Új privát üzeneted érkezett!

HAHÓÓÓ!!!
Mindenki kidőlt? Merre jártok csajok?
vovanda
 
 


Jaaaaaj! Kihalunk!

Kép
zölddisznó
 
 


Szia Zöldi!
Én vagyok, minden nap benézek többször is, de sehol senki...
Jól vagytok?
vovanda
 
 

 
 

Sziasztok!
Benézek én is minden nap, de csak gyors bekukkra volt időm. Ma volt nálunk a babaexpo, elmentünk a párommal, de egy kicsit csalódtunk. Szinte csak babaruhát lehetett kapni, amit mi már nagyjából beszereztünk. Sikerült egy szép overált venni, de sajnos csak egyet, pedig két egyformát szerettem volna. Vettünk még lepedőket, pelenkát és ennyi.
A kiságyakért még izgulok, egyet kapnánk kölcsönbe, egyet pedig, a sajátomat a szomszédom felújítaná, de még egyiknek sincs se híre, se hamva. Pedig már úgy érzem, szorít az idő.
Magunkról: hasam keményedik, levegőt nehezen kapok, éjszaka 2 óránként kelek. De biztató, hogy ma vagyok 28+1 hetes.
Mindenkinek puszi, olyan keveset írtok...
szöcske
 
 


Szöcske!
Magnéziumot nem szedsz a keményedésekre?
vovanda
 
 


Szedek, amit Fanni ajánlott: Magnézium 500 mg 3x1-et. Nem tudom, mi az oka, feküdjek egész nap?
szöcske
 
 


szöcske írta:Szedek, amit Fanni ajánlott: Magnézium 500 mg 3x1-et. Nem tudom, mi az oka, feküdjek egész nap?

én azt mondom, hogy 29. héten ikrekkel ez azért nem játék, orvossal kellene beszélni, mert a magnéziumnál vannak sokkal hatásosabb szerek is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi, én jól vagyok...nagyjából. Estére én is sokat keményedek már, és napi egy fájogatás is majd mindig befigyel. Dokim azt mondta, hogy 33 hetesen ettől már nem ijedünk meg.
Pihizek, pakolászok, kötök-horgolok, és hízlalom Röfikét.

Puszi mindenkinek!

Kép
zölddisznó
 
 


Szöcske!
Szerintem is beszélj a dokiddal és próbálj minél többet pihenni. Nem tudom, hogy ahol te fogsz szülni, mi a szokás, én pl. a 20. hét óta injekciót kapok. Progeszteron tartalmú cucc, itthon nincs törzskönyvezve és csak Nyíregyházán használják. Ausztriából kell rendelni, a dokim azt mondja, valami külföldi konferencián "szedték fel" és nagyon sokat segít, hogy az ikrek minél tovább bent maradjanak. Szóval itt ezt használják, de ahány kórház, meg ahány doki...

Zöldi!
Nagyon helyes, pihizz. Én is tenném, de Manó eléggé lefoglal.
vovanda
 
 


Orsi!
Dokim Magne B6-ot javasolt 3x2-t, a védőnő melletti dokitól is megkérdeztem, ő rábólintott a Magnézium 500mg-ra.

Vandus!
Olvastam az injekciós javaslatodat, nálunk nem használják. Valójában az orvosom szerint egyetlen hatásos gyógymód van, a pihenés. Ennek próbálok eleget tenni.
szöcske
 
 


Szöcske!
Pihizz sokat, nem lesz semmi baj, meglátod!
vovanda
 
 


Köszi Vandus!
Azért izgulok, számolgatom, hogy minél tovább maradjanak bent a picik és nőjenek nagyra. A héten megint méretkőzünk, UH-ozunk.
Puszi Mindenkinek
szöcske
 
 


Szöcske!
Próbálj nem idegeskedni. Nem lesz semmi baj. Nyíregyházán hármasikrek fognak születni, 33. héten járnak és még ők is bent vannak.

Voltunk reggel UH-n. A kismanók iszonyatos tempóban nőnek, a fejük 10 nap alatt majdnem 1 cm-t nőtt. Szóval a két buksi 60 mm, a súlyukat a doki olyan 40 dkg-ra saccolta. Nekem már teljesen kaotikus volt a monitor, a doki szerintem a cipőméretet is nézte. :D
vovanda
 
 


szöcske írta:Köszi Vandus!
Azért izgulok, számolgatom, hogy minél tovább maradjanak bent a picik és nőjenek nagyra. A héten megint méretkőzünk, UH-ozunk.
Puszi Mindenkinek

de ne ezen rágódj állandóan, mert az nem használ.
a magnézium mellé - helyett írtam, hogy vannak erősebb gyógyszerek is ill. sok keményedés esetén, különösen ikreknél indokolt lehet a keringésjavító

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi Orsi!
Holnap megyek dokibácsihoz, rákérdezek.
szöcske
 
 


sziasztok!

tábla:

Kép

kati
katica30
 
 


Túl vagyok a terheléses vércukron. Brrr... :?
vovanda
 
 


Én pedig az orvosi vizsgálaton: méhszáj zárt, pocak doki szerint nem kemény, viszont terheléses vércukrom nem lett jó, az éhgyomri 3,8, a terheléses 2 óra múlva 8,1. Jövő kedden megyek diabétesz ambulanciára, ott dokim szerint mindent elmondanak. Hetente kell mostmár orvosi vizitre járnom.
Megyek, lefekszem.

Puszi Mindenkinek

Katica: köszi a táblát!

Nincs kedvem vonalzót se frissíteni: 28+3 a mai nap.
szöcske
 
 


Szöcske :P
A "keményedés" és "kemény has" között nagy különbség van! Én is sokszor azt hittem, hogy "keményedik" a pocim, de nem az volt, mert én is pont voltam úgy dokinál és közölte, hogy ez nem az. Csak a gyerekek :lol:
Jaaaa és én kb. minden nap a 34. hét betöltéséig úgy éreztem, hogy de jó, megint egy nappal idősebb terhes vagyok! Mindig olvasgattam, hol tart a baba és beszélgettem velük, hogy még maradjatok, mert még ez meg az ki kell fejlődjön... és hát ugye 38. héten úgy kellett őket kiszedni :lol: De a pihenés mindenképp hasznos, pláne, ha tudsz is valóban pihenni!

Katica :P
Hanna Olivérét nem írod be?

Lányok :P
Biztos befutó nevek még nincsenek?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Én 37. hetet meg 2 és fél kilót magyarázok ezeknek a pockoknak folyamatosan. A dokimmal is közöltem, hogy a 37. hét előtt nem szülünk. Jót röhögött és annyit mondott, hogy nekem legyen igazam. :lol:

Nevek: vannak, a kezdőbetűk D és R. :lol: :lol: :lol:

Amúgy a kölkök szétszednek, legalábbis a hasizmaimat mindenképp. Nyúlik és néha kegyetlenül fáj...
vovanda
 
 


Jó reggelt!

Én is vagyok, csak sajna nem nagyon pörög a topic. :(

Örülök, hogy mindenki jól van.

Szöcske! Pihenj sokat! Nekem már a 15. héten bejött a Cordaflex. :(

Vanda! Gratula a vérvételhez.

Fanni! :wink: Csodaszépek a fiúk. Csak ámulok.

Zöldikém! Lassan babázol. :) Olyan izgi. Édes Hanna baba.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Fanni!
Én is pont így vagyok, számolgatom a napokat, persze szeretném, ha minél tovább bent maradnának. Egyébként nagyon nehezen viselem a terhességet, az a szép áldott állapot nálam másképp alakult. A gyerkőcök és a gondolat, hogy szülők leszünk, kitölti az életünket, de fizikálisan én vagyok a leggyengébb láncszem a családban.
szöcske
 
 


Szöcske :P
Én ugyanígy voltam vele... Szóval nem vagy egyedül ezzel :wink:

Hanna :P
Köszönjük!

Vanda :P
Úgy legyen :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok csajok!

Bocs hogy csak igy ismeretlenül, de lenne egy eladó babakocsim hátha érdekel valakit!!
Szerintem az egyik legjobb babakocsi.
Ha érdekel Tel.: 06 30 2951327.

Kép
Kép
Kép

Kép
fiona66
 
 


Röff!

Kati! Olyan aranyos vagy, hogy tettél fel táblát! Kösziiiiiii!

Látom, azért mindenki többé-kevésbé jól van. Örülök!

Én köszönöm, remekül, csak az ilyenkor már normális nyűgök.
Sok keményedés, nehéz alvás, izületi fájdalmak, vizesedés, gyomorégés, lustaság.
Ááááánnnyi!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
De jó neked, már a 34. héten vagy! Ügyesek vagytok!

Csajok! Aludni nem tudok kb. 2 napja,mert akármelyik oldalamra fekszek, 2 óra múlva a medencecsontom majd szétmegy. Így napközben is pótolgatok valamit a pihenésből.

A bezártság a legrosszabb, persze tevékenykedek én, goblenezek, olvasok, tévézek, vasalok, mosok, stb. De a kinyitom az ablakot az nem olyan, mint a telken gondozni a virágaimat, leszedni a gyümölcsöt, nyírni a füvet. Szeretném az építkezést is megnézni, de már nem bírok felmenni a hegyre, így apával elég kevés időt töltünk együtt, mivel ő minden nap megy, amíg az idő engedi a betonozást.

Gyerkőcök jól vannak, esténként fürdés után a leghuncutabbak, akkor indul a bokszmérkőzés.
Neveink: talán Zita (nekem jobban tetszene a Bianka, de még futok pár kört benne) és Ádám. Még nem végleges!
Puszi Mindenkinek
szöcske
 
 


Még egyet elfelejtettem!
Van egy szuper pelenkázószekrényem, pelenkázólap kellene rá. Tudna valaki segíteni abban, hogy melyik a jobb, a merev vagy a puha? A szekrény peremes.
Köszi
szöcske
 
 


Szöcsi! Csípőfájdalom dettó. Én max 3 órát tudok egyben aludni miatta, utána mászkálnom kell, hogy elmúljon.

Pelenkázólap? Merev csak akkor kell, ha kiságyra is rá akarod tenni, vagyis mobilan használod.
Én tesz-veszen lőttem egy ikreknek való méretűt, 90*70 cm kb. Tök jóóóóóó!

Kép

...na ki a legnagyobb?

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi!
Csini vagy!

Megnézem a tesz-veszt is. Csak a pelenkázószekrényen akarom használni, a vaterán találtam puhát is és merevet is vadi újonnan. Talán elég a puha...
szöcske
 
 


Hali!

Szöcske! Remélem, jobban vagy és tudtál aludni.

Zöldi! Csodaszép vagy!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


:oops: :oops: :oops:

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Hanna babának csodás lakja van. :wink:
Gratula a 34. héthez.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Szöcske :P
Napközben pótolj, amíg megy... Hányadik héten is vagy?
Nekem az oldal szalagjaim nyúlása fájt a legjobban, végül a császár is ezért lett, mert már nem bírtam a fájdalmat. Aludni egyáltalán nem tudtam, mert pont oldalra forudva fájt, másképp meg nem is tudtam feküdni. De ez csak az utolsó másfél hétben volt... Kívánom, hogy ezt úszd meg...

Coca :P
Szépen megnőtt ez a kisleány!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szöcske!
Pelenkázólap: ha csak a pelenkázón akarod használni, elég a puha. Nekem van egy viszonylag nagyméretű, ha esetleg kell, szólj. Nekünk most a merev pelenkázólap kell, nem lesz külön pelenkázó.

Zöldi!
Szépen kerekedsz. Jó neked, lassan kibújik a babóca. Én a hátamtól nem alszom, az őrületbe kerget. :(
vovanda
 
 


Fanni!
Ma kezdődik a 29. hét. Tegnap este háromszorosára nőtt a jobb bokám, reggelre sem ment le róla a víz, úgyhogy délután bemegyünk a kórházba. Nagyon be vagyok pánikolva.

Vandus!
Köszi a pelenkázólappal kapcsolatos felajánlást, 50x70-es méretet keresünk. Szerintem a túl nagy nem jó a szekrényre. Még valami, elküldöm priviben a telefonszámomat, ha történik valami, esetleg befektetnek a kórházba, tudjak üzenni a lányoknak.

Hanna!
Köszi a biztatást, de egyre kevesebbet alszom. Remélem, ti jól vagytok, már te is a 26. héten jársz!

Puszi Mindenkinek, nem tudom, mikor jövök, remélem, holnap!!!
szöcske
 
 


Szöcske!
Még ma előkotrom és lemérem. Veled vagyunk, nem lesz semmi baj!
vovanda
 
 


Szöcske :roll:
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hanna! Köszi!

Fanni! Növesztem, növesztem! :lol: :wink:
Neked EDA volt, vagy spinál? Mennyi idő után engedtek felkelni? Be kellett előző nap feküdni? Postop. őrzőbe bemehet apa? Hányszor vitték fel az őrzőbe a fiukat szopizni? Kell vinni valamit a műtét utáni megfigyelés időszakára? A "nagytáskát" (teljes menetfelszerelés) oda be lehet vinni, vagy az csak a csecsemőre kell majd? Adnak ugye kórházi hálóinget?
Már most nagyon úúútálsz, vagy ha eszembe jut valami, kérdezhetek még? :lol: :wink:

Vanda! Kitartás! Oldalfekvésben is fáj a hátad?

Szöcsi! Remélem "csak" vizesedés, és nem toxizol! Gyere haza jó hírekkel!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Szöcske! Drukkolunk! Gyere mejd, mit mondott a doki.

Voltunk uh-on.
Olivér szépen fejlődik.

Kép

További képek a blogomban vannak még.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Naggggyon széééép!

...és hol a blogod?

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! Nagyon szépen köszönjük!
Itt a blog: http://zsebike.freeblog.hu/

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Megnéztem...hüpp-hüpp! Soksoksoksoksok...boldogságot nektek!

Kép
zölddisznó
 
 


Zöldi! :oops: :oops: :oops:
Köszönjük szépen!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Coca :P
Csak ennyi? :lol:
Neked EDA volt, vagy spinál? Mennyi idő után engedtek felkelni? Be kellett előző nap feküdni? Postop. őrzőbe bemehet apa? Hányszor vitték fel az őrzőbe a fiukat szopizni? Kell vinni valamit a műtét utáni megfigyelés időszakára? A "nagytáskát" (teljes menetfelszerelés) oda be lehet vinni, vagy az csak a csecsemőre kell majd? Adnak ugye kórházi hálóinget?
Már most nagyon úúútálsz, vagy ha eszembe jut valami, kérdezhetek még?

Spinál. Az EDA szerencsésebb, de az én gerincembe nem mertek EDA-t adni... Amúgy úgy megy, hogy 2x szúrnak és ha nem sikerül, vagy csak egyik láb zsibbad, altatnak.
Nem "engedtek" felkelni, hanem zaklattak, hogy keljek fel :lol: Műtét után 6 órával, ha jól emlékszem. De nekem csak harmadszorra sikerült. Visszafektetnek, ha hányingered, vagy fejfájásod van. Ha utóbbi, akkor 24 órát kell feküdni...
Nem feküdtem be előző nap, de csak mert nem tudtam már feküdni és háááát VIP beteg voltam :wink:
Az őrzőbe egyesével lehet bemenni, tehát Apa bemehet, igen, talán 5 és 6 között, ha jól emlékszem.
2x hozták fel őket, a többi alkalommal már én mentem. Vagyis inkább vánszorogtam...
Ami kell az őrzőbe: nagyon nagy méretű Tena betét (nekem maradt, a szülésedig valahogy odaadom!), hálóing, eldobhatós bugyi 2, tisztálkodó eszközök, köntös, papucs - fürdéshez külön!, bögre, evőeszköz, kis pénz, ha akarsz adni az éjszakás nővérnek. Az összes többi cuccod a terhes patológián hagyhatod a szekrényedben. Zárhatóba pakolj ezért. Ha átköltöztél a gyerekágyra, átviheted majd. Kórházi hálóinget nem adnak, csak műtőben olyan hátulkötőset, de azt a felkelésedkor a saját hálóingedre kell cseréld.
Kérdezhetsz nyugodtan, akár priviben is. Sőt, ha kell, a mobilszámomat is megírom priviben :wink:

Hanna :P
Oh, csodás ez a kisfiú!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! Nagyon szépen köszönjük!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Köszi Fanni! Tuti, hogy még zaklatlak!

Kép
zölddisznó
 
 


Coca :P
Rendben :wink:

Hanna :P
Megnéztem a blogod. A 4D-k alatt a zene... mióta tudom a gyerekek nemét, azóta elkapcsolom, mert már az első sornál ömlik a könnyem... korábban csak úgy a felétől :lol:
Jó sok képetek lett!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :)
Annyira jól esett amit írtál. :wink:
Van még egy 40 perces dvd is. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna!
Nagyon szép Zsebi pofija!

Zöldi!
Bocs, le vagyok maradva (vagy nagyon IQ csökkent kismama lettem és nem emlékszem :oops: ) de miért kell műteni?
Amúgy császár-ügyben nekem is "oszthatjátok az észt", mert nem arra készülünk, de a dokim szigorúan azzal a feltétellel engedi a spontán szülést megpróbálni, hogy a legkisebb gyanús jelre futás a műtőbe.
vovanda
 
 


ui: Zöldi!
Csak az oldalamon tudok feküdni, háton már nem kapok levegőt, akkora a pocakom, mint egy görögdinnye (majd fotózkodok).
És ha az oldalamon fekszem, akkor egy idő után kb. a hátam közepénél egy csíkban valamit nagyon húz a súly. Hiába a párna a pocakom alatt, előbb-utóbb fájni kezd. :?
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: