitartanak addig, míg a csemete nagyobb ágyba költözne. Érdemes ezt is átgondolni.

Ettike, ha még nem nyugtattak elegen, akkor nyúlás simán lehet. A méh tartó szalagok. Nekem is volt, most még nem, de nándival emlékszem. Én mindig attól paráztam, hogy a császár sebem nyílik :)

Nagyon sokminden volt, nekem meg nagyon nincs időm, úgyhogy nem mazsolázok, mindenki növessze nagyra a pocakját, és kívánom, hogy mozgolódjanak minél többet minél előbb!!!

Ja, andy, elfelejtettem múltkor, hogy szívesen, meg hogy máskor is szívesen :) és mizu veletek?

kikocska
 
 


Jó reggelt mindenkinek vagy inkább jó napot?!

Én is megijedtem mikor éreztem, hogy valami nem jó ott lent mert húzódik és akkor eszembe jutott mit írt a terhesség hétről hétre c. könyvben az író.Most már akkora a méhem mint egy grapefruit.
Már ez megy másfél hete.De örülök neki mert azt jelenti, hogy növekszik a picikém és kell neki a hely igaz kicsit kellemetlen, de ha ezzel jár akkor egye fene.
Én is szeretem, volna egy légzésfigyelőt ,de nekem is azt mondták ne vonzzam magamhoz a bajt.Nekem sem megy a mélyen alvás úgy, hogy olyan vagyok mint egy éjjeli bagoly arról nem is beszélve, hogy mikor kezdek jókat álmodni mindig felkelek mert szólít a természet volt , hogy egy éjjel 4-szer is.Ilyenkor nehezen alszom vissza mert elkezdek gondolkodni a kisfiamon, hogy milyen is lesz.Na és reggel mint a kivert kutyák úgy nézek ki mint például ma is. Azt hiszem ideje lenne elmennem a boltba de ahhoz fel kellene öltözni.

Ti , hogy vagytok ezzel a dologgal?
:cry:

Kép
gabka7926
 
 


Szió Kikocska!

Jujj, nálatok meg most lesz a nagy családi ramazuri. Minden érintettnek sok boldolgságot (névnaposoknak, szülinaposoknak). Reméljük jó időtök lesz a bulizáshoz. Érezd jól madad,és gyógyulgass.

Én mondtam az ikeát, köszi a tippet, de a kiságyat pont nem ott vettük. Egy szekrényünk van onnan, már régebbről, és a pelusos szekrénykét meg a polcokat vesszük onnét. Hogy passzoljon a többihez.

Légzésfigyelő: mi ez a madarász utcai dolog???


Csajok! Mindenki keze alatt ég a munka?? Még a végén sztahanovista érdemérmet kell osztogatnunk nektek! :lol: :lol: :lol:
Azért ha van egy kis időtök írjatok.

Kép, Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tisa 2008.10.22 07:09-kor.

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok Kismamik!

Tasin, szép pocid van már! nekem is fel kéne tölteni néhányat a fürdősből, mert csináltunk egy olyat is, amin a pocak van, meg mögötte a szökőkút, hogy ez a babóca első fürdős fotója :lol:

Tisa, a Gogol utcában már nincs foglalkozás, a www.aquanatal.com oldalon vannak a jelenlegi helyek, igy felhivtam a ramada hoteles oktatót, aranyos volt, és a következő infot kaptam:
hétfőn és pénteken van foglalkozás
16:00-17:00-ig
60perces
a hotel ramadában van, az árpád hidnál
bérletet kell venni: 21600ft a 8alkalmas, ami 10 hétig érvényes, ez 2órás wellness használatra jogosit, igy óra után lehet használni a többi medencét, jacuzzit...

sajna én 9-5-ig dolgozom a west enddel szemben, és mint tudjátok, japán a főnököm(aki még múlt hét szombaton se mondta, mikor Ő 3kor lelépett, hogy te hülye, ne ülj bent, mikor semmi munka nincs, se telefon se számitogépes rendszert nem lehetett használni hétvégén, igy 5-ig bent olvastam az agatha christie-t :lol: ) igy tuti nem fog elengedni.

a mom parkban (ami sajnos meg messze van) a 8alkalmas aquanatal bérlet 15000ft, a 8alkalmas aquafitnesz bérlet 8800 vagy 13800ezt nem értettem, mert két ár volt kirakva :? :? viszont itt van 17:30tól kezdődő aquanatal is, meg 19kor kezdődő aquafitnesz, ami azért nem rossz időpont...a www.momwellness.hu oldalon van órarend meg árlista is

Etti nekem is néha mintha beleszúrna valami a hasam alsó részénél...néha mikor este egyik oldalamról a másikra fordulok vagy felkelek, akkor szokott általában.

Ildi! de jó hogy eszedbe jutottak ezek a babadolog kérdések, mert mi is néztünk kiskádakat, és nem tudtam, hogy tényleg kell-e bele a 'babatartó'? a légzésfigyelőt még nem tudom, veszünk-e, mert igaza van Catnek, hogy akkor már kell egy tanfolyam is, hogy mit kell olyankor csinálni, bár ha lesz ilyen, én elmegyek, ki tudja, gyerekbalesetek mindig előfordulnak, és ha megesik, talán majd nem esek pánikba

tegnap este párom anyukája telefonált, hogy megnyugtasson minket, (mivel kértem tőle délután a családi betegek leleteit, hogy gyűjtse össze hétvégére, mire megyünk) hogy a down kór miatt ne aggódjak, mert ezt egy hibás anyai kromoszóma okozza, és csak anyai ágon öröklődik, tehát mivel csak a párom családjában fordul elő, igy ez nem is vészes...kösszépen, de akkor ha ez ilyen kis laza dolog lenne, talán a dokik se mondanák, hogy fontos, hogy minden alkalommal emlitsem a betegségeket, és a szellemi betegségekről is szerezzek be papirt, mert ki kell nyomozni, mi okozhatta, és talán ki tudnak szűrni valamit...

ha elmúlik a fejfájásom, akkor lehet hogy ma elnézek a brendonos kismamatornára vagy pilatesre, nem tudom melyikre tudok majd odaérni, és megirom majd milyen volt.

ja, és zöld szinű babakocsiról álmodtam, szép élénk zöld szine volt (bár ilyet egy boltban se láttunk...)

Kép
tünemény
 
 


Sziasztok!

Kipihentem az elmúlt hetek éjszakázásait, itt vagyok frissen és üdén! :lol:
Még nem jött a genetikai eredményről sms, már ideje lenne. Tünemény, neked? :roll:

Bébimozgás: csajok, senki ne aggódjon, nagyon sokat számít, h hol helyezkedik el a baba, meg, h milyen vastag a hasfala valakinek.
Csak figyeljetek, és ha valami érdekes, finom bugyborékolást éreztek, akkor az már az. Olyasmi, mintha korogna a gyomrotok!

Légzésfigyelő: nekünk is van, tanfolyamon ugyan nem voltunk, de megnyugtat és nem rohangálok be a szobájába állandóan hallgatni a szuszogását. Sajnos nem tudok elszakadni tőle, még most is használjuk. :oops: Ne, majd ha tesó kibújik, muszáj lesz!
Mellszívó: kézi aventem van, semmi gondom nem volt vele!
A többi kérdésre szó szerint azt tudnám írni, mint Ettike és Kikocska! :wink:

Babakocsi: Kikocska, de az aria csak sport, az nem lesz jó a bébnek, de ezt úgyis tudod. Viszont a Chicco, amit valamelyikőtök feltett, jópofa, de biztos nem csak sportkocsi az is??? :roll:

Etti: nekem minden du. 6-8 között fájdogál pocim, de tuti, h csak a szalagok nyúlnak!

Tasin: mekkora poci!!! Tök formás!

Egynéhányan nagyon nem jelentkeznek. Lehet, h gonosznak fogtok gondolni, de ha vki hetekig nem jön, azt egy idő után ki is törölhetnénk a táblából sztem. :? Pl. Viktu 1000éve nem volt már!Mit gondoltok?

Cat: miért került előrébb a szülés kiírt ideje? A baba méretei alapján átszámolta a doki?

Mennem kell, majd jövök, pusz

Zsu
svs
 
 


Mindenkinek köszi a válaszokat :)

Jesszus, ezt nézzétek meg, (megmutatja milyen lesz a baba) mindenkit figyelmeztetek, hogy sokkoló az eredmény :lol: :lol: :lol: De még képes voltam megcsinálni :lol:

http://www.vw.com/vwhype/babymaker/en/us/

Kép

Kép
sildi83
 
 


szia Zsu! nekem se jött még semmi, de lehet hogy ma délután megcsörgetem a dokit, és megkérdezem, megkapta-e a leletet...sms-t én se kaptam :? :? vagy jövö hétfő reggel megyek megint a doki bácsihoz és rákérdezek... azért jó, hogy ki tudtad pihenni magad!

Kikocska, én is venni fogok majd hordozókendőt, sőt, még apának is tetszenek!! ahányszor meglát egy apukát vinni a kicsijét, mindig jól megbökdös, hogy majd ő is nemsoká!!! jaj képzeljétek tegnap beszélgetett a picihez, olyan aranyos volt, mondta, hogy hogy fog ő nemsoká tipegni itt körülöttünk, és majd ha megyünk a zebrán mindig megvárjuk majd a zöldet, nem úgy mint most, néha hogy átlibbenünk egy piroson, mert akkor már ő is ott fog velünk topogni :D és hogy majd a szobánk is át lesz rendezve, ha beindul a mászással meg járással :D és tegnap a dallasban, mikor pamela elvetélt, és bobby ment be hozzá látogatni, akkor ő is mondta, hogy összetörne a szive, ha velünk történne ez, de nem fog!!!

Kép
tünemény
 
 


szép jó napot mindenkinek!

elnézést kérek a nagy kiesésemért,de jó okom volt rá...túl vagyunk a költözésen és nagyon nagyon fárasztó volt,bár sokat segítettek,de nehéz 2 hét van mögöttünk.Na meg otthon nincs még net.
Üdv az újaknak!Gratula minden baba és pocakfotóhoz!Olyan formás minden baba :D
Mióta nem voltam nálunk is megvolt a 12(Már 13+5 nap volt) ultrahang,meg akombinált teszt is.Annak az eredménye majd csak 1 hét múlva lessz meg.Az ultrahangon nagyon kis aktív volt kis Mazsola,mondta is az orvos,hogy "Húúú,de aktív ez a gyerek"Na gondoltam magamban,tiszta apja :D .
Megvan a babakocsi,férjecském vaterán vette és már át is vettük.Egy Peg Perego Pliko5.Azt hiszem így irják.Gyönyörű,szinte új állapotban.
Rengeteg gombocska va rajta,külön tanfolyam kell hozzá :) Főleg így első gyerekesként...
Voltam védőnőnél is,elég furcsa stílusa van "Hogy vagy lányom?"kezdetű..... :roll:

Kokocska,Viktu,kik az orvosaitok a Szt.Istvánban?
Szívesen veszünk minden tapasztalt anyukáktól tapasztalatot mellszívó és légzésfigyelő és hasonló témában
:)
Én már vagy 2 napja érzek kis "buborékokat"hasamban,ahogy azt már írtátok,ezek szerint ez már Mazsola... :D
Na most mennem kell,jövök még,nehogy letőrőljetek alistáról :)

KépKép
l.edit
 
 


Sziasztok Csajszik!

Hát így kell felpisztkálni a megbújó tagokat??? :wink: Szia Edit, jó, hogy megint köztünk vagy.

Képzeljétek! Annak ellenére, hogy azt mondták kb. 10 nap-2 hét az AFP erdmény, megpróbáltam felhívni őket, hátha. Mivel ez egy rövid hét. És milyen szerencsém van?? :D Elkészült. Gyors be az autóba és irány a kórház a leletért. Az eredmények:

Terhességi AFP: 41,49 ng/ml
MoM ÉRTÉK: 1,25
A számításhoz a beutalón megadott terhességi hetet (16 hét)vettük alapul. A MOM érték kiszámítása ultrahanggal meghatározott terhességi koron alapszik.
KORRIGÁLT AFP MOM: 1,30

Azt hiszem jó, de felbuzdultunk a párommal, így délután elmegyünk a dokibácsimhoz. Adnia kell egy beutalót a 2. genetikai ultrahanghoz, ami már jövő héten már esedékes lenne...
Aztán hátha megmutatja magát, és bebiztosít, hogy nem kell másik néven gondolkoznunk. :wink:

Szerintetek jó az eredmény??

Ettike! Te mikor kapod meg a leleteket?

Kép
Kép
tisa
 
 


Képzeljétek lányok,mjilyen sokk ért,pénteken voltunk párommal nőgyógyásznél és a váróban tele volt anyukákkal.Volt egy nő,puccosan kiöltözve,minden, egy 4 éves forma kis aranyos kislánnyal,aki mint minden 4 éves kérdezgetett"anyu..."Az "Anyja" "hallgass már,ülj már le "válaszokkal reagált tök durván.Egyszer csak fogja megrázza a gyereket és szó szerint idézem.."Tudod miért vagyunk itt b....meg,hogy soha többé ne legyen gyerekem főleg egy olyan rossz mint te".Hát ebben apillanatban elállt mindenki lélegzete.Szerintetek?Egy ilyennek miért születik gyereke???
Na boccs ez nem éppen idevágó táma,de utána nem tudtam magamhoz térni...

KépKép
l.edit
 
 


Tisa!Neten azt írja,hogy a MoM érték 0,8-2,5 között mozog ,úgyhogy az normális érték szerintem amit nálad mértek.Terhességi AFP pedig 20-100 ng/ml közés esik,úgyhogy makkegészségesek vagytok! :D

KépKép
l.edit
 
 


Tisa, nekem Emmával 1,9 volt, sztem a tiéd is jó! Gratula!

Szia Edit! A "hölgy" netán kisebbségi volt? Nem vagyok amúgy rasszista, de sokszor bejönnek ezek a sztereotípiák!
Szegény kislány, nem irigylem!
Lassan Te is mész Afp-re, nem?
Milyen színű a járgány, amit vettetek?

Tünemény: felhívtam őket, és csak holnap, legrosszabb esetben hétfőre lesz eredmény! :(

Zsu
svs
 
 


Nem,nem volt kissebségi...Szerintem ezek azok a nők,akik azért szülnek gyereket,hogy egy férfit "megfogjanak".
Igen,28-án megyek AFP-re.Remélem jó lessz az eredmény.Barátnőmnek kicsit nagy lett,ijesztgették,ugyanakkor akombinált teszten meg minden OK. volt...
Sötétkék világos belsővel a mózes,többi sötétkék fehér pötyökkel.Nekünk nagyon tetszik.

KépKép
l.edit
 
 


Tünemény: majd tedd fel a pocak-fotót, nagyon kíváncsi vagyok!

Edit: Jaj, nem semmi, hogy milyen anyák vannak :shock: :x

Én holnap megyek AFP-re, jaj de nem szeretem a vérvételeket :x

Kép

Kép
sildi83
 
 


Bocs, megint idepofátlankodom az önreklámmal :D

Kicsit bővült az oldalunk, nézelődjetek ha van kedvetek és légyszi a hasznos menüpontba írjátok meg saját vagy általatok hasznosnak gondolt cikkeiteket! Szerkesszük együtt. Szeretném ha legalább a 10-es cikkszámot elérnénk. Mindenki legyen aktív! :)

http://kismami.net/

Pár esetleg számotokra aktuális hirdetés is felkerült az oldalra, böngésszétek!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


sziasztok.

afp-m ha minden igaz hétfőre meglessz,jó lenne mert aznap megyek dokihoz utánna csak 1 hó múlva.

hát igen ilyen anyának nem kéne gyerek.az is rémes mikor az utcán sír valamiért a gyerek,anyuka meg mellé jól meg is pofozza hogy halgasson már el..........biztos hatásos.

mennem kell megjöt apjuk :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Megjöttem az ebédidőről, vettem egy menüt, paradicsomleves és halfilé körettel...ha tudtam volna hogy majonézes krumplit adnak köretnek és nem rizibizit vagy akármi más natur dolgot...a leves nagyon jól esett, de a fél hal köret nélkül nem volt jó, igy összecsomagoltam a többit, és gondoltam elviszem egy 'testvérnek' (párom igy hivja a hajléktalanokat), hadd egyen egy jót ő is, a nyugatihoz elsétáltam...szerintetek ott voltak a helyükön??? :lol: :lol: volt egy ember aki annak nézett ki, de gondoltam, mi van, a vonatra vár, egész nap dolgozott, és én meg odaviszek neki egy adag kaját...igy kidobtam...a szándék megvolt legalább...

Edit nem semmi az a nő a gyerekkel! felháboritó, és ráadásul mások előtt mond ilyet, akkor otthon, ha nem látja senki, miket mondhat??? szerencsétlen gyerek, de talán az apja normálisabb lehet...

Zsu, akkor majd várok keddig, és délután bemegyek az eredményemért a dokihoz. Köszi, igy legalább nem megyek megint hiába

jajj lányok imádom azt a vigyorgó kisbabát itt bal oldalon a gabi reklámban!!!! ilyet akarok én is!!!

ma barátnőm megcsodálta a pocakomat! mondta hogy két hete még nem volt ekkora, és már látható a különbség! :D majd intézem a képet is :lol:

és tegnap...képzeljétek el, a doki bácsi mérlege 60,1kg-ot mutatott, mikor ráálltam, és a ruha is rajtam volt! a cipő is!!! otthon meg úgy bugyiban 63,3-at szokott mutatni!!! na nehogymá lefogyjak 3kilót a 10perces orvoshoz sétálás közben!!! de azért jó volt egy kicsit azt hinni, hogy 60kiló vagyok :lol: :lol: kétszer is ráálltam :lol: :lol: egy ideig úgyse lesz már ennyi

Kép
tünemény
 
 


Én a Sote II. nőin fogok szülni, és valószínűleg császárral...
Az én dokim akihez kb 10 éve járok, most ott dolgozik, így biztos nem váltok, remélem ez nem mindennapos!! :? :? :?

Nekem ma már nagyon sokat mozgott ez a kis mocorgó!!!

Kész vagyok az áfákkal, és pótolom be a lemaradást, de hétvégén nagy pihi lesz, sőt, jövő héten szabin leszek (mármint megpróbálok!!) (saját vállalkozáskor nem mindig jön össze!)

Minden újat üdvözlök!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Sajnos kezd fájni a torkom, ami nem csoda, mert a környezetemben majdnem mindenki beteg. Szerintetek az ilyen szopogatós gyógyszereket, mint a neoangin lehet enni? Próbálkozok a természetes módszerekkel is, csak félek nehogy a mandulámra menjen.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ügyes vagy Eda! azért próbálj meg kikapcsolódni mindenképp! igy legalább teljesen rákoncentrálhatsz a kis mocorgóra!

Ildi a párom a hétvégén kapta el a torokfájást, és neki nagyon bejött a tantumverde szopogatós. azt mondta, a torokfájást gyorsan enyhitette, de nem tudom kismamiknak szabad-e. kérdezd meg esetleg. próbálj meg jó sokat inni meg a gyömölcsöket, hogy az immunrendszered erősödjön. én se akarok most elkapni semmit, főleg a közelgő influenzát!!!

vigyázzatok magatokra!!!!

Kép
tünemény
 
 


Sildi!

Csak homeopátiás szereket vennék be a helyedben. Érdeklődj a gyógyszertárban és sok tea, méz (ne a forró teába tedd, mert úgy semmit sem ér), kivi, paprika...

orrszívó: Tapasztalaim szerint csak a porszívóra szerelhető ér valamit. A kis kézit el lehet felejteni, nekünk azzal Beni játszik a vízben. És van egy elemes is, de az max annyira jó, hogy ha elutazunk, legyen nálunk valami megnyugtatásul.

mellszívó: a Péterfyben nem nem javasolják, hogy az anya lefejje a tejét. Ha ugyanis nem teszi, akkor kb. 2 hét alatt beáll a kereslet-kínálat egyensúly. Az a legideálisabb. Persze más a helyzet, ha valakinek be van gyulladva a melle, valami miatt (Pl. kórházban a gyerek) csak üvegből tudja adni az anyatejet, vagy le akar adni, hogy másnak is legyen.
Nekem Medela van. Megvan hozzá az elektromos motor is, de kézzel mindig gyorsabban sikerült lefejnem. Most a húgom használja.

használt pelenka tartó: Mi nem vettünk. Nem elég, hogy drágább, mint egy szemetes, még a bele való betétet is mindig meg kell venni. (Én nagyon szertettem volna, de nem bántam meg, hogy a párom lebeszélt róla.) A fürdőszobában van jól záródó szemetesünk, amit esténként kiviszünk. De nem iagzán szivárog a szag a pelusból, ha jól összecsomagolod a végén.

fülhőmérő: szintén van, és nem használjuk. A popsiban lehet a legmegbízhatóbb hőt mérni egy babánál. A fülhőmérő telejsen más adatokat közöl, ha máshogy billented egy kicsit.

kád: Nekünk soima kád volt 2-3 hónapos koráig, utána vettük meg azt, ami kitámasztja. Azt használta amíg meg nem tanult ülni. Akkor pedug irány a nagy kád.

Amit viszont most biztosan megveszek, az a babamérleg. Erről is hagytam magam lebeszélni Beninél, de a végén annyit fizettünk ki bérleti díjra, amiből vehettünk volna egy sajátot. Pedig én nem is voltam az a típus, aki minden evés előtt és után méri a babát. (Húgom ilyen.) Hetente egyszer, mindig ugyanabban az időben. Így tudtam követni, hogy fejlődik-e rendesen.
Vendég
 


Ma a háziorvosom lebeszélt az influenza elleni oltásról. Nem tartott sokáig... Úgyhogy most inkább beerősítek vitaminokkal.
Vendég
 


Ildi: Homeogene9 homeós szer, plusz az ősi módszerek- nekem bejött, Tomi is azt használja már! Jobbulást!

Zsu
svs
 
 


Ildi, a már adott jótanácsokon kívül (csak természetesen) még a hársfatea! és ha köhögsz, a kakukkfű tea.

zsu, azért nem chicco, mert én nem vennék chiccot. A reprezentatív tömegemben nem jött be. Az első időkben, ha elmegyünk, valszeg úgyis kendőzünk, otthonra, a faluba van egy ősi mózeses babakocsink, meg akár kérhetek is kölcsibe valakitől, három hónapos kortól meg már jó az aria is. Szóval ezekkel győzködöm magam :) az ellenérv, ami nagyon hiányzott a nándinál is, a testvérfellépő. Mert mi gyakran sietünk, lévén vonat a tömegközlekedés, és a bünti-eszköz is a babakocsi. És a veneziának olyan van, hogy fekvő állapotban is lehet használni.

Cat, influenza elleni harcban az oscilloccoconium, vagy mi heti egy tubus :)

Eda, ha nincs baj, tök jól megy minden. Baj meg nem lesz :) 8)

tünemény, irigyellek a 60 kilóért:) én most 80vagyok. Még van 20 kilóm az anyasúlyomig :D

Edit, a történet elég szörnyű :( nem is baj, ha nem lesz több gyereke. Szegény kislány meg talán talál majd magának valakit, aki anyapótlója lesz...
Dr. Artner Attilához járok, de még nem száz, hogy Istvánban szülök :) Csak ha megpróbálhatom a természetest. Ha tuti nem, akkor inkább Máv. Egyébként jó doki, az István anesztesétől félek,és a gyerekágytól. :)

Tisa, van egy ilyen fajta légzésfigyelő, hogy madarász utcai :) mert ők árulják, a kórház mármint. Meg van egy csomó más márka is. És éljen az afp.

Egyébként éppen nevelési válságban vagyok, és nagyon kéne valami könyv,ami a második dackorszakról szól (4év), valakinek nincs valami ajánlása?

Na, megyek, megfürdetem a kis ősemberhordát :) fura, hogy egy év múlva már hárman nyomják majd a nagykádban... Néha meg is ijedek,de nagyon ezt akarom még mindig. Helyére fog kerülni a világ :)

kikocska
 
 


feltöltöttem a széchenyi fürdős képeket: (és ez a 3000ft-os fürdőruha is :D )
Kép

Kép

Kép

nyiregyházán vagy szegeden is elmegyünk majd a fürdőbe, egy kis relaxáló hétvégénk lesz!!!

nem tudtam elmenni ma a terhestornára, rámjött a hasmars, igy nem mozdultam ki :D majd jövö héten!

holnap együtt ebédelek barátnémmal, olyan kis aranyos :D

Kép
tünemény
 
 


Sildi - Glucosept-el öblögess és gargalizálj, ha tudsz az nagyon jól fertőtlenít.

Rólam: voltunk 4D-n de nagyon kis alvós volt a tökmag, azt mondta az asszisztens, h legközelebb egyek előtte csokit. Úgy majd a 18 hetesen becsokizom.

Cat, a házidokim nekem sem írta fel az oltást, majd én is vitaminozom :D

Kép
leo50
 
 


Tünemény!

Neked is látszik már a pocid. Aranyos!

Kikocska!

Oscillot én is szoktam. Bár inkább már csaka kkor, ha érzem, hogy baj lesz. Addig pedig Aloe vera gel minden nap (FLP).

Tudom, hogy most egy pár egy pár embert talán megbántok, de én nem vagyok a kendő híve. És nem is tudok rá magyarázatot adni, hogy miért. Egyszerűen nekem nem jön be.
Beninek volt kenguruja, de nem szerette. Abban nem mindig maradt meg, csak ha kivettük és cipeltük, vagy a babakocsiban.
Vendég
 


Kép

Álmosos jó reggelt, Mindenkinek!

Tünemény! Elnézést kicsit figyelmetlen voltam, és nem köszöntem meg, hogy körbetelefonáltál - helyettem is. :oops: :oops: Meg az összes többi infót is köszi! Majd kiokoskodom vmit ez ügyben.
Bocsi még egyszer!

Klassz a fürdőruci, szép a formás pocid és ne aggódj a súlyod miatt igazán csinos vagy! (Már ha mondhatok ilyet nőtársadként? :oops: )

Edit! Köszönöm, hogy utána néztél az eredményemnek!
Mindenkinek köszi a biztatást!

Gyakorló Anyucik! Ha vannak még ilyen jó ötleteitek, tapasztalataitok légyszi írjatok! Nagy segítség.

Kép
Kép
tisa
 
 


Jó reggelt Kismamik!

Sildi! Nagyon hasznos kérdések jutottak eszedbe. Én már el is raktároztam a tanúlságos válaszokat!
Ja, és én a sósvizes öblögetést, s a rengeteg hagymaevést sem hagynám ki, hisz azok biztos nem ártanak a babának.

Én kisgyerekek között dolgozok, s rettentően félek, hogy előbb vagy utóbb összeszedek valamit. Az pedig most nem hiányzik. Megpróbálom a megelőzésre helyezni a hangsúlyt; vitaminok, zöldség (rengeteg hagyma is), gyümölcs - remélem bejön!

Tünemény! Kíváncsi lettem volna pedig a tornára. Fontolgatom, hogy jövő héttől én is megyek. Én a lubickolás terén nem vagyok annyira bátor mint Te, mert nagyon könnyen összeszedek minden féle kellemetlen dolgot... ebből kifolyólag az első nőgyógyászos élményem 5 évesen volt!

Ettike! A szúros görcsöléseddel igaziból megnyugtattál, mert én is kicsit rossz néven vettem, hogy vannak, de valószínűleg a többieknek lehet igazuk abban, hogy csak odabenn nyúlnak a szallagok!

Tisa! Tök jó, hogy már túl vagy az AFP-n, s jövő héten lesz a második genetikaid. Nekem még messzebb van. Ma vagyok 14+4.

Zsu! Nekem tetszik a chicco, de 100%-an nem tudom, hogy jó-e egy ici-pici babának is. 4 álásos, majdnem vízszintesig dönthető. A boltban ahol néztük, így is volt felállítva, s nem sportkocsinak, bár a neten, egy fekvős képet nem találtam róla. Igaziból mitől lesz olyan a kocsi, ami egy kicsikének is tökéletes?

Mostanában annyi kérdés merül fel nekem is. Alapvető dolgokban, ami egy csöppséggel kapcsolatos, a tapasztalatok hiányában sokszor érzem magam tanácstalannak. Vannak olyan dolgok, amikben biztos vagyok, hogy majd a párommal ösztönösen megoldunk, de merülnek fel olyan kérdéseim is, amikben nem vagyok ennyire biztos.... majd szépen rátok zúdítom ezeket a kérdéseket, a tapasztalt anyukákra.

Össze kell készülnöm, majd szaladnom kell a munkahelyemre. Ma lesz az utolsó nap az őszi szünet előtt. Aztán pihi!
A többieknek majd később írok, de köszönjük a hasznos infókat a tapasztaltabbaktól!

Kellemes napot kívánok mindenkinek!
annaszuszi
 
 


Szerintetek normális, hogy tegnap este óta hányingerem van?
Nekem kb 9. héten elmúlt. Most miért van újra?
Benivel nem volt ilyen.
Vendég
 


Cat!
Nekem csak egy ötletem van, de azzal nem szeretnélek megijeszteni. Ha nem volt ilyen Benivel, és most is hamar elmúlt a hányingeres időszakod, akkor nem lehetséges, hogy vmi vírus kerülget??? :( Azt mondják nemsokára itt a vírusos influenza. Vagy már itt is van? Talán még egy öltlet. Nem rontottad el a gyomrodat vmivel?

Szerintem nem baj ha nem egyezik a véleményed vkivel. Nyugodtan elmondhatod, senki nem fog haragudni. Mindenki elmondja a saját tapasztalatait, de amíg nem arról van szó, hogy egymásra erőltetjük, addig nincs gond. Addig meg mindenki mazsolázgat kedvére valóan a tanácsokból! :D

Annaszuszi! Miért nincs vonalzód? :shock: És a táblánkba sincs kedved bekerülni?? :shock:
Szerintem a hagymával óvatosan bánj. Nem nagyon szereti a baba!
De hajrá egészség!

Kép
Kép
tisa
 
 


Sziasztok!

Hálás köszönet a jótanácsokért, próbálom magam kikezelni és elkerülni a lázat. Az öcsémnek sajnos mandulagyuszija van, 39 fokos lázzal, remélem én megúszom ezzel a torokkaparással és egy kis náthával.

Holnaptól vasárnap estig nem leszek, mert nászútra, azaz nászhétvégére megyünk Debrecenbe :D

Megvolt az AFP, szerencsére még csak rosszul sem lettem.

Jaaj, Lányok, megtaláltuk álmaink lakását, azonnal beleszerettünk és nagyon szeretnénk ott lakni, szóval szorítsatok, hogy minden zökkenőmentesen menjen és meg tudjam győzni a Nagypapámat is (a részemről ő segít anyagilag). Tegnap néztük meg, de már az éjjel aludni sem tudtam, mert nem vagyok nyugodt, amíg meg nem kötjük az adásvételi szerződést :)

Az eddig feltett pocakfotókat elnézve komolyan kezdek aggódni, hogy normális-e, hogy nekem ennyire nem látszik még semmi. Azaz estére még csak-csak, de reggelre mindig visszamegy :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


sziasztok.

én nem hordozó kendőt szeretnék venni hanem ilyet:

Kép
erről valaki véleményt?csak míg picike és buszozunk valahova addig akarom használni.
nekem is tetszenek a hordozó kendők de mútkor néztem és nem igazáz értem a megkötését.külön tanfolyam kéne hozzá.

tegnap este is nagyon aktív volt pocilakóm.és most is rugdos :lol: :lol: :lol: :lol:

most írt ismerősöm hogy megszületett a kislánya.5 héttel korábban jött 2200grammal és 46 centivel. de jól vannak.nagyon aranyos,jövőhéten meglátogatom őket.addig nem akarok zavarni.(csütörtökön született és tegnap haza is mehettek)pont most beszéltem az anyukával,szépen hízott a baba és azért engedték őket haza.és ma jönnek ide dokihoz ugyhogy ma meglesem a b.kocsiban.olyan picike lehet.

na Patrik megint a halakat eteti.....kenyérrel :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

lassan megyek védőnphöz már csak a pisit várom.kicsit asszem le leszek szúrva mert még nem jutottam el a házidokiig :roll: :roll: :roll: :roll: dehát oda Patrikkal em tudok menni párom olyan hülyén dolizott az elmúlt 2 hétben.

na asszem indulunk,talán tudok produkálni...

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!
Nekem is hányingerem van két napja....van, hogy napokig nem jelentkezik, aztán megint......
Van aki a 9 hónapon keresztül szenved :(
Így csak remélhetek :(

Tünemény! Nagyon cuki a pocakod! :lol:

Sajnálom a betegeket, nem egyszerű ilyenkor a gyógyszerszedés.. :cry:
Tegnap és ma éjjel nekem is annyira fájt a fejem, és olyan jó lett volna egy szem gyógyszerrel túl lenni rajta....Így csak bizom benne hogy elmúlik.....


Itt az irodában is beteg a két főnököm, mondtam nekik hogy vagy ők mennek haza, vagy én... :)

De nekem is ez az utolsó napom őszi szünet előtt....... :lol: :lol:

Ildi!
Teljesen normális ha még nem látszik semmi!
A sógornőmnek is 16 hetesen volt az esküvője és karcsúsított ruhája volt, azon aztán nem látszott semmi... :lol:
A nászúton pedig érezzétek jól magatokat!!!! :lol: ( hátha hárman jöttök haza..... :lol: :lol: )











Kép
tasin
 
 


Kitartás a melózósoknak! Már csak pár óra....ébéd....aztán nemsokára spuri haza!

Ildi! Jó pihenést a nászúton! Vigyázzatok az úton! Sok hülye kimegy az útra most hogy hosszú hétvége lesz...

És milyen az álmaid lakása? Hány szobás? Emeleti? A Nagypapádat miért kellene meggyőzni? Netán kicsit borsos az ára? Mesélj!

Ettike! Nekem szimpi az a hordózó, már én is találkoztam vele képeken, de nem tudom milyen lehet. Én is arra várok,hogy valahonnan vmi tapasztalatot szerezzek.

Kép
Kép
tisa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: