Új privát üzeneted érkezett!

Panndi, Jééézusooom :shock: remélem már jól vagy, na és, hogy a kutya be van oltva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tinu, sajnálom, hogy nem vagy/voltál jól!! :( Izgulsz esetleg, vagy sokat aggódsz, azért jött elő a depi? Én meg úgy irigyeltem a pszichológusokat, azt gondoltam őket messzire kerüli minden lelki nyavalya. :( Bár te vagy a szakember, de szívesen meghallgatlak, magamról tudom, milyen sokat jelent, ha az ember kiöntheti a szivét valakinek, aki megérti! Remélem már jobban vagy!!!

Mónika, nagyon, nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!! Meglátod minden rendben lesz! Húú nehéz lehet apa nélkül. :(

Úgy látszik valami van a levegőben...
Tegnap én is leestem a lépcsőn, kislányommal a karomban. Ahogy elveszítettem az egyensúlyom, hátradőltem, így a fenekemre estem és azon csúsztam pár fokot. Rettenetesen megijedtem, féltetem a pocakomat, a kislányomat. :cry: Szegény apa éppen akkor hívott a munkahelyéről, én meg bőgtem. :( Jól megijedt ő is. :? Szerencsére nem történt komoly baj, csak a hátsóm fáj még, de úúúúúúgy megijedtem!!

Köszönöm a pocak dicséretet! :)

Remélem mindenki jól van! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Annus!

Én fél 4-re megyek holnap! :) Seeyou! :)

Kép
mozza
 
 


Mozza!

Tök jó!
Remélem talizunk!Engem tuti megsimersz :lol: Nyugodtan szólíts le :lol: Férjecskémmel leszek!

Jaj hát engem is megharapott egy kutya...5 éves voltam,van maradandó nyoma is...épp h megúsztam!

Ma reggel jött vuk...aztán siettem le a szomszédba,vigyázni a kisfiúra.És én ébresztettem.Hát ami a pelusban vot...én olyat még nem láttam,büdi és sok és fuj :lol: pedig pár kakis pelust már láttam...majdnem megint hánytam :lol: Igazi hős voltam,a gyerek is jól viselte h ott öklendezem :wink: csak röhögött :lol:


Mindenki vigyázzo magára!!!!

annus11
 
 

 
 

Jó reggelt mindenkinek!

panndi, az életed kész kalandregény!!! :shock: Azért remélem meglett a kutya gazdája, és nem kell tetanuszt kapnod! :shock:

eve, remélem azóta már nem fáj annyira a hátsód, ijesztő lehetett... Vigyázz arra a csinos pocira!! :D

anita, sztem biztos találna a férjed állást. Böngészd gyakran a netet, meg érdemes regisztrálni is ilyen oldalakra. Az én Kedvesem is így talált munkát itt Pesten (miután hosszasan könyörögtem neki, hogy hagyja ott a szülővárosát, és ne éljünk távházasságban...) :? :?

Mindenkinek, aki a héten megy bármilyen vizsgálatra, sok sikert, és sok-sok tündér képet a babókról!!! És összességében, mindenkinek tessék sokkal jobban vigyázni magára, na! :wink: :wink:

Körkérdés: valaki tud valamit a kapcsolatanalízisről? Rémlik, hogy valaki már említette itt a fórumon... :oops: Mit gondoltok erről, érdemes?

Kép
zsüci
 
 


Évi: hű, lépcsőn leesés nekem állandó parám, örülök, hogy jól megúsztátok! Hát depi oka gondolom részben hormonális, részben meg az, hogy az uram már fél éve munkanélküli. :( Így terhesen az embert még jobban megviseli, mert még inkább a biztonságvágyam van. De már kicsit jobb, a kávé sokat segített. :wink: Meg fáradt is vagyok állandóan.

Kép
Kép
tinu
 
 


Üdv Mindenkinek!

Most találtam rá a Babanet Társalgóra, és nagyon szívesen csatlakoznék a témához, már csak azért is, mert ha minden igaz május 10-n megérkezik hozzánk családunk apró, harmadik tagja :D
Az ultrahang már egy 3,4 cm kerekfejű gyönyörűséget mutatott, amitől az apjával együtt teljesen elérzékenyültünk...
Egyébként semmi különös tünete nincs annak, hogy egy kisbaba növöget bennem, hacsak a farkaséhségtől megszaporodott kilóimat nem nevezem annak :lol:

Kapcsolódva az előbbi néhány hozzászóláshoz: most olvasok egy könyvet a kapcsolatanalízisről (Lelki köldökzsinór - beszélgetések a babámmal), fantasztikusnak tűnik, és remélem szakember nélkül is sikerül valamilyen kapcsolatot kialakítani a kicsimmel. Remek történetek vannak a könyvben, bár néha szkeptikus vagyok a jól hangzó sikertörténetekkel szemben...

Korábban még soha nem csatlakoztam ilyen fórumokhoz, így kissé izgulok :oops:
kovzsuzska
 
 


Panndi, mi lett végül? megtaláltátok a kutya gazdáját?
Tinu, fel a fejjel, biztos talál a férjed állást, hamarosan.
Én még nem olvastam a kapcsolatanalízisről :oops:
Zsuzska, üdv :) én is nemrég csatlakoztam.
Én holnap megyek vérvételre, aztán meg vizsgázni :cry: csak a tanuláshoz nincs nagy kedvem, inkább egy jót aludnék helyette :P
szép napot.

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Zsuzska!

Üdv itt!Jól tetted h csatlakoztál!!!Mikor mész legközelebb dokihoz?Lassan neked is jön a 12.uh,ugye?Ha lesz időd gyere és mesélj még!!Merre laktok,hol fogsz szülni stb :wink:

Tinu!
Biztos nem könnyű h most nincs munkája,de hamarosan csak talál!Főleg itt Pesten!Amúgy keres vmilyen munkát?Pontosabban milyen munkát keres?Bár pont most lehet h nehéz lesz neki új állást találni...de sose lehet tudni!A hormonok meg tuti rátesznek egy lapáttal!!!!Én eddig jól voltam ilyen téren,de most h leállok a plusz hormonnal kezdem észrevenni a hangulatingadozásokat :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Zsüci, pár oldallal előrébb írogattunk a kapcs.analízisről, Meggymag Reni is olvasta a könyvet és szerinte szakember nélkül is használható a könyv! Engem is nagyon érdekel a dolog, legalább tényleg az elolvasás szintjéig, de jelenleg sehol nem találom a könyvet! :(
Köszi :), vigyázok tényleg, de sajnos a baj olyan hamar megvan...

Tinu, örülök, hogy kicsit jobb, ha csak a kávé doppingol is! ;) Megértem, nehéz lehet, gondolom a férjednek méginkább, hiszen a férfiak még rosszabbul viselik, ők a családfenntartók....
Drukkolok, hogy minél előbb találjon valamit, itt írták a lányok, hogy érdemes különböző helyeken regisztrálni, talán segíthet.
A hormonokról ne is beszélj! Én folyton ingerlékeny vagyok, türelmetlen, pedig úgy igyekszem, azután meg bánt, hogy nem megy! :( Azt olvastam, hogy amikor a méhlepény veszi át a táplálást, enyhülnek a tünetek, kevesebb hormon termelődik majd, háááát én már nagyon várom!

Zsuzska, üdv itt, gratula a babócához! :) Én is május 10-én születtem! :)

Mónika, jelentkezz, már nagyon izgulok!! :roll:

Mindenkinek jó egészséget, szép napot! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Zsuzska üdv köztünk!Mesélj magadról!
Lányok,mit tudtok a Hipp Natalról??Van valakinek tapasztalata??Gondoltam váltva kéne szednem,innom az elevittel,mert néha mikor beveszem az elevitet émelygek.Meddig elég az a 2 üveg,vagy milyen kiszerelésben van?,
Majd a dm-ben megakarom nézni,de csak szerdán,vagy azután hét hétfőn járok arra.
Olyan van köztetek,aki kiváltotta a kenguru kids-es kuponfüzetet??Állítólag csak a kiskönyv kell hozzá és adják.Vannak még ehhez hasonló "akciók" várandósoknak?Mert én nem nagyon tudok ezen kívül csak a dm bababónuszt de ahhoz már baba is kell.Grétivel kihasználtuk nagyon jó volt.
Bocs a sok kérdésért!
Évi nagyon rossz lehetett leesni.Kislányod is biztos nagyon megijedt.
Panndi a kutya be volt oltva végül??

Szép napot!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Köszönöm a kellemes fogadtatást, jól esett... Jól jön egy kis csevegés, naphosszat egyedül vagyok itthon, most a férjem is elutazott külföldre egy hétre :x

A doki a 13. héten rendelt vissza, de az az érzésem, hogy nem fogjuk tartani a "klasszikus" menetet a vizsgálatokkal. A 16. heti vizsgálatok után küldd el a védőnőhöz is, addig azt tanácsolta, ne menjek sehová, mert csak "hülyeségekkel" tömik tele a fejem... Csupa rossz tapasztalatai vannak a pedagógusokkal, mindent akarnak tudni, össze-vissza olvasnak, így hajlamosak hamar bepánikolni. El kell ismernem igaza van :lol:

De ragaszkodom hozzá, kellemes benyomásaim vannak vele kapcsolatban, így azt teszem, amit mond. A Szent Istvánban dolgozik, így vélhetően ott fogok szülni. Sok jót hallottam a helyről, remélem minden rendben lesz...

Szóval jövő héten megyünk a férjemmel vizsgálatra, és már nagyon várom. Az utolsó alkalommal annyira izgatott voltam, hogy egész nap nem tudtam semmit sem megenni, izgultam, hogy minden rendben lesz-e...

Nagyon lelkes lettem ettől a lehetőségtől, hogy megoszthatjuk gondolatainkat, kételyeinket, örömeinket egymással...

Kép
kovzsuzska
 
 


Zsuzska!

A Szt.István az jó!Itt van tőlünk nem messze. :wink: Az bizti h az ember fejét sok hülyeséggel tömik...pánikoltatják az embert mindennel!És egy kezdő kismama hogy szelektáljon?Azért is jó h itt megbeszéljük.ha mindenkinek ugyan azt mondják akkor már csak igaz :lol: Ennek ellenére nagyon sok eltérés van az orvosok között!Még városon belül is,nemhogy vidéken!
Itt aztán nincs tabu téma,de erre bizti rájössz hamar :wink: Kérdezhetsz bátran,vannak itt tapasztalt anyukák!

annus11
 
 


Anita, nekem az orvosom leállította az Elevitet, amit saját magamtól kezdtem el szedni... Azt mondta hizlal, és egy másikat ajánlott (Femibion), amelyben a folsavat egy új összetevő jobban leköti, mint más termékekben. Semmilyen egyéb mellékhatása nem volt se az Elevitnek, sem ennek az újabbnak... Igaz, nem vagyok "megfelelő kísérleti alany", talán egy-két szagra volt émelygésem, de semmi egyebet nem produkáltam :lol:
A Hipp Natalról sajnos semmit sem hallottam/olvastam...

Kép
kovzsuzska
 
 


kedves Annus,

nagyon örülök a bíztató szavaknak. Bár van a családban néhány kismama néhány hónapos gyerekkel, messze vagyunk egymástól és az apróságokat nem mindig tudjuk megbeszélni. És talán lenne néhány olyan kérdésem is, amiről nem biztos, hogy a családomnak tudnia kellene, de itt nyugodtan meg merem kérdezni... pl. amióta babát várunk nem merünk a férjemmel összebújni, mert attól félünk, hogy rosszat teszünk neki... Szóval erről kényelmetlen lenne megkérdeznem a sógornőimet :) Persze tudjuk, hogy nem így van, de tudatalatti félelmeinket nehéz legyűrni...

Te hol tervezed a szülést?? A Szent-István ezek szerint közel lenne :)

Kép
kovzsuzska
 
 


Sziasztok! :lol:

Hűha, mennyi baleset történt veletek, jányok! :shock: tessék vigyázni magatokra meg a babucikra :roll:

Mónika!
gyere doki után és mesélj :D
férjed szegény, nem lehet nektek könnyű :shock:

Pumukli!
én Kecskeméten születtem :D

Panndi!
mi lett a kutyival? :roll:
egyébként nem a tetanusz függ a kutya oltásától, hanem a veszettség!!!remélem nem lett semmi nagyobb baj
:shock:
:shock:

Zsuzska!
üdv köztünk! 8)
Vendég
 


Zsuzska: essetek neki (vagyis egymásnak), és ha bármi kellemetlen érzel, még mindig le tudtok állni. :wink:

Annus: a férjem egyetlen hasznosítható tudása a kínai nyelvtudása, ami viszont nincsen szinkrontolmács szinten. Nehéz olyan munkát találni, ami nem fekete, de azért állandó munka és nem alkalmi, ja és nincs vállalkozóija sem. Jár ő interjúkra, de sajnos az angolja sincs tárgyalási szinten. Jobban beszél sokkal angolul, mint én, meg tud kommunikálni, de egy nemzetközi cégnél magasak az elvárások. Sokszor nem is értem, mit kekeckednek vele, mikor az igazán értékes tudása a kínai és nem az angol. Igaz, sokszor csak a közvetítő cég hallgatja meg, aztán ki tudja, a munkáltatónak lehet, hogy megfelelne, csak el se jut odáig.

Kép
Kép
tinu
 
 


Üdv Zsuzska, én is az Istvánban szülök, meg már szültem is ott egyet. Ha megvolt a vérvétel írd már le nekem légyszi, hogy hova kell menni, mert megváltozott a rend.

Kínai nyelvtudás, nem semmi... Gondolom elég ritka itt Mo-n. Drukkolok, hogy mihamarabb találjatok vmit!

Akartam kérdezni, hogy Ti leálltok-e az Elevittel a 12. hét után? Én múltkor áttértem a heti 1-re, védőnőm is ezt tanácsolta. A dokim nem emlékszem, mit mondott múltkor....

Vicuska, tök jó helyen születtél. Annyi kedvenc éttermem van ott :-) Meg sok jó élményem van onnan.

Anita
pumuklii
 
 


Zsuzska szia, üdv itt köztünk! Tök jó, hogy még mindig gyarapszik a társaság!!! :D És egyetértek Tinuval: ha van hozzá kedv, nyugodtan lehet szerelmezni, nem lesz baj!! :wink:

Anita, az Elevitet én sem bírtam (igaz, nekem a Gravidától is hánynom kellett), úgyhogy nekem a védőnéni javasolta a Hipp Natalt. 2 kis üvegcse, 8-900 Ft körül van, felbontás után 10 napig tárolható a hűtőben (egy üveg 2 dl, és naponta 20 ml-t kell inni belőle, így pont tíz napig tart ki). Az íze nem valami álom, de iható (különféle gyümölcs-sűrítményekből van). Amúgy az én dokim is a Femibiont javasolta, mivel csak az tartalmaz "aktív" folsavat. (???)

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Csak gyors helyzetjelentés, mert ma még nem is ebédeltem..

Kutya gazdája meglett, be is van oltva a kutya, de sajnos nem találja az oltási könyvet... szóval ma voltam az ANTSZ-nél, holnap mennek a kutyáért, két hét megfigyelés, addig várunk. Varrni nem kellett, nem olyan nagy a seb, bár eléggé fájt, meg az ANTSZ-es néni azt mondta, kis harapás is gázos lehet :shock:
Szóval várunk és várunk...
Vendég
 


Sziasztok!!

Köszönöm a válaszokat!Én Grétivel is elevitet szedtem,de ellentétben azzal amit mondani szoktak,én nem híztam el tőle.Gréta pedig nem lett lufi-pufi baba.A védőnőm szokta így hívni a vitaminos babákat.Hát Gréta ehhez képest 1950gr volt születéskor.
Akkor lehet úgy csinálom,hogy 10 nap hipp natal,aztán elevit és megint 10 nap hipp....és így tovább.Vagy szerintetek így hülyeség??
Már halottam arról a femibionról is,lehet arra kéne váltanom.Nem tudom.
Panndi igazad van,kis seb is lehet veszélyes.Anno nagymamám,anyu eljegyzésén a lábát lehorzsolta a kocsiajtó gumijával és tetanusz mérgezést kapott.Több hónapon át volt kómába,csak a csodán múlt hogy felébredt.Gép lélegeztette,gégemetszése volt.Meg mindent újra kellett tanulnia,enni,járni,beszélni,írni,olvasni.De nem akarok senkit ijeszteni.
Zsuska ha jól esik,gyengéden szerintem lehet.Ha nem érzel kellemetlen dolgokat közben,miért ne.Őszintén,mi azért szoktunk összebújni apával,de csak óvatosan. :oops: :oops:
Tényleg ha már témánál vagyunk,lenne egy elég intim kérdésem.Mivel most sokat járunk dokihoz,ki hogy oldja meg a borotválkozást?Arra értem,most hogy illik oda menni.Tiszta ciki,ha tiszta dzsumbuj de az is ha nem.Na jó dugulok,mert már biztos nevettek rajtam. :oops: :oops:
Bocs az idióta kérdésért!

