Új privát üzeneted érkezett!

Adri: Bori bőre a kezénél hámlik kicsit, Lilié is hámlott. Masszírozzad testápolóval, és közben lejön ez a réteg… Hamar szép lesz a bőre :) (Lili is, Bori is 1 nappal a kiírás előtt érkezett, és tudom a megtermékenyítés időpontját, tehát nem csúszik a céldátum ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke: én érzéstelenítés nélkül szültem, mert nem volt rá idő :( Borzalmas volt! De azt majd leírom.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


DM bababónusz: én befogok nevezni :D Szeretem az ajándékokat, meg az akciós szarokat :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Hű Bettyna, nem semmi, min mentél keresztül a brutál vérzés miatt. A hideg kirázott! Tessék vigyázni azzal az emeléssel (erre én is figyelni fogok asszem, okulva az esetedből).

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Peva – játszószőnyeg: Lilinél annyira bejött, hogy most vettem még egyet. Szeretik a babák. Leteszed rá a gyereket, és fölé lógatod a játékokat. Aztán mehetsz a dolgodra :D Nagyon hasznos is. Meggyőződésem, hogy Lili kézügyessége az miatt lett nagyon hamar fejlettebb az átlagosnál. Lili utált hasalni, így háton kellett szórakoztatni…
Ildi: szép játszószőnyeg!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: igen, megkaptam (sms), csak nem tudtam rá válaszolni, mert fura volt a szám, amiről érkezett :D
Nagyon szépen köszönöm, nagyon jól esett!!! Ha gondolod a születés értesítődet is elküldheted majd így, akkor hamar felteszem a fórumra :D
Streptó hírek: :( :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama: :( Sajnálom az aranyér szerű kínzó fájdalmadat :’( Kitartást! Csak túl leszünk már ezeken a szülés utáni komplikációkon :(
(Én is szenvedek még fájdalmas komplikációtól, de erről majd később)

Tejcsi apadás :( Próbáltad a brutál fejés módszert? (megatlálod a hasznosok között)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: alvás – éjszaka – szoptatás: tedd Boridat magad mellé, aludj vele együtt az ágyban amíg eszik. Fekszel alszol, Bori eszik amíg akar (pl 1 órán át, vagy kettő :) ) aztán kiköpi. Ha erre felébredsz, akkor helyre teheted, ha nem, akkor alszotok együtt :) A következő etetés meg a másik oldalon ugyan így. Én az első itthoni naptól ezt csinálom, mert Bori akkor kb. fél óránként nagyon éhes volt :S Tejbelövellés utáni pár nap, ügye… Most kezd rendeződni, úgyhogy be teszem evés után a lányt az ágyba. Lilit nem zavarja a Bori sírás, szuszogva átalussza a procedúrát :)

Persze azóta észrevettem ám, hogy olvasva - fekve szoptatást nagyon jól nyomod ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Vicky: akkor most ünnepélyesen csatlakoztok hozzánk?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszönöm a hiányolást, és a Borim dicséretét :D
Ti is nagyon hiányoztatok!


Web frissült! (Természetesen) De ha valamit, valakit kifelejtettem, akkor jelezzétek! Köszönöm!
A hasznosokat nem bővítettem, ha valamit be kellene tenni, szóljatok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Oké, betöltöttem egy egész oldalt ;) Nem hazudtam, hogy sok lesz belőlem :D

Lógok még a szüli törimmel... Az nem lesz megható, csak olyan amilyen volt... Mesélek majd a szülés utáni napokról, meg a kórházról esetleg...

És majd egy csomót a legkisebb lányomról :) Csak győzzétek olvasni... De ez szerintem most kicsit várat magára...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Dalma/Bicebóca sms-e:

"Ma délután 6-kor megszületett Ádám, göndörke, 3400 gr, 54 cm, mindketten jól vagyunk"

Nagyon nagy gratula Dalmának és a kisbabájának!!! Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nyugtonmalac!!!
Végre újra aktív vagy!!! Alig vártuk!!! És én személy szerint nagyon várom a nem megható szüléstörténetedet!!! Meg persze képeket Boriról...bár lehet, hogy már vannak fönn a weben? Mindjárt megnézem...

Zsuzsu
Anyós "jól" viselkedik. Meglátogatott a kórházban, nem értette miért vagyok ideges, hiszen biztos nincs Borinak semmi baja, csak hobbiból van a koraszülött osztályon. :roll: Hiába magyaráztam, hogy azért van ott, mert minden evés után visszajött neki a kaja és amikor elkezdett kékülni, akkor üvöltve rohantam vele a csecsemősökhöz. Gondolhatja hogy élvezi azt egy anya, hogy a gyereke fuldoklik a kezében. Főleg, ha egyszer már átélte ugyanezt... :roll: Ja, és tavaly ugyanígy reagált...csak legyintett, hogy nincs semmi baj.
Ráadásul most hogy hazajöttünk, már kétszer meglátogatott, pedig lenne jobb dolgom is... :roll: Az viszont eszébe nem jutna, hogy esetleg kimenjen a másik unokájához a temetőbe... :roll: Ha megtehetném, még a keresztelőre se hívnám meg őket. :evil:
Na jó, nem morgok, mert szép az élet..

Aki nem tud aludni, annak figyelmébe ajánlom, hogy van ezer kép rólunk ... link a lap alján (és egy újabb érdekes adat: a programot apuka fordította magyarra... :lol: )

marek
 
 


Óriási gratula Dalmának Ádám érkezéséhez!!! Jó egészséget és rengeteg tejcsit kívánok nekik!!!

marek
 
 


Nyugtonmalac - de jó, hogy jöttél :lol: Várjuk a szüléstörténetedet és képeket is tegyél fel gyönyörű lánykádról!!!

Marek - megnéztem az albumot, nagyon tünemény a kiscsaj, nekem még mindig a közeliek jönnek be, de az "éjszaka nem háltam..." kép is zabálnivaló, apukának külön dícséret!

Nálunk ma őrület volt, Lotti olyan nyügi volt, mint még soha :? Úgy volt, hogy átmegyünk párom szüleihez ebédre, hát nem tudtunk elindulni, üvöltött, mint az őrült és nem tudtuk, hogy miért, aztán újra cicire került, úgy nyugodott meg nagy nehezen, de előtte is többször evett már :roll: Reggeltől nem aludt el, csak 14 óra környékén, teljesen kivoltam, eltörött a mécses is, de jó volt, mert így kiadtam magamból a stresszt, aztán felébredt, evett 60-at és bementünk hármasban az ágyba és aludtunk egy órát, mondanom sem kell, a kis hercegnő hol máshol, rajtam, de én imádom, amikor ott szuszog, csak marha fárasztó. Szóval most már kelni fog, ma kihagyjuk a fürit is, mert annyit sírt ma, hogy már hagyjuk.
Szóval ez volt velünk,
többiek, nálatok nyugi volt babaügyben???

Pocisoknak további kitartást!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Marek: persze, hogy feltettem egy halom képet Borimról :D
Most már látszik is :D

A weben lehet Borit nézegetni :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: az én Borim csak a vetkőzéssel járó dolgokat üvölti végig: fürdés, pelenka csere... :S Majd belejön abba is. Ma elég jó alvókája van. Nekem meg kiszakad a cicim... Felébredhetne enni...

Akar valaki tejtesó lenni ;) ?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


[b]Dalmának és Ádámnak hatalmas gratuláció a születéshez!
Gyors felépülést, és sok-sok tejcit kívánok nekik!
Még egy boldog család! :)[/b]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi
Az megnyugtat, hogy mi se aludtunk ma? Fél háromig semmi, illetve csak annyit, amíg átsétáltunk anyáékhoz. A babakocsit imádja.

Nyugtonmalac
Az én Borimat nem zavarja az öltözés. Nem is baj, mert elég sűrűn kell átöltöztetni mindenféle balesetek miatt...

Megyek, mert éhes a kisasszony....(meg az anyja is...)

marek
 
 


Ezek szerint nem mindenben egyformák a Borik :D

Ki öltözni, ki aludni szeret ;)

Persze én még csak az 5 napos Borimról tudok nyilatkozni :D

Vonalzót kell csináljak! Ó

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És egy kis ízelítő az életünkből...

...Lili elaludt a székremászás közepén. (Tegnapi felvétel)

Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac, Bori csodaszép! (mint minden baba itt a fórumon)
A tejcim nem indul...fejek én meg mindent megteszek, dehát ez van. Én is tápin nőttem fel ugye, mert örökbe fogadtak, állítólag anyám egy napig sem szoptatott. Lehet örökölni a tejcihiányt? :cry:
Búcsúzom csajok, holnap reggel 9-re megyek dokihoz, megnézi a fájdalmas dolgaimat, meglátjuk mit mond. Elég kemény lesz, főleg, hogy tükrözéses vizsgálat is lesz, majdnem biztosan. Félek...
Jó éjt minden babának és nyugodalmas éjt minden mamának, holnap jelentkezem...

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Pár kép Nórimról búcsúzóul:

Kép

Kép
tercsimama
 
 



Kép

Kép
tercsimama
 
 


Túl nagyok a képek, majd holnap feltöltöm őket. Jó éjt!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Nagyon édes Bálint! :)

Zsuzsu!
Köszi az infót! Hát otthon akkor sokkal alaposabbak...itt előtte nem adnak semmit, szülés alatt vénásan antibigyó, és a gyerek sem kap automatikusan, csak megfigyelik, de asszem még vértesztet sem csinálnak. Azért annak örülnék, csak, h kizárjuk teljesen a dolgot.
Ábi nagyon édi volt a kis kuckójában! :)
Jó pörgős napotok volt, azért jó tudni, h ennyire mobilis az ember egy 3hetes gyerekkel...jó persze nem zökkenőmentes, de ezek szt simán meg lehet oldani. Én a hazafele úttól parázom, akkor lesz a csajszi kb 6hetes mondjuk. Korán reggel elindulunk, fel a repcsire, aztán Pestről még haza kell kocsikázni Makóra, meg ha már Pesten vagyunk, ott is tutira el kell ugranunk még 1-2 helyre, mondjuk Ikea-ba. Este lesz mire hazaérünk, de majdcsak kibírjuk valahogy.

Nyugtonmalac!
Dejó, hogy újra itt vagy köztünk! Bori nagyon tündér! És a tesós kép is Lilivel! :)
Örülök, h megkaptad az sms-em, nem számonkérni akartam, semmi gond, h nem válaszoltál, csak tudni akartam, h átért-e többezer km-en keresztül :)...mert ha működik, és ezek szt igen, akkor neked küldeném a híradást is, köszi! :)
Várom én is a szülés törit! Milyen fájdalomcsillapítást szerettél volna? Úgy tűnt, h ezt kicsit zokon vetted, h nem maradt rá idő...epiduralt akartál?

Dalma!
Nagy-nagy gratula Ádámhoz! Látod, nem maradtál te utoljára, sőt! Örülök, h már együtt lehettek! :)

Ildi!
Sajnálom a nyűgis napot! :?

Tercsimama!
Szorítok holnapra, h ne legyen annyira szörnyű, és főleg ne legyen nagy a baj!

Huhh, tudja még vk, hogy hányan maradtunk a végére? Van egy olyan sejtésem, h már csak alig-alig. :? Próbáltam kinézni a weblapunkon a táblából, de igazából nem vagyok benne biztos, ki még az aktív tag a maradék közül. (iletve inkább abban nem vagyok biztos, h ki nem) Vk esetleg tudja?
Tuti, h én leszek az utolsó, amilyen mákom van... :( Bár annyira hisztis, meg ingerült nem vagyok ez miatt, az érkező telefonokat sem veszem zokon, egyszerűen csak már olyan jó lenne túllenni rajta. Asszem ahogy egyre telnek a napok, sokkal beletörődőbb vagyok, mivel egyre kevesebb van hátra, úh már tutira nem fog túl sokáig húzódni, egyre inkább nem. :) Tegnap éjjel, mikor mentem ki pisilni, majdnem kiugrott a csípőcsontom, vagy mim ahogy kászálódtam fel a matracról, majdnem felordítottam, annyira fájt...szal asszem kezdek széthullani alsótájon, amikor csak simán járkálok a lakásban, akkor is érzem, h totál instabil a terület. Remélem ez már jót jelent, vagy legalábbis a végét.
Most volt itt a dúla este, hozott egy filmet szülésekről. Ezek majdnem mind otthoni, természetes szülések voltak, nagyrészük vízben, talán 1 vagy 2 volt csak kórházi szülés. Tetszett nagyon, tökjó hangulatban lehetne otthon szülni, mind különböző volt, csak ne lennék ennyire gyáva a fájdalom miatt. Meg hát igen, megintcsak rá kellett jönnöm, hogy bármennyi ilyen cuccot nézek, bárhogyan, a szülés bizony k.vára fájhat, még otthon is, ha nyugiban vagy...úh továbbra is maradok a kis epidurális tervemnél. Sajnos...pedig tökjó lenne itthon, medencében, gyertyákkal, sok-sok párnával, zenével, nyugiban...na de a fájdalomba belehalnék, úh nem éri meg. :P Szal tetszett a film, utána végigmentünk a birth plan-en, összeraktuk mit-hogy szeretnék, ő majd megírja rendesen, kinyomtatja, és hozza a szülésre. És mától hívhatom éjjel-nappal bármi van, éjjel ha szülünk, nappal ha csak bármi kérdésem, bajom van. Izgi. :)

Na ennyi voltam mára! Hajrá mindenkinek, hátha reggel megint vm izgire jövök! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ja, és kihagytam a viccet az előzőből. Képzeljétek, a dvd-n az egyik vízben szülés közben a csajnak volt 2 orgazmusa is, de nem ám akármilyenek! :shock: Ti el tudjátok ezt képzelni??? :D:D:D

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


A következő sms-t kaptam Évától ma hajnalban:

"Örömmel értesítünk: 04.42-kor megszületett kisfiúnk, Áron. 3,92 kg, 57 cm. Mindketten jól vagyunk, nagyon boldogokvagyunk. Éva a babanetről"

Itt is gratulálok a kis jövevényhez az egész családnak! Áron eddig a leghosszabb topic baba :)

Sok boldogságot és tejcit kívánunk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tercsimama: drukkolok, hogy minden rendben menjen a kórházban. Mielőbb gyógyultan mehess haza a családodhoz!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: én csak a hagyományos érzéstelenítőt szerettem volna. :( Szuri a popsiba, meg valami az infuziós izébe... De addig húzták az időt a cukros víz becsöpögtetésével, hogy nem maradt rá idő... :( Tehát semmilyet nem kaptam... Illetve, méhszáj lazítónak kaptam nospát a hátsó felembe... De az nem csillapított semmit, csak a fenekem is fájt 3 napig utána... :S

Olyan jó neked, hogy előre kérheted az epidurált, és meg is kapod... Milyen jó lehet fájdalom mentesen szülni :D Engem nem zavarna, ha csak vezényszóra kellene nyomni :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Hatalmas gratula Dalmának és Évának!!
Nymalac, Áron, ahogyan nézem, a legnagyobb tömegre is, ugye?

Atyaég, maradtunk...hm...Szöszke, Ancsa, Sensie, Timirosicka és én? Macianyuval mi van??? Tud róla valaki?

Tegnap este elhatároztam, masszívan elkezdek arra gyúrni, hogy ha már az én babóm ilyen ráérős, akkor legyünk mi a topikban az utolsók!! :D
Hát erre hajnalban nem arra ébredtem, hogy csiricsuri magzatvíz... persze legyintettem, tuti csak valami folyásféle, de tényleg vizes volt a bugyim, nem totál átázós, de alaposan, mondjuk azóta csend van, nem szivárog ésa pocimban is elcsitult a lány... :? Na, azóta várom a fájásokat, úgyhogy tessék nekem drukkolni ezerrel (este már majd leszakadt a derekam), délben megyek be találkozni a szülésznőmmel. Ha haza kell jönnöm, mert semmi, hát én megmondom Dórinak, hogy most már "maradjon is kend ott" bent, a fenébe is! :D :D

Mtücsökkel is szeretnék találkozni, hiszen megbeszéltük, hogy 1-2 napon belül követem. :)
anhel
 
 


Ja, és az utóbbi napokban született fiúk után (hatan vannak bakker! Annyira jó! :D) éppen ideje egy csajszinak.

Nymalac, tündéri a nagyobbik lányod...:)
anhel
 
 


Most néztem meg a friss képeket: Nymalac, Bori az utolsó képen, hát én kész vagyok tőle, annyira édes!!! :D
anhel
 
 


Jó reggelt!

Bocsánat, eltűntem picit, elég nehéz dolgom volt a napokban.Ábi olyan hisztis, hogy hihetetlen.nem tudom eldönteni, hogy Emma miatt-e, vagy egyébként is ilyen lenne.Már Emma előtt is kőkemény dackorszakban volt, olyan akaratos, hogy csuda, ha nem az van azonnal amit ő akar, giga hiszti következik, én meg nem tudom kezelni.Több gyerekes mamik, segítsetek, ti hogy csináljátok?????
Emma egy igazi kis tündér, de sajna kénytelen voltam nála is bekeméniteni.Egyik éjjel kitalálta, hogy csak a kezemben hajlandó elaludni.ez ment éjjel fél 12-től fél 3-ig.már olyan hulla voltam, majdnem kiejtettem a kezemből.Ekkor döntöttem el, hogy ennél a kiságy is jobb, ezért visszatettem.Persze nem tetszett nekio és orditott.De kemény voltam és hagytam.Kicsit aggódtam, mert egy szobában vannak ábival, de képzeljétek, ábel fel sem ébredt erre a hihetetlen orditásra.ez az én nagy szerencsém.Azóta szoktatáson van a kisasszony.Muszáj megtanulnia, hogy a kiságyban van az alvás.Igy szopi, büfi egy kis szeretgetés után teszem vissza a kiságyba.Nem mindig tetszik neki, de már van hogyszó nélkül elfogadja, ha meg sir, azt is egyre rövidebben.Emlékszem ábival is igy volt ez, 1-2 hét alatt megszokta, azóta sincs vele ilyen gond.Remélem Emmánál sem lesz hosszabb ez az idő.
Szerencsére én már nem is érzem, hogy szültem.A gátam gyönyörű és egyáltalán nem fáj.egy dolog van, ami nagyon zavar, hogy totál nincs étvágyam.semmi.csak inni van kedvem.igy aztán fogyok, a hasam olyan már miant azelőtt, a régi gatyáim jók rám.Ami marha klassz, de a tejnek nem tesz jót.

Nymalac!

De jó, hogy újra vagy!Bori tündéri!Lili mit szólt hozzá?hogy működik a közös szoba?
emmalena
 
 


Anhel: kitűnő megfigyelés: igen tömegre is a legnagyobb :D

Még egy sms Évától:

"Köszönjük szépen jól vagyunk. 12:00kor folyt el a magzatvizem 4:42kor már megvolt a baba, rövid, de nehéz volt! Majd jelentkezem. Éva"

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
ELŐSZÖR IS HATALMAS GRATULA MINDEN ÚJ MAMÁNAK ÉS BABÁNAK!!!!JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK-SOK TEJCSIT NEKIK!!!
ismét jól beindult a babaeső!:D de úgy látom főleg fiucskák potyognak!nem semmi,h milyen többségben vannak már...:D

És olyan gyönyörű az összeb baba!!!A kisebbek is a nagyobbak is!
Tündériek!...:D
(Nagyon jó ez a széken elalvós Lilis kép!jót mosolyogtam rajta!Hogy mikre nem képesek!:D)


én meg jól lemaradtam ismét! :roll:
De vmi minndig közbejön...vagy Julcsi vagy az apja.....de most hétvégén kivételesen még az e-on is(áramkimaradások...hurrá!)! :twisted: Ráadásul szombaton itt volt az anyósom...
Vasárnap reggelre meg úgy begyulladtak Julcsi szemei,h alig bírta kinyitni!Most kamillateás vattával tisztogatom neki!Kezd jobb lenni!
valaki más babájának is van/volt ilyen baja?Ti mit csináltatok vele?

Ja és tegnap este meg ma hajnalban elég zöldeset kakilt! :shock: Ez mitől lehet???

Bocsi,h ilyen hirtelen magunkkal kezdtem,de ezek a dolgok kikészítenek!

Nyugtonmalac, köszi a fejéses tippeket!egyébként én sem gyűjtöm!Kicsit rossz érzés is kiöntögetni,amikor másoknak meg nincs! :? ugyhogy lehet,h fogok fagyasztani!...
egyébként hülye kérdés,de mi az a tejtesó? :lol:

Lányok,köszi a tanácsokat a mellszívófertőtlenítésről!Kiforraltam mindenestől és már használom is!nekem nagyon bejött!Jól szívja,nem fáj!Mindig csak éppen annyit fejek,h ne feszüljenek ne fájjanak és így most jól vagyok!:D

A szüléstörténettel még én is lógok!Most is elkezdeném,de Rajminak kell a gép aztán mire szabad lesz tuti,h julcsi lesz éhes! :twisted: ...
Na,de csak összejön egyszer... :roll:
Vendég
 


Anhel: én nagyon drukkolok neked. Figyelj oda, mert a magzatviz szivárgást fél nap után, és fürdés után már nem lehet kimutatni :D (Lilivel tapasztaltam... )

Lili is köszöni, meg én is a nevében. A szemfényem mind a kettő csaj. Lehet egyszerre két gyereket is szeretni tiszta szívből, már tudom. :)

Bori is köszöni ;) Ma készítettem róluk ölelkezős képet. Lili minden nap, sőt inkább naponta többszőr kéri, hogy adjam neki oda. Ezt én naponta kb. 3-ra redukáltam: reggel, délben és este. Mindíg kötöm valamihez. Lili hosszasan tud örülni, és Borit szeretgetni az ölében. Majd remélem visszaadják a képek. De Borinak azért pihenni is kell, meg én sem ülhetek mellettük egész nap, hogy figyeljem, minden rendben van-e... :) De annyira jó ezt látni!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri!

Emmának is ilyen volt a szeme, még a kórházban kezdődött.Neki váladékos is volt, olyan csipa szerű.Torax szemkrémmel meg szemcseppel kezeltem 4 napig, és meggyógyult.De ezt a szemcseppet a kórházban adták, és azt hiszem csak receptre lehet megvenni.
emmalena
 
 


Ja, adri!

A zöldes kaki elvileg azt jelzi, hogy nem eszik eleget.Szerintem beszélj róla a dokitokkal.
emmalena
 
 


Emmalena, köszi!akkor azt hiszem felhívom a dokit!
Pedig nem eszik ő keveset!szinte óránként jön cicire és ki is szívja rendesen!Nem értem... :(

És neked mit mondtak,h mi van a szemével???
Vendég
 


semmi különössel nem indokolták, ilyen előfordúl az újszülöttekkel.csak én aggódtam, rajtam kívűl mindenkinek ez természetes volt...:-)de szépen javult a krém meg a csepp hatására.méred, hogy mennyiket eszik Julcsi egy alkalommal?mert ha óránként szopizni szeretne, lehet, hogy tényleg nem eszik annyit amennyit ő gondolna:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!

Ma és tegnap reggel is arra ébredtem, h úgy be van dagadva a kézfejem, h szinte mozgatni alig bírom..mitől lehet???

Szerdán (ha addig nem szülök meg) be kell mennem a kórházba, ahol megmondják h még hazamehetek, v benn kell maradnom.Remélem nem indítják meg a szülést.

Inez: Én úgy tudom, h azok a tejtesók, akik ugyanattól a nőtől kapjak a tejet, (mivel a sajátjuk nem tudja szoptatni őket)de amúgy nem testvérek.
Én nem tudnám elképzelni ha gyerekem más anyatejét igya/egye :?

Kép
babe.
 
 


Emmalena,nem mérem megmondom őszintén!De mondta a doki is,h jó lenne egy mérleg,úgyhogy most rendeltem egyet!A héten megjön,ha minden igaz!De olyan husi kisbaba!(A doki szerint is! :lol: ) És pl a kórházból nagyobb súllyal hoztuk haza mint amennyivel született!És már ott is így eszegetett!Eszik-eszik...leskelődik....bealszik...megint eszik...
Na mindegy....utánakérdezek!....

a szeme viszont (nem akarom elkiabálni),de szépen javul a kamillázástól!Remélem nem lesz szükség másra!Főleg,h neked sem aggódták túl ezt a dolgot a kórházban!Ez biztató!:D

Babe, sajnálom a kezed!És remélem nem kell beindítani a szülést!
Neked mikor is kellett volna szülnöd?Kipróbáltál már minden indító módszert??
Kösz a tejtesós infót!Éni s nehezen tudnám elképzelni,h más nő tejét igya,de ha már választanom kéne akkor inkább azt mint a tápszert!
Vendég
 


Emma: én a hisztit nem viselem el, ha Lili rázendít, akkor mehet a szobájába gondolkodni. Vagy ha hangosan sír hiszti miatt, akkor meg hangosan sírni mehet a szobájába, mert engem az zavar. De van még amikor tudom, hogy fáradt, és azért hisztis, akkor kedvesen mondom neki, hogy tudom kicsim, hogy azért sírsz, mert fáradt vagy, gyere megyünk szundikálni kicsit. És megyünk, és el is alszik :D

Minden esetre nálunk hisztivel semmi jót nem lehet elérni, maximum szobába menetelt, vagy rászólást… Ha súlyosabb hiszti lenne, akkor mondanám neki, hogy: ha még egyszer földhöz vágod magad, ezt csinálod, vagy azt, akkor kapsz egy hatalmas anyai pofontot, jó lesz? És akkor abba hagyja… Ezt tényleg a durva hisztire tartogatom, amikor dobálja magát, és ez árthat neki, vagy törne, zúzna ha hagynám…
De ezt már egész pici kora óta így csináljuk apával, így a hiszti nálunk csak felszínes színjáték Lili részéről. Egyik pillanatról a másikra hisztiből boldog mosolygós tud lenni, ha elterelődik a figyelme, és elfejti, hogy most éppen hisztizik…

Úgyhogy ha rám hallgatsz, nem engedsz a hiszti manónak, hanem megmutatod a fiadnak, hogy a hisztivel csak rosszabb lesz neki, mint előtte volt. Így sem, úgy sem kapja meg, amit szeretne, de ha hisztizik, akkor még a szobájába is be kell, menjen egy kicsit (ha kész a hiszti, gyere ki kicsim, jó?).
Ezt szavakkal is nyomatékosítsd neki, hogy hamarabb rájöjjön, nem éri meg hisztizni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emma: a hasadat és a gátgyógyulásodat nagyon irigylem ám! Ha nincs étvágyad, egyél leveseket, az is jó :)

Lili + Bori: egyenlőre minden csuda jó, olyan, mint amilyennek elképzeltem. Este egy szobában alszanak, amíg Borit ki nem hozom enni. Ha nem vagyok túlságosan fáradt, evés után vissza is viszem szunyálni az ágyába. Ha fáradt vagyok, kint hagyom, hogy aludhassak, amíg ő megeszi a cicimet.
Bori hangosan sír, hogy éhes, Lili mellette horkol :D Ez nálunk is szerencsére jól alakul. Lili mellett ágyút lehet dörgetni :)
Nappal is jól elvannak. Bori alszik, sír, tisztába kell tenni, amit utál, hintázik, nézelődik… Lili elvan, nem zavarja, ha Bori sokat lóg rajtam, néha csatlakozik az ölelkezéshez, bújik a Borijához, nem zavarja, hogy mindkettőjük anyukája vagyok. Játszik jókat egyedül, velünk, közöttünk, puszilja, simizi a tesóját. Csak a tüsszentésekkel, köhögéssel van gond. Bár néha a szája elé teszi a kezét, de utána meg simizi Borit. Már nem aggódom e miatt. Végül is anyatejes baba Bori, Lili ellen oltva van :D

Remélem a családi béke hosszú életű lesz nálunk. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok mindenki,

múlt héten megszületett kislányunk Linda :D :wink: . Itt egy fotó róla (UV alatt volt egy picit mert besárgult. de már jól van és itthon vagyunk).
Minden újdönsült Mamának és Babának gratulálok és is!

Ancsa/Anikó/
Kép

Kép
ancsa123
 
 


Tegnap:) Úgyhogy korai is lenne sztem a beindítás 4 nap "túlhordás" után. De úgyse lehet vitatkozni az orvosokkal...
Indító módszert nem sokat próbáltam...málnalevél teát iszogatom néha, ha eszembe jut, v ha nem vagyok lusta megcsinálni:D
Lehet, ha szex lenne a legjobb megoldás, de csütörtökön mikor voltam orvosnál, ő azt mondta, h a belső méhszáj van ár csak zárva, és nem tudom így még lehet e, v csak akkor nem lehetne ha teljesen nyitva lennék.A csípős kaját szeretem, azt is ettem mostanában, m olvastam, h állítólag az is beindithatja, ha csípőset eszem, de csak a gyomrom égett tőle.

Kép
babe.
 
 


Ancsa gratulálok

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!

Nyugtonmalac - nagyon gyönyörű Bori!!! Meglestem a webünkon, csodaszép! A Lili széken bealvós képe pedig hihetetlen, tünemény! Hogy a fenébe tudnak így elaludni??? :shock: :wink:

Tercsimama - jaj, nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokon kell keresztülmenned, várunk vissza és kitartást!!!

Adri - nálunk a kórházban volt váladékos a szeme és kamillás vízzel kellett kintről befelé törölgetni 3 óránként, aztán még itthon is csináltam egy ideig, amíg láttam, hogy begyűlt neki a váladék. Mára már elmúlt, néha van egy-egy csípa, ha nagyon bőg, de ennyi.
A zöld kaki tényleg jelentheti, hogy keveset eszik a baba, ami nálatok nem játszik, hiszen Julcsika eszik rendesen, ahogy mondod, úgyhogy ne aggódj, de azért kérdezd meg a védőnődet vagy a gyerekorvost.

Na majd folyt. köv., sír a kisaszony, pedig egy órája se fejeztük be a kaját, majd jövök még.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok. Megjöttem a dokitól. Majd besz@rtam a vizsgálattól, sírtam és kiabáltam is :-( A lényeg, hogy a végbél záróizmai mellett kellett a sok (25 belső) varratomból párat öltenie és azok húzzák a végbelet ezerrel, ez a fájdalom még kitart kb 2-3 hétig, aztán ahogy felszívódik a varrat, egyre jobb lesz. Ki kell bírni, ezt mondta a doki, jól átvizsgált. Kaptam fájdalomcsillapítót, el lesz apasztva a tejem. Inkább anyja legyen a gyereknek aki tud vele foglalkozni, mint napi egy tejcis étkezés. . . Szomorú vagyok miatta de ez van.

Kép

Kép
tercsimama
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?