Puszi

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Annus!
Én is a férjemmel megyek. :) Ez lesz az első találkozása a tökmaggal. :) Kiváncsi vagyok, hogy éli majd meg.
Zsuzska!
Üdv a májusiak közt. A szex miatt én is kicsit féltem, illetve nem akartam bajt okozni...de a 12 hét után már minden doki egy véleményen van: lehet!
Panddi!
Kaptál tetanuszt? Vagy a megfigyeléstől függ? Brutális! A gazdája mit mondott?
Anita!
Én pont ma váltottam ki a Kenguru-s kártyám. Még a kiskönyv sem kell hozzá! :) Sikeresen megvettem a szotatós párnám, isteni lesz rajta aludni!

Kép
mozza
 
 


Sziasztok Kismamik:)

Hát megjöttem!!!!!láttam a kisszívét pulzálni.. :D :D 13mm-es a kisdrágám,képet nem kaptam,majd 2 hét múlva.
Nagyon szépen köszönöm,h aggódtatok értem,nagyon aranyosak vtok:):)
Szeretettel üdvözlöm az Újakat!:)sok sikert kívánok Nekik is:)
Én is Femibiont szedek,csak jó tapasztalataim vannak:nincs vuk,nincs székrekedés,a laborleletem meg super lett!!
Szegény Drágámat hívtam a jó hírekkel,nagyon szipogós lett a hangja,most olyan jó lett volna átölelni :cry:
Visszatérve kérdéseitekre:sajnos nem volt más lehetőségünk,mint h kikellett mennie dolgozni,mikor megvettük a lakást az akkori cége becsődölt és a mai napig tartoznak 1.5 millió forinttal?!
Iszonyú időket éltük át akkor,most meg már nem akar itthon dolgozni negyed annyi pénzért?!
Az első férjemtől nem kapunk gyerektartást,így nekem is dolgoznom kell még februárig :(
Mindenki nagyon vigyázzon Magára!!:)
még jövök:puszi

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok!

Panndi, remélem, hogy a gazdi igazat mondott! Nagyon drukkolok neked, hogy ne legyen semmi baj!!!!!!!!!!!!!!!!

Anita, a folsav (így a Femibion is) a terhesség előtt, illetve koraterhességben jó, mivel a velőcsőzáródási, egyes genetikai rendellenéségek ellen véd. Viszont a többi vitamint, amire nagy szükség van a terhességben, nem pótolja. Én az első 2 terhességem alatt Maternát, az utolsó kettőben Elevitet szedtem végig. Egyik manó sem lett óriásbébi, és én sem híztam túl sokat, viszont engem nagyon megnyugtatott, hogy a magzatvédővitaminokból mindent megkap a picúr.

Mónika, ugye jól vagy???

Pussz: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Mónika, közben éppen írtál, örülök, hogy minden rendben, és láttad a kis szivét is!!!! :):):):):)

Pusz: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Mónika: ez jó hír, gratulálok a dobogó szívhez :)

Anita: én mindig teljesen szőrtelenül megyek orvoshoz. De nem a doki miatt, ha amúgy szőrösen hordanám (bocs, nem tudom másképp leírni :lol: ), akkor a doki miatt nem borotválnék. De mivel amúgyis a szőrtelenséget szeretem, így maradt most is :)

mozza: megfigyeléstől függ... szóval még várunk :?

Köszi mindenkinek a drukkokat!
Vendég
 


Mozza!
Én már alig várom a holnapot....Apcim is most látja először élőben.Eddig csak képről látta :wink:

Zsuzska!
Én a SOTE IIn fogok szülni,mert a mostani dokim ott dolgzik.Az még közelebb van hozzánk :lol: De tavaly volt "szerencsém"az Istvánban is,de az ellátást és a dokikat illetően csak pozitív dolgokat tudok felhozni!
Sex szerintem is mehet,de azért ne most kerüljön elő a korbács :lol:

Tinu!
Azért a kínai tudás tök jó!Bár fogalmam nincs hol lehetne vele elhelyezkedni...kínai nagykövetség? :wink: Vagy egy kínai büfé,na jó csak viccelek!De ez télleg különleges tudás!Kár h nem becsülik meg....

Anita!
A femibionnak van egy direkt 13.hét utáni kiszerlése.Abban kicsit módosították az összetevőket,ami bizti hasznos.Hiszen nem ugyan arra van szükségünk az első 3 hónapban mint utána!Én mondjuk a centrum maternát szedtem,de azzal leálltam...minden nap eszem a gyümölcsöt amúgy.Meg lehet az omega 3-6-9 et és a lecitint fogom szedni.Már meg is vettem,de még nem kezdtem el,gondolkozom mennyit kéne bevenni....

Panndi!
Hát reméljük azért nem lesz gond!Lassan kinevezhetünk főtúlélő babásnak :wink:

annus11
 
 


Na igen...amire beírtam....

Móni!
Gratula a babóhoz!!!!Örülök h veled is minden rendben!!Sajnos az élet ilyen.Nem gondolkoztál rajta h te is kimész utána?Bár tudom h a volt férj miatt nem bizti h lehetne...a közös gyerek miatt...bár ha nem is fizet semmit :roll:

Anita!
Hát ami a szörteleítést illeti.Én is leszedem.Bár pontosan melyik rész szörtelenítésére gondolsz? :lol: Én a lábra :wink: Ami azt a bizonyos dzsumbujt illeti szerintem nem kell külön a dokinak fazont csinálni,szóval ahogy szoktad úgy jó lesz :wink: Biztos látott ő már mindent,nem hiszem h ezen elmélkedne :wink: :lol:

annus11
 
 


Mozza:akkor van szopi párna kupon is közte?Így mennyiért vetted??
Én az inglesia babakocsi kuponnal szemezgetek,de még nem döntöttem.
Móni örülök,hogy minden rendben van a babáddal!!!!Férjed meg ha hazajön még jobban fog örülni,hogy milyen kis csini kismami feleség várja itthon!!!Kitartás!!!
Panndi én is így vok,hiszen évek óta nincs szőr,max csak kevés.De a doki miatt nem is lesz.Ne nézze ,elvileg nem az a dolga.
Ki mikor kezd el vásárolni a manónak??Mondjuk nekünk van pár dolog Grétiről,de a nagyobb dolgokat vennünk kell.Babakocsi téren vagyok tanácstalan.Grétivel bergon volt,de nem ér egy fillért sem.

szép estét!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen jelentkeztem, lehet hogy nem is emlékszetek rám. :D
Olvaslak titeket amikor csak tudlak, de nagyon nehéz kövezni az eseményeket, mert már tényleg nagyon sokan vagyunk -szerencsére- és zajlanak az események.
Gratulálok a sztárfotókhoz! :D
remélem azok minél hamarabb rendbe jönnke akikkel mostanában történt valamilyen baleset!

Evemama!
Igen én is a Jahnba megyek. Te voltál már ott?
Eddig egy ismerősök írt hogy ott szült és a csecsenőgondozást leszámítva meg volt elégedva a kórházzal.

Kovzsuzska, Zsüci!
Én jártam ahhoz a pszichológushoz/pszichiáterhez még korábban és szerintem te magad is fel tudod venni a kapcsolatot a picivel. Persze ki lehet próbálni, aztán majd meglátod.
Korábban írtam róla pár sort.
Ha akarod priviben írok róla hogy is mentek a dolgok.

Velem mostanában semmi nem történt. Viszont ma megijedtem: elmentem a Mammutba és a bal oldalam elkezdett húzódni, nagyon kellemetlenül. nem tudtam hogy a petefészkem vagy a vesém vagy mim fájhat. hazajöttem és úgy döntöttem hogy úgyis ma rendel a dokim felhívom hogy bemehetek-e hozzá. Szerencsére tudott fogadni. Szóval gyorsan taxiba vágtam magam és mentem a magánrendelőjébe. Soron kívül be is hívtak. Megvizsgált a nőgyógyász széken és hasi uh-t is csinált. mindent rendben talált, a gyerkőcök rúgkapálóztak rendesen. Nem is a vesémmel volt a baj, hanem a méhem fala gyors ütemben nől és vakószínű az váltotta ki ezt az érzést. Korábban is volt hasonló panaszom, de ez most nagyon intenzív volt és nagyon megijedtem. Szóval a dokibácsim megnyugtatott, remélem 2 hét múlva látom legközelebb újra és nem lesznek ettől rosszabb panaszaim.
Persze hazaértem és rögtön elmúlt a problémám. :D

Mindenkinek nagyon boldog és problémamentes babavárást kívánok! :wink:

Kép
vucuska
 
 


Mónika, örülök, hogy minden rendben. Szülés időpontja nem mósosult?

Anita! Mi ez a kenguru füzet, mit lehet kapni vele? Nem is hallottam még. Nekem csak dm bababónusz progi van eddig.
pumuklii
 
 


Pumukli!
A füzet olyan,mint a dm-es.Van benne egy csomó kupon.Kismamaruhákra,babkocsira...50-20%-os kuponok.
A kismama újság hírdette hogy a kiskönnyvvel minden kismama megkapja.
De én majd nem tom mikor tudom kiváltani,mert nem mostanában járok debrecenbe.

Csajok olyan jó!!Férjem most jött haza és mondta hogy talált másik munkát!!!Mindennap hazajön,Románba kell kijárnia!nettó 250-et hoz haza,meg még többet!!!

Szép estét!!!
Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vucus,
örülnék, ha priviben tudnál néhány mondat erejéig írni a tapasztalataidról:) Engem nagyon érdekel az egész, de most sem időm, sem lelki erőm nem lenne elmenni, de anyagilag sem tudnám megengedni magamnak. Örülök, hogy minden rendben a babákkal, gondolom megijedtél, hogy mi lehet. Nekem a 7-8-ik hétben voltak nagyon erős, menstruációs görcshöz hasonló fájásaim, már majdnem elsírattam a babámat, de szerencsére, csak a méhem tágult, az orvosom szerint :)

Mozza,
engem is érdekelne a kenguru kupon füzet, ha tudnál többet írni róla. Két, egy év körüli unokaöcsém van, akiktől elég sok mindent kapunk: kocsi, ruhák stb., de karácsonyra majd nekik is vennem kell valamit, így egy kis kedvezmény jól jönne...

Kép
kovzsuzska
 
 


Kovzsuzska!

Küldtem püt!
Nekem szerencsére nem menstruációszerű fájásaim voltak, szóval azért bíztam benne hogy nem lesz nagy baj, hanem olyan mintha egy ideg beszorult volna oldalt és ez kisugárzott a hátamba is meg előre. No de nem baj, hagyj nőljenek ezek a babák, meg a lakhelyük is. :wink:

Kép
vucuska
 
 


Pumukli: én is épp ma gondolkoztam ezen a vitaminkérdésen. Tüncivel az első harmad után leálltam az Elevittel, de a második laborom olyan pocsék lett, hogy megint elkezdtem szedni. Lehet, hogy most azt csinálom, hogy kicsit ritkítom a szedést, nem naponta fogom szedni, hanem 2-3 naponta. Kicsit már elegem van a vitaminból, mert lassan évek óta kicsi szünetekkel szedem.

F.Anita: hát én azért mielőtt nőgyogyihoz megyek, mindig lenyírom magam. Nem kopaszra, de csak pár milisre. Neki szerintem mindegy lenne, csak valahogy nekem lenne kényelmetlen. Hülyeség, de ez van.

Erről a kengurus kuponról én sem hallottam. Pedig jól jönne. Mondjuk tuti megyek bababörzére majd, most november is, meg talán belefér még a tavaszi is. Ott lehet azért vásárolgatni mindenfélét.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Mónika!
Szuper! Gratulálok a szívhangos embrikéhez!

Tinu, én is türelmetelenebb vagyok, észrevehetően... nem könnyű kontrollálni... átalánosságban véve. A többi autóssal szemben, és a barátnőmmel szemben is... remélem nem sokáig tart:) A nagykövetséget tényleg próbáljátok meg, ha még nem tettétek. Az egyik diákom kínai operaénekes, és most hagyta ott a követséget, nem tudta már a próbákkal összeegyeztetni a munkáját. És sokat fordított, pedig magyarból messzemenőleg nem perfekt. Esetleg tudok közvetlen elérhetőséget a kompetens személyhez.

Annus, te már lejjeb vetted az utro adagot? Én még továbbra is ugyanannyit teszek, kiváncsi vagyok, hogy mikor kell csökkentenem...

Én is holnap megyek dokibácsihoz. Csak egy kicsit később, mint ti, 16.30-ra. Azt mondta, ha minden rendben, akkor utána mehetek a védőnénihez, laborokra... Izgulok.. ma hogy kocsokáztam sokat, fájdogált a pocim jobban, mint amikor itthon teszek-veszek.

Nektek nem érzékenyebb, nem szúrkál jobban autózás közben?

Panndi, most már tényleg nagyon vigyázz magadra!

Anita, látod, ennyiünknek drukkolni kellett, és nin, ott a jó munka! :)

Nőiesség mutatásban, hát, én sem változtatok semmit a doki kedvéért. Nálam egy gáz van, hogy nem találtam még mindíg kismama harisnyát, és combfixben megyek, ami szép csipkés... Amikor egy széles csipkés volt csak tiszta, elnézést is kértem, hogy ilyen harisnyában mentem 8) A dokik már szerintem észre sem veszik ki hogy megy. Szeretném azt gondolni, hogy őket az érdekli, hogy mit látnak a képernyőn, meg mit tapintanak bent.
vanni
 
 


Drága Csajok!

Jó sokat termeltetek röpke 24 óra alatt. Bocsi, ha nem tudok mindenkinek válaszolni.

Tinu, milyen végzettsége van az uradnak? A kínai tudását esetleg nem tudná felfejleszteni tolmács szintig?

Eve, ez a lépcsős sztori elég félelmetes! Még jó, hogy sikerült a lökhárítódra zúgni...

Panndi, majd írj, hogy mi van a kutyával... A gazdája remélem tök ideges! :evil:

Zsuzska, üdv köztünk, gyere írj gyakran. Mi alternatív módon szeretjük egymást a férjemmel, mivel Ő nem hajlandó betolakodni, én meg nem erőltetem, az se rossz, ami helyette van! :lol:

Mónika, gratula a szép babócához! Remélem én is hasonlót fogok látni holnapután. Megint elkapott a "vizsgadrukk".

Anita, én nem szeretm a totál csupasz témát, de mindig szép ápoltan, borotválva-vágva vagyok, és persze a dokihoz is így megyek. Szerintem neki tök mindegy, a dzsungel-nagyik után szerintem felüdülés neki egy-egy fiatal kismama ápolt szőrzettel, vagy anélkül! És a férjednek gratula! Az életedben minden így váljon valóra, elpanaszolod nekünk, és egy nap múlva megoldódik. Bárcsak Tinuéknál is így lenne.

Mozza, hol lehet kiváltani a kengurus könyvet?
Bocsi, ha hosszú lettem! Holnap is csak este tudok jönni!
Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsikét tájékozódtam. A barátnőm, aki mellesleg a 3 hónapos keresztfiam anyukája nem is olyan rég járta körbe ezt a 12 hetes, 16 hetes szűrés témát.
Ő másoktól azt hallotta akkoriban, hogy a 16 hetes kórházi vizsgálatnál jobb a "magános". Úgy döntöttem, hogy nem fogok fennakadni 15.000 Ft-on. Elmegyek a Czeizel féle csak vérvételekre. Mivel a kombinált ingyen van, így csak a 16.hetiért kell 15 ezret fizetni, amit az egészségpénztárból vissza lehet igényelni.

Mindenki vigyázzon magára! Nem tudom, hogy tud -e egy másik kis közösség ilyet produkálni, mint mi. Megfázás, baleset, elesés, harapás... :(

Kezdem magam kiváltságosnak érezni: nem hányok, nincs semmi bajom az Elevittől.

Keresem ezerrel a kiskutyát. Nem túl sok tenyésztőnél lesznek januárban elhozhatók. :-(

Vásárlás: majd ha tudjuk a nemét :) Remélem mihamarabb megmutatja. Mi az az első időpont amikor meg lehet állapítani. 14 hetesen már látszik elvileg.

Babakocsiból minőségit szeretnék, ami tuti kibír 2 gyereket és nem akkora mint egy tank. A kombikat preferálom. Utazni sokat fogunk (szüleim Miskolc mellett laknak, párom anyukája Kazincbarcikán), így valami jó fajta gyerekülést szeretnénk. Jár nekünk a Kosár magazin, abban volt egy nemzetközi teszt a gyerekülésekről, majd előbányászom.

Tavaly voltam a bababörzén a Hungexpo területén (nem tudom hány féle van). Az egyik ügyfelünk szervezte, kaptunk ingyenjegyet. Hááát... örültem, hogy ingyen mentünk be és nem fizettünk érte. Az egész olyan volt, mint egy óriási turkáló. :(

Nem tudom megjelenik -e vonalzóm, így ide írom a korom: 9+0

Szép estét!

Eszter

Kép
salt&pepper
 
 


Upsz, vonalzó nuku, én meg elszámolta magam.
8 hetes vagyok... :oops:

Kép
salt&pepper
 
 


Szép jó reggelt lányok!!!

Amúgy szerintem én és Mozza nem egyről beszélünk.Ő kártyát írt én meg kuponfüzetet.Létezik mindegyik?,
Végülis jó lenne,mert elég sok mindent kell venni.Grétinek is új gyerekülést,meg téli cuccokat.
Babakocsit mi is valami jobbat akarunk,mert a Grétié nem volt semmi.
Nekem a Chicco többfunkciósak és a Graco többfunkciósa jön be.Fontos szempont a gyerekülés,és hogy jó meleg kocsi legyen.Mi januártól apránként vásárolunk,mert egyszerre húzós lenne.
Alig aludtam,örülök az új állásnak.Ugyanannyit lesz oda,mintha itthon dolgozna,pedig az út oda vissza 1,5 óra.Ezen akadtam fenn.Túl izgulós leszek,vagyok.Mindig aggódok majd,remélem nem éri baleset.
Onnan alig hiányozhat,tehát szinte minden vizsgálatra apu visz majd,vagy unokatesóm.
Holnap megyek Ladányba dm-be.Veszek hipp natalt.Meg Grétinek megveszem Bartos Erika könyvét.Anna és Peti.Neten imádja!
Szép napot!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Jó reggelt!

Egy pár vicces kép,így ébresztőnek!
http://www.slideshare.net/frogncat/funny-kids/

Anita!
Nagyon jó!!!Télleg csak beszélni kell róla és máris jó kis melója van az uradnak!!Szerntem ne izgulj az utazás miatt.Itt Pesten pl a többség sokat utazik...és ez se vmi biztonságos :roll: Amúgy ha otthon ülne is rászakadhatna a ház,szóval nyugi!Nem lesz baja!!

Eszter!
Milyen kutyát keresel?Itt a fodrásznál ki van írva h kiskutyák eladók.Vmi havanise vagy bolognise :wink: Nem jegyeztem meg :oops: Amúgy a bababörze lényege pont az h eladhatod a használt cuccokat!De bizti lehet jó állapotban lévő dolgokat találni jó áron!Bár mi is sok mindent használtan kapunk...szeretnék pár új dolgot is venni a babának :wink: (amúgy turiban már vásárolgattam,egy kis póló kb 100 Ft és semmi baja,még márkás is!)

Vanni!
Igen,ma már egy szem se kell!!Végre!!!!!Kb másfél hónapig kellett :roll: A doki mondta h most már le lehet állnom vele,persze nem egyik napról a másikra,haem fokozatosan.Így kb 1 hét alatt álltam le róla.Ilyenkor már a méhlepény műkszik rendesen!Amúgy van aki a 14.hétig szedi,szerintem ez sok mindentől függ!De a dokid szólni fog!

Vucuska!
Persze h emlékszünk!A lényeg h nincs semmi baj odabenn!2 babának amúgy is nagyobb hely kell!!Kíváncsi vagyok mekkorák lesznek a végére! :wink: Amúgy nővérem tavaly a Jahnban szült.Én is voltam benn nála,a baj az volt h nagyon sokan voltak akkor....telt ház volt!Forgószinpad szerűen működött,ha megüresedett egy ágy akkor gyorsan lett is új gazdája.Ami nekem nem tetszett,hogy a babát egy adott időben lehetett csak megnézni egy üvegablakhoz hozták a nővérek és alig fél percre gyönyörködhettünk benne....de ez is amiatt volt h annyian voltak!

annus11
 
 


Anita, Maja kedvence az Anna és Peti, minden este ezt lapozgatja. És úgy alszik el, hogy mondja: Peti alszik, Anna alszik..... Már van kb 4 könyvünk a csajtól, tök jók.

Eszter!
Tegnap beszéltem egy barátnőmmel. Ő úgy járt, hogy lemaradtak a kombináltról, így a négyes tesztre mentek az Istenhegyiben és jók lettek az eredmények nagyon. Erre kihozta a kórházas AFp az alsó határt ezért a doki még egyre el akarta küldeni. Az Istenhegyin hülyének nézték, hogy felesleges, tök jó eredményei lettek. Végül a doki nyomására csináltatott még 1 AFP, de nem a kórházban, hanem az istenhegyin, aminek 1 óra múlva meg lett az eredménye, csak hát pénzbe került.
Ez az AFP mizéria, annyi ismerősöm parázott miatta, aztán mindig jó eredmény jött ko a végére. Volt ahol még mahzatvíz mintát is vettek.... Nem véletlenül nem nézik pl Hollandiában már régóta, több a para, mint a haszna...

Nekem szerencsére jó lett Majával.

Nekünk Peg Perego-nk van, szeretjük. Szerintem is érdemes jót venni, aztán még el is lehet adni, ha már nem kell viszonylag jó áron. Mi a 9-18kg-os gyerekülésnél néztük nagyon a törésteszteket, aztán az lett a vége, hogy az egyik legjobbat vettük (Maxi Cosi) 60ért. Fő a biztonság :-)
pumuklii
 
 


Nekünk is Maxi Cosink van, de nagy szerencsénk van, mert egy ismerőstől vettük, hatezer forintért. Ők második gyerekülésnek használták a nagyszülők kocsijában, szóval szinte új :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem, mert mindíg mire visszaolvasok lépnem kell! Már nagyon sokan vagyunk! :oops: :P
Annus, nagyon arik ezek a képek! :D
Én folyton aggódom valamin, most ahelyett, hogy elmúlna a VUK, minden reggel megjelenik! :cry:
Meg folyton a hasamat figyelem, hogy a hájon kívül nőtt e már valamit, de nem nagyon akar! :cry:
Annyira soká lesz még nov. 4.! :evil:

Mindnekinek szép napot! 8)

KépKép
ancsika80
 
 


Annus, de szuper, nem is tudtam, hogy a méhlepény már a 11 héten működik! Olyan megnyugtató... :) Tetszett az otthon is "rászakadhat az emberre a ház":):) Olyanokat tudsz mondani:)

Kakás pelussal kapcsolatban: én már most tudom, hogy az én dolgom lesz. A párom most előre dolgozik, ő takarítja már évek óta a macskakakit, pisit, azzal a címszóval, hogy lehet, hogy pont most vagyok terhes, nehogy elkapjam a toxoplazmát, ha van benne. Azért a pisist majd megosztjuk:)

Tegnap elhoztam a nagyi padlásáról a kapott babaruhákat. Meg is nézem mi is van a csomagokban:) Aztán szerintem a 7 hónap körül fogom kimosni őket, kisszekrénybe tenni:)

Vucuska, engem is ilyesztett már meg a hashúzódás... gondolj bele, neked még jobban nyúlhatnak azok a szalagok... tegnap nem kaptál képet?
vanni
 
 


Sziasztok csajok,

Meg vagyok ám én is még, csak annyira telt napjaink voltak nekünk is az útobbi időben hogy csak na!
Jázminnal jártam a dokikat sajna beigazolodott rosz sejtésem és polipja van amit muszáj ki venni, na meg analiziseket végeznek még előtte, aztán járkáltam egy csomót ki kértem több doki véleményét is!
A héten talán túl is leszúnk rajta!

Olvasni olvastam ám de lehetetlenség mindenre válaszolni!

Panndi, elég neked is jól meg jártad a harapással bzti nem lehetett kellemes érzés! :shock:

Én nem szedek semmi féle vitamint csak a folsavat.

Jaj pár napja olyan hányinger kerúlget hogy alig birom vonszolni sokszor magam.
A gyerek úlésre az bizti érdemes oda figyelni és jobb minőségit venni, mi sajna tovább adtuk az elsőt de majd veszúnk másikat, Jázminnak most egy Cam van nagyon bevált nálunk.

Anita, az Anna és Peti nálunk is viszi a pálmát :D

Megyek is tovább dolgomra, szép napot nektek!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Vanni!
Megnyugtattál hogy neked is szoktak lenni hasonló tüneteid. Tegnap este még jobban éreztem a húzódást mint délután, nagyon óvatosan mozgolódtam az ágyban és tényleg olyan érzés mintha egy ideg becsípődött volna. Aztán reggelre valamelyest enyhült. hol érzem még, hol nem, mindenestre nagyon óvatosan mozgok, illetve pihenek.
Nem kaptam most képet, mert nem megbeszélt vizsgálat volt. Még 2 hetet várnom kell az újabb sztárfotóra. De a lényeg hogy tegnapláttam a monitoron a szteppelő babákat és az nagyon megnyugtatot. :D

Annus!
Köszi az infókat a jahnról. Nekem mondjuk az a problémám hogy elég messze lakunk a kórháztól, a XIII. kerben. na de mindegy, a dokimhoz ragaszkodom.

Kép
vucuska
 
 


Anita, Zsuzska, Szofi!
Na, amit én megtudtam a kengurus füzetemről: Kaptam egy kuponfüzetet és egy törzsvásárlóit. A kuponfüzetet csak a törzsvásárlói kártyával együtt lehet használni. Biz. százalékokos kedvezményeket, vagy fix árkedvezvényeket adnak az abban szereplő cuccokra. PL.: Szopipárna 7800 helyett 6800Ft volt. Ma már azon aludtam! Baromira jó. Elvileg lehet venni tötetet is külön, ha már nagyon bepuhulna, mikrogyöngyös a töltete.
Nekem a kiváltáshoz nem kérték a terheskiskönyvemet, nem is volt nálam, csak megkérdezték, hogy mikorra vagyok kiírva. Ja! És e-mailben küldik, hogy mikor vannak kedvezményes időszakok, amikor a törzsvásárlóiddal minden termékre kapsz kedvezményt. :)
Vanni!
Terhes harisnyát én pont most vettem! A Calzedoniában most jöttek be a téliek és 50 denes is volt, minden színben!2 fajta fazonban!
Salt & Pepper!
Elvileg a 12 hetes UH-n már látni lehet, ha fiú és úgy fordul! :) Nekem nem láttak a lába között még semmit. Vsz. lány lesz, vagy még nagyon kicsi a kukija, ha fiú. :)
Annus!
Izgi! Alig várom, hogy mehessünk vizsire. Mindenképp vedd meg a 4d-s képeket! Kiváncsi vagyok a férjem reakciójára! :)

Kép
mozza
 
 


Ja!Még a Kenguruhoz:
Állandó 8% kedvezmény jár a kártyával mindenre! :)

Kép
mozza
 
 


Képzeljétek, most hí@tak a Péterffyből, hogy áttegyék a vizsgálatot délelőttre, mert ha marad a 14.00 időpont, akkor 19eft a vizsgálat, délelőtt pedig az oep fizeti az UH-t így csak a vérévételt kell fizetni 9000-t.
Nem értem ezt a kavarást, a lényeg, hogy hívtak és áttettek.
pumuklii
 
 


Pumukli!
Ez felháborító... sajnos őket is szorongatja az elszámolási rendszer... pont most változtattak? Nem egyszerű... ők is szerencsétlenek próbálnak megélni gondolom, nem egyszerű gazdálkodni egy kórháznak. még jó, hogy hívtak. én majd úgy jelentkezek be, hogy a nem fizetős időpontra, és még ki se, nevethetnek...
vanni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